Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-01, 10:58   #4561
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sekretny, no co Ty mówisz, jak mus to mus, nie ma że Ty nie chcesz Pomyśl, że jak już operacja, to dzieje się coś poważnego, farmaceutyki nie wystarczą, to nie fanaberia lekarzy.
Czekam jeszcze na 18.02 (w ogóle muszę iśc prywatnie, bo nie ma na NFZ, skąd ja mam brać kasę ) i zobaczymy, co konkretnie proktolog powie. Nie chcę żeby mnie usypiali, czytałam masę artykułów o tym jakie znieczulenie takie na amen jest szkodliwe dla zdrowia i nie chcę aby mi to podano i krążyło w moim ciele. Już wolę do końca życia aby mnie bolała pupa, niż abym potem łaziła ze skutkami ubocznymi. Poza tym po narkozie można wymiotować i ta jakaś rurka w buzi czy coś, nie, nie, nie. Już wym wolała na żywca, ale mieć świadomość, co się z moim ciałem dzieje.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 11:03   #4562
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja chyba śnię Dzięki za info
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Przesyłka gabarytowa polecam!
ja już w zeszłym roku robiłam podejścia do niej i wg mnie opłaca się tak cięższe rzeczy wysyłać
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 11:09   #4563
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Czekam jeszcze na 18.02 (w ogóle muszę iśc prywatnie, bo nie ma na NFZ, skąd ja mam brać kasę ) i zobaczymy, co konkretnie proktolog powie. Nie chcę żeby mnie usypiali, czytałam masę artykułów o tym jakie znieczulenie takie na amen jest szkodliwe dla zdrowia i nie chcę aby mi to podano i krążyło w moim ciele. Już wolę do końca życia aby mnie bolała pupa, niż abym potem łaziła ze skutkami ubocznymi. Poza tym po narkozie można wymiotować i ta jakaś rurka w buzi czy coś, nie, nie, nie. Już wym wolała na żywca, ale mieć świadomość, co się z moim ciałem dzieje.
No operacja to na pewno nic przyjemnego, ale lepsza niż za przeproszeniem niemożność wysr..... się. Wg mnie nie ma się nad czym zastanawiać, bo i tak do tej operacji dojdzie i lepiej wcześniej niż później, kiedy już zaczną się z tym poważne problemy i się to rozrośnie. Każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań, ale każdy ją prędzej czy później przejdzie. Ja jestem po dwóch operacjach. Pierwsza ze znieczuleniem zewnątrzoponowym, druga w całkowitej narkozie. Mozesz mi wierzyć, że to nic strasznego, tym bardziej jeśli porobisz sobie wszystkie badania i skonsultujesz z anestezjologiem i prowadzącym. Podejrzewam, że dostaniesz skierowanie przed operacją na takie badania, jeśli nie, to się upomnij A to co sie czyta na forach internetowych to po prostu sa wyjątki wyrwane z kontekstu, bo nie przeczytasz o tym, że ktoś przeszedł operację jak po maśle, tylko prędzej o ostrzeżeniach przed powikłaniami. Nie czytaj za dużo takich rzeczy, naprawdę.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-01 o 11:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 11:17   #4564
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No operacja to na pewno nic przyjemnego, ale lepsza niż za przeproszeniem niemożność wysr..... się. Wg mnie nie ma się nad czym zastanawiać, bo i tak do tej operacji dojdzie i lepiej wcześniej niż później, kiedy już zaczną się z tym poważne problemy i się to rozrośnie. Każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań, ale każdy ją prędzej czy później przejdzie. Ja jestem po dwóch operacjach. Pierwsza ze znieczuleniem zewnątrzoponowym, druga w całkowitej narkozie. Mozesz mi wierzyć, że to nic strasznego, tym bardziej jeśli porobisz sobie wszystkie badania i skonsultujesz z anestezjologiem i prowadzącym. Podejrzewam, że dostaniesz skierowanie przed operacją na takie badania, jeśli nie, to się upomnij A to co sie czyta na forach internetowych to po prostu sa wyjątki wyrwane z kontekstu, bo nie przeczytasz o tym, że ktoś przeszedł operację jak po maśle, tylko prędzej o ostrzeżeniach przed powikłaniami. Nie czytaj za dużo takich rzeczy, naprawdę.

