Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-04, 11:10   #3061
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co byście bardziej poleciły na zaskórniki - glukonolakton czy kw. glikolowy? Ogółem jak wrażenia, jeśli ktoś stosował? :P Nie mogę się zdecydować
Mangha poleciła mi to drugie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 11:35   #3062
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Niestety, jak robisz mydło na zimno to wszystko musi być idealnie odmierzone, trzeba uważać żeby się nie poparzyć ługiem. A potem to musi sie jeszcze ukręcić. Nie wiem co robiłam źle ale po kilku próbach się podałam.
Jeśli chcesz zrobić komuś prezent to takie mydełka z bloku glicerynowego są fajne i zawsze się udają.
a gdzie kupiłaś ług? Bo ja na ZSK widzę tylko gotowe bazy mydlane i to jeszcze w wersji podstawowej .
Policzyłam tak na szybko, że b. drogie wyjdzie mydło robione z gotowej bazy bo mydło standardowej wagi 10 dag będzie kosztować ok. sześciu - siedmiu złotych.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 11:41   #3063
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

a czy możecie tylko polecić mi jakiś olej lub hydrolat na rozszerzone pory?
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 11:52   #3064
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
a czy możecie tylko polecić mi jakiś olej lub hydrolat na rozszerzone pory?
U mnie na pory fajnie działa hydrolat neroli Cudów spodziewać się nie należy, ale ładnie je ściąga. Jednak nie dla każdego ten hydrolat bo niektóre dziewczyny skarżą się, że ściąga skórę za bardzo.
A co do olejów, to ja mam z czarnuszki, lubię go.
Podobno olej z nasion malin jest cacy na cerę porowatą, zanieczyszczoną, zapchaną.... dopisuję go do listy
Na tym wątku na pewno dziewczyny pomogą Ci z wyborem olejów
Ja na razie mam za małe olejowe doświadczenie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-11-04 o 13:34
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:34   #3065
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
a czy możecie tylko polecić mi jakiś olej lub hydrolat na rozszerzone pory?
Z hydrolatów to oczarowy powinien spisać się dobrze, a olej to malinka i konopny
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 13:36   #3066
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czym się różni olej z nasion malin NATURALNY od SUROWEGO
Taką mam zagwozdkę
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 13:37   #3067
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
a gdzie kupiłaś ług? Bo ja na ZSK widzę tylko gotowe bazy mydlane i to jeszcze w wersji podstawowej .
Policzyłam tak na szybko, że b. drogie wyjdzie mydło robione z gotowej bazy bo mydło standardowej wagi 10 dag będzie kosztować ok. sześciu - siedmiu złotych.
Zamowilam przez internet. Na ebay.

Sent from my E15i using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 14:31   #3068
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja mam pare ekstraktów, mieszam je na ręce z hialuronem i olejami i nigdy się nie rozpuszcza w 100%, ale ładnie się rozprowadza.
Dziewczyny, co byście bardziej poleciły na zaskórniki - glukonolakton czy kw. glikolowy? Ogółem jak wrażenia, jeśli ktoś stosował? :P Nie mogę się zdecydować
glukonolakton ma bardzo słabe działanie złuszczające, bardziej nawilża (często stosuje się go z mocznikiem w formułach np toników nawilżających), nie ma zdolności przenikania przez sebum i docierania do porów. kwas glikolowy jest dużo silniejszy i lepiej nadaje się do odblokowania porów i usuwania zaskórników. tego typu działanie ma jeszcze kwas migdałowy i kwas salicylowy.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 17:13   #3069
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
glukonolakton ma bardzo słabe działanie złuszczające, bardziej nawilża (często stosuje się go z mocznikiem w formułach np toników nawilżających), nie ma zdolności przenikania przez sebum i docierania do porów. kwas glikolowy jest dużo silniejszy i lepiej nadaje się do odblokowania porów i usuwania zaskórników. tego typu działanie ma jeszcze kwas migdałowy i kwas salicylowy.
Stosuje teraz tonik z glukonolaktonem 6% z mocznikiem .Po chwili od nałożenia lekko poszczypuje mnie skóra . Rzeczywiście złuszczania nie widze i tak sie zastanawiam jak to wygląda w przypadku stężenia 10 czy 15% Też nie ma złuszczania ? Nie mam doświadczenia z kwasami .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 17:31   #3070
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Czym się różni olej z nasion malin NATURALNY od SUROWEGO
Taką mam zagwozdkę
Olej surowy jest "niefiltrowany, naturalnie mętny, może posiadać resztki pestek z których jest tłoczony". Naturalny jest odfiltrowany.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 18:24   #3071
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
W odpowiednich stężeniach rozpuszczają się, jeszcze lepiej, jak zlewkę wstawi się do ciepłej miseczki z wodą i dokładnie wymiesza bagietką.
Ja sobie teraz robię takie 10ml sera z ekstraktami.

