Patenty na bycie NAJ :) - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 15:39   #2131
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez danuskahehe Pokaż wiadomość
wyrzucić do kosza
po dolaniu wody czy tez kropli do oczu, nosa czy walerianowych na pewno nie będzie taki jak przed wyschnięciem a koszt nowego to niecałe 20 zł, więc po co kombinować?
Napewno nie będzie jak nowy ale jest to sposob na przedłużenie żywotności tuszu.. zreszta za takie proby się nie płaci więc nie szkodzi spróbować

P.S. Nie chodzi o 'dolanie' wody tylko dosłownie o wprowadzenie kilku kropel, jeśli wode dolejesz to fakt tusz można wyrzucić do kosza.
thelila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:09   #2132
danuskahehe
Raczkowanie
 
Avatar danuskahehe
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 408
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Napewno nie będzie jak nowy ale jest to sposob na przedłużenie żywotności tuszu.. zreszta za takie proby się nie płaci więc nie szkodzi spróbować

P.S. Nie chodzi o 'dolanie' wody tylko dosłownie o wprowadzenie kilku kropel, jeśli wode dolejesz to fakt tusz można wyrzucić do kosza.
nie jestem pewna czy się nie płaci. Co prawda nie pieniędzmi, ale zdrowiem Któraś dziewczyna pisała o dolewaniu zmywacza do paznokci-przecież od tego można się jakiegoś zapalenia spojówek czy czegoś nabawić! łomatko!
no ale powodzenia
__________________
Do krwi rozdrapię życie,
do szczętu je wyżyję!
danuskahehe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:12   #2133
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez danuskahehe Pokaż wiadomość
nie jestem pewna czy się nie płaci. Co prawda nie pieniędzmi, ale zdrowiem Któraś dziewczyna pisała o dolewaniu zmywacza do paznokci-przecież od tego można się jakiegoś zapalenia spojówek czy czegoś nabawić! łomatko!
no ale powodzenia
Nikt tu nie pisze o zmywaczu ani kroplch walerianowych
Woda i krople do oczu sa tu chyba najbezpieczniejsze i takowe były wymieniane
thelila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:45   #2134
kasiaraj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 70
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

moim patentem na bycie naj jest zdrowe odzywianie.. na sniadanie je rezczy pełnoziarniste.. jesli mam ochote na kanapki to tylko z razowym chlebe, np owsianym, czesto jem tez musli sante ze swiezymi owocami z jogurtem naturalnym
kasiaraj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:57   #2135
danuskahehe
Raczkowanie
 
Avatar danuskahehe
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 408
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

[QUOTE=kaskaj24;12784751]
Wcześniej stosowałam metode gorącej wody jak poleca Maggie ale to działa na bardzo krótką metę(kilka dni)- później tusz tylko do kosza...
Używałam też rozcieńczacza do lakieru do paznokci, efekt lepszy ale podobny do opisanego wyżej...
/QUOTE]

naprawdę nie było?
krople walerianowe to była ironia... pastisz absurdalnych pomysłów
__________________
Do krwi rozdrapię życie,
do szczętu je wyżyję!

Edytowane przez danuskahehe
Czas edycji: 2009-06-16 o 16:59
danuskahehe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:08   #2136
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
Wcześniej stosowałam metode gorącej wody jak poleca Maggie ale to działa na bardzo krótką metę(kilka dni)- później tusz tylko do kosza...
Używałam też rozcieńczacza do lakieru do paznokci, efekt lepszy ale podobny do opisanego wyżej...
/QUOTE]

naprawdę nie było?
krople walerianowe to była ironia... pastisz absurdalnych pomysłów
Było ale nie jako 'patent na bycie naj'.. idąc Twoja drogą rozumowania każdy z patentów tu zawartych dla kogoś może być absurdalny więc po co ten off top :roll eyes:

Edytowane przez thelila
Czas edycji: 2009-06-17 o 16:03
thelila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 21:57   #2137
alexz johnson
Zadomowienie
 