znając moje szczęście...
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-02 o 19:51 Powód: Intymne
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 11:29   #4565
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczyny a co sądzicie o tym toniku https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...mieszanej.html ? Byłby fajnym zamiennikiem hydrolatów?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 11:33   #4566
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co sądzicie o tym toniku https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...mieszanej.html ? Byłby fajnym zamiennikiem hydrolatów?
Mam ten tonik i osobiście bardzo go lubię. W działaniu podobny do hydrolatów, nieco efektywniejszy w oczyszczaniu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 11:36   #4567
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam ten tonik i osobiście bardzo go lubię. W działaniu podobny do hydrolatów, nieco efektywniejszy w oczyszczaniu.
Akurat jest w promocji, więc go kliknę w zielarni w moim mieście
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 13:00   #4568
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Justynko porównasz dla mnie malinowy i truskawkowy olej?
Porównam specjalnie dla Ciebie będę ich używać,żeby sobie przypomnieć co nie co. Do poniedziałku będziesz miała mini recenzję
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Mam skłonności do wyprysków na czole i brodzie W sumie to nie wiem sama co mogę jeszcze napisać. Chciałabym przejść na naturalną pielęgnację i dzięki temu pozbyć się nadmiernego świecenia i zmniejszyć ilość pojawiających się wyprysków

A co do glinek, to jeśli miałabym wybierać między zieloną a żółtą, to zdecydowanie wolę zieloną Widzę po jej zastosowaniu większe efekty niż po żółtej choć zastosowanie niby mają takie samo.
Żółta jest do cery normalnej i mieszanej, zielona do tłustej i zanieczyszczonej. Moim zdaniem zielona jest o wiele mocniejsza od żółtej.
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Przesyłka gabarytowa polecam!
Dobrze, że mówicie, w życiu o tym nie słyszałam.
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co sądzicie o tym toniku https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...mieszanej.html ? Byłby fajnym zamiennikiem hydrolatów?
jasne hydrolat do taki gadżet w sumie, sam nie wiele robi. Dopiero wymieszany z czymś daje jakiś efekt.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 13:07   #4569
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
jasne hydrolat do taki gadżet w sumie, sam nie wiele robi. Dopiero wymieszany z czymś daje jakiś efekt.
Kupię go i zobaczymy czy faktycznie taki fajny

Korah a jaką Ty masz cerę?
__________________

Edytowane przez LeejdiNaati
Czas edycji: 2013-02-01 o 13:09
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 13:10   #4570
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Porównam specjalnie dla Ciebie będę ich używać,żeby sobie przypomnieć co nie co. Do poniedziałku będziesz miała mini recenzję
dziękuję ! łii zastanawiam się od dłuższego czasu nad jednym i drugim
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 13:20   #4571
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Kupię go i zobaczymy czy faktycznie taki fajny

Korah a jaką Ty masz cerę?
Tłustą i dojrzałą już problematyczną.

Tonik bardzo fajny, ale jednak weź pod uwagę, że zachowuje on aż lub tylko działanie hydrolatów, więc też nie ma co oczekiwać cudów na kiju od niego
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 13:22   #4572
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tłustą i dojrzałą już problematyczną.

Tonik bardzo fajny, ale jednak weź pod uwagę, że zachowuje on aż lub tylko działanie hydrolatów, więc też nie ma co oczekiwać cudów na kiju od niego
Domyślam się, że nie zrobi mi on sam jeden jakiegoś cudu na twarzy, ale boję się zamawiać hydrolaty z BU czy ZSK, bo ostatnio jak zamówiłam, to tak śmierdziały, że ciężko było zużyć

A ładnie to to pachnie?

I jeśli mogę zapytać, to jaka jest Twoja pielęgnacja twarzy?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 13:40   #4573
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Domyślam się, że nie zrobi mi on sam jeden jakiegoś cudu na twarzy, ale boję się zamawiać hydrolaty z BU czy ZSK, bo ostatnio jak zamówiłam, to tak śmierdziały, że ciężko było zużyć

A ładnie to to pachnie?

