Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 23:59   #3181
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kiedyś już opisywalam program No ale moge to zrobic jeszcze raz

Demakijaż:
1) płyn do demakijażu oczu Ziaji + woda micelarna Avene
Posiadam również olejek z BU (pomaranczowy) ale tak niesamowicie piekły mnie po nim oczy(!) i czułam strasznie ociężałe powieki, że przestałam go używac
2) żel do mycia twarzy Shinseido

Po siłowni, a przed sauna uzywam do przemycia twarzy mydla z clinique, poniewaz mam je w małym wydaniu i nie zajmuje duzo miejsca.

Kremy:
Noc:Effeclar K co drugą noc(uzywany juz dosc dlugo)/ Diroseal co drugą noc (ale chciałabym stosowac kazdej nocy)
Dzień: Do tej pory Active C LRP, ale aktualnie już Antyrouge Avene +

Filtry: Krem ekran +50 Pharmaceris na codzien, a teraz chwilowo Avene +50 poniewaz dostalam sporą próbeczkę do przetestowania

Poza tym raz w tygodniu algi czekoladowe (nawilzajace) lub dotleniające rozrabiane z kwasem hiarulonowym.

Mam jeszcze jakis krem nawilzajacy Avene, ale nie pamietam nazwy, ale uzywam sporadycznie jak wydaje mi się że mam za suchą skórę.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 00:11   #3182
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Kiedyś już opisywalam program No ale moge to zrobic jeszcze raz

Demakijaż:
1) płyn do demakijażu oczu Ziaji + woda micelarna Avene
Posiadam również olejek z BU (pomaranczowy) ale tak niesamowicie piekły mnie po nim oczy(!) i czułam strasznie ociężałe powieki, że przestałam go używac
2) żel do mycia twarzy Shinseido

Po siłowni, a przed sauna uzywam do przemycia twarzy mydla z clinique, poniewaz mam je w małym wydaniu i nie zajmuje duzo miejsca.

Kremy:
Noc:Effeclar K co drugą noc(uzywany juz dosc dlugo)/ Diroseal co drugą noc (ale chciałabym stosowac kazdej nocy)
Dzień: Do tej pory Active C LRP, ale aktualnie już Antyrouge Avene +

Filtry: Krem ekran +50 Pharmaceris na codzien, a teraz chwilowo Avene +50 poniewaz dostalam sporą próbeczkę do przetestowania

Poza tym raz w tygodniu algi czekoladowe (nawilzajace) lub dotleniające rozrabiane z kwasem hiarulonowym.

Mam jeszcze jakis krem nawilzajacy Avene, ale nie pamietam nazwy, ale uzywam sporadycznie jak wydaje mi się że mam za suchą skórę.

Nie polecam Dirosealu na kazda noc i warto pamietac,ze smarujesz nim naprawde delikatna warstwe.
Takze daj go max.2/3 razy w tygodniu a za jakis czas sama zobaczysz jak skora reaguje.Lepiej zaczynac delikatnie i mniej inwazyjnie -choc Diroseal nie jest mega mocny to potrafi zafundowac podraznienie itd.

+50 Pharmaceris to jakis nowy produkt?bo nie kojarze aby wczesniej Eris mial w swojej ofercie fotostabilne filtry...

Z demakijazem to zawsze osobliwa kwestia mnie totalnie nie podeszly olejki z BU czy samorobione cuda,wole jednak gotowe preparaty szczegolnie do oczu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 00:29   #3183
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie
Czy można tu prosić o ocenę pielęgnacji kosmetykami nie-profesjonalnie-filtrowymi itd?
Jeśli tak to proszę.
Zacznę od tego, że mam cerę mieszana, ze skłonnością do przetłuszczania, ale ostatnio strasznie mi się przesusza. Nie wiem czy to wina pielęgnacji, czy czegoś innego. Poza tym cerę mam naczynkową i wrażliwą.

Rano:
oczyszczanie: żel Oriflame Tea Tree
tonizowanie: tonik Under Twenty delicate formula
krem: Oriflame Mint Tea SPF6 (do niedawna Collistar Fluid żel do cery mieszanej i tłustej)

Wieczorem:
ewentualny demakijaż (rzadko się maluję): Ziaja Mleczko ogórkowe
oczyszczanie: Oriflame Tea Tree (czasami Garnier podstawa pielęgnacji peeling w kremie - ale rezygnuję, bo za mocny)
tonizowanie: dwie opcje
1. Under Twenty delicate formula
2. Tonik z BU z kwasami AHA/BHA 10%
krem: dwie opcje
Ad1. krem Bambino z cynkiem LUB Ziaja Calma HLC
Ad.2 nic

Teraz odnośnie produktów na mojej cerze:
- tonik z kwasami: moja cera po nałożeniu go piecze ok. minutę, potem przestaje, potem świece się jakby mnie ktoś polerką przejechał Mimo stosowania ponad miesiąc cera mi się nie łuszczy, nie zauważyłam poprawy. Zaniechałam przez niego używania peelingów, czytałam, że może je zastąpić. Zaczęłam go używać nawet codziennie i też nic.
- krem Bambino i Ziaja - używam ich wyłącznie na noc, gdyż za długo się wchłaniają i się po nich świecę.
- mleczko Ziaja - mam po nim lekko podrażnioną cerę, zamierzam zrezygnować
- Collistar - lekko piekła mnie po nim twarz, poprawy stanu cery brak

Proszę o ocenę mojej pielęgnacji i może ktoś mi pomoże czy to przez te produkty tak suszy mi się cera.
Pozdrawiam
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210

Edytowane przez Ceith
Czas edycji: 2010-04-12 o 00:36
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 07:25   #3184
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hexx czyli nie kupuję.Miałam smarować nim strefy poza naczynkami ale to chyba nie ma wiekszego sensuDzieki
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 10:56   #3185
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Tak to nowosc Pharmaceris. Calkiem niedawno wszedł. Jest to krem z filtrem +50. Bardzo go lubię
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:40   #3186
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hexxana! Dziękuję za odpowiedź! A jaki olej połączyć z żelem? Bo na BU też proponują takie połączenie, ale nie wiem, jaki wybrać
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 20:07   #3187
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jak już ocenicie pielęgnację Ceith to proszę opinię mojej

Cera: mieszana, ze skłonnością do trądziku, bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne, jak i zapychanie, wiecznie zaczerwieniona, jednak się nie łuszczy.

