Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-09, 18:54   #1
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Arrow

Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY


Witam serdecznie dzis zakupilam sobie Effaclar K w aptece super sie zlozylo bo mialam ten w zestawie gdzie znajduje sie probka plynu do demakijazu oraz zelu do mycia buzki, slyszalam ze Effaclar wyslusza skore, dlatego chcialabym zapytac sie co mozna stosowac z Effaclarem jakie kremy i kosmetyki do buzi by sie nie gryzly ani by nie zaszkodzic samej sobie.Czy stosowac go na noc i dzien czy moze tylko raz na dobe?.
Mam 17lat i to moj pierwszy krem z kwasami mysle ze jest to dobry wybor jak na poczatek , o mojej skorze wiem tylko tyle od panie dermatolog ze jest to skora lojotokowa , nie narzekam na wielki wysyp tradziku bo raz na jakis czas wyskoczy mi z 2-3 male krostki bywa tez ze po slodkim wyskoczy mi cos ropnego ale moim malym koszmarem sa zaskorniki (wagry) na nosie i na policzkach ale blizej noska , czego moge sie spodziewac po effaclaru? i na co moge pozniej zmienic ten kremik . Niom i jak z tym nawilzaniem bo sama glupieje juz nie za wiele wiem co moge przy nim stosowac a boje sie eksperymetow.
Bardzo chetnie poczytam propozycje doswiadczonych jak i uswiadomionych poczatkujacych z kwasami wizazanek

caluje i pozdrawiam serdecznie
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 20:15   #2
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Effaclar K + ?

Po Effaclarze powinnaś się na początku spodziewać raczej wielu wyprysków, skóra się oczyszcza, pory odblokowują i stąd ten proces. Jak mówi Smoczyca nie zawsze się tak dzieje, ale u mnie niestety tak właśnie było, kilka miesięcy temu stosowałam effaclar i pory ładnie się zwęziły, a skóra rozjaśniła. Teraz znowu z nim kombinuję, tzn stosuję na noc już tydzień, na poczatku na czole było dużo czerwonych krostek, ale teraz jest trochę lepiej, nie jakoś znacznie, ale widzę drobną poprawę. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Ale Effaclar trochę tłuści...
Od Smoczycy kochanej wiem też, że jak Ci Effaclar skórę wysuszy (chociaż u mnie za bardzo jak na razie nie widać żadnego wysuszenia, no nie wiem), to śmiało nakładaj na niego na noc krem nawilżający do tłustej skóry...

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 20:28   #3
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Re: Effaclar K + ?

Super, dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje ze ta przygoda z kwasami wyjdzie mi na plusik dla mojej skory<love> dziekuje Ci <cmok>
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 20:35   #4
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Effaclar K + ?

a! jeszcze jedno! stosuj go najlepiej na noc! I raz na dobę oczywiście

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 20:43   #5
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Effaclar K + ?

Dlaczego tylko na noc? Effaklar jest tak łagodny, że spokojnie można go nakłądać nie tylko na dzień, ale też dwa razy w ciągu doby.
Tylko oczywiście do tandemu musi być krem nawilżający.

zdróweczka
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 21:07   #6
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Effaclar K + ?

ale to kwasy zawsze, jeśli na dzien, to koniecznie z filtrami. Lekki, ale kwas.
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 21:14   #7
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Effaclar K + ?

Filtry nie zaszkodzą, nawet jak się kwasów nie używa wcale
Ale do effaklaru nie trzeba jakiś wyjątkowych zabezpieczeń (typu 30, 60), jeśli się ich nie używa z zasady. To trochę nietypowy kwas. Osrożności jednak za wiele nie zaszkodzi.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-10-09, 22:22   #8
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Re: Effaclar K + ?

Acha hm mam pytanie jescze jedno czy taki kremik z filtrami do cery tlustej nie bedzie za mocno natluszczal skory ? i jaki mniej wiecej taki kremik nabyc bo dla mnie te kremy to czarna magia , teraz to sobie zaczne studiowac od jutra jak mi tatko wydrukuje dokumecik o kwasach z wizazu
dziekuje za pomoc jestescie kochane
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 22:33   #9
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Effaclar K + ?

