Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-07, 18:15   #91
enchanteone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 36
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam
wczoraj zamówiłam kwas glikolowy 70 % na ZSK . chcę oczyścić moja buzie z tych wszystkich zaskórników. chciałam zamówić na mazidłach 30 %, ale teraz jest niedostępny, wiec ten z ZSK będę rozcieńczać.
I mam do Was kochane takie pytanie , czy naprawdę niezbędny jest ten neutralizator czy mogę go zastąpić czymś innym ? czytałam, że dziewczyny zmywały kwas mydłem i wodą, wiec sie teraz trochę pogubilam w tym wszystkim .. i czy może być to neutralizator z allegro http://allegro.pl/neutralizator-kwas...41009626.html?
i czy po peelingu mogę użyć tego kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-oliwkowy.html

z góry dziękuje
__________________
„Życie podobne jest do drogi pełnej zakrętów. Widzimy tylko odcinek do kolejnego zakrętu. Ale wiemy, że Bóg ogarnia wzrokiem całą drogę”


Anton Kuer

Edytowane przez enchanteone
Czas edycji: 2011-02-07 o 18:18
enchanteone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 19:07   #92
milena666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Wink Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez enchanteone Pokaż wiadomość
witam
wczoraj zamówiłam kwas glikolowy 70 % na ZSK . chcę oczyścić moja buzie z tych wszystkich zaskórników. chciałam zamówić na mazidłach 30 %, ale teraz jest niedostępny, wiec ten z ZSK będę rozcieńczać.
I mam do Was kochane takie pytanie , czy naprawdę niezbędny jest ten neutralizator czy mogę go zastąpić czymś innym ? czytałam, że dziewczyny zmywały kwas mydłem i wodą, wiec sie teraz trochę pogubilam w tym wszystkim .. i czy może być to neutralizator z allegro http://allegro.pl/neutralizator-kwas...41009626.html?
i czy po peelingu mogę użyć tego kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-oliwkowy.html

z góry dziękuje
Kwas powinnaś zneutralizować, dla własnego bezpieczeństwa. Neautralizator możesz zastąpić :
1. woda + soda oczyszczona.
2. woda + duża ilość zwykłego mydła.
milena666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:36   #93
enchanteone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 36
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

milena666 dziękuję za odpowiedź

teraz tylko będę czekać , aż mi przyślą kwas i do dzieła
__________________
„Życie podobne jest do drogi pełnej zakrętów. Widzimy tylko odcinek do kolejnego zakrętu. Ale wiemy, że Bóg ogarnia wzrokiem całą drogę”


Anton Kuer
enchanteone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 06:45   #94
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam,

Zrobialm w koncu piling tez, calosc wygladala tak: 5%tonik przez 5 dni i potem 10%piling. I.. nic sie nie stalo. Zadnego oblazenia, nastepnego dnia po pilingu troche pieklo przy ustach ale to wszystko. Skora troche lepsza. Mam pytanie, mieszkam i pracuje w gorskich warunkach, slonce jest non stop tak wiec kapelusz, filtry biodermy, nieswiadomie ustawiam sie tylem do slonca)), czy uwazacie ze moglabym robic raz na 1,5-2 miesiace krotka kuracje tonikiem 5% przez 5-7 dni? Boja sie zdzierac skore pilingiem bo wiadomo mimo ze uwazam na slonce nie jestem w stanie go ominac.. Myslalm ze moze tonik bylby lepsza opcja dla mnie...

