Remont malutkiej kawalerki:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-10, 15:34   #1
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)

Remont malutkiej kawalerki:)


Witajcie!
Mam nadzieję, że zechcecie mi pomóc w aranżacji naszej miniaturowej kawalerkiWłaścicielka zezwoliła na dowolne zmiany- byleby nie pomalować ścian na czarno
Zacznę może od wymiarów:
Szer- 412
dł-541 (najdłuższa ściana)
wys- 332
a teraz dodatkowe parametry:
odległość między ścianą a szafą wnękową- 305
dł szafy-85,5
skos z drzwiami do łazienki- 107
blat- 148 dł. i 111 wys.
odległość od okien do blatu- 386
odległość od ściany z oknami do schodów antresoli- 205
to chyba wszystko

Na pewno chcemy pozbyć się szafy(niebieskie fronty) i szafki rtv i zamienić to na jakieś niskie a jednocześnie pojemne mebelki, w prostym stylu.
Wersalka i fotele na razie najprawdopodobniej zostają- ewentualnie można zmienić obicie, choć nie wykluczamy kompletnej wymiany(to jednak zależy od funduszy)
Regał na książki można zamienić na podwieszane półki, z biurkiem większy problem- gdzieś musi staćMoże macie jakieś pomysły- coś w rodzaju blatu "wystającego" ze ściany(wiem, że to dziwnie brzmi)?
Co do zmiany koloru- a jest konieczna, bo wszechogarniająca żółć doprowadza mnie do szewskiej pasji.
Myślałam nad ciepłym beżem/wanilią z jedną ścianą w kolorze ciepłego brązu/czekolady(chodziłoby o ścianę na której stoi teraz regał z książkami)
Kolor antresoli- wydaje mi się, że dobry byłby "drewniany"pod kolor przyszłych mebli lub blatu kuchennego. No i oczywiście- sam kolor mebli waham się pomiędzy wengą(bardzo ciemny zdaje się) a jaśniutkim- takim jak obecne biurko i regał na książki.
Wklejam zdjęcia i czekam z niecierpliwością na Wasze rady i pomysły.
Z góry bardzo Wam dziękuje

Edytowane przez Vanilla:)
Czas edycji: 2010-02-10 o 15:35
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 17:39   #2
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

albo antresola w kolorze drewna (na zdjeciach widać, że jest farba pomalowana??? to będziecie mieli co zdzierać) albo ja wybielić tak aby słwoje było widać wtedy nie bedzie głównym elementem pokoju
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 21:21   #3
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

jeśli nie chciałabyś jednak zdzierać tej żółtej farby z drewna to ja pomalowałabym to wszystko co żółte (czyli poręcze, ta szafa itd) na ten beż czy wanilię o której wspomniałaś (ja chyba wybrałabym coś bardzo bliskiego bieli albo po prostu biel) Takim samym kolorem pociągnęłabym ścianę na której teraz stoi tv i ściany na antresoli. Sufit raczej biały.
Rzucenie koloru na tą ścianę gdzie stoi wypoczynek to fajna sprawa, pomysł podoba mi się. Wypoczynek to najmniejszy problem. Kupiłabym narzutki beżowe jasne i zakryła nimi sofę i fotele.
Zakątek kuchenny pomalowałabym jakimś spokojnym jasnym kolorkiem.

Generalnie uważam że na tak małej przestrzeni powinnaś zastosować jak najmniejszą liczbę kolorów.
Podobnie z bibelotami, usunęłabym większość. Na przykład antyramy zastąpić ramkami z jasnym drewnem i takie same zastosować w całym pomieszczeniu. Idąc tym tropem doniczki również w jednym wzorze i kolorze.

