Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-15, 15:07   #3781
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie zgadzam się!
Ja również jakieś 7-8 lat się leczę,z czego ostatnie 2,5 no może 3 wizyta co 2 max. 3 miesiące,cały czas jakieś maści/kremy/tabletki...
i tak owszem,mam już też dosyć...
A Izo traktowany jako lek ostatniej szansy i rzeczywiście na ciężki i uporczywy trądzik tak niechętnie zapisywany(tak,mam świadomość ilości możliwych skutków ubocznych) ale jednak mówi się o nim,że jakieś 80% osób całkowicie leczy z trądziku,więc mamy prawo oczekiwać że jednak w tych 4/5 osób się znajdziemy,a jak widać po tym forum różnie to bywa albo tak jak w przypadku alex wypadające włosy...
Jednak chyba ostatnio trochę wyluzowałam (co nie znaczy że nie dbam o swoją cerę jak o jajko ) po prostu zmarnowałam już kilka lat... gdy chcąc gdzieś wyjść ze znajomymi brałam prysznic,w coś tam się ubierałam,zaczynałam się malować... i dzwoniłam do nich,że jednak dzisiaj mnie nie będzie . . .
Myślę że po powrocie do Polski(bo aktualnie jakieś 8 tys. km od niej jestem) pokuszę się o badania hormonów (miałam robiony tylko testosteron i hormony tarczycy) i może jakieś testy na nietolerancje pokarmowe.
Ale teraz głowa do góry! jesteśmy przecież młode i najlepsze lata przed nami!
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 17:02   #3782
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Mialam tak jak ty, zawsze sie cos pojawilo przed wizyta
Taaa? A u mnie zawsze na wizycie u dermatologa cera była lepsza niż na co dzień. I słyszałam, że taki najgorszy z najgorszych to mój trądzik nie jest. Potem chodziłam z fotami, żeby pokazywać jak cera wyglądała jeszcze 2 tygodnie przed wizytą.

Dziewczyny, zaczynam ostatnie opakowanie. Boję się jak cholera. Wczoraj koleżanka, która trądziku nigdy nie miała i nie ma, zaczęła gadać jak to ją niby obsypało, a że ja mam ładną cerę. Mam nadzieję, że nie do czasu.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 18:23   #3783
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny pomozcie prosze! na poczatku leczylam sie z tradziku masciami- pomoglo mi glownie Epiduo, ale co jakis czas miewalam niespodzianki glownie na brodzie i policzku. wiec zaczelam kuracje antybiotykiem Unidox Solutab. bralam go od polowy grudnia do konca marca chyba. czasem ( ale to jakos raz na 2-3 tygodnie) lykalam pojedyncza tabletke gdy cos mi wyskoczylo pojedynczego- panika przed nawrotem. teraz mialam spokoj ale wczoraj wyszly mi ze dwie spore podskorne krosty i kilka malych krosteczek. nie da sie ich wycisnac bo sa podskorne :/ nie wiem czy to jakas alergia/ reakcja na nowy kosmetyk? ale czy jest mozliwe ze pojawilaby sie tylko w jednym miejscu- broda/ policzek? czy po porstu ten 'teren' na twarzy mam juz taki felerny i dlatego tam wyskoczylo? czy to na nawrot syfkow?? reszta twarzy jest gladka, ale ja juz panikuje bardzo. nie wiem czy gnac po recepte na unidox, bo moze to nawrot czy poczekac az skora sie uspokoi, bo moze to reakcja na kosmetyk? pomozcie prosze! aha i czytalam o migdalkach- chyba nie da sie przeoczyc objawow zapalenia prawda? dziewczyny czasem pisza ze dopiero laryngolog im poweidzial ze maja zapalenie migdalkow i stad tradzik. ale jego objawy sa dosc konkretne wiec chyba niemozliwym jest zebym nie zauwazyla ze je mam prawda?