pozdrawiam serdecznie
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 10:23   #95
Karina21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 55
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fashionably Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam waażne pytanie.. Od dłuższego czasu zmagam się na twarzy z krostkami, na szczęście nie mam stanu zapalnego, a małe krostki, wągry i co najgorsze coraz więcej grudek pod skórą, mimo tego, że leczyłam się u dermatologa.. Czy myślicie że peeling migdałowy 40% Natinuel (bo nad jego kupnem się zastanawiam) coś pomoże w moim wypadku, czy szukać innego rozwiązania? Bardzo Was proszę o opinie
Ja jestem po kilku peelingach tych z zestawu Natinuel i dopiero teraz lekko mi się skóra łuszczy, w sensie tam gdzie nakładałam mam sporo odstających skórek. Ale widzę poprawę, więc się cieszę. Mi chodziło o oczyszczenie porów, nie mam co prawda blizn po trądziku itd., ale baaardzo rozszerzone pory w okolicy nosa. Na razie efekt zadowalający, ale myślę że jak ktoś ma większe problemy z cerą niż ja, to cudów po tym zestawie nie ma co oczekiwać. Mimo wszystko polecam, rozjaśnia i wygładza na pewno.
Karina21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 10:30   #96
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Napisze ktos bo nie wiem no, robilam ostatnio peeling 0,75 ml kwasu 1,25 spirytusu i 3 ml wody = 15% a jakie dac proporcje zeby bylo 20% peelingu
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 16:59   #97
milena666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Wink Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez milena666 Pokaż wiadomość
Witam Jestem tu nowa. Dużo się oczytałam w tym już zamkniętym wątku. Jednak nadal nie mam odpowiedzi na pytania które mnie nurtują Otóż, piszecie, że kwasy można kupić na ZSK lub mazidłach a co z http://www.chemik.aip.pl/ ? Przeczytałam, że ktoś kupuje tam migdałowy i używa. A co z innymi kwasami z tamtąd?

1. Kupowałyście np. glikolowy, mlekowy, salicylowy, trichlorooctowy lub winowy właśnie na chemiku?
2. Czy można wogóle stosować kwas winowy na cerę?
3. Czy kwasy z chemika różnią się czymś od tych z mazideł lub ZSK?
4. Jeśli używacie kwasów z chemika, to czy mogłybyście opisać w jakich proporcjach wykonujecie peelingi 25%, 30%, 35%? Ile kwasu, wody, alkoholu?
Proszę Was o odpowiedź.
Pomoże ktos ??
milena666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 00:04   #98
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

czasami jak czytam Wasze wiadomości to zastanawiam się czy w ogóle czytacie to forum... odpowiedzi na Wasze pytania już były... poszukajcie proszę... na forum powinien być porządek. Dziewczyny wzięły się za uporządkowywanie informacji - wystarczy zajrzeć do pierwszej wiadomości i przejrzeć wszystkie linki, które podała autorka - tam na prawdę wszystko jest. Pozdrawiam ciepło.
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:30   #99
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wann(d)a Pokaż wiadomość
Witam,

Zrobialm w koncu piling tez, calosc wygladala tak: 5%tonik przez 5 dni i potem 10%piling. I.. nic sie nie stalo. Zadnego oblazenia, nastepnego dnia po pilingu troche pieklo przy ustach ale to wszystko. Skora troche lepsza. Mam pytanie, mieszkam i pracuje w gorskich warunkach, slonce jest non stop tak wiec kapelusz, filtry biodermy, nieswiadomie ustawiam sie tylem do slonca)), czy uwazacie ze moglabym robic raz na 1,5-2 miesiace krotka kuracje tonikiem 5% przez 5-7 dni? Boja sie zdzierac skore pilingiem bo wiadomo mimo ze uwazam na slonce nie jestem w stanie go ominac.. Myslalm ze moze tonik bylby lepsza opcja dla mnie...

pozdrawiam serdecznie
Tonik jest delikatny, 5% to bardzo mało, spokojnie możesz go używać na noc. Chronisz się filtrami to bardzo dobre działanie, najważniejsze żeby były fotostabilne. Bardzo mądra i zaprawiona w kwasach wizażanka mówiła mi, że przy stosowaniu toniku filtry nie są super konieczne, ale warto mieć je zawsze na buzi Osobiście uważam, że nie ma co się bać toniku. Tonik jest super sprawą by podtrzymać efekty peelingu pozdrawiam ciepło.
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 15:32   #100
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jp91 dziekuje za odpowiedz , pocieszylas mnie. Chce sprobowac jescze toniku z kw. mlekowego , wrzuce wkrotce jak mi to poszlo

