Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 16:18   #2851
gosiula95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
cera tlusta

heeej.mam cere tlusta,wagry na nosie i brodzie..twarz swieci mi sie 4 godziny po umyciu zelem i nalozeniu kremu.swieci sie bardzo bardzo na nosie a na policzkach i czole troche mniej.i to bardzo przeszkadza.bo jak tylko gdzies wychodze mam twarz tak tłusta jakby ktos mi nasmarowal wazelina.do tego mam troche pryszczy.mam 14 lat. i uzywalam juz produktow under twenty nivea young i perfecta no problem!.ale to nie pomoglo!.czy mozecie mi cos poradzic co by troche usunelo tradzik i spowodowalo ze moja skora wreszcie bedzie swieza i matowa przez caly dziEn?prosze oo pomoc!!!

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

heeej.mam cere tlusta,wagry na nosie i brodzie..twarz swieci mi sie 4 godziny po umyciu zelem i nalozeniu kremu.swieci sie bardzo bardzo na nosie a na policzkach i czole troche mniej.i to bardzo przeszkadza.bo jak tylko gdzies wychodze mam twarz tak tłusta jakby ktos mi nasmarowal wazelina.do tego mam troche pryszczy.mam 14 lat. i uzywalam juz produktow under twenty nivea young i perfecta no problem!.ale to nie pomoglo!.czy mozecie mi cos poradzic co by troche usunelo tradzik i spowodowalo ze moja skora wreszcie bedzie swieza i matowa przez caly dziEn?prosze oo pomoc!!!
gosiula95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 16:28   #2852
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja o pityvalu przeczytalam tu na wizazu i kupilam go prawie bez zastanowienia ale nie zaŁuje bo moja cera jest wdzieczna ze juz nie stosuje tych wszystkich serii antytrądzikowych drogeryjnych, kupilam w aptece sŁonik za okolo 35 zl - stosując na noc tylko starczy mi na dŁugo , na dzien hydrolat aloesowy z biochemii i bez mycia twarzy rano (za radą z wizazu oczywiscie)
wystarczy troszke poczytac i mozna świetne sposoby odkryc a efekty niespodziewane
do mycia twarzy na noc polece żel hipp bo taki używam aktualnie
maseczke dermaglinu stosowalam - trzymalam pol godziny i po zmyciu mialam twarz czerwoną ale zeszlo po 2 godzinach - może przedawkowaŁam bo 20 minut piszą - ale cera Ładna i wcale nie przesuszona
tylko nie wiem co z tym davercinem i duaciem ? czy stosowac dalej skoro po miesiącu nic nie daje ?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 16:42   #2853
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: cera tlusta

gosiula95
Warto by było przejrzeć ten wątek i wiele innych, bo uwierz, nie tylko Ty masz wągry i świecącą się twarz.
Ale widzę jesteś nowa i wiele przed Tobą

Tak na początek to:
Odstaw te Under Twenty, Perfecty, wszystko co jest z drogerii, dla nastolatek, bo to wysusza i niszczy.

Stosuje łagodny żel do mycia twarzy, np. Babydream, Cetaphil.

Potem zastosuje tonik, najlepiej zrób go sama, np. z ziół, albo kup gotowy np. Fitomed, Garnier Skóra Wrażliwa, lub AA do skóry wrażliwej.
Nie kupuj żadnego z alkocholem w składzie! Jako toniku możesz używać też wody mineralnej (Nałęczowianka, Cisowianka).

Potem nałóż krem (btw najlepiej z filtrem, ale przed Tobą długa droga ) narazie wystarczy jakiś zwykły, nawilżający, a nie żaden matujący, uwierz, matujący Ci nic nie da, poza chwilowym efektem matu i późniejszym wysuszeniem.
Np. polecany Humektan, Ziaja Rumiankowa, Hydrance Optimale Legare- Avene, Cetaphil, Physiogel, La Roche Posay Hydraphase Legare, La Roche Posay Toleriane, La Roche Posay Pityval, Ziaja Calma HLC (wersja lżejsza).

Taka łagodna pięlęgnacja pasuje prawie do każdej cery, więc nie powinna Ci zaszkodzić, a na pewno wiele pomoże.

