Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-10, 20:13   #1861
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A może po prostu masz odwodnioną skórę?
A w ogóle czym tonizujesz i nawilżasz?
Minerały wiadomo dodatkowo wysuszają, ja miałam tak na początku z Annabelle, że mi wprost podrażniały skórę.
Jako jedynego kremu używam tego:
http://sylveco.pl/produkt/lekki-krem-brzozowy/ - chyba mi nie wystarczy, ale nie kupiłam innego, bo nie chcę kupować w ciemno, kiedy nie wiem, co mi jest potrzebne.
i tego pod oczy:
http://sylveco.pl/produkt/lagodzacy-krem-pod-oczy/ - ten krem mi w zupełności wystarczy, nie mam problemów ze skórą w okolicach oczu.

Toniki mam obecnie dwa:
http://bielenda.pl/produkty/skin-cli...ujacy-anti-age - po aplikacji czuję ulgę, ale niewystarczającą.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...a-z-wit-c.html - po aplikacji czuję jak mi się ściąga skóra, więc go unikam. Nie mam takiego problemu, kiedy używam go na podkład mineralny.

Postanowiłam dać szansę kosmetykom drogeryjnym. Do tej pory używałam toników sylveco, najczęściej tego:
http://sylveco.pl/produkt/hibiskusowy-tonik-do-twarzy/
Po nich rano w 50/50 przypadków nie musiałam używać kremu, teraz nie ma takiej opcji, żeby go nie użyć.

Rano z reguły myję twarz tylko i wyłącznie wodą i płynem micelarnym http://sylveco.pl/produkt/lipowy-plyn-micelarny/

Ostatnio kupiłam olejek z evree. Chociaż wieczorem po użyciu nie czuję zmiany, to jak do tej pory, mam po nim rano ładną,
odprężoną cerę. Nie mogę tego stwierdzić na 100%, bo używam go od tygodnia. Niestety w ciągu dnia mojej cerze czegoś zaczyna brakować.
Strasznie się już rozpisałam, więc nie będę tego jeszcze bardziej rozwijać, żeby nie robić większego spamu, ale do niedawna pielęgnacja: płyn micelarny + tonik + krem + w razie potrzeby jakiś olej mi wystarczała. Jestem teraz w okolicach 25 urodzin i przez ostatnie kilka miesięcy moja cera bardzo się zmieniła. Pół roku temu większy problem miałam z ropnymi wypryskami, które obecnie prawie się nie pojawiają, ale uczucia podrażnienia i niedosytu nie miałam wcale. Jeszcze 3 miesiące temu nie wychodziłam z domu bez bibułek matujących, a obecnie przez cały dzień nie mam problemów ze świeceniem. Dlatego nie wiem, z której strony ugryźć temat

Załączam zdjęcie zrobione dzisiaj, 10 minut po zmyciu peelingu enzymatycznego, nałożeniu toniku, kremu i olejku. Czerwony nos to efekt peelingu, w ciągu dnia nos mi się nie czerwieni. Takie krostki mam na czole, kiedy moja cera jest szczególnie podrażniona (poparzona?), czy przez peeling czy przez jakieś czynniki zewnętrzne w ciągu dnia. Przez noc zawsze znikają - na szczęście. Rano wygląda to lepiej, bo w innym przypadku nie zdecydowałabym się na wyjście bez makijażu, ale w takim opłakanym stanie zobaczyłam się w lustrze po powrocie do domu (tyle, że bez czerwonego nosa). Pory to problem, którym zajmę się, kiedy zwalczę te pilniejsze. Na policzkach widać też czerwone krostki, o których wyżej pisałam, ale na tym zdjęciu wyglądają bardziej jak jakieś plamy. Plama po prawej stronie na wysokości kącika ust i ta powyżej lewego kącika ust to pieprzyki.
Jednego dnia moja skóra wygląda tak, a następnego może być całkowicie beżowa i gładka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1989.jpg (67,5 KB, 76 załadowań)
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 21:25   #1862
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Jako jedynego kremu używam tego:
http://sylveco.pl/produkt/lekki-krem-brzozowy/ - chyba mi nie wystarczy, ale nie kupiłam innego, bo nie chcę kupować w ciemno, kiedy nie wiem, co mi jest potrzebne.
i tego pod oczy:
http://sylveco.pl/produkt/lagodzacy-krem-pod-oczy/ - ten krem mi w zupełności wystarczy, nie mam problemów ze skórą w okolicach oczu.

Toniki mam obecnie dwa:
http://bielenda.pl/produkty/skin-cli...ujacy-anti-age - po aplikacji czuję ulgę, ale niewystarczającą.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...a-z-wit-c.html - po aplikacji czuję jak mi się ściąga skóra, więc go unikam. Nie mam takiego problemu, kiedy używam go na podkład mineralny.

Postanowiłam dać szansę kosmetykom drogeryjnym. Do tej pory używałam toników sylveco, najczęściej tego:
http://sylveco.pl/produkt/hibiskusowy-tonik-do-twarzy/
Po nich rano w 50/50 przypadków nie musiałam używać kremu, teraz nie ma takiej opcji, żeby go nie użyć.