pozdrawiam
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 17:58   #101
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zrobiłam sobie wczoraj peeling migdałowy 20%. Po raz pierwszy w życiu;-) Jak już wcześniej pisałam stosowałam wcześniej tonik AHA 8% z BU. Wytrzymałam z kwasem na twarzy jakieś 6 min, nic się nie działo poza policzkami, które trochę piekły. Zaskoczyło mnie trochę zneutralizowanie tego kwasu mydłem. Sporo tej piany było potrzebne.... Potem położyłam lanolinę, ale po 2h miałam jej dość i ściągnełam jej nadmiar oraz położyłam olej + żel hialuronowy. Skóra rano normalna, dopiero w ciągu dnia poczułam że trochę się ściąga, a i więcej filtra niż zwykle wchłoneła (a myślałam, że to niemożliwe). Teraz czekam na łuszczenie, jak będzie kiepskie to za 2 tygodnie może 25%.... Dziewczyn ile serii peelingów robicie dla konkretnych efektów? Mam trochę płytkich blizn potrądzikowych i zaskórników
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 20:55   #102
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a ja zakupiłam zestaw z Natinuel kwas migdalowy, jestem juz po jednym zabiegu dzis zrobie sobie chyba drugie bo tak srednio co dwa tygodnie robie chodz chyba zaczne robic co tyd. Na jesien miałam robione kwasy AHA tym razem u kosmetycznki wiec moja skóra jest przyzwyczajona do kwasów tym bardziej ze codziennie stosuje krem z kwasem ktory powinno sie używać w kuracji kwasami. kwasy te sa 40% ale powiem wam ze jakos szczególnie nie szczypia w porownaniu do AHA, wiem ze migdalowy jest dosc lagodny jednak skóra tez jakos szczególnie mi sie nie luszczy i nie wiem dlaczego, jedynie strefa T cos tam troszke. Podobnie mialam na kwasach AHA. A u Was jak to wyglada stosowała któraś z Was te kwasy...http://allegro.pl/natinuel-kwas-peel...438663876.html i jak wrazenia?? Wiem ze Natinuel to dobra firma te same stosuje moja kosmetyczka
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:15   #103
fashionably
Raczkowanie
 
Avatar fashionably
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 374
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
a ja zakupiłam zestaw z Natinuel kwas migdalowy, jestem juz po jednym zabiegu dzis zrobie sobie chyba drugie bo tak srednio co dwa tygodnie robie chodz chyba zaczne robic co tyd. Na jesien miałam robione kwasy AHA tym razem u kosmetycznki wiec moja skóra jest przyzwyczajona do kwasów tym bardziej ze codziennie stosuje krem z kwasem ktory powinno sie używać w kuracji kwasami. kwasy te sa 40% ale powiem wam ze jakos szczególnie nie szczypia w porownaniu do AHA, wiem ze migdalowy jest dosc lagodny jednak skóra tez jakos szczególnie mi sie nie luszczy i nie wiem dlaczego, jedynie strefa T cos tam troszke. Podobnie mialam na kwasach AHA. A u Was jak to wyglada stosowała któraś z Was te kwasy...http://allegro.pl/natinuel-kwas-peel...438663876.html i jak wrazenia?? Wiem ze Natinuel to dobra firma te same stosuje moja kosmetyczka
Opisuj proszę efekty, też zastanawiam się nad zakupem
__________________
to, co w modzie lubię,
znajdziesz również na moim blogu na blogspocie
www.fashionablyyy.blogspot.com

fashionably jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:42   #104
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fashionably Pokaż wiadomość
Opisuj proszę efekty, też zastanawiam się nad zakupem

ciezko pisac mi o efektach jak dopiero jestem po jednym zabiegu a powinno byc ich min jakos z 6 chyba kupilam go zeby oczyścić twarz i z nadzieja ze zejdą mi plamki po trądziku;(dodatkowo do tego zestwu kupilam krem tez z natinuel do tego calego kompletu Future cream stosuje sie go na sam koniec, nawilża odrzywia. Ogolnie po zabiegu mialam gladka twarz z czola poschodziły mi takie malutkie krosteczki troszke sie oczyscilam Jednak plamki nadal sa jednak tak jak mówiłam potrzeba czasu, chodź nie liczę zeby mi zeszly po nim bo z tego co słyszałam jest za slaby. Sama firma jak jest bardzo dobra firma, wiec za taka kaskę opłaca sie zakupić go bo jeden zabieg u kosmetyczki kosztuje ok 80zl a po co przepłacać jak tu masz to samo