Do tego stosuj raz na jakiś czas peeling, najlepiej enzymatyczny, a nie granulkowy, bo roznosi bakterie.
Tu polecam wszelkie peelingi enzymatyczne Ziaji, warto przejżeć KWC.

No i maseczki. Tylko błagam, nie wysuszające, najlepiej nie z drogerii typu Under Twenty, Garnier. Najlepiej domowe
-z drożdży
-z rozgniecionego banana
-z ogórka
-z sieminia lnianego
-z płatków owsianych
-z miodu
-z wody i mąki (dobra na świecenie się!)
-z aloesu

No i polecam suplementacje od wewnątrz, jak picie drożdży, bratka, pokrzywy, zażywanie cynku. (Tylko nie wszystko naraz )
Np. preparat Salfazin, który mi bardzo pomaga.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 16:42   #2854
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

gosiula95 - końcówka poprzedniej strony. Temat serii antytradzikowych, ktore w rzeczywistosi przyczyniaja sie do jeszcze wiekszego pogorszenia stanu cery był wałkowany wiele razy. Znajdz sobie na poczatek łagodny żel do mycia twarzy (np. z tych dla dzieci) i lekki, niezapychajacy krem do nawilzania cery tak jak juz napisała illegale. Reszte skompletujesz sobie po lekturze kilku biochemicznych watków konkretnego nic nie bede doradzac bo to juz kwestia zbyt indywidualna

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-08-30 o 16:43
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 10:21   #2855
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cześć
czy mogłybyście mi poradzić? Czytałam dużo na biochemii, wątkach o kosmetykach różnych firm i.. szczerze, pogubiłam się.
Chciałabym dobrać skuteczną pielęgnację, która nie kosztowałaby majątek, a jednocześnie poprawiła stan mojej cery.

Mianowice, moje czoło - przebarwienia, dziurki po trądziku, zaskórniki, od czasu do czasu niespodzianka większej rangi. Świeci się.
Nos - zazwyczaj bardziej czerwony niż inne części twarzy (czasem jak u pijaka ;p), wągry, małe blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, świeci się jak lampka.
Broda - zaskórniki, przebarwienia
Policzki - gdzieniegdzie małe blizny potrądzikowe, lekkie przebarwienia, rozszerzone pory(niektóre naprawdę duże), zaskórniki
Do tego (chyba nie ten wątek, ale też się może znacie) rozjaśnić 'wrodzone' cienie pod oczami.

Myślę, że taka łagodna pielęgnacja, jaka została polecona Gosiuli95, nie pomoże mi.
I nie wiem, tyle jest tych kosmetyków, maseczek, peelingów, że już nie wiem, w jakiej kolejności, kiedy stosować, aby zmieścić je wszystkie i skóra była jednocześnie nawilżona, jak i złuszczana, dostawała składniki antytrądzikowe etc.
Do jest taka .. szara, także chciałabym poprawić jej koloryt.

Na początku myślałam, żeby zamówić na mazidłach hydrolaty , olejki itd. , ale zainteresowała mnie Ziaja oraz kosmetyki Babydream.

Przeczytałam, że na przebarwienia dobry jest kwas BHA, ale kurację można rozpocząć w zimniejszych miesiącach. Myślałam o Acne Dermie.
Czy może dodać coś do niego ?
I czym najlepiej zmywać makijaż? Mleczkiem, żelem, olejkiem myjącym (jakiś olejek + emulgator), czy jeszcze czym innym?
I co następnie? Czytałam, że dobry na przebarwienia jest np. tonik z cytryny.
I na wieczór ten kwas?

Rano myślałam o czymś nawilżającym. Czytałam, żeby lepiej nie myć twarzy , także chciałam hydrolat + jakiś lekki krem nawilżający, np. z Ziaji. Do kremu mocznik z mazideł.

I kwestia maseczek. Bardziej przypadły mi do gustu te domowe - drożdżowa, aspirynowa etc. + chciałam jeszcze używać glinkę. Jaką polecacie? I w ogóle tyle ich jest, że bym chyba mogął robic każdego dnia inną, przez cały rok.

