Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-15, 20:20   #571
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
Witam,

Od razu mówie iż nie przeczytałam wątku, bo.... nie mam niestey na to czasu/dostępu do kompa... oczywiśćie wkrótce to nadrobię gdyż mnie bardzo temat zainteresował.

Na wstępie mam takie pytanie - czy oleje, które można kupić w Maidłach to są takie same oleje o których wypowiadała się min. Smok? tzw. olejki naturalne?

drugie pytanie: czy mając te olejki naturalne aby użyć je na twarz należy je z czymś wymieszać.. Czy mogłabym dostać odpowiedz z czym bo trochę się pogubiłam. Jedni piszą o MNF i czymś tam na literę H inni piszą o rozczieńczeniu z Oliwką Hipp lub olejem laskowym...????? zgubiłam się
Villemo, oleje i maceraty dostępne w mazidłach są naturalne i można je nakładać bezpośrednio na twarz. Nie myl ich z olejkami eterycznymi, to są oleje tzw. bazowe, wszystkie mają zapach mniej więcej taki sam, słaby zapach oleju i tyle NMF to naturalny czynnik nawilżajacy (natural moisturizing factor), zespół substancji nawilżających, który dodaje się do domowych mieszanek (serum, krem, tonik). HA to kwas hialuronowy(hialuronic acid), substancja silnie nawilżająca. Obydwie można mieszać z olejami i robić w ten sposób szybkie sera do nawilżania twarzy. Dla zapachu możesz dodawać olejki eteryczne. Warto poczytać receptariusz na mazidłach
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-15, 20:37   #572
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Erato dzięki za odpowiedz to iż można mieszać oleje z Mazideł z tymi dwoma substancjami to wiem .... chodziło mi tylko o te olejki o których mówiła Smok(i nie mam tu na myśli olejków eterycznych tylko naturalne) Smok mówiła min. o olejku Ylangowym i o olejkach a'la Clarnis których podstawą jest chyba właśnie olejek laskowy?.....

podsumowując: czy można takie olejki (te naturane..dla przykładu firm Avicenny lub primavera) rozcieńczać nie tylko z NMF i HA? jeśli tak to włąśnie z czym ???
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-15, 21:47   #573
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
Erato dzięki za odpowiedz to iż można mieszać oleje z Mazideł z tymi dwoma substancjami to wiem .... chodziło mi tylko o te olejki o których mówiła Smok(i nie mam tu na myśli olejków eterycznych tylko naturalne) Smok mówiła min. o olejku Ylangowym i o olejkach a'la Clarnis których podstawą jest chyba właśnie olejek laskowy?.....

podsumowując: czy można takie olejki (te naturane..dla przykładu firm Avicenny lub primavera) rozcieńczać nie tylko z NMF i HA? jeśli tak to włąśnie z czym ???
Zaplątałaś się, pomoge Ci to uporządkować:

- naturalne olejki eteryczne np. Avicenna, primavera nigdy nie powinny być stosowane bezpośrednio na skórę, bo Cię poparzą, nalezy je używac w oleju bazowym (roślinnym, oliwka dla dzieci, krem) - kilka kropel na łyzke oleju bazowego.
- oleje bazowe (migdałowy, winogronowy, brzoskiwniowy itd, maceraty, mieszanki olejów)
- serum - olej z HA lub NMF,

zawsze rozpuszczaj oleje eteryczny w oleju bazowym!!!!!! - dopiero do tej mieszanki możesz dodać HA lub NMF - jak do olejku eterycznego dodasz tylko HA lub NMF, bez oleju, jak piszesz, spalisz skórę.