Rano:
Mydło Bambino (chcę zmienić na żel antybakteryjny Ziaja Pro, dobry wybór?),
Tonik ogórkowy Ziaja/Micel Vichy,
Filtr LRP LV +50


Wieczorem:
-Micel Vichy
-Mydło Bambino,
-tonik ogórkowy
-krem Bambino

Peelinguję enzymatycznym z Ziaji Nuno, odżywiam maseczkami z Daxa i st. Ives.



No i chciałam się spytać co do serii Ziaja Pro, czy ten żel antybakteryjny i tonik byłyby dobrym rozwiązaniem? Mam cerę z trądzikiem i zależy mi na czymś antybakteryjnym.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 22:21   #3188
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Hexx czyli nie kupuję.Miałam smarować nim strefy poza naczynkami ale to chyba nie ma wiekszego sensuDzieki
Aniu prosze bardzo

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Tak to nowosc Pharmaceris. Calkiem niedawno wszedł. Jest to krem z filtrem +50. Bardzo go lubię
Masz moze link do niego a najlepiej sklad INCI?bo ciekawa jestem jak sie faktycznie prezentuje ochrona.

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Hexxana! Dziękuję za odpowiedź! A jaki olej połączyć z żelem? Bo na BU też proponują takie połączenie, ale nie wiem, jaki wybrać
Magtru teraz pytanie jaka masz cere i czy faktycznie chcesz to stosowac pod filtr na dzien czy moze lepiej na noc?bo wtedy jest efektywniejsze dzialanie
Ze swojej strony moge polecic olej sliwkowy KLIK!
boski zapach choc nie kazdy lubi ale przede wszystkim wchlania sie do matu i swietnie nawilza.

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Jak już ocenicie pielęgnację Ceith to proszę opinię mojej

Cera: mieszana, ze skłonnością do trądziku, bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne, jak i zapychanie, wiecznie zaczerwieniona, jednak się nie łuszczy.

Rano:
Mydło Bambino (chcę zmienić na żel antybakteryjny Ziaja Pro, dobry wybór?),
Tonik ogórkowy Ziaja/Micel Vichy,
Filtr LRP LV +50


Wieczorem:
-Micel Vichy
-Mydło Bambino,
-tonik ogórkowy
-krem Bambino

Peelinguję enzymatycznym z Ziaji Nuno, odżywiam maseczkami z Daxa i st. Ives.



No i chciałam się spytać co do serii Ziaja Pro, czy ten żel antybakteryjny i tonik byłyby dobrym rozwiązaniem? Mam cerę z trądzikiem i zależy mi na czymś antybakteryjnym.
A moze zel z serii normalizujacej?ewentualni e moze warto pomyslec o Bialym Jeleniu w plynie?to tez bylaby dobra opcja dla cer tradzikowych

Jezeli krem Bambino Ci pasuje to nie kombinowalabym bo mimo wszystko Ty najlepiej wiesz jak reaguje Twoja cera


Ceith wyprobowalabym na Twoim miejscu tonik PHA z BU bo bardzo mozliwe,ze AHA/BHA moze Ci nie sluzyc;jezeli po jakimkolwiek kosmetyku cos Cie piecze itd.to nie czekalabym tylko odstawilabym go na bok.Nie ma sensu malterowac skory jednak wez pod uwage,ze przy uzywaniu jakichkolwiek kwasow skora staje sie uwrazliwiona i to tez nie jest obojetne.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-04-12 o 22:23
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 22:58   #3189
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hexxana, czytałam na KWC, że wiele dziewczyn cera po nim piecze...
Spróbuję może z tym PHA, dziękuję za odpowiedź.

P.S. A nie masz może pomysłu, czy to któryś z tych kosmetyków może powodować te miliony suchych skórek na twarzy? Czy może to jest spowodowane nie robieniem peelingu, który odstawiłam na rzecz toniku z BU?
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210

Edytowane przez Ceith
Czas edycji: 2010-04-12 o 23:00
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 05:25   #3190
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hexxana! Jeszcze raz dziękuję! To może w końcu opiszę wszystko od początku - mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami, przebarwieniami i bliznami po trądziku, nie jakieś fatalne, ale są, poza tym blizny po wypadku, jak ktos nie wie,to nie widzi, ale ja widzę...
Od miesiąca może używam minerałów, zaczęłam stosować naturalne kosmetyki - na noc serum Lemon, teraz czekam na żel hialuronowy, poza tym kpiłam Diacneal i do tego filtr Biodermy, ale chyba jest dosyć ciężki, bo po jakimś czasie po nałożeniu makijażu mam strasznie podkreślone pory, może nie jset odpowiedni, mimo tego,że do cery tlustej...
Dzisiaj po nocy widzę efekty Diacnealu, używam 2x w tygodniu, a w pozostałe dni serum lemon ( też jest super)....Martwi mnie ten filtr, bo teraz słońca coraz więcej , używam kwasów, ale mój makijaż na tym stracił, codziennie stosuję rózne kombinacje, różne formuły podkładów ( try me kit z EDM) , ale nie jest za dobrze, a nie chcę rezgnować z filtra...Nie wiem co rosbić...
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 11:45   #3191
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
proszę o pomoc w ułożeniu prawidłowej pielęgnacji skóry dojrzałej z mocno zarysowanymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust , na policzkach początki efektu chomika , cera mieszana (suche tylko policzki , reszta tłusta-pewnie przesuszona ?) , naczynkowa , wrażliwa , skóra delikatna , w jednym miejscu pod okiem niewielkie przebarwienie ( większe na szyi), ciemniejsz skóra na brodzie i dookoła. Pół roku temu moja skóra ostro zareagowała na tolerowane dotychczas gotowe kosmetyki . Wiem że nie toleruję Glikolu Propylenowego ale też potrafią mnie podrażnić kremy bez GP (np LRP Toleriane)podejrzewam , że alkohole . Obecnie stosuję Cetaphil MD Dermoprotektor i Oeparol SCC. Planuję zakupy kosmetyków naturalnych i sporo mam z tym problemu pomimo że wczytuję się w związane z tym wątki .Proszę o pomoc :

rano :
hydrolat oczarowy na to serum z wit. C +olejek arganowy+żel HA 1%, pod oczy i na powieki skwalan i na całość podkład mineralny

wieczorem :
olejek myjący drzewko różane
hydrolat geraniowy czy lepiej tonik z PHA
żel HA 1% +olej z pestek śliwki +koenzym Q 10 lub roślinne komórki macierzyste
Czy tak mogę zacząć ?