Avatar alexz johnson
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 438
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

moim patentem na bycie naj jest uzywanie masci witaminowej (witamina A) na suche partie skory - naprawde swietnie sie sprawdza (szczegolnie na dloniach)
ponadto dodaje do masek bądź odzywek kilka kropli gliceryny (swietnie nawilza suche włosy)
kolejnym moim patentem jest golenie się na żel pod prysznic, który jest gęsty ew. używam szamponu (np. joanna sweet fantasy waniliowy - do włosów sie nie sprawdził ale do golenia owszem:P )
__________________
Włosomaniaczka

Cel: naturalne, zdrowe włosy


alexz johnson jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 11:56   #2138
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

paste mozna kupic w aptece
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 15:59   #2139
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ej dziewczyny a możecie polecic jakiś krem do twarzy?
zauważyłam dopiero teraz że wszelkie kremy z faktorami działają źle na moję cere;/ w ogóle wszelkie kosmetyki do twarzy niszczą mi cere
a spostrzegłam to dopiero wtedy gdy byłam u znajomych i tam nie używałam nic do twarzy i moja cera wyglądała o niebo lepiej! i teraz też nic nie używam tyle że mam zdecydowanie za suchą skórę
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 18:12   #2140
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
ej dziewczyny a możecie polecic jakiś krem do twarzy?
zauważyłam dopiero teraz że wszelkie kremy z faktorami działają źle na moję cere;/ w ogóle wszelkie kosmetyki do twarzy niszczą mi cere
a spostrzegłam to dopiero wtedy gdy byłam u znajomych i tam nie używałam nic do twarzy i moja cera wyglądała o niebo lepiej! i teraz też nic nie używam tyle że mam zdecydowanie za suchą skórę
Może po prostu używałaś źle dobranych kosmetyków
Wystarczy zwykły krem nawilżający np. Nivea soft Lubię go, bo ma bardzo lekką konsystencję, smaruję buźkę i dekolcik rano i wieczorem i jest okay
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 18:18   #2141
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Może po prostu używałaś źle dobranych kosmetyków
Wystarczy zwykły krem nawilżający np. Nivea soft Lubię go, bo ma bardzo lekką konsystencję, smaruję buźkę i dekolcik rano i wieczorem i jest okay
nie no właśnie używałam dobrze dobranych do mojej cery
po prosstu kosmetyki jakoś źle wpływają na moją cerę a szczególnie kremy z faktorem
no to moze się skusze na nivee dzięki
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 18:43   #2142
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
nie no właśnie używałam dobrze dobranych do mojej cery
po prosstu kosmetyki jakoś źle wpływają na moją cerę a szczególnie kremy z faktorem
no to moze się skusze na nivee dzięki
Polecam niekomedogenny , prosty w składzie krem Humektan
Była o nim mowa np. w wątku Krem nawilżający do cery tłustej. Ma tak przyjemny, swietny skład, ze nie ma mowy by jakiejs cerze zrobił krzywde.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-17 o 18:45
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 21:17   #2143
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Mojej cerze humektan zrobił krzywdę.
Ale ja ogólnie dziwna jestem - mnóstwo rzeczy mnie zapycha.
Na pewno możesz spróbować, bo wiele osób go chwali, ale zawsze jest jakaś granica ryzyka.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 21:26   #2144
Karmelka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 77
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Polecam niekomedogenny , prosty w składzie krem Humektan
Była o nim mowa np. w wątku Krem nawilżający do cery tłustej. Ma tak przyjemny, swietny skład, ze nie ma mowy by jakiejs cerze zrobił krzywde.

A gdzie mozna kupic ten krem?
Karmelka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 21:31   #2145
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Karmelka87 Pokaż wiadomość
A gdzie mozna kupic ten krem?
W aptece.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 21:35   #2146
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dokładnie, tylko w aptekach. Wiem, ze napewno jest w aptece superpharm i millenium
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 21:51   #2147
Bezwstydnica
Rozeznanie
 
