jak to jest naprawdę z tą bazą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 09:35   #1
zbroziu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Wiadomości: 508
GG do zbroziu

jak to jest naprawdę z tą bazą?


hej dziewczynki mam do Was pytanko.

Jak już widać w temacie chodzi mi o bazę pod podkład, właśnie zastanawiam się czy ona tak naprawdę jest niezbędna??
muszę przyznać, że kupowałam już różne podkłady zarówno te droższe jak i te tańsze, to samo z cieniami do powiek i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło by były one na mojej buzi przez cały dzień. Stąd moje pytanko, czy baza z waszych doświadczeń tak naprawdę przyczyni się do zniwelowania moich problemów, czy będzie to tylko następny kosmetyk na mojej twarzy, który nie przyczyni się do niczego??

dzięki z góry za wasze odpowiedzi.
pozdrawiam
__________________
Dukan.... jedyna szansa na wymarzoną suknie ślubną...

66-65-64-63-62-61-60-59-58-57,6-56-55-54-53

WAGA POCZĄTKOWA: 66

CEL: 53

zbroziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:21   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

ja miałam bazę silikonową sephory, teraz używam bazy mac'a i silikonowej lancome

najczęściej używam pod makijaż lekkiego kremu nawilżającego, ale jak mam więcej czasu to używam bazy lancome - podkład wtedy rozprowadza się cieńszą warstewką przy takim samym kryciu, co w efekcie wygląda lepiej

bazy mac'a używam do rozjaśniania podkładu - jest biała i też jestem zadowolona, bo bez niej podkład guerlain parure 02 jest dużo za ciemny, a z nią jest tylko odrobinkę, poza tym ta baza nadaje takiej piankowatości podkładowi i równiez wygląda to bardziej naturalnie

przedłużenia trwałości makijażu nie zauważyłam

generalnie używam baz, ale jak miałabym ograniczenia finansowe to wolałabym zainwestować w dobry krem nawilżający, a bazę sobie podarować
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:28   #3
zbroziu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Wiadomości: 508
GG do zbroziu
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

dziękuje serdecznie za odpowiedz, może rzeczywiście rozejrzę się za lepszym kremem nawilżającym, napewno będzie on bardziej zdrowsza dla skóry niż baza.

zawsze myślałam, że baza jest stworzona do tego by makijaż utrzymywał się na buzi dłużej, ale widocznie byłam w błędzie.

jeszcze raz dziękuje za odpowiedz
__________________
Dukan.... jedyna szansa na wymarzoną suknie ślubną...

66-65-64-63-62-61-60-59-58-57,6-56-55-54-53

WAGA POCZĄTKOWA: 66

CEL: 53

zbroziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:30   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

Cytat:
Napisane przez zbroziu Pokaż wiadomość
dziękuje serdecznie za odpowiedz, może rzeczywiście rozejrzę się za lepszym kremem nawilżającym, napewno będzie on bardziej zdrowsza dla skóry niż baza.

zawsze myślałam, że baza jest stworzona do tego by makijaż utrzymywał się na buzi dłużej, ale widocznie byłam w błędzie.

jeszcze raz dziękuje za odpowiedz
trwałość makijażu zależy od cery, więc warto w nią inwestować
jeśłi baza przedłuża trwałość makijażu to tylko nieznacznie i tylko przy zadbanej cerze
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:43   #5
kentucky
Raczkowanie
 
Avatar kentucky
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 54
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

Ja używam bazy pod pokład Lancome, wcześniej Dax Cosmetics i szczerze mówiąc różnice widzę tylko w cenie, Lancome 3 razy droższa. Wydaje mi się że owszem odrobinę przedłużają trwałośc podkładu, a poza tym lepiej podkład się nakłada na twarz, ale to właśnie jest kewstia cery. Natomiast mogę polecić z czystym sumieniem bazę pod cienie Lumene, naprawdę trzyma cienie cały dzień
__________________
kentucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 12:21   #6
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

Jak zwykle wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Dla jednych jest to dodatkowa i zbędna warstwa, dla drugich (m.in. dla mnie) niezbędnik.
Używam dobrego kremu nawilżającego (NUXE), ale mimo tego przy mojej problematycznej cerze zawsze nakładam bazę (ostatnio testuję zieloną HD MUFE).
Stosuję bazy, bo:
- są dobre dla mojej cery
- bo pomagają ukryć popękane naczynka
- bo podkład lepiej się ślizga (choć nie używam już silikonowych baz)
- bo są kolejną warstwą, która ma uchronić słabe naczynia krwionośne przed pękaniem
- BO LUBIĘ
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 15:16   #7
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

