Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-30, 23:24   #2281
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
(...)
ANTURIUM to co chcesz odkryć ja wypytałam do bólu moją doktorkę.A ona z anielską cierpliwością mi za każdym razem wykłada.Dlatego też nie mam zbyt dużej kolekcji kremów i używam to co naprawdę potrzebne.
Plamy są głęboko w skórze właściwej.Poprzez różnego rodzaju uszkodzenia(nadmierne opalanie,hormony+opalanie )mamy tam nadmiar melaniny.Tylko cos tam dociera i hamuje ich rozwój,Jednak UVA gdy tam dotrzepowoduje jego wzmożoną produkcję.UvA jest nawet w pochmurne bezsłoneczne dni,dlatego zawsze trzeba 50+.Jak będziesz chciała to czasami ci więcej napiszę.To nie moja mądrość tylko wiedza wyduszona z doktorki-a moja chęć wielka do pozbycia się paskuctwa.
Wszystkie inne kremy działają na chwielę i tylko w naskórku,bez względu na swojącenę i zawartość(witaminy,lipidy itd)Dlatego też warto używać tanich kremów .a w celu polepszenia kondycji skóry,trzeba inwestować w to co dochodzi do skóry właściwej(np.mezoterapia i inne których jeszcze nie próbowałam)
Jeśli możesz Castrolku to zapytaj swoją doktor czy melanina znajduje się jednym miejscu czy też krąży we krwi. Może to głupie, ja jeszcze do tego nie dotarłam ale mnie to zastanawia. W ogóle to napisz mi proszę w wolnej chwili możliwie najwięcej tego o czym się dowiedziałaś. Jeśli chcesz to podam Ci na priva mój adres mailowy?
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-30, 23:34   #2282
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Anturium napewno nie krązy we krwi ale wiem że może się przemieszczać, grupować się w większe lub mniejsze grupy skupiska. Nie wiem od czego to zależy ale na pewno słońce UVA ma na to duży wpływ
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 07:50   #2283
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez denna Pokaż wiadomość
TZ widzi i rozmawiałam z nim o tym, bo sie wczoraj pozbierać nie mogłam, on twierdzi, ze to takie specyficzne poczucie humoru (którego widać ja nie kumam) i wynika to z sympatii?!?!?!?! tescia do mnie.... No to niech ten mój teśc mnie jednak tak nie kocha, bo ja to odchorowywać musze
Ja jak kogoś lubie to mu miłe rzeczy mówie, a nie............. ech.

A z tańcem to jest tak, że jakoś mi utkwiło: - jesli nie potrafisz, nie pchaj sie na afisz. No i jak ja dziś widze te różne osoby, które np. do Idola biegną, to najlepiej bym sie pod koc schowała, bo nie wiem gdzie oczy podziac...
Ja ich podziwiam za odwage, że mają siłe realizowac swoje marzenia, że chcą chociaż spróbować - bo to ważne - ale jesli spece mówią, że klops i zenada, to jednak należy to z pokorą uznać. I sie nie blaźnić dalej. No i ja tak z tańcem u siebie czuje. Może do tego potrzeba dwóch drinków, może dobrego tancerza,a raczej świadomości własnego ciała, a ja tego nie mam. Se wole siedziec i obserwować z przyjemnością innych
dzien dobry KOchane Plamki

Dennuś - wczoraj zasnęłam w połowie drogi do łózka i nie przeczytałam Twojego posta. I wiesz, według mnie warto jednak ustalić z przyszłym teściem i warto, żeby Twoj TZ też to uznał, że nie tylko Ty masz poznać jego typ humoru, ale takze warto, żeby teść dowiedział się, że ty masz inny typ umoru i Ciebie to, co on mówi - nie śmieszy. On też powinien się starać o to, by Wasza relacja była ok.
To tak, jak ludzie bez zadnego trudu ustalają -ja lubie szpinak, a drugi spokojnie moze powiedziec - a ja nie bardzo. i spokój. Sprobuj może tak do tego podejsć - do tego, że możesz bo masz prawo spokojnie powiedziec, jak się czujesz z jego tekstami.


a ad. Waszych wspominek dot. robótek ręcznych - ja namiętnie robiłam na drutach. Cała moja młodość to druty w rękach. tylko wcale nie z przyjemności tylko z konieczności bo inaczej nie miałabym cxasami w co się ubrać i te poszukiwania wełny, farbowanie w kotłach do robienia weków. Brrrrr.... nigdy wiecej .....