Edytowane przez adri_
Czas edycji: 2014-06-15 o 18:26
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 20:15   #3784
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
dziewczyny pomozcie prosze! na poczatku leczylam sie z tradziku masciami- pomoglo mi glownie Epiduo, ale co jakis czas miewalam niespodzianki glownie na brodzie i policzku. wiec zaczelam kuracje antybiotykiem Unidox Solutab. bralam go od polowy grudnia do konca marca chyba. czasem ( ale to jakos raz na 2-3 tygodnie) lykalam pojedyncza tabletke gdy cos mi wyskoczylo pojedynczego- panika przed nawrotem. teraz mialam spokoj ale wczoraj wyszly mi ze dwie spore podskorne krosty i kilka malych krosteczek. nie da sie ich wycisnac bo sa podskorne :/ nie wiem czy to jakas alergia/ reakcja na nowy kosmetyk? ale czy jest mozliwe ze pojawilaby sie tylko w jednym miejscu- broda/ policzek? czy po porstu ten 'teren' na twarzy mam juz taki felerny i dlatego tam wyskoczylo? czy to na nawrot syfkow?? reszta twarzy jest gladka, ale ja juz panikuje bardzo. nie wiem czy gnac po recepte na unidox, bo moze to nawrot czy poczekac az skora sie uspokoi, bo moze to reakcja na kosmetyk? pomozcie prosze! aha i czytalam o migdalkach- chyba nie da sie przeoczyc objawow zapalenia prawda? dziewczyny czasem pisza ze dopiero laryngolog im poweidzial ze maja zapalenie migdalkow i stad tradzik. ale jego objawy sa dosc konkretne wiec chyba niemozliwym jest zebym nie zauwazyla ze je mam prawda?
Dlaczego ja zawsze muszę "wpaść" na takie dzikie posty...
To jest wątek o retinoidach wewnętrznych, a nie Unidoxie czy ogólnie trądziku.
Nie bardzo rozumiem w jaki sposób dawkowałaś Unidox - co 2-3 tygodnie dodatkową tabletkę? Kto ci go przepisuje, że chcesz lecieć po nową receptę? Unidox rzadko pomaga na stałe, zazwyczaj podczas brania cera jest w porządku, a potem trądzik wraca. NIE WOLNO brać go ciągle, to antybiotyk, bardzo destabilizuje pracę narządów wewnętrznych.
Nikt tu nie zdiagnozuje cię przez internet, jak mamy ci pomóc?
Ze swojej strony polecam udać się do kompetentnego lekarza, innego wyjścia nie ma.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 20:28   #3785
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

przepraszam za nieodpowiedni watek. bardziej zalezalo mi na tym czy moze ktos byl w podobnej sytuacji- czy to moze byc miejscowa reakcja na kosmetyk czy miejscowy nawrot tradziku, ktory sie rozprzestrzeni. unidox od grudnia do marca lykalam regularnie codziennie po1 tabletce, potem coraz rzadziej az ostatecznie ostatnie pare tabeltek lykalam jak wyskoczylo mi cos miejscowo az wykonczylam opakowanie. slyszalam ze unidox pomaga tylko na czas łykania, ale w sumie po odstawieniu mialam raczej spokoj. tak czy inaczej dziekuje za odpowiedz. moze to jakies uczulenie- mam taka nadzieje...
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 10:01   #3786
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Mialam tak jak ty, zawsze sie cos pojawilo przed wizyta
No i badz cierpliwa, ja duze zmiany u siebie zaobserwowalam dopiero w 4-5 miesiacu
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mi też zawsze coś wyskakiwało przed wizytą (zbiegało mi się z wysypem @)
Przyznam wolałam, żeby derm mnie widział w gorszym stanie niż na co dzień.
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 12:48   #3787
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Olka, musisz być twarda przez pierwsze 2 miesiące po odstawieniu. Ja jestem w 3 i dopiero dochodze do siebie. Było nieciekawie po odstawieniu, ale już wiem na czym polegał problem. Okazało się, że po prostu gruczoły łojowe wróciły do pracy i w ten sposób na mojej skórze zaczęły pojawiać się zaskórniki i krostki. Na szczęście derma pomógł maściami - Clindacne i Duac. Jeszcze nie jest tak pięknie jak w trakcie kuracji, ale o niebo lepiej niż w 1 czy 2 miesiącu po odstawieniu. Także dziewczyny, które kończą kurację - przygotujcie się, że może być pogorszenie, ale to nic nienormalnego, trądzik nadal jest wyleczony.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 14:28   #3788
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Olka, musisz być twarda przez pierwsze 2 miesiące po odstawieniu. Ja jestem w 3 i dopiero dochodze do siebie. Było nieciekawie po odstawieniu, ale już wiem na czym polegał problem. Okazało się, że po prostu gruczoły łojowe wróciły do pracy i w ten sposób na mojej skórze zaczęły pojawiać się zaskórniki i krostki. Na szczęście derma pomógł maściami - Clindacne i Duac. Jeszcze nie jest tak pięknie jak w trakcie kuracji, ale o niebo lepiej niż w 1 czy 2 miesiącu po odstawieniu. Także dziewczyny, które kończą kurację - przygotujcie się, że może być pogorszenie, ale to nic nienormalnego, trądzik nadal jest wyleczony.
Myśle, że właśnie z tego powodu lepiej odstawać po mału izotek. Ja miałam 30mg potem przeszłam do 20 a skończyło się na 10mg co 2 dni
I żadnego wysypu po odtawieniu nie miałam, tylko tyle, że skóra sie bardziej przelłuszcza i włosy A no i czasami mi wychodzi mały pryszcz w miejscu, gdzie mi sie najbardziej przetłuszcza skóra Ale ogólnie jestem baardzo zadowolona
A no i super, że u ciebie też sie juz poprawia
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 15:27   #3789
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No w końcu Mam nadzieję, że tak już na stałe
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 15:56   #3790
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Olka, musisz być twarda przez pierwsze 2 miesiące po odstawieniu.

