Co Po Dredach???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-22, 22:10   #1
Queen_Mary
Raczkowanie
 
Avatar Queen_Mary
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 259
Exclamation

Co Po Dredach????


Mam od dawna dredy bardzo piękne ale... pomału dojrzewam do czegoś innego.
Tylko problemem jest okres przejściowy: ogolić????!!!!!
Queen_Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 22:22   #2
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Co Po Dredach????

Nie koniecznie ogolić. Widziałam jakis program w tv gdzie jakiś chłopak pozbywał sie dredów. Miał je obcinane kilka cm od skóry, i to co zostało dało się już rozczesać i zrobić z tego jakąs konkretną fryzurę.
ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 22:42   #3
bird_of_paradise
Raczkowanie
 
Avatar bird_of_paradise
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 211
GG do bird_of_paradise
Dot.: Co Po Dredach????

nie scinaj! w ogole wg mnie najlepiej zostaw dready:P no ale jak nie to po prostu nos chustki na glowie, fantastycznie wygladaja dready spod fajnie zawinietej chusty! i moze pokazesz jakies Twoje zdjecia w dreadach?
bird_of_paradise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 07:40   #4
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Co Po Dredach????

ja swoje dredy rozczesałam...nie powiem bo było to strasznie męczące i czasochłonne a włosy w stanie fatalnym ale teraz przynajmniej są długie a zniszczone końcówki trzeba po prostu podcinaćlepsze to niż łysina
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 09:52   #5
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: Co Po Dredach????

są jakieś preparaty w sprayu do ,,rozplątywania" dredów, spryskujesz i próbujesz je jakoś rozczesać, odwinąć, podobno z tym płynem da się je rozczesać i nie trzeba obcinać, tylko nie wiem jak ten płyn sie nazywa
__________________
Stop looking, start seeing...
2-B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 11:10   #6
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: Co Po Dredach????

Cytat:
Napisane przez ewka.mnk
Nie koniecznie ogolić. Widziałam jakis program w tv gdzie jakiś chłopak pozbywał sie dredów. Miał je obcinane kilka cm od skóry, i to co zostało dało się już rozczesać i zrobić z tego jakąs konkretną fryzurę.
A ja znow czytalam w jakiejs gazecie o dziewczynie, ktora miala dredy chciala sie ich pozbyc. I zrobili jej tak samo, najpierw je obcieli na dlugosc za ucho a potem rozczesywali.
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 11:38   #7
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Co Po Dredach????

Cytat:
Napisane przez sylwia18
ja swoje dredy rozczesałam...nie powiem bo było to strasznie męczące i czasochłonne a włosy w stanie fatalnym ale teraz przynajmniej są długie a zniszczone końcówki trzeba po prostu podcinaćlepsze to niż łysina
Sylwia mialas dredy ??
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-23, 12:56   #8
_Lina
Rozeznanie
 
Avatar _Lina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 701
Dot.: Co Po Dredach????

a ja się zawsze zastanawiałam czy dredy to własne włosy czy jakies doczepiane bo ich tak dużo się potem wydaje hmmm
_Lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 13:36   #9
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: Co Po Dredach????

Jesli juz rozmawiamy na temat dreadow, to chcialabym sie dowiedziec jak czesto myje sie dready i czym. Slyszalam od jednej osoby, ze szare mydlo jest dobre.
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 15:28   #10
Hiacynt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 9
Dot.: Co Po Dredach????

Szare mydlo albo szampon bambino dla dzieci, wszystko jedno, dredy to martwe wlosy wiec sie nie przetluszczaja i myc tez nie trzeba tak czesto, szczegolnie, ze suszy sie je potem dlugo.
Hiacynt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 17:21   #11
Queen_Mary
Raczkowanie
 
Avatar Queen_Mary
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 259
Smile Dot.: Co Po Dredach????

Tak naprawdę kocham swoje dredy i nie prędko ich się pozbędę,ale myślę o przyszłości...
Są trochę kłopotliwe, mycie a szczególnie suszenie trwa długo.
Mam nadzieję dostać wkrótce cyrfówkę to pokażę.
Mam kilka przepasek do włosów, szerokich.
Dzięki za rady!!!!
Queen_Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-23, 18:24   #12
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Co Po Dredach????

Hmm, odnosnie mycia, to raczej nie uważam żeby się nie przetłuszczały, mam w grupie kolegę, który myje dredy co 3 miesiące, a przy skórze ma zawsze taki tłuszcz i brud, ze ja nie moge obok niego siedzieć
A jeżeli chodzi o fryzurę po dredach, to widziałam na uczelni dziewczynę, ktora miała dredy do pasa, a potem chyba je gdzieś rozczesała, bo miała normalne włosy do ramion, zniszczone, ale nie musiala sie na łyso golić
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:36   #13
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332
Dot.: Co Po Dredach????