Aha, jak oceniacie kosmetyki z Ziaji, szczgólnie Nuno, Tin Tin i Ziaja Pro? Oraz te Babydream? Czy są wśród nich takie, które pomogłyby mojej skórze?

Bardzo dziękuję, jeśli zechcecie mi pomóc. Naprawdę, już się w tym wszystkim gubię, a chciałabym wybrać właściwą pielęgnację i poprawić stan skóry. I przepraszam za tą chaotyczność, ale nie ogarniam tego.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-08-31 o 10:44
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 13:21   #2856
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja też mam problem z tym że moja cera jest szara i blada co mnie denerwuję
ja posiadam żel TinTin i jest nawet dobry tylko trochę wysusza
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 14:05   #2857
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hedonia ja używałam Acne Derm i był to jedyny preparat który mi pomógł z przebarwieniami, wiadomo nie od razu były efekty ale warto było poczekać - działa

dobra jest takze maseczka : starta cebula + łyżka miodu + mąka ziemniaczana (żeby nadać konsystencję maseczki) - działa nawilżająco, na przebarwienia - jest super. nałożyć na 15-20min i spłukać wacikiem nasączonym mlekiem, po kilku minutach twarz przemyć wodą.

na świecenie buźki dobra jest seria La Roche-Posay - jest dość droga, ale wydajna i warta swojej ceny, tzn. ja mam:

*płyn micelarny do oczyszczania i demakijażu twarzy
*żel oczyszczający bez mydła

piję też dużo herbatek ziołowych, co pomaga oczyścić organizm, więc w jakimś stopniu też na pewno wpływa na wygląd skóry.

ja mam suchą skórę w okolicach oczu i na policzkach stosuję krem - niedawno go odkryłam ale już go kocham Oxedermil - hydronawilżąjąca formua- no tak nawilża że szok kocham go!

a na 'dołki' pod oczami to będzie ciężko poradzić, ja stosuję raz w czas plasterki ogórka - ale moim wybawieniem jest
* l'oreal touch magique - korektor, świetnie odbija światło co daje efekt wypoczętego, niepodkrążonego oka

reasumując:
moja buźka nie świeci się wcale i nie mam żadnych problemów, od kiedy stosuję właśnie to co wyżej a próbowałam już wszystkiego!!

aha ziaja to chyba zły pomysł :p
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.

Edytowane przez tewa1259
Czas edycji: 2009-08-31 o 14:07
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 15:14   #2858
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Tewa - bardzo Ci dziękuję
Acne Derm już nabyłam, zobaczę jak pomoże.

gdzie kupiłaś ten Oxedermil? W aptece?
Chyba też muszę sie po niego wybrać i oczywiście wypróbować tę maseczkę

Korektor L'oreala juz mam baardzo długo. Jest fajny, rzeczywiście, ale czasem mi się 'wałkuję'. Chcę się przerzucić teraz na minerały , może się sprawdzą.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 15:48   #2859
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

tak w aptece

myślę że minerały dla tego typu cery będą dobrym rozwiązaniem.
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 20:22   #2860
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kwasy sa wprost stworzone dla szarych, zanieczyszczonych cer z przebarwieniami. radze na dzien z kolei uzywac dobrych filtrow, zeby nie nabawic sie nowych przebarwien
a co do mineralow... ja tam nie jestem do tego przekonana. u mnie zadne CZYSTE mineraly nie trzymaja sie dobrze, po chwili sie swiece i mineraly zbieraja sie w placki, plamy. zeby dobrze sie trzymaly, trzeba nalozyc je na porzadna baze silikonowa pod makijaz. a taka baza + mineraly = normalny podklad. wiec jak juz, to stawiam na pudrowe, "long-lasting" podklady, ktore tez maja kupe mineralow, ale procz tego wiecej matujacych skladnikow i troche substancji polepszajacych ich wytrzymalosc. moje zdanie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 22:01   #2861
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cloche - wiesz, ja na próbę kupiłam taki z Essence, niby 100 % mineralny puder, też się dzieje tak, jak u Ciebie. Świecę się, placki itd. Myślałam, że z EDM będzie lepiej. Dobrze, że jeszcze nie zamówiłam, bo chyba odwiodłaś mnie od tego pomysłu .
Wnioskując z tego, że się świecisz też masz cerę mieszaną/tłustą. Jaki podkład byś mi poleciła?
Taki który nie zapycha, nie niszczy cery, a dobrze kryje.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 22:12   #2862
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hedonia ja ma puder Revlon'a Vital Radiance i muszę przyznać że fajnie wtapia się w cere , matuje na około 4 h jak nie więcej , nie zapycha i kryje moje niespodzianki
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 22:27   #2863
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