Castrolku - pisze sie na ten przepis dziekuję
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 08:12   #2284
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Castrolek ja tez chce przepis na łososia pysznego
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 08:44   #2285
denna
Rozeznanie
 
Avatar denna
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: COSmos
Wiadomości: 674
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
dzien dobry KOchane Plamki

Dennuś - wczoraj zasnęłam w połowie drogi do łózka i nie przeczytałam Twojego posta. I wiesz, według mnie warto jednak ustalić z przyszłym teściem i warto, żeby Twoj TZ też to uznał, że nie tylko Ty masz poznać jego typ humoru, ale takze warto, żeby teść dowiedział się, że ty masz inny typ umoru i Ciebie to, co on mówi - nie śmieszy. On też powinien się starać o to, by Wasza relacja była ok.
To tak, jak ludzie bez zadnego trudu ustalają -ja lubie szpinak, a drugi spokojnie moze powiedziec - a ja nie bardzo. i spokój. Sprobuj może tak do tego podejsć - do tego, że możesz bo masz prawo spokojnie powiedziec, jak się czujesz z jego tekstami.


a ad. Waszych wspominek dot. robótek ręcznych - ja namiętnie robiłam na drutach. Cała moja młodość to druty w rękach. tylko wcale nie z przyjemności tylko z konieczności bo inaczej nie miałabym cxasami w co się ubrać i te poszukiwania wełny, farbowanie w kotłach do robienia weków. Brrrrr.... nigdy wiecej .....

Castrolku - pisze sie na ten przepis dziekuję
Ja sie po prostu za dużo wszystkim przejmuję. Chyba na starośc na kurs asertywności poleze Ale Kamilciu, masz całkowitą rację, tez wyznaję zasadę, ze każdy ma święte prawo być innym, różnym ode mnie w poglądach, zachowaniu i czym tam jeszcze - jednak NIE SPRAWIAJĄC nikomu tym przykrości i również uznając odrębnośc każdego człowieka. Tym bardziej będąc w gościach. Ale to trudna sztuka umieć sie pięknie różnić Się bede uczyć tego dalej, bo różne sytuacja w życiu pisane.
Dobra, bo sie w kaznodzieję, zaraz zamienię

Castrolciu, wrzuć prosze tu te rybe - bo ja tez apetytu nabrałam

Anturku - jak Twoja buźka dzisiaj? Wyrównują się te miejsca po wulkanach? Ranki ustępują?
A Ivcia - widzisz jednak jakieś plamy, czy to może (mam nadzieje) złudzenie jakieś było?
Domcia - jak Twoja skóra? goi sie, łuszczy? Ty sie kochana oszczędzaj, bo delikatną masz buźke i pewnie to co ja na moim tłuściochu bym zniosła bezboleśnie, Ty odchorowujesz strasznie cierpiąc
Buczka, wiesz co? Ty jesteś Meister w sprawianiu uśmiechu, o takiego:
denna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 08:58   #2286
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Dzien dobry lejdis


Sagulec wylaczaj komputer i ucz sie .Do srody mozesz tylko godzinke dziennie z nami siedziec.A od srody 24 godz.
BIERZ SIE ZA NAUKE,bo Cie przepytam zaraz !!!!!
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 09:17   #2287
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

No i Sagus sie uczy(chyba)

Kamilcia mnie sie przypomnialo jak z pieluch "szylam" bluzke i nawet w niej chodzilam
Pamietam jak nos przyklejalam do Pewexowskiej szyby i ogladalam zagraniczne rzeczy.A jak kiedys jednego dolara dorwalam i chcialam cos kupic to mnie chamy nie obsluzyli
To byly czasy
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 09:46   #2288
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Witajcie kochane.