Rano z reguły myję twarz tylko i wyłącznie wodą i płynem micelarnym http://sylveco.pl/produkt/lipowy-plyn-micelarny/

Ostatnio kupiłam olejek z evree. Chociaż wieczorem po użyciu nie czuję zmiany, to jak do tej pory, mam po nim rano ładną,
odprężoną cerę. Nie mogę tego stwierdzić na 100%, bo używam go od tygodnia. Niestety w ciągu dnia mojej cerze czegoś zaczyna brakować.
Strasznie się już rozpisałam, więc nie będę tego jeszcze bardziej rozwijać, żeby nie robić większego spamu, ale do niedawna pielęgnacja: płyn micelarny + tonik + krem + w razie potrzeby jakiś olej mi wystarczała. Jestem teraz w okolicach 25 urodzin i przez ostatnie kilka miesięcy moja cera bardzo się zmieniła. Pół roku temu większy problem miałam z ropnymi wypryskami, które obecnie prawie się nie pojawiają, ale uczucia podrażnienia i niedosytu nie miałam wcale. Jeszcze 3 miesiące temu nie wychodziłam z domu bez bibułek matujących, a obecnie przez cały dzień nie mam problemów ze świeceniem. Dlatego nie wiem, z której strony ugryźć temat

Załączam zdjęcie zrobione dzisiaj, 10 minut po zmyciu peelingu enzymatycznego, nałożeniu toniku, kremu i olejku. Czerwony nos to efekt peelingu, w ciągu dnia nos mi się nie czerwieni. Takie krostki mam na czole, kiedy moja cera jest szczególnie podrażniona (poparzona?), czy przez peeling czy przez jakieś czynniki zewnętrzne w ciągu dnia. Przez noc zawsze znikają - na szczęście. Rano wygląda to lepiej, bo w innym przypadku nie zdecydowałabym się na wyjście bez makijażu, ale w takim opłakanym stanie zobaczyłam się w lustrze po powrocie do domu (tyle, że bez czerwonego nosa). Pory to problem, którym zajmę się, kiedy zwalczę te pilniejsze. Na policzkach widać też czerwone krostki, o których wyżej pisałam, ale na tym zdjęciu wyglądają bardziej jak jakieś plamy. Plama po prawej stronie na wysokości kącika ust i ta powyżej lewego kącika ust to pieprzyki.
Jednego dnia moja skóra wygląda tak, a następnego może być całkowicie beżowa i gładka.
Bardzo ładną masz cerę, jakbym taką miała w wieku 25 lat to bym była szczęśliwa
Wydaje mi się, że niewiele jej brakuje, a to co rzuca mi się od razu w oczy to możliwość podrażnienia skóry detergentami od miceli i toników, skoro pozostają na twarzy. Poszukaj delikatnego toniku najlepiej bez konserwantów i detergentów. Albo kup wodę różana (jejku to chyba będzie hit tej jesieni dla mnie )))
Nie chce się wypowiadać o pozostałych krokach, bo może reszta jest ok. Może najpierw spróbuj z tą tonizacją. Może też coś zmienić z tym oczyszczaniem micelem. Osobiście uważam, że micelarny służy tylko do demakijażu a kosmetyk do oczyszczania powinien być delikatny i dobry do zmywania wodą. Właśnie po to, żeby zmyć brud, kurz, sebum, resztki makijażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 12:25   #1863
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny a mozecie cos polecic do twarzy z the body shop ? Jakieś sera lub lotiony do twarzy . Widziałam , że są dostępne a nie wiem czy warte grzechu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 17:06   #1864
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
A wszedzie glosza ze maslo shea butter dobrze nawilza skore...
Skoro nie nawilza skory, to po co go w ogole uzywac, i skad jego fenomen ze takie dobre
Czy Ava opuncja aloes mozna moze zakupic gdzies stacjonarnei?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 19:03   #1865
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Czy Ava opuncja aloes mozna moze zakupic gdzies stacjonarnei?
W aptekach Gemini jeśli masz dostęp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 19:27   #1866
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
W aptekach Gemini jeśli masz dostęp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ona chyba z gdanska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 20:01   #1867
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie, ona chyba z gdanska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tylko:

https://www.aptekigemini.pl/apteki/
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-11, 20:30   #1868
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ooo muczas gracjas 🌹🌹

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 11:21   #1869
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;77826141]
Tak jest zapewne w przypadku łojotoku z przyczyn ogólnych, hormonalnych, które w żaden sposób nie są eliminowane i ta okluzja jest permanentna (chociaż skład samego łoju raczej nie jest przyjazny dla skóry i jej funkcji). Natomiast w przypadku łojotoku z przyczyn miejscowych, gdzie, z różnych powodów jest zaburzona- jak wspomniałaś- równowaga hydro-lipidowa skóry, niedostateczne nawilżenie prowokuje nadprodukcję łoju, a to błędne koło można przerwać jedynie poprzez przywrócenie tej równowagi, unikając zbyt agresywnego oczyszczania silnymi detergentami oraz innych drastycznych ingerencji typu zbyt częste traktowanie skóry kwasami o niedopasowanym stężeniu lub za mocnym złuszczaniem mechanicznym.[/QUOTE]


Niestety mało kto rozumie to zagadnienie i fakt, że przy łojotoku o przyczynach wewnętrznych pielęgnacja w zasadzie nic nie daje, nie działają żadne kwasy ani inne substancje, które na innych cerach tłustych i trądzikowych się sprawdzają. Mnie samej zrozumienie tego faktu zajęło kilka lat, głównie dlatego, że uspokojona moimi od zawsze regularnymi miesiączkami, wykluczałam z góry możliwość zaburzeń hormonalnych.

