Dlaczego tyje tylko na brzuchu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-19, 13:31   #1
CheriCheriLady
Raczkowanie
 
Avatar CheriCheriLady
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 221

Dlaczego tyje tylko na brzuchu?


Witam Mam pytanie.Mianowicie : ważę około 58kg przy 174cm wzrostu.Od zawsze chciałam przytyć,ale jeśli już to tyję tylko na brzuchu.Źle to wygląda,chude nogi,ręce jak patyki i wielki brzuch.Szczególnie jak jestem np. po obiedzie,to mam balon jakbym była w ciąży.Staram się reguralnie ćwiczyć,przez sierpień i trochę września chodziłam na siłownię,przytyłam 2kg ale gdy przestałam chodzić,to wszystko bardzo szybko spadło.Rok temu również ćwiczyłam siłowo,przytyłam,ale głównie na brzuchu.Jem zazwyczaj 5 posiłków dziennie,o stałych porach.
Czy jest jakieś konkretne uzasadnienie dlaczego tak się dzieje?Nie mogę już patrzeć na swoje nogi ,ręce
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam..."
CheriCheriLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 19:03   #2
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Cytat:
Napisane przez CheriCheriLady Pokaż wiadomość
Witam Mam pytanie.Mianowicie : ważę około 58kg przy 174cm wzrostu.Od zawsze chciałam przytyć,ale jeśli już to tyję tylko na brzuchu.Źle to wygląda,chude nogi,ręce jak patyki i wielki brzuch.Szczególnie jak jestem np. po obiedzie,to mam balon jakbym była w ciąży.Staram się reguralnie ćwiczyć,przez sierpień i trochę września chodziłam na siłownię,przytyłam 2kg ale gdy przestałam chodzić,to wszystko bardzo szybko spadło.Rok temu również ćwiczyłam siłowo,przytyłam,ale głównie na brzuchu.Jem zazwyczaj 5 posiłków dziennie,o stałych porach.
Czy jest jakieś konkretne uzasadnienie dlaczego tak się dzieje?Nie mogę już patrzeć na swoje nogi ,ręce
Ja z kolei chudłam wszędzie, tylko nie na brzuchu, co tez mnie męczyło, ale odkryłam, że mam wystający brzuch od dużej ilości nabiału! Trzy dni prawie bez nabiału i 5cm w talii mniej. Az ciężko uwierzyć. Może tez tak masz?
eddin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 19:05   #3
marioletka
Raczkowanie
 
Avatar marioletka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: wieś sielska-lubelska
Wiadomości: 94
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Moim zdaniem - geny. Również tak mam, tyję jak facet - w brzuch. Moja mama i babcia mają tak samo.
__________________
Mój fotoblog

marioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 19:21   #4
eschate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 22
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Mam ten sam problem, i potwierdzam. Geny
__________________
eschate

Zapuszczam włosy: obecnie-33cm, wymarzone-45cm
eschate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 10:44   #5
CheriCheriLady2
Raczkowanie
 
Avatar CheriCheriLady2
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 433
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

To ja (nowe konto).
Czyli nie ma żadnej skutecznej rady?Moja mama tak nie ma,babcia też nie miała.
CheriCheriLady2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 15:43   #6
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Kwestia jedzenia, hormonów- wejdź na fitness i zapytaj Rzaby, poczytaj blog tłuste życie.
Tak w skrócie i może niezbyt dokładnie (zainteresuj się bardziej tymi rzeczami).
Podobno w brzuch idzie przetworzone jedzenie (słodycze, biała mąka itd.), poza tym podwyższony poziom kortyzolu też sprawia, że tłuszcz odkłada się na brzuchu.
Masz taki typ budowy, że ciężko będzie nabrać mięśni, ale to też da się zrobić.
Spróbuj diety bez nabiałowej i ogólnie prowadź 'czystą miskę'.
Co do brzucha po obiedzie- możesz też mieć słabe mięśnie brzucha i wszystko wywala na wierzch. Na figurę siłownia.
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 16:35   #7
Pimpinellanisum
Raczkowanie
 
Avatar Pimpinellanisum
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Owszem sporo w tm genów - masz takie predyspozycje. Ja też, moja mama i babcia też , siostra mimo, że niepełnosprawna i z niedowagą z powodu zaniku mięsni ma wystający brzuszek.

