Tabletki anty i omdlenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-13, 18:59   #1
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59

Tabletki anty i omdlenia?


Przeszukałam forum wzdłuż i wszerz ale nie mogę znaleźć żadnej wypowiedzi, czy po odstawieniu pigułek w przypadku pogorszenia się zdrowia, wszystko wraca do normy? W moim przypadku po 5 latach brania różnych pigułek nasiliły się omdlenia, migreny i dziwne "uderzenia" jakby fali ciepła w głowie (wiem, dziwnie to brzmi :P) która mnie jakby na moment zamroczyła. Przez 3 lata powtarzałam lekarce że źle się czuję, nie pomogła. Nie mogłam tak dłużej funkcjonować: wstawanie z łóżka, wstawanie z podłogi po przykucnięciu - kończyło się zawrotami w głowie i tą ciepłą "falą" dezorientacji. Zrobiłam badania krwi - wyszło, że krzepliwość wysoko powyżej normy (D-dimery i fibrynogen, nic innego nie przyszło mi do głowy). Dodam, że ogólnie mam niskie ciśnienie i może obie te kwestie są powiązane. 28 września rzuciłam pigułki i czuję się o niebo lepiej zniknęła deprecha i migreny, rzadziej mam te omdlenia ale nadal jednak SĄ... Nie wiem już, czy mam jeszcze czekać czy wybrać się do np. kardiologa? Może którejś z was pigułki też "napsuły" krew?
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 22:09   #2
SweetDreamer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 933
Dot.: Tabletki anty i omdlenia?

ja bym poszla do lekarza.
mialas beznadziejna lekarke.
i tak, takie "jazdy" na tabletkach moga sie zdarzac jak sa zle dobrane luib jak organizm zle reaguje na hormony.
kup koniecznie CYCLO 3 FORT, powinno pomoc na te zyly, ewentualnie acard (ale tu nie przesadz bo dosc mocno rozrzedza krew)
no i do lekarza na wszelki bym sie przeszla.
SweetDreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 23:13   #3
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: Tabletki anty i omdlenia?

Cytat:
Napisane przez aza-h Pokaż wiadomość
Przeszukałam forum wzdłuż i wszerz ale nie mogę znaleźć żadnej wypowiedzi, czy po odstawieniu pigułek w przypadku pogorszenia się zdrowia, wszystko wraca do normy? W moim przypadku po 5 latach brania różnych pigułek nasiliły się omdlenia, migreny i dziwne "uderzenia" jakby fali ciepła w głowie (wiem, dziwnie to brzmi :P) która mnie jakby na moment zamroczyła. Przez 3 lata powtarzałam lekarce że źle się czuję, nie pomogła. Nie mogłam tak dłużej funkcjonować: wstawanie z łóżka, wstawanie z podłogi po przykucnięciu - kończyło się zawrotami w głowie i tą ciepłą "falą" dezorientacji. Zrobiłam badania krwi - wyszło, że krzepliwość wysoko powyżej normy (D-dimery i fibrynogen, nic innego nie przyszło mi do głowy). Dodam, że ogólnie mam niskie ciśnienie i może obie te kwestie są powiązane. 28 września rzuciłam pigułki i czuję się o niebo lepiej zniknęła deprecha i migreny, rzadziej mam te omdlenia ale nadal jednak SĄ... Nie wiem już, czy mam jeszcze czekać czy wybrać się do np. kardiologa? Może którejś z was pigułki też "napsuły" krew?
Ja tak miałam właśnie z powodu niskiego ciśnienia jeszcze rok temu. Moja mama tak miała, ja to po niej najwidoczniej odziedziczyłam. Męczyłam się z tym przez cały okres dojrzewania i jeszcze chwilę po. Dopiero w wieku 19 lat ustąpiło. Może po prostu wszystko mi się unormowało w organizmie, może też trochę przytyłam i dlatego minęło. U Ciebie najwidoczniej pigułki mocno obniżały ciśnienie i rozstroiły ci gospodarkę hormonalną do takiego stanu, jaki jest w okresie dojrzewania. Jeśli masz nieprawidłowe wyniki to śmiało idź do kardiologa. Pół godziny wizyty rozwieje twoje wątpliwości i nie będziesz się zadręczać
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 12:33   #4
SweetDreamer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 933
Dot.: Tabletki anty i omdlenia?

i pamietaj o tym cyclo 3 fort naprawde dziala cuda, uchroni Cie przed odpukac zakrzepica.
SweetDreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:06   #5
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59
Dot.: Tabletki anty i omdlenia?

Dzięki dziewczyny! Na pewno przejdę się jeszcze do lekarki, ale chyba dopiero przed sylwestrem albo już w nowym roku (praca ). Niestety badania krwi które robiłam nie są refundowane, tak przynajmniej mówi lekarka, która kazała je zrobić z miesiąc temu "tak na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że zawyżone wyniki to jakaś pomyłka". W zasadzie 29 grudnie miną 3 miesiące jak rzuciłam pigułki, akurat dobry moment żeby w końcu zbadać tą krew.

Co do zmiany lekarza :P już zmieniłam lekarkę na lepszą co prawda nie potrafi określić co mi jest (zalecenia: Mg i gingko biloba) i pewnie uważa że dramatyzuję, ale i tak ma lepsze podejście od poprzedniej (która zna mnie od dziecka i stwierdziła, że skoro mam omdlenia, to "taki już mój urok" )
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 18:28   #6
SweetDreamer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 933
Dot.: Tabletki anty i omdlenia?

a jak Twoja tarczyca tak w ogole? przy tym bywaja omdlenia
SweetDreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 07:34   #7
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tabletki anty i omdlenia?

Cytat:
Napisane przez aza-h Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny! Na pewno przejdę się jeszcze do lekarki, ale chyba dopiero przed sylwestrem albo już w nowym roku (praca ). Niestety badania krwi które robiłam nie są refundowane, tak przynajmniej mówi lekarka, która kazała je zrobić z miesiąc temu "tak na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że zawyżone wyniki to jakaś pomyłka". W zasadzie 29 grudnie miną 3 miesiące jak rzuciłam pigułki, akurat dobry moment żeby w końcu zbadać tą krew.

Co do zmiany lekarza :P już zmieniłam lekarkę na lepszą co prawda nie potrafi określić co mi jest (zalecenia: Mg i gingko biloba) i pewnie uważa że dramatyzuję, ale i tak ma lepsze podejście od poprzedniej (która zna mnie od dziecka i stwierdziła, że skoro mam omdlenia, to "taki już mój urok" )
A jaki preparat antykoncepcyjny brałaś?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 08:51   #8
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59
Dot.: Tabletki anty i omdlenia?

Brałam tabletki anty, które co jakiś czas gin zmieniał, kiedy mówiłam że źle się czuję. Pierwszych pigułek sprzed 5 lat nie pamiętam, potem po półrocznej przerwie był cilest, rigevidon i yasmin (yasmin niby nowej generacji i łagodniejszy - mniejsza dawka hormownów - ale i tak było kiepsko).

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Już dawno nie miałam badań tarczycy... Pamiętam, że jak zaczynałam studia to miałam badaną tarczycę pod kątem niewydolności, ale wyszło, że jest jeszcze w normie
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.