Ja w tej chwili uzywam miodowej bazy z vichy - jest swietna. A naltem nakladam tylko ja na buzie, bez zadnych dodatkow - swietnie wyrownuje koloryt i nawilza buzie

W moim przypadku niezedna nie jest, ale rzeczywiscie przedluza trwalosc makijazu, a cena nie jest az tak wysoka.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 17:04   #8
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie
 
Avatar AGATkA_eSZ
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 633
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

być może Twój makijaż nie trzyma się długo, bo masz nieodpowiedni krem i gryzie sie on z podkładem.
Ale jesli nie, to baza moglaby Ci pomoc, bo dzieki niej, podklad nie styka sie bezposrednio ze skóra, a przez to dluzej znajduje sie na twarzy. Bo bez bazy podklad jest bezposrednio przy skorze i moze np ciemniec i schodzic tam, gdzie masz tlustsze miejsca oraz moze zaznaczac suche miejsca. A o to chodzi w podkladzie, zeby zakryl niedkoskonalosci skory, a nie je uwidocznil, czy w ogole z nich zszedl i zostawil po sobie tylko kilka plam.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AGATkA_eSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:04   #9
zbroziu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Wiadomości: 508
GG do zbroziu
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

może najlepiej będzie jak spróbuję bazy i sama się przekonam czy pomoże mi w utrzymaniu makijażu na twarzy przez dłuższy czas.
Obawiam się również że moja skóra również lubi się przetłuszczać, więc może to będzie główny powód, ale naprawdę dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi i wielką pomoc.
pozdrawiam
__________________
Dukan.... jedyna szansa na wymarzoną suknie ślubną...

66-65-64-63-62-61-60-59-58-57,6-56-55-54-53

WAGA POCZĄTKOWA: 66

CEL: 53

zbroziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:36   #10
wizazystkasylwia
Przyczajenie
 
Avatar wizazystkasylwia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

Cytat:
Napisane przez zbroziu Pokaż wiadomość
może najlepiej będzie jak spróbuję bazy i sama się przekonam czy pomoże mi w utrzymaniu makijażu na twarzy przez dłuższy czas.
Obawiam się również że moja skóra również lubi się przetłuszczać, więc może to będzie główny powód, ale naprawdę dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi i wielką pomoc.
pozdrawiam

Podstawową sprawą zawsze jest odpowiednia pielęgnacja!Jeżeli Twoja cera została odpowiednio zakwalifikowana do rodzaju skóry i jeżeli stosujesz przeznaczone do jej pielęgnacji: toniki, kremy, pilingi, mleczka to skóra powinna zachowywać się przyzwoicie i nie będzie spędzać Ci snu z powiek ale jeśli pielęgnacja jest nieodpowiednio dobrana to i baza nie pomoże a wręcz zaszkodzi bo Twoje nastawienie do kosmetyków tego typu będzie negatywne. Dlatego polecam zastanowić się najpierw nad pielęgnacją bo zadbana skóra to podstawa. Bazy oczywiście ze przedłużają trwałość makijażu jeżeli są odpowiednio stosowane. Polecam nałożyć krem na twarz i poczekać aż się wchłonie ok. 15 min., jeśli na skórze pozostał nadmiar usunąć chusteczką, odczekać chwilę i nałożyć odpowiednią do swoich oczekiwań i efektu jaki chcemy uzyskać bazęi tutaj również należy chwilę odczekać aż baza stworzy powierzchnię i skóra nie będzie bezpośrednio połączona z podkładem co przedłuży jego trwałość

Edytowane przez wizazystkasylwia
Czas edycji: 2009-03-25 o 20:46
wizazystkasylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 16:36   #11
_ilo_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 106
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

baza na powieki Lumene- jest świetna, cienie trzymają sie naprawdę długo
_ilo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 19:40   #12
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: jak to jest naprawdę z tą bazą?

Osobiscie to jakos tak nie potrafie juz zrobic makijazu bez bazy.
Moim ulubionymi sa te rozświetlajace,skora wtedy wygląda na wypoczętą i świerżą oraz te wygładzajace.
Do moich faworytow zaliczam Photo Finish Smashboxa, Meteoryty Guerlaina i Iluminating base z Shiseido.
uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.