Operacja halluksów! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-17, 21:33   #271
ekka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Halluksy!!

Hej moje halluksiaki
Mnie tez to niestety spotkalo, lekarz mowil ze to jest rodzinne tez moja babcia ma moja mama ma i teraz na mnie natknelo mowia ze to jest od noszenia wysokich butow - nie prawda..ja nie chodze w szpilkach jedynie okazjonalnie. Lekarz dal mi skierowanie na masaze i powiem wam ze pomoglo ale teraz na nowo mnie bola te kosci..booosz jakby mi ktos cos wkuwal albo mlotkiem walil mega az placze z boli czasami. A ost zauwazylam na moim halluksie jakies z grubienia mam nie wiem czy to jakies odcisk ale coraz wiecej tego..No i ja mam tez płaskostopie i od tego tez niby własnie sa halluksy.. Do uslyszenia
ekka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 11:33   #272
Austrajilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 65
Dot.: Halluksy!!

nie chce cie martwic, ale mi pewien ortopeda powiedzial, ze te wszystkie wkladki, kliny nic nie dadza. Wada bedzie sie poglebiac tak czy siak. Z hallufixem jestem zaznajomiona od dluzszego czasu i rzeczywiscie, efekty marne, moze jedynie niweluje bol, chociaz ja takowego raczej w haluksie nie posiadam Kiedys nosilam hallufix non stop przez kilka dni i nawet, jesli roznica byla, szybko wszystko wracalo do stanu poprzedniego.

Ekka, a moze ty masz dne moczanowa? Wez sie za leczenie tego szybko, moj wujek to ma i wlasnie bol jest okropny a te zgrubienia na halluksie to wlasnie moczany czy jakos tak. Leczy to sie m.in. dieta. Wpisz dna moczanowa w google i poczytaj sobie.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Przypomnialo mi sie - wyczytalam gdzies o "super metodzie" leczenia halluksow, podobno jest skuteczna, niestety pochodzi z Niemiec i nie ma klinik w Polsce, nazywa sie spiraldynamik - niestety ja z niemieckiego jestem slaba, jesli ktoras z was zna ten jezyk fajnie by bylo dowiedziec sie czegos wiecej o tej metodzie... Jesli komus sie uda, niech da znac!!

Edytowane przez Austrajilka
Czas edycji: 2012-01-18 o 11:04
Austrajilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 12:42   #273
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: Halluksy!!

w ja właśnie nie mam płaskostopia... jestem wysoka i buty na obcasie to też tylko okazjonalnie... nie wiem skąd mi się to przyplątało
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 22:49   #274
ekka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Halluksy!!

ej ale mnie wystraszylas ztym co twoj wujek ma ;o no ale on ma halluksy czytylko na kosciach mu sie takie cos zrobilo?;o
ekka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 11:50   #275
Austrajilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 65
Dot.: Halluksy!!

no ma ogromniaste "halluksy", to jest tak ze dna moczanowa i halluksy moga wygladac bardzo podobnie, ale jak sie ma dne moczanowa to wlasnie to cholerstwo straszliwie boli i zbieraja sie jakby krysztalki pod skora; a halluks to jest krzywo ustawiona kosc i moze wcale nie powodowac bolu; przy dnie bol jest chyba gorszy i jest zawsze; wpisz sobie w google i sama sie poorientuj najlepiej.
Austrajilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:45   #276
ekka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Halluksy!!

No ja na haluksie mam taka zgrubiona skore ..i mnie ten haluks mega boli..bo ten drugi to az tak nie bo tam nic mi sie nie zrobilo tylko na tym jednym. W pon sie rejestruje do ortopedy!
ekka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 11:01   #277
Austrajilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 65
Dot.: Halluksy!!

to dobci, rejestruj sie mozliwe, ze masz dne na jednym haluksie, juz nie pamietam, czy moj wujek ma na obu... ale czasem noga bo tak boli, jakby ktos szpile w ta kostke wbijal, to jest taki hmm... przeszywajacy bol, inny, niz w "zwyklej" haluksowej dolegliwosci. To tak boli wlasnie to, co sie zbiera w okolicy kosci.
Austrajilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 17:35   #278
wanetkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Halluksy!!