Choć niektóre są rozpuszczalne w alkoholu i w wodzie nie rozpuszczą się albo będą zostawać właśnie takie okruszki.
Albo niektóre jeszcze w glikolu propylenowym najlepiej. Trzeba by poczytać specyfikację dla każdego.

Cytat:
Napisane przez sienna123 Pokaż wiadomość
A może poprostu zmiejszyć ilość wosku i dać więcej masła kakaowego zaskórnikami w moim przypadku bym tak się nieprzejmowała, ponieważ pokazują się czasem tylko na nosie - a tak to jestem wrażliwo-sucha. Co do kremów wole jednak tłuste od nawilżających wzłaszcza teraz gdy robi się zimno.

no to rzeczywiście bez olejku eterycznego się nie obejdzie. Jak myślicie olejek cytrynowy http://www.zrobsobiekrem.pl/?267,ole...rganiczny-7-ml załatwi sprawe
Dla mnie smród lanoliny jest tak ohydny że nawet olejki mu nic nie pomogły. Kiedyś robiłam krem cytrynowy na lanolinie, musiałam wyrzucić, nie byłam w stanie używać.

Na suchą skórę może wypróbuj krem sojowy z BU. Niby pisze że dla starszych pań, ale nie przejmowałabym się tym za bardzo. Ma bardzo dobre opinie.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja mam pare ekstraktów, mieszam je na ręce z hialuronem i olejami i nigdy się nie rozpuszcza w 100%, ale ładnie się rozprowadza.
Dziewczyny, co byście bardziej poleciły na zaskórniki - glukonolakton czy kw. glikolowy? Ogółem jak wrażenia, jeśli ktoś stosował? :P Nie mogę się zdecydować
Osobiście polecam kwas glikolowy. Nic innego tak fantastycznie na mnie nie działa, a używałam różnych kwasów już w swojej karierze kwasowej Skóra naprawdę jest po nim gładziutka.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
U mnie na pory fajnie działa hydrolat neroli Cudów spodziewać się nie należy, ale ładnie je ściąga. Jednak nie dla każdego ten hydrolat bo niektóre dziewczyny skarżą się, że ściąga skórę za bardzo.
A co do olejów, to ja mam z czarnuszki, lubię go.
Podobno olej z nasion malin jest cacy na cerę porowatą, zanieczyszczoną, zapchaną.... dopisuję go do listy
Na tym wątku na pewno dziewczyny pomogą Ci z wyborem olejów
Ja na razie mam za małe olejowe doświadczenie
Z hydrolatów to jeszcze oczarowy jest super. Nie wiem czemu ale jakoś najlepiej działa ten z BU. Goi, łagodzi, pięknie pachnie. Skończył mi się muszę zakupić

