Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 12:11   #271
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
L_V Bardzo dziekuje za odpowiedz.
A na butelce pisze-one application lasts all day-Smiechu warte
Nie da rady
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 12:58   #272
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny a czy mogłaby któraś z was rzucić okiem na post który wkleiłam na stronie 7 ... wpisywałam go jakos przed świętami ale sie gdzies zawieruszył a potem po świętach wkleiłam znów ale było tyle tych nowych kosmetyków do zanalizowania że po prostu chyba zginął w tłumie...byłabym szczególnie wdzięczna za porównanie tych dwóch środków na celulit....
Nie chciałam wklejac składu kolejny raz zeby nie zaśmiecać wątku
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 13:07   #273
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V Dziekuje bardzo
Co do kremu Clinique analizowany byl krem nawilzajacy pod oczy,ale repairwear lift nie.Przeszukalam ten i poprzedni watek i nic nie znalazlam.Oba kremy maja podobnie dlugasne sklady.Dzialaja na tej samej zasadzie?(Przepraszam za moja niewiedze,ale wole sie upewnic)

Dopiero teraz znalazlam analize Wholelottalove.Dziekuje Ci bardzo,bardzo serdecznie.Prosze nie bic.Serum z vit.c stosuje rano,tak jak radzisz.Jeszcze raz dziekuje.

Edytowane przez Saga76
Czas edycji: 2008-04-10 o 14:04
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:00   #274
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Jeszcze raz proszę o pomoc.

ESSENCE Mineral Powder make-up

INCI:
MICA [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891]

Czy ten puder nadaje się do cery tłustej, trądzikowej?
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:07   #275
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V-dzieki za poprzednia odpowiedz-filtr stosuje,fajnie wygladza skore a przy okazjii ja zluszcza(lactic acid w skladzie)-szkoda ze ochrona kiepska-konsystencja mi odpowiada.


Chcialabym jeszcze poprosic o ocene tego mleczka pod wzgledem zapychania,mam teraz skore raczej sucha-wiem ze moja skora lubi oleje takie jak squalane,ale czy to mleczko nie bedzie za tluste?

http://www.drugstore.com/products/pr...ndFilter=48376
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:14   #276
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez skapula Pokaż wiadomość
Jeszcze raz proszę o pomoc.

ESSENCE Mineral Powder make-up

INCI:
MICA [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891]

Czy ten puder nadaje się do cery tłustej, trądzikowej?
Przez tą mikę to może zapychać, jak twierdzi kilka stron na necie
tiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 22:51   #277
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Miałabym takie krótkie pytanie - są dwa produkty z serii Rossmann Babydream, mają bardzo podobne składy, tylko trochę poprzestawiane miejscami. Zastanawiam sie czy to robi różnice w jakości produktu i przy użyciu?
Oto składy:

Rossmann, Babydream, Uniwersalny żel do mycia
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare Germ Extract, Chamomilla Recutita Flower Extrat (CO2), Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

Rossmann, Babydream, Pielęgnujący płyn do kąpieli
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare Germ Extract, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extrat (CO2), Parfum.

Z góry dziękuję
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 10:53   #278
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Rossmann, Babydream, Uniwersalny żel do mycia
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare Germ Extract, Chamomilla Recutita Flower Extrat (CO2), Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

Rossmann, Babydream, Pielęgnujący płyn do kąpieli
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare Germ Extract, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extrat (CO2), Parfum.



Oba środki są bardzo łagodne, żel ma na 5-tym miejscu bardzo łagodny środek powierzchniowo czynny, czyli będzie lepiej mył Ale są bardzo porównywalne ze względu na cocamidopropyl betaine, związek powierzchniowo czynny odpowiadający za mycie skóry. Płyn jest jeszcze łagodniejszy niż żel.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 13:02   #279
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Skinset Vichy

Witajcie!
W zanalizowanych kosmetykach nie znalazłam Skinseta Vichy. Czy mogłybyście znanalizować mi go pod względem zapychania, nawilżania i ''skuteczności''? Czy może byc on stosowany przez 15 latkę?

