Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-09, 22:45   #61
kakti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 135
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

ja robiłam w zeszłym roku dla rodzinki takie aniołki z zapałek, może w tym roku też coś podobnego wymyślę.
kakti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 23:46   #62
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Ja dla wszystkich kobietek w moim domu zrobię następującą rzecz.
Do takich słoików zamykanych (takich ło http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13143/1.jpg zdjęcie z all) nasypię warstwami składniki na jakieś słodkości, np. ciastka. Potem u góry ładnie całoże kawałkiem materiału i przytwierdze karteczkę z przpeisem. Nie dość że będzie to ślicznie wyglądało to jeszcze potem można zorbić szybko coś pysznego (wsypujesz wszystko, dodajesz tylko "mokre" produkty i już )
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 10:30   #63
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Czyżby pomysł z Joy'a(czy tam innego Glamour)? Też mi wpadł w oko! Tylko trzeba tak dobrać ciasteczka zeby były jakies kolorowe rzeczy(kakao, bakalie)-bo sama mąka i cukier bez rewelki będa wyglądały. No i chyba takich ciasteczek wyjdzie strasznie mało jak się nie zrobi tego w jakimś wielkim słoju.

Novakia-masz racje! dorabiacz kluczy... na to nei wpadłam. dzięki!
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 11:18   #64
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Cytat:
Napisane przez karamba Pokaż wiadomość
Czyżby pomysł z Joy'a(czy tam innego Glamour)? Też mi wpadł w oko! Tylko trzeba tak dobrać ciasteczka zeby były jakies kolorowe rzeczy(kakao, bakalie)-bo sama mąka i cukier bez rewelki będa wyglądały. No i chyba takich ciasteczek wyjdzie strasznie mało jak się nie zrobi tego w jakimś wielkim słoju.

Novakia-masz racje! dorabiacz kluczy... na to nei wpadłam. dzięki!
TAk, to z gazety W sumie to to ma być prezent więc nie sądzężeby ciasteczek było mało, starczy mnie więcej na jakieś 15 sztuk jak patrze na pojemność słoja. To nie ma być fabrykaw końcu, cistkarnia tlyko tkai ladnie wyglądający preznecik
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 19:12   #65
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Pamiętam, że jak byłam mała (ok 8- 10 lat) i jeszcze bawiłam się lalkami Barbie (których miałam całe mnóstwo) dostałam od starszej siostry ciuchy dla tych lalek własnoręcznie przez Nią uszyte... Było mi bardzo miło, bo Ona naprawde nieźle się przy tym napracowała...

Komuś z mojej rodziny (nie pamiętam komu) uszyła poszewkę na poduszke z prawdziwej wełny i wypchała różnymi skrawkami materiału, watą itp (uczyła się w wtedy w technikum krawieckim)

Ja kiedyś bawiłam się w lepienie figurek z masy solnej i modeliny Z masy solnej, później malowałam farbkami (jak robicie mase solną to musicie dac duuużo soli, żeby wam to później... nie zgniło), a modeline później się gotuje Takie prezenty robiłam właśnie Mojej siostrze, która kocha delfiny. Tworzyłam jej delfinki włąśnie z tych materiałów

Miło jest też namalowac coś ładnego (technika dowolna: węgiel, zwykły ołówek, farby, kredki pastelowe...) plus jakaś dedykacja z datą i wsadzic to np w antyramę

Wracając jeszcze do mojej siostry (która jest bardzo kreatywna) dla swojego chłopaka wygrawerowała kiedyś na takim kawałku plastiku formatu A4 piękne podziękowania za to, że był, że jest (są takie maszynki do grawerowania) tekst był bardzo długi i bardzo wzruszający... do dziś zdobi ścianę w ich sypialni i prezentuje się cudownie!

Widziałam też kiedyś u znajomej bardzo ładną ramkę na zdjęcia zrobioną z... kawałka deseczki i dwóch kawałków szkła Żałuję, że nie mam zdjęcia, ale wyglądało to mniej więcej tak, że na deseczce stały dwa niesymetryczne w miare duże kawałki szkła i do nich wklejone były zdjęcia : Jego i Jej
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 19:18   #66
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

