Pielęgnacja dłoni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-18, 14:59   #1
LibrarianGosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2

Pielęgnacja dłoni


Witam,
mam ogromny problem z dłońmi, nie mogę poradzić sobie z ich pielęgnacją bo nic nie pomaga, nawet dermatolog, haha. Mam spierzchnięte, szorstkie, pomiędzy palcami są aż białe, ponadto na zgięciach pękają i tworzą się drobne ranki. Co na to poradzić? Krem Emolium, który poleciła mi dermatolog, nie działa. Przepisała mi również krem Travocort - to samo. A ręce aż bolą! Co robić?
LibrarianGosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 19:51   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pielęgnacja dłoni

Mam to samo, niestety. Polecam peeling Ziaja pro parafinowy do rąk, co jakiś czas, zazwyczaj przed nałożeniem bawełnianych rękawiczek. Pod rękawiczki bawełniane robię miks(mieszam różnie): gliceryna (w aptece, kosztuje grosze), olej z masła Shea, krem Max Repair z Evree (mała czerwona tubka, w Rossmannie), ewentualnie Neutrogena - ta mniejsza tubka. Na dzień krem z Dove Spa Intensive, szybko się wchłania.Bardzo fajna jest też maska parafinowa do rąk i stóp, używam na noc pod rękawiczki, czasem też w ciągu dnia pod rękawiczki. To jest ta: https://www.avon.pl/produkt/14794/
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 07:43   #3
LibrarianGosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Pielęgnacja dłoni

Dzięki za pomoc
LibrarianGosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 16:59   #4
characteristic2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 42
Dot.: Pielęgnacja dłoni

Mam dokładnie ten sam problem. W lecie moje ręce są gładziutkie i bardzo ładne ale w ziemie skóra jest szorstka i pęka, czasami aż do krwi. Prawdopodobnie jest to wynik przemrożenia rąk w młodości. Też bardzo długo szukałam rozwiązania, byłam oczywiście u dermatologa, ale nic nie zaradził. Wypróbowałam chyba kilkadziesiąt różnych kremów, ale działały tak sobie. Aż w końcu odkryłam mojego wybawcę - od jakiegoś czasu używam regenerującego kremu do rąk z Iwostinu Sensitia. Nie chcę tu robić reklamy, ale ten krem uratował mi ręce. Nie miałam lepszego kremu, po jednym użyciu stan skóry znacznie się poprawia, szczególnie jak użyję grubszej warstwy na noc, a przy regularnym stosowaniu zapominam o problemie.
characteristic2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:13   #5
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Pielęgnacja dłoni

Przede wszystkim polecam peeling, może być cukrowy lub kawowy z dodatkiem oleju, peeling wygładzi skórę a olej jej tak nie wysuszy. Potem porządny krem do rąk, masło shea też się sprawdzi, a na noc po posmarowaniu dłoni kremem warto jeszcze dać trochę oleju, żeby zrobiła się warstwa okluzyjna. Przy takich wysuszonych dłoniach krem do rąk to podstawa, nawet jeśli co chwilę myjesz dłonie.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 09:20   #6
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja dłoni

Osobiście przez te mrozy mam teraz problem z bardzo suchymi dłońmi, ale póki co ratuje mnie zimowy krem do rąk od Ziai według mnie dobrze nawilża i nie pozostawia tłustego filmu, czego bardzo nie lubię
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-25 10:20:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.