Vichy Skinset

Skład: Aqua, Polyethylene, Glycerin, Alcohol Denat., Phenyl Trimethicone, Nylon-66, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Butyrospermum Parkii, C13-14 Isoparaffin, Hamamelis Virginiana, Algae, Solanum Lycopersicum, Zinc PCA, Glycolic Acid, Litchi Chinensis, Triethanolamine, Arginine PCA, Poloxamer 338, Caprylol Salicylic Acid, Tetrasodium EDTAS, Laureth-7, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Polyacrylamide, Polycaprolactone, Iodopropynyl Butylcarbamate, Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 14700, Ci 19140, Parfum

Z góry dzięki

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-04-12 o 10:23
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 15:04   #280
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mam pytanie zwiazane z kremem Ziaji Aretina Q na szyje i dekolt. Na KWC jest inny sklad podany niz na mojej tubce. Wiec podam tutaj to co jest u mnie na tubce napisane.
Chcialabym sie dowiedziec co moze w tym kremie wywolac takie uczulenie jakie ja dostalam. Dostalam go w prezencie i smarowalam sie kilka razy, moze tydzien. Niczym innym tam sie nie smarowalam, nawet serum od ponad tygodnia nie robilam.
Najpierw swedzialo mnie zwykle wieczorem, teraz przez caly dzien praktycznie. Miejsce jest dosc nagrzane.Jak sie tylko troche podrapie, to wyskakuja mi wybroczyny, te czerwone krwinki i schodza dopiero po 2-3 dniach. Acha, mam cere naczynkowa, ale na szyji raczej nie. Chcialabym wiedziec, czego na przyszlosc lepiej unikac. Mam nadzieje, ze mi pomozecie.


Podaje sklad:

Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Octyldodecanol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Butylene Glycol, Lecithin, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropaniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 15:13   #281
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
L_V-dzieki za poprzednia odpowiedz-filtr stosuje,fajnie wygladza skore a przy okazjii ja zluszcza(lactic acid w skladzie)-szkoda ze ochrona kiepska-konsystencja mi odpowiada.


Chcialabym jeszcze poprosic o ocene tego mleczka pod wzgledem zapychania,mam teraz skore raczej sucha-wiem ze moja skora lubi oleje takie jak squalane,ale czy to mleczko nie bedzie za tluste?

http://www.drugstore.com/products/pr...ndFilter=48376
Mleczko będzie naprawde odzywcze, myślę, ż epo zastosowaniu możesz już nawet nie mieć potrzeby użycia kremu na noc. Czy pozapycha? Nie jestem pewna, w skąłdzie jest wiele emolientów, ale nie są to "groźne" zapychacze.
Mleczko wygląda na mocno nawilżający, delikatny pordukt - ja bym spóbowała, mimo ze nie mam suchej cery

Cytat:
Napisane przez skapula Pokaż wiadomość
Jeszcze raz proszę o pomoc.

ESSENCE Mineral Powder make-up

INCI:
MICA [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891]

Czy ten puder nadaje się do cery tłustej, trądzikowej?
Mika nie jest wskazana do cer tłustych/ trądzikoweych. nie dość, że może pozapycha c, to eszcze uwydatni rozszerzone pory/ krosty i spotęguje błyszczenie się skóry
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 15:15   #282
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Skinset Vichy

Wątek do przeniesienia do zbiorczego o składach kosmetyków

Vichy Skinset

Skład: Aqua, Polyethylene, Glycerin, Alcohol Denat., Phenyl Trimethicone, Nylon-66, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Butyrospermum Parkii, C13-14 Isoparaffin, Hamamelis Virginiana, Algae, Solanum Lycopersicum, Zinc PCA, Glycolic Acid, Litchi Chinensis, Triethanolamine, Arginine PCA, Poloxamer 338, Caprylol Salicylic Acid, Tetrasodium EDTAS, Laureth-7, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Polyacrylamide, Polycaprolactone, Iodopropynyl Butylcarbamate, Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 14700, Ci 19140, Parfum

