Trening bez diety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-27, 12:28   #1
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513

Trening bez diety


Czesto spotykam sie z wypowiedziami, ze ktos nie chce rezygnowac z dotychczasowej diety, nie obzera sie ale lubi slodkosci, i np. kuchnie wloska. Po prostu dieta zwyklaka. Ale by miec te zgrabna sylwetke w ryzach trenuje ciezko. Czy to ma sens?

Jestem szczupla dziewczyna. Probowalam pilnowac skladnikow przy treningu silowym ale sprawialo mi to tyle cierpienia, ze z frustracji odstawilam na dlugi czas i jedno i drugie, mimo ze sane cwiczenia sprawialy mi radosc.

Teraz skromnie wrocilam do silowych cwiczen ale uznalam, ze bede jadla jak do tej pory. Nie glodze sie i nie obzeram, cale zycie mam normalna sylwetke, obecnie roz. 38. Czy dolozenie samych cwiczen ujedrni i nieco wyszczupli cialo czy to bedzie machanie dla machania?

Co o tym sadzicie? Ktos ma jakies doswiadczenia?
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 12:49   #2
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Trening bez diety

Jak trenujesz masz większe zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli teraz jesz tak, że wychodzisz na zero, a przy treningach nie zaczniesz jeść więcej, to ten bilans będzie ujemny - zaczniesz delikatnie chudnąć.

Ujędrnić się pewnie coś ujędrni, ale jeżeli chodzi o cellulit to niestety dieta jest kluczowa (cukier).
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 19:55   #3
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Trening bez diety

Autorko mam dokładnie taki sam problem. Utrzymanie diety i liczenie makroskladnikow jest bardzo męczące dla mnie i w efekcie zjadam mniej niz powinnam bo po prostu jedzenie mi nie smakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 18:00   #4
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Trening bez diety

Jak jedzenie ci nie smakuje, bo liczysz ile jesz - to coś jest nie tak. Spokojnie, jak to twoja pierwsza styczność z kształtowaniem sylwetki, wyjdziesz na plus samym chodzeniem na siłownie, ale na dłuższą mete bez dobrze uporządkowanej diety nie ruszysz - tutaj też zależy jaki jest twój cel, prawda? Czy chcesz być zgrabna z absem czy zakładać na sztangę więcej niż faceci z siłki
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 01:26   #5
Kluseczka1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 12
Dot.: Trening bez diety

Oczywiście że ćwiczenie bez diety "się opłaca". Przecież ruch to samo zdrowie, krew lepiej krąży , poprawia się sprawność oddechowa (czy jakoś tak). No chyba że planujesz karierę sportową to chyba bez diety się nie obejdzie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Blog o zdrowym stylu życia!
Kluseczka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 14:40   #6
witold10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Trening bez diety

Najważniejsze to dieta. Bez odpowiedniej ilości posiłków i bez elektrolitów daleko nie zajedziesz. Jeśli trening jest intensywny i częsty a bęziesz jadła tyle ile bez siłówni schudniesz. Jeśli chcesz mieć więcej mięśni (nie za dużo) to wprowadź białko, jedz dużo mięśa, twarogów a i suplement się przyda. Nie forsuj się na siłówni bo to może prowadzić do kontuzji i mieć złe skutki dla Ciebie. Najlepiej wybierz się do dietetyka lub instruktora w siłowni i poproś o plan treningowy. Z planem pójdź do dietetyka, który dopasuje Tobie ilość i częstość posiłków oraz powie co powinnaś spożywać.
witold10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 08:47   #7
wuyaszek
Przyczajenie
 
Avatar wuyaszek
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 8
Dot.: Trening bez diety

Treningi bez odpowiedniej diety to bezsens !!! Dlaczego ?!
Bo dieta to 70 % sukcesu !! Możesz zarzynać się na siłowni, a efektów nie będzie jeśli dalej będziesz wcinać ulubione ciastko lub pizze. Grunt to zbilansowana dieta i regularne jedzenie 3-4 godziny. Wiem to z własnego doświadczenia
wuyaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-18, 11:43   #8
bonikit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 5
Dot.: Trening bez diety

Da się ćwiczyć bez diety, ale moim zdaniem, to jest świetne połączenie, kiedy odżywiasz się zdrowo i odpowiednio i twoje efekty są zmaksymalizowane Dzięki niej, wreszcie mieszczę się w swoją suknię balową.

Edytowane przez bonikit
Czas edycji: 2017-10-31 o 12:02
bonikit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 11:37   #9
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trening bez diety

Nie mylmy słowa DIETA ze ZDROWYM ODŻYWIANIEM,bo to dwie różne sprawy.Da się ćwiczyć bez diety,jeżeli jemy zdrowe produkty,nie obżeramy się "śmieciami" i dostarczamy organizmowi wszystkiego,czego potrzebuje przy zwiększonym wysiłku fizycznym
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 12:57   #10
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Trening bez diety

