Wszystkie typy cery w jedneym?! Pielęgnacja. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-03, 23:14   #1
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Arrow

Wszystkie typy cery w jednym?! Pielęgnacja.


Cześć Wszystkim .

Dziewczyny proszę Was o poradę. Ostatnio moja cera wprost oszalała! Z cery typowo mieszanej (strefa T tłusta, reszta normalna), stała się wprost oszalała!
Obserwuję w strefie T: więcej zaskórników, wągrów, wyprysków i innych obrzydlistw, nadmiernie łuszczącą się, szarą cerę, niemiłosiernie ściągniętą, przesuszoną (?).
Reszta twarzy: sucha.
Nie ogarniam! Stosuję kosmetyki oczyszczające, cera piecze, złazi niemiłosiernie. Stosuję nawilżacze, regenerujące kosmetyki to cera jest lepiej nawilżona, mniej piecze itd. ale mam tyle syfu na twarzy, że...
Dodam, że nie stosuję kosmetyków z alkoholem, parafiną i innymi "podrażniaczami" i "zapychaczami", lubię kosmetyki naturalne lub z w miarę przyzwoitym składem, ale już zgłupiałam...
Proszę o pomoc i rady, jak mam teraz dbać o cerę .
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel



Edytowane przez Velvet Wave
Czas edycji: 2014-07-03 o 23:31
Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 05:29   #2
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 169
Dot.: Wszystkie typy cery w jedneym?! Pielęgnacja.

idz do dermatologa. przyjrzyj sie swojej diecie i wyrzuć z niej wszystkie niepotrzebne zapychacze w stylu słodyczy, tłustego jedzenia, fast foodów itp. pij więcej wody.
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 12:35   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wszystkie typy cery w jednym?! Pielęgnacja.

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim .

Dziewczyny proszę Was o poradę. Ostatnio moja cera wprost oszalała! Z cery typowo mieszanej (strefa T tłusta, reszta normalna), stała się wprost oszalała!
Obserwuję w strefie T: więcej zaskórników, wągrów, wyprysków i innych obrzydlistw, nadmiernie łuszczącą się, szarą cerę, niemiłosiernie ściągniętą, przesuszoną (?).
Reszta twarzy: sucha.
Nie sucha, tylko pewnie odwodniona i przesuszona.
Coś musiało zaburzyć jej równowagę i obecna pielęgnacja jej najwyraźniej nie służy.

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Nie ogarniam! Stosuję kosmetyki oczyszczające, cera piecze, złazi niemiłosiernie. Stosuję nawilżacze, regenerujące kosmetyki to cera jest lepiej nawilżona, mniej piecze itd. ale mam tyle syfu na twarzy, że...
Dodam, że nie stosuję kosmetyków z alkoholem, parafiną i innymi "podrażniaczami" i "zapychaczami", lubię kosmetyki naturalne lub z w miarę przyzwoitym składem, ale już zgłupiałam...
Proszę o pomoc i rady, jak mam teraz dbać o cerę .
Kosmetyki naturalne też mogą zapychać i podrażniać, nie wiem skąd się wzięło przekonanie, że są pod tym względem lepsze od standardowej, drogeryjnej pielęgnacji.
Najlepiej napisz czego dokładnie używasz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 12:52   #4
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Wszystkie typy cery w jednym?! Pielęgnacja.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie sucha, tylko pewnie odwodniona i przesuszona.
Coś musiało zaburzyć jej równowagę i obecna pielęgnacja jej najwyraźniej nie służy.



Kosmetyki naturalne też mogą zapychać i podrażniać, nie wiem skąd się wzięło przekonanie, że są pod tym względem lepsze od standardowej, drogeryjnej pielęgnacji.
Najlepiej napisz czego dokładnie używasz.
Chimy , mam skórę normalną ale skłonną do zapychania. Wystarczy trochę za ciężki krem i mam wysyp. Możesz polecić coś lekkiego i przyzwoicie nawilżającego. Mam 25 lat.

Autorko mnie też zapchało kilka super naturalnych kremów. Dobry dermatolog lub doświadczona znająna się na swojej pracy kosmetyczka z pewnością doradzi.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-04 o 12:53
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 18:09   #5
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Wszystkie typy cery w jedneym?! Pielęgnacja.

Poczytałam sobie o cerze odwodnionej i wszystko pasuję . Postaram się ułożyć dobrą pielęgnację ze specjalistą i zadbam o dietę (jasne, przez tydzień ), ale będę piła duuużo wody . Dzięki za odpowiedzi .
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 21:07   #6
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Wszystkie typy cery w jedneym?! Pielęgnacja.

mam to samo, poszłam do dermatologa i wiecie co mi powiedziała? Pani cera to sie nadaje do kliniki medycyny estetycznej i zabieg mikrodermabrazji, a nie na dermatologa. ale w koncu wypisala mi jakis krem, ktory byl żelem, mega beznadziejny i nic sie nie zmienilo. a na mikro i tak nie poszlam, bo latem podobno nie moza :/ juz nie wiem co robic. zaczelam myc szarym mydlem, zobaczymy. juz chyba wole przesuszona niz z syfem i wągrami
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 07:34   #7
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Wszystkie typy cery w jedneym?! Pielęgnacja.

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
mam to samo, poszłam do dermatologa i wiecie co mi powiedziała? Pani cera to sie nadaje do kliniki medycyny estetycznej i zabieg mikrodermabrazji, a nie na dermatologa. ale w koncu wypisala mi jakis krem, ktory byl żelem, mega beznadziejny i nic sie nie zmienilo. a na mikro i tak nie poszlam, bo latem podobno nie moza :/ juz nie wiem co robic. zaczelam myc szarym mydlem, zobaczymy. juz chyba wole przesuszona niz z syfem i wągrami

Teraz pomału odchodzi się już od mikrodermabrazji.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-05 08:34:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.