Ale, ale... jeżeli chcesz przytyć zrób to mądrze. Ja np. tyje w brzuch dużo bardziej od dużej ilości węglowodanow. Pieczywo, słodycze, makarony, jogurty z wsadem owocowym... Ja doszłam do tego dzięki trenerowi z siłowni - wylewałam 7 poty, miałam mięśnie na łapkach i nogach a brzuch - oponka. I nagle przypomniał mu się pan który miał tak samo i kiedyś z powodów medycznych odstawił pieczywo i wtedy ruszyło. Ja zrobiłam to samo, przerzuciłam się na "Wasę" i w przeciągu 2 tygodni zaczęlo być widać efekty.

Niestety przy takim sposobie tycia musimy się z ćwiczeniami zaprzyjaźnić na stałe...
__________________

Pimpinellanisum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 18:17   #8
CheriCheriLady2
Raczkowanie
 
Avatar CheriCheriLady2
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 433
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Jeśli chodzi o ćwiczenia - robię to prawie codziennie,także jakikolwiek sposób tycia akceptuje.
Co do białego pieczywa,to rzeczywiście,kiedyś jak odstawiłam je to brzuch zmalał.A może te moje tycie ma coś wspólnego z hormonami tarczycy,które przyjmuje jakieś 6 lat ze względu na niedoczynność?
A mięśnie brzucha mam mocne,także raczej to nie ten powód "balonu" na brzuchu.
CheriCheriLady2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:48   #9
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Prawdopodobnie jest to tłuszcz trzewny/wisceralny i możesz się go pozbyć tylko przez pozbycie się z diety glutenu a właściwie wszystkiego co związane z mąką. Po wyeliminowaniu tych produktów schudniesz z brzucha nawet jeśli nie będziesz ćwiczyła.

Poza tym mocne mięśnie brzucha czy ćwiczenie mięśni brzucha nie ma związku z tłuszczem na brzuchu. Nie ma tak, że chudnie się z miejsca które się ćwiczy
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:53   #10
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Cytat:
Napisane przez CheriCheriLady2 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ćwiczenia - robię to prawie codziennie,także jakikolwiek sposób tycia akceptuje.
Co do białego pieczywa,to rzeczywiście,kiedyś jak odstawiłam je to brzuch zmalał.A może te moje tycie ma coś wspólnego z hormonami tarczycy,które przyjmuje jakieś 6 lat ze względu na niedoczynność?
A mięśnie brzucha mam mocne,także raczej to nie ten powód "balonu" na brzuchu.
Ćwiczenia, a ćwiczenia... Aeroby (czyli wszelkie rowery, bieganie, skakanie) w dużej ilości stresują organizm i to powoduje wyższy poziom kortyzolu i tycie w brzuchu. Jeśli jesz pieczywo białe, makarony, słodycze i owoce nie po treningu to właśnie robi Ci się opona.
Hormony też mają wpływ, ale tutaj się nie wypowiadam.
Spytaj Rzaby i poczytaj blog tłuste życie.

Ogólnie bez diety nic nie zdziałasz, bez PORZĄDNYCH ćwiczeń też. Bo robienie Chodakowskiej to też głupota. Sama zainteresuj się tematem, bo wybacz, ale jak na razie to liczysz tylko na odpowiedzi, a większość daje Ci wskazówki i masz już po czym szukać.
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 21:47   #11
CheriCheriLady2
Raczkowanie
 
Avatar CheriCheriLady2
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 433
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Beznadziejny123 Wypróbuje na jakiś czas,zobaczymy A z tym chudnięciem z miejsca,które się ćwiczy,to nie masz do końca racji.Podczas ćwiczeń spala się tłuszcz z najbardziej zaangażowanych mięśni w danym ćwiczeniu.Oczywiście nie ma tak,że ćwiczę np. same nogi i tylko z nich chudnę.
Przynajmniej już wiem czego się czepić i czego szukać w internecie.
Paulina1000Hm a kto tu napisał,że ćwiczę z Chodakowską Jw. napisałam,że chodzę na siłownie,a jak nie to ćwiczę w domu z ciężarami.
W każdym bądź razie dziękuje,będę się kierowała waszymi radami
CheriCheriLady2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 12:50   #12
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Cytat:
Napisane przez CheriCheriLady2 Pokaż wiadomość
Beznadziejny123 Wypróbuje na jakiś czas,zobaczymy A z tym chudnięciem z miejsca,które się ćwiczy,to nie masz do końca racji.Podczas ćwiczeń spala się tłuszcz z najbardziej zaangażowanych mięśni w danym ćwiczeniu.Oczywiście nie ma tak,że ćwiczę np. same nogi i tylko z nich chudnę.
Przynajmniej już wiem czego się czepić i czego szukać w internecie.