Mi sie ostatnio bardzo dready podobają, ale nie wiem czy sama bym się na nie zdecydowała. Boję sie własnie by było "po". Ale trzeba przyznać, że wielu osobom dodają "to coś"
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:07   #14
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Co Po Dredach????

Ja nigdy nie miałam nic do dredów, były mi raczej obojętne do czasu, gdy moja koleżanka sobie je zrobiła. Jej dredy, hmm... nie pachniały za pięknie, także z czasem też przestałam koło niej siadać. Być może też myła je co 3 m-ce, jak kolega Lovisy.
ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:27   #15
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Co Po Dredach????

ja swoje dreadki myję co 2 tygodnie i bynajmniej nie śmierdzą
Jeśli są dobrze zrobione to musisz zapuścić kilka cm odrosty i dopiero obcinać, bo dobrze zrobionych dreadów w żadnym wypadku nie da się rozczesać
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 20:20   #16
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Co Po Dredach????

aha i wszelkie mity o myciu tylko i wyłącznie szarym mydłem to bajki szampon się do tego nadaje, byle by nie zawierał odżywek i składników zmiękczających włosy (bo się dreadki robią mniej zbite i rozlatują się) Najlepsze wyjście to szampon przeciwłupiezowy, ja uzywam Joanny (przeciwłupiezowe zwykle nie mają odzywek itp.)

Mam jeszcze pytanie do włascicielek dreadów : Czy je farbujecie? Jeśli tak to ile opakowań farby potrzebujecie? Ja kiedyś chciałam je zafarbować, kupiłam 3 farby i było o wiele za mało :/ Wydaje mi się ze nawet jakbym kupiła 10 to i tak dready by całą farbę wchłonęły i nie dałoby się równo rozprowadzić :/ Ale ludzie jakoś je farbują więc widocznie się da
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 21:51   #17
Queen_Mary
Raczkowanie
 
Avatar Queen_Mary
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 259
Smile Dot.: Co Po Dredach????

Mam częściowo pokolorowane dredy - niektóre. Na wszystkie poszlaby farba ze wszystkich sklepów
Myję włosy co tydzień szamponem dla dzieci.
Dredy chłoną kurz
Queen_Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 21:57   #18
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Co Po Dredach????

oh tak Lina, ja po zrobieniu dredów po raz pierwszy i ostatni cieszyłam się wielką szopą jak je rozplontałam to wszyscy mi mówili że wyglądam jak łysa (z natury mam mało włosów a oni się chyba przyzwyczaili...)
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 22:58   #19
_Lina
Rozeznanie
 
Avatar _Lina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 701
Dot.: Co Po Dredach????

to dlaczego je rozczesałaś Sylwiu??
_Lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 06:08   #20
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Co Po Dredach????

nie potrafię ciągle tak samo wyglądać, nudzi mnie to i ciągle muszę coś zmieniać (jak nie fryzura to makijaż)taka natura dredy miałam 1,5 roku i mi się znudziły (myślę że miałabym je dłużej gdyby mi się ładnie "niszczyły" ale moje nie chciały i brzydko wygladały) poza tym wymarzyłam sobie długie, piękne włoski i teraz jestem w trakcie zapuszczania
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:38   #21
_Lina
Rozeznanie
 
Avatar _Lina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 701
Dot.: Co Po Dredach????

Sylwia Ty już od 7:00 na necie no ja się nie znam na dredach i nie wiedziałam jak one tam funkcjonują i że się np. "niszczą" ?? zawsze myślałam, że ludzie coś tam doczepiają sobie albo jakieś sztuczne włosy czy jak
_Lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 19:41   #22
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Co Po Dredach????

witam
podpinam sie do starego watku,bo jak dla mnie akurat jest jak najbardziej aktualny. Otóż mam dready już prawie 4 lata,i uważam że jest to da mnie najlepsza z możliwychh fryzura no,ale cóż,kobieta zmienną jest i nadzeszla ta chwila,w której rozważa, bardzo poważnie powrót do "noralnych" włosów. I tu mam pytanie do Pani Fryzjerki,czy po tylu latach,można jeszcze odratować włosy?? na dodatek namiętnie farbowane na czarno?? czy to dobry pomysł,żeby pozbywać się jedynej fryzury,która w pewnym sensie "nadaje objętość" moim włosom?? wczesniej były ona bardzo ładne,ale sprawiały trochę problemów-bardzo szybko się przetłuszczały i były cienkie,zero objętości...nie wiem też jaka fryzura ewentualnie by mi pasowała przyu mojej dużej,kwadratowej twarzy :/
eh...więc nie wiem już sama...prosżę o pomoc!!
pozdrawiam serdecznie
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 09:33   #23
Dredolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: Co Po Dredach????