Witam dziewczyny.
Niestety też mam haluksy -od dawna. Dojrzałam już do operacji. Kto z Was zna dobrego ortopedę czy szpital w którym robią takie zabiegi na fundusz, Nie znam nikogo kto boryka się z takim problemem. Nie stać mnie na prywatną operację , do lekarza mogę prywatnie,dać grosza. Wiem, że trochę się czeka. Jestem z Dolnego Śląska, więc Wrocław, Poznań ale inne szpitale też wchodzą w grę,pozdrawiam Was haluksowiczki, dzięki za pomoc
wanetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:19   #279
wanetkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Halluksy!!

Mam prośbę.Potrzebuję informacji, czy ktoś z Was miał operację na haluksy w szpitalu w Miliczu, wdzięczna za wszystkie informacje i pozdrawiam Haluksowiczki
wanetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 16:52   #280
instant_with_milk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 149
Dot.: Halluksy!!

Cześć.
W końcu się zdecydowałam, po latach cierpień i odkładania halluksów "na potem" (a raczej "na świętego nigdy") iść na całość i zoperować się (na razie jedna stopa). Operacja była w sobotę, więc jeszcze boli, przecież to dopiero 3-ci dzień po operacji, nie ma się co dziwić (ale daję radę, biorę tylko paracetamol ze 2 razy dziennie), ale co tam, mój prawy halluks i tak mnie już bolał praktycznie cały czas, więc co za różnica. Nie no myslę że różnicę wkrótce zobaczę i odczuję, jestem nastawiona optymistycznie. Pan doktor pokazał mi fotki sprzed i w trakcie operacji, samego halluksa też miałam okazję zobaczyc w skali 1:1 - nigdy bym nie pomyslała, że mialam w stopie takiego "klopsika", jak on sie tam zmieścił?
Pozdrawiam serdecznie.
Instant
instant_with_milk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 19:26   #281
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez instant_with_milk Pokaż wiadomość
Cześć.
W końcu się zdecydowałam, po latach cierpień i odkładania halluksów "na potem" (a raczej "na świętego nigdy") iść na całość i zoperować się (na razie jedna stopa). Operacja była w sobotę, więc jeszcze boli, przecież to dopiero 3-ci dzień po operacji, nie ma się co dziwić (ale daję radę, biorę tylko paracetamol ze 2 razy dziennie), ale co tam, mój prawy halluks i tak mnie już bolał praktycznie cały czas, więc co za różnica. Nie no myslę że różnicę wkrótce zobaczę i odczuję, jestem nastawiona optymistycznie. Pan doktor pokazał mi fotki sprzed i w trakcie operacji, samego halluksa też miałam okazję zobaczyc w skali 1:1 - nigdy bym nie pomyslała, że mialam w stopie takiego "klopsika", jak on sie tam zmieścił?
Pozdrawiam serdecznie.
Instant
A gdzie robilas operację?
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 12:34   #282
instant_with_milk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 149
Dot.: Halluksy!!

W Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy
instant_with_milk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 06:01   #283
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Halluksy!!

witam!

mam ten sam problem nie wyobrażam sobie jak będe unieruchomiona tak długo przy dwojce małych dzieci więc odciągam ile moge...

może któraś poleci mi dobrego ortopede ze śląska...?
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 12:40   #284
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Coś o haluksach. Haluksom lepiej zapobiegać - taniej i nie płacisz chirurgowi za to ze cię pokroi a to i tak niewiele pomaga bo haluks wraca. Polecam hallufix tylko trzeba być systematycznym.
Hallufix wymusza na stopie prawidłowe ustawienie palca podczas chodzenia! Czyli jakby ćwiczy stopę. Rewelacja. Pomaga.
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:58   #285
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez Vautina Pokaż wiadomość
Coś o haluksach. Haluksom lepiej zapobiegać - taniej i nie płacisz chirurgowi za to ze cię pokroi a to i tak niewiele pomaga bo haluks wraca. Polecam hallufix tylko trzeba być systematycznym.
Hallufix wymusza na stopie prawidłowe ustawienie palca podczas chodzenia! Czyli jakby ćwiczy stopę. Rewelacja. Pomaga.
Taak tak... Niektórzy mają halluksy od dziecka i nie pomagają marcny i inne urzadzenia. Ja mialam 7 lat, kiedy lekarz powiedzial, ze wada jest operacyjna, tylko trzeba poczekac, jak noga przestanie rosnac. Cwiczenia, bandazowania, marciny, kliny - nie pomoglo nic, malo tego, wada sie poglebia. Ja nie chodze w butach na obcasie, nie chodze w ciasnych butach, teoretycznie nie powinno byc gorzej.
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 12:55   #286
AnnaWierz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Operacja Haluksów!