Przybiegłam sie przywitać po wikendowej przerwie.
No a teraz zabieram sie za czytanie zaległości- bo dużo tu tego.

wstawiam kawusie i do dzieła
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 10:10   #2289
wiiniii
Rozeznanie
 
Avatar wiiniii
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 817
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Buczuś kochana to na receptę i u was tez na pewno (chociaż mnie bratowa przyniosła bez) w końcu to psychotrop. ale rzucie tych gum wspomaga takze poza paroma kg nie ma efektów ubocznych. A ja probowałam wszystkiego hipnoza, itp teraz się z tego śmieję. Zyban polecam. Bezbolesnie sie to przechodzi nie jest się nerwowym, nie sięgasz po inne rzeczy. A te kg to z tego że ci sie metabolizm zmienia bo nikotyna go przyspiesza ale szybko sie wyrównuje ten stan

a ja rzuciłam jak zaszłam w piersza ciaze i nie wróciłam juz
nawet nic nie przytyłam
mj szwagier rzucił z dnia na dzien moj tesciu tez
wnerwaił ich ze nie moga alic tam gdzie wszyscy siedza
i nie pala nie przytyli
kolezana tez rzuciła przed pierwsza ciaza
nie myslec o tym i rzucic
zajac sie praca domem dziecmi nie myslec o paleniu
dla mnie to było proste a tez mam stresy
z kolei kolezanki mama pali mimo ze jej ucieli kawałek płuca
moja mama tez paliła i nawet nie rzucała

nie wiem od czego to zalezy
__________________
carpediem
27 wrzesień 2008r.
http://img.userbars.pl/80/15960.jpg
wiiniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 10:15   #2290
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Dzien dobry lejdis


Sagulec wylaczaj komputer i ucz sie .Do srody mozesz tylko godzinke dziennie z nami siedziec.A od srody 24 godz.
BIERZ SIE ZA NAUKE,bo Cie przepytam zaraz !!!!!

Szpieg
Ja tu tylko na chwilke,a tu takie powitanie
Ucze sie kochanie,uczeOczy mam juz jak spodki.Musze sie napic kawyNie zagladam tu na dluzej niz 2minutki


Dzien dobry
__________________
Kobieta nigdy nie wie czego chce,ale nie spocznie,dopoki celu nie osiagnie.
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 10:50   #2291
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Witam i zmykam
Bucza palenie fuj choć sama paliłam i ot tak rzuciłam i przytyłam 4 kg i zrzuciłam od stresa
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 11:21   #2292
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

No dobra już oprzeczytałam od czego tu zacząć.

Domciu- Co za piękny koń.
Przygoda z jeleniem to jakiś horror.
Co do depilacji, to ja myślałam że tylko ja mam takie głupie pomysły. Też cierpie z powodu białego meszka i kiedyś jeszcze przed cosmelanem wpadłam na genialny pomysł że go sobie kremem wyjaram, no ale żeby mi sie dobrze meszek wyjarał to krem do depilacji trzymałam nie 20 min(jak w instrukcji) tylko 40 minut. Wylądowałm w szpitalu z poparzoną twarzą. Wstyd jak cholera . Rany zagoiły sie bez śladu, jednak swój meszek zaakceptowałam- bo już w życiu depilować go nie będę .
No domciu- człowiek uczy sie na swoich błędach.

Buczuś- znowu temat palenia. Szkoda mi Ciebie że tak nie możesz sie wyrwać ze szpon zgubnego nałogu. Wiem że cierpisz z powodu pękających naczynek- ale czy Ty wiesz że to głównie od palenia.
Wierzę w serduchu że już nie bawem Ci sie uda.


Ivonaczko- dlaczego sądzisz że ja plamiska miałam innego pochodzenia. Moje plamy były efektem chorych hormonów i nałogowego opalania się i żadnego innego pochodzenia. Robiłam dwie maski,(bo po pierwszej mi wróciły i to z prędkościa światła plamy przecież) skóre mam wrecz wyjałowioną przez cosmelan, dotego jestem bardzo zdyscyplinowana, cosmelanem cieniutką warstwą maziam sie codziennie na noc i to już dwa lata i 9 miesięcy- czyli kupe czasu. a rano zawsze krem z filtrem, czy pada deszcz, czy świeci słonńce, zawsze mam filtr który jeszcze dosmarowuje w ciągu dnia.