Olej z malin gest genialny stosuję namiętnie
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 21:09   #3072
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy na bazie któregoś z tych kremów : 1 i 2 mogę ukręcić balsam z liposomami ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 22:08   #3073
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Stosuje teraz tonik z glukonolaktonem 6% z mocznikiem .Po chwili od nałożenia lekko poszczypuje mnie skóra . Rzeczywiście złuszczania nie widze i tak sie zastanawiam jak to wygląda w przypadku stężenia 10 czy 15% Też nie ma złuszczania ? Nie mam doświadczenia z kwasami .
Ja stosuje tonik z kw. laktobionowym 15% i nic mnie nie piecze, ale nawilża rewelacyjnie, żaden krem krem sie nie umywa.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 13:31   #3074
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja stosuje tonik z kw. laktobionowym 15% i nic mnie nie piecze, ale nawilża rewelacyjnie, żaden krem krem sie nie umywa.
Dziekuję za odp. Tylko(albo aż ) nawilża i nie ma żadnego złuszczania ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 14:39   #3075
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Dziekuję za odp. Tylko(albo aż ) nawilża i nie ma żadnego złuszczania ?
Nie, ale ja jestem raczej gruboskórna, peeling migdałowy 20% stosuje jak tonik (żadnego zmywania migdała i neutralizowania skóry nie praktykuje) i dopiero po kilku dniach jest lekkie łuszczenie.
Co do samego laktobiona to jeszcze trzyma skóre w ryzach i absolutnie nie podraznia mojej skłonnej do buraczenia skóry. Nie potrafie powiedzieć czy to odstawienie zoracu, diacnealu i brevoxylu spowodowało zniknięcie permanentnego buraka i skłonnosci do niego czy moze tonik z laktobionem do spółki z serum wit. C. Mam nadzieje, ze jedno i drugie z akcentem na drugie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 16:35   #3076
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja stosuje tonik z kw. laktobionowym 15% i nic mnie nie piecze, ale nawilża rewelacyjnie, żaden krem krem sie nie umywa.
A możesz zdradzić przepis na tonik? Robisz na hydrolacie czy wodzie ,dodajesz jakieś składniki nawilżające?
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 22:18   #3077
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Łyżeczki miarowe z tego sklepu są o kant tyłka rozbić :/
Mierzyłam nimi i wyszło mi 1/3 kremu mniej niż powinno być, a później porównałam z pipetką no i wszystko stało się jasne.
Dobrze, że proporcje są ok.

Zrobiłam też sobie krem z ekstraktem z miłorzębu japońskiego i jestem przerażona jego kolorem i boję się, że będzie się rolować oraz, że ekstrakt się do końca nie rozpuścił, ale w sumie nie mam śladu żadnych drobin na rękach więc chyba jest ok.
Macie jakieś doświadczenia z tym składnikiem?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 10:05   #3078
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja stosuje tonik z kw. laktobionowym 15% i nic mnie nie piecze, ale nawilża rewelacyjnie, żaden krem krem sie nie umywa.
Bo kwas ten doskonale wiąże wodę w naskórku, jeszcze jak w toniku jest to jest to świetne rozwiązanie, bo jednocześnie dostarczasz wodę i ją wiążesz. Ten kwas zaraz po glikolowym jest moim ulubionym
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 10:30   #3079
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Olej surowy jest "niefiltrowany, naturalnie mętny, może posiadać resztki pestek z których jest tłoczony". Naturalny jest odfiltrowany.
Czy to oznacza, że jeden z nich może być nieco bardziej wartościowy od drugiego, czy mają takie same właściwości i tak samo będą działać?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 12:09   #3080
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
A możesz zdradzić przepis na tonik? Robisz na hydrolacie czy wodzie ,dodajesz jakieś składniki nawilżające?
Tak, nie jest dokładny, bo eksperymentowałam z proporcjami. Po za tym nie mierzyłam pH, a jak sie okazuje może być za niskie na hydrolat.

woda/hydrolat 75-80%
kw. laktobionowy 15%
alkohol 5-10%

Dodaje alkohol żeby zmniejszyć kleistość toniku i tego filmu, który pozostawia i dzieki któremu nawilzanie jest takie fantastyczne oraz jako "poprawiacz" przenikania.
Jak pisałam nie wiem jakie jest pH, na razie nie bede robić toniku wiec nie sprawdze, gdyby Ty albo ktoś inny postanowił go zrobić to dobrze by było zmierzyć i w razie za wysokiego dla danego hydrolatu podnieść pH za pomoca np. odrobiny mleczanu sodu albo sody.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 22:29   #3081
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak, nie jest dokładny, bo eksperymentowałam z proporcjami. Po za tym nie mierzyłam pH, a jak sie okazuje może być za niskie na hydrolat.