Zdjęłabym te żółte rolety. Zamiast tego zawiesiłabym firanę siateczkową bez wzoru (np.Lill z ikei) i jakieś jasne zasłony.
To tyle ode mnie
pozdrawiam

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2010-02-10 o 21:24
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 03:54   #4
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

A gdyby zrezygnować z jednej ściany w ciemniejszym brązie i zastosować dwa odcienie beżu- jaśniejszy na ściany a ciemniejsze na antresoli i przylegającej szafie?
Antyramy i bibeloty idą "w rodzinę"- zdaję sobie sprawę, że niepotrzebnie gracą pomieszczenie, doniczki też wymieniamy- powiem szczerze, że o tym nie pomyślałam
Roletki chce zostawić ale wymienić na nowe- w brązie.
A jakieś sugestie odnośnie mebli?
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 10:14   #5
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Co do mebli to nie mam pomysłu na coś konkretnego. Jednynie co do biurka to mogłabyś wymienić je na coś bardziej lekkiego wyglądzie jak na zdjęciu poniżej.
Załącznik 2860148

Co do koloru mebli, może ciemne byłyby ok jeśli zastosujesz te dwa odcienie beżu. Jeśli natomiast zdecydujesz się na ciemny kolor którejś ściany to chyba wtedy postawiłabym na jasny kolor mebli.
Poza tym na przykład półki na książki zamiast regału (np na tym kawałku ściany obok okna powiesić kilka półek, może gdzieś podwieszane szafeczki żeby odzyskać jak najwięcej powierzchni na podłodze.

Co do roletek to sugerowałam ich zdjęcie, dlatego, że w taki wyrazistym kolorze przykuwają uwagę, moim zdaniem dzielą dodatkowo okno na kilka małych kawałków co uważam za duży minus. W końcu kiedy wchodzimy do pomieszczenia to się rzuca w oczy. Myślę że brązowe dałyby podobny efekt, no ale kto jak woli

ps. kiedyś zachwyciłam metamorfozą tych schodów. Jakie były wcześniej widać na trzecim zdjęciu, uważam że efekt jest rewelacyjny. Większa przestrzeń.
Załącznik 2860176 Załącznik 2860177 Załącznik 2860178

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2010-02-11 o 10:21
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 17:21   #6
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
Co do mebli to nie mam pomysłu na coś konkretnego. Jednynie co do biurka to mogłabyś wymienić je na coś bardziej lekkiego wyglądzie jak na zdjęciu poniżej.
Załącznik 2860148

Co do koloru mebli, może ciemne byłyby ok jeśli zastosujesz te dwa odcienie beżu. Jeśli natomiast zdecydujesz się na ciemny kolor którejś ściany to chyba wtedy postawiłabym na jasny kolor mebli.
Poza tym na przykład półki na książki zamiast regału (np na tym kawałku ściany obok okna powiesić kilka półek, może gdzieś podwieszane szafeczki żeby odzyskać jak najwięcej powierzchni na podłodze.

Co do roletek to sugerowałam ich zdjęcie, dlatego, że w taki wyrazistym kolorze przykuwają uwagę, moim zdaniem dzielą dodatkowo okno na kilka małych kawałków co uważam za duży minus. W końcu kiedy wchodzimy do pomieszczenia to się rzuca w oczy. Myślę że brązowe dałyby podobny efekt, no ale kto jak woli

ps. kiedyś zachwyciłam metamorfozą tych schodów. Jakie były wcześniej widać na trzecim zdjęciu, uważam że efekt jest rewelacyjny. Większa przestrzeń.
Załącznik 2860176 Załącznik 2860177 Załącznik 2860178
Stanęło na jednokolorowych ścianachregał na książki również odpada co do biurka- i tą sugestię przyjmuje- zamieniamy na coś mniejszego i delikatniejszego
Co do rolet-muszą pozostać- na przeciwko mamy jednostkę wojskową, wojaki na wieczór odpalają reflektory i nie da się spać, gdyż jest jasno jak w dzień
Pobawiłam się trochę w PRO 100 więc wklejał zdjęcia I wersji kolorystycznejCzekam na opinie
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 18:49   #7
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

