Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-05, 07:33   #3211
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

celka ja tak nienawidzę być blada, a ostatni raz się opalałam chyba we wrześniu. Pani która wykonuje mi zabieg powiedziała, że najszybciej miesiąc po zabiegach można się opalać czyli i tak dopiero w połowie maja bym mogła się opalać. A gdybym wykonała kolejny zabieg to dopiero pod koniec sierpnia...

a po 2 zabiegach efekt i tak jest jak dla mnie ogromny - bardzo żałuję, że od razu nóg nie zrobiłam.
myślę nad 4 zabiegiem głównie dlatego, że jest za połowe ceny, bo gdybym musiala placic normalnie to chyba bym się już nie zdecydowała. po 3 zabiegu to już naprawdę nie powinno zbyt wiele wloskow zostać.
Po wakacjach poczekam az do listopada/grudnia z zabiegami, żeby mi tej opalenizny jak najwięcej zeszlo( niby miesiąc po opalaniu powinien wystarczyć, ale im dłużej tym lepiej na pewno )

A celka ile Ty mialas zabiegów? jak efekty?
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 07:49   #3212
kawuemka
Przyczajenie
 
Avatar kawuemka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

ATnails a co się stało w ArsMedice, że nie chcesz tam już chodzić? Też się tam depiluję.
Minęły już dwa tygodnie, na bikini włosy bardzo ładnie powychodziły - oczywiście nie wszystkie, te jaśniejsze trzymają się mocno. Na twarzy zostało kilka niedobitków, myślę, że kolejny zabieg będzie ostatnim Poza tym zbliża się lato, a twarz jednak jest trudno ukryć, więc nawet jeśli coś wyrośnie, to najwyżej poprawię już po lecie. Nie wiem tylko co zrobić z bikini, ale tym się będę martwić po kolejnym zabiegu.
Planujemy z mężem drugie dziecko i jakby co, to będę przerywać zabiegi, bo za jakieś 2 miechy zaczynamy działać
kawuemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 12:33   #3213
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

kawuemka, bez sensu robić zabiegi jak planujesz ciążę - zmiany hormonalne w jej trakcie mogą spowodować, że wszystkie włosy Ci odrosną
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 13:25   #3214
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jeśli ból jest dla ciebie wyznacznikiem dobrze przeprowadzonej depilacji to idź na zwykły LS .
różnica jest wielka, nie w efekcie koncowym,ale komforcie w trakcie zabiegu i PO
tzn ja nie wiem czy tak wlasnie ejst wiec mam watpliwosci, co lepiej wybrac, duet czy xs ? jakbym mial bardziej pocierpiec ale miec lepszy efekt to wytrzymam kazdy bol. ale moze tez tak byc ze to duet ejst lepszy pomimo tego ze nie boli, wiec nie wiem na co sie zdecydowac
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 14:28   #3215
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
tzn ja nie wiem czy tak wlasnie ejst wiec mam watpliwosci, co lepiej wybrac, duet czy xs ? jakbym mial bardziej pocierpiec ale miec lepszy efekt to wytrzymam kazdy bol. ale moze tez tak byc ze to duet ejst lepszy pomimo tego ze nie boli, wiec nie wiem na co sie zdecydowac

ciągnij losy
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:06   #3216
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

no myslalem po prostu ze ktos moze miec porownanie co do skutecznosci. no nic , zaryzykuje duetem.

tyle ze dosc duzo mam do zaryzykowania, bo ja nie robie bikini czy nog za 300 zł tylko klatka+brzuch+kark+szyja+ barki+góra plecow+ewentualnie posladki. a to wyjdzie z 2000 zł jak nic patrzac po cenniku. tzn nie jestem jakims gorylem bron boze, i te wloski nie sa specjalnie gęste, ale jednak sa i mnie wpedzaja w kompleksy

ale mam jeszcze pytanie - jesli mam bardzo jasna, niemal blada cere, a niektore wloski sa mniej ciemne i ciensze, to czy one tez sie beda kwalifikowac na zabieg czy nie? jest wyrazny kontrast miedzy skora a wlosami. (jakby nie bylo to by mi te wloski az tak nie rpzeszkadzaly)

Edytowane przez chaz00
Czas edycji: 2011-04-05 o 15:07
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:20   #3217
Gobo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 58
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
no myslalem po prostu ze ktos moze miec porownanie co do skutecznosci. no nic , zaryzykuje duetem.

Na Twoim miejscu poszedłbym na dueta. Jest jeszcze jeden argument na jego korzyść- głębokość penetracji wiązki. Plecy są bardzo szczególnym miejscem z tego powodu, że włosy rosną tam na największej (z całego ciała) głębokości. Mała końcówka przy nawet dużych energiach może mieć problem.
Dla zobrazowania link (depth of penetration):
http://www.aesthetic.lumenis.com/lightsheerduet
... co prawda w przykładzie jest 9x9 a nie 12x12 mm, ale tu nie będzie znacząco lepiej. Firma lumenis nie produykuje już od pewnego czasu podelu XC, można go kupić jedynie na rynku wtórym. Dodatkowym argumentem dla Cibie jest duuuużo mniejsza bolesność dueta. Wierz mi... w przypadku pleców u mężczyzn ma to znaczenie, przy klejnych zabiegach bez pampersa nie wszedłbyś do gabinetu
pzdr
Gobo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 15:30   #3218
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Gobo Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu poszedłbym na dueta. Jest jeszcze jeden argument na jego korzyść- głębokość penetracji wiązki. Plecy są bardzo szczególnym miejscem z tego powodu, że włosy rosną tam na największej (z całego ciała) głębokości. Mała końcówka przy nawet dużych energiach może mieć problem.
Dla zobrazowania link (depth of penetration):
http://www.aesthetic.lumenis.com/lightsheerduet
... co prawda w przykładzie jest 9x9 a nie 12x12 mm, ale tu nie będzie znacząco lepiej. Firma lumenis nie produykuje już od pewnego czasu podelu XC, można go kupić jedynie na rynku wtórym. Dodatkowym argumentem dla Cibie jest duuuużo mniejsza bolesność dueta. Wierz mi... w przypadku pleców u mężczyzn ma to znaczenie, przy klejnych zabiegach bez pampersa nie wszedłbyś do gabinetu
pzdr
dzieki za opinie, pojde na dueta. ale wierz mi , ze bol wytrzymam KAZDY zeby pozbyc sie tego problemu.

tzn na plecach nie mam jeszcze za duzo wloskow, tylko kepke w gornej czesci i na karku, nie wszystkie z tych wