Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-08, 11:01   #3841
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

[quote=naila;9598050]Kwas hialuronowy można sobie samemu podozować z proszku rozpuszczając w wodzie zdemineraliz. lub hydrolacie. Kwas jest np na BU lub w Mazidłach: małocząsteczkowy i wielkocząsteczkowy.

Dzieki! Składniki już zamówiłam. Mam tylko pytanie - który z tych dwóch rodzajów polecałabyś?
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 13:06   #3842
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

schätzchen, ja mam pytanie w sprawie "podrobki" olejku lotosu clarinsa, o ktorej wspominalas. moge wiedziec, na jakiej bazie go robisz i i jakie olejki eteryczne do niego dodajesz? czy moze starasz sie bys wierna oryginalowi?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 18:31   #3843
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Robię na oleju z orzechów laskowych, olejki eteryczne to drzewko różane, geranium i lotos, czyli teoretycznie jak w lotusie (wg tego co piszą na stronie clarinsa).
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 21:21   #3844
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Robię na oleju z orzechów laskowych, olejki eteryczne to drzewko różane, geranium i lotos, czyli teoretycznie jak w lotusie (wg tego co piszą na stronie clarinsa).
dziekuje za odpowedz. troche jednak zdziwilam sie tym drzewkiem rozanym, bo wlasnie u mnie na opakwaniu chyba nie zostalo wymienione. wiem ze rozmaryn szalwia, geranium i lotos. chyba musze poszukac dokladnego skladu.-))
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 21:25   #3845
AdaD
Raczkowanie
 
Avatar AdaD
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 190
GG do AdaD
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dziewczyny, skoro pojawił sie juz temat niemowląt, to też mam pytanko- jak myślicie, czy lepiej ukręcić coś do smarowania buzi na spacer dla 3-tygodniowego brzdąca( tak żeby sie tez na mróz nadawało) czy kupic gotowy jakis Nivea czy inny Johnson? ta druga opcja mnie jakoś nie przekonuje, składy zazwyczaj mało ciekawe...
mrs.doubtfire, może już coś wymyśliłaś ?
AdaD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 21:44   #3846
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowedz. troche jednak zdziwilam sie tym drzewkiem rozanym, bo wlasnie u mnie na opakwaniu chyba nie zostalo wymienione. wiem ze rozmaryn szalwia, geranium i lotos. chyba musze poszukac dokladnego skladu.-))
Masz dokładny skład z opakowania? Mogłabyś podać? Bo ja się opieram na informacjach ze strony internetowej, a tam jakieś one szczątkowe.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 00:52   #3847
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ada - oprócz Johnsona i Nivea są tez inne firmy dla dzieciaczków Skłądy kremu HiPPA czy Babydream są zdecydowanie przyjaźniejsze
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...y-i-ciala.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...la-dzieci.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...y-i-ciala.html
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 13:41   #3848
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chciałam jeszcze wrócić do omawianego już w naszym wątku olejku myjącego Isana Obwąchałam go wczoraj w rossmannie i nie pachnie najgorzej, ale też nie tak fajnie jak Nivea Dlatego zastanawiam się czy mogę do niego dodać kilka kropli jakiegoś cytrusowego olejku, np. cytryny, grejfruta albo pomarańczy? Tylko, że nie będzie mi się chciało robić tego każdorazowo przed kąpielą, więc zasanawiam się czy mogę dodać od razu olejek do pełnej butelki? Wydaje mi się, że kiedys czytałam na wizażu, że nie wolno tak robić, ale nie mogę odnaleźć nic na ten temat w wyszukiwarce