Nie stosowałam dotychczas filtrów , przekopałam KWC wiekszość ma w składzie GP . Jedynie niezbyt zachwalany Iwostin emulsja , Klorane spf 50+ ma GP pod koniec składu .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 12:20   #3192
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

grazkako pewnie coś mocniejszego będziesz musiała zastosować na zmarszczki i przebarwienia..
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 12:51   #3193
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Tak to nowosc Pharmaceris. Calkiem niedawno wszedł. Jest to krem z filtrem +50. Bardzo go lubię
a wiesz może czy fotostabilne są te filtry Pharmacerisa?
Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Jak już ocenicie pielęgnację Ceith to proszę opinię mojej

Cera: mieszana, ze skłonnością do trądziku, bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne, jak i zapychanie, wiecznie zaczerwieniona, jednak się nie łuszczy.

Rano:
Mydło Bambino (chcę zmienić na żel antybakteryjny Ziaja Pro, dobry wybór?),
Tonik ogórkowy Ziaja/Micel Vichy,
Filtr LRP LV +50


Wieczorem:
-Micel Vichy
-Mydło Bambino,
-tonik ogórkowy
-krem Bambino

Peelinguję enzymatycznym z Ziaji Nuno, odżywiam maseczkami z Daxa i st. Ives.



No i chciałam się spytać co do serii Ziaja Pro, czy ten żel antybakteryjny i tonik byłyby dobrym rozwiązaniem? Mam cerę z trądzikiem i zależy mi na czymś antybakteryjnym.
Odpowiada Ci taka pielęgnacja ? Straszny minimalizm i jestem ciekawa...A to mydełko za bardzo nie przesusza skóry ? Moz.e wymień bna jakiś delikatny żel do mycia twarzy np tak jak pisała Hexxana normalizujący z Ziaji ? Ja od siebie polecam Effaclar żel z LRP ale to już troszkę droższy 400ml ok 40zł. Bambino CIe nie zapycha? W jakim jkesteś wieku ? Sorki że tyle pytań ale bardzo spodobał mi się Twój minimalizm
Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Hexxana, czytałam na KWC, że wiele dziewczyn cera po nim piecze...
Spróbuję może z tym PHA, dziękuję za odpowiedź.

P.S. A nie masz może pomysłu, czy to któryś z tych kosmetyków może powodować te miliony suchych skórek na twarzy? Czy może to jest spowodowane nie robieniem peelingu, który odstawiłam na rzecz toniku z BU?
mnie nie piekła ale jak widać to indywidualna sprawa
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 12:56   #3194
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Odpowiada Ci taka pielęgnacja ? Straszny minimalizm i jestem ciekawa...A to mydełko za bardzo nie przesusza skóry ? Moz.e wymień bna jakiś delikatny żel do mycia twarzy np tak jak pisała Hexxana normalizujący z Ziaji ? Ja od siebie polecam Effaclar żel z LRP ale to już troszkę droższy 400ml ok 40zł. Bambino CIe nie zapycha? W jakim jkesteś wieku ? Sorki że tyle pytań ale bardzo spodobał mi się Twój minimalizm
Taką pielęgnację stosuję od kilku miesięcy i muszę stwierdzić, że od tego czasu nigdy nie miałam podrażnionej czy wysuszonej skóry, a moja cera wygląda po prostu lepiej. Mam 16 lat, więc bądź co bądź moja cera jest trochę problematyczna, dlatego chciałam kupić coś antybakteryjnego. Jak już pisałam nie mam problemów z wysuszeniem (gorzej z podrażnieniami), dlatego myślę, że ten antybakteryjny z ziaji pro byłby w porządku, ale jeszcze się zastanowię Nie, krem Bambino jest jednym z nielicznych, który wcale mnie nie zapycha.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 13:33   #3195
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
grazkako pewnie coś mocniejszego będziesz musiała zastosować na zmarszczki i przebarwienia..
zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości ale problem w tym ,że nie bardzo mogę znaleźć czegoś co mogę nakładać by nie podrażniało i bez filtrów .Patrzyłam na Flawo C15 - zawiera glikol propylenowy , retinole wymagają filtrowania , kwasy AHA, BHA nie są przeznaczone dla cery naczynkowej . Jeśli źle odrobiłam lekcje nie żałuj.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 18:49   #3196
Peggys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 80
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hexxana - źle mnie zrozumiałaś.
Nie chcę stosować kremu z ziaji med (tego z serii 'trądzik różowaty') jako zastępstwo filtrów.
Filtrować się nie mam zwyczaju, (wiem,zlinczujecie mnie ) bo właściwie dopiero stosunkowo od niedawna zaczynam interesować się tak dogłębnie kosmetykami,tzn co nakładam na siebie.
Wcześniej raczej brałam co popadnie,ulegałam reklamie,nie patrzyłam na składy ale było w porządku.
W sumie powiedziałabym nawet ze lepiej,bez żadnych problemów ;o
Filtry są tłuste i bardzo niechętnie używam ich nawet w lato.
Wracając do kwestii wcześniej wspomnianego kremu ziaji,to chodziło mi o to czy przy nim musiałabym zacząć chronić buzie blokerami,bo zawiera on podobno w sobie jakieś kwasy,a nie chciałabym zrobić sobie szkody,typu nabawić się przebarwień czy coś.
Peggys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 19:06   #3197
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie bardzo wiem dlaczego dziewczyny tak niechętnie podchodzą do filtrów.Pal licho ochronę ale filtry naprawdę świetnie pielęgnują skóręa odpowiednio dobrany i zmatowiony daje normalny efekt

aaaania1989 ja też mam taki minimalny program i powiem Ci że im mniej na siebie nakładam tym lepiej(tfu tfu-odpukać w niemalowane)moja skóra się ma.No chyba że w końcu trafiłam na kosmetyki które mi odpowiadają co nie znaczy ze nie eksperymentuje
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 19:29   #3198
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam jestem pierwszy raz w tym temacie...