I jeśli mogę zapytać, to jaka jest Twoja pielęgnacja twarzy?
Mycie, demakijaż i oczyszczanie: Łagodne detergenty niepieniące, mydełka roślinne, lekkie mleczka bez bazy olejowej, peelingi, toniki-hydrolaty, micele, glinki, do tego wszystkiego gąbeczki celulozowe prawie codziennie.

pielęgnacja: nawilżanie olejami, masłami z Ha, lekkie serum, płyny nawilżające

leczenie punktowe wyprysków: Olejek z drzewa herbacianego lub Azulan lub Pudroderm, w ostateczności Borasol.

Przeciw zmarszczkom serum z witaminą C i różne maseczki.

Tonik pachnie całkiem przyzwoicie ziołowo kwiatowo, ale w moim odczuciu delikatnie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-01 o 13:42
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 13:43   #4574
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mycie, demakijaż i oczyszczanie: Łagodne detergenty niepieniące, mydełka roślinne, lekkie mleczka bez bazy olejowej, peelingi, toniki-hydrolaty, micele, glinki, do tego wszystkiego gąbeczki celulozowe prawie codziennie.

pielęgnacja: nawilżanie olejami, masłami z Ha, lekkie serum, płyny nawilżające

leczenie punktowe wyprysków: Olejek z drzewa herbacianego lub Azulan lub Pudroderm, w ostateczności Borasol.

Przeciw zmarszczkom serum z witaminą C i różne maseczki.
A to serum z witaminą C to to http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html ?

Zastanawiam się właśnie nad takim serum no i tym azelo-oliwkowym
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 13:44   #4575
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mycie, demakijaż i oczyszczanie: Łagodne detergenty niepieniące, mydełka roślinne, lekkie mleczka bez bazy olejowej, peelingi, toniki-hydrolaty, micele, glinki, do tego wszystkiego gąbeczki celulozowe prawie codziennie.

pielęgnacja: nawilżanie olejami, masłami z Ha, lekkie serum, płyny nawilżające

leczenie punktowe wyprysków: Olejek z drzewa herbacianego lub Azulan lub Pudroderm, w ostateczności Borasol.

Przeciw zmarszczkom serum z witaminą C i różne maseczki.

Tonik pachnie całkiem przyzwoicie ziołowo kwiatowo, ale w moim odczuciu delikatnie.
Też używasz woda + wit C? A co to Azulan i pudroderm?
A dzisiaj wśród przeróżnych buteleczek w lodówce odkryłam, że mam olejową formę witaminy C. Kupiłam ją już dawno, może w listopadzie? I jest ważna do marca:/ To tylko 2 ml wiec spoko, zużyje, ale to oznacza, że moje zamówienie z noalab się przesunie
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 14:09   #4576
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

A tak właściwie... głupie pytanie, co tak naprawdę dają toniki do twarzy... ja zawsze ten krok omijam, bo chyba mi nic nie daje, takie nic nie robiące coś... zawsze się nad tym zastanawiałm, ostatecznie porzuciłam ten krok...
Lubiłam tylko przez jakiś czas używać hydrolatu neroli, bo zmniejszał wydzielanie sebum... ale potem tez przestał działać ;/

To jak używać czy nie używac toniki i do czego to wałaściwie służy... :P
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 14:48   #4577
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
A to serum z witaminą C to to http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html ?

Zastanawiam się właśnie nad takim serum no i tym azelo-oliwkowym
Używam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...itamina-c.html , dostepne tylko na amazon.com

To z BU zawiera glikol, u mnie on nie ma prawa bytu, robi z moją cerą koszmar, choć przyznaję, że nie jest go wiele w tym składzie. Nie jest najgorsze, ale nie miałam, i raczej nie słyszałam, żeby było o nim głośno Może poszperaj w recenzjach i na blogach o nim.

Tego serum azelo oliwkowego nie tknęłabym nawet kijem.

Nie wszystko na BU jest dobre i przede wszystkim nie wszystko jest naturalne

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Też używasz woda + wit C? A co to Azulan i pudroderm?
A dzisiaj wśród przeróżnych buteleczek w lodówce odkryłam, że mam olejową formę witaminy C. Kupiłam ją już dawno, może w listopadzie? I jest ważna do marca:/ To tylko 2 ml wiec spoko, zużyje, ale to oznacza, że moje zamówienie z noalab się przesunie
Ja używam NuFountain, tzn używałam, ale na wiosnę chcę kupić następne Cenowo kupując trzy sztuki w zamówieniu zbiorczym się opłaca.