Castrolku- jako świeża żona, to mi sie skóra jeży jak słysze o rozwodzie, to straszne, wiem co czujesz, ja też jestem w szoku. Tym bardziej to sie odczuwa jak takie niemiłe rzeczy dotykają naszych bliskich znajomych i ból w tym że nijak nie można pomóc.

......Na temat gotowania sie nie wypowiadam........wiado mo z jakich powodów .......... .
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 11:34   #2293
wiiniii
Rozeznanie
 
Avatar wiiniii
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 817
Question Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

dziewczyny znacie moze hiszpańska firme i jakosc kremów firmy Clarena
możecie wyrazic jakakolwiek opinie?


http://www.clarena.pl/cms/?__page_id=100
http://www.clarena.pl/cms/?__page_id=45
__________________
carpediem
27 wrzesień 2008r.
http://img.userbars.pl/80/15960.jpg

Edytowane przez wiiniii
Czas edycji: 2008-12-01 o 14:52
wiiniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 11:54   #2294
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez wiiniii Pokaż wiadomość
dziewczyny znacie moze hiszpańska firme i jakosc kremów firmy Clarena
możecie wyrazic jakakolwiek opinie?


ja nie znaju
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 12:04   #2295
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Wiinii a gdzie ty ją znalazłaś i co takiego dobrego mają
Mam już dzisiaj dosyć telefonów z akwizytorami itp naciągania mnie na bzdury, bzdety wolę wysłać do domu dziecka ............ och okres przedświąteczny się zaczyna ludzie i zwierzaki zaczynają wariować. Bateria w telefonie stacjionarnym mi pada i wiem co TZ chce pod choinkę
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 12:06   #2296
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez wiiniii Pokaż wiadomość
dziewczyny znacie moze hiszpańska firme i jakosc kremów firmy Clarena
możecie wyrazic jakakolwiek opinie?
Ja mam kremik pod oczy i do tego serum - bardzo bardzo fajne i mega wydajne
To serum to eye contur dna a krem to oxygenating
Broda znowu mi oblazła i troche szczypie.....
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 12:12   #2297
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
No i Sagus sie uczy(chyba)

Kamilcia mnie sie przypomnialo jak z pieluch "szylam" bluzke i nawet w niej chodzilam
Pamietam jak nos przyklejalam do Pewexowskiej szyby i ogladalam zagraniczne rzeczy.A jak kiedys jednego dolara dorwalam i chcialam cos kupic to mnie chamy nie obsluzyli
To byly czasy
tak , pamiętam też taką miałam a najlepiej farbowały farby Kakadu
a pamiętasz, że przed farbowaniem mozna było ściągnąć kawałek materiału np. sznurkiem i potem , po farbowaniu, byly takie białe koła ?

i jeszcze były takie sztuczne dolary zwane chyba bonami....

o rany , Buczuś, młodsze Cosmelanki to pewnie nie wiedzą, o czym my..... to jak przedwojenne kroniki filmowe
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 12:17   #2298
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
tak , pamiętam też taką miałam a najlepiej farbowały farby Kakadu
a pamiętasz, że przed farbowaniem mozna było ściągnąć kawałek materiału np. sznurkiem i potem , po farbowaniu, byly takie białe koła ?

i jeszcze były takie sztuczne dolary zwane chyba bonami....

o rany , Buczuś, młodsze Cosmelanki to pewnie nie wiedzą, o czym my..... to jak przedwojenne kroniki filmowe
Ja pamiętam doskonale ale nie szyłam bo ja antytalent zawsze byłam - babcia mi szyła, a farbowałam koszulki bawełniane w ten sposób. Ach peweksy to było oj było - nos bez mała rozwalony na tej szybie.......bony tez pamietam, kolejki, kartki itp.....
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 12:22   #2299
denna
Rozeznanie
 
Avatar denna
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: COSmos
Wiadomości: 674
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
tak , pamiętam też taką miałam a najlepiej farbowały farby Kakadu
a pamiętasz, że przed farbowaniem mozna było ściągnąć kawałek materiału np. sznurkiem i potem , po farbowaniu, byly takie białe koła ?

i jeszcze były takie sztuczne dolary zwane chyba bonami....