Mam 27 lat. Od 10 lat walka z trądzikiem. Cera obecnie mieszana, po kwasach wysuszona bardzo (czoło, poliki), broda nadal sie przetłuszcza. Na brodzie niestety do dziś wyskakują mi megapryszcze, rzadziej na polikach prawie wcale.

U mnie pielęgnacja zalezy od pory roku.
Zima, jesień, wczesna wiosna
rano:
- mleczko Nuxe, skinoren krem, filtr Vichy Aqualia ppd18 spf15 (nie codziennie), maluje tylko oczy;

wieczór:
- woda + pianka Effaclar lub żel Toleriane, płyn micelarny Vichy, skinoren krem, jakiś nawilżacz z próbkowych różnych firm na czoło i pod oczy

wiosna, lato
rano:
- jw + filtr LRP Fluid XL 50+ albo LRP 50+ koloryzujący
minimalny makijaż

wieczór:
jw

Raz lub dwa w tygodniu robię maskę oczyszczającą z Nuxa 3 roze
Od listopada, czasem wczesniej do kwietnia robię zabiegi u lekarza złuszczające 60% migdał, pirogron salicylowy, bardzo silny, nic dziwnego, że tak mnie przesuszyło.... tylko ta broda się tłuści.

Dodam, że jedna pani dentystka widząc moją brodę zasugerowała, żebym ją często przemywała woda utlenioną, tak też zaczęłam robić. Podziałało... ale już mam dość...
marzę o tym, żeby wstać rano, przepłukać twarz zimną wodą i nie nakładać żadnego kremu

Edytowane przez Labirynth
Czas edycji: 2010-04-13 o 19:30
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 19:47   #3199
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Hexxana, czytałam na KWC, że wiele dziewczyn cera po nim piecze...
Spróbuję może z tym PHA, dziękuję za odpowiedź.

P.S. A nie masz może pomysłu, czy to któryś z tych kosmetyków może powodować te miliony suchych skórek na twarzy? Czy może to jest spowodowane nie robieniem peelingu, który odstawiłam na rzecz toniku z BU?
Pieczenie nie jest normalnym objawem i pewnie jest tam jakis skladnik badz ich kombinacja,ktora dziala tak a nie inaczej.

Suche skorki to moim zdaniem tez dzialanie kwasow roznie kazda cera reaguje i nawet jak czegos nie widzimy golym okiem to nie znaczy,ze nie dziala
PHA mozesz lepiej przyjmowac i moge jeszcze polecic serum oczyszczajace z ZSK

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Hexxana! Jeszcze raz dziękuję! To może w końcu opiszę wszystko od początku - mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami, przebarwieniami i bliznami po trądziku, nie jakieś fatalne, ale są, poza tym blizny po wypadku, jak ktos nie wie,to nie widzi, ale ja widzę...
Od miesiąca może używam minerałów, zaczęłam stosować naturalne kosmetyki - na noc serum Lemon, teraz czekam na żel hialuronowy, poza tym kpiłam Diacneal i do tego filtr Biodermy, ale chyba jest dosyć ciężki, bo po jakimś czasie po nałożeniu makijażu mam strasznie podkreślone pory, może nie jset odpowiedni, mimo tego,że do cery tlustej...
Dzisiaj po nocy widzę efekty Diacnealu, używam 2x w tygodniu, a w pozostałe dni serum lemon ( też jest super)....Martwi mnie ten filtr, bo teraz słońca coraz więcej , używam kwasów, ale mój makijaż na tym stracił, codziennie stosuję rózne kombinacje, różne formuły podkładów ( try me kit z EDM) , ale nie jest za dobrze, a nie chcę rezgnować z filtra...Nie wiem co rosbić...
W takim razie mysle,ze olej sliwkowy bedzie dobry dla Ciebie-warto wyprobowac a nawet jak Ci nie podejdzie to wykorzystasz do ciala
Jezeli masz zamiar uzywac filtra to na Twoim miejscu najpierw poszukalabym takiego,ktory bedzie Ci odpowiadac a pozniej dzialala aktywnie bo przy takim kalibrze jak np.Diacneal nie ma zmiluj-szczegolnie kiedy przyjda takie dni kiedy aktywnie bedziesz spedzala je na zewnatrz.
Druga sprawa to taka,ze nie kazdy filtr bedzie dobry pod mineraly i nie wspomne juz o destabilizacji itd.zeby nie mieszac ale skupmy sie na tym aby byl dobra baza.Bez testowania sie nie obejdzie
Poszukaj tez w innych firmach mineralnych bo sama z doswiadczenia wiem,ze EDM choc bogate kolorystycznie to nie zawsze wyglada dobrze....
A moze warto pomyslec nad primerem?bo to tez pomoze



Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Witam
proszę o pomoc w ułożeniu prawidłowej pielęgnacji skóry dojrzałej z mocno zarysowanymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust , na policzkach początki efektu chomika , cera mieszana (suche tylko policzki , reszta tłusta-pewnie przesuszona ?) , naczynkowa , wrażliwa , skóra delikatna , w jednym miejscu pod okiem niewielkie przebarwienie ( większe na szyi), ciemniejsz skóra na brodzie i dookoła. Pół roku temu moja skóra ostro zareagowała na tolerowane dotychczas gotowe kosmetyki . Wiem że nie toleruję Glikolu Propylenowego ale też potrafią mnie podrażnić kremy bez GP (np LRP Toleriane)podejrzewam , że alkohole . Obecnie stosuję Cetaphil MD Dermoprotektor i Oeparol SCC. Planuję zakupy kosmetyków naturalnych i sporo mam z tym problemu pomimo że wczytuję się w związane z tym wątki .Proszę o pomoc :

rano :
hydrolat oczarowy na to serum z wit. C +olejek arganowy+żel HA 1%, pod oczy i na powieki skwalan i na całość podkład mineralny

wieczorem :
olejek myjący drzewko różane
hydrolat geraniowy czy lepiej tonik z PHA
żel HA 1% +olej z pestek śliwki +koenzym Q 10 lub roślinne komórki macierzyste
Czy tak mogę zacząć ?