I nowy wariant kolorystycznyCo o tym sądzicie?
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 20:26   #8
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

mi się podoba jasny wypoczynek i jaśniejsze szafa i schody Czyli trochę z pierwszej i drugiej wersji

Gdzieś czytałam że pastelowe kolory i chłodne dają wrażenie większej przestrzeni (odnośnie kolorów ścian). Nie wiem jak to jest w praktyce bo sama za pastelami nie przepadam.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 03:50   #9
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Nie wiem tylko czym pomalować schody aby przykryć, rozjaśnić żółć?W tej chwili zachowany jest rysunek drzewa ale przy kolejnym malowaniu może się to nie udaćWaham się też odnośnie wyboru farby do ścian-może macie sprawdzoną firmę i sposób na przykrycie ciemnego koloru jasnym?
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 11:30   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

zolta farba faktycznie jest paskudna. Ciemne drewno ladne, ale na tak malej przestrzeni radze jasna kolorystyke. Jasne drewno do antresoli i mebli wydaje sie byc dobrym pomyslem

Mila jest ta sofa i fotele, ale faktycznie jakby sie dalo zmienic im kolor ... ten granat na malej powierzchni... ujdzie, ale wolalabym inny.

Aha duzo macie gadzetow, dodatkow itp. Mi sie bardziej podoba styl minimalistyczny.

Nic nie piszesz o kuchni i lazience, a pewnie takowe macie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 13:22   #11
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

ja bym zdarła tą farbę z drewna... od tego jest mnóstwo specyfików na rynku...

nalazłam ciekawe zdjęcia z artykułem...http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57..._dach.html?i=3

i to też http://czterykaty.pl/czterykaty/51,5...72023.html?i=3

i tu http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,93...Antresola.html
i tu http://strefadesignu.blox.pl/html%3B...tagFilter=2190



a tak na serio.. to bym zdarła tą całą farbę z drewna u ciebie pomalowała całą kawalerkę na biało dopiero wtedy siadła i spojrzała na przestrzeń.... bo być może niewiele trzeba temu wnętrzu...
meble mi się w ogóle nie podobają... takie wsiubździu ni z gruchy ni z pietruchy nic do siebie nie pasuje...

niebieski zamienić na kolor kremowy i już by lepiej wyglądało...

pomieszczenie ma potencjał... tylko trzeba dobrze wykorzystać....

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

a i jeszcze dodam tylko że pod schodami spokojnie zmieścił by się jakiś schowek...
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 18:57   #12
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Czyli staje na jasnym ścianach- złamana biel/kość słoniowa/lekki krem
Antresola ze schodami i przylegającą szafą- beż/jasna kawa z mlekiem
Meble-mam obawy co do jasnych-na tle jasnej ściany i antresoli wydaje mi się, że będzie zbyt jednokolorowoCzy ciemne mebelki-te na ścianie ze schodami to zły pomysł?Może nie komponowały by się tak źle z ciemną kanapą i fotelami (tak jak pokazałam na jednym z projektów) Biurko na razie chyba zostanie te które widać na zdjęciach-dopóki nie zdobędziemy większych funduszy
Co do kuchni to znajduje się za blatem widoczna jest na zdjęciach- to ta maleńka przestrzeń pomalowana na zielonkawo
Łazienka jest w bardzo dobrym stanie- choć mieści się w niej jedna osoba to naprawdę jak na takiej powierzchni jestem zadowolona z wykorzystania miejsca i kolorystyki(chłodny błękit z bielą)
Dziękuje Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:13   #13
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Nie obawiałabym się tego że jasne meble, jasne ściany to nuda. Prawda jest taka, że im mniej będzie kontrastów tym większe będzie sięwydawać to mieszkanko.
Jeśli chciałabyś brązowy wypoczynek tak jak na jednym z Twoich projektów to ja uważam że to będzie świetny ciemny akcent w tym pomieszczeniu i moim zdaniem śmiało możesz stawiać na jasne meble.
Nudno nie będzie na pewno, masz jeszcze do wyboru wiele elementów wyposażenia (dekoracji), którymi możesz ożywić pomieszczenie. Czy to poduszki dekoracyjne, a może jakaś lampa w żywym kolorze