Azulan to koncentrat do rozcieńczania z wodą, zawiera ekstrakt z rumianku zatopiony w 70% etanolu. 8 zł w aptece. Działa przeciwzapalnie i gojąco, wiadomo podsusza, więc nie należy z nim przesadzać, najlepiej punktowo stosować. Są też tego typu produkty np z ekstraktem z nagietka i innych ziół, ale jeszcze nie próbowałam.

A pudroderm jest to lek głównie na ospę Kupiłam, kiedy syn przechodził to choróbsko i została mi prawie cała butla. Świetnie goi i działa przeciwbólowo. To jest płynny talk z mentolem i tlenkiem cynku. Apteka 10 zł.



Jestem ciekawa, jak sprawdzi się olejowa formuła wit. C, dasz znać???

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
A tak właściwie... głupie pytanie, co tak naprawdę dają toniki do twarzy... ja zawsze ten krok omijam, bo chyba mi nic nie daje, takie nic nie robiące coś... zawsze się nad tym zastanawiałm, ostatecznie porzuciłam ten krok...
Lubiłam tylko przez jakiś czas używać hydrolatu neroli, bo zmniejszał wydzielanie sebum... ale potem tez przestał działać ;/

To jak używać czy nie używac toniki i do czego to właściwie służy... :P
Toniki tonizują, wyrównują ph skóry po umyciu, łagodzą np ściągnięcie skóry, to ich główne zadanie, ale mają też dodatkowe funkcje w zależności od produktu, jedne oczyszczają, inne nawilżają, jeszcze inne działają złuszczająco i leczniczo. W moim przypadku zastępują mi krem

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-01 o 15:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 14:50   #4578
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Używam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...itamina-c.html , dostepne tylko na amazon.com

To z BU zawiera glikol, u mnie on nie ma prawa bytu, robi z moją cerą koszmar, choć przyznaję, że nie jest go wiele w tym składzie. Nie jest najgorsze, ale nie miałam, i raczej nie słyszałam, żeby było o nim głośno Może poszperaj w recenzjach i na blogach o nim.

Tego serum azelo oliwkowego nie tknęłabym nawet kijem.

Nie wszystko na BU jest dobre i przede wszystkim nie wszystko jest naturalne
No to ładnie. Na blogach tyle pozytywnych recenzji tego produktu, na wizażu też polecają a to jednak nie jest takie fajne? Zaoszczędzę 3 dyszki
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 15:00   #4579
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
jasne hydrolat do taki gadżet w sumie, sam nie wiele robi. Dopiero wymieszany z czymś daje jakiś efekt.
Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
A tak właściwie... głupie pytanie, co tak naprawdę dają toniki do twarzy... ja zawsze ten krok omijam, bo chyba mi nic nie daje, takie nic nie robiące coś... zawsze się nad tym zastanawiałm, ostatecznie porzuciłam ten krok...
Też baaardzo długo byłam zdania, że tonik (czy hydrolat zwłaszcza) to tylko taki pic na wodę, aż się na własnej skórze przekonałam o wysuszających właściwościach hydrolatu rozmarynowego Teraz na młodym testuję krwawnik i też działa... U mnie hydrolaty zrobiły się niezbędne, odkąd myję buzię zwykłym mydłem.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-02-01 o 15:01
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 15:29   #4580
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
No to ładnie. Na blogach tyle pozytywnych recenzji tego produktu, na wizażu też polecają a to jednak nie jest takie fajne? Zaoszczędzę 3 dyszki
Wiesz, nie musisz się sugerować moją opinią, to co mnie nie odpowiada niekoniecznie będzie złe dla kogoś innego. To serum w moim odczuciu sprawdzi się przy cerze suchej i przede wszystkim nie alergicznej i poza suchością idealnej. Jesli jednak chcesz przejsć na naturalną pielęgnację, to za 30 zł można ustrzelić o wiele fajniejsze produkty dla cery mieszanej czy tłustej. Ja już niczego nie będę polecać, bo bym się tylko w kółko powtarzała, na tym drugim wątku jest wiele ciekawych propozycji, nie tylko moich