o rany , Buczuś, młodsze Cosmelanki to pewnie nie wiedzą, o czym my..... to jak przedwojenne kroniki filmowe
Pamiętam, że dziecięciem będąc zawsze zazdrościłam starszej kuzynce takich pięknych bluzek własnie zwiazywanych w farbowaniu nitkami, żeby maziaje wychodziły
I pamiętam jak sie nosiło to, co dziś w modzie wraca - mianowicie wszelkie noetoperzowate kamizelki czy swetry i butki typu balerinki z takim ostrym noskiem. O, i czapki-kominy pamiętam - sama robiłam na drutach w podstawówce!
denna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 12:22   #2300
wiiniii
Rozeznanie
 
Avatar wiiniii
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 817
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Wiinii a gdzie ty ją znalazłaś i co takiego dobrego mają
Mam już dzisiaj dosyć telefonów z akwizytorami itp naciągania mnie na bzdury, bzdety wolę wysłać do domu dziecka ............ och okres przedświąteczny się zaczyna ludzie i zwierzaki zaczynają wariować. Bateria w telefonie stacjionarnym mi pada i wiem co TZ chce pod choinkę
poleciła mi to moja kosmetyczka
a w szczegolnosci kapsułki peptydowe pod oczy i chciałam Was podpytac czy moze juz uzywałyscie kiedys i czy warto w to wejsc

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Ja mam kremik pod oczy i do tego serum - bardzo bardzo fajne i mega wydajne
To serum to eye contur dna a krem to oxygenating
Broda znowu mi oblazła i troche szczypie.....
to zaryzykuje Bo sprzedaje mi to w fajnej cenie nie takiej katalogowej
to serum zaproponowała po 48 zł
dziekuje kochane za odpowiedź
buziaki
__________________
carpediem
27 wrzesień 2008r.
http://img.userbars.pl/80/15960.jpg
wiiniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 12:38   #2301
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Dzień dobry

Ja zupełnie nie na temat lat osiemdziesiątych. Posiedziałam wczoraj dość długo.
Dziewczyny mam to, czego dziś szukałam
Napiszę Wam w skrócie. To naprawdę bardzo ważne.
Melanina to pigment, powstaje w procesie melanogenezy.
Gdzie znajduje się melanina?
W kilku miejscach ale nas najbardziej interesuje skóra, tylko o niej będę dalej pisać. Melanina znajduje się w naskórku, a nie jak sądziłyśmy w skórze właściwej. Naskórek składa się z pięciu warstw, najbardziej zewnętrzna to rogowa, a następnie jasna, ziarnista, kolczysta i podstawna (dzięki Masi). Im jaśniejsza naturalna karnacja skóry, tym melaniny mniej. I tak, najbledsze z nas mają ją najgłębiej (cały czas mowa o naskórku) czyli w wartwie podstawnej, czarnoskóre mają melaninę we wszystkich warstwach naskórka. o tak ale wśród nas nie ma murzynek. Badam Waszą czujność. To dlatego Cosmelan najszybciej działa na ciemnej skórze. Generalnie rzecz ujmując, w warstwie podstawnej znajdują się komórki, zwane melanocytami, gdzie powstaje melanina i czeka na uwolnienie pod wpływem różnych bodźców. Mogą nimi być hormony, promienie UV lub po prostu czynniki genetyczne (piegi). Proces odbudowy naskórka średnio trwa 4 tygodnie. Liczymy go od chwili powstania komórek w naskórku podstawnym, komórki "dojrzewają" i są wypychane przez komórki nowopowstałe pod nimi, w ten sposób powoli przechodzą wszystkie kolejne pięć warstw aby w końcu się naturalnie złuszczyć.
Po co nam melanina?
Jest naszą naturalną formą filtra czyli ochrony zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. A wiecie CO głównie chroni? Chroni nasz materiał genetyczny czyli DNA. Drugim ważnym zadaniem melaniny jest funkcja antyutleniacza, czyli zdolność do usuwania wolnych rodników, to przez nie nasza skóra się starzeje.
Przestrogi.
Wracamy do promieni UVB. Wiecie, że melanina jest produkowana kilka dni po kontakcie z nimi? Mało tego, może być wytwarzana w miejscach, których nie opalałyśmy! To jest powód powracających plam, pomimo ochrony twarzy, kiedy opalamy resztę ciała. To bardzo istotna informacja dla miłośniczek solarium.
Jeszcze na dokładkę ostatnia przestroga. Olejki eteryczne są substancjami fotouczulającymi! Znajdują się w perfumach ale my je także kupujemy na przykład na BU (ja też).
Proszę Was wszystkie, przeczytajcie to.
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 13:03   #2302
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