Co do kolorów ścian. Jeśli kusić Cię będą kremy i beże to postaw na te z cieplejszą nutą. Ja mam jasny beż duluxa i niestety jest nijaki a wręcz ponury i szarawy, szczególnie w takie dni jak te nasze pochmurne zimowe

powodzenia w remoncie
ps. przypomniało mi się jeszcze
na antresoli możesz jedną ścianę pomalować w jakimś fajnym kolorze, na przykład tą którą widać byłoby z dołu (naprzeciwko okien). To też może być ciekawy akcent

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2010-02-13 o 19:19
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 06:54   #14
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Mój TŻ również obstawia za ciemnymi meblami, podobnie jak ja boi się "zlania" wszystkiego w całość.
Wstawiam zdjęcia z "przemalowanymi" na jasno kolorami. Ściany wydają mi się bardzo puste i blade wraz z meblami.
Nie planujemy nic zawieszać na ścianach, bo strasznie trudno się przez nie przebić i najczęściej zamiast małej dziurki powstaje ogromne dziursko
No kompletnie nie mogę się zdecydować
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 06:59   #15
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

zdjęcia
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 09:38   #16
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Nie można traktować projektu zrobionego w takim programie jako zdjęcia odzwierciedlającego wiernie wizję.
To po pierwsze. Po drugie w całym projekcie są jedynie beże i brąz. Jeśli tak zrobisz to faktycznie będzie nudno. Jest na przykład beżowy dywan co jest bardzo oczywistym wyborem wielu ludzi, zero dodatków, żadnego koloru.

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2010-02-14 o 09:49
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 10:30   #17
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

tez się zgadzam z tym.... pokaże ci jedno zdjęcie .. wszystko jest na biało i jest jeden kolorystyczny akcent....

P.S. nie wiem czego się wszyscy czepiacie tego połączenia krem brąz zróbmy sobie cappuccino, w białej filiżance ładnie wygląda... ale w całości jako wnętrze daje efekt dość nudnawy....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 12:04   #18
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Nie z bardzo znam się na kolorach więc nie wiem jaki dodatek byłby odpowiedni do jasnych ścian, mebli, beżowych schodów i beżowego dywanu(niedawno kupiony więc raczej się nie pozbędę)
Jaki akcent kolorystyczny byście proponowały?
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 13:23   #19
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Ja już nie chcę sugerować Ci kolorów, bo widzę, że lubimy różne style i kolorystykę,ale załóżmy (na potrzeby testu ) , że masz jasne meble, białe ściany, jasny wypoczynek.
Nie twierdzę, że to co stworzyłam dla przykładu jest kolorystycznie poprawne (zależy co kto lubi) ale ja uważam, że po dodaniu kilku elementów przestaje być nudno a wciąż jest jasno i przestronnie

Beże wszędobylskie będą nudne,bo wbrew pozorom do zestawienia beż+brązy wcale nie łatwo jest dopasować fajne kolory. Pasują zielenie czy turkus, ale to już chyba dość oklepane.

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2010-02-14 o 13:32
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 15:17   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Mi sie akurat podobaja bezo-brazy i styl surowy, ktory wcale nie jest nudny.
Jesli jednak chcecie to jakos ozywic, to oprocz zieleni pasuje tez czerwien, pomarancz (oby nie naraz) i mozna tez probowac zagrac oswietleniem.

Okna sa na poludnie/polnoc?

