Kraków: Internet Orange czy Netii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-19, 11:30   #1
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736

Kraków: Internet Orange czy Netii?


Dzień dobry,

bardzo proszę Wizażanki i Wizażan z Krakowa (Centrum / Krowodrza) o opinie na temat prędkości internetu tych dwóch operatorów. Z uwagi na przeprowadzkę musiałem zrezygnować z usług UPC (niestety pod moim nowym adresem nie mają okablowania), a ponieważ internet to moje narzędzie pracy, potrzebuję rozważnych sugestii. Netia oferuje mi 50 mb/s, ale bez gwarancji minimalnej prędkości, zaś Orange - 80 mb/s, gwarantując 20 mb/s. Po 120 mb/s w UPC nerwowo zwlekam z decyzją. Ists odpada. Ogromnie proszę Was o wsparcie. Muszę coś postanowić w ciągu najbliższych paru dni. Interesuje mnie oferta łączona (internet / TV / telefon stacjonarny) i zależy mi na solidnej jakości usług.
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 11:46   #2
italiano38
Przyczajenie
 
Avatar italiano38
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Ograniczeniem prędkości będzie jakość łącza-kabla.
Jeżeli Orange gwarantuje 20 mb/s to najpewniej Netia też tyle wyciśnie i jest spora szansa, że obie firmy będą miały problem żeby realnie zwiększyć prędkość ponad tę wartość.
Niestety na kablu telefonicznym nie osiągniesz takiej prędkości jak na kablu tv. W takiej sytuacji brałbym ofertę lepszą cenowo i cieszył się z 20 mb.
italiano38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 15:33   #3
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez italiano38 Pokaż wiadomość
Ograniczeniem prędkości będzie jakość łącza-kabla.
Jeżeli Orange gwarantuje 20 mb/s to najpewniej Netia też tyle wyciśnie i jest spora szansa, że obie firmy będą miały problem żeby realnie zwiększyć prędkość ponad tę wartość.
Niestety na kablu telefonicznym nie osiągniesz takiej prędkości jak na kablu tv. W takiej sytuacji brałbym ofertę lepszą cenowo i cieszył się z 20 mb.
Dziękuję bardzo. Obawiam się, że nie mając 'gwarancji prędkości', mogę otrzymać na przykład 2-3 mb/s. Co Ty o tym sądzisz? W przypadku UPC internet nie stanowił żadnego problemu.
O jaki typ łącza / kabla mam pytać? Nie znam się na tym po prostu.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Bardzo proszę o opinie / sugestie.

Edytowane przez 201605091004
Czas edycji: 2015-04-19 o 15:31
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 03:01   #4
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

EauDeParfum,

rozważałaś mobilny net Play Online ?

abonament 49 zł i net bez limitu, prędkości do 30 mega na LTE
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 08:36   #5
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
EauDeParfum,

rozważałaś mobilny net Play Online ?

abonament 49 zł i net bez limitu, prędkości do 30 mega na LTE
Dziękuję.
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 22:16   #6
italiano38
Przyczajenie
 
Avatar italiano38
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Skoro Orange gwarantuje 20mb to Netia też tyle wyciągnie.
Napewno nie będzie tak, że firma sztucznie zaniży Ci prędkość.
Obie firmy działają w podobnej, jak nie takiej samej technologii także proponuję wybrać ofertę lepszą cenowo.

Niestety na odległość nie jestem w stanie powiedzieć Ci ile "da się wycisnąć" z Twojego kabla.
Ewentualnie możesz spróbować poprosić na infolinii żeby przyjechał technik i sprawdził realną prędkość
italiano38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 22:18   #7
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez italiano38 Pokaż wiadomość
Skoro Orange gwarantuje 20mb to Netia też tyle wyciągnie.
Napewno nie będzie tak, że firma sztucznie zaniży Ci prędkość.
Obie firmy działają w podobnej, jak nie takiej samej technologii także proponuję wybrać ofertę lepszą cenowo.