Avatar Bezwstydnica
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sen wariata
Wiadomości: 567
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dokładnie, tylko w aptekach. Wiem, ze napewno jest w aptece superpharm i millenium
a ile kosztuje średnio??
__________________
Proszę,zatrzymaj świat-ja wysiadam...
Bezwstydnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 00:38   #2148
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Bezwstydnica Pokaż wiadomość
a ile kosztuje średnio??
Koło 10 zł za opakowanie 30 g i tak 19-25 zł za 100g
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 13:08   #2149
kosmiteczka
Zadomowienie
 
Avatar kosmiteczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Mojej cerze humektan zrobił krzywdę.
Ale ja ogólnie dziwna jestem - mnóstwo rzeczy mnie zapycha.
Na pewno możesz spróbować, bo wiele osób go chwali, ale zawsze jest jakaś granica ryzyka.

i mnie niestety również... ale ja dziwna nie jestem i mało rzeczy mnie zapycha a po nim dostalam wysypu jak nigdy
__________________
"kobiety mają problemy z parkowaniem, bo mężczyźni przez całe życie im wmawiają, że 15 centymetrów to dużo"


COCO JAMBO I DO PRZODU
kosmiteczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 13:49   #2150
danuskahehe
Raczkowanie
 
Avatar danuskahehe
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 408
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Było ale nie jako 'patent na bycie naj'.. idąc Twoja drogą rozumowania każdy z patentów tu zawartych dla kogoś może być absurdalny więc po co ten off top :roll eyes:
skąd ta agresja?
dobrze, przepraszam, że wyraziłam swoją opinię i że chciałam was przestrzec przed kombinowaniem, które może się źle skończyć. Zadowolona?
__________________
Do krwi rozdrapię życie,
do szczętu je wyżyję!
danuskahehe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:35   #2151
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Sorry dziewczyny, ale jak chcecie się kłócić to lepiej na priv, bo osoby tu wchodzące nie mają ochoty tego czytać. Trochę empatii i opanowania.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:47   #2152
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Witam Was wszystkie, czytam to forum i czytam, doszłam do 25 strony i narazie musze dać oczętom odpocząćale przyznam niektóre z patetntów rewelacja i większość z nich wypróbuje na sobie
A piszę z zapytaniem i pewnie usłysze odpowiedź że o tym już była mowa wcześniej No ale ryzyk fizyk pisze:

Pierwsze pytanko: Otóż jak do tej pory nie używałam kwasów na twarz i stosowalam kremy na twarz z filtrem ok 15-20 spf. Chciałabym jednak co wieczór stosować acne derm lub efflaclar i z pewościa będą mi potrzebne większe filtry. Proszę podpowiedzcie jakie musiłąbym stosować filtry? 50?

Drugie pytanko: Jeśli już mam stosować wyższy filtr to proszę podpowiedzcie jaki najlepszy dla cery mieszanej skłonnej do trądziku i zaskórników, ogólnie podatnej na zapychanie?Dużo znalazłam pozytywnych wypowiedzi na temat BIODERMA PHOTODERM AKN MAT SPF 40. Ale chciałabym żeby nie zapychał a jednoczesnie matowił i chronił przed słonkiem.

Trzecie pytanko: Ja koniecznie muszę się malować w celu tuszowania wszelkich niedoskonałości no i mam wątpliwości czy na każdy krem z filtrami można stosować makijaż?? Tzn ja używam pudru mineralnego artdeco i konkretnie chciałabym móc na filtry właśnie go nakłądać.

Czwarte pytanko Wiem, że filtry należy apilkować na skóre kilkakrotnie w ciągu dnia. Czy to oznacza, że Wy również nanosząc filtry, później nakładając makijaż (puder czy też podkład), powtarzacie później w ciągu dnia nakładanie filtrów?

Piąte pytanko Czy pod filtry nakładacie jakiś kremik nawilżający albo matujący? Czy odrazu na skóre twarzy filtr i dopiero później makijaż? Wjakiej kolejności to się odbywa?

Wiem, że to forum nie jest akurat w temacie dokladnie, ale gdzieś tam krązy wokół niego. Napewno każda z Was ma już swoją opracowaną metodę jak korzystać i jak stosować filtry. Napewno macie dogłębną wiedze w tym temacie a ja akurat jestem zielona jest chodzi o filtry, kwasy itp, itd.

