Matujący krem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-05, 15:04   #1
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05

matowanie skory


hey od niedawna uzywam kremow matujacych ale niestety nic mi one nie daja a wrecz przeciwnie moja skora jest w gorszym stanie niz byla wiecekj krostek i blyszczenia sie co powinnam zrobic?
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 15:21   #2
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: matowanie skory

Większość (ale nie wszystkie)kosmetyków matujących perfidnie wysusza skórę. Inasilają w ten sposób przetłuszczanie.

Poczytaj sobie archiwum postów.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 15:25   #3
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

Od jakiegoś czasu używam zwyklego pudru dla dzieci Baby delfi-do matowienia twarzy odrobine.Twarz jest jaśniejsza i nie mam po tym żadnych problemów,ale czy tak można?
Czy można używać zwykłego pudru dla dzieci do twarzy?(Wlasciwie to tam jest tylko tlenek cynku i talk-zadnej chemii)Może ktoś zna jakieś skuteczne i naturalne sposoby na matową skóre na dluższy czas albo jakis delikatny puder sypki-nie czyniący szkody?Czekam niecierpliwie.....
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 16:05   #4
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

puder matujący + absorbentki +krem nawilżający (o dziwo, nie matujący) i bedziesz miala delikatną, matową cere

Puderek polecam firmy Vipera sypki- kosztuje ok. 17 zl.
Nakładasz na twarz delikatnie pędzlem na wykremowaną cere (oczywiscie na to moze byc podkład), ale krem nawilżający bym polecała, bo jak to Smoczyca pisała- skóra po kremie matującym sie broni i produkuje wiecej sebum!
Jesli puderek nie wystarczy mozna uzywac absorbentek- osobiscie nie potrzebuję- chusteczki wchłaniające "tłuste miejsca" z twarzy Nie narusza makijażu

Ten puder niemowlęcy to chyba jest biały?
Jeśli uważasz ze efekt koncowy jest super, to chyba, ale zaznaczam- CHYBA nie ma przeciwskazań
Ale biały puder na buzie? Nie masz jej poźniej ścianowatej?

Pozdrawiam
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 16:55   #5
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

Dziękuje.Puderek wystarczy..Nie świeci mi sie aż tak mocno..Mam jasna karnacje i chcialabym byc jeszcze jasniejsza ale naturalnie..zatem jak uzyje tego puderku to jestem troche jak krolewna.."sniezka"ale naturalnie..nie wyglada to sztucznie zwłaszcza,ze nakladam tylko troszeczke..chodzi o to,czy efekt po takim Viperku bedzie utrzymywal sie dlugo i czy nie zapycha porow..Aha,a troche rozszerzone pory na nosku czym najlepiej potraktowac-domowo.Czy rzeczywiscie jest jakis specyfik po ktorym sie tego pozbede?
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 19:15   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

Takze polecam puder sypki Vipery. Ja place za niego 20-25zl. Jest wydajny, naprawde dobry. Jelsi masz taka jasna cere to moze rozswietlajacy? ma takie malenkie drobinki a do tego naprawde ladnie matuje (choc wszystkie panie ew drogeriach twierdza ze nie, wizazanki przetestowaly i naprawde matuje). Poza tym puder transparentny Vipera matujacy jest jest b.dobry (tez juz ok 20zl).
Poczytaj na KW
Co do zatykania porow, tu sadze ze nie powinnas sie w ogole matrwic.

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 21:27   #7
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

Dziękuje!!!Kupie na pewno..jak beda pieniazki.Jeszcze sie odezwe ale jutro.Mam kilka pytan.Pozdrawiam
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-03, 07:15   #8
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