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Nie mylmy słowa DIETA ze ZDROWYM ODŻYWIANIEM,bo to dwie różne sprawy.Da się ćwiczyć bez diety,jeżeli jemy zdrowe produkty,nie obżeramy się "śmieciami" i dostarczamy organizmowi wszystkiego,czego potrzebuje przy zwiększonym wysiłku fizycznym
Dokladnie to mialam na mysli. Raczej rzadko wpycham w siebie slodycze i smieciowe zarcie. Raczej domowe. Jak szynja to tez najczesciej robiona od babci. Jezeli czuje, ze za dużo ostatnio jadlam miesa czy tlusto organizm jakos daje mi znać i w nastepnych dniach jem wiecej warzywnych zup itp. Mysle, ze to rozsadne jedzenie. I widze efekty od ostatniego postu. Cwiczenia mnie nieco wysmuklily, ujedrnily. Nie zmienilam sie zupelnie bo czasu minelo malo ale tez nie o taki efekt mi chodzi by miec kraglejsza pupe, wezsza talie czy cos innego bo i tak jestem normalnej wagi. Tyle ze przed cwiczeniami klucha bardziej bylam, szczypla klucha.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 17:56   #11
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Trening bez diety

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Nie mylmy słowa DIETA ze ZDROWYM ODŻYWIANIEM,bo to dwie różne sprawy.
Nie zgadzam się z tym. Słowo "dieta" bezsensownie, nomen omen zredukowaliśmy do redukcji. A mówimy przecież o dietach na utrzymanie, dietach na masę, o nawykach dietetycznych.

Dieta w pierwotnym tego słowa znaczeniu to po prostu taki czy inny, dobry lub nie sposób odżywiania.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-20, 16:45   #12
GeaAde
Przyczajenie
 
Avatar GeaAde
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Trening bez diety

Zgadzam się z Norine, dieta to wcale nie jest jakaś głodówka czy nie wiadomo co jak duża część osób myśli, dieta to sposób odżywiania się... Dobrze zbilansowana dieta to klucz do szybkich efektów, i wcale nie trzeba się głodzić żeby schudnąć - jeśli ktokolwiek myśli inaczej to się myli, schudłam 5kg jedząc smacznie i nie czując głodu, ale jeśli ktoś chce chudnąć jedząc jedynie sałatki to już wybór tej osoby...

Kolejną sprawą jest to, że jeśli ktoś nie musi zrzucić ogromnej ilości tłuszczu to nie potrzebuje jakiejś konkretnej diety, wystarczy, że wyeliminuje cukier z diety i nie będzie się obżerał śmieciami, ale jeśli ktoś chce zrzucić sporo kilogramów lub chce być fit cały czas to zbilansowana dieta jest konieczna, bo po pewnym czasie efekty nie będą już tak spektakularne jeśli jedynie wyrzuci się niektóre produkty z menu.
__________________
Ebooki do pobrania <-- Chcesz przeczytać jakąś książkę ale nie chcesz jej kupować? Sprawdź tą stronę i pobierz ebooka na swój komputer!
GeaAde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 10:38   #13
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trening bez diety

Dieta wiąże się z eliminacją i ograniczeniami pewnych potraw i produktów. Zaś zdrowy sposób odżywiania wiąże się z wyborem wartościowych i zdrowych produktów.Ja tu jednak widzę różnicę
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 10:51   #14
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Trening bez diety

Dziwna definicja diety, niepotwierdzona zresztą przez ani jedno źródło z kilku, które teraz sprawdziłam.

Zresztą nawet na logikę to jakiś sztuczny podział, bo "zdrowe odżywianie" inherentnie zakłada, że "niezdrowe" żarcie się generalnie rzecz biorąc ogranicza, a na "diecie" dopuszcza się od czasu do czasu jedzenie "wyeliminowanych" bądź ograniczanych produktów.

No i nie wiem np. co tak specjalnie eliminuje się w diecie na masę czy utrzymanie

Twoja definicja pasuje do redukcji czy jakichś szczególnych przypadków chorobowych (dieta dla cukrzyków/miażdżycowców itd.).

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2017-10-25 o 14:47
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 14:10   #15
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trening bez diety

Moją definicję potwierdza życie i praca ludźmi oraz obserwowanie efektów ich pracy nad sobą
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 23:27   #16
trenerpersonalnykatowice
Przyczajenie
 
Avatar trenerpersonalnykatowice
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: Trening bez diety

Wszystko zależy od tego jakie masz cele, zresztą każdy reaguje inaczej. Jeśli rzeczywiście jesz zdrowo to spróbuj poćwiczyć bez jakiejś specjalnej diety jakiś czas i zobacz jakie będą efekty. Należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze ćwiczeń i intensywności treningu (obciążenia, przerwy między seriami). Robisz trening siłowy? bo cardio to raczej Ci ciała nie ujędrni - musiałabyś postawić na siłówkę.
trenerpersonalnykatowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 18:27   #17
Fagot44
Przyczajenie
 
Avatar Fagot44
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: Trening bez diety

xxx są w tym zakresie ok?
__________________
Krytykować może każdy głupiec. I wielu to robi.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-12-23 o 13:28 Powód: reklama
Fagot44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 21:19   #18
wertum88
Przyczajenie
 
Avatar wertum88
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Trening bez diety

Co do zasady to myślę, że trening siłowy bez odpowiedniego żywienia nie ma za bardzo sensu
wertum88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 17:50   #19
clareblondi
clare-blondi
 
Avatar clareblondi
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 17
Dot.: Trening bez diety

zależy jaki trening wybierzesz: czy modelujący i ujędrniający określone partie ciała? czy spalanie tłuszczu? każdy trening daje efekty, jeśli jest odpowiednio dobrany, wykonywany poprawnie technicznie i regularnie
clareblondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-02 17:50:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.