Kremy z filtrami na ogół są tłuste, ale do effaklaru nie potrzebujesz mocnego tłuściocha
Wystarczy coś takiego jak krem iwostinu
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2879
albo
LRP
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1628
zdrówko
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-22, 22:11   #10
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Re: Effaclar K + ?

To znowu ja hihi jak narazie to uzywam effaclaru troche ponad tydzien czasami mi cos wyskoczy mocnego(bolesnego) niestety jeszcze pory sa takie jak byly ale ja wierze ze po czasie sie poprawi troszke ale tu juz mysle czy nie wziasc sie na cos mocniejszego??.
Wiem ze w eff. jest tylko BHA a z AHA nie mialam nic wspolnego wiec nie wiem na co sie pokusic.
Jeszcze jedno male pytanko bo chcialabym uzywac kremu daxa wyszczuplajacego z nowej serii, czy nie bedzie on sie gryzl jesli bede go nakladala na effaclar?
Aha zauwazylam ze jesli dam sobie maseczke Miraculum taka z wisienka na noc z effaclarem to buzka rano jest naprawde boska .


Caluje i pozdrawiam
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 16:19   #11
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Effaclar K + ?

neoiinka napisał(a):
> Jeszcze jedno male pytanko bo chcialabym uzywac kremu daxa wyszczuplajacego z nowej serii, czy nie bedzie on sie gryzl jesli bede go nakladala na effaclar?

Z tego co wiem to ten nowy krem jest z serii przeznaczonej do starszej cery, tak po 25. roku życia...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-23, 19:07   #12
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Re: Effaclar K + ?

Hej Lejko kochana ja wlasnie nie wiem bo na ulotce, podeleczku i na esentii pisze ze ten kremik mozna stosowac w kazdym wieku ????? troche dziwna informacja bo przecie nie posmaruje sie takim kremem dziecka 10letniego , no nic najwyzej jeszcze pomecze pania ekspedietke w kosmetycznym hihi.


Pozdrawiam cieplutko z chlodnej Dąbrowy G.
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-24, 04:42   #13
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Effaclar K + ?

A producent na stronie pisze, że jest przeznaczona seria dla kobiet po 30. roku życia, myślę, że nie warto stosować takich substancji w wieku 17 lat, bo potem skóra może się uwrażliwić...

http://www.dax.com.pl/biomodel/biomodel.html
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 10:10   #14
kyo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 174
Effaclar k ??

chcialabym was prosic o rade i odpowiedzenie mi na kilka pytan dotyczacych Effaclar k?
1.Nigdy jeszcze nie stosowalam kwasow i moja kuracje chcialabym zaczac od effacla k czy bedzie on odpowiedni ( tradziku juz nie ma prawie wcale, tylko zostalo troche plam na czole i bradzie oraz wagry na nosie) ? czy moze lepszy bedzie Lysanel active ?
Oczywiscie wiem ze kuracje mozna zaczac dopiero jesienią.
2. Czy powinnam uzywac go rano i wieczorem ? jesli tylko w nocy to czy moge na dzien uzywac lysanel mat? a jesli bym miala uzywac Effaclar k to czy on matuje?
3. Jakie sa etapy przy kuracji Effaclarem k ? Czy zawsze najpierw musi byc wysyp ?
z gory dz8iekuje za wszystkie odpowiedzi
pozrawiam kyo18
kyo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-18, 09:51   #15
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: Effaclar k ??

Moze zaczne od tego ze uzywaalm
1.to jest baaaardzo lagodny preparat nie masz sie czego bac...mialam tez Lysanel..i wydaj mi sei ze to jest o wiele silniejszy preparat.twarz po nim szczypie.a skoro masz lekki tradzik, to Effaclar k jest dla ciebie.
2.jak uzywasz Effeclar to tylko go uzywaj , nie mieszaj preparatow
3.ja nie mialam wysypu..i raczej go nie ma
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 15:42   #16
Malinka24
Raczkowanie
 
Avatar Malinka24
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 166
Re: Effaclar k ??