Witam ponownie! Ja juz od jakiegod czasu przekonalam sie,ze stosujac kosmetyki matujace lub silne do cery tradzikowej moga pogorszyc stan skory.Mialam kiedys ladna skore,potem zaczelam wydziwiac z kosmetykami-wysuszalam no i sie pogorszyla a poprawy ani rusz..po dlugim czasie(szkoda ze nie wczesniej..)wszystko odstawilam i zmienilam krem na nawilzajacy...i wtedy wszystko wrocilo do normy,az sie kolezanki dziwily skad taka czysciutka cera..a tu dlatego,ze wlasnie przestalam ja katowac..Teraz jest od tamtego czasu dobrze..Czasem przed okresem lub wielkim stresem pogarsza sie,ale z mojego doseiadczenia wiem,ze to trzeba troche przeczekac,wspomoc delikatnie i skora po paru dniach na oczach sie odnowi.Jaki jest wasz ulubiony krem nawilzajacy na dzien i na noc-ale taki niedrogi-nie stac mnie na drogie kosmetyki(to one mi tak fatalnie pogorszyly skore,zwlaszcza Vichy Normaderm..)Zna moze ktoras z Was firme Bielende i moze cos powiedziec na temat tych kosmetykow(tzn.kremow?)al bo Ziaje?(zwlaszcza chodzi mi o krem Biomin-na wizazu mial wysokie oceny)Ja polecam goroaco avonowski Milk Comfort na noc-krem cudo!Na dzien obecnie uzywam Kwiaty Polskie "Chaber" swietny kremik-taki naturalny, a skora rzeczywiscie jak platki kwiatow!Pozdrawiam!!!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 15:21   #9
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

Ja moge polecic krem Na Dzien nawilzajacy Inter Fragrances do skory wrazliwej przez co nie piecze w okolicach oczu aha, kosztuje 10-11zl (poczytaj KW)

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 07:05   #10
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

Narnijka, też robiłam podobnie Uzywałam kosmetyków do cery mieszanej i tłustej mając normalną :P No i dorobiłam się brzydkiej cery na co pomógł tylko, stosowany po dzień dzisiejszy, Nivea na dzień do cery normalnej i mieszanej (17zł/50ml). Kocham go, uwielbiam! To jest po prostu Ten Jedyny Polecam gorąco!
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 11:00   #11
curses
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 48
Question matujący --> przesuszajacy

witam, jeżeli mam normalną cerę tylko nos się strasznie się tluści i swieci powinnam używać podkładu matującego? mam chęc na Astor, Mattitude 16h ale czy moga być jakieś 'skutki uboczne' stosowania takiego podkladu na normalne partie skóry? jakieś przesuszenia edc? może lepiej użyć podkładu adaptacyjnego (np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html ) w którym nie mowy nic o matowiniu więc unikam możlwiości wysuszenia skóry... ewentualnie na takowy podkład nakładała bym troche pudru sypkiego, dodam że nie robie sobię pelnowymiarowego makijażu, nie używam zadnych baz, utrwalaczy, tylko jakiś lekki podkład, ewentualnie puder odrobina różu. ( zimą używałam podkładu matującego albo kryjącego lirene w takim szarym opakowani z pompką i byłam zadowolona by mial taką lekko cięzkawą konsystencje i świetnie chronił buzie przed mrozem jednak na lato kompletnie odpada ) prosze o pomoc bo jestem rozdarta
curses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 23:38   #12
Karol93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Matujący krem

Witajcie, dzisiaj trochę się rozczytałem i przeczytałem, że jest możliwość ukrycia zaskórników i krostek u mężczyzn
Więc do rzeczy - chciałbym kupić matujący krem, który byłby w stanie ukryć zaskórniki i czerwone pryszcze/krostki na twarzy Zależy mi na tym, aby krem był naturalny jak przykładowo produkty Cetaphil, bo moja skóra twarzy jest bardzo wrażliwa i ciężko jej dogodzić. Również zależy mi na tym, aby krem nie był widoczny (bo jak to wygląda, że facet matuje twarz) i dobrze się utrzymywał w trudnych warunkach (przykładowo ćwicząc na siłowni przy sporym wysiłku i pocie).
Tymczasowo stosuje te kosmetyki, więc prosiłbym aby krem był odpowiedni dla nich: http://www.cetaphil.pl/Cera,tradzikowa,91.html
Dziękuję z góry za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Karol93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 11:48   #13
Karol93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Matujący krem

