Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-06, 11:48   #1
annav91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4

Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?


Od dwóch tygodni czuję się fatalnie. Pogoda zmienia się jak kameleon, choc od piątku u mnie jest ładnie, bezdeszczowo i dość ciepło. Na początku myslalam, że to pogoda, potem przyszedł PMS. To minęło, a ja nadal czuję się okropnie. Ciągle chcę mi się spać, płakać, nie mam apetytu i każdy pyta "co ja taka zmartwiona".Ciągle boli mnie głowa. Nie wiem...
Mialam kiedyś stany depresyjne, leczylam się, ale to było inne uczucie.WTedy wszystko mnie dobijało. Teraz chcę żyć, nie mam powodów by się martwić, tyle że czuję się po prostu źle. Jakaś samotna i wyalienowana Czy to może byc przesilenie wiosenne? Jak sobie z tym radzicie? Robilam badania krwi i wyszło wszystko ok. Na następny weekend zamierzam pojechać do rodziny, może poczuję się lepiej.
ALe teraz nie wiem co zrobić, żeby czuć się lepiej? Przede mną tydzien, praca, studia a ja nie mogę się skoncentrować na niczym ;/
Czuję jakby ktoś mnie wypluł.
annav91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 13:31   #2
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?

Cytat:
Napisane przez annav91 Pokaż wiadomość
Od dwóch tygodni czuję się fatalnie. Pogoda zmienia się jak kameleon, choc od piątku u mnie jest ładnie, bezdeszczowo i dość ciepło. Na początku myslalam, że to pogoda, potem przyszedł PMS. To minęło, a ja nadal czuję się okropnie. Ciągle chcę mi się spać, płakać, nie mam apetytu i każdy pyta "co ja taka zmartwiona".Ciągle boli mnie głowa. Nie wiem...
Mialam kiedyś stany depresyjne, leczylam się, ale to było inne uczucie.WTedy wszystko mnie dobijało. Teraz chcę żyć, nie mam powodów by się martwić, tyle że czuję się po prostu źle. Jakaś samotna i wyalienowana Czy to może byc przesilenie wiosenne? Jak sobie z tym radzicie? Robilam badania krwi i wyszło wszystko ok. Na następny weekend zamierzam pojechać do rodziny, może poczuję się lepiej.
ALe teraz nie wiem co zrobić, żeby czuć się lepiej? Przede mną tydzien, praca, studia a ja nie mogę się skoncentrować na niczym ;/
Czuję jakby ktoś mnie wypluł.
Wspolczuje! Moze witamina D (oraz inne suplementy) i troche ruchu ci pomoze?
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 13:11   #3
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?

Spróbuj od rzeczy najprostszych. Zmień dietę, dodaj warzyw, owoców, pełnowartościowe posiłki, soki wyciskane i do tego jakiś sport. Poświęcaj więcej czasu na to co sprawia Ci przyjemność (najlepiej jakby to było coś pożytecznego dla Ciebie )
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 13:44   #4
baba_jaga11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?

sprawdz hormony tarczycy - czyli tsh, ft3, ft4 i koniecznie przeciwciala anty-tpo i anty-tg - milionow nie wydasz a moze cos sie dowiesz - tym bardziej ze mialas stany depresyjne a to sie wiaze z tym, pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

"nie mam powodów by się martwić, tyle że czuję się po prostu źle."

tym bardziej...sprawdz
baba_jaga11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 13:45   #5
Strudel
Raczkowanie
 
Avatar Strudel
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 63
Dot.: Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?

Mi teraz najbardziej pomaga długi sen, a za dnia kawa.
__________________
Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości.
Samuel Beckett
Strudel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:18   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?

Może być brak magnezu, niedobór witaminy D albo niski poziom żelaza. Ewentualnie tarczyca. Warto się przebadać.
Jak najbardziej weekend z rodziną może pomóc, warto też np. rozmawiać z kimś bliskim przez telefon 10 minut dziennie codziennie.
Może pomóc ruch- choćby 30 minut spaceru dziennie.
Tak, to może być przesilenie wiosenne, ale nie musi. Mogą być niedobory witamin, mikroelementów. Też w pewnym sensie konsekwencja zimy, braku warzyw i owoców.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 19:47   #7
JulaBura
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 82
Dot.: Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?

Ruch zdecydowanie może skutecznie pomóc, ale kompleks badań warto zrobić, tym bardziej skoro nie kontroluje się stanu swojego zdrowia na bieżąco?
JulaBura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-25, 09:51   #8
PsychologBMW
Przyczajenie
 
Avatar PsychologBMW
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12
Dot.: Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?

Witam,
Opisane samopoczucie oczywiście może być związane z wiosennym przesileniem i odpowiednia dieta, ruch, uzupełnienie witamin, kontakt z rodziną powinny pomóc. Jednak jeśli wcześniej miały już miejsce stany depresyjne (rozumiem, że zdiagnozowane przez lekarza psychiatrę), to nie można tych objawów po prostu zostawić aby minęły samoistnie. Depresja lubi powracać i często właśnie dzieje się to w subtelny sposób, przypominając zwykłe przesilenie lub zmęczenie. Depresji nie można bagatelizować, czasami się wydaje, że mamy kontrolę nad złym samopoczuciem, jednak to najczęstsza pułapka do tego, by rozwinęły się poważne stany depresyjne.

Zdecydowanie polecam konsultację psychiatryczną i psychoterapeutyczną. W tej kwestii lepiej na zimne dmuchać, niż wyłączyć się z życia na wiele miesięcy.

Pozdrawiam,
PsychologBMW

Edytowane przez PsychologBMW
Czas edycji: 2016-03-25 o 09:52
PsychologBMW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 13:57   #9
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Fatalne sampoczucie, przesilenie wiosenne?

Ja w sumie co roku czułam się na wiosnę przemęczona i bez energii, ale w tym roku stało się coś dziwnego, bo czuję się świetnie Nie żebym narzekała, ale po prostu się cieszę ze swojego samopoczucia Oprócz zdrowej diety, biorę witaminy A-Z z Doppelherz

Edytowane przez dzasq
Czas edycji: 2017-04-19 o 10:45
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-13 14:57:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.