Stosowałaś maści od razu po odstawieniu czy dopiero jakiś czas po?

Boję się... Ale trudno. Wóz albo przewóz.

Biorę 30mg, teraz miesiąc mam brać 20, a potem 10. Zastanawiam się czy tej 10 nie rozciągnąć. Tylko i tak końcówka wypadnie na koniec wakacji, kiedy zazwyczaj po lecie jest gorzej.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-06-16 o 15:59
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 08:01   #3791
KujawiankA
Zakorzenienie
 
Avatar KujawiankA
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 046
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez FauxCrystal Pokaż wiadomość
Niestety, dołączam do grona, którym izotek nie pomógł.

Już jakieś 2 tygodnie po zakończeniu kuracji wrócił łojotok i co chwila na twarzy wyskakują mi małe pryszczyki i grudki na czole ;/ Jest gorzej niż przed kuracją, bo wtedy poszłam do dermy po izo głównie z powodu pleców - twarz miałam raczej pod kontrolą dzięki kwasom i wyrobionej pielęgnacji. Jestem załamana i szczerze powiedziawszy nawet nie chcę wracać do tej dermy bo straciłam tylko rok z życia, a efekty utrzymywały się dosłownie tylko podczas kuracji
U mnie byłio dokładnie tosamo. Podczas kuracji pryszczy mniej o 90%. Wzięłam planowaną dawkę. Żadnej tabletki nie opuściłam. PO odstawieniu wszystko wróciło po 4 tygodniach :-(((
Kurację skończyłam w grudniu 2012 i do tej pory jestem zapryszczona :-( 33 lata i dramat na twarzy/plecach i czasami na dekolcie.

U mnie najprawdopodobniej winny może być niedouczony dermatolog, który po odstawieniu izo nie zapisał mi nic na podtrzymanie. Powtórnej kuracji sie boję. Trzustka/wątroba/ewentualna ciąża...
__________________
“Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych." Christian D. Larson
KujawiankA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 13:07   #3792
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez KujawiankA Pokaż wiadomość
U mnie najprawdopodobniej winny może być niedouczony dermatolog, który po odstawieniu izo nie zapisał mi nic na podtrzymanie.
też nie dostałam nic na podtrzymanie (a specjalnie pytałam o to dermy) i trądzik mi nie wrócił.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 13:48   #3793
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
też nie dostałam nic na podtrzymanie (a specjalnie pytałam o to dermy) i trądzik mi nie wrócił.
Tez nic nie dostalam, tylko zel na wagry... Jak narazie z maja cera jest ok, ale jestem dopiero miesiac po odstawieniu..
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 15:02   #3794
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość

Stosowałaś maści od razu po odstawieniu czy dopiero jakiś czas po?