Witajcie, dzisiaj trochę się rozczytałem i przeczytałem, że jest możliwość ukrycia zaskórników i krostek u mężczyzn
Więc do rzeczy - chciałbym kupić matujący krem, który byłby w stanie ukryć zaskórniki i czerwone pryszcze/krostki na twarzy Zależy mi na tym, aby krem był naturalny jak przykładowo produkty Cetaphil, bo moja skóra twarzy jest bardzo wrażliwa i ciężko jej dogodzić. Również zależy mi na tym, aby krem nie był widoczny (bo jak to wygląda, że facet matuje twarz) i dobrze się utrzymywał w trudnych warunkach (przykładowo ćwicząc na siłowni przy sporym wysiłku i pocie).
Tymczasowo stosuje te kosmetyki, więc prosiłbym aby krem był odpowiedni dla nich: http://www.cetaphil.pl/Cera,tradzikowa,91.html
Dziękuję z góry za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Karol93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 20:16   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Matujący krem

Cytat:
Napisane przez Karol93 Pokaż wiadomość
Witajcie, dzisiaj trochę się rozczytałem i przeczytałem, że jest możliwość ukrycia zaskórników i krostek u mężczyzn
No jest, makijażem. Na pewno nie kremem. Krem jest od nawilżania, zmiękczania, natłuszczania, ewentualnie jakichś konkretniejszych problemów, jeśli zawiera odpowiednie składniki.



Cytat:
Napisane przez Karol93 Pokaż wiadomość
Więc do rzeczy - chciałbym kupić matujący krem, który byłby w stanie ukryć zaskórniki i czerwone pryszcze/krostki na twarzy Zależy mi na tym, aby krem był naturalny jak przykładowo produkty Cetaphil, bo moja skóra twarzy jest bardzo wrażliwa i ciężko jej dogodzić. Również zależy mi na tym, aby krem nie był widoczny (bo jak to wygląda, że facet matuje twarz) i dobrze się utrzymywał w trudnych warunkach (przykładowo ćwicząc na siłowni przy sporym wysiłku i pocie).
Tymczasowo stosuje te kosmetyki, więc prosiłbym aby krem był odpowiedni dla nich: http://www.cetaphil.pl/Cera,tradzikowa,91.html
Dziękuję z góry za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Żaden krem nie jest widoczny, chyba że się nałoży kilka warstw, to się może świecić z daleka. Matowienie twarzy to żaden wstyd, chyba pomyliłeś to z makijażem, to są różne rzeczy.
Jeśli szukasz kremu na zaskórniki i pryszcze, to raczej trzeba by pomyśleć o czymś nakierowanym na problem trądziku, Cetaphil taki nie jest. Czyli coś, co zawiera np kwasy. Ewentualnie jakieś kuracje tylko na noc np Skinoren (w aptece, bez recepty).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:05   #15
Karol93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Dot.: Matujący krem

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No jest, makijażem. Na pewno nie kremem. Krem jest od nawilżania, zmiękczania, natłuszczania, ewentualnie jakichś konkretniejszych problemów, jeśli zawiera odpowiednie składniki.





Żaden krem nie jest widoczny, chyba że się nałoży kilka warstw, to się może świecić z daleka. Matowienie twarzy to żaden wstyd, chyba pomyliłeś to z makijażem, to są różne rzeczy.
Jeśli szukasz kremu na zaskórniki i pryszcze, to raczej trzeba by pomyśleć o czymś nakierowanym na problem trądziku, Cetaphil taki nie jest. Czyli coś, co zawiera np kwasy. Ewentualnie jakieś kuracje tylko na noc np Skinoren (w aptece, bez recepty).
Skinoren kupie jak mi się skończy epiduo, bo aktualnie epiduo stosuje na noc i chyba nie można tylu kosmetyków na raz wsmarować
Co do kremu matującego twarz - prosiłbym o polecenie jakiegoś sprawdzonego leku i odpowiedniego dla mnie.
Dziękuje serdecznie za odpowiedź.
Karol93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:23   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Matujący krem