Nie stosowałam dotychczas filtrów , przekopałam KWC wiekszość ma w składzie GP . Jedynie niezbyt zachwalany Iwostin emulsja , Klorane spf 50+ ma GP pod koniec składu .
Az tak bardzo nie skupialabym sie na glikolu propylenowym poniewaz jest to humektat i pelni role rozpuszczalnika wiec warto zwrocic uwage na to,co jeszcze dodatkowo zawiera obok siebie i jaka baze ma dany kosmetyk.Nie mozna na podstawie jednego skladnika oceniac calosciowo produktu!
Alkohole sa czesto zlozone bo wiele z nich to cenne emolienty wiec nie mozna tego wrzucic do jednego worka

Sieganie po kosmetyke naturalna nie stanie sie lekiem na cale zlo Nie chce Cie zniechecac ale wiem,ze to wszystko nie jest takie proste.

Skoro mialas ostra reakcje na gotowe kosmetyki to musialo jeszcze cos dodatkowo zaistniec,mozliwe ze jakies polaczenie/kombinacja + zabieg kosmetyczny nie zgraly sie ze soba....

Cytat:
Napisane przez Peggys Pokaż wiadomość
Hexxana - źle mnie zrozumiałaś.
Nie chcę stosować kremu z ziaji med (tego z serii 'trądzik różowaty') jako zastępstwo filtrów.
Filtrować się nie mam zwyczaju, (wiem,zlinczujecie mnie ) bo właściwie dopiero stosunkowo od niedawna zaczynam interesować się tak dogłębnie kosmetykami,tzn co nakładam na siebie.
Wcześniej raczej brałam co popadnie,ulegałam reklamie,nie patrzyłam na składy ale było w porządku.
W sumie powiedziałabym nawet ze lepiej,bez żadnych problemów ;o
Filtry są tłuste i bardzo niechętnie używam ich nawet w lato.
Wracając do kwestii wcześniej wspomnianego kremu ziaji,to chodziło mi o to czy przy nim musiałabym zacząć chronić buzie blokerami,bo zawiera on podobno w sobie jakieś kwasy,a nie chciałabym zrobić sobie szkody,typu nabawić się przebarwień czy coś.

Po pierwsze nie ma czegos takiego jak "bloker"
W tym kremie nie widze zadnych kwasow no chyba,ze mi juz na oczy padlo
Filtr filtrowi nierowny bo duzo zalezy od posiadanej cery oraz wybranego preparatu i nie mozna ich tak uogolniac,postestuj troche to pogadamy

Filtrowanie to swiadomy wybor i nikt nikogo do tego nie zmusza,naprawde
Nie jestem ortodoksyjna filtromaniaczka i wiem jak czasami potrafi to uprzykrzyc zycie,poza tym wychodze z zalozenia ze wszystko w rozsadnych granicach.


Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nie bardzo wiem dlaczego dziewczyny tak niechętnie podchodzą do filtrów.Pal licho ochronę ale filtry naprawdę świetnie pielęgnują skóręa odpowiednio dobrany i zmatowiony daje normalny efekt

aaaania1989 ja też mam taki minimalny program i powiem Ci że im mniej na siebie nakładam tym lepiej(tfu tfu-odpukać w niemalowane)moja skóra się ma.No chyba że w końcu trafiłam na kosmetyki które mi odpowiadają co nie znaczy ze nie eksperymentuje
Aniu to bierze sie glownie stad,ze malo komu chce sie testowac/probowac itd.bo po drodze czeka wiele porazek.Ciezko jest z probkami,dostepnoscia niektorych marek i....wiele osob sobie to odpuszcza.Druga sprawa to to,ze nie zawsze regularne filtrowanie daje 100% satysfakcji.

Zdecydowanie lepiej stawiac na minimalizm i malymi krokami wlaczac cos wiecej-tylko w ten sposob mozna wyeliminowac potencjalne wpadki z kosmetykami,ktore Nam nie sluza.Najgorzej jest wtedy gdy zaczynamy uzywac zbyt wiele naraz i czesto zupelnie nowych rzeczy dla skory.

Najwazniejsza kwestia to umiejetnosc dobrania kosmetyku(obojetnie jaki by on nie byl) przede wszystkim do potrzeb skory!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 20:44   #3200
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

W takim razie mysle,ze olej sliwkowy bedzie dobry dla Ciebie-warto wyprobowac a nawet jak Ci nie podejdzie to wykorzystasz do ciala
Jezeli masz zamiar uzywac filtra to na Twoim miejscu najpierw poszukalabym takiego,ktory bedzie Ci odpowiadac a pozniej dzialala aktywnie bo przy takim kalibrze jak np.Diacneal nie ma zmiluj-szczegolnie kiedy przyjda takie dni kiedy aktywnie bedziesz spedzala je na zewnatrz.
Druga sprawa to taka,ze nie kazdy filtr bedzie dobry pod mineraly i nie wspomne juz o destabilizacji itd.zeby nie mieszac ale skupmy sie na tym aby byl dobra baza.Bez testowania sie nie obejdzie
Poszukaj tez w innych firmach mineralnych bo sama z doswiadczenia wiem,ze EDM choc bogate kolorystycznie to nie zawsze wyglada dobrze....
A moze warto pomyslec nad primerem?bo to tez pomoze

Z filtra już nie zrezygnuję mimo tego,że gryzie się z podkładem, primer mam z Lauressa, dzisiaj próbowałam na bazę z Vichy, ale było to samo- bardzo widoczny podkład, moze filtra za dużo nakładam
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 21:26   #3201
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość

Z filtra już nie zrezygnuję mimo tego,że gryzie się z podkładem, primer mam z Lauressa, dzisiaj próbowałam na bazę z Vichy, ale było to samo- bardzo widoczny podkład, moze filtra za dużo nakładam
Mozesz sprobowac nalozyc mniejsza ilosc ale wg mnie powinnas potestowac inne filtry i podklady
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 10:19   #3202
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po raz kolejny proszę bardziej zorientowane koleżanki o małą radę czy wszystko robię dobrze i czy może mogłabym coś do tego dodać
Moja cera jest chyba mieszana, trądzik (nie wiem czy dobrze to określam ale: zaskórniki, wypryski otwarte, czasem bolące gule, wągry na nosie i brodzie) głównie w okolicach ust i brodzie, pojedyńcze wypryski na skroniach i policzkach, zmarszczki na czole mam 21 lat
Jak na razie moja pielęgnacja wygląda następująco:

rano
żel Ziaja HCL
hydrolat oczarowy
macerat z zielonej herbaty + HA + opcjonalnie 2-4krople olejku z drzewa herbacianego