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

jak masz jakies pytania pisz śmiałobo juz nie mam pomyslu co moge jeszcze napisac na ten temat;p
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:46   #105
fashionably
Raczkowanie
 
Avatar fashionably
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 374
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jakbyś pisała na bieżąco czy rzeczywiście sa efekty to byłoby super Ja chcialabym się pozbyć głównie grudek pod skórą i drobnych zaskórników, być może ten kwas to byłoby rozwiązanie..
__________________
to, co w modzie lubię,
znajdziesz również na moim blogu na blogspocie
www.fashionablyyy.blogspot.com

fashionably jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:49   #106
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fashionably Pokaż wiadomość
Jakbyś pisała na bieżąco czy rzeczywiście sa efekty to byłoby super Ja chcialabym się pozbyć głównie grudek pod skórą i drobnych zaskórników, być może ten kwas to byłoby rozwiązanie..

No faktycznie jeżeli tylko chodzi Ci o oczyszczenie sie to owszem powinien byc dobry chyba ze u kosmetyczki zrobisz sobie oczyszczanie twarzytez powinno pomóc.

Moge pisac ale zanim bede na 6 zabiegu to minie przeszlo miesiac;p wiec nie wiem czy bedzie Ci sie chcialo tyle czekac
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:51   #107
fashionably
Raczkowanie
 
Avatar fashionably
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 374
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Oczyszczanie robiłam mechaniczne, byłam również pod kontrolą dermatologa i efekty nie do końca mnie zadowalają więc chcę spróbować tego
Nie ma problemu Dziękuję!
__________________
to, co w modzie lubię,
znajdziesz również na moim blogu na blogspocie
www.fashionablyyy.blogspot.com

fashionably jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 23:22   #108
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Po trzech tygodniach z tonikami po 5% i 10% postanowiłam dziś zrobić peeling. umyłam twarz bardzo dokładnie mydłem, żeby była dobrze odtłuszczona - myślę, że była porządnie odtłuszczona bo była napięta i ściągnięta jak cholera:P no i nałożyłam 10% peeling. Nie piekło nic, twarz nie zbielała, zmyłam po jakichś 5 minutach mydłem a potem roztworem z sody. Buzia jest wyraźnie jaśniejsza, bardzo mi się podoba jej kolor, nałożyłam dużo kremu dla dzieciaczków i zobaczymy co z tego będzie jak nie będzie biedy na buzi (mam bardzo wrażliwą i delikatną cerę) to za dwa tygodnie zrobię znowu peeling, ale może potrzymam dłużej. Powiedzcie mi proszę czy konieczne jest używanie spirytusu do odtłuszczenia cery przed nałożeniem peelingu?
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:00   #109
Josephin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam

Poradźcie coś...
Moim problemem są blizny (dziurki, jak od igiełek wydaje mi się że płytkie), przebarwienia, czerwone ślady po pryszczach, które już zeszły zazwyczaj w tym samym miejscu co owe dziurki. Używam i używałam na to różnych specyfików typu Noscar, Cepan,Epiduo, aktualnie Acne Derm i jeszcze jakąś maść od dermatologa silnie wybielającą której nazwy w tej chwili nie pamiętam. Raz miałam też mikrodermabrazie, stosuję od czasu do czasu peeling migdałowy i tonik z tego samego kwasu. Jest trochę lepiej, bo pod warstwą podkładu osiągam w miarę zadowalający efekt. Chciałabym jednak móc bez wstydu pokazać się ludziom bez tej "maski", poza w słońcu i padającym z boku świetle okropnie widać te dziurki.
Moje pytanie jak załagodzić mój problem? czy jest w ogóle możliwe pozbycie się tych dziurek czy zostaną mi już do końca życia? Zastanawiałam się nad zabiegiem laserowym (fraxel), ale boję się zaryzykować, ludzie na forum piszą,, że mało co pomaga, a niektórym zostaje czerwony rumieniec, czego ja bym nie zniosła. Nie mogę też sobie pozwolić na dłuży urlop od życia społecznego, jestem studentką i teraz czeka mnie bardzo intensywny okres, a jednocześnie chciałabym dobrze wyglądać.
Czy ktos po stosowaniu kwasów uzyskał zadowalający efekt, spłacenia blizn, pozbycie się przebarwień? może glikolowy by tu pomógł?
Josephin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 11:22   #110
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Josephin_ Pokaż wiadomość
Witam