Cytat:
Napisane przez Karol93 Pokaż wiadomość
Skinoren kupie jak mi się skończy epiduo, bo aktualnie epiduo stosuje na noc i chyba nie można tylu kosmetyków na raz wsmarować
Co do kremu matującego twarz - prosiłbym o polecenie jakiegoś sprawdzonego leku i odpowiedniego dla mnie.
Dziękuje serdecznie za odpowiedź.
Kremy matujące często nie działają wcale matująco. Chociaż dużo zależy od stopnia przetłuszczania cery i może ktoś Ci coś fajnego poleci, bo moje doświadczenie z tego typu kremami jest takie, że przy cerze tłustej i tak trzeba przy nich sięgać po dodatkowe metody typu puder. Domyślam się, że pudru używać nie chcesz, ale istnieje np coś takiego jak chusteczki matujące, które się po prostu przykłada do twarzy i zbiera nadmiar sebum. To rozwiązanie wygodniejsze niż pudry i szybkie, można nosić je w kieszeni, nie trzeba w sumie nawet mieć lusterka, żeby ich użyć.
Tylko że chusteczki nie ukryją pryszczy, jeśli na tym Ci zależy.

A co do kremu leczącego, to trzeba niestety sporo poczytać i trochę potestować, bo każda cera będzie inaczej reagować na te same produkty. Dużo konkretnych informacji znajdziesz na blogu Kosmostolog, która zajmuje się głównie problemem zanieczyszczonej cery.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 15:12   #17
LoveLuxury
Raczkowanie
 
Avatar LoveLuxury
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 91
Dot.: Matujący krem

Ja mogę polecić Thalgo Fluid Ultra Matte, fajnie matuje, jest leciutki, pielęgnuje twarz. Tylko jak dziewczyny pisały kremem nie zakryjesz trądziku. Thalgo ma serum przeciwtrądzikowe, aplikowane bezpośrednio na wyprysk. Jest rewelacyjne. Sprawdza się u mnie i mojego męża.
Świetne są bibułki matujące jeśli nie chcesz się świecić.
__________________
Kocham kosmetyki
http://loveluxury.blog.pl
LoveLuxury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 13:25   #18
Karol93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Dot.: Matujący krem

Dziękuje za odpowiedzi Tymczasowo kupiłem nowy komplet Cepathil na trądzik (fioletowy) i sprawdza się dobrze Skóra nie jest sucha, matuje troszkę i co najważniejsze - nie powoduje nowych krostek.
Teraz mam problem jedynie z zaskórnikami, możecie mi coś doradzić? Myślałem nad zabiegiem u kosmetyczki.
Karol93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 15:07   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Matujący krem

Cytat:
Napisane przez Karol93 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedzi Tymczasowo kupiłem nowy komplet Cepathil na trądzik (fioletowy) i sprawdza się dobrze Skóra nie jest sucha, matuje troszkę i co najważniejsze - nie powoduje nowych krostek.
Teraz mam problem jedynie z zaskórnikami, możecie mi coś doradzić? Myślałem nad zabiegiem u kosmetyczki.

Na zaskórniki peelingi kwasowe, głównie salicyl.
Jeszcze zależy jakie i gdzie te zaskórniki, te otwarte na nosie i policzkach są najtrudniejsze do wytępienia i to nie jest kwestia jednego zabiegu i cześć. Jak nawet je wytępisz, to one i tak powrócą, więc walka z nimi to wyrobienie sobie skutecznych nawyków pielęgnacyjnych i powtarzanie zabiegów, które na danej cerze się sprawdzają.
Zaskórniki zamknięte wytępić łatwiej, mi się to udało za pomocą peelingu Glyco-A, zaś otwartych nigdy się tak naprawdę nie pozbyłam.
Peelingi kwasowe robi się w gabinecie kosmetycznym albo samemu w domu, ale tu trzeba najpierw trochę poczytać, żeby sobie nie zrobić krzywdy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-01-13 o 15:08
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 11:08   #20
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Matujący krem

Ja słyszałam pozytywne opinie o http://www.bdsklep.pl/garnier-50ml-h...orbet,id-45476 , kto używał?kto coś powie na jego temat?
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 17:30   #21
Sylwija13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 13
Dot.: matowienie twarzy naturalnie!POMOCY!

To p of the top matowienia - skrobia ziemniaczana! Używać niewielkiej ilości! Nawet ładnie zakrywa rozszerzone pory. Polecam!
Sylwija13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-18 18:30:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.