Jezeli chodzi o farbowane wloski przy czarnym kolorze nie sa one tak zniszczone po rozplataniu jak przy blondach-rozjasnianych.Bardzo wazne jest tez w jaki sposob dbalas o dredy ,czy byly czesto szydelkowane,jezeli tak to w jaki sposob,czy tez tylko dokrecane lapkami.MOzesz tak jak ktos wspominal wczesniej podciac dredy do ucha i powoli rozczesywac je uprzednio nakladajac bardzo mocna odzywke.Wiadomo,wloski rosna wiec dlugosc ich do ucha czy przed ramiona to nie tak zamierzchly czas i sa one w miare zdrowe.Ale wiadomo,po rozplataniu dredow wloski 7-10 cm najlepiej sie czuja i sa zdrowsze niz przy dlugosci 20 cm.Jezeli bedziesz rozczesywac,nie szarp,nic na sile,spokojnie,zajmie to sporo czasu ale wiecej wloskow uratuje sie.Nie dokrecaj dredow u nasady glowy ,latiwej sie rozczesza,myj wloski szamponem odzywiajacym je -bedzie lepszy efekt

pozdrawiam
Fryzjerka z Underground-u ktora zajmuje sie tylko dredami od 8 lat
Dredolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 13:45   #24
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Co Po Dredach????

moje koleżanki obcięły kilka cm od głowy i rozczesały. jedna z nich potem maniakalnie kręciła wlosy na walkach żeby jakoś normalnei wygladac :P)
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:48   #25
TheMolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Dot.: Co Po Dredach????

Ja miałam dredy 1,5 roku, przed ścięciem jakies 4 miesiące nic z nimi nie robiłam, tzn nie dokręcałam. Jak poszłam ściąć, to obcięli mi włosy trochę dłużej niż miałam odrostów, potem rozsupłali takim szpikulcem. Zażyczyłam sobie irokeza W sumie fajna przygoda z tymi dredami, po jakimś roku juz mi się znudziły, ale strach przed ścięciem był większy niz potrzeba zmiany uczesania. Dlatego trzymałam jeszcze troche dłużej. Aż w końcu postanowiłam ściąć, nic nie miałam do stracenia, a po ścięciu wszyscy mówili, że mi lepiej. Nie żałuje dredów i nie traktuje tego jak 'zniszczenie włosów'. Raz się przecież zyje, wszystkiego trzeba spróbować
TheMolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:03   #26
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: Co Po Dredach????

ja niedawno obcielam dredy mojemu TZ. mial je na glowie prawie 7 lat.
i wcale nie byl lysy tuz po fakcie-normalna, krotka fryzura.
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:14   #27
immortal_20
Raczkowanie
 
Avatar immortal_20
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiadomości: 52
GG do immortal_20
Dot.: Co Po Dredach????

A tak z ciekawosci - ile czasu zajmuje rozczesanie dredów o dlugosci np tak do ucha???
immortal_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:24   #28
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Co Po Dredach????

Hej,dzięki za odzew!! Gwoli ścisłości ja narazie nadal nie odważyłam się na jakieś działanie w kierunku oddreadowania głowy...narazie zapuszczam odrosty,tzn nie dokręcam dredków w ogóle...i czekam. Im bliżej jednak tej chwili tym trudnniej mi sie zabrac za te nożyce i grzebień...łzy same do oczu nachodzą... Kurcze, strasznie cięzko to zrobić,bo dreadki to jak dzieciaczki troche Kochane...
Kochana Dredolinko dzięki bardzo za tak wyczerpującą odpowiedz Nie wiem czy wiesz,ale mialam kiedys przyjemnosc wpasc pod Twoje szydło [heheheh jak pół Polski i zapewne nie tylko!Później miałam najpiękniejsze sznureczki na świecie
Dzięki za porady!Hmm masz może jakiś typ na odżywkę? Coś co pomaga w rozczesaniu kołtunków?

Dzięki za wszystko i pozdrówki!
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 00:09   #29
d0ti
Przyczajenie
 
Avatar d0ti
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Co Po Dredach????

niestety dredy się dłużej rozczesuje niż robi ;]

z życia wzięte ;]
- rozczesywanie:: półroczne dredy do ramion rozczesywałam ok 24 godz (tzn dokładnie z kikla dni po szkole) masakara ale da sie ;]
:: siostra miała 6 lat dredy i chyba z tydz to trwało (tez tak wieczorkami jak miała czas) ścieła do ramiom i to rozczesała, ofc polowe straciła, a to co wyszło to sianko było, ale trochę odzywek i da sie żyć.. na pewno lepsze to niż byc łysym ;p..a teraz już minął rok i ma ładne i długie włosy - więc zdecydowanie polecam rozczesywanie i ntensywne dbanie ;]

- mycie: jezuuu jak można myć głowę raz na 3 miesiące, fe... dredy to tez włosy, tak samo się przetłuszczaja, problem tylko że schną długo, bo woda wsiąka w nie jak w gąbkę ;/... ja myję dwa razy w tygn


fotka siostry przed rozczesaniem i tuz po ;]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dredy.JPG (52,8 KB, 165 załadowań)
d0ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 01:09   #30
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: Co Po Dredach????

..

Edytowane przez Demri
Czas edycji: 2010-04-29 o 23:48
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.