Nie znam wszystkich składników, ale te, które wytłuściłam na poczatku składu mogą zapychać skórę skłonną do trądziku, a seria skinset jest do takiej cery. Shea czy gliceryna na poczatku składu sa dobre do suchej cery. Nylon-66 podejrzewam, że ma zadziałać wygładzająco, nadać przyjemną gładkosć skóry po użyciu kremu.
Pozatym krem zawiera polyacrylamide który jest podejrzewany o rakotwórcze działanie.
W moim odczuciu ten krem może zapychać, nie sprawdzi się do cery tłustej. Kwas salicylowy i cynk maja zapewne złuścić lekko i pomóc w gojeniu wyprysków. Podobne działanie ma oczar, któy jest wysoko w składzie. Niepokojący jest alkohol na czwartym miejscu w składzie. Może podrażniać i wysuszać - na dłuzsza metę powodować jeszcze większe przetłuszczanie.
Napisz coś więcej o swojej cerze, czy jest tłusta, czy sucha, skłonna do zaskórników? Nie chce skreslac tego kremu od razu, ale dla mnie polyakrylamid wyklucza go.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-04-12 o 10:23
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 15:38   #283
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Skinset Vichy

Ja stosuję Skinset i jestem zadowolona. Pomimo, że mam cere wrażliwą to mnie nie zapchał i skóra jest dość długo matowa
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 16:44   #284
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: Skinset Vichy

Mam cerę mieszaną, w strefie T obsianą zaskórnikami, od czasu do czasu pojawiają się na niej wypryski, na policzkach zaś jest wysuszona. Szukam czegoś co by jednocześnie ją nawilżyło, zmatowiło, wygładziło i sprawiło, że miała jednolity kolor. Dodam, że mam 15 lat.
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:13   #285
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mam pytanie zwiazane z kremem Ziaji Aretina Q na szyje i dekolt. Na KWC jest inny sklad podany niz na mojej tubce. Wiec podam tutaj to co jest u mnie na tubce napisane.
Chcialabym sie dowiedziec co moze w tym kremie wywolac takie uczulenie jakie ja dostalam. Dostalam go w prezencie i smarowalam sie kilka razy, moze tydzien. Niczym innym tam sie nie smarowalam, nawet serum od ponad tygodnia nie robilam.
Najpierw swedzialo mnie zwykle wieczorem, teraz przez caly dzien praktycznie. Miejsce jest dosc nagrzane.Jak sie tylko troche podrapie, to wyskakuja mi wybroczyny, te czerwone krwinki i schodza dopiero po 2-3 dniach. Acha, mam cere naczynkowa, ale na szyji raczej nie. Chcialabym wiedziec, czego na przyszlosc lepiej unikac. Mam nadzieje, ze mi pomozecie.


Podaje sklad:

Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Octyldodecanol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Butylene Glycol, Lecithin, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropaniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.

Tak naprawdę uczulić Cię mogło wszystko- a że to faktycznie uczulenie, a nie tylko podrażnienie, świadczy świąd skóry. Nie jesteś uczulona na pylenie traw, na koniczynę ? Krem zawiera wyciąg z kwaitów czerwonej koniczyny. Inną sprawą są konserwanty- tak czeste u Ziaji pochodne formaldehydu, które czesto są przyczyną alergii. tu jest to Diazolidinyl Urea i 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol- niestety Ziaja b. czesto ładuje do swoich kosmetyków nie jedną, ale kilka pochodnych formaliny
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:37   #286
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Skinset Vichy

Sądzę, że ten krem nawilży i wygładzi cerę, trochę rozjaśni ja dodatek kwasu salicylowego, ale jest ryzyko, że może zapachać albo zwiększyc liczbę zaskórników. Jeśli tak by się zaczęło dziać odstaw ten krem i poszukaj innego.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 18:08   #287
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: Skinset Vichy