- olejek a la Clarins, Decleor, Weleda= mieszanina olejów i olejków (np. olejki eteryczne rozpuszczone w oleju laskowym lub mieszaninie olejków) - do takiej mieszaniny możesz dodać HA lub NMF, np. Kate dodaje HA do gotowego olejku Hauschki
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-15, 21:56   #574
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Oleje i hydrolaty.

dzięki Ci wielkie !!!!!! faktycznie się zaplątałam i niestey wiedziałam to teraz już na szczęśćcie wszytko mi się wyjaśniło !!!

teraz już wiem co z czym i dlaczego ;D i czas pomyśleć o jakiś zakupach
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 09:08   #575
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Rozmawiając z panią Lidią raczej przestrzegała przed nakładaniem tego na twarz jeżeli ktoś ma tendecję do zapychania i powstawania zaskórników,więc raczej ostrożnie z masłem na twarz. Masełko na ciało -masło na twarz-niekoniecznie.
Szukając wiadomości w necie odnosnie masła karite znalazłam dwie biegunowo sprzeczne opinie - "król zapychaczy" albo "absolutnie nie komedogenny" "100% bezpieczeństwa" - myślę, że trzeba jak zwykle samemu przetestować. Z mojego osobistego doświadczenia - "kupne" kosmetyki z karite - zapychają mnie i kleją sie niemiłosiernie. Czyste masełko zakupione w mazidłach , jak również mój osobisty wyrób nie zapychały mnie nic a nic
Chociaz jest to dosyć treściwe małe "conieco"

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Hm, dziewczyny zalecają odczekać ok. godziny.. z tego, co pamiętam.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale godzinę czekają te panie, które stosują olejki po aplikacji Zoraku (chodzi o czas dla zoracu i późniejszy wspomagacz w postaci kwasu linolowego z olejków). W innych przypadkach , myslę, że wystarczy z 10-15 minut - tak mi się kołacze po głowie, że na BU Pani Basia pisała , iz tyle czasu wystarczy dla wchłonięcia się kremów ...no bo o olejkach to wtedy nic jeszcze nie było...
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 10:03   #576
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Szukając wiadomości w necie odnosnie masła karite znalazłam dwie biegunowo sprzeczne opinie - "król zapychaczy" albo "absolutnie nie komedogenny" "100% bezpieczeństwa" - myślę, że trzeba jak zwykle samemu przetestować. Z mojego osobistego doświadczenia - "kupne" kosmetyki z karite - zapychają mnie i kleją sie niemiłosiernie. Czyste masełko zakupione w mazidłach , jak również mój osobisty wyrób nie zapychały mnie nic a nic
Chociaz jest to dosyć treściwe małe "conieco"
Ja go nawet na twarz nie stosowałam,a i tak mnie pozapychał
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 10:14   #577
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Ja go nawet na twarz nie stosowałam,a i tak mnie pozapychał
Uuuu....to szkoda - bo ja osobiście karite bardzo sobie chwalę

i na włosy tyż
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 12:39   #578
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Uuuu....to szkoda - bo ja osobiście karite bardzo sobie chwalę