BARDZO PROSZę O ODPOWIEDZI I POMOC! BęDE WDZIęCZNA żYCZLIWEJ OSóBCE ZA DOBRE RADY
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 20:05   #2153
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

[QUOTE=danuskahehe;1278687 4]
Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
Wcześniej stosowałam metode gorącej wody jak poleca Maggie ale to działa na bardzo krótką metę(kilka dni)- później tusz tylko do kosza...
Używałam też rozcieńczacza do lakieru do paznokci, efekt lepszy ale podobny do opisanego wyżej...
/QUOTE]

naprawdę nie było?
krople walerianowe to była ironia... pastisz absurdalnych pomysłów

A od kiedy rozcieńczacz jes zmywaczem? Więc wcale nie użyłam zmywacza...
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG

Edytowane przez kaskaj24
Czas edycji: 2009-06-18 o 20:07
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 12:53   #2154
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Mojej cerze humektan zrobił krzywdę.
Ale ja ogólnie dziwna jestem - mnóstwo rzeczy mnie zapycha.
Na pewno możesz spróbować, bo wiele osób go chwali, ale zawsze jest jakaś granica ryzyka.
A spróbuj Dermosan - na lato półtłusty. Ponoc ma filtr 5, w co nie wierzę, ale jako krem nawilżajacy jest przecudowny. Miałam problem z suchą skórą, aż mnie piekło. Nic nie pomagało, Nivea zapychała, a Dermosan od razu przyniósł ulgę. Tubka 40 g kosztuje w aptece około 7 zł, ale jest bardzo wydajny, ja mam go od stycznia i jeszcze używam. Mała kropeczka wystarczy na pół twarzy. I dopiero na to nakładam filtry.
larva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 13:00   #2155
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Piąte pytanko Czy pod filtry nakładacie jakiś kremik nawilżający albo matujący? Czy odrazu na skóre twarzy filtr i dopiero później makijaż? Wjakiej kolejności to się odbywa?
Najpierw krem nawilżający Johnsons Soothing Naturals http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16608
A potem filtr Lirene 50+ http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001
Na końcu makijaż - w przypadku stosowania filtrów mineralny jest chyba najlepszy

Widzę, że masz dużo pytań odnośnie filtrów więc raczej powinnaś się pytać na wątkach filtrowych lub po prostu dokładnie przeczytać te wątki, znajdziesz tam dużo ciekawych informacji.
tobb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 13:01   #2156
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Pierwsze pytanko: Otóż jak do tej pory nie używałam kwasów na twarz i stosowalam kremy na twarz z filtrem ok 15-20 spf. Chciałabym jednak co wieczór stosować acne derm lub efflaclar i z pewościa będą mi potrzebne większe filtry. Proszę podpowiedzcie jakie musiłąbym stosować filtry? 50?
Przy kuracji kwasami co najmniej 50.

Cytat:
Drugie pytanko: Jeśli już mam stosować wyższy filtr to proszę podpowiedzcie jaki najlepszy dla cery mieszanej skłonnej do trądziku i zaskórników, ogólnie podatnej na zapychanie?Dużo znalazłam pozytywnych wypowiedzi na temat BIODERMA PHOTODERM AKN MAT SPF 40. Ale chciałabym żeby nie zapychał a jednoczesnie matowił i chronił przed słonkiem.
Mówiąc szczerze, to każdego zapycha inny składnik kremu, dlatego jedyny sposób to próbować . Co do matowienia - zawsze możesz pacnąć na twarz skrobię i już

Cytat:
Trzecie pytanko: Ja koniecznie muszę się malować w celu tuszowania wszelkich niedoskonałości no i mam wątpliwości czy na każdy krem z filtrami można stosować makijaż?? Tzn ja używam pudru mineralnego artdeco i konkretnie chciałabym móc na filtry właśnie go nakłądać.
Z tego, co wyczytałam na wizażu, niektóre pudry niwelują działanie filtrów, dlatego przeczytaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351 Kompendium filtromaniaczki.