ja polecam własnorecznie zrobiony kalendarz, ja zrobiłam tak - bierzemy kolorowe brystole A3, na gorze nazwa miesiaca na dole nazwy dni i daty, a na srodku czego dusza zapragnie, ja dałam zdjecia moje z Tzem, kazdy miesiac był w innej sekwencji, innej czcionce, czasem naklejałam wyciete numerki,czasem pisałam markerem, strony ozdabiałam kolorowym papierem, suszonymi listkami, brokatowym długopisem, roznymi malunkami itp, całosc przedziurkowałam i spiełam wstazka - uwaga - to trzeba tak sobie wykombinowac zeby strony sie przekrecały
mozna tez kupic farbki do szkła i pomalowac jakies ciekawe butelki/sloiki tymi farbkami - wyjdzie fajny wazon, słoiki na przyprawy
mozna tez pudełko po butach obkleic fajnym papierem i mamy miejsce do przechowywania skarbow
albo zrobic pamietnik - serduszko, ktore po rozłozeniu jest w kształcie cztreolistnej koniczyny - mam nadzieje ze gdzies na wizazu jest opis bo moj moze byc niezrozumiały z czystych (nie kratkowanych) kartek wycina sie koniczyne (4razy serce), trzeba przegiac na poł w poziomeie i złozyc tak kartke zeby gorne serce z dolnym sie pokryło, a boczne zgiete w połowie złozyły sie do srodka, jak mamy kilka kartek tak złozonych to sklejamy dolne serduszko jednej kartki z gornym serduszkiem drugiej kartki tak by miec serce a unoszac je do gory otwierała sie koniczynka, a unoszac dolna czesc tej koniczynki by otwierała sie kolejna koniczynka, mozna tez wykombinowac pudełko serduszko na nasz pamietnik, ale nie podejme sie tłumaczenia -
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:21   #67
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

eee moj nie uzywa kalendarza
wymyslilam prezentacje w powerpoincie zlozona z naszych zdjec i komentarzy do tego na plytke hop siup i jest oczywiscie z podkladem muzycznym
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 07:51   #68
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

ja mysle ze kalendarz scienny jest dobry dla kazdego, tylko nie myslcie ze zrobiłam Tz-owi jakis taki przesłodzony...poszczegol ne miesiace były w roznej sekwencji, np. miesiac z Tz i jego chrzesniaka urodzinami był z ich zdjeciami, w baloniki, tort z brokatem, pazdziernik z suszonymi listkami, lipiec w klimacie marynarskim z muszlami, nie zabrakło stronki z hobby, no i zreszta wazne dni były dodatkowo zaznaczone i co miesiac inne zdjecia - to dobry pomysł dla tych co nie lubia trzymac ramek ze zdjeciami
jakos tak wczoraj zeszło w rozmowie z TZ o datach, kalendarzach i zapytał ze zdziwieniem 'to drugiej edycji nie bedzie????' - wiec chyba sie spodobało..i bede musiała cos wymyslec specjalnego

wracajac do tematu mozna zrobic obraz, obrazek - bierzemy rame/ramke najlepiej drewniana, kupujemy gabke florystyczna, taka szara do suchych kwiatów, kroimy ja na mniejszy kawałek i przyklejamy mocnym klejem do ramy, potem wbijamy w gabke rozne suszone kwiaty, gałązki, szyszki na druciku, i robimy jakas sympatyczna kompozycje tak by zasłonic gabke,
p.s. polecam tez zerknac na forym zrob to sam - to kopalnia pomysłów
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 08:54   #69
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Ja mam jeszcze kilka propozycji...

Motylki/Biedronki/Żabki/Kwiatki itp. na kawałku drucika lub wykałaczki

Żeby były naprawde ładne musimy się postarac i je ładnie naszkicowac na kawałku bardzo sztywnej kartki (myślę, że blok techniczny jest trochę zbyt miękki, lepiej wziąśc jakąś tekturke) i będziemy potrzebowac baaardzo dużo ozdób mianowicie jakieś kolorowe sypkie brokaty (można kupic w niektorych drogeriach i sklepach z artykułami do paznokci ew. może w jakieś hurtowni kosmetycznej) mocny klej np butapren chociaż on ma chyba żółtawą barwe więc lepiej zapytac w sklepie o jakiś przezroczysty ew. biały mocny klej do tego różne inne rzeczy m.in lakiery do paznokci, kleje z brokatem, pisaki, farby i różne inne materiały, które przyjdą nam do głowy

Broszki możemy użyc do tego celu modeliny, w sumie będzie wyglądała najlepiej lepimy różne ludziki/stworki/zwierzęta itp następnie przewlekamy przez nie takie zapinki do broszek i gotujemy. Możemy też najpierw je ugotowac, a później przykleic np na super glue taką zapinkę.

Kolczyki z modeliny Ja dostałam takie od Siostry, ale niestety... kupne jednak pomysł jest świetny i moźna stworzyc naprawde zabawne i ładne kolczyki np wisienki, albo serduszka, albo jakieś kwiaty...