Poradźcie coś...
Moim problemem są blizny (dziurki, jak od igiełek wydaje mi się że płytkie), przebarwienia, czerwone ślady po pryszczach, które już zeszły zazwyczaj w tym samym miejscu co owe dziurki. Używam i używałam na to różnych specyfików typu Noscar, Cepan,Epiduo, aktualnie Acne Derm i jeszcze jakąś maść od dermatologa silnie wybielającą której nazwy w tej chwili nie pamiętam. Raz miałam też mikrodermabrazie, stosuję od czasu do czasu peeling migdałowy i tonik z tego samego kwasu. Jest trochę lepiej, bo pod warstwą podkładu osiągam w miarę zadowalający efekt. Chciałabym jednak móc bez wstydu pokazać się ludziom bez tej "maski", poza w słońcu i padającym z boku świetle okropnie widać te dziurki.
Moje pytanie jak załagodzić mój problem? czy jest w ogóle możliwe pozbycie się tych dziurek czy zostaną mi już do końca życia? Zastanawiałam się nad zabiegiem laserowym (fraxel), ale boję się zaryzykować, ludzie na forum piszą,, że mało co pomaga, a niektórym zostaje czerwony rumieniec, czego ja bym nie zniosła. Nie mogę też sobie pozwolić na dłuży urlop od życia społecznego, jestem studentką i teraz czeka mnie bardzo intensywny okres, a jednocześnie chciałabym dobrze wyglądać.
Czy ktos po stosowaniu kwasów uzyskał zadowalający efekt, spłacenia blizn, pozbycie się przebarwień? może glikolowy by tu pomógł?
Osobiście poszłabym do dermatologa, dobrej kosmetyczki, która oceniłaby stan skóry i powiedziała co można zrobić. A nie bawić się w ciemno. Skoro miałaś jedną mikrodermabrazję to zrób kolejne, efekty widać przecież po serii zabiegów. Dla wrażliwców polecam Oxybrazję - ja miałam na razie dwa takie zabiegi i już niektóre czerwone plamki, małe ślady czy blizny się zmniejszyły.Do tego cały czas stosuję tonik z kwasem migdałowym. I na prawdę widzę efekty. Powodzenia w walce o piękną cerę
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 12:22   #111
ewusiek06
Przyczajenie
 
Avatar ewusiek06
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny powiedzcie jak mogę zrobić sobie peeling migdałowy z mazideł boje się żeby coś nie pomylić a robię peeling pierwszy raz:/ i trochę jestem nie doświadczona.pod powiedzcie coś
ewusiek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 12:35   #112
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wczoraj zrobiłam sobie drugi zabieg kwasem migdałowym i skore mam tak cudna ze gdyby nie moje plamki ;( zakochałabym sie w niej gładziutka, oczyszczona, jaśniejsza, jednym słowem taka zdrowsza;D

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Josephin_ Pokaż wiadomość
Witam

Poradźcie coś...
Moim problemem są blizny (dziurki, jak od igiełek wydaje mi się że płytkie), przebarwienia, czerwone ślady po pryszczach, które już zeszły zazwyczaj w tym samym miejscu co owe dziurki. Używam i używałam na to różnych specyfików typu Noscar, Cepan,Epiduo, aktualnie Acne Derm i jeszcze jakąś maść od dermatologa silnie wybielającą której nazwy w tej chwili nie pamiętam. Raz miałam też mikrodermabrazie, stosuję od czasu do czasu peeling migdałowy i tonik z tego samego kwasu. Jest trochę lepiej, bo pod warstwą podkładu osiągam w miarę zadowalający efekt. Chciałabym jednak móc bez wstydu pokazać się ludziom bez tej "maski", poza w słońcu i padającym z boku świetle okropnie widać te dziurki.
Moje pytanie jak załagodzić mój problem? czy jest w ogóle możliwe pozbycie się tych dziurek czy zostaną mi już do końca życia? Zastanawiałam się nad zabiegiem laserowym (fraxel), ale boję się zaryzykować, ludzie na forum piszą,, że mało co pomaga, a niektórym zostaje czerwony rumieniec, czego ja bym nie zniosła. Nie mogę też sobie pozwolić na dłuży urlop od życia społecznego, jestem studentką i teraz czeka mnie bardzo intensywny okres, a jednocześnie chciałabym dobrze wyglądać.
Czy ktos po stosowaniu kwasów uzyskał zadowalający efekt, spłacenia blizn, pozbycie się przebarwień? może glikolowy by tu pomógł?

