Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-07, 18:42   #1
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534

Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego


Witajcie chciałabym się poradzić, ponieważ jestem blada w tych tematach i nie mam zielonego pojęcia jak odróżnić dobrego od tego gorszego dermatologa.
Wczoraj byłam pierwszy raz u dermatologa, ponieważ od kilku miesięcy wyskakują mi bolące gule na brodzie i linii żuchwy, czasem w okolicach ust, goi się to długo, i zostają mi po tym sine plamy. Próbowałam leczyć to sama acne derm, ale po miesięcznej kuracji nie widzę efektów i dlatego zapisałam się do dermatologa. I tu pojawia się problem.
Lekarz tylko raz na mnie spojrzał , i stwierdził ze mam łojotokowe zapalenie ropne, po minucie miałam już wypisaną receptę. Żadnych pytań żadnego wywiadu, nic kompletnie. Próbowałam coś mu mówić, że mam to tylko w tym jednym jedynym miejscu na twarzy i nigdzie indziej, wydawało się że mnie w ogóle nie słucha. Zapytał tylko ile mam lat. (mam 22)Przepisał leki i powiedział że mam się wstawić za 2 tyg do kontroli. i żebym się nie nastawiała na szybkie efekty, bo leczenie będzie długoterminowe. Wizyta trwała jakieś 3 minuty!
Pobiegłam do apteki i szczena mi opadła, spodziewałam się czegoś tańszego, a tu antybiotyki płyn i żel, za kuracje dwutygodniową? A akurat jestem bez pracy i szkoda mi było wydawać ostatnich pieniędzy. Postanowiłam ze pójdę do domu i poszukam jakiś informacji o tej chorobie i o lekarstwach które mi przepisał. Czytam o tym łojotokowym zapaleniu skóry, i oczom nie wierze bo mam całkowicie inne objawy, i w ogóle inaczej to wygląda. Nie chciałabym podważać jego diagnozy, ale przepisał mi Tetralysal ,dalacin T i clindacne w internecie znalazłam ulotki tych leków, moim zdaniem są prawie takie same.? czy to normalne
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 19:19   #2
duchowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 52
Dot.: Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego

Na linij żuchwy jak pojawiają się pryszcze to może być oznaką gronkowca ale to tylko tak odemnie Tetrasyl to antybiotyk o ile się nie myle bardzo mocny inszczy zęby i żołądek więc wybrałbym się do innego dermatologa nie znam twojej sytuacji nie załączasz zdjęć więc nie można ocenić co to. możę wina hormonów...
duchowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 19:31   #3
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=513486
w tym wątku dodałam zdjęcia, robione ponad miesiąc temu, ale sytuacja się nie zmieniła, moja twarz nadal wygląda tak samo.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:36   #4
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego

Cytat:
Napisane przez duchowy Pokaż wiadomość
Na linij żuchwy jak pojawiają się pryszcze to może być oznaką gronkowca ale to tylko tak odemnie Tetrasyl to antybiotyk o ile się nie myle bardzo mocny inszczy zęby i żołądek więc wybrałbym się do innego dermatologa nie znam twojej sytuacji nie załączasz zdjęć więc nie można ocenić co to. możę wina hormonów...
Jestem już umówiona na wizytę, podobno to bardzo dobra pani dermatolog, dlatego jest tak oblegana, termin mam niestety dopiero na koniec maja,mam nadzieję ze ona będzie wiedziała co to. Oby nie gronkowiec, bo coś mi się zdaje że to jednak może być to objawy mam te same praktycznie, no ale nigdy nie wiadomo. A że mam jeszcze tyle czasu, to postanowiłam spróbować jednak tego antybiotyku, i żelu na noc, płyn sobie podarowałam, może jednak okaże się skuteczny.

Może mogłybyście mi polecić coś na przebarwienia, i te planki które zostały mi po wypryskach, acne derm po miesięcznej kuracji nie przyniosło żadnych efektów, dlatego chciałabym spróbować czegoś innego, a nie chce już zakładać nowego wątku. Mam nadzieję ze ktoś to przeczyta, i mi doradzi
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:57   #5
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego

Ja też borykam się z podobnym problem, mam trądzik i jedyne co moge polecić to trzymać się ściśle wskazań lekarza. Powinnaś wykupić wszystkie leki które ci przepisano i je stosować. Najgorsze co możesz zrobić to sama sobie ustalać co stosować i próbować sama się leczyć. Wiem, niestety że leki dermatologiczne są bardzo drogie ale domowym sposobem nie wyleczysz się.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:56   #6
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Ja też borykam się z podobnym problem, mam trądzik i jedyne co moge polecić to trzymać się ściśle wskazań lekarza. Powinnaś wykupić wszystkie leki które ci przepisano i je stosować. Najgorsze co możesz zrobić to sama sobie ustalać co stosować i próbować sama się leczyć. Wiem, niestety że leki dermatologiczne są bardzo drogie ale domowym sposobem nie wyleczysz się.
No tak, ale ten dermatolog u którego byłam, był jakiś szalony, tylko raz na mnie spojrzał i już zajął się wypisywaniem recepty, bez żadnego wywiadu. Pytałam farmaceutki i powiedziała, że płyn i żel, to to samo, te same składniki i to samo działanie,i nic się nie stanie jeśli nie wykupię go wcale. tylko różnica w cenie płyn 60 zł za 30 ml, żel przynajmniej trzy razy mniej.Inny producent. Bezsens, bo płyn kazał mi używać rano a żel wieczorem, ty tak jakbym rano myła zęby jedną pastą, a wieczorem drugą ! tak to odebrałam. Może robię źle, ale jedno wiem, to co mam- to na pewno nie jest łojotokowe zapalenie skóry
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 09:43   #7
plastelinkaa
Raczkowanie
 
Avatar plastelinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego

Ja zanim trafiłam na tego, co mnie wyleczył, to byłam u 3 innych beznadziejnych... Tak więc znalezienie dobrego dermatologa to podstawa.
plastelinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 10:33   #8
Anette7
Raczkowanie
 
Avatar Anette7
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 45
Dot.: Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego

Ja na takie przypadki mam dobry sposób. Najlepiej nie bazować tylko i wyłącznie na opinii jednego dermatologa, tylko udać się do 2-3 żeby skonfrontować ich opinie. Wiem, wydatek to jest jeśli się idzie prywatnie, ale jeśli 3 specjalistów powie to samo to przynajmniej mamy pewność, że mają rację i wiemy co dalej. Gorzej jeśli każdy wystawi inną diagnozę ;/ ale takich cyrków to już nie biorę pod uwagę.
Anette7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:55   #9
plastelinkaa
Raczkowanie
 
Avatar plastelinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Beznadziejny dermatolog? czy powinnam szukać innego

Ja się nie zgodzę. Wydaje mi się, że nie ilość, a jakość się liczy. Więc jak idziesz do dermatologa to zastosuj jego metodę - jak nie pomoże, idź do innego. A nie od razu iść do trzech bez sensu wydając kasę. A może np dwóch z nich będzie miało inne metody, ale obydwie skuteczne? I co? Stwierdzisz, że nie podali tych samych, więc od razu skreślasz? Chyba nie grunt to znaleźć dobrego specjalistę
plastelinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.