Witam
Mam spore już haluksy. Prawdopodobnie mam je od noszenia za ciasnego obuwia ale to jest wynikiem posiadania rozmiaru stopy 42... Trudno mi jest kupić ładne buty w takim rozmiarze dlatego często chodzę w 41 a nawet w 40.
Myślałam że stosowanie klinów mi coś pomoże ale mimo o haluksy się powiększają...
Zdecydowałam się na operację i pragnę zasięgnąć waszej opinii na ten temat.
Jaki jest koszt operacji? są jakieś powikłania? jakiego lekarza polecacie?
AnnaWierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 16:31   #287
dantonx1
Przyczajenie
 
Avatar dantonx1
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Oj daleko :)
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Halluksy!!

Witam serdecznie,

Nieszczęsny halluksy to problem bardzo wielu osób...
Kiedyś moja znajoma się z tym borykała i akurat w jej przypadku
się udało. (nie pamiętam jednak dokładnie gdzie robiła operacje)

Na halluksach się zbyt dobrze nie znam i osobiście tak naprawdę wiele nie mogę powiedzieć, ponieważ nie mam w tym wystarczającego doświadczenia i nie jestem lekarzem.

Jakiś czas temu widziałem w telewizji ciekawe wypowiedzi chirurgów z Warszawy. W sumie zainteresowałem się i poczytałem troszkę na temat poradni w której pracują.

W Polsce podobno przeprowadzane są różnego typu operacje na halluksy i tak naprawdę nie wszyscy stosują te najnowsze techniki.

Być może komuś z Was będą w stanie pomóc. Wyczytałem na stronie, że są jednocześnie centrum szkoleniowym chirurgii stopy.

Dla zainteresowanych podam jeszcze adres ich strony - www.poradniastopy.pl

Odnośnie operacji w "zwykłych szpitalach"... Wydaje mi się. że po prostu jest ciężko z funduszami na takie zaawansowane operacje i nie każdy jest w stanie się podjąć takich zaawansowanych metod, aczkolwiek mogę się też mylić.

Edytowane przez dantonx1
Czas edycji: 2013-08-31 o 16:41
dantonx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 16:35   #288
dantonx1
Przyczajenie
 
Avatar dantonx1
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Oj daleko :)
Wiadomości: 2
Dot.: Operacja Haluksów!

Osobiście nie jestem lekarzem i nie wiele mogę doradzić, ale w tym wątku:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=287

Pisałem o ciekawej klinice z Warszawy. Podobno najlepsi specjaliści w kraju.
Ich strona - poradniastopy.pl

Możesz spróbować się z nimi skontaktować - osobiście nie wiele mogę Ci powiedzieć. Poczytaj może informacje na stronie.
dantonx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 23:03   #289
instant_with_milk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 149
Dot.: Halluksy!!