Naprawdę te blizny przeszkadzają Ci bardziej od przebarwień? Ja bym poszla na mikrodermabrazje chyba ze masz jakies wypryski to odpada;/albo AHA
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 15:19   #113
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewusiek06 Pokaż wiadomość
dziewczyny powiedzcie jak mogę zrobić sobie peeling migdałowy z mazideł boje się żeby coś nie pomylić a robię peeling pierwszy raz:/ i trochę jestem nie doświadczona.pod powiedzcie coś
Jak? to proste - zajrzec do pierwszego postu - tam jest WSZYSTKO, co powinnas wiedziec

Na stronie mazidel tez sa przepisy.

Mnie naszlo zwatpienie migdalowe... wszytsko robie prawidlowo...a jakos efektow nie widze... poza przesuszem Znowu mnie do retinoidow ciagnie
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 16:29   #114
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny - czy mozliwe jest ze są cery, ktore sie po prostu nie łuszczą?
stosowalam juz calkiem hardcorowe stężenia i jedyne co osiągnełam to lekkie przesuszenie twarzy, ktore niweluje w czasie 3-5 dni.
mam wrazenie, ze mam skore mam odporną jak nosorozec na pietach

jestem po serii zabiegow preparatami clareny (pirogron 25%) u kosmetyczki i eksperymentach w domu z glikolem z mazidel (30%), i mlekowym z mazidel (80%).
glikol stosowalam ze 3 razy solo na twarz i dekolt, mlekowy wymieszalam pol na pol z glikolowym i dodalam pare kropli gliceryny i glikolu propylenowego i nie tyle - nalozylam wacikiem, co bardziej problematyczne miejsca wręcz tarłam.
efekt - zaczerwienienie w bardziej tartych miejscach (zeszlo po 2 dniach) i male strupki w miejscach kilku zaskornikow na nosie. luszczenia zero.

mam jeszcze kupiony migdal, ale wole go zostawic na wiosne, poza tym zaczelam teraz u kosmetyczki kuracje normalizującą (tez na clarenie - jakas ampulka i maska i mikrodermabrazja co 2 tyg) i nie chce mieszac tej kuracji z czyms w domu, zeby nie zepsuc efektow.

czy to mozliwe, ze taka po prostu mam skore, ze sie nie luszcze, czy po prostu probowac mocniejszych stezen?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 16:53   #115
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
dziewczyny - czy mozliwe jest ze są cery, ktore sie po prostu nie łuszczą?
stosowalam juz calkiem hardcorowe stężenia i jedyne co osiągnełam to lekkie przesuszenie twarzy, ktore niweluje w czasie 3-5 dni.
mam wrazenie, ze mam skore mam odporną jak nosorozec na pietach

jestem po serii zabiegow preparatami clareny (pirogron 25%) u kosmetyczki i eksperymentach w domu z glikolem z mazidel (30%), i mlekowym z mazidel (80%).
glikol stosowalam ze 3 razy solo na twarz i dekolt, mlekowy wymieszalam pol na pol z glikolowym i dodalam pare kropli gliceryny i glikolu propylenowego i nie tyle - nalozylam wacikiem, co bardziej problematyczne miejsca wręcz tarłam.
efekt - zaczerwienienie w bardziej tartych miejscach (zeszlo po 2 dniach) i male strupki w miejscach kilku zaskornikow na nosie. luszczenia zero.

mam jeszcze kupiony migdal, ale wole go zostawic na wiosne, poza tym zaczelam teraz u kosmetyczki kuracje normalizującą (tez na clarenie - jakas ampulka i maska i mikrodermabrazja co 2 tyg) i nie chce mieszac tej kuracji z czyms w domu, zeby nie zepsuc efektow.

czy to mozliwe, ze taka po prostu mam skore, ze sie nie luszcze, czy po prostu probowac mocniejszych stezen?