popołudniu/wieczorem zmywam makijaż micelem Ziaji i płynem rival de loop z rossmana

wieczorem
żel Ziaja HCL
hydrolat oczarowy
olejek avokado + HA + opcjonalnie 2-4krople olejku z drzewa herbacianego
miejscowo robiona maść na wypryski ale nie wiem co w niej siedzi :/

co 4-5 dni peeling enzymatyczny z bromelina BU + maseczka ze spiruliny

1-2 w miesiącu glinka zielona lub biała

na zrobienie czeka też olejek myjący bezzapachowy z BU ale jeszcze nie wiem jak będę go używać.
Planuję kupić sobie tonik PHA 6% z BU (a jesienią AHA/BHA lub retinole ale to już inna bajka, pewnie wtedy znów zapytam) i używać go na noc. Czy na to mogłabym kłaść jeszcze olejek?? Zamiennie (to co mam żeby wykończyć ) awokado, zielona herbata, myślę też o tamanu na blizny ale boję się, że mnie zapcha. Zresztą planuje też jeszcze inne wypróbować
Rano na pewno będę używać emulsji Avene SPF 50+ a pod to chciałabym jakieś lekkie serum antyoksydacyjne, mogłybyście coś polecić?? flavo c mnie zapycha (ale i tak chyba jeszcze raz go sprobuję, może akurat, że wysyp spowodowany był skinorenem)
no i właśnie skinoren skończyłam 22 marca, od kiedy mogę zacząć tonik??
aaa i czy przy toniku mogę używać peelingu z bromelina??

Ale się spisałam, mam nadzieje, że komuś się będzie chciało to czytać
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 10:50   #3203
nawilzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, jestem tutaj nowa, aczkolwiej juz od bardzo dawna czytam,jednak nadalnie moge znależc dla sioebie idealnego rozwiazania na swojaskore.wlasnie skonczylam 28 lat, cere mam dosc dzwina jest tłusta ale nie tak bardzo, mam duzo takicgh grudek pod skora głownie na brodzie i na jednym policzku zawsze w tym samym miejscu, od jakiegos czasu staram sie tego nie ruszac i jest nieco lepiej, ponadto jestem przerazona wizja dobijania do 30-tki i zmarszczki pod oczami sa juz troszke widoczne. Generalnie jak sie umaluje a bardzo sladowe ilosci nakladam na siebi8e minerlanych kosmetykow jest ok. bardzo proszę o porade i analize mopjej pielgnacji:

Rano:- zel miceralny do mycia twarzy BEBeauty z biedronki, lub uniwersalny zel do wlosow i ciala Babydream
- kwas hialuronowy co 2-3 dni
- ziaja med kuracja nawilżająca na dzien
Noc - daje sudocrem na cala twarz omijajac oczy, lub krem bambino,czasem ziaja med przeciwzmaszczkowy.
2-3 razy w tygodniu stosuje Peeling ziaja pro mocny,i maske algowa z bielendy, czasem maske ziaja pro uspokajajaca .
dodatkowo zazywam bellise hydro i bellisse 40+, lub Hialumax duo na zmiane co dwa m-ce, przyznam ze mam lepsza nieco skore niz np 5 lat temu, ale najbardziej przeszkadzaja mi te wieczne zaskorniki takie grudki na jednym zaznaczam jednym policzku , i brodzie czy one nigdy nie znikną.no i zmarszczki przerazaja mnie. Dodam ze starm sie nie wystawiac skory na slonce, mam nieco przebarwien malutkich po ciazy choc stosowałam filrty 50 ale tylko w lecie w zimie tylko te co w kremie i podkladzie
Bardzo chcialabym zaczac uzywac czegos co moze mnie zluszczy i sie odsloni nowiutka jasniutka mlodsza skora i zaczniemy razem od poczatku))
bardzo proszę o jakies sugestie
nawilzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 16:04   #3204
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Rano:
oczyszczanie: żel Oriflame Tea Tree
tonizowanie: tonik Under Twenty delicate formula
krem: Oriflame Mint Tea SPF6 (do niedawna Collistar Fluid żel do cery mieszanej i tłustej)

Wieczorem:
ewentualny demakijaż (rzadko się maluję): Ziaja Mleczko ogórkowe
oczyszczanie: Oriflame Tea Tree (czasami Garnier podstawa pielęgnacji peeling w kremie - ale rezygnuję, bo za mocny)
tonizowanie: dwie opcje
1. Under Twenty delicate formula
2. Tonik z BU z kwasami AHA/BHA 10%
krem: dwie opcje
Ad1. krem Bambino z cynkiem LUB Ziaja Calma HLC
Ad.2 nic

Teraz odnośnie produktów na mojej cerze:
- tonik z kwasami: moja cera po nałożeniu go piecze ok. minutę, potem przestaje, potem świece się jakby mnie ktoś polerką przejechał Mimo stosowania ponad miesiąc cera mi się nie łuszczy, nie zauważyłam poprawy. Zaniechałam przez niego używania peelingów, czytałam, że może je zastąpić. Zaczęłam go używać nawet codziennie i też nic.
- krem Bambino i Ziaja - używam ich wyłącznie na noc, gdyż za długo się wchłaniają i się po nich świecę.
- mleczko Ziaja - mam po nim lekko podrażnioną cerę, zamierzam zrezygnować
- Collistar - lekko piekła mnie po nim twarz, poprawy stanu cery brak
Nie wiem czy przeoczyłam czy też nikt jeszcze nie zwrócił Ci faktycznie uwagi na to, że przy tym toniku z BU konieczne na dzień są wysokie filtry, żeby nie nabawić się przebarwień!
Ja bym wywaliła z rana ten żel do oczyszczania Oriflame. Jeżeli sam tonik Ci nie wystarcza, to kup jakiś łagodny żel - Calmę Ziaji albo używaj żelu do higieny intymnej.
Na wieczór po toniku z BU (ok.30 minut po) Humektan.
Tak naprawdę masz w tej chwili w pielęgnacji tylko mocne ,,złuszczacze" i tłuste kremy. Nic tam nawilżającego specjalnie nie ma, więc przesuszenie mnie nie dziwi.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 21:18   #3205
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie wiem czy przeoczyłam czy też nikt jeszcze nie zwrócił Ci faktycznie uwagi na to, że przy tym toniku z BU konieczne na dzień są wysokie filtry, żeby nie nabawić się przebarwień!
Ja bym wywaliła z rana ten żel do oczyszczania Oriflame. Jeżeli sam tonik Ci nie wystarcza, to kup jakiś łagodny żel - Calmę Ziaji albo używaj żelu do higieny intymnej.
Na wieczór po toniku z BU (ok.30 minut po) Humektan.
Tak naprawdę masz w tej chwili w pielęgnacji tylko mocne ,,złuszczacze" i tłuste kremy. Nic tam nawilżającego specjalnie nie ma, więc przesuszenie mnie nie dziwi.