i na włosy tyż
Na włosy samodzielnie tylko masełko czy w jakiejś kombinacji?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 14:33   #579
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A ja kupiłam słynnego Hippa i - totalna porażka Ja nie wiem, na czym ma polegać ta cudowna metoda nakładania oliwki na mokrą skórę - u mnie efekt był taki, że miejscami miałam tłuste jeziorka, a miejscami nic, w ogóle byłam cała tłusta i klejąca i wszystko sie wtarło w piżamę i pościel - do prania Ani na sucho ani na mokro mi się to nie wchłania, zapach jest jak dla mnie drażniacy, dziwię się że kosmetyk przeznaczony dla dzieci już od pierwszej doby życia tak strasznie mocno pachnie. No i nałożyłam go też na twarz, nie wiem czy to zbieg okolicznosci, czy mnie zapchał, w każdym razie skończyło się prycholami i już nie będę testowac więcej Tak więc wielbicielki Hippa, będę wystawiac go na wymianę.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 15:16   #580
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
A ja kupiłam słynnego Hippa i - totalna porażka Ja nie wiem, na czym ma polegać ta cudowna metoda nakładania oliwki na mokrą skórę - u mnie efekt był taki, że miejscami miałam tłuste jeziorka, a miejscami nic, w ogóle byłam cała tłusta i klejąca i wszystko sie wtarło w piżamę i pościel - do prania Ani na sucho ani na mokro mi się to nie wchłania, zapach jest jak dla mnie drażniacy, dziwię się że kosmetyk przeznaczony dla dzieci już od pierwszej doby życia tak strasznie mocno pachnie. No i nałożyłam go też na twarz, nie wiem czy to zbieg okolicznosci, czy mnie zapchał, w każdym razie skończyło się prycholami i już nie będę testowac więcej Tak więc wielbicielki Hippa, będę wystawiac go na wymianę.
Erato metoda "na mokro" różni się tym od metody "na sucho" , że w pierwszej smarujemy mokrą skórę - odczekujemy chwilkę i wycieramy nadmiar oliwki tzn wycieramy się nie za ambitnie, ale jednak..
w metodzie "na sucho" smarujemy się oliwką i juz jej nie wycieramy - na to mogą pozwolic sobie tylko osoby w które to coś jest w stanie się wchłonąć - ja osobiście należe do tych "szczęśliwców" którzy mogą tylko "na mokro" bo inaczej to efekt mam taki sam jak Ty
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 15:19   #581
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Na włosy samodzielnie tylko masełko czy w jakiejś kombinacji?
Oczywiście, ze w kombinacji - ostatnio stosowałam się do przepisów z mazideł -np. z olejem z bawełny, albo kokosowym i lecytynka HLB 7
moje włosy zdecydowanie lepiej znoszą lecytynkę z lecytynki niz z żółtek jajek
z rycynusem - nie wspominam dobrze - tzn.potwierdziłam organoleptycznie opinię, że rycynus jest na skórę a nie na włosy
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 15:20   #582
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

ale marianna, ja byłam obrzydliwie obtłuszczona właśnie przy metodzie "na mokro" Nalożyłam tę oliwkę, potem sie delikatnie wytarłam ręcznikiem i fuuuuj Ja oleje znoszę tylko do masażu, jak się potem z nich mogę umyć
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 15:23   #583
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Biedactwo... szkoda...ja też kiedyś nie znosiłam olejków na skórze...ale chyba sies tarzeję bo mi zaczęły służyć...
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 15:26   #584
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Oleje i hydrolaty.

oj Eratko ja jestem chetna na hippa jak co bo sie otwarcia rossmana w moim miescie chyba nie doczekam a kusi mnie ten olejek, kusi
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 15:43   #585
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
oj Eratko ja jestem chetna na hippa jak co bo sie otwarcia rossmana w moim miescie chyba nie doczekam a kusi mnie ten olejek, kusi
no to już a masz coś na wymianę? Mogą być próbki
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 15:46   #586
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Oleje i hydrolaty.

oj biedna Erato... u mnie HIPP wchłania się do matu tak ze dzis do pracy nałożyłam sobie go pod filtr i nic spod skrobi nie wylazło a buzia nareszcie nie piecze
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 15:47   #587
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Oleje i hydrolaty.

to co mam na wymianke jest w moim watku w podpisie probek mam malo ale moze cos sie wygrzebie ;p a moze przy okazji masz jakies probki svr 50 tonujacej i bezbarwnej? albo jakies pudeleczko po pudrze sypkim z sitkiem, albo probki olejow badz innych mazidel? w zamian moge zaoferowac jeszcze odlewki filtrow
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 16:14   #588
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
A ja kupiłam słynnego Hippa i - totalna porażka Ja nie wiem, na czym ma polegać ta cudowna metoda nakładania oliwki na mokrą skórę - u mnie efekt był taki, że miejscami miałam tłuste jeziorka, a miejscami nic, w ogóle byłam cała tłusta i klejąca i wszystko sie wtarło w piżamę i pościel - do prania Ani na sucho ani na mokro mi się to nie wchłania, zapach jest jak dla mnie drażniacy, dziwię się że kosmetyk przeznaczony dla dzieci już od pierwszej doby życia tak strasznie mocno pachnie
.

ja juz też sie żaliłam,że mnie w ogóle nie zachwyciła ta oliwka.
Z tych samych powodów: ostry duszący zapach i kleistość-mimo mojej suchej skóry na twarz mi sie to nie wchłonęło (nawet w połączeniu z HA)
tez miłam dodatkowe pranko dzieki niej załatwione.