O ciekawe.....ciekawe!!!! Dzięki Anturium. Ja zbladłam teraz od kilku dni nic sie póki co nie zmienia.....Ale że ja ciemna to może szybciej sie tego pozbędę. Czy moge skopiować i wysłać plamce-kolezance do stanów!!!
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 13:17   #2303
wiiniii
Rozeznanie
 
Avatar wiiniii
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 817
Exclamation Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ja zupełnie nie na temat lat osiemdziesiątych. Posiedziałam wczoraj dość długo.
Dziewczyny mam to, czego dziś szukałam
Napiszę Wam w skrócie. To naprawdę bardzo ważne.
Melanina to pigment, powstaje w procesie melanogenezy.
Gdzie znajduje się melanina?
W kilku miejscach ale nas najbardziej interesuje skóra, tylko o niej będę dalej pisać. Melanina znajduje się w naskórku, a nie jak sądziłyśmy w skórze właściwej. Naskórek składa się z pięciu warstw, najbardziej zewnętrzna to rogowa, a następnie jasna, ziarnista, kolczysta i podstawna (dzięki Masi). Im jaśniejsza naturalna karnacja skóry, tym melaniny mniej. I tak, najbledsze z nas mają ją najgłębiej (cały czas mowa o naskórku) czyli w wartwie podstawnej, czarnoskóre mają melaninę we wszystkich warstwach naskórka. o tak ale wśród nas nie ma murzynek. Badam Waszą czujność. To dlatego Cosmelan najszybciej działa na ciemnej skórze. Generalnie rzecz ujmując, w warstwie podstawnej znajdują się komórki, zwane melanocytami, gdzie powstaje melanina i czeka na uwolnienie pod wpływem różnych bodźców. Mogą nimi być hormony, promienie UV lub po prostu czynniki genetyczne (piegi). Proces odbudowy naskórka średnio trwa 4 tygodnie. Liczymy go od chwili powstania komórek w naskórku podstawnym, komórki "dojrzewają" i są wypychane przez komórki nowopowstałe pod nimi, w ten sposób powoli przechodzą wszystkie kolejne pięć warstw aby w końcu się naturalnie złuszczyć.
Po co nam melanina?
Jest naszą naturalną formą filtra czyli ochrony zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. A wiecie CO głównie chroni? Chroni nasz materiał genetyczny czyli DNA. Drugim ważnym zadaniem melaniny jest funkcja antyutleniacza, czyli zdolność do usuwania wolnych rodników, to przez nie nasza skóra się starzeje.
Przestrogi.
Wracamy do promieni UVB. Wiecie, że melanina jest produkowana kilka dni po kontakcie z nimi? Mało tego, może być wytwarzana w miejscach, których nie opalałyśmy! To jest powód powracających plam, pomimo ochrony twarzy, kiedy opalamy resztę ciała. To bardzo istotna informacja dla miłośniczek solarium.
Jeszcze na dokładkę ostatnia przestroga. Olejki eteryczne są substancjami fotouczulającymi! Znajdują się w perfumach ale my je także kupujemy na przykład na BU (ja też).
Proszę Was wszystkie, przeczytajcie to.
czyli opalając sie na słoncu same np nogi moga wyjsc plamy na buzce
opalając sie na solarium wyłaczajac lampy na twarz , zakrywajac twarz folia - to nic nie daje i tak plamy wyjda!!!!!!!!!!!
__________________
carpediem
27 wrzesień 2008r.
http://img.userbars.pl/80/15960.jpg

Edytowane przez wiiniii
Czas edycji: 2008-12-01 o 13:19
wiiniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 13:22   #2304
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Anturium klask i:zero slońca a ja je uwielbiam bo poprawia mi nastroj i jest mi cieplutko
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 13:24   #2305
wiiniii
Rozeznanie
 