Magnesy na lodówke np z modeliny, z tych plastikowych ramek na breloczki (można dac w środek jakies zdjecie, albo np napisac cos ładnego na karteczce i tą kartke wsadzic tak jak zdjęcie) myślę, że można gdzieś kupic takie grube magnesy na lodówke

Szklanki pomalowane farbkami do szkła To też jest dobry pomysł można np zrobic na tej szklance witrażyk, albo są takie szablony z których można skorzystac. Dla lepszego efektu szklanki możemy wybrac takie o ładnym kształcie bardziej ozdobne.

Pudełeczko na w.w rzeczy może byc tak jak pisała poprzedniczka właśnie z kartonu po butach oklejonego jakimś ozdobnym papierem
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 09:46   #70
marita26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 29
Dot.: Wyjątkowe prezenty na święta

Mydełka wyschną normalnie - na powietrzu , potem możesz je w jakąś bibułkę zawinąć.
marita26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 12:07   #71
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Wyjątkowe prezenty na święta

Cytat:
Napisane przez szulerkaaa29 Pokaż wiadomość
Najlepsze origami modułowe Może byc też kartka techniką iris folding lub tea bag folding ;] Też zazwyczaj robię ręczne, chyba że nie mam czasu

Kurcze Szkulerkaaa powiedz mi... jak to się robi? Strasznie mi się to podoba ten iris folding oglądałam angielskie strony i są tam niby obrazki, ale kurcze no... naprawde nie rozumiem tej techniki ) Może znasz jakieś polskie strony na ten temat?
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 18:19   #72
Impresja
Przyczajenie
 
Avatar Impresja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 26
Talking Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Witam Was serdecznie.
Ja kiedyś jako prezent podarowałam zrobione drzewo genealogiczne dla dzidka, które zaczynało się od jego dziadka. Nazwiska, daty urodzenia można ładnie na kolorowo wydrukować. Ja nie miałam wszystkich zdjęć i było one bez zdjęć, poza tym drzewo było zrobione na sporej i tak tekturze, a gdzie tu, jakby doszły zdjęcia.
Kolejnym zaskoczeniem dla rodziny były zrobione przez mnie kartki świateczne. Wystarczy karton, w środku mamy preforowaną tekturę, którą mozna pomalować złotolem z małej puszki i mamy okładkę kartki złotą. Z przodu wycinałam prostokąt, tam przyklejałam w owy pusty wycięty prostokąt - zrobiony farbami żelowymi motyw świąteczny z tłem. Karka wielkości normalnej kartki miała być niczym taki witrazyk... Gdy ją rozłozymy i postawimy, to światło padające na przednią stronę z motywem świątecznym zęlowym daje z daleka złudzenie witraża.
Oczywiście były i przyczepione wstążeki w rogu czerwone z materiału, zaś wewnątrz, ładnie trzeba obkleić boki przyklejonego motywu, pomalować można też złotolem, albo złotem pisakiem. Życzenia były naklejone i wydrukowane stylową czcionką -ozdobione gdzie niegdzie, złotym długopisem.
Można z butelki wykombinować fantastyczne wzory, nawet za pomoca farb żelowych, witrazowych, czy nawet techniką -bardzo fajną decoupage. Ba nawet mam inny pomysł- z ta butelką, bądż innym naczyniem- wystarczy kolorowa włóczka i klej- najładniej wyglądają te ze złotkiem takim i srebrem. Obklejamy włóczką o róznych kolorach. Kiedys w szkole to nawet robiłam.
Teraz fajna do wykorzystania jest masa solna- nawet ramkę możemy zrobić, wystarczy tylko zrobić dwie identyczne ramki z dziurkami na rogach- aby je złączyć, tylnią ściankę możemy zrobić z tektury - może to być taki również obrazek, do ramki wystarczy dorobić zanim wyschnie masa motywy świąteczne- np. malutką choineczkę w rogu. Potem masę możemy pomalować nawet farbami plakatowymi, polakierować.
Nieraz wystarczy doniczka z gliny- taka bordowa -pomarańczowa z dziurką. Można ja właśnie techniką decoupage ładnie wykonać, tylko potrzebne są serwetki świąteczne, klej wikol, który rozcieńczymy, farba podkładowa, zanim nakleimy motyw- motywy, potem smarujemy klejem do serwetek, zas potem lakierem akrylowym- nawet 5 warst.Także trzeba ciut czasu wczesniej robić- tak możemy zrobić nawet z butelką.
Ja malowałam akrylami tez na okzaje widoczki różne. Też były trafione.
Kiedyś dziecku pomagałam z makaranu zrobić ładne obrazki, ale najlepszy tutaj jest klej w laskach z pistoletem. Potem były pomalowane na srebno i złoto- wykorzystałam też drut cieniutki, który pomalowany daje niesamowite efekty- a makaron- kolanka, czy muszelki, też jest extra.
A może kup dwie bombki z nimi coś wykombinuj - naklej na nich małe rodziców zdjęcia, udekorój. Tak aby co roku wieszali swoje bombeczki.
Starczy tyle...pomysłów pewnie i znalazło się wielea z tymi piernikami to świetna sprawa!!! Moje dziecko ucieszy sie napewno.
Pozdrawiam
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy.
Impresja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 10:58   #73
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Zrobiłam kule kurcze słoiczek był taki prążkowany i niedokładnie widać moje bałwanki (które wyszły szkaradnie, wiec moze to i lepiej:p)
ozdobiłam też pudełko metalowe po kawie materiałem futerkowatym tak mi sie spodobał że nie wiem czy sobie go nie zatrzymam kiedyś robiłam z tego materiału też ramki, fajnie wychodzi