No właśnie problem w tym, że od jakiegoś czasu szukam i po połowie tubki odstawiam Jakoś nie mogę znależć mojego KWC!
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 18:19   #288
girl96
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 1 100
Dot.: Skinset Vichy

Stosuję SkinSet od roku i jestem bardzo zadowolona. Nie zapycha porów. Bardzo dobrze nawilża nawet bardzo suchą skórę. Nie uczula nawet mojej bardzo wrażliwej cery. Idealnie wygładza i matuje. ładnie pachnie. Polecam bez żadnych zastrzeżeń.
girl96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 18:20   #289
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziekuje za odpowiedz. Ja normalnie nie jestem taka wrazliwa, uczulona na cos tez nie jestem.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 21:04   #290
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

czy moglabym poprosic?

Instituto Ganassini, Rilastil Intensive, Deliskin Cream, Krem do skóry z problemami naczynkowymi


Skład: Aqua, Helianthus annuus (olej słonecznikowy), Glycerin, Steareth-2, PPG ? 15 Stearyl Ether, Chamomilla recutita (wyciąg z rumianku), Butyrospermum parkii (masło shea), aluminium starch octenylsuccinate, PEG-8, Beeswax, Butylene glycol, Vitis vinifera (wyciąg z winogron), Hypericum perforatum (wyciąg z dziurawca), Arnica montana (arnika), Hamamelis virginiana (oczar wirgninijski), Aesculus hippocastanum (wyciąg z kasztanowca), Hedera helix (wyciąg z bluszczu), Steareth-21, Lysine, Sodium PCA, Methoxy-PEG-7-rutinyl succinate (bursztynian rutyny), Hordeum vulgare (wyciąg z jęczmienia), Dimethicone, Titanium dioxide, Carbomer, Panthenol, Palmitoyl, Hydrolyzed Wheat protein, Triclosan, Allantoin, Glycyrrhetinic acid, Phospholipids, Saccaromyces lysate (wyciąg z drożdży), Ethyl linoleate, Ethyl linolenate, Glycine soja, Tocopheryl acetate (witamina E) , Hydrogenated lecithin, Bisabolol, Imidazolidinyl Urea, Disodium EDTA, BHA, BHT, Profumo, CI 77289. *składniki aktywne
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 22:20   #291
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Soraya, Balsam do opalania SPF 60

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 08:21   #292
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy mogę prosić o znalizowanie tych kremów pod względem zapychania, nawilżaniai ''skuteczności''? Czy może byc on stosowany przez 15 latkę?

Avene, Cleanance, Emulsion Regulatrice Matifiante (Emulsja regulująco-matująca)

Skład: Avene aqua, cyclomethicone, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, polymethyl methacrylate, aqua, C13-14 isoparaffin, zinc gluconate, butylparaben, cetrimonium, bromide, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, triethanolamine
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tn_961.jpg (3,2 KB, 481 załadowań)
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 09:37   #293
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Gliss Kur, Serum na końówki, olejki pielęgnacyjne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_5309.JPG (66,6 KB, 19 załadowań)
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 14:09   #294
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam, probowalam, sama ale chemia nigdy nie byla moja mocna strona moglybyscie wypowiedziec sie o

LEO ACTIV, balsam do wlosow aloesowy silnie regenerujacy

sklad wg INCI: cetearyl alkohol /and/ dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate /and/ ceteareth-20 cocamidopropyl betaine, agua, panthenol, parfum, methylchloroisothia zoline/ methylisothiazolinone, water and propylene glycol aloe barbadiensis leat exract, poliguaternium-6, polyguaternium-7

dziekuje

odpowiedz uzyskalam juz na watku fryzjerskiem

Edytowane przez lele
Czas edycji: 2008-04-15 o 20:52
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 16:07   #295
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

moze pytanie glupie,ale nie znam sie

z tego co wyczytalam to Cetearyl Alcohol, to mieszanina alkoholi, ktory posiada wlasciwosci zmiekczajace i matujace, tak wiec nie dziala on drazniaco i wysuszajaco w przeciwienstwie do alkoholu denaturowego, ktory wysusza i nalezy go unikac w kosmetykach? Dobrze mysle?
W takim razie czy przy cerze naczynkowej,tradzikowej mozna stosowac kosmetyki z alkoholem cetearylowym?
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 09:05   #296
Olivka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dziewczyny bardzo prosze o opinie na temat tego kremu do twarzy