EDIT:
przepraszam za post pod postem, dopiero teraz się zorientowałam
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 14:28   #3849
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wiesz, ten olejek szybko "schodzi" (przynajmniej mnie), jeśli dodasz do niego olejków eterycznych z tych trwalszych, to chyba nic nie powinno się stać. Z cytrusami jednak bym uważała - mają krótki termin ważności, powinno się je przechowywać w lodówce. Chociaż z drugiej strony, jeśli zależy Ci tylko na właściwościach zapachowych, to może... mam przeterminowanego grejfruta, którego używam do kominka - pachnie nadal ładnie
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 15:07   #3850
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Masz dokładny skład z opakowania? Mogłabyś podać? Bo ja się opieram na informacjach ze strony internetowej, a tam jakieś one szczątkowe.
mam , dam co nastepuje:
corylus avellana, pelargonium graveolens, parfum, rosmarinus officinalis, anthemis nobilis, salvia sclarea, lotus corniculatus, citronellol, linalool, geraniol, limonene, citral, coumarin, benzyl benzoate.
z tego, co sie orientuje i widze: jest gerania, rozmaryn, rumianek rzymski, szalwia i lotos. chyba, ze ten olejek z drzewa rozanego kryje sie pod pojeciem "parfum" i wystepuej jako zapach?
swoja droga pytalam Cie o ten olejek, bo ciekawa bylam na jakim oleju bazowym go mieszasz. jako, ze mi obecnie wszystko szkodzi, a malo pomaga, a dziewczyny wspominaly, ze olejek z orzechow laskowych potrafi zapychac, wymyslilam sobie inna baze. a mianowiecie z jojoby i rozy. myslalam, ze Ty rowniez modyfikujesz sklad, wiec chcialam pytac o jakies ewentualne wskazowki i dzialanie
ado, tez chcialam wtracic, ale juz zostalam uprzedzona. sa inne kremy, w roznych przedzialach cenowych przeznaczone wlasnie dla dzieci i o wiele lepszym skladzie niz te wymienione. ja wspomne dodatkowo o weledzie, laverze czy logonie.
a, jeszcze w sprawie olejkow eterycznych. jak juz wspominacie o ich trawalosci. tak sie zastanawialam czy mam je przechowywac dla pewnosci w lodowce i wogole jak dlugo?

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2008-11-09 o 15:13
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 15:39   #3851
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

AdaD, z tego co pamietam, bardzo fajny sklad ma balsam Johnson's Baby Naturals dla dzieci. Firma Bubchen tez chyba jest nienajgorsza
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 15:53   #3852
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

pranie masz swieta racje. kompletnie zapomnialam o tej linji. a sama chetnie uzywam balsamu z tej serii. ma naprawde dobry sklad i dzialanie jest naprawde zadowalajace.
ach chcialam jeszcze napisac, w ramach ot, ze milo Cie widziec morelaku w tym watku
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 17:36   #3853
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, ja bym dodała - olejek Isana zawiera tylko oleje i emulgatory, o ile pamiętam, więc nic się stać nie powinno.

Ja z olejków eterycznych w lodówce trzymam tylko cytruski i rumianek oraz balsam copocaiba.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 18:37   #3854
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
pranie masz swieta racje. kompletnie zapomnialam o tej linji. a sama chetnie uzywam balsamu z tej serii. ma naprawde dobry sklad i dzialanie jest naprawde zadowalajace.
ach chcialam jeszcze napisac, w ramach ot, ze milo Cie widziec morelaku w tym watku
Cześć Dau, bardzo się cieszę! Fajnie sie z tobą spotkać. Ten wątek jest fantastycznie twórczy.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 01:09   #3855
__Hetero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
pytanie o łączenie olejów z ekstraktami roślinnymi

Witam.

Dopiero co zaczynam moją przygodę z tworzeniem kosmetyków i mam pewne pytania na które być może doświadczone forumowiczki będą w stanie mi odpowiedzieć

Potrzebuję zrobić bogato składnikową wcierkę dla skóry głowy najlepiej na bazie oleju z emu (jeśli to możliwe). Składniki które chcę wykorzystać to:

EKSTRAKTY ROŚLINNE:
- ekstrakt ze skrzypu polnego
- ekstrakt z zielonej herbaty
- ekstrakt z pestek winogron
- ekstrakt z liści pokrzywy
- ekstrakt z centella asiatica
- ekstrakt z soi
- cococin

INNE:

- BHT (stabilizator dla zielonej herbaty)
- keratyna hydrolizowana
- kwas hialuronowy
- D-PANTENOL 75%
- wit E (opcjonalnie)
- wit C (opcjonalnie)
- olej z emu (jesli to możliwe)
- olej jojoba (opcjonalnie)
- jakiś hydrolat

Chyba wszystkie wymienione ekstrakty roślinne łączą się z wodą więc nie powinno być problemu przy łączeniu ich z hydrolatem. Mam nadzieje że ich połączenie jest stabilne i nie spowoduje np. zmętnienia mieszaniny lub czegoś podobnego. Nie jestem tylko pewna co do pozostałych składników a także tego czy te ekstrakty roślinne ostatecznie dadzą się połączyć z olejem z emu?

Patrząc na procedury wykonywania różnych receptur domyślam się że moją mieszankę muszę wykonać w kilku fazach tzn. osobno połączyć ekstrakty roślinne, osobno olej i osobno inne dodatki. Załóżmy więc że wyglądałoby to w ten sposób:

FAZA A:
- hydrolat
- kwas hialuronowy

FAZA B:
- olej z emu
- olej jojoba (opcjonalnie)
- emulgator (jeśli jest potrzebny?)