woda/hydrolat 75-80%
kw. laktobionowy 15%
alkohol 5-10%

Dodaje alkohol żeby zmniejszyć kleistość toniku i tego filmu, który pozostawia i dzieki któremu nawilzanie jest takie fantastyczne oraz jako "poprawiacz" przenikania.
Jak pisałam nie wiem jakie jest pH, na razie nie bede robić toniku wiec nie sprawdze, gdyby Ty albo ktoś inny postanowił go zrobić to dobrze by było zmierzyć i w razie za wysokiego dla danego hydrolatu podnieść pH za pomoca np. odrobiny mleczanu sodu albo sody.
dzięki ,
ja robiłam tonik z kw.laktobionowym na hydrolacie różanym i neroli tak 7-8%,ale dodawałam jeszcze konserwant FEOG i tonik podrażniał mi trochę cerę,może za duże stężenie konserwantów , byłam ciekawa czy dodajesz jakieś składniki nawilżające,bo ja nawilżenia żadnego nie odczułam,wręcz lekko podsuszał skórę, ph też nie sprawdzałam,może jest za niskie dlatego brak tego filmu nawilzajcego u mnie.. teraz spróbuję zrobić tonik na wodzie albo hydrolacie,ale bez dodatkowego konserwowania, może będzie łagodniejszy

Edytowane przez maleeva
Czas edycji: 2011-11-07 o 22:30
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 23:15   #3082
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Łyżeczki miarowe z tego sklepu są o kant tyłka rozbić :/
Mierzyłam nimi i wyszło mi 1/3 kremu mniej niż powinno być, a później porównałam z pipetką no i wszystko stało się jasne.
Dobrze, że proporcje są ok.

Zrobiłam też sobie krem z ekstraktem z miłorzębu japońskiego i jestem przerażona jego kolorem i boję się, że będzie się rolować oraz, że ekstrakt się do końca nie rozpuścił, ale w sumie nie mam śladu żadnych drobin na rękach więc chyba jest ok.
Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość

Macie jakieś doświadczenia z tym składnikiem?


Nie miałam jeszcze miłorzębu Ale on rozpuszczalny chyba w wodzie i alkoholu, może dlatego masz wrażenie, że nierozpuszczony do końca


Ja właśnie zrobiłam kolejne zamówienie:
Olej avocado NATURALNY, 65 mlOlej konopny NATURALNY , 65 ml
Olej z krokosza barwierskiego ORGANICZNY, 65 ml
Olej z pestek śliwki NATURALNY, próbka 15 mlOlej z pestek moreli ORGANICZNY, próbka 15 mlBaza kremowa 1-1-3, 100 mlFEOGHydrolat rozmarynowyEkstrakt przeciwtrądzikowy, 15 mlEkstrakt przeciwłupieżowy, 15 mlTonik depigmentacyjny 50 mlEkstrakt ze skórki granatu, 5 gEkstrakt z żeń-szenia, 5 gŁyżeczka miarowa 5 i 2,5 mlButelka farmaceutyczna 65 mlPlastikowy pojemnik 50 ml