Aha antresola jest boskim wynalazkiem tylko powiedz mi jak ja planujesz urzadzic? To bedzie sypialniana czesc?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 17:53   #21
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

do tego beży i brązów pasuje: fiolet, błękit, turkus
zieleń
czerwień
różowy-łososiowy
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 18:36   #22
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Mi sie akurat podobaja bezo-brazy i styl surowy, ktory wcale nie jest nudny.
Jesli jednak chcecie to jakos ozywic, to oprocz zieleni pasuje tez czerwien, pomarancz (oby nie naraz) i mozna tez probowac zagrac oswietleniem.

Okna sa na poludnie/polnoc?

Aha antresola jest boskim wynalazkiem tylko powiedz mi jak ja planujesz urzadzic? To bedzie sypialniana czesc?
Antresola urządzona jest w formie sypialni- jest niziutka więc raczej nic innego się tam nie nadaje
Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
do tego beży i brązów pasuje: fiolet, błękit, turkus
zieleń
czerwień
różowy-łososiowy
Czerwień i fiolet bardzo mnie kuszą Dziś pomalowałam antresolę (na razie bez przylegającej szafy). Farba z dekorala, odcień caffe latte-zdjęcia ze strony dekorala poniżej. Kolor wydawał się na próbniku w sklepie cieplejszy, jednak, jak to zwykle bywa wyszło trochę inaczejKolorek jest dość jasny, lekko jakby szarawy- teraz zastanawiam się czy ciągną szafę tym kolorem czy znaleźć coś cieplejszego? No i czy do tego odcienia posować będą właśnie fiolety lub czerwienie?
Aneks kuchenny(obecnie zielone/morskie ściany planuje pociągnąć tym samym kolorem jaki co resztę pokoju. Fronty szafek kuchennyc są w kolorze rozbielonej pastelowej zieleni jednak z części "salonowej" ich nie widać, więc chyba nie będą się gryzły z ogólnym wystrojem?

Kolorek ścian chciałabym w ciepłym odcieniu bieli/kremu/beżu, może miałyście do czynienia z farbami dekorala lub śnieżki imożecie coś polecić, bo wzorniki niestety niewiele dają. Próbki znalazłam tylko z Bondexu, jednak były same ciemne kolory
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 10:01   #23
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Cytat:
Napisane przez Vanilla:) Pokaż wiadomość
Kolorek ścian chciałabym w ciepłym odcieniu bieli/kremu/beżu, może miałyście do czynienia z farbami dekorala lub śnieżki imożecie coś polecić, bo wzorniki niestety niewiele dają. Próbki znalazłam tylko z Bondexu, jednak były same ciemne kolory
Zdaje się, że producenci inni farb (ponoć np. Tikkurilla) mają też farby-próbki, które można wypróbować na niewielkiej powierzchni.


Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
Nie można traktować projektu zrobionego w takim programie jako zdjęcia odzwierciedlającego wiernie wizję.
To po pierwsze. Po drugie w całym projekcie są jedynie beże i brąz. Jeśli tak zrobisz to faktycznie będzie nudno. Jest na przykład beżowy dywan co jest bardzo oczywistym wyborem wielu ludzi, zero dodatków, żadnego koloru.
Co prawda, to prawda. W moim Decorze mogę zrobić piękne wizualizacje zaprojektowanych wnętrz, jednakże nie łudzę się że jest to wierne odwzorowanie rzeczywistości. Z Pro100 sprawa wygląda o tyle gorzej, że wizualizacje nie są mocną stroną tego programu.