Avatar wiiniii
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 817
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Anturium klask i:zero slońca a ja je uwielbiam bo poprawia mi nastroj i jest mi cieplutko

ja tez jestem załamana

nie moge sie niczym smarowac bo wszystko co wypróbowałam strasznie brudzi ciuchy a np biała koszule
__________________
carpediem
27 wrzesień 2008r.
http://img.userbars.pl/80/15960.jpg
wiiniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 13:26   #2306
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Dzień Dobry Kropeczki

Ja to dzisiaj ...laseczka już jestem Nic mnie nareszcie nie boli , no dobra ... mam strup na 2/3 twarzy i tak już w stajni byłam ... ale na szczęście tam ludzie, ktorzy znają mnie od lat, więc tylko Pan Zygmunt ( stajenny, starszej daty facet ) powiedział, ze co to za babskie wymyśluny by na brązowo tak sobie twarz pomalować, dopiero jak mu podetknęłam gąbulę pod nos prawie i powiedziałam, że to strup, to się przeżegnal i zawspółczuł mi niemiłosiernie myśląc, że to choroba jaka Ja oczywiście nie przyznałąm się do depilacji kremowej - chyba by przestal do mnei się odzywać - specyficzny, ale prawy człowiek z tego Pana Zygmunta

Madziusia - bardzo się cieszę, ze nie tylko mnei samej taka fantazja do głowy przyszła - ja też pewnie, gdyby nie Max, wylądowałabym w szpitalu , ale dla mnei jesteś mistrzynią świata, ja to tak rachitycznie 2 minutki, ale 40 minut No agentka nie z tej ziemi

Anturek - Ty dla mnie jesteś obok Masimki drugą skarbnicą wiedzy

Saguś co z Twoim blondem

denna - nie martw sę i porposzę jeśli potrafisz - zdystansuj się do teścia Faceci czasami nie przebierają w słowach i nawet nie zdają sobie sprawy ile bólu mogą sprawić

bucz - stroik adentowy ślicznowaty Rzuć palenie - poproszę

U mnie zaczęly się oczekiwane schody, czyli to czego najbardziej się obawiałam, Mama nie przyjęła Małego dzisiaj do siebie
... musiałam zabrać dzisiaj Maxa ... ze sobą do stajni ... Ku mojej rozpaczy, a Jego wielkiej radości, unurzał się w błocie na padoku, wlazł do psiej budy i nie chciał z niej wyjść, wyszarpał kota za ogon ( kochany kot nie podrapał Gadziny na szczęście i dał się mi przeprosić ), wpadł do kuchni leśniczego i uciekł z niej z garnkiem właściela ...
Jak tak dalej pójdzie ... to nas wykopią i z Marantą do domu przyjadę
Czekam z utęsknieniem powrotu TŻ i września 2009 Mała Gadzina pójdzie do przedszkola

castrolku - masz już wyniki Twojego Synka ?
__________________


Edytowane przez dome
Czas edycji: 2008-12-01 o 13:28
dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 13:48   #2307
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Domuś - a o co chodzi z Twoja , jak rozumiem, Mamą ??? dlaczego nie chce przyjąc Maksia ?
Kwiatuszku - masz naturę naukowca. To, co napisałaś jest cudne, że teraz to wiemy, ale i wstrząsajace, że np. z łydek na twarz mi plamy przejdą
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 14:03   #2308
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Dziewczyny kopiujcie oczywiście do woli, to nie jest skopiowane z żadnej strony, przeczytałam tego wczoraj bardzo dużo, przerzuciłam "na polski" i zebrałam do kupy więc nikt nam nie zagrozi prawami autorskimi. Pomysłałam nawet na początku, by źródła informacji wrzucić w formie linków ale już po dwóch godzinach wiedziałam, że tego będzie za dużo, poza tym zauważyłam że do tych linków i tak nikt nie sięga.
Samo przechodzenie plam na inne, nieopalane części ciała, to tylko jeden problem, drugi jest taki, że wystrzegając się słońca, a tym samym wytwarzania melaniny blokujemy naturalną produkcję antyutleniaczy więc się starzejemy. Starzejemy się również od słońca więc to i tak błędne koło. Antyutleniacze musimy załadować inną drogą. Pamiętajcie o olejkach eterycznych, mnie to zmartwiło
Ja przepraszam, że nie włączam się w aktualne tematy ale zaczytuję się tymi stronkami.
Sagusia - żadne blondy, teraz nauka do środy włącznie.
Domeczku jeździj kochana do tej stajni, nie będziesz miała czasu na kombinacje, a buźka się zagoi i może przed kolejnym pomysłem zdążysz do dr Osadowskiej na profesjonalną depilację Kochanie takiej buzi, jaką Cię natura obdarowałą nie wolno bezkarnie niszczyć, ciesz się nią.