Dziewczyny! Na koslawe paluchy (z lub bez wspoltowarzyszacych halluksow) nie pomoze zadna gimnastyka korekcyjna, marciny, halufiksy i zadne takie wynalazki, ale jak ktos chce to niech sie oszukuje i wydaje kase na peloty, kliny i inne badziewie - firmy farmaceutyczne i rehabilitanci/masazysci sobie zarobia na Was. Ja tak robilam przez ok. 12 lat. Na wyleczenie jedyny sposob to operacja i choc podobno nie zawsze sie udaje (nie z winy lekarza, ale indywidualnych sklonnosci pacjenta do halluksow, tu ma znaczenie sposob ukladanie stopy podczas chodzenia oraz jak duze jest plaskostopie), bo niekiedy halluksy wracaja to i tak jest kilka lat komfortu, a ewentualny halluks jesli nawet wroci to bedzie mniejszy niz za pierwszym razem. Operacje w uzasadnionych sprawach (a nie z powodow kosmetycznych) sa refundowane przez NFZ, kolejki, fakt, ale trzeba sie psychicznie przygotowac, wolne w pracy zalatwic itp. wiec chyba dobrze miec troche czasu na to wszystko. Operacja nie jest skomplikowana (mialam dwie stopy zoperowane), trwa ok. 1 -1.5 godziny, jeszcze tego samego dnia wraca sie do domu z zaleceniem CHODZIC! (w specjalnym bucie oczywiscie). Po ok. 4-5 tyg juz mozna smigac w japonkach (no oczywiscie z basenem, czy jakimis intensywniejszymi formami sportu trzeba dluzej poczekac, ale mozna normalnie funkcjonowac). Aha, a tym co sie wahaja i odwlekaja decyzje o zabiegu tylko powiem: nie ma na co czekac, haluksy nie znikna same, z wiekiem sie powiekszaja i do dyskomfortu i czasem wstydu z powodu wygladu wlasnych stop dochodzi BOL. Do tego z wiekiem, nam sie wszystko dluzej goi, kosci potrzebuja wiecej czasu zeby sie zrosnac. To tyle. Swiat nalezy do odwaznych!
instant_with_milk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 01:40   #290
instant_with_milk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 149
Dot.: Operacja Haluksów!

[QUOTE=AnnaWierz;42350205]Witam
Mam spore już haluksy. Prawdopodobnie mam je od noszenia za ciasnego obuwia ale to jest wynikiem posiadania rozmiaru stopy 42... Trudno mi jest kupić ładne buty w takim rozmiarze dlatego często chodzę w 41 a nawet w 40.
Myślałam że stosowanie klinów mi coś pomoże ale mimo o haluksy się powiększają...
Zdecydowałam się na operację i pragnę zasięgnąć waszej opinii na ten temat.
Jaki jest koszt operacji? są jakieś powikłania? jakiego lekarza polecacie?[/QUOTE=

Haluksy to niekoniecznie wina ciasnych butow, za to z pewnoscia winne jest plaskostopie a wiec genetyka (ja mam plaskostopie podluzne i poprzeczne). Poza tym problem haluksow dotyczy przede wszystkim kobiet, bo maja slabsze sciegna o ile dobrze pamietam z tego co czytalam i dlatego u kobiet latwiej o deformacje stopy, przy czym chodzenie w szpilkach moze sie do tego przyczynic. Jak juz sie haluksy zrobily to nienoszenie szpilek nie pomoze, kliny tez nie pomoga. Wszelkie tego typu urzadzenia moga poprawic nieco komfort chodzenia, a i to nie zawsze ale problemu nie rozwiaza. Operacja - tak. Ja wlasnie zoperowalam druga stope (6 tygodni temu). Koszt operacji prywatnie ok 4 tys. zlotych w zaleznosci od kliniki. Mozna zrobic operacje na NFZ, trzeba miec skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do ortopedy, a od ortopedy skierowanie na zabieg. Niestety w drugim przypadku trzeba sie uzbroic w cierpliwosc (kolejki). Ryzyko powiklan, jak to przy zabiegu: ryzyko infekcji, zakrzepu, to chyba wszystko z tego co pamietam. Na infekcje: przez pierwsze dwie doby bralam przepisany antybiotyk, a potem musialam utrzymywac opatrunek czysty sterylny i suchy, na zakrzep: musialam sobie wstrzykiwac ampulki clexane w brzuch przez ok. 2 tygodnie. Nie doradze lekarza bo nie wiem skad jestes. Radze poszukac lekarza w poblizu miejsca zamieszkania, bo bedzie sporo jezdzenia na konsultacje, rtg, zdjecie szwow, zmiany opatrunku itp. Powodzenia i trzymam kciuki!
instant_with_milk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 12:31   #291
FEnLIKS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Operacja halluksów!

Witam jestem na fizjoterapii i co nieco wiem w tym temacie. Zgadzam się z przedmówcą - odwlekanie zabiegu to wywalanie pieniędzy w błoto... Im szybciej się zoperuje hallux valgus tym lepiej. Tutaj jest bardzo fajnie opowiedziane, o co chodzi w tej przypadłości. Naprawdę polecam zapoznanie się z tematem, bo niestety paluch koślawy zwykle przekazuje się dzieciom...
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,...lek,90490.html
FEnLIKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.