Boję się... Ale trudno. Wóz albo przewóz.

Biorę 30mg, teraz miesiąc mam brać 20, a potem 10. Zastanawiam się czy tej 10 nie rozciągnąć. Tylko i tak końcówka wypadnie na koniec wakacji, kiedy zazwyczaj po lecie jest gorzej.
Ja czekałam jakieś 1.5 - 2 miesiące aż skóra sama zacznie sie normować, nie szłam od razu do dermy. W tym też coś jest, ale jednak interwencja dermatologiczna jest potrzebna. Nie wiem czy bardziej zadziałały maści czy czas ale już dużo lepiej - znowu przejmuje sie przebarwieniami zamiast wypryskami hehe Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że po odstawieniu wrócił mi trądzik na przedramionach,a teraz znowu zniknął - nie stosowałam tam akurat żadnych maści czyli wpływ czasu w którym skóra się normalizuje po odstawieniu chyba też ma jednak duże znaczenie. Dasz radę!
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-06-17 o 15:03
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 15:25   #3795
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć pisałam już jakiś czas temu o moich doświadczeniach z retinoidami i o moich efektach ubocznych po stoswaniu tego leku mam pytanie, czy jest tu osoba, której nadmiernie wypadały włosy przy końcu kuracji i po zakończeniu? Chodzi mi o wypadanie które utrzymuje się około roku po zakończeniu i takie dość obfite? Maiałabym kilka pytań i informacji bo sporo o tym czytałam i rozmawiałam ze specjalistami jeśli jest taka osoba to czekam na odpowiedź
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 15:32   #3796
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ewelina_V Pokaż wiadomość
Cześć pisałam już jakiś czas temu o moich doświadczeniach z retinoidami i o moich efektach ubocznych po stoswaniu tego leku mam pytanie, czy jest tu osoba, której nadmiernie wypadały włosy przy końcu kuracji i po zakończeniu? Chodzi mi o wypadanie które utrzymuje się około roku po zakończeniu i takie dość obfite? Maiałabym kilka pytań i informacji bo sporo o tym czytałam i rozmawiałam ze specjalistami jeśli jest taka osoba to czekam na odpowiedź
jest taka osoba. Moje marudzenie i posty o włosach aż rzucają się w oczy, tyle ich jest :P
jestem rok i 8 miesięcy po kuracji i włosy cały czas wypadają, ostatnio znów dosyć mocno. Nie potrafię tego niczym zahamować.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 07:10   #3797
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A mogłabyś napisać co stosowałaś? ja będę rok po odstawieniu w sierpniu i także nadal mi wypadają podczas mycia najwięcej ale zauważam poprawę, dramatyzuje z kazdym kolejnym lecącym włosem ale w porównaniu do tego co było, to jest lepiej
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 10:37   #3798
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ile włosów wypada Ci podczas mycia ( mycie, czesanie, suszenie) ?

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Dziewczyny czy możecie polecić mi jakiś kryjący kosmetyk do twarzy? Przed kuracją izo używałam pudrów mineralnych, ale teraz moja skóra jest sucha jak pieprz i pudry tylko to podkreślają. Marzy mi się jakiś krem BB, ale te które testowałam ( skin 79, misha perfect cover) dawały taki niefajny mokry efekt i słabo kryły. Chciałabym coś lekkiego, z dobrym składem...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 12:39   #3799
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ewelina_V Pokaż wiadomość
A mogłabyś napisać co stosowałaś? ja będę rok po odstawieniu w sierpniu i także nadal mi wypadają podczas mycia najwięcej ale zauważam poprawę, dramatyzuje z kazdym kolejnym lecącym włosem ale w porównaniu do tego co było, to jest lepiej
dużo tego było wcierka seboradin, jantar, revalid, ampułki radical, kozieradka, olej łopianowy, rycynowy, novoxidyl. Tabletki vitapil, silica, biotebal, jakieś ze skrzypem. Pewnie jeszcze o czymś zapomniałam. Nic nie pomogło ;< u mnie przy myciu jest spoko, wypada parę włosów. Przy czesaniu jest niestety masakra.