Zostaje mi zuzycie jej do ciała,tu sie ciut lepiej sprawdza,ale ten zapach....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 16:18   #589
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze w kombinacji - ostatnio stosowałam się do przepisów z mazideł -np. z olejem z bawełny, albo kokosowym i lecytynka HLB 7
moje włosy zdecydowanie lepiej znoszą lecytynkę z lecytynki niz z żółtek jajek
z rycynusem - nie wspominam dobrze - tzn.potwierdziłam organoleptycznie opinię, że rycynus jest na skórę a nie na włosy

Trzeba coś wymerdać

__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 18:01   #590
evi76
Raczkowanie
 
Avatar evi76
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 34
Dot.: Oleje i hydrolaty.

wklepuję olejek HIPP od kilku tygodni i bardzo służy mojej mieszanej cerze wchłania się bardzo szybko, najbardziej lubię nakładać go kolistymi ruchami , świetny masaż
evi76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 18:41   #591
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Biedactwo... szkoda...ja też kiedyś nie znosiłam olejków na skórze...ale chyba sies tarzeję bo mi zaczęły służyć...
To ja też się starzeję, bo coraz bardziej lubię olejki.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 18:50   #592
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
To ja też się starzeję, bo coraz bardziej lubię olejki.
Dołączam do grona prukiew
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 20:01   #593
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
A ja kupiłam słynnego Hippa i - totalna porażka Ja nie wiem, na czym ma polegać ta cudowna metoda nakładania oliwki na mokrą skórę - u mnie efekt był taki, że miejscami miałam tłuste jeziorka, a miejscami nic, w ogóle byłam cała tłusta i klejąca i wszystko sie wtarło w piżamę i pościel - do prania Ani na sucho ani na mokro mi się to nie wchłania, zapach jest jak dla mnie drażniacy, dziwię się że kosmetyk przeznaczony dla dzieci już od pierwszej doby życia tak strasznie mocno pachnie. No i nałożyłam go też na twarz, nie wiem czy to zbieg okolicznosci, czy mnie zapchał, w każdym razie skończyło się prycholami i już nie będę testowac więcej Tak więc wielbicielki Hippa, będę wystawiac go na wymianę.

Ja jestem w szoku, że używam go już kilka dni z rzędu i to na twarz. Dalej mi sie to w głowie nie mieści, że takie tłuścidło nakładam i dalej nie mam żadnych niespodzianek a skóra buzi ładniutka rano, że głowa mała
Mam tylko nadzieję, że będę tak sobie smarować i pewnego pięknego poranka nie ujrzę na twarzy stada nieproszonych gości
Hipp rules
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 21:05   #594
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Dołączam do grona prukiew
I ja.

Od kilku dobrych lat smarowałam się kremami z dużą niechęcią, a oleje podpasowały mi fantastycznie.

Niezadowolnym z oliwki czy oleju podpowiem, że wymieszanie któregoś na dłoni z np. kremem do rąk, stóp czy balsamem i nałożenie na noc na daną część ciała to bajka.
Ja kilka kropel wiesiołka dodaję do kremu do rąk właśnie i rano skóra jest poprostu piękna i gładka.
Do kremu do stóp i balsamu do ciała - na noc - dodaję kilka kropel Hippa, z tym że, mnie zapach bardzo się podoba , działanie jak wyżej.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-10-17 o 03:03
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 05:59   #595
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Oleje i hydrolaty.