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Próbkę podocznego, jak mi przyjdzie i tak Ci wyślę :p;



Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
U mnie własnie po zbyt długim stosowaniu fukożelu a i w ogóle nawilżaczy tzw. powlekających, wytłuszczało niemiłosiernie. Na krótką metę - były ok, ale po ok. 3 tygodniach zaczynałam się budzić rano ze smalcem na twarzy. Jedynym nawilżaczem, po którym nie mam kompletnie żadnych problemów nawet przy bardzo długim stosowaniu jest kwas laktobionowy.
Mam nadzieję, że Ci Sidmoole będą pasowały .
Sądzę, że to ważne zagadnienie, żeby nie pchać na skórę bezrefleksyjnie wszelkich możliwych nawilżaczy i nie postrzegać ich jako leku na całe zło.

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Nie ma za co W końcu się nauczysz A może róż nie jest Ci pisany? PODOBNO niektórym typom urody nie pasuje bronzer (podobno mojemu, jestem chłodnym latem), więc może i róż nie u każdego się sprawdza? Jasnych bronzerów rozświetlających można używać tak jak różu. Jak oglądam różne makijaże, to najbardziej podobają mi się te, gdzie użyto ALBO różu, ALBO bronzera.
Nie znałam tej teorii, ale tłumaczy ona czemu instynktownie unikałam bronzerów. Jestem latem i wszelki kolory ziemi robią mi krzywdę, a brązową to co najwyżej torebkę mogę mieć.


Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Mam jeszcze do Was takie pytanie, dziewczyny.
Na początku września zainspirowały mnie Paryżanki, które robią sobie makijaż bez podkładu. Postanowiłam doprowadzić moją cerę do odpowiedniego stanu, żeby móc robić tak samo. Potem dołączyłam od Was.
Chodzi o to, że od miesiąca obserwuję swoją cerę bardziej niż wcześniej i pod trochę innym kątem. Jakiś czas temu ją opisałam, jednak teraz zauważyłam kilka innych rzeczy.
1) Moja cera zachowuje się trochę jak cera sucha. Nawet nie wiem jak to wytłumaczyć, po prostu to czuję. Jest tłusta, a moje lepkie i gęste sebum serdecznie Was pozdrawia. Nie mam suchych skórek, nie wyglądam jakbym miała przesuszoną cerę, ale... No nie wiem po prostu. Mam nadzieję, że zrozumiałyście Może to przez minerały? Nie mam pojęcia.
2) Przez większość dni w ciągu ostatniego miesiąca mogłam sobie pozwolić na nie nakładanie podkładu, jednak kilka razy musiałam przykryć twarz, bo była czerwona. Czułam, jakby była podrażniona i nie mogłam jej ukoić. Żadnych wyprysków, po prostu czerwień i uczucie dyskomfortu. Często mam wrażenie, że moja skóra jest "na granicy", czyli ja już czuję dyskomfort, ale po twarzy tego nie widać. Nie mam pojęcia, jaki kosmetyk powinnam dodać do swojej pielęgnacji. Może powinnam kupić jakiś bogatszy krem? Może tonik? Używam bardzo lekkiego kremu, brzozowego z Sylveco. Może to powinno być coś odżywczego, a może nawilżającego? Chociaż teraz idzie zima, więc średnio widzę mocniejsze nawilżenie. Na pewno to powinno być coś do codziennego stosowania, ale nie mam nawet pojęcia jaki typ kosmetyku wybrać. Uczulają mnie kosmetyki drogeryjne. Unikam długich składów, wybieram kosmetyki naturalne lub głównie ze składnikami naturalnymi. Może powinnam pójść w jakiś krem apteczny? Ale co ten krem ma robić?
3) Drobne, czerwone kropki na policzkach. Nie są gęste i nie jest ich dużo, ale są i to od dawna. Najpierw myślałam, że to jakieś pozostałości po zmianach trądzikowych. Potem myślałam, że to jakieś drobne stany zapalne. Teraz nie wiem. Chimay wspominała o trądziku różowatym, to głównie dlatego zwróciłam na nie uwagę. Są suche w dotyku, ale nie odstają.