Niestety na odległość nie jestem w stanie powiedzieć Ci ile "da się wycisnąć" z Twojego kabla.
Ewentualnie możesz spróbować poprosić na infolinii żeby przyjechał technik i sprawdził realną prędkość
Dziękuję serdecznie, Italiano.
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-22, 19:29   #8
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Ja bym brała Netię. Nigdy jakoś znacząco mi nie zwolniła, a jak miałam problem z netiaspotem to przynajmniej nie potraktowali mnie na infolinii jak idiotki i szybko znaleźli problem.

Co do orange'a, to firma robi się trochę niepoważna z dopełnianiem warunków oferty.

Jakby była jakaś nieduża różnica to ja bym jednak wzięła netię. Ale to z moich osobistych doświadczeń. Jak wyżej było powiedziane - prędkość dostaniesz taką, jaką puści kabel
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 20:39   #9
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Ja bym brała Netię. Nigdy jakoś znacząco mi nie zwolniła, a jak miałam problem z netiaspotem to przynajmniej nie potraktowali mnie na infolinii jak idiotki i szybko znaleźli problem.

Co do orange'a, to firma robi się trochę niepoważna z dopełnianiem warunków oferty.

Jakby była jakaś nieduża różnica to ja bym jednak wzięła netię. Ale to z moich osobistych doświadczeń. Jak wyżej było powiedziane - prędkość dostaniesz taką, jaką puści kabel
Dziękuję bardzo.
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 14:34   #10
pieknisia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Ja bym brała Netię. Nigdy jakoś znacząco mi nie zwolniła, a jak miałam problem z netiaspotem to przynajmniej nie potraktowali mnie na infolinii jak idiotki i szybko znaleźli problem.

Co do orange'a, to firma robi się trochę niepoważna z dopełnianiem warunków oferty.

Jakby była jakaś nieduża różnica to ja bym jednak wzięła netię. Ale to z moich osobistych doświadczeń. Jak wyżej było powiedziane - prędkość dostaniesz taką, jaką puści kabel
Ja się zgadzam z tym co napisała Wizażanka wyżej. Też nigdy nie miałam problemów z Internetem od Netii. Mam też od nich telewizję i wszystko dała bez zarzutu I właśnie to co jest na mega plus to ich obsługa klienta, która jest na wysokim poziomie i zawsze pomogą a nie zbywają i olewają jak to się innym sieciom zdarza. )
pieknisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 16:38   #11
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez pieknisia25 Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam z tym co napisała Wizażanka wyżej. Też nigdy nie miałam problemów z Internetem od Netii. Mam też od nich telewizję i wszystko dała bez zarzutu I właśnie to co jest na mega plus to ich obsługa klienta, która jest na wysokim poziomie i zawsze pomogą a nie zbywają i olewają jak to się innym sieciom zdarza. )
Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-23, 14:13   #12
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Dzień dobry,

jestem abonentem Netii. Gdybym miał opisać wszystkie wady techniczne, niekompetencje, wysłuchane kłamstwa i brednie oraz inne aspekty współpracy z tą "znakomitą" firmą, które wyłoniły się podczas miesięcznej współpracy z nią, musiałbym poświęcić temu specjalnego bloga.
Powiem tylko, że po ponad 3 tygodniach oczekiwania na numer telefonu od poprzedniego operatora w desperacji zdecydowałem się na podłączenie z nowym. I zalała mnie druga fala problemów.
Odradzam kategorycznie.

Pozdrawiam
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 15:32   #13
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

W sensie, że ta netia to jednak nietrafiony wybór był? Ja jednakowoż bym chętnie sie dowiedziała co za problemy we współpracy wynikły.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 23:45   #14
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

EauDeParfum,

to po co pytasz co wybrać skoro już masz zdanie ?

szkoda, że nie napisałaś co to były za problemy
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 20:16   #15
agnieszkajok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez EauDeParfum Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

jestem abonentem Netii. Gdybym miał opisać wszystkie wady techniczne, niekompetencje, wysłuchane kłamstwa i brednie oraz inne aspekty współpracy z tą "znakomitą" firmą, które wyłoniły się podczas miesięcznej współpracy z nią, musiałbym poświęcić temu specjalnego bloga.
Powiem tylko, że po ponad 3 tygodniach oczekiwania na numer telefonu od poprzedniego operatora w desperacji zdecydowałem się na podłączenie z nowym. I zalała mnie druga fala problemów.
Odradzam kategorycznie.