Ja też szyłam bluzki z tetry, a następnie je farbowłam włąśnie Kakadu Dziewczyny, przecież to nie było tak dawno temu? Powiedzcie, że nie
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 14:07   #2309
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Anturek- Mistrzostwo Swiata!!! Chyle czoło.
Pamiętacie jak ja w te wakacje na budowie też zjarałam plecy. Ale plamiska mi nie wyszły, chyba tylko dlatego że ja codziennie sie cosmelanie.
Cosmelan chroni nas przed plamiskami, z anturkowego rozumienia to tak by to wyglądało, że melanocyty w podstawowej warstwie naskórka nie mają szans na wydzielenie melaniny, jeżeli codziennie na gębie jest cosmelan.
CZYLI COSMELANKI KTÓRE ROBIĄ PRZERWĘ NAWET DWUDNIOWĄ W SMAROWANIU COSMELANU DAJĄ SZANSE MELANOCYTOM NA UWOLNIENIE MELANINY- CZYLI STĄD BIORĄ SIĘ CIENIE.
OOOOO jeżżżżżżu jakie to teraz logiczne, teraz wiecie dlaczego ja nie mam cieni ----bo ja codziennie sie cosmelanie.



Domciu- to chyba miałaś jakiś mocny krem do depilacji- skoro po dwóch minutkach tak Cie poparzyło. ja miałam bardziej delikatny( dłużej go trzeba było trzymać na nogach, no ale i tak przesadziłam na twarzy). Moja skóra jest jak z byka- oporna, twarda, wytrzymała na wszystko. Ja na depilacji laserem 49 mocy dałam rade, to jest dopiero coś.
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 14:09   #2310
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
Dziewczyny kopiujcie oczywiście do woli, to nie jest skopiowane z żadnej strony, przeczytałam tego wczoraj bardzo dużo, przerzuciłam "na polski" i zebrałam do kupy więc nikt nam nie zagrozi prawami autorskimi. Pomysłałam nawet na początku, by źródła informacji wrzucić w formie linków ale już po dwóch godzinach wiedziałam, że tego będzie za dużo, poza tym zauważyłam że do tych linków i tak nikt nie sięga.
Samo przechodzenie plam na inne, nieopalane części ciała, to tylko jeden problem, drugi jest taki, że wystrzegając się słońca, a tym samym wytwarzania melaniny blokujemy naturalną produkcję antyutleniaczy więc się starzejemy. Starzejemy się również od słońca więc to i tak błędne koło. Antyutleniacze musimy załadować inną drogą. Pamiętajcie o olejkach eterycznych, mnie to zmartwiło
Ja przepraszam, że nie włączam się w aktualne tematy ale zaczytuję się tymi stronkami.
Sagusia - żadne blondy, teraz nauka do środy włącznie.
Domeczku jeździj kochana do tej stajni, nie będziesz miała czasu na kombinacje, a buźka się zagoi i może przed kolejnym pomysłem zdążysz do dr Osadowskiej na profesjonalną depilację Kochanie takiej buzi, jaką Cię natura obdarowałą nie wolno bezkarnie niszczyć, ciesz się nią.

Ja też szyłam bluzki z tetry, a następnie je farbowłam włąśnie Kakadu Dziewczyny, przecież to nie było tak dawno temu? Powiedzcie, że nie
nie Kwiatuszku - to nie było dawno. Jedynie - w ubieglym tysiącleciu
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.