kurczę, obudziłam się dziś z 5 małymi krostami na brodzie (z ropą). Ale nie panikuję może zaszkodził mi alantandermoline krem lekki bo zaczęłam używać. Albo zaszkodziły mi słodycze bo ostatnio przesadziłam. Właśnie jak już mi się coś (na szczęście baaardzo rzadko) pojawi to na brodzie, na czole od zakończenia kuracji nie wyskoczyło nic. Najgorsze jest to, że nie mogę się powstrzymać od wyciskania. Kiedyś w ogóle nie ruszałam pryszczy, a teraz gdy mam tak czystą cerę to mi przeszkadzają i chcę się ich pozbyć. Muszę zacząć ćwiczyć silną wolę
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 13:09   #3800
AnnoDomini1991
Zadomowienie
 
Avatar AnnoDomini1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 152
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy możecie polecić mi jakiś kryjący kosmetyk do twarzy? Przed kuracją izo używałam pudrów mineralnych, ale teraz moja skóra jest sucha jak pieprz i pudry tylko to podkreślają. Marzy mi się jakiś krem BB, ale te które testowałam ( skin 79, misha perfect cover) dawały taki niefajny mokry efekt i słabo kryły. Chciałabym coś lekkiego, z dobrym składem...
spróbuj może kremu bb so bio https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...am-5-in-1.html, ja go używałam podczas kuracji i byłam zadowolona
AnnoDomini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 18:25   #3801
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez AnnoDomini1991 Pokaż wiadomość
spróbuj może kremu bb so bio https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...am-5-in-1.html, ja go używałam podczas kuracji i byłam zadowolona
Faktycznie jest tak gęsty jak piszą wizażanki?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 19:32   #3802
AnnoDomini1991
Zadomowienie
 
Avatar AnnoDomini1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 152
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Faktycznie jest tak gęsty jak piszą wizażanki?
no jest gęsty, to fakt, ale też nie aż tak bardzo, żeby były jakieś większe problemy z nakładaniem, po 2-3 razach szło mi to już całkiem sprawnie no i za to jest niesamowicie wydajny, naprawdę bardzo malutko potrzeba, żeby całą twarz pokryć
AnnoDomini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 17:13   #3803
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć kochani Leczę się Aknenorminem (choć wziąłem w aptece ostatnio Izotek ze względu na lepszą cenę) od ponad 3ch miesięcy, jestem nawet zadowolony. Trądzik zniknął, jednak moja skóra jest mocno zaczerwieniona i chciałbym się do Was zwrócić - jak załagodzić podrażnienia widoczne na zdjęciu? Dłuższy czas na dworze i jestem cały czerwony :P

Na fotce trądzik w swojej "szczytowej" formie (3 miesiące temu) i dzisiejszy.