TOŁPA HUMINEA HYDRATIV - bogaty krem, skóra odwodniona i podrażniona, normalna i sucha:


Substancje czynne:
humino-kompleks TOŁPA&reg;, roślinny kompleks biopolimerowy, kompleks sacharydowy, esencja oliwkowa, fucogel, alantoina, d-pantenol, witamina E, mocznik, odprężająco-relaksujący kompleks ekstraktów roślinnych z bławatka, lukrecji, melisy, lipy, białej lilii
Olivka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 12:45   #297
apolu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Faberlic- krem do szyi, biustu i dekoltu

Aqua, glycerin, isopropyl myriastate,mineral oil, stearic acid, glyceryl stearate se, lanolin, theobroma cacao oil, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, peg-20 stearate, propylene glycol, dimethicone, retinyl palmiatate, tocopheryl acetate, carbomer, triethanolamine, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluopolymethylisopropy l ether,diisopropylphenol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance.
__________________
Apolu
apolu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 12:54   #298
apolu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Faberlic- maska do włosów

Aqua, cetearyl alcohol, glycerin, behentrimonium chloride, quaternium 87, amodimethicone, cetrimonium chloride, butyrospermum parkii, gossypium herbaceum extract, artemia extract, tocopheryl acetate, hydroxyethylcellulose, trideceth-12, lactic acid, disodium edta, methylparaben, dmdm hydantoin, fragrance.

Faberlic - szampon do włosów "Podwójna objętość"

Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, glycol, distearate, dimethicone, sodium chloride, cetyl alcohol, cocamide mea, peg-60 almond glicerides, glycerin, gossypium herbaceum extract, artemia extract, guar hydroxypropyltrimonium chloride, acrylates copolymer, laureth-8, succinoglycan, disodium edta, sodium hydroxide, dmdm hydantoin, sodium methylparaben, fragrance.

Dziękuję z góry za odpowiedź.
__________________
Apolu

Edytowane przez apolu
Czas edycji: 2008-04-14 o 13:45
apolu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 13:28   #299
aiso87
Rozeznanie
 
Avatar aiso87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 656
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ostatnio coś zaczęlo strasznie zapychać mi pory. Mam cerę mieszaną ze skłonnością tłustej.Głównym podejrzanym jest podkład Bell i proszę zerknijcie czy to rzeczywiście moze być jego wina:

Bell Skin Correction System:

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, PEG/PPG-18/18, DIMETHICONE, DIMETHICONOL, ETHLHEXYL METHOXYCINNAMATE, SODIUM CHLORIDE, C30-45 ALKYL METHICONE, RETINYL PALMITATE, ARACHIS HYPOGAGEA (PEANUT OIL), POLYSORBATE 80, C30-45 OLEFIN, PEG-8,TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, CITIC ACID, ASCORBIC ACID, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, DIMETHICONE, DMDM HYDANTOIN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PARFUM,BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOXENE CARBOXALDEHYDE, BUTYLPHENTYL METHYL PROPIONAL [+/- CI 77891,CI 77499, CI 77492, CI77491]
__________________


Kasia/Katarzyna poprostu
aiso87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 14:16   #300
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

czy moglybyscie ocenic ten body lotion:

Aqua, Ethylexyl Stearate, Glycerin, Myristyl Myristate, , Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Tocopheryl Acetate, Sodium PCA, Sodium Lactate, Fructose, Glycine, Tocopherol, Dimethicone, Niacinamide, Urea, Inositol, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, Citronellol, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate

dziekuje


hulya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.