wczoraj tez kupiłam tak zachwalany olejek Hipp za 10,99zł w Tesco i musze przyznać że również nie wyobrażałam sobie nakładać czegoś tak tłustego na twarz, ale na noc go nałożyłam i o dziwo nic nie piekło, teraz oczywiście też nałożyłam, tylko on przynosi ukojenie mojej skórze. Zorac nieźle daje mi popalić, a ten olejek cudnie łagodzi buzie, a jak świetnie na dłonie działa, takie gładkie, miękkie.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 07:48   #596
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
wczoraj tez kupiłam tak zachwalany olejek Hipp za 10,99zł w Tesco i musze przyznać że również nie wyobrażałam sobie nakładać czegoś tak tłustego na twarz, ale na noc go nałożyłam i o dziwo nic nie piekło, teraz oczywiście też nałożyłam, tylko on przynosi ukojenie mojej skórze. Zorac nieźle daje mi popalić, a ten olejek cudnie łagodzi buzie, a jak świetnie na dłonie działa, takie gładkie, miękkie.
Olejek Hauschka, który planujesz jest równie, jeśli nie bardziej tłusty .
Do olejów można się przyzwyczaić.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 08:16   #597
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A ja próbowałam różnych olejów i maceratów, ale żaden mnie nie zachwycił tak jak olej z pestek moreli Mam próbeczkę od Basi39 i planuję zakupić pełne opakowanie, bo jest po prostu genialny pachnie przecudnie, wymieszany z HA super się wchłania a rano buźka jest jak marzenie Polecam
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 08:22   #598
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Olejek Hauschka, który planujesz jest równie, jeśli nie bardziej tłusty .
Do olejów można się przyzwyczaić.
Poza tym, jeśli ktoś nie bardzo toleruje tłustą powłokę na twarzy (tak jak ja)
to polecam sposób "na okład" nasmarować dużą ilosć, przemęczyć się z 20-30 min i nadmiar zmyć - efekt ten sam - a pościel oszczędzona
jak jeszcze taki okład zastosuje się w oparach kapieli w wannie - to jest dopiero bomba...i nic nie denerwuje, że kapie, że włosy się kleją i masażyk i wogóle
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 08:33   #599
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

No to wychodzi na to, że jestem jakaś dziwna Hipp mi się nie wchłania, nie podoba mi się zapach i w ogóle nie widzę żadnej rewelacji Wolę naturalne oleje, jeśli już, i to najlepiej w wersji do masażu przed myciem. Ewentualnie mieszane z HA, wtedy się to jakoś wchłania. Wczoraj po Zoracu nałożyłam właśnie taką mieszankę, jako że olej lanolinowy (nie pochrzaniłam czegoś? ) zawarty w oleju słonecznikowym ma wzmacniać działanie retinoidów. Siakoś się nawet wchłonęło... Chociaż już jestem bliska tego, żeby tak jak Kate30 zmieniać poszewki na jasiek codziennie
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 09:03   #600
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No to wychodzi na to, że jestem jakaś dziwna Hipp mi się nie wchłania, nie podoba mi się zapach i w ogóle nie widzę żadnej rewelacji Wolę naturalne oleje, jeśli już, i to najlepiej w wersji do masażu przed myciem. Ewentualnie mieszane z HA, wtedy się to jakoś wchłania. Wczoraj po Zoracu nałożyłam właśnie taką mieszankę, jako że olej lanolinowy (nie pochrzaniłam czegoś? ) zawarty w oleju słonecznikowym ma wzmacniać działanie retinoidów. Siakoś się nawet wchłonęło... Chociaż już jestem bliska tego, żeby tak jak Kate30 zmieniać poszewki na jasiek codziennie
nie lanolinowy , tylko linolowy

lanolinowy - to jest ten śmierdzący z owcy - super natłuszczający i łagodzący podrażnienia, z lubością stosowany przez niektórych po ostrych obdzierankach

linolowy- mozna w chemiku kupić saute albo wysmarować się którymś zimnotłoczonym olejem który zawiera w swym składzie tenże kwas - np. wiesiołek lub ogórecznik
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.