FAZA C:
- hydrolat
- wszystkie ekstrakty roślinne
- BHT
- keratyna hydrolizowana
- D-PANTENOL 75%
- wit E (opcjonalnie)
- wit C (opcjonalnie)

Przypuszczam że muszę to robić w temperaturze ok. 70-75 st. C a po połączeniu się składników dodać fazę C do B i potem powoli do A?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi czy wybrane przeze mnie składniki nie "pogryzą" się ze sobą i czy będę mogła połączyć wszystkie te ekstrakty roślinne z olejami, a także czy opisana procedura przygotowania tej mieszanki jest prawidłowa.
__Hetero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 12:43   #3856
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Szczerze powiem, że nigdy nie trzymałam cytrusów w lodówce No może oprócz pomarańczy z mazideł. Ale na opakowaniach Avicenny i Polenny-aromy nie było o tym informacji. Używałam ich już do niejednej mieszanki, m.in. do peelingów i wszystko było ok. Mam nawet jeden gotowy żel z cytrusowymi olejkami eterycznymi i też trzymam go normalnie w łazience. Producent nic nie wspomniał o tym, żeby przechowywać go w lodówce :P Teraz już sama nie wiem co o tym myśleć :P Czuje sie skołowana
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 13:37   #3857
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja trzymam, bo tak wyczytalam w wątku o olejkach eterycznych. Wizaź rządzi
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 18:30   #3858
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Hetero, nie za dużo tego wszystkiego? I czy masz ten olej emu?
Emulgator będzie Ci oczywiście potrzebny, natomiast w szczegółach nie umiem pomóc, bo połączyłaś wszystko ze wszystkim i nie wiem, czy tak się da...
Może spróbuj na początek (?) z jakimś łatwiejszym i bardziej jednorodnym składem:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=33&Itemid=2
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-11-10 o 18:32
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 21:53   #3859
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Cześć Dau, bardzo się cieszę! Fajnie sie z tobą spotkać. Ten wątek jest fantastycznie twórczy.
tak morelaku, tu zbiera sie same doborowe towarzystwo)
no wlasnie, ja jako ze ogolnie od przyrodzenia jestem zdezorientowana, zaladowalam wszystkie oleje i olejki do lodowki, tak dla pewnosci)

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2008-11-10 o 21:56
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 22:06   #3860
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja tez trzymam wszystko w lodowce, dlatego nie ma miejsca juz na nic innego ;-)
Niezamienna, ciekawam jak Twoje perly? nadal zachwycajace?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 22:35   #3861
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
tak morelaku, tu zbiera sie same doborowe towarzystwo)
no wlasnie, ja jako ze ogolnie od przyrodzenia jestem zdezorientowana, zaladowalam wszystkie oleje i olejki do lodowki, tak dla pewnosci)
Też zastanawiam się czy tak nie zrobić. A zaczęłam od soku aloesowego. Teraz już przybyło tam trochę tych cudeniek. Niedługo bedzie ich więcej niż jedzenia.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 22:37   #3862
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dałabym głowę, że na olejkach cytrusowych z Polleny było wspomniane żeby przechowywać w lodówce, ale nie mam już pudełeczka, tylko samą butelkę. W lodówce trzymam tylko cytrusowe olejki. Jeszcze też z Polleny wiem, że sosna jest wrażliwa i też musi być w lodówce. Olejku z sosny nie miałam nigdy, bo mi się za bardzo kojarzy z WC.
Ada, za robienie kremów dla dzieci nie biorę się. Robienie kremów mnie zawsze odstraszało, te łączenie faz, a zwłaszcza podgrzewanie. Najbardziej lubię rzeczy kiedy wszystko miesza się w jednej butelce. Nie mam doświadczenia i nie będę testować na dzieciach. Do mycia zaczęłam używać mydeł w kostce pod wpływem różnych rad, ale już doszłam do siebie i odrzuciłam mydła. Też polecam serię Johnson's naturalną, z niej używam płynu do mycia. Z kremów mam Babydream, Johnson's, Sudocrem, który mieszam z kroplą tamanu. Sudocrem stosowałam od lat na sobie i mam do niego zaufanie, tamanu polecam na gojenie dla mam też. Poza tym mam Physiogel, który lekarz potwierdził, że można i dla dzieci używać.
Niezamienna używałam kwasów, ale nie były to bardzo silne peelingi, a kwas salicylowy w olejku.