Cytat:
Czwarte pytanko Wiem, że filtry należy apilkować na skóre kilkakrotnie w ciągu dnia. Czy to oznacza, że Wy również nanosząc filtry, później nakładając makijaż (puder czy też podkład), powtarzacie później w ciągu dnia nakładanie filtrów?
Tu nie pomogę, bo się nie maluję

Cytat:
Piąte pytanko Czy pod filtry nakładacie jakiś kremik nawilżający albo matujący? Czy odrazu na skóre twarzy filtr i dopiero później makijaż? Wjakiej kolejności to się odbywa?
Niektóre filtry, a może wszystkie (nie wiem dokładnie) same w sobie są nawilżajace, ale ja zawsze smaruję sie jeszcze Dermosanem albo innym lekkim kremem.
larva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 20:08   #2157
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
A spróbuj Dermosan - na lato półtłusty. Ponoc ma filtr 5, w co nie wierzę, ale jako krem nawilżajacy jest przecudowny. Miałam problem z suchą skórą, aż mnie piekło. Nic nie pomagało, Nivea zapychała, a Dermosan od razu przyniósł ulgę. Tubka 40 g kosztuje w aptece około 7 zł, ale jest bardzo wydajny, ja mam go od stycznia i jeszcze używam. Mała kropeczka wystarczy na pół twarzy. I dopiero na to nakładam filtry.
Dziękuję za zainteresowanie.
Jestem w stanie zapłacić i 100zł, żeby tylko krem nawilżajacy mnie nie zapychał. W celu nawilżania używam oleju jojoba + HA, ale wiadomo - nie na dzień, tylko czasem na noc, a to trochę mało, biorąc pod uwagę ciągłe kuracje przeciwtrądzikowe.

Ten krem masz na myśli: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...poltlusty.html ?
Chyba się skuszę, bo widzę, że nikt nie napisał, że zapycha pory. Patrząc na skład (okiem laika) nie zauważyłam składników, które omijam szerokim łukiem. To podstawa. Sprawdzę jeszcze tylko czy na biochemii jest analiza i może jutro kupię (akurat muszę iść do apteki).
Analizowanie składu kosmetyków stało się moją obsesją. Niestety nie bez przyczyny.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 13:38   #2158
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Hejka!
Takie pytanko- jakie są wasze sposoby na ładne stopy?
Moje stopy są strasznie wymagające i chociaż dbam o nie to itak nie wyglądają zbyt ładnie często mam jakieś otarcia i nie wiem jak je zlikwidować
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 15:17   #2159
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
Hejka!
Takie pytanko- jakie są wasze sposoby na ładne stopy?
Moje stopy są strasznie wymagające i chociaż dbam o nie to itak nie wyglądają zbyt ładnie często mam jakieś otarcia i nie wiem jak je zlikwidować
Wieczorem po kąpieli pumeksem usuwam martwy naskórek (głównie z pięt oczywiście), potem porządny peeling całych stóp, następnie moczę tak z 5-10min w wodzie z solą (może być specjalna, może być też zwykła kuchenna jodowana ), spłukuję, nakładam grubą warstwę kremu do stóp, zakładam na stopy woreczki śniadaniowe, a na to bawełniane skarpetki i idę spać Rano stópki są mięciutkie jak niemowlęce Potem jeszcze pedicure i mamy efekt jak po wyjściu z salonu spa
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 15:59   #2160
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Wieczorem po kąpieli pumeksem usuwam martwy naskórek (głównie z pięt oczywiście), potem porządny peeling całych stóp, następnie moczę tak z 5-10min w wodzie z solą (może być specjalna, może być też zwykła kuchenna jodowana ), spłukuję, nakładam grubą warstwę kremu do stóp, zakładam na stopy woreczki śniadaniowe, a na to bawełniane skarpetki i idę spać Rano stópki są mięciutkie jak niemowlęce Potem jeszcze pedicure i mamy efekt jak po wyjściu z salonu spa
I tak codziennie..? Podziwiam
Ja stosuję jedynie pumeks, peeling i krem z wit. A na stópki. Krem codziennie, a pumeks i peeling rzadziej..jeśli zajdzie potrzeba.
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.