Dodam, że jem kolorowo i różnorodnie,wypijam dziennie ok. 2l wody. Znajome chwalą moją cerę. Słyszę, że jest czysta i bez wyprysków, albo że jest wypielęgnowana. Ostatnio koleżanka spytała mnie, czy mam jakiś podkład, bo widzi, że mam bardzo wyrównany koloryt, ale nie może się dopatrzeć czy mam makijaż. Akurat nie miałam.
Taka sytuacja
Poza trądzikiem różowatym wchodzi w grę jeszcze przyśpieszona keratynizacja, która objawia się m.in. takimi małymi, zaczerwienionymi wypryskami oraz chropowatą z wyglądu skórą.
A poza tym masz bardzo ładną cerę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 11:58   #1870
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Problem chlodnych typow z bronzerami polegaja na tym ze bronzery maja zazwyczaj cieple odcienie brazu dlatego sie w nich wyglada jak brudas. Mam podobnie. Sadze ze da sie dobrac bronzer ale trzeba szukac jakis popielaty braz czy cos chlodnego. Te nakczesciej dostepme sa dramatyczne..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Jakie macie doswiadczenia z marka resibo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 12:27   #1871
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja jestem typem zimowym i mi nie pasuje brązowy kolor, chyba, że chłodny brąz, to taki przełamany szarością, srebrem, niebieskością lub niebieskim fioletem, broń Boże złoty brąz, czerwony czy pomarańczowy. Nieprawdą jest, że komuś nie pasuje bronzer, pasuje, tylko trzeba znaleźć odpowiedni odcień, sama używam bronzera, chociaż jestem typem zimnym urody, pasują mi jedynie neutralne odcienie, bo zbyt zimne też nie. Kupiłam sobie teraz bronzer Ecolore, kolor Diani, bardzo fajny kolor, nie za zimny, nie za ciepły, neutralny, chociaż w kolejności drugi, jeśli chodzi o jasność, do średniej karnacji.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-12, 12:30   #1872
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja jestem typem zimowym i mi nie pasuje brązowy kolor, chyba, że chłodny brąz, to taki przełamany szarością, srebrem, niebieskością lub niebieskim fioletem, broń Boże złoty brąz, czerwony czy pomarańczowy. Nieprawdą jest, że komuś nie pasuje bronzer, pasuje, tylko trzeba znaleźć odpowiedni odcień, sama używam bronzera, chociaż jestem typem zimnym urody, pasują mi jedynie neutralne odcienie, bo zbyt zimne też nie. Kupiłam sobie teraz bronzer Ecolore, kolor Diani, bardzo fajny kolor, nie za zimny, nie za ciepły, neutralny, chociaż w kolejności drugi, jeśli chodzi o jasność, do średniej karnacji.
Mogłabyś kiedyś wrzucić swatche tego koloru Diani?
Ja używam tylko latem dla podkreślenia opalenizny a tak to nie używam.
Używam róż i rozswietlacz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 12:48   #1873
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Mogłabyś kiedyś wrzucić swatche tego koloru Diani?
Ja używam tylko latem dla podkreślenia opalenizny a tak to nie używam.
Używam róż i rozswietlacz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki, ładnie pasuje do odcienia mojej skóry, co zresztą widać, bo przy roztarciu granice się bardzo ładnie zacierają. Tutaj obfita warstwa.
DSC_0926.JPG
DSC_0925.JPG
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 14:01   #1874
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Taki, ładnie pasuje do odcienia mojej skóry, co zresztą widać, bo przy roztarciu granice się bardzo ładnie zacierają. Tutaj obfita warstwa.
Załącznik 7272026
Załącznik 7272031
Dzięki
Fajny kolor, chłodny dość.
(Co jest z tym wizażem że obraca do góry nogami?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 14:28   #1875
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dzięki
Fajny kolor, chłodny dość.
(Co jest z tym wizażem że obraca do góry nogami?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba chodzi o rozmiar zdjęć, moje są duże i wizaż nie wyrabia, czasem nawet telefon nie wyrabia, bo przekreca sam
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 20:00   #1876
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Taki, ładnie pasuje do odcienia mojej skóry, co zresztą widać, bo przy roztarciu granice się bardzo ładnie zacierają. Tutaj obfita warstwa.
Załącznik 7272026
Załącznik 7272031
A znasz może coś mineralnego, ale chlodniejszego? Wiesz może, jak przy tym bronzerze wypada produkt Pixie?
U mnie ten bronzer wyglada dość ciepło i niezbyt dobrze się w nim czuję 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 20:05   #1877
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[/COLOR]Jakie macie doswiadczenia z marka resibo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Miałam tylko próbki. Krem nawilżający z filtrem był okropny. Bielił, miał dziwną zastygającą konsystencję. Krem odżywczy - właściwości aplikacyjne w porządku, natłuszczenie porównywalne do kremu półtłustego, brak cech szczególnych (poza rozdmuchanym marketingiem cechującym tę markę). Krem pod oczy - chyba spodobał mi się najbardziej. Tego rodzaju kosmetyki pokazują swoje prawdziwe oblicze po dłuższym czasie stosowania, ale na razie ulokowałabym go w kategorii "podstawowa pielęgnacja" - trochę natłuszcza, trochę nawilża, dość przyjemnie się go używa, żadnego kosmetycznego objawienia nie było.