karamba znalazlas breloczek?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiz.jpg (51,7 KB, 462 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiz2.jpg (48,9 KB, 505 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiz3.jpg (50,4 KB, 682 załadowań)
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty

Edytowane przez novakia
Czas edycji: 2008-12-12 o 11:02
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 10:41   #74
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Kurcze, faktycznie bałwanków nie widać, ale prezent robi niezłe wrażenie.
Troche kosmicznie wygląda przez to futerko

No niestety-byłam u dorabiacza kluczy i były tylko takie standardowe breloczki-małe prostokątno owalne, w odblaskowych kolorach<takei jak są w szkołach czy gdzies, że sie tylko numer sali tam pisze>.
Spytałam się czy w ogóle gdzies mozna dostac takie przezroczyste "ramki" ale koles powiedział że nie wie
A nie bardzo wiem jak samej zrobic to tak żeby działało-bo np. z masy solnej pewnie by się zaraz połamał.
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 11:27   #75
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Kiedyś mamie robiłam książkę kucharską - wyszperałam w Necie przepisy, wszystko w wordzie opracowałam, wydrukowałam, zbindowałam i gotowe

Jeśli ktoś chce pobawić się modeliną - proszę bardzo, moja szkółka fimo
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 11:46   #76
caroli2
Raczkowanie
 
Avatar caroli2
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 199
GG do caroli2
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

ja znajomym i rodzicom również robie 'bombkę cukierkową' ;p;p tak to nazwałam bo inaczej nie wiedziałam jaką tu nazwę dać ;p;p
jak będę miała to gotowe to zrobię zdjęcie i wstawię, cukierki + cukierki lizaczki wkładam do ozdobnej folii i owijam to ładną wstążką wszyscy się cieszą a ja nie wydaję na to dużo kasy ;p;p
taki tani ale efektowny i ślicznie wyglądający prezencik ;p;p
caroli2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 12:38   #77
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

i co roku dostaja to samo? coz za niespodzianka
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 13:06   #78
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
i co roku dostaja to samo? coz za niespodzianka

ja stwierdziłam, że już i tak nie ma czasu, żeby coś zrobić więc będą kupne prezenty... ale dziękuję za wszystkie propozycje! Piszcie dalej!
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 15:02   #79
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Cytat:
Napisane przez caroli2 Pokaż wiadomość
ja znajomym i rodzicom również robie 'bombkę cukierkową' ;p;p tak to nazwałam bo inaczej nie wiedziałam jaką tu nazwę dać ;p;p
jak będę miała to gotowe to zrobię zdjęcie i wstawię, cukierki + cukierki lizaczki wkładam do ozdobnej folii i owijam to ładną wstążką wszyscy się cieszą a ja nie wydaję na to dużo kasy ;p;p
taki tani ale efektowny i ślicznie wyglądający prezencik ;p;p

oOo ja bym bardzo prosiła o foto, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić
ja postanowiłam, że Bratu i Kuzynowi zakupię na jarmarku bożonarodzeniowym po takim wielkim pierniku w kształcie dinozaura albo słonia
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 14:00   #80
senecja
Przyczajenie
 