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Też baaardzo długo byłam zdania, że tonik (czy hydrolat zwłaszcza) to tylko taki pic na wodę, aż się na własnej skórze przekonałam o wysuszających właściwościach hydrolatu rozmarynowego Teraz na młodym testuję krwawnik i też działa... U mnie hydrolaty zrobiły się niezbędne, odkąd myję buzię zwykłym mydłem.
Też miałam podobnie, dopóki nie trafłam na dobry produkt, do tego był on naturalny i tak przepadłam
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 15:29   #4581
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Azulan to koncentrat do rozcieńczania z wodą, zawiera ekstrakt z rumianku zatopiony w 70% etanolu. 8 zł w aptece. Działa przeciwzapalnie i gojąco, wiadomo podsusza, więc nie należy z nim przesadzać, najlepiej punktowo stosować. Są też tego typu produkty np z ekstraktem z nagietka i innych ziół, ale jeszcze nie próbowałam.

A pudroderm jest to lek głównie na ospę Kupiłam, kiedy syn przechodził to choróbsko i została mi prawie cała butla. Świetnie goi i działa przeciwbólowo. To jest płynny talk z mentolem i tlenkiem cynku. Apteka 10 zł.



Jestem ciekawa, jak sprawdzi się olejowa formuła wit. C, dasz znać???
dzięki dam znać
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Też baaardzo długo byłam zdania, że tonik (czy hydrolat zwłaszcza) to tylko taki pic na wodę, aż się na własnej skórze przekonałam o wysuszających właściwościach hydrolatu rozmarynowego Teraz na młodym testuję krwawnik i też działa... U mnie hydrolaty zrobiły się niezbędne, odkąd myję buzię zwykłym mydłem.
nie wiem, kiedyś używałam samych hydrolatów i nic nie robiły za bardzo, wmawiałam sobie efekty, ale tonik z glukonolaktonem na oczarze to jest to
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 15:37   #4582
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
...
Toniki tonizują, wyrównują ph skóry po umyciu, łagodzą np ściągnięcie skóry, to ich główne zadanie, ale mają też dodatkowe funkcje w zależności od produktu, jedne oczyszczają, inne nawilżają, jeszcze inne działają złuszczająco i leczniczo. W moim przypadku zastępują mi krem
Zamiast kremu?? Niemożliwe To może jednak powinnam się przyjrzeć im bliżej
Moja buzia jest straszliwie kapryśna... alergiczna, atopowa, mieszana (poliki suche i naczynka, sterfa t tłusta/odwodniona z masą zaskórników)... jakiś pomysł na tonik??

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Też baaardzo długo byłam zdania, że tonik (czy hydrolat zwłaszcza) to tylko taki pic na wodę, aż się na własnej skórze przekonałam o wysuszających właściwościach hydrolatu rozmarynowego Teraz na młodym testuję krwawnik i też działa... U mnie hydrolaty zrobiły się niezbędne, odkąd myję buzię zwykłym mydłem.
No ja przez jakiś czas używałam hydrolatu neroli i byl ok...ale potem jakby przestał działaś Próbowałam też lawendy i róży ale moim zdaniem śmierdzą...

A no i się pożalę... jednak nie zlokalozowałam co mnie uczula, a sliwka pomaga ale tez nie do konca... ehh szuakm caly czas odbrego dermatologa i alergologa bo u mnie w mieście to same dinozaury ;/

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2013-02-01 o 15:39
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 15:52   #4583
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Zamiast kremu?? Niemożliwe To może jednak powinnam się przyjrzeć im bliżej
Moja buzia jest straszliwie kapryśna... alergiczna, atopowa, mieszana (poliki suche i naczynka, sterfa t tłusta/odwodniona z masą zaskórników)... jakiś pomysł na tonik??

-
ehh szuakm caly czas odbrego dermatologa i alergologa bo u mnie w mieście to same dinozaury ;/
Ja akurat nie jestem atopowcem, ale mam dość wrażliwą cerę, uwielbiam toniki i cleansery Aubrey organics za to, że nawadniają, wręcz wyleczyły mnie z odwodnienia na stałe, woda do mycia dla dzieci Alphanova, może służyć za tonik, Żel bez spłukiwania Phenome Head to toe warto spróbować bo jest łagodny jak baranek i leciutki. Micel AA Eco tyż niezły. Niektóre się lepią, wiec tylko na noc. Czaję się też na toniki ruskie, składy są interesujące