Mnie zainteresowała marka Loving Eco, ale na razie mam się czym smarować.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 20:19   #1878
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
A znasz może coś mineralnego, ale chlodniejszego? Wiesz może, jak przy tym bronzerze wypada produkt Pixie?
U mnie ten bronzer wyglada dość ciepło i niezbyt dobrze się w nim czuję 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nie, może Annabelle, Neauty, albo Amilie by coś mieli ale nie testowałam na sobie, ani im się nie przyglądałam nigdy na żywo. Dla mnie ten Diani jest idealnie neutralny, ani chłodny, ani ciepły, moim zdaniem on jest beżowo-żółto-różowy, na mnie wygląda bardzo naturalnie, do konturowania ekstra. Na pewno jednak istnieją chłodniejsze odcienie bo wśród drogeryjnych bronzerów widziałam, więc i w minerałach się coś znajdzie, byle by nie zmieniało odcienia po nałożeniu na skórę, nie pomarańczowiało. Jak patrzyłam dziś na swatche w google, to jest sporo zdjęć porównawczych diani z odcieniami innych firm, może one Ci coś podpowiedzą.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 21:15   #1879
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Chimay i Persefona_12, dziękuję za rady. Pomyślę
A co do ładnej cery - też dziękuję Ale mnie się dużo bardziej podoba cera Chimay, bo wygląda na wypoczętą i nie ma różnicy między szyją i twarzą. U mnie dopiero jak się patrzy na dekolt i szyję to widać, jaka ta moja twarz jest zmarnowana.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-12, 21:18   #1880
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A gdzie mozna zobaczyc cere chimay? 😁 jestem jakas nieogarnieta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 21:33   #1881
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Z tymi bronzerami bardzo uprościłam, a każdy kolor ma różne odcienie. Ale w sklepach ciężko coś znaleźć. Ja sobie kupiłam w maju paletę do konturowania z KOBO. Ma dość jasne, chłodnawe (ale nie całkowicie zimne!) matowe bronzery. Jeden jest biszkoptowy, drugi jakiś ciemniejszy i do tego rozświetlacz, którego nie używam. Świetny dla letnich Polek. Dziś już nie mam światła, ale jak tylko będę mogła, to zrobię zdjęcia. Ja rzadko używam bronzera, bo makijaż przed wyjściem robię szybko i trochę na pamięć. Boję się plam. Doceniam to, co bronzer robi z twarzą, kiedy już się na niego zdecyduję, ale jakoś na co dzień nie mam parcia. Byle był róż

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Taki, ładnie pasuje do odcienia mojej skóry, co zresztą widać, bo przy roztarciu granice się bardzo ładnie zacierają. Tutaj obfita warstwa.
Załącznik 7272026
Załącznik 7272031
Wow, naprawdę super dobrany!

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A gdzie mozna zobaczyc cere chimay? �� jestem jakas nieogarnieta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kilka stron temu Ja też na początku nie ogarnęłam. Myślałam, że to z jakiegoś bloga

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
A znasz może coś mineralnego, ale chlodniejszego? Wiesz może, jak przy tym bronzerze wypada produkt Pixie?
U mnie ten bronzer wyglada dość ciepło i niezbyt dobrze się w nim czuję 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z minerałów ja niedawno pisałam, że chcę wypróbować bronzery Lily Lolo. Mają prasowane i sypkie. Co prawda one są dla efektu, cytat z opisu "sun-kissed glow", a Ty chciałaś coś chłodnego, ale jest to firma brytyjska, sporo Brytyjek ma chłodny koloryt...
Earthnicity też robi bronzery. Tam jest sporo opcji doboru podkładu, więc może tak samo z bronzerami?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 21:37   #1882
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Nie moge znalezc 😥

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 00:51   #1883
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cześć dziewczyny nie zaglądałam tutaj przez kilka miesięcy, a po lekturze ostatnich 25 stron (wypadało trochę liznąć temat) czuję jakby minęły już całe wieki Jestem ogromnie zaskoczona postępem w waszych pielęgnacjach, wyszukiwanymi kosmetykami, wiedzą, itd, itd.
Wstyd się przyznać, ogarnęło mnie ogromne zmęczenie i zniechęcenie do tego całego 'dbania o siebie', a raczej katowania się dietami, treningami i pielęgnacją, musiałam poluzować.
Moja cera trochę na tym oberwała, aż taki minimalizm kosmetyczny jej nie służy, dlatego przychodzę z prośbą o pomoc w ułożeniu jakiejś sensownej pielęgnacji