Avatar senecja
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 23
Dot.: Inne techniki

jesli dysponujesz wiertarka i odpowiednia koncowka mozesz grawerowac - wazony, kubki, lustra, ramki (np bierzesz antyrame i cos tam kombinujesz w miejscu passe-partout)

wire-wrapping nadaje sie nie tylko do bizu. mozesz zrobic w ten sposob ramke do zdjecia lub lustra, uchwyty do szklanek (zeby nie parzyc rak), "ubrac" solniczke i pieprzniczke, wazony itp

masa solna - jeszcze sie "nie zaprzyjaznilysmy", jednak chce sprobowac zrobic jakis fikusny przybornik na biurko - na olowki, tasme klejaca itp.

jesli przyjdzie mi do glowy cos jeszcze to napewno dam znac
__________________

senecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 16:08   #81
szulerkaaa29
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 81
Dot.: Inne techniki

Bardzo Ci dziękuję pomysły świetne, szczególnie podoba mi się ten z grawerowaniem - wprawdzie dać mi wiertarkę do ręki jest dosyć niebezpieczne, ale jak mi nie dadzą, sama wezmę Albo poszukam innego narzędzia do mojej przyszłej grawerki
szulerkaaa29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 14:46   #82
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: Wyjątkowe prezenty na święta

Zdecydowałam, że rodzicom zrobię księgę. Tylko niewiem co w niej napisać. Znacie jakieś wiersze, sentencje, które by pasowały?
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 20:52   #83
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Wyjątkowe prezenty na święta

Cytat:
Napisane przez Nikaaa152 Pokaż wiadomość
Zdecydowałam, że rodzicom zrobię księgę. Tylko niewiem co w niej napisać. Znacie jakieś wiersze, sentencje, które by pasowały?
Może powklejaj zdjęcia jakieś, z Twojego (i Twojego rodzeństwa - jak masz) dzieciństwa, z jakiś wspólnych wyjazdów, urodzin, uroczystości rodzinnych i opatrz te zdjęcia komentarzami, jakimiś wspomnieniami.
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:56   #84
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: Wyjątkowe prezenty na święta

Zdjęcia już powklejałam. Ale zależy mi aby napisac jakiś piękny wiersz czy coś w tym stylu
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 14:32   #85
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Wyjątkowe prezenty na święta

Pierwsze mi przyszło do głowy : http://tekstpiosenki.emuzyka.pl/1291/8.html

Nawet coś o fotografiach jest
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 13:05   #86
modlishka665
Raczkowanie
 
Avatar modlishka665
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa/Zielona Góra
Wiadomości: 86
Talking Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Proponuję napisanie rymowanego wierszyka o tej osobie (oczywiście same komplementy ) To bardzo miłe. Później można ładnie ozdobić w ramkę.
modlishka665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 14:41   #87
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

Cytat:
Napisane przez modlishka665 Pokaż wiadomość
Proponuję napisanie rymowanego wierszyka o tej osobie (oczywiście same komplementy ) To bardzo miłe. Później można ładnie ozdobić w ramkę.
ja zrobiłam Kuzynce właśnie takie coś. Napisałam życzenia z cytatami naszych ulubionych piosenek, na papierze czerpanym. A potem włożyłam do takiej większej ramki i ozdobiłam piórkami xD

Wesołych świąt Dziewczyny!
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 12:28   #88
lisa009
Zakorzenienie
 
Avatar lisa009
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 3 448
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

help!
nie mam pomyslu ( oprocz pierniczkow i modeliny) co zrobić dla mamy albo babci, albo taty, zeby zmiescilo sie w takiej polarkowej skarpecie, którą zrobilam? żeby to bylo jakieś ładne...
super, że sie obudziłam, jak juz wszyscy maja prezenty...
co zrobić szybko?? prosze
__________________
Vegetarian
lisa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 12:30   #89
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

GIMP - fotki - pzreróbki - nagranie na płytę
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 14:40   #90
lisa009
Zakorzenienie
 
Avatar lisa009
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 3 448
Dot.: Prezenty dla najbliższych - robione własnoręcznie.

dzięki ; *
ale już chyba nie skorzystam : (

a może ma ktoś pomysł na szybki własnoręczny prezent dla taty?
lubi brydża, koty...

mamy z mamą dla niego wspólny prezent- dwie książki, ale przydałoby się jeszcze coś

myślałam o fimo, albo, żeby narysować to ->http://fakty.wwl.pl/2003/22/gfx/15.jpg
szajajaba- masz pomysł na coś brydzowego z fimo ??

help!


edit: wymyśliłam- kartę brydżową z fimo. Wypali?
__________________
Vegetarian

Edytowane przez lisa009
Czas edycji: 2008-12-24 o 14:42
lisa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.