http://i3.fmix.pl/fmi18/ce93f06c000bf4e453a30b75
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 21:12   #3804
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
dużo tego było wcierka seboradin, jantar, revalid, ampułki radical, kozieradka, olej łopianowy, rycynowy, novoxidyl. Tabletki vitapil, silica, biotebal, jakieś ze skrzypem. Pewnie jeszcze o czymś zapomniałam. Nic nie pomogło ;< u mnie przy myciu jest spoko, wypada parę włosów. Przy czesaniu jest niestety masakra.
a badania krwi robiłaś? Pod jakim kątem i jakie parametry derma kazała sprawdzić?
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 21:58   #3805
Peneplena1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zaczełam kuracje retinoidami około 2 miesiące temu. Mój uporczywy trądzik nie poddawał się niczemu, maści, nawet antybiotyki, sytuacja była tragiczna. Teraz jestem szczęślia że zdecydowałam się na isotret. Praktycznie żadnych skutków ubocznych, jedynie suche usta z którymi poradziłam sobie balsamem w sztyfcie Tisane. Na noc na twarz krem dla dzieci Nivea baby, dzieki temu o wysuszonej skórze twarzy też mogłam zapomnieć. Jeżeli ktoś ma wątpliwości to moge powiedzieć że zdecydowała bym się na to i drugi raz
Peneplena1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 07:44   #3806
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ewelina_V Pokaż wiadomość
a badania krwi robiłaś? Pod jakim kątem i jakie parametry derma kazała sprawdzić?
robiłam po zakończeniu kuracji badania. Badałam tarczycę, poziom żelaza, coś jeszcze, ale kompletnie nie pamiętam
w każdym razi wyniki były bardzo w porządku.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 08:06   #3807
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
robiłam po zakończeniu kuracji badania. Badałam tarczycę, poziom żelaza, coś jeszcze, ale kompletnie nie pamiętam
w każdym razi wyniki były bardzo w porządku.
A jeśli chodzi o żelazo to badałaś poprostu jego poziom we krwi czy poziom białka wiążącego to żelazo? To jest istotne bo biorąc żelazo może być go sporo we krwi ale niekoniecznie może być ono dobrze związywane i magazynowane. Badałaś ferrytyne? Ja już prawie pozbyłam się wypadania. Fakt faktem wypadają nadal ale znacznie mniej niż kiedyś.

Wszystkie wcierki i odżywki nie działają na przyczyne wypadania.
dodatkowo Retinoidy znacznie zmniejszają przyswajanie witaminy E,
jak niedawno poszłam pierwszy raz na wypadanie włosów, derma dała mi dwa opakowania kapsułek wiekszych niż tran witaminy E
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 09:52   #3808
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja bardzo boję się skutków ubocznych,ale jednak postanowiłam,że na jesień startuję z Curacne do tego czasu mam Acnatac żel (z tretynoiną), jeszcze jedną maść 2 razy w tygodniu + zabiegi tretynoinowe aby w miarę utrzymać tą skórę do jesieni, mam jeszcze spróbować serii naświetlań lampą LED, stosowała to już któraś z Was?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 12:08   #3809
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Cześć kochani Leczę się Aknenorminem (choć wziąłem w aptece ostatnio Izotek ze względu na lepszą cenę) od ponad 3ch miesięcy, jestem nawet zadowolony. Trądzik zniknął, jednak moja skóra jest mocno zaczerwieniona i chciałbym się do Was zwrócić - jak załagodzić podrażnienia widoczne na zdjęciu? Dłuższy czas na dworze i jestem cały czerwony :P

Na fotce trądzik w swojej "szczytowej" formie (3 miesiące temu) i dzisiejszy.

http://i3.fmix.pl/fmi18/ce93f06c000bf4e453a30b75

Halo halo, na pewno ktoś umie mi pomóc
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 12:42   #3810
kathyw92
Raczkowanie
 
Avatar kathyw92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ja bardzo boję się skutków ubocznych,ale jednak postanowiłam,że na jesień startuję z Curacne do tego czasu mam Acnatac żel (z tretynoiną), jeszcze jedną maść 2 razy w tygodniu + zabiegi tretynoinowe aby w miarę utrzymać tą skórę do jesieni, mam jeszcze spróbować serii naświetlań lampą LED, stosowała to już któraś z Was?
Jeżeli kuracja pomoże to skutki uboczne można przeboleć, choć czasami są okrutne (absolutnie nie chcę straszyć, ale trzeba się nastawić na wszystko)
Co do lampy LED, ja osobiście nie polecam. W moim przypadku wyciągała wszystkie syfki na wierzch w nieskończoność i tylko wywaliłam straaaasznie dużo kasy na to

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Halo halo, na pewno ktoś umie mi pomóc
Było mnóstwo odpowiedzi w tym wątku na takie problemy Przede wszystkim kremy nawilżające do skóry suchej, podrażnionej, krem z filtrem to konieczność! Ja osobiście na jakieś miejscowe podrażnienia stosuję Avene https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html , ale wiadomo, że każdemu może pasować inny kosmetyk
I gratuluję efektów! Oby tak dalej

Edytowane przez kathyw92
Czas edycji: 2014-06-20 o 12:43
kathyw92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.