Od dłuższego czasu stosuję ciągle: mleczko Avalon C, a od kiedy przestało wystarczać jako jedyny myjak dokupiłam żel myjący Himalaya i stosuję zamiennie w zależności od potrzeb, czasem (1-2x tyg.) dosypując białej glinki, woda termalna Uriage i serum z wit. C. Do tego 1x w tyg. peeling mechaniczny Soraya, a do zmycia sporadycznego makijażu micel Biodermy.
Moja cera jest tłusta, bardzo zanieczyszczona (ogromna ilość zaskórników), odwodniona. Czasami wydaje mi się być przesuszona, a czasami jak wysmarowana smalcem.
Zdecydowałam w tym roku postawić na adapalen, najpierw tubkę Epiduo, a później Acnelec do skutku. Są one jednak bardzo wysuszające i nie mam pomysłu czym będę się ratować. Może Alantan Dermoline lekki krem? Nie podoba mi się wizja smarowania kremem, ale czy jakieś serum da sobie z tym radę?
Potrzebuję też dobrego toniku, chwalicie bardzo wodę Uriage, a mnie ona jakoś nie podeszła, tzn. daje fajny poślizg z serum, ale to wszystko. Może za dużo od niej wymagałam i stosowanie na zmianę z tonikiem bardziej przypadłoby mi do gustu?
Zastanawiam się też czy wspomagać kurację adapalenem jakimś (bardzo) lekkim kwasem, jak np. polecanymi przez Was serami Bielendy? A jeśli nie kwasy to co? Czy warto w takim okresie inwestować w dobre serum czy esencję? Kusicie tym Bentonem Fermentation Essence. Co myślicie o tych moich wypocinach, jak to sklecić w dobrą pielęgnację?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 08:33   #1884
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny nie zaglądałam tutaj przez kilka miesięcy, a po lekturze ostatnich 25 stron (wypadało trochę liznąć temat) czuję jakby minęły już całe wieki Jestem ogromnie zaskoczona postępem w waszych pielęgnacjach, wyszukiwanymi kosmetykami, wiedzą, itd, itd.
Wstyd się przyznać, ogarnęło mnie ogromne zmęczenie i zniechęcenie do tego całego 'dbania o siebie', a raczej katowania się dietami, treningami i pielęgnacją, musiałam poluzować.
Moja cera trochę na tym oberwała, aż taki minimalizm kosmetyczny jej nie służy, dlatego przychodzę z prośbą o pomoc w ułożeniu jakiejś sensownej pielęgnacji

Od dłuższego czasu stosuję ciągle: mleczko Avalon C, a od kiedy przestało wystarczać jako jedyny myjak dokupiłam żel myjący Himalaya i stosuję zamiennie w zależności od potrzeb, czasem (1-2x tyg.) dosypując białej glinki, woda termalna Uriage i serum z wit. C. Do tego 1x w tyg. peeling mechaniczny Soraya, a do zmycia sporadycznego makijażu micel Biodermy.
Moja cera jest tłusta, bardzo zanieczyszczona (ogromna ilość zaskórników), odwodniona. Czasami wydaje mi się być przesuszona, a czasami jak wysmarowana smalcem.
Zdecydowałam w tym roku postawić na adapalen, najpierw tubkę Epiduo, a później Acnelec do skutku. Są one jednak bardzo wysuszające i nie mam pomysłu czym będę się ratować. Może Alantan Dermoline lekki krem? Nie podoba mi się wizja smarowania kremem, ale czy jakieś serum da sobie z tym radę?
Potrzebuję też dobrego toniku, chwalicie bardzo wodę Uriage, a mnie ona jakoś nie podeszła, tzn. daje fajny poślizg z serum, ale to wszystko. Może za dużo od niej wymagałam i stosowanie na zmianę z tonikiem bardziej przypadłoby mi do gustu?
Zastanawiam się też czy wspomagać kurację adapalenem jakimś (bardzo) lekkim kwasem, jak np. polecanymi przez Was serami Bielendy? A jeśli nie kwasy to co? Czy warto w takim okresie inwestować w dobre serum czy esencję? Kusicie tym Bentonem Fermentation Essence. Co myślicie o tych moich wypocinach, jak to sklecić w dobrą pielęgnację?
Jeśli nie kwasy, to peeling enzymatyczny e-naturalne, odkąd używam sypkich peelingów z bromelainą i papainą, moja skóra ma się naprawdę nieźle i ma ogólnie mniejsze wymagania. Myślę, że to takie odkrycie wszech czasów.

Z nowości ja osobiście polecam serum Ava Aloe Organic i serum Bielendy neuro Glicol+wit.C razem z emulsją myjącą z tej serii.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Wow, naprawdę super dobrany!


Z minerałów ja niedawno pisałam, że chcę wypróbować bronzery Lily Lolo. Mają prasowane i sypkie. Co prawda one są dla efektu, cytat z opisu "sun-kissed glow", a Ty chciałaś coś chłodnego, ale jest to firma brytyjska, sporo Brytyjek ma chłodny koloryt...
Earthnicity też robi bronzery. Tam jest sporo opcji doboru podkładu, więc może tak samo z bronzerami?