Ja właśnie jestem w połowie tubki kremu Effaklar K i moge Ci powiedzieć że :
Ja mam trądzik i u mnie nie wywułuje żadnego podraznienia więc tobie tym bardziej nie zaszkodzi. Ma on działanie lekko złuszczające i odnawiające naskórek więc wydaje mi się że powinien Ci pomoc w pozbyciu sie tych plamek na czole i brodzie. Co do kremu Lysanel Activ to miałam jego próbke i on jest raczej na zmiany typowo trądzikowe więc chyba lepszy dla ciebie będzie Effaklar K .Co do stosowania go to mozna zarówno rano jak i wieczorem. Nie bój sie o wysyp, napewno nie występuje przy stosowaniu tego kremu !!! Mam tylko do ciebie jedno pytanie dlaczedo napisałas że wiesz że kuracje można zacząć dopiero jesienią ??????????? według mnie nie ma znaczenia jaką mamy porę roku ja stosuje go teraz chodź mamy lato i jest dobrze !!
__________________
===

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 15:53   #17
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Effaclar k ??

Tak na marginesie tylko dodam:
Stosowanie effeclaru K latem jest nie wskazane, gdyż skóra staję sie cieńsza (ma ona działanie złuszczjące), bardziej wrażliwa (przede wszystkim na działanie promieni UV)w sumie bezbronna...
Radziłabym przeprowadzić kurację jednak jesienią.

Jeśli koniecznie chcesz używać effaclaru, to nie stosuj go codziennie, tylko np. co 2 dzień i na noc. Poza tym zaopatrz sie z krem z filtrem powyżej 15.


Nie koniecznie występuje wysyp - u mnie tego nie było.


jeśli będzie używała często latem preparaty złuszczające, drażniące a nie będziesz używała kemu z filtrem to - tak jak jest napisane w artukułach Basi na temat słońca i opalania - będzie miała skórę pełną przebarwień.

Ja użuwam nan stop kremu z filtrem latem 60.
Zimą 15 lub 30. dzięki temu pozybyłam sie swoich przebarwiń po syfkach.


Pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 15:54   #18
kyo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 174
Re: Effaclar k ??

poniewaz kwasow nie powinno sie uzywac latem chyba ze na dzien stosujesz na Effaclar k kremy z duzym filtrem, poczytaj troche na wizazu o kwasach, zobaczysz ze uzywanie kwasow latem jest odradezane gdzy moga powstac plamy, przebarwiena
pozdrawiam
kyo18
kyo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 16:41   #19
Malinka24
Raczkowanie
 
Avatar Malinka24
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 166
Re: Effaclar k ??

Dzięki dziewczyny!! Pani w aptece sprzedająca mi ten krem nic mi nie powiedziała że nie można go stosować w lecie! Kupiłam go na początku lipca i codziennie rano smarowałam nim twarz i narazie nie widze żadnych przebarwień, czy mogą mi one wyskoczyć później np. na jesień?? czy w takim razie mozna go stosować na noc??
__________________
===

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-06, 17:03   #20
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: Effaclar k ??

raczej go narazie nie stosuj.Zacznij jesienia...uzywajac go na noc..on i tak dzialai moze spowodowac przebarwienia po sloncu, bo wnika w twoja skore
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 17:23   #21
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: Effaclar k ??


Malinka 24 napisała:

"Nie bój sie o wysyp, na pewno nie występuję przy stosowaniu tego kremu!!!"

Droga Malinko 24!
Nie doradzaj niczego bez uprzedniego dokładnego uzupełnienia informacji, wystarczy wejść na KW w oceny Effeclara K, a widać wyraźnie, że u wielu użytkowniczek tego kremu występuję wysyp, nie jest to nieodłącznym elementem jego stosowania na początku, ale jednak zdarza się i to wcale nie tak rzadko(na własne oczy widziałam efekty...)

Kochane dziewczyny (to tak na marginesie, do wszystkich, nie jest to uwaga do nikogo konkretnego, zwłaszcza, że reszta wypowiedzi w tym wątku jest wyważona), proszę Was bardzo nie piszcie wypowiedzi, nie doradzajcie tak do końca autorytatywnie-nawet nasza kosmetyczke Beatka wypowiada sie b. ostrożnie w wielu kwestiach.

Pozdrawiam serdecznie!
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 21:36   #22
Malinka24
Raczkowanie
 
Avatar Malinka24
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 166
Re: Effaclar k ??

Oki więc prostuje moją wypowiedź w kwesti tego czy po ktemie Effaklar K ma sie wysyp. Otóż ja nie miałam i napisałam że nie powinnaś mieć , ponieważ wydaje mi sie że jest to krem dość delikatny, ale oczywiście każda cera jest inna i inaczej przyjmuje każdy kosmetyk !! Pozdrawiam Szpilka
__________________
===

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 21:59   #23
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: Effaclar k ??