Oleje to tym razem głównie do włosów, ale i do twarzy potestuję

myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 07:49   #3083
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
dzięki ,
ja robiłam tonik z kw.laktobionowym na hydrolacie różanym i neroli tak 7-8%,ale dodawałam jeszcze konserwant FEOG i tonik podrażniał mi trochę cerę,może za duże stężenie konserwantów , byłam ciekawa czy dodajesz jakieś składniki nawilżające,bo ja nawilżenia żadnego nie odczułam,wręcz lekko podsuszał skórę, ph też nie sprawdzałam,może jest za niskie dlatego brak tego filmu nawilzajcego u mnie.. teraz spróbuję zrobić tonik na wodzie albo hydrolacie,ale bez dodatkowego konserwowania, może będzie łagodniejszy
Nie może być za niskie w stosunku do mojego, bo raz - buforujacy hydrolat różany, dwa- niższe stężenie. Ten film jaki tonik pozostawia jest związany scisle z budową kwasu, a konkretnie tymi wieloma grupami hydroksylowymi (stąd polyhydroxy), które wiażą wode tak mocno, że tworzy sie żel, który już nie wyschnie do formy proszku/kryształków.
Moze zrób malutką porcje bez konserwanta, albo postosuj troche bo moze po prostu nie jesteś przyzwyczajona do kwasów?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-11-08 o 07:55
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 08:21   #3084
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie może być za niskie w stosunku do mojego, bo raz - buforujacy hydrolat różany, dwa- niższe stężenie. Ten film jaki tonik pozostawia jest związany scisle z budową kwasu, a konkretnie tymi wieloma grupami hydroksylowymi (stąd polyhydroxy), które wiażą wode tak mocno, że tworzy sie żel, który już nie wyschnie do formy proszku/kryształków.
Moze zrób malutką porcje bez konserwanta, albo postosuj troche bo moze po prostu nie jesteś przyzwyczajona do kwasów?
Stosuje tonik z glukonolaktonem 8% i mocznikiem 5% bez konserwanta i też odnosze wrażenie , że mnie wysusza - czy jest to możliwe ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 09:11   #3085
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczynki co byście mi poleciły na przebarwienia potrądzikowe?
Nie widać ich tylko pod fluidem i bambusem Czasami....
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 09:16   #3086
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Stosuje tonik z glukonolaktonem 8% i mocznikiem 5% bez konserwanta i też odnosze wrażenie , że mnie wysusza - czy jest to możliwe ?
Wszystko (chyba) jest możliwe A tak na serio to pewnie główne znaczenei ma tu rodzaj skóry. Moja jest hipopotamowa, dość tłusta (ale obecnie ogarniętą) i zaprawiona w kwasach, wiec kwasy w formie łagodniejszej (PHA) lub o niższym stęzeniu działają na mnie nawilżająco, ale to nie znaczy ze na kazdego od razu tak samo zadziałają. Jednak naprawde polecam dłuższą "kuracje", jestem przekonana ze skóra zacznie inaczej reagować.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 09:42   #3087
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wszystko (chyba) jest możliwe A tak na serio to pewnie główne znaczenei ma tu rodzaj skóry. Moja jest hipopotamowa, dość tłusta (ale obecnie ogarniętą) i zaprawiona w kwasach, wiec kwasy w formie łagodniejszej (PHA) lub o niższym stęzeniu działają na mnie nawilżająco, ale to nie znaczy ze na kazdego od razu tak samo zadziałają. Jednak naprawde polecam dłuższą "kuracje", jestem przekonana ze skóra zacznie inaczej reagować.
Dzięki hey moja niestety jest cienka i sucha . No nic testuje dalej
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 11:23   #3088
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak myślę o swoich przebarwieniach (i niejedna mini blizna się znajdzie), to widzę, że w tym wypadku omawiany tu kwas glikolowy może pomóc bo właśnie o nim czytam.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 11:33   #3089
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jak myślę o swoich przebarwieniach (i niejedna mini blizna się znajdzie), to widzę, że w tym wypadku omawiany tu kwas glikolowy może pomóc bo właśnie o nim czytam.
Tu masz liste składników rozjaśniających o różnym sposobie dziłania, chyba najlepiej bedzie jak wybierzesz coś z każdej grupy. Są jakieś wątki o przebarwieniach, tam zapewne znajdziesz więcej opinii.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 12:12   #3090
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie może być za niskie w stosunku do mojego, bo raz - buforujacy hydrolat różany, dwa- niższe stężenie. Ten film jaki tonik pozostawia jest związany scisle z budową kwasu, a konkretnie tymi wieloma grupami hydroksylowymi (stąd polyhydroxy), które wiażą wode tak mocno, że tworzy sie żel, który już nie wyschnie do formy proszku/kryształków.
Moze zrób malutką porcje bez konserwanta, albo postosuj troche bo moze po prostu nie jesteś przyzwyczajona do kwasów?

właśnie teraz mam przerwę w stosowaniu toniku,sugerowałam się inf. na mazidłach,że po półrocznym stosowaniu kw.laktobionowego dobrze zrobić sobie przerwę, ale następnym razem po prostu nie będę dodawać konserwantu,bo kwasy stosuję od ładnych paru lat,moja skóra jest już zaprawiona, teraz ze względu na ciążę ich nie stosuję,chociaż z grupy Aha i PHA nie ma przeciwwskazań
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.