Ania ja sie w zyciu łuszczylam tylko raz,po migdale, ale on z tego slynie wiec w ogole mnie to nie dziwi. A kwasze sie 3 lata jak nie wiecej. Sporo osob sie nie łuszczy, ale to nawet lepiej dla nas, kwas i tak dziala, łuszczenie to skutek uboczny

Po mocnym salipegu nic a nic (30-40%), czasem robie peeling co tydzien nawet, zadnego luszczenia.Jeszcze retinoid isotrexin. No ewentualnie na nosie cos tam oblazi, ale nic wiecej. Ja mam dość tlusta skore, mysle że to ma bardzo duze znaczenie

bardzo fajna kuracja, sama chcialabym chodzic na mikro i sonoforeze z ampulka normalizujaca, bo juz nie wiem jak na łojotok zadzialac. W sumie kwasy powoduja upłyniennienie łoju, zeby nie zalegał wiec moze byc go wiecej, ale nie chce tak przez caly czas

a z czym walczysz? zaskorniki, czy jakies wieksze zmiany? i tak z ciekwosci ile placisz za taki zabieg?

kilka razy w gabinecie widzialam, jak przed mikro nakladany byl kwas,probowalas tak? do dzis pamietam jak skorka pieknie schodzila po chwili i ile jej zeszlo
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:07   #116
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Ania ja sie w zyciu łuszczylam tylko raz,po migdale, ale on z tego slynie wiec w ogole mnie to nie dziwi. A kwasze sie 3 lata jak nie wiecej. Sporo osob sie nie łuszczy, ale to nawet lepiej dla nas, kwas i tak dziala, łuszczenie to skutek uboczny

Po mocnym salipegu nic a nic (30-40%), czasem robie peeling co tydzien nawet, zadnego luszczenia.Jeszcze retinoid isotrexin. No ewentualnie na nosie cos tam oblazi, ale nic wiecej. Ja mam dość tlusta skore, mysle że to ma bardzo duze znaczenie

bardzo fajna kuracja, sama chcialabym chodzic na mikro i sonoforeze z ampulka normalizujaca, bo juz nie wiem jak na łojotok zadzialac. W sumie kwasy powoduja upłyniennienie łoju, zeby nie zalegał wiec moze byc go wiecej, ale nie chce tak przez caly czas

a z czym walczysz? zaskorniki, czy jakies wieksze zmiany? i tak z ciekwosci ile placisz za taki zabieg?

kilka razy w gabinecie widzialam, jak przed mikro nakladany byl kwas,probowalas tak? do dzis pamietam jak skorka pieknie schodzila po chwili i ile jej zeszlo
co do kwasu + mikro - 2 razy tak mialam, ale w odwrotnej kolejnosci - najpierw mikro, potem kwas. kwasl piekł jak cholera i podobno tuz po nalozeniu szybko skora zrobila sie czerwona, ale wcale nie czulam, zeby efekt zabiegu byl mocniejszy (mialam polozony slabszy kwas niz zazwyczaj)

sonoforeza - wlansie, zapomnialam tego slowa, tez to mialam po ampulce

generalnie walcze z wszystkim
zaskórniki otwarte - sporadycznie, wiecej zamknietych, zdarzaja sie pryszcze, sporo blizn (na szczescie nie mam skory podatnej na przebarwienia, troszke ich jest jak sie cos goi, ale szybko schodzą), troche kaszki (ktora mam wrazenie wedruje po twarzy - co sie jej pozbylam z brody, to przeszla na skronie )
niestety mam manie wyciskania, wiem ze nie wolno i tylko sobie szkodze, ale raczki swedza i najczesciej nie potrafie sie powstrzymac. przez to narobilam sobie blizn.
natomiast od jesieni stan skory poprawil sie na tyle, ze o ile sama czegos sobie nie rozwale na twarzy i nie chodze ze strupem a srodku czola to po nalozeniu podkladu wygladam jak czlowiek
poprawe zauwazylo sporo osob, ktore rzadko mnie widują, wiec chyba cos jest na rzeczy.