Z Lily Lolo radzę uważać i nie sugerować się pochodzeniem producenta, ta firma lubuje się w ciepłych kolorach, cienie do powiek, róże i bronzery mają bardzo ciepłe, mają bardzo małą ofertę dla chłodnych typów urody, tylko w podkładach by się coś znalazło.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-10-13 o 08:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 10:44   #1885
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Chabrymakiistokrotki- z tego co piszesz oraz ze zdjęć wynika, że Twoja skóra zmienia się bardziej w kierunku mieszanej (mniej sebum na policzkach, w strefie T b/z?); a te zmiany na policzkach to pozostałości po wcześniejszych ropnych wypryskach? Może po prostu poprzez pielęgnację wyeliminowałaś jedną lub kilka przyczyn tychże, ale jakiś czynnik jeszcze pozostał- chodzi mi o te zmiany przypominające trądzik różowaty, a biorąc pod uwagę, że ostatnio coraz więcej mówi się o jego komponencie pierwotniakowej (roztocza, nużeniec, a zwłaszcza alergia na jego produkty przemiany materii), którą jest dużo trudniej wyeliminować z uwagi na wszędobylski kurz, a zwłaszcza biorąc pod uwagę info, że jak wracasz do domu, to jest gorzej, a rano lepiej, to może tam, gdzie przebywasz najdłużej w ciągu dnia (zamknięte pomieszczenia lub np. masz kontakt ze zwierzętami) jest przyczyną tego stanu?
Ja bym postawiła na delikatne złuszczanie enzymatyczne oraz składniki, które mają szeroki zakres działania, w tym na pierwotniaki, a więc olejek herbaciany, manuka, miód manuka, dziegieć; a jeśli lubisz oleje, to Avebio ma olejowe serum dla cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym, które możesz na noc mieszać z jakimś kremem (z manuka np.) lub aloesem, który też ma szeroki zakres działania przeciw wszelakim drobnoustrojom.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 12:13   #1886
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A gdzie mozna zobaczyc cere chimay? �� jestem jakas nieogarnieta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak jak poniżej wygląda w swojej dobrej fazie tzn na początku cyklu, wypryski z fazy PMSu magicznie wygojone w jedną noc, wyspana, fabryka sebum jeszcze się nie rozkręciła - tutaj godzinę po myciu i jeszcze bez matowienia. I jeszcze dodaję zdjęcie moich worków podocznych, bo często na nie narzekam, a na zdjęciu z profilu ich prawie nie widać, tymczasem są one dość spore. I widać też o wiele tłustszą skórę.
A różnicę w kolorycie też mam, twarz mam różową, a szyję całkiem białą.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Z nowości ja osobiście polecam serum Ava Aloe Organic i serum Bielendy neuro Glicol+wit.C razem z emulsją myjącą z tej serii.
A Ciebie nie podrażnia ten pumeks? Uznałabym, że ta emulsja Bielendzie fajnie wyszła, gdyby właśnie nie ten dodatek. No gdzie pumeks na pysk, przecież to do stóp jest

Dzisiaj planuję w końcu przetestować mleczko od Ciebie.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z Lily Lolo radzę uważać i nie sugerować się pochodzeniem producenta, ta firma lubuje się w ciepłych kolorach, cienie do powiek, róże i bronzery mają bardzo ciepłe, mają bardzo małą ofertę dla chłodnych typów urody, tylko w podkładach by się coś znalazło.
Zgadza się Ja potrzebuję bardzo chłodnych i delikatnych odcieni (róże mam na myśli) i LL nic dla mnie nie miało.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (94,8 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20170924_10_12_30_Pro.jpg (147,2 KB, 72 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-10-13 o 12:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 12:31   #1887
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Witaj ponownie


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny nie zaglądałam tutaj przez kilka miesięcy, a po lekturze ostatnich 25 stron (wypadało trochę liznąć temat) czuję jakby minęły już całe wieki Jestem ogromnie zaskoczona postępem w waszych pielęgnacjach, wyszukiwanymi kosmetykami, wiedzą, itd, itd.
Wstyd się przyznać, ogarnęło mnie ogromne zmęczenie i zniechęcenie do tego całego 'dbania o siebie', a raczej katowania się dietami, treningami i pielęgnacją, musiałam poluzować.
Moja cera trochę na tym oberwała, aż taki minimalizm kosmetyczny jej nie służy, dlatego przychodzę z prośbą o pomoc w ułożeniu jakiejś sensownej pielęgnacji
Czy któraś z tych metod dała jakieś efekty?



Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu stosuję ciągle: mleczko Avalon C, a od kiedy przestało wystarczać jako jedyny myjak dokupiłam żel myjący Himalaya i stosuję zamiennie w zależności od potrzeb, czasem (1-2x tyg.) dosypując białej glinki, woda termalna Uriage i serum z wit. C. Do tego 1x w tyg. peeling mechaniczny Soraya, a do zmycia sporadycznego makijażu micel Biodermy.

Ten żel kojarzy mi się jako bardz mocny, nie wiem, czy słusznie.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
CMoja cera jest tłusta, bardzo zanieczyszczona (ogromna ilość zaskórników), odwodniona. Czasami wydaje mi się być przesuszona, a czasami jak wysmarowana smalcem.
Zdecydowałam w tym roku postawić na adapalen, najpierw tubkę Epiduo, a później Acnelec do skutku. Są one jednak bardzo wysuszające i nie mam pomysłu czym będę się ratować. Może Alantan Dermoline lekki krem? Nie podoba mi się wizja smarowania kremem, ale czy jakieś serum da sobie z tym radę?
Wydaje mi się, że w tej sytuacji żadne serum nie da sobie rady.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Potrzebuję też dobrego toniku, chwalicie bardzo wodę Uriage, a mnie ona jakoś nie podeszła, tzn. daje fajny poślizg z serum, ale to wszystko. Może za dużo od niej wymagałam i stosowanie na zmianę z tonikiem bardziej przypadłoby mi do gustu?
Zastanawiam się też czy wspomagać kurację adapalenem jakimś (bardzo) lekkim kwasem, jak np. polecanymi przez Was serami Bielendy? A jeśli nie kwasy to co? Czy warto w takim okresie inwestować w dobre serum czy esencję? Kusicie tym Bentonem Fermentation Essence. Co myślicie o tych moich wypocinach, jak to sklecić w dobrą pielęgnację?
Z polskich to może Orientana, z niepolskich ktoryś COSRX, one nie mają żadnych detergentow.