o, właśnie miałam pisać o revlonie. Bardzo lubię tę markę.
Miałam kiedyś Revlon Colorstay i nie wiem, czy nie niszczy cery (wtedy miałam inne czynniki - przebywanie w zadymionych miejscach, sama paliłam jak kocioł, zła pielęgnacja)
Chciałabym używać podkładu, bo szczerze, rano nie ma za wiele czasu, a z minerałami trzeba się packać. Ale cóż, chcę mieć jaką taką cerę.

Tak więc, jak myślicie - czy codzienna odrobina Colorstaya do cery tłustej i mieszanej zaburzy bardzo pielęgnację? Nie wiem, czy nadal będzie taki fajny jaki kiedys, dawno go nie używałam.
Myślałam też nad takim http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/opinie/Revlon-Colo...7eff63c585080b , ale w płynie zawsze jednak bezpieczniej i szybciej.

co możecie polecić? dzięki z góry.

edit: Kasiu, myślisz o tym ? http://www.allegro.pl/item712750527_..._020_sand.html Dobrze kryje , też wszelakie nierówności, zaczerwienienia etc?
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-08-31 o 22:32
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 08:17   #2864
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a czy kombinacja kwas na noc plus filtr rano i na to makijaz mineralny jest mozliwa ?
bo mi mineraŁy okropnie sie sprawują na filtrze , za to na czystej twarzy slicznie sie caŁy dzień trzymaŁy - nakŁadaŁam na mokro no i teraz szkoda mi tego efektu wiec musze wybrac albo filtr albo mineraŁy?
kurcze jak sobie przypomne te wszystkie maści od dermatologa nakŁadane na twarz i chodzenie bez filtra....
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 08:18   #2865
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
a czy kombinacja kwas na noc plus filtr rano i na to makijaz mineralny jest mozliwa ?
bo mi mineraŁy okropnie sie sprawują na filtrze , za to na czystej twarzy slicznie sie caŁy dzień trzymaŁy - nakŁadaŁam na mokro no i teraz szkoda mi tego efektu wiec musze wybrac albo filtr albo mineraŁy?
kurcze jak sobie przypomne te wszystkie maści od dermatologa nakŁadane na twarz i chodzenie bez filtra....
Możliwa, o ile się ma primer... lepiej filtry stosować niżby narażać się na przedwczesne starzenie.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 10:00   #2866
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja daje jako primer puder bambusowy - ale chyba musze zmienic filtr?
nie wiecie gdzie jest jakaś wyprzedaż filtrów w aptece internetowej?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 10:04   #2867
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
ja daje jako primer puder bambusowy - ale chyba musze zmienic filtr?
nie wiecie gdzie jest jakaś wyprzedaż filtrów w aptece internetowej?
nie nie musisz
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 10:09   #2868
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

oj chyba nie musze - ale chce!!!
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 11:00   #2869
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
oj chyba nie musze - ale chce!!!
to inna sprawa wtedy... bo wtedy sama chcesz a nie mów, że nie można, bo można.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 11:50   #2870
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, nie wiecie, czy seria AA young została wycofana?