Masz racje Ineso-bardziej skupilam sie na problemie z tonikiem niz dokladnym przejrzeniu reszty zestawu
Brakuje dobrego nawilzacza
Filtry to juz inna bajka-kazdy musi podjac sam decyzje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 08:06   #3206
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[QUOTE=[B]Hexxana[/B];18554671]
"Az tak bardzo nie skupialabym sie na glikolu propylenowym poniewaz jest to humektat i pelni role rozpuszczalnika wiec warto zwrocic uwage na to,co jeszcze dodatkowo zawiera obok siebie i jaka baze ma dany kosmetyk.Nie mozna na podstawie jednego skladnika oceniac calosciowo produktu!
Alkohole sa czesto zlozone bo wiele z nich to cenne emolienty wiec nie mozna tego wrzucic do jednego worka

Sieganie po kosmetyke naturalna nie stanie sie lekiem na cale zlo Nie chce Cie zniechecac ale wiem,ze to wszystko nie jest takie proste.

Skoro mialas ostra reakcje na gotowe kosmetyki to musialo jeszcze cos dodatkowo zaistniec,mozliwe ze jakies polaczenie/kombinacja + zabieg kosmetyczny nie zgraly sie ze soba...."

Hexxano dziekuje za reakcję jest nadzieja , że pomoc nadejdzie . Gdy zaczął się mój problem nie korzystałam z zabiegów kosmetycznych i stosowałam już od dłuższego czasu zestaw kremów dzień , noc, pod oczy L'oreala. Być może rozjuszyła mnie Bielenda eco care do demakijazu i fioletowe cienie do oczu + chemia w pracy. Może jestem w błędzie z glikolem propylenowym ale w takim przekonaniu utwierdził mnie fakt , że w którymś momencie zaczął podrażniać mi oczy żel Flosleku ze świetlikiem a po drugim smarowaniu Alantan Plus paliła mnie twarz. Wszystko ustępowało gdy smarowałam się Dermosanem czy Oeparol SCC . Przeprowadziłam wiele innych prób zakończonych niepowodzeniem z aptecznymi kremami np. LRP , Ziaje med , Pharmaceric oraz nieaptecznym Y Rocher , Clarena Sensitive ( na dzien ok na noc -podraznienie).Może rzeczywiście nie w każdym "towarzystwie" GP robi mi krzywdę (alkohol na pewno nie w każdym i zależy na którym miejscu w składzie ) ale na razie wole się trzymać od niego z daleka . Mam nadzieję , że mój problem kiedyś ustąpi ale teraz nie chcę zadzierać z moją osobistą skórą i chcę dać jej czas by sie uspokoiła. Wiem jednak , że na samym Cetaphilu to za jakiś czas będę wyglądała jak babcia mojego syna i stąd upatrzyłam ratunek w naturalnych kosmetykach jednak jak pisałam potrzebna mi pomoc we właściwym doborze zestawu . Chetnie skorzystam z innego pomysłu jesli masz taki . Z Twoją wiedzą widzisz problem bardziej przestrzennie. Pozdrawiam

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-04-15 o 08:11
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 15:01   #3207
Hare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 28
Pielęgnacja - cera mieszana, wrażliwa, przebarwienia, rozszerzone pory

Oj.... od czego tu zacząć... No chcę mieć ładną cerę
Jejka... chciałabym tyle napisać, wszystko jak najdokładniej, więc to może być troszku długi post
Czytam forum od ok. 3 tygodni, i jak myślę, że juz coś wiem, to po przeczytaniu kolejnych wątków wiem, że nic nie wiem Dlatego założyłam nowy wątek - proszę nie krzyczcie jeśli dubluję temat, ja po prostu chciałabym abyście udzieliły mi praktycznych rad i podzieliły się swoją wiedzą, a wiem, że takową macie olbrzymią (i piszę to bez żadnego wazeliniarstwa )
Na początek moja cera. Wydaje mi się, że mam wszystko co tylko możliwe: rozszerzone pory, przebarwienia, świecąca strefa T, wrażliwe, suche policzki, pękniete naczynka (na szczęście tylko na jednym policzku), zaczerwienienia i niespodzianki. Nie wiem czemu do tej pory to wszystko aż tak mi nie przeszkadzało, ale teraz chcę zadbać o moją twarz tak jak się jej to należy.
Po kolei
Mój minimalistyczny makijaż (korektor antybakteryjny i tusz do rzęs) zmywałam do tej pory Ziaja kozie mleko do cery suchej mleczko + tonik, i szczerze to nie wiem dlaczego się nim "katowałam". Owszem zmywał, ale podrażniał bo przecież ma alkohol. Dopiero niedawno zaprzestałam tego czynu. Obecnie stosuję do demakijażu płyn micelarny AA ultra nawilżanie - do ziaji to niebo a ziemia. Fakt zostawia lepkość, ale mi to zupełnie nie przeszkadza, ważne, że zmywa co ma zmyć i nie podrażnia, no i w końcu oczy mi nie łzawią. Reszta mojej pielęgnacji to "jakiś" żel do mycia i krem bambino. I to by było wsio Dlatego jest jak jest i widać to na zdjęciu, i chcę to zmienić.
Mój plan jest taki:
- rano łagodny żel do mycia bez SLS (nie wyobrażam sobie mycia bez wody, chociaż czuję, że i ona tutaj nieźle broi) - poszukuję, wertuję KWC
- bezalkoholowy tonik, jakiś łagodzący, nawilżający - poszukuję, wertuję KWC
- krem (kompletnie nie wiem jaki, mam sentyment do bambino, często ratował moje przesuszone policzki, ale nie wiem czy też nie szkodzi na strefę T)
- demakijaż micel (na razie AA)
- na pewno na dzień filtry - też poszukuję, wertuję KWC
I kurczę dziewczyny nie wiem jak to wszystko ogarnąć. Chodzi o to, że ja nie jestem typem eksperymentatorki, i ze względu na łatwość podrażnień, ale i ze względów materialnych. Niby mam plan, wertuję KWC, czytam opinie, poznaję i.... kręćka dostaję, bo co tu wybrać.
Co chciałabym uzyskać? chciałabym, żeby pory były dobrze oczyszczone, trochę mniej widoczne, żeby strefa T trochę mniej błyszczała, żeby cera była bez podrażnień i zaczerwień, taka jednolita, ogólnie żeby DOBRZE wyglądała. Nie marzę o porcelanowej, gładkiej cerze - jestem realistką, chcę o nią zadbać, żeby wyglądała i była ZDROWA.
No to sie rozpisałam Wiem, że może nie powinnam zakładać nowego wątku, ale mam cichą nadzieję, że to mi pomoże zebrać to wszystko co już tam mniej więcej wiem i uzyskać dodatkową wiedzę. Bardzo liczę na Wasze rady, podpowiedzi, wszystko przyjmę...
Załącznik 3032784
Hare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 08:23   #3208
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pielęgnacja - cera mieszana, wrażliwa, przebarwienia, rozszerzone pory