A co do COSRX właśnie to rozważam ich BHA Liquid KLIK, bo oni stosują inną, łagodniejszą postać kwasu salicylowego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 12:40   #1888
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak jak poniżej wygląda w swojej dobrej fazie tzn na początku cyklu, wypryski z fazy PMSu magicznie wygojone w jedną noc, wyspana, fabryka sebum jeszcze się nie rozkręciła - tutaj godzinę po myciu i jeszcze bez matowienia. I jeszcze dodaję zdjęcie moich worków podocznych, bo często na nie narzekam, a na zdjęciu z profilu ich prawie nie widać, tymczasem są one dość spore. I widać też o wiele tłustszą skórę.



A Ciebie nie podrażnia ten pumeks? Uznałabym, że ta emulsja Bielendzie fajnie wyszła, gdyby właśnie nie ten dodatek. No gdzie pumeks na pysk, przecież to do stóp jest

Dzisiaj planuję w końcu przetestować mleczko od Ciebie.



Zgadza się Ja potrzebuję bardzo chłodnych i delikatnych odcieni (róże mam na myśli) i LL nic dla mnie nie miało.
Ojojoj, masz te worki, jak u mądrej sowy, co czyta po nocach encyklopedie Ja to bym kładła jakieś rumiankowe czy inne zamrożone kostki lodu, może by chociaż w połowie się zmniejszył obrzęk.

Na początku stosowania też mi się nie spodobały te drobiny pumeksu, ale potem skóra się przyzwyczaiła i już nie zwracam na nie uwagi, podrażnień też nie mam, właśnie mi się kończy ta emulsja, nie wiem, co teraz kupić w zastępstwie, żeby było podobne, tzn żelowo-łagodne, mało pieniące, ale żeby myło, podoba mi się w niej ten kwas glikolowy. Mam jeszcze od Ciebie tę tubkę Whamisa, ale ją długo będę zużywać, bo nie mogę jej często stosować.

To daj znać, co o nim myślisz, ja też przetestuję mleczko Cattier od Ciebie
I podoba mi się to sebum treatment, chociaż nie stosuję często, ale ta odlewka na długo mi starczyła i mam jeszcze na 1-2 aplikacje. Rzeczywiście spowalnia przetłuszcz, u mnie wręcz niemal do zera i do tego nawilża i zwęża pory.

Jak Ci będę wysyłać próbki AM, to dorzucę ten bronzer Ecolore i mleczka Avalon.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 12:55   #1889
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ojojoj, masz te worki, jak u mądrej sowy, co czyta po nocach encyklopedie Ja to bym kładła jakieś rumiankowe czy inne zamrożone kostki lodu, może by chociaż w połowie się zmniejszył obrzęk.
No właśnie problem w tym, że to nie jest obrzęk, moje ciało w ogóle nie ma tendencji do zatrzymywania wody. To po prostu grawitacja, tłuszczyk z tej okolicy zaczyna się obsuwać, chociaż jest to jeszcze niewyczuwalne w dotyku, dlatego długo myślałam, że to są cienie i kupowałam kolejne korektory. To znaczy cienie to też są, ale są konsekwencją ścieńczenia się tej poduszeczki tłuszczowej, bo normalne cienie niezależne od wieku są umiejscowione od nosa gdzieś do połowy policzka.
Na to pomaga tylko operacja Jakby mnie było stać, to poszłabym bez wahania, a że mnie nie stać, to se robię ćwiczenia, żeby mieć poczucie, że walczę
Niestety worki okropnie postarzają i nadają wrażenie zmęczenia i zaniedbania.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak Ci będę wysyłać próbki AM, to dorzucę ten bronzer Ecolore i mleczka Avalon.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 12:59   #1890
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No właśnie problem w tym, że to nie jest obrzęk, moje ciało w ogóle nie ma tendencji do zatrzymywania wody. To po prostu grawitacja, tłuszczyk z tej okolicy zaczyna się obsuwać, chociaż jest to jeszcze niewyczuwalne w dotyku, dlatego długo myślałam, że to są cienie i kupowałam kolejne korektory. To znaczy cienie to też są, ale są konsekwencją ścieńczenia się tej poduszeczki tłuszczowej, bo normalne cienie niezależne od wieku są umiejscowione od nosa gdzieś do połowy policzka.
Na to pomaga tylko operacja Jakby mnie było stać, to poszłabym bez wahania, a że mnie nie stać, to se robię ćwiczenia, żeby mieć poczucie, że walczę
Niestety worki okropnie postarzają i nadają wrażenie zmęczenia i zaniedbania.



Rozmasowywanie tego czy jakieś ćwiczenia rzeczywiście mogą pomóc
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.