w Rossmanie jej nie ma, w dozie też, na stronie AA widzę serie do trądziku, ale nazywa się Therapy chyba....
czy ktoś się orientuje o co chodzi
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 18:12   #2871
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hedonia moja mama na ten fluid, ma tłustą cere i świeci się po nim
ja mam ten http://www.allegro.pl/item727418542_..._light_01.html
i co o nim mogę powiedzieć - nie mam zbyt wielu krost ale ostatnio wyskoczyło mi na nosie kilka i zakrył je dobrze, z zaczerwieniami radzi sobie słabo, idealnie stapia się z cerą, matuje na jakieś 4 h, nie robi smug jak dla mnie jest świetny

czy serum z witaminą C może zapychać ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 18:39   #2872
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kasiu - ale stosujesz sam puder , czy tylko jako poprawka podkładu?
Jeśli sam, widać takie dobre krycie, czy lekki retusz? Wygładza skórę? Bo zaczerwienienia to trzeba będzie korektor chyba. Potrzebuję czegoś, co dobrze kryje, matuje i nie zapycha. Myslalam o Revlon Colorstay do tłustej/mieszanej, ale wciąż się wacham..

dziękuję Ci bardzo za wszystkie odpowiedzi
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-09-01 o 18:41
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 18:50   #2873
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

stosuję go na podkład i do poprawek w ciągu dnia
jak dla mnie lekko wygładza , nie zapycha , jak nakładałam go na czystą twarz to też dobrze się spisywał jednak nie było takiego efektu jak z podkładem
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 19:18   #2874
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A jakiego używasz podkładu, skoro wszystko z cerą już teraz jest ok?
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 19:24   #2875
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

obecnie ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5717
jednak mam zamiar kupić coś nowego (bo ten znudził mi się niecały rok go mam) i taniego bo kasy brakuje
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 19:54   #2876
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja go chyba jednak nie wypróbuję, z informacji na kwc to jednak nie to, czego potrzebuję.
Wiesz, kiedyś miałam Lirene City Matt i z tego, co pamiętam, był bardzo fajny, a kosztuje 20 zł
ja tez muszę coś niedrogiego , bo muszę kupić jeszcze dużo innych rzeczy.
I nie wiem, czy brać ten Revlon Colorstay, używała któraś z Was?
Do tego chce sypki puder mineralny, też z revlona.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-09-01 o 19:55
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:08   #2877
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja to jeszcze jestem nastolatką więc szukam czegoś na moją kieszeń
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:24   #2878
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja też
trochę popracowałam w wakacje i stówka się jeszcze ostała, tak więc wydam ją na jakiś podkład + puder. No, i bibułki matujące.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:36   #2879
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

bibułki też muszę kupić , mam zamiar te z Wibo
puder rozświetlajacy i matujący też jest na mojej liście xd
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:44   #2880
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hedonia, mam szybko przetluszczajaca sie cere, ale wyrabiam ostatnio calkiem dobrze nawet caly dzien bez poprawek. troche sie swiece po jakims czasie, ale nic mi nie splywa z twarzy

a co stosuje: jesli mam na twarzy tlusty filtr, to najpierw matuje go pudrem jedwabnym do ciala hauschka (bialy - na jasnej cerze bezbarwny). dobrze matuje, ale bez podkladu w postaci tlustego filtra mi sie juz nie podoba. na to nakladam almost powder make-up clinique. uwazam, ze swietnie kryje, ale do najtanszych nie nalezy.
jesli nie mam wysokiego, tlustego filtra (czyli mam krem nawilzajacy z filtrem "miastowym" 15), to nie stosuje juz hauschki i od razu na to podklad clinique - ogolnie mozesz sobie kupic jakis podklad w kompakcie matujacy, ktorym moglabys robic poprawki w ciagu dnia...

poradzic ci moge tyle: czy podklad bedzie w plynie, czy w pudrze - zdecydowalabym po testach konkretnych produktow w drogerii. bo czasem puder lepiej kryje, a przy tym bedzie matowal. co gorsze miejsca i tak najlepiej potraktowac korektorem

A TERAZ: moje nowe doswiadczenia z filtrem AVENE wyprobowalam w koncu i ja ta wyslawiana emulsje. to jest niesamowite, ile tego potrafi sie wchlonac i nie swiecic sie przy tym jak smalec - nie potrzebowalam hauschki, po prostu na to delikatnie pedzlem nalozylam clinique i gotowe! czyz to nie piekne?

cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.