Co zaś do wcześniej poruszanych dylematów - jasne ściany, podłogi, meble, to będzie to wyglądać nijako jeśli wszystkie będą w bardzo podobnych odcieniach. Jeśli jednak będą to nieco inne kolory, a w pokoju pojawią się ciemniejsze dodatki (poduchy, dywany, obrazy), to nie powinno być źle, choć jak już było pisane, na żywo będzie to wyglądać inaczej niż w projekcie.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:24   #24
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Cytat:
Napisane przez Vanilla:) Pokaż wiadomość

No i czy do tego odcienia posować będą właśnie fiolety lub czerwienie?
Aneks kuchenny
Fronty szafek kuchennyc są w kolorze rozbielonej pastelowej zieleni jednak z części "salonowej" ich nie widać, więc chyba nie będą się gryzły z ogólnym wystrojem?
tak będą pasowały zdecydowanie

pastelowa zieleń tak będzie się gryzła.. możesz zostawić i sama zobaczysz że spaskudzi to wygląd....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:02   #25
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

No to z szafkami też coś pomyślimy

Co do wersalki i foteli- będą w czekoladowym brązie- TŻ stwierdził(zresztą słusznie), że jasne to niezbyt dobry pomysł przy dwóch ciemnowłosych zwierzakach

Planuje zakupić koce polarowe lub z mikrofibry i zrobić z nich narzuty- takie tymczasowe rozwiązanie. Do tego kolorowe poduchy-tak mnie skusiłyście tymi czerwieniami i fioletami, że nie wiem na co się zdecydować, bo pewnie nie mogę tych dwóch odcieni połączyć?

Co do dodatków- planuję jakąś wazę-miskę z kolorowego szkła, może jakiś bieżnik na stolik, jakąś dekorację scienną na ścianie z kanapą (ciemnobrązowy motyw roślinny-naklejka). Wszystkie bibeloty idą w pudła i do rodzinki Zostaną może 2/3 kwiatki, lucky bamboo i to chyba tyle.

Tu kolejna prośba- co z dodatków byście proponowały? Czy coś na ścianę, może na podłogę(typu wysoki wazon z deorayjnymi suszkami)?

Mam nadzieję, że w końcu uda mi się zdecydować czy postawić na czeriwń czy fiolet
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:42   #26
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

a niby czego nie możesz tych dwóch połączyć?
jeżeli dobrze dobierzesz odcienie to jak najbardziej na tak!

polecam wziąć parę próbników do domu i popatrzeć na nie w różnych częściach domu i przy różnych kolorach.. czy pasują itd...
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 11:30   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Laczenie czerwieni z fioletem jest mozliwe, ale trudne, bo kazda pomylka bedzie bardzo zle wygladac. Jak juz to proponuje na zmiane je ukladac albo po prostu wybrac cos w takie paski.

Tak samo jak dodatki w jednym kolorze, ale roznych odcieniach.

Proponowalabym cos pomiedzy np bordo czy kolor czerwonego wina, ale to moze nie pasowac do Twojego brazu.

http://www.urzadzamy.pl/salon/pomysl...e,5534_431.htm - przeczytaj artykul. Tu akurat sa cale pokoje czerwono-fioletowe, a Tobie chodzi tylko o akcenty, ale idea laczenia jest analogiczna jak napisalam wyzej

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2010-02-16 o 11:54
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 11:56   #28
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

A co sądzicie o połączeniu czerwieni z pomarańczem zamiast fioletu? Jak by się to komponowało z brązem kanapy i mebli, beżem ścian i antresolą z szafą w opisywanym wcześniej kolorze(caffe latte złamane szarością).
Kompletnie nie znam się na dobieraniu kolorów dlatego tak Was męcze
Wasze rady są po prostu nieocenione
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 12:27   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Remont malutkiej kawalerki:)

Tu masz jeszcze polaczenie fiolet i czerwien - http://czterykaty.pl/czterykaty/51,5...n__fiolet.html

Sekret polega na harmonijnym i symetrycznym rozlozeniu barw, ich powtarzalnosci w kompozycji.

Jesli chodzi o czerwien i pomarancz - to juz bardziej skomplikowana sprawa. Chyba ze ew jakis akcent ala lata 60-te, mowie o stylu takim http://www.urzadzamy.pl/eksperci/odp...ien-w-sypialni
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.