Pozdrawiam
Rany, ale miales pecha. Ja mam od 3 lat i wszystko jest ok. Wspolczucie.
agnieszkajok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 13:42   #16
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
EauDeParfum,

to po co pytasz co wybrać skoro już masz zdanie ?

szkoda, że nie napisałaś co to były za problemy
Pytałem PRZED podpisaniem umowy.

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszkajok Pokaż wiadomość
Rany, ale miales pecha. Ja mam od 3 lat i wszystko jest ok. Wspolczucie.
Dziękuję bardzo.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
W sensie, że ta netia to jednak nietrafiony wybór był? Ja jednakowoż bym chętnie sie dowiedziała co za problemy we współpracy wynikły.
Pytałem o Wasze sugestie PRZED dokonaniem wyboru.
A potem... czekałem ponad 21 dni na odzyskanie numeru z UPC. Wreszcie w desperacji zgodziłem się na nowy numer. I tu zaczęły się wszelkie możliwe problemy techniczne. Od 5 dni, to jest od chwili podłączenia, codziennie prowadzę niekonstruktywne rozmowy z infolinią, której "pracowników" taktownie nie skomentuję. Gdybym w tej chwili mógł zapłacić Netii odszkodowanie za rozwiązanie umowy (blisko 900 zł), uczyniłbym to w jednej chwili.

Odradzałbym tę "firmę" wrogowi.

Pozdrawiam Osoby, które wzięły udział w dyskusji.
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 22:11   #17
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Ja wiem, że pytałeś przed. Dlatego pytam jakie problemy wynikły już PO wyborze netii jako operatora. Pisałeś, że UPC mieć nie możesz, a teraz, że odzyskujesz u nich numer. To jak to w końcu jest? I co za problemy się pojawiły, że Netia aż tak Cię nie zadowoliła?

Nie miałam z nimi nigdy problemu, dlatego jestem ciekawa, bo za jakiś czas będę się przeprowadzać i nie wiem czy będę mieć dostęp do UPC. Dlatego wszelkie opinie poznam.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 09:28   #18
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Ja wiem, że pytałeś przed. Dlatego pytam jakie problemy wynikły już PO wyborze netii jako operatora. Pisałeś, że UPC mieć nie możesz, a teraz, że odzyskujesz u nich numer. To jak to w końcu jest? I co za problemy się pojawiły, że Netia aż tak Cię nie zadowoliła?
Nie miałam z nimi nigdy problemu, dlatego jestem ciekawa, bo za jakiś czas będę się przeprowadzać i nie wiem czy będę mieć dostęp do UPC. Dlatego wszelkie opinie poznam.
Jestem wyczerpany ich niekompetencją, prostactwem, bylejakością i kłamstwami. Będę rozwiązywać umowę. Nawet gdybym miał za to zapłacić.

Na 'odzyskanie numeru' przez Netię oraz podłączenie internetu, TV i telefonu czekaliśmy ponad 21 dni, po czym w desperacji zgodziliśmy się na nowy numer. Załamałem się nerwowo, tracąc kilka kontraktów (Internet to moje źródło pracy). W ciągu kilku dni od podłączenia usług miałem kilka awarii. Usługa multiroomu nie zadziałała. W infolinii każdy mówi coś innego, "konsultanci" nie wiedzą nawet, ile kosztuje połączenie z nimi z tel. stacjonarnego. Mógłbym mnożyć przykłady beznadziejnej niekompetencji i tandety, ale - wybacz - jestem wyczerpany psychicznie.

Serdecznie odradzam.

Pozdrawiam
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 11:27   #19
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Dalej nie dowiedziałam się na czym te Twoje problemy polegają i nie powiedziałeś nic konkretnego.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 09:28   #20
LING86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Kraków: Internet Orange czy Netii?

Taka podpowiedź to już lepiej jakby jej nie udzielać wcale..Ja też nic z tego nie zrozumiałam i już by mi lepiej wyszło jakbym zadzwoniła do obsługi klienta u mnie zadzwoniła. To wtedy by szybciej mi może pomogli niż właśnie wy tu nie chcecie pomóc koleżance.
LING86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-02 10:28:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.