a co do cen- mam to szczescie ze zabiegi robi mi bardzo bliska kolezanka. jest po kursie kosmetycznym i ma sporo sprzetu juz kupionego (mikro, kawitacje z sonoferezą i takie cos do tworzenia pary z ozonowaniem). zabiegi robi mi u siebie w domu, wlasciwie po kosztach, dodatkowo nie naciąga na zakup kosmetyków, rozliczamy się co kilka zabiegów, wiec daje jej zbiorczo, ostatnio 100 zl za 3 zabiegi.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:12   #117
ewusiek06
Przyczajenie
 
Avatar ewusiek06
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ok dzięki)
ewusiek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:32   #118
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
co do kwasu + mikro - 2 razy tak mialam, ale w odwrotnej kolejnosci - najpierw mikro, potem kwas. kwasl piekł jak cholera i podobno tuz po nalozeniu szybko skora zrobila sie czerwona, ale wcale nie czulam, zeby efekt zabiegu byl mocniejszy (mialam polozony slabszy kwas niz zazwyczaj)

sonoforeza - wlansie, zapomnialam tego slowa, tez to mialam po ampulce

generalnie walcze z wszystkim
zaskórniki otwarte - sporadycznie, wiecej zamknietych, zdarzaja sie pryszcze, sporo blizn (na szczescie nie mam skory podatnej na przebarwienia, troszke ich jest jak sie cos goi, ale szybko schodzą), troche kaszki (ktora mam wrazenie wedruje po twarzy - co sie jej pozbylam z brody, to przeszla na skronie )
niestety mam manie wyciskania, wiem ze nie wolno i tylko sobie szkodze, ale raczki swedza i najczesciej nie potrafie sie powstrzymac. przez to narobilam sobie blizn.
natomiast od jesieni stan skory poprawil sie na tyle, ze o ile sama czegos sobie nie rozwale na twarzy i nie chodze ze strupem a srodku czola to po nalozeniu podkladu wygladam jak czlowiek
poprawe zauwazylo sporo osob, ktore rzadko mnie widują, wiec chyba cos jest na rzeczy.

a co do cen- mam to szczescie ze zabiegi robi mi bardzo bliska kolezanka. jest po kursie kosmetycznym i ma sporo sprzetu juz kupionego (mikro, kawitacje z sonoferezą i takie cos do tworzenia pary z ozonowaniem). zabiegi robi mi u siebie w domu, wlasciwie po kosztach, dodatkowo nie naciąga na zakup kosmetyków, rozliczamy się co kilka zabiegów, wiec daje jej zbiorczo, ostatnio 100 zl za 3 zabiegi.
to nie wyciskaj wiem jak to jest, cale liceum dusiłam na twarzy co popadnie. Wiesz u mnie same kwasy to nie wszystko, nie dały by rady oczyścic skóry mam retinoid w domu, isotrexin, ale to pikuś. teraz czaje się na atrederm bo mi zostały tylko zaskórniki zamknięte no i troszke otwartych na brodzie. Także pod ręka musze mieć antybiotyk, tylko to gasi stan zapalny natychmiastowo. Moge wychodzic bez podkładu ale blada jestem jak no zadnych przebarwień a miałam ich mnóstwo. Ale do ideału daleko, o ile kiedyś osiągne

masz szczescie ze tak tanio, suuuuuuper!
jak będziesz odczuwać, że skóra mogłaby przyjąć więcej niż te zabiegi i kwasy, to polecam sięgnąć po retinoidy bo co tu więcej poradzić jak masz dobrą pielęgnacje, tylko trzymac kciuki
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:38   #119
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

no wlasnie tak czuje - moja skora szybko sie regeneruje, wszelkie strupki blyskawicznie sie goją, mam wrazenie ze jest gruba i odporna.

no ale po retinoidy to do dermatologa, musze w koncu sie wybrac, a u mnie 3tygodniowe terminy :/
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:40   #120
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

u mnie to samo
ale taka tubka mi starcza na 3 miesiace conajmniej, bo nie mam az takiej duzej potrzeby. Kwasem zluszczamy skore, to retinoidy mają juz tylko prosta droge zeby sie wchlaniac i dzialac! zeby w praktyce tak bylo
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.