Co do lekarzy, no cóż, skąd jesteś? Chyba żyjemy w jednym mieście, a na pewno kraju
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 15:58   #4584
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja akurat nie jestem atopowcem, ale mam dość wrażliwą cerę, uwielbiam toniki i cleansery Aubrey organics za to, że nawadniają, wręcz wyleczyły mnie z odwodnienia na stałe, woda do mycia dla dzieci Alphanova, może służyć za tonik, Żel bez spłukiwania Phenome Head to toe warto spróbować bo jest łagodny jak baranek i leciutki. Micel AA Eco tyż niezły. Niektóre się lepią, wiec tylko na noc. Czaję się też na toniki ruskie, składy są interesujące

Co do lekarzy, no cóż, skąd jesteś? Chyba żyjemy w jednym mieście, a na pewno kraju
Kiedyś też oglądałam niby te ruskie toniki, ale jakoś mnie nie przekonały... AA Eco faktycznie się lepi, mam na wykonczeniu jedną buteleczkę, cudnie tem micelek pachnie
A powyższe wymienione musze ogarnąć... a nóż coś by się nadawało

Kochana na pewno mieszkamy w jednym kraju...ale do KR mi daleko, jadnakże jak widać dinozaury są wszędzie... hehe Ila ja bym dała za jakąś młodą ogarniętą Panią dermatolog... ostatecznie mógłby być facet, ale żeby szanował zdanie pacjęta...
A nie tak jak raz nawrzeszczała na mnie stara jędza drematolog..."ze jestem zapatrzona w siebie i histeryzuje no i powinnam w tym wieku wiedzieć co to rozsądna kosmetyczka" - nie no powinnam być przeszczęśliwa mając na twarzy i dekoldzie jedną wielką swędzącą ranę... ;/ głupie babsko...
Ehh...
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 16:07   #4585
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Kiedyś też oglądałam niby te ruskie toniki, ale jakoś mnie nie przekonały... AA Eco faktycznie się lepi, mam na wykonczeniu jedną buteleczkę, cudnie tem micelek pachnie
A powyższe wymienione musze ogarnąć... a nóż coś by się nadawało

Kochana na pewno mieszkamy w jednym kraju...ale do KR mi daleko, jadnakże jak widać dinozaury są wszędzie... hehe Ila ja bym dała za jakąś młodą ogarniętą Panią dermatolog... ostatecznie mógłby być facet, ale żeby szanował zdanie pacjęta...
A nie tak jak raz nawrzeszczała na mnie stara jędza drematolog..."ze jestem zapatrzona w siebie i histeryzuje no i powinnam w tym wieku wiedzieć co to rozsądna kosmetyczka" - nie no powinnam być przeszczęśliwa mając na twarzy i dekoldzie jedną wielką swędzącą ranę... ;/ głupie babsko...
Ehh...
Szczerze współczuję Niech bedzie pocieszeniem, że nie pierwszy raz słyszy się o takich aroganckich zachowaniach "specjalistów". Sama się przekonałam na własnej skórze, ale akurat nie u dermy i to nie jeden raz....
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 16:12   #4586
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szczerze współczuję Niech bedzie pocieszeniem, że nie pierwszy raz słyszy się o takich aroganckich zachowaniach "specjalistów". Sama się przekonałam na własnej skórze, ale akurat nie u dermy i to nie jeden raz....
A później się dziwią że polacy narzekają na służbę zdrowia...skoro są traktowni jak "gówno"... bo ja się tak poczułam ;/ TO po cholerą ma iść do takiego lekarza... co bedzie mi "wyrzygiwał" swoje wąty...zamiast leczyć.
Biorąc pod uwagę to że przy alergiach/atopowym stres też jest czynnikiem pogarszającym stan skóry... i tak w kółko ;/ A niestety wiekszość leków jest na receptę... i zyj tu człowieku w takim świeci ;/
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 16:55   #4587
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

nie wiem, kiedyś używałam samych hydrolatów i nic nie robiły za bardzo, wmawiałam sobie efekty, ale tonik z glukonolaktonem na oczarze to jest to
bo ja, Justyś źle dobrałam hydrolat mam suchą skórę (nawet bardzo) a że mam manię używania kosmetyków pasujących do siebie - to do mydła, które w składzie miało wyciąg z rozmarynu dokupiłam hydrolat rozmarynowy. A on jest dedykowany tłustej skórze. Nieco wysusza. Tak mnie wysuszył, że miałam białą twarz