Ściskam Malinko 24 i miło mi, że nikt mnie nie zlinczował za moją wypowiedź, co się często na Wizażu ostatnio zdarza, niestety...
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 22:28   #24
Malinka24
Raczkowanie
 
Avatar Malinka24
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 166
Re: Effaclar k ??

Nie szpilko nie rozumiem czemu miałabym Cie zlinczować ?! Miałaś racje że nie ujełam w mojej wypowiedzi tego że ten kosmetyk tak własnie działa na moją cere ale nie musi tak samo na cere innych ! Pozatym ja też chciałabym czytać prawdziwe i obiektywne sugestje na tematy inyych kosmetyków !! jeszcze raz pozdrawiam
__________________
===

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 10:06   #25
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Effaclar k ??

Malinka24 napisał(a):
> Ja właśnie jestem w połowie tubki kremu Effaklar K i moge Ci powiedzieć że :
> Ja mam trądzik i u mnie nie wywułuje żadnego podraznienia więc tobie tym bardziej nie zaszkodzi. Ma on działanie lekko złuszczające i odnawiające naskórek więc wydaje mi się że powinien Ci pomoc w pozbyciu sie tych plamek na czole i brodzie. Co do kremu Lysanel Activ to miałam jego próbke i on jest raczej na zmiany typowo trądzikowe więc chyba lepszy dla ciebie będzie Effaklar K .Co do stosowania go to mozna zarówno rano jak i wieczorem. Nie bój sie o wysyp, napewno nie występuje przy stosowaniu tego kremu !!! Mam tylko do ciebie jedno pytanie dlaczedo napisałas że wiesz że kuracje można zacząć dopiero jesienią ??????????? według mnie nie ma znaczenia jaką mamy porę roku ja stosuje go teraz chodź mamy lato i jest dobrze !!

To jak to jest z tym Effaclarem? Czy jeśli przed okresem wychodzi mi kilka ropnych krostek, to mogę go stosować (od jesieni, rzecz jasna)? Dodam jeszcze, że mam też drobne przebarwienia (a może to blizny? Nie wiem... trudno ocenić bo zawsze są ślady po nowych wykwitach)po wypryskach. A zatem: Effaclar stosuje się na CAŁKOWICIE wyleczoną skórę (tzn. jak nic już nie "wyskakuje") czy można też na taką z pojedynczymi wypryskami?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 11:03   #26
Malinka24
Raczkowanie
 
Avatar Malinka24
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 166
Re: Effaclar k ??

Ja mam trądzik i oczywiście co za tym idzie czasami wykakują mi pryszcze, ale to mi nie przeszkadza w stosowaniu tego kremu. Effaklar K przeznaczony jest to cery tłustej i trądzikowej a jak tu znaleźć cere tłusta i trądzikową bez ropnych krostek??Małe prawdopodobiestwo zawsze czasem coś tam wyskoczy ale wydaje mi sie że to nie przeszkadza w jego stosowaniu ( przynajmniej mi )
__________________
===

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 19:46   #27
Laracroft
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 8
cera po effeclar k - ZGROZA!

Dziewczyny,
2 razy uzylam effaclar k i juz drugi dzien na twarzy mam takie malenkie pecherzyki, taka kaszka w dotyku, cera jest tez troche czerwona, no strasznie wygladam.
To chyba nie powinno tak byc, co? Odstawic?

pozdrowka
Laracroft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 23:04   #28
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: cera po effeclar k - ZGROZA!

hej
ten efekt jest normalny - effeclar k to jeden z kremow z kwasami, mozesz o nich poczytac w artykule na wizazu
tu masz link:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
po jakims czasie powinna nastapic poprawa i skora bedzie gladsza, mniej pryszczy itd oczywiscie sa osoby ktorych reakcja na kwasy jest zbyt silna - mozesz poczytac o tym w wielu watkach na forum.
buzaki
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 23:36   #29
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cera po effeclar k - ZGROZA!

a nie masz uczulenia na salicylany (polopiryna, aspiryna,..)?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 07:52   #30
Laracroft
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 8
Re: cera po effeclar k - ZGROZA!

nie, nie jestem na to uczulona.
Laracroft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.