Jeszcze jedno, powąchałam sobie ostatnio próbkę Czarnuszki i dla mnie to zapach benzyny, od której mnie mdli. Czy granat jest bardziej benzynowy niż czarnuszka?

Edytowane przez mrs.doubtfire
Czas edycji: 2008-11-10 o 22:48
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 22:59   #3863
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Pranie, puder nadal OK. Nie wiem, czy aż zachwycający, ale na pewno bardzo dobry. No i ta świadomość, że to perły... bezcenna

Mrs.Doubtfire, dzięki za odpowiedź. Pytałam, bom sama starająca się, ale dziś robiłam test i... z ewentualnym odstawieniem kwasów czekamy do następnego miesiąca . Używam olejku z kwasem salicylowym i toniku z PHA.

Mrs.Doubtfire, granat to najbardziej benzynowy ze znanych mi olejów... Ale czarnuszka nie ma dla mnie benzynowego zapachu, raczej ostro ziołowy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-11-10 o 23:01
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 14:15   #3864
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny doradźcie proszę, bo jestem całkowicie zielona. Co myślicie o łączeniu olejków i innych cennych substancji z Xeraline 500? I jeszcze jedno - mam kwas glikolowy 50 % - z czym można go mieszać i w jakich proporcjach?
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2008-11-11 o 20:10
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 14:28   #3865
AdaD
Raczkowanie
 
Avatar AdaD
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 190
GG do AdaD
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dziewczyny, naprawde dziekuje za pomoc., tez wole mieszac , jak mrs.doubtfire w jednej buteleczce i chyba nie bede eksperymentowac na dzidzi , kupie gotowca ,
fakt, hipp, bubchen , babydream maja lepsze składy ,cos wybiore !
AdaD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 15:48   #3866
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

AdaD, ja uzywam od jakiegos czasu emolium (emulsji do kapieli i do ciala) i jestem zadowolona, moj synek ma ciagle klopoty ze skora (alergiczne), a po emulsji do ciala jest duzo lepiej. Trzeba jedynie regularnie uzywac. Sama stosuje zas Johsona Naturalsa i po dodaniu oleju kokosowego, lnianego i odrobiny pantenolu sprawuje sie swietnie
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 17:25   #3867
AdaD
Raczkowanie
 
Avatar AdaD
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 190
GG do AdaD
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

no właśnie tak myśle ze może warto dodac jakiegos oleju albo pantenolu do gotowca, a co do emolium - to pewmie tez kupie, albo spróbje dodać do kąpieli parafiny, podobno sie też sprawdza - zobaczymy
AdaD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 22:09   #3868
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Dzieki! Składniki już zamówiłam. Mam tylko pytanie - który z tych dwóch rodzajów polecałabyś?
Do tej pory miałam na razie tylko gotowca: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 - wielocząsteczkowy 1% roztwór kwasu hialuronowego. Sprawia, że jakoś łatwiej olejki się wchłaniają
Przy okazji zamówię jeszcze małocząsteczkowy.. zdaje się, że dziewczyny o nim pisały.. jeśli nie tu, to w wątku "co kupujemy w mazidłach"..
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 14:50   #3869
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dziewczyny, czy ktoras z was moglaby sie wypowiedziec na temat oleju neemu, cz ajk go zwal. tzn. chodzi mi glownie o dzialanie na paszcze. czy faktycznie widac po nim jakies efekty? i jeli tak to jakie? zastanawiam sie nad zakupieniem tego olejku. poniewaz slyszalam, ze jest on szczegolnie polecany do cery tradzikowej. ma jakoby dzialanie bakteriostatyczne czy, ktoras z was moze to potwierdzic, powolujac sie na wlasne doswiadczenie?
aha schätzchen, nie wiem czy widzialas, przepisalam ci sklad olejku clarinsa
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 15:02   #3870
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

i znów się czuje wywolana do tablicy, choć nie wiem czy coś konkretnego moge napisać o neem, ponieważ....zaaplikowalam go na twarz raz...i myślałam, że się uduszę....

Zapach neem jest tak intensywny i tak smierdzący (sorry za dosadnośc ale nie jestem w stanie w tej chwili znaleźć eufemizmu), że ja nie jestem go w stanie aplikować na twarz. Nakładałam go na włosy, ale i tu zapach jest dla mnie raczej nie do przeskoczenia aczkolwiek sprawdza się fajnie jesli chodzi o efekty.

Skutecznie natomiast posłużył mi jako środek owadobójczy - załatwiłam nim przędziorka różanego na cacy oraz mszyce wszystkie robale z róży wyniosły mi się bez sprzeciwu po tym jak zapodałam im neem.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.