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
A no i się pożalę... jednak nie zlokalozowałam co mnie uczula, a sliwka pomaga ale tez nie do konca... ehh szuakm caly czas odbrego dermatologa i alergologa bo u mnie w mieście to same dinozaury ;/
no niestety, dermatologia to dość mało klarowna dziedzina medycyny ja się dość długo woziłam z córką, w końcu znalazłam dobrego dermatologa przez internet. Taką dermatologiczną mini przychodnię (prywatną, a jakże) i był (jest) w niej podział na specjalności. Tym sposobem trafiliśmy d dermatologa dziecięcego, specjalizującego się w alergiach skórnych. I w sumie ona wyciągnęła Mi z dolegliwości. Częściowo też młoda już wyrosła. Natomiast ja mam bardzo dobrą panią dermatolog od zabiegów upiększających. Poleciła mi ją zaprzyjaźniona dentystka. Pani dermatolog naprawdę jest niezła w swoim fachu i nawet dośc sławna, udziela się w prasie ale jeśli chodzi o moje podrażnienia alergiczne to kalpa na całej linii...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 17:10   #4588
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
bo ja, Justyś źle dobrałam hydrolat mam suchą skórę (nawet bardzo) a że mam manię używania kosmetyków pasujących do siebie - to do mydła, które w składzie miało wyciąg z rozmarynu dokupiłam hydrolat rozmarynowy. A on jest dedykowany tłustej skórze. Nieco wysusza. Tak mnie wysuszył, że miałam białą twarz

no niestety, dermatologia to dość mało klarowna dziedzina medycyny ja się dość długo woziłam z córką, w końcu znalazłam dobrego dermatologa przez internet. Taką dermatologiczną mini przychodnię (prywatną, a jakże) i był (jest) w niej podział na specjalności. Tym sposobem trafiliśmy d dermatologa dziecięcego, specjalizującego się w alergiach skórnych. I w sumie ona wyciągnęła Mi z dolegliwości. Częściowo też młoda już wyrosła. Natomiast ja mam bardzo dobrą panią dermatolog od zabiegów upiększających. Poleciła mi ją zaprzyjaźniona dentystka. Pani dermatolog naprawdę jest niezła w swoim fachu i nawet dośc sławna, udziela się w prasie ale jeśli chodzi o moje podrażnienia alergiczne to kalpa na całej linii...
no jak widać za dużo pasujących do siebie kosmetyków nie zawsze zdaje egzamin
Małgosiu a jaka to Pani? Maria N? Jakie robisz u niej zabiegi?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 17:18   #4589
Julia1977
Zadomowienie
 
Avatar Julia1977
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Rajgród
Wiadomości: 1 264
GG do Julia1977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Używam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...itamina-c.html , dostepne tylko na amazon.com

To z BU zawiera glikol, u mnie on nie ma prawa bytu, robi z moją cerą koszmar, choć przyznaję, że nie jest go wiele w tym składzie. Nie jest najgorsze, ale nie miałam, i raczej nie słyszałam, żeby było o nim głośno Może poszperaj w recenzjach i na blogach o nim.

Tego serum azelo oliwkowego nie tknęłabym nawet kijem.

Nie wszystko na BU jest dobre i przede wszystkim nie wszystko jest naturalne



Ja używam NuFountain, tzn używałam, ale na wiosnę chcę kupić następne Cenowo kupując trzy sztuki w zamówieniu zbiorczym się opłaca.
Przed chwilą pod wpływem Twojej opini zakupiłam na amazon to serum, akurat jest promocja 50% taniej, mam nadzieję, że się sprawdzi. Tak sobie myśle teraz, Korah jak Ty aplikujesz to serum, skoro ma konsystencje wody?
Julia1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 18:20   #4590
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
no jak widać za dużo pasujących do siebie kosmetyków nie zawsze zdaje egzamin
Małgosiu a jaka to Pani? Maria N? Jakie robisz u niej zabiegi?
nie aż tak sławna
Ja chodzę tylko na małoinwazyjne - nawilżanie (mezoterapia) i złuszczanie (peelingi medyczne)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.