Nadal podtrzymuje, że tak się nie da. Wszędzie o tym piszą jak się zgoogluje ale akurat jakoś nie mogę znaleźć badań. Możliwe, że mam o tym w jakiejś książce papierowej. Poćwiczysz siłowo, siła ci urośnie, spalisz trochę glikogenu i tyle. Nie tak łatwo zainicjować spalanie tłuszczu.

Jeśli chcesz skuteczny sposób to łap linka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/HIIT
i resztę sobie doszukasz.
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 10:46   #13
kamila_konarek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 61
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Ja mam tak samo tyję tylko w brzuchu. Wydaje mi się, że to genetyka moja mama ma tak samo.
kamila_konarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:07   #14
Fouette
Raczkowanie
 
Avatar Fouette
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 108
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Skąd wiecie, że od jednych produktów tyje się w 1 części ciała, a od innych w innej? (Chodzi mi o źródła). Bo jeśli macie takie info z różnych portalików "dla kobiet", to podchodziłabym do tego z dystansem. O wiele lepiej byłoby zapytać się albo na forum medycznym, albo jakiegoś poważnego lekarza, który nie opiera swojej wiedzy na mediach mających na celu sensację, a nie przekazanie rzetelnych wiadomości. Bardzo często nowinki dietetyczne okazują się być fałszywe/nie do końca prawdziwe, gdyż potrzeba czasu, aby je przetestować. (Weźmy choćby przykład "antyoksydantów"- ich cudowny wpływ wcale nie został potwierdzony, badania dały sprzeczne wyniki, to tylko teza, nie prawo, natomiast portale, gazety, firmy kosmetyczne mówią o antyo., jakby były potwierdzone na 100%). Nie wiem jak od białka można tyć na brzuchu? Z moich wiadomości wynika, że białko ma jedynie wpływ na masywniejszą budowę mięśni.
Gdzieś czytałam że to zależy od genów. I najbardziej byłabym skłonna do tego. Jak chcesz mieć inne części ciała masywniejsze, to ćwicz je bodajże niewielką liczbą powtórzeń, za to z dużym obciążeniem. Polecam wpisać w google hasło: budowa ektomorficzna.
__________________
Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę. Za to odważnym szczęście sprzyja
Fouette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 21:47   #15
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Nie jestem ekspertem, ale z tego co wiem.

Są dwa podstawowe typy hormonalne: jabłko i gruszka. Jabłko tyjąc będzie przede wszystkim przybierać w brzuchu, natomiast gruszka w "dole" (nogi, pupa). Generalnie niewiele da się z tym zrobić - dla estetyki sylwetki można próbować rozbudować te części ciała, które z założenia są "słabsze", by wyrównać proporcje.

Jeśli chodzi o tycie i chudnięcie z określonych części ciała, to znowu ćwiczenia mają znikomy wpływ. Tłuszcz przybiera się i traci "całościowo", a jego umiejscowienie jest zdefiniowane przez typ hormonalny.

Może to będzie pomocne, przynajmniej do rozwiania podstawowych wątpliwości? http://www.sfd.pl/%5BART%5D_Typy_syl...h-t667056.html
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 09:13   #16
CheriCheriLady2
Raczkowanie
 
Avatar CheriCheriLady2
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 433
Dot.: Dlaczego tyje tylko na brzuchu?

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertem, ale z tego co wiem.

Są dwa podstawowe typy hormonalne: jabłko i gruszka. Jabłko tyjąc będzie przede wszystkim przybierać w brzuchu, natomiast gruszka w "dole" (nogi, pupa). Generalnie niewiele da się z tym zrobić - dla estetyki sylwetki można próbować rozbudować te części ciała, które z założenia są "słabsze", by wyrównać proporcje.

Jeśli chodzi o tycie i chudnięcie z określonych części ciała, to znowu ćwiczenia mają znikomy wpływ. Tłuszcz przybiera się i traci "całościowo", a jego umiejscowienie jest zdefiniowane przez typ hormonalny.

Może to będzie pomocne, przynajmniej do rozwiania podstawowych wątpliwości? http://www.sfd.pl/%5BART%5D_Typy_syl...h-t667056.html
Poczytałam o budowie ektomorficznej ,pasuje do mnie.To problem chyba rozwiązany.Geny i szybka przemiana materii.Mój brat ma tak samo.Cóż,albo zacznę ciężko ćwiczyć na siłowni + dieta ,albo z tym się pogodzić i żyć z tym
Dziękuje za odpowiedzi.
CheriCheriLady2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.