Patrzę na załączone przez Ciebie zdjęcie i myslę, że nie jest tak źle jak piszesz. Nie widze żadnych przebarwień ani niespodzianek. Zgadzaja się jydynie rozszerzone pory i wierzę, że się świecisz. Jest mnóstwo dobrych kosmetyków, które mogą wpływać na dobrą kondycję Twojej skóry. Ja też nie wyobrażam sobie oczyszczania bez wody. Nie myję buzi kranówą lecz mineralną. Dobierz dobrze żel do myci twarzy. najlepiej apteczny. Polecam firmy Avene, SVR czy Biotherm. Nie wiem czy krem bambino jest dobrym rozwiazaniem, bo przy Twojej cerze jest chyba zbyt tłusty. Najlepiej kupic krem z tej samej serii co żel do twarzy. Polecam również płyny micelarne i wszystkei kosmetyki dwufazowe i bezalkoholowe- skoro masz wrażliwą skórę to musisz unikać alkoholu jak ognia!
Co do błyszczenia się skóry- to dobry krem powinien wystarczyć, ale sama z doswiadczenia wiem, że trudno taki znaleźć. Spróbuj kupic bibułki matujące, co jakiś czas spryskuj skórę wodą thermalną, potem lekko przetrzyj ręcznikiem papierowym.
A jakiego korektora używasz? Może jest zbyt ciężki i zpycha Ci pory?
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 10:13   #3209
Hare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 28
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Karolinitka dziękuję za odpowiedź
wierz mi, przebarwienia są tylko, że zakorektorowane co do niespodzianek to pojawiają się czasami raz w tygodniu, czasami raz na dwa. Na zdjęciu miałam po prostu lepszy okres
Jeśli chodzi o mycie wodą - tak czytałam już dużo na ten temat, ale jestem praktyczna i zbyt leniwa żeby bawić się minerlaną bądź przegotowaną, raczej myślę o tym żeby po umyciu w bieżącej wodzie zastosować termalną...
Własnie nie wiem jak z tym bambino, ale czuję, że pomaga na moje zaczerwienienia i suche policzki. korektora używam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-392788
i chyba mi odpowiada, bo nie używam żadnych podkładów, fluidów itp. tylko ten korektor.
Cały czas szukam delikatnego żelu, i jedno już wiem, że fanką płynów micelarnych już jestem (na razie AA)
Hare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 10:13   #3210
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja - cera mieszana, wrażliwa, przebarwienia, rozszerzone pory

Cytat:
Napisane przez Hare Pokaż wiadomość
Oj.... od czego tu zacząć... No chcę mieć ładną cerę
Jejka... chciałabym tyle napisać, wszystko jak najdokładniej, więc to może być troszku długi post
Na początek moja cera. Wydaje mi się, że mam wszystko co tylko możliwe: rozszerzone pory, przebarwienia, świecąca strefa T, wrażliwe, suche policzki, pękniete naczynka (na szczęście tylko na jednym policzku), zaczerwienienia i niespodzianki. Nie wiem czemu do tej pory to wszystko aż tak mi nie przeszkadzało, ale teraz chcę zadbać o moją twarz tak jak się jej to należy.
Załącznik 3032784
Zgadzam się z Karolinitką- nie jest tak źle jak opisujesz: ja również widzę świecenie się twarzy i rozszerzone pory- i w zasadzie to tyle.

Jeśli chodzi o kosmetyki- skoro boisz się o podrażnienia itp- może spróbuj naturalnych kosmetyków- tj. z Biochemii, Mazideł itp.
i np:
zamiast "rano łagodny żel do mycia bez SLS" oraz "demakijaż micel (na razie AA)" wypróbuj olejek myjący z Biochemii (są na KWC ale poczytaj o nich na stronie firmy). Same naturalne składniki, kilka wersji zapachowych- doskonale zmywają makijaż oczu, raczej nie podrażniają.
Co do wody- zawsze możesz uzywać mineralnej, albo przefiltrowanej i przegotowanej.
zamiast "bezalkoholowy tonik, jakiś łagodzący, nawilżający" możesz spróbować hydrolatów- je mają różne firmy- różne zapachy, różne działania ale przede wszystkim są delikatne a buźka po nich taka mięciutka (ja mam oczarowy z BU- trafiony w 10 za pierwszym razem)
zamiast "kremu (kompletnie nie wiem jaki, mam sentyment do bambino, często ratował moje przesuszone policzki, ale nie wiem czy też nie szkodzi na strefę T)" spróbuj olejów. Tu wybór niemalże nieograniczony- musisz sobie o nich poczytać bo przecież najlepiej to Ty znasz swoją skórę- ale podejrzewam, że świecenie jest efektem przesuszenia- wybierz olej, kóry ma właściwości regulujące pracę gruczołów- a jak nawilżysz i odżywisz to skóra przestanie produkować sebum w nadmiarze (tu znów BU i Mazidła- ci drudzy mają więcej w ofercie).

Pozostały jedynie filtry- ja się nie wypowiadam bo ich nie stosuję.
__________________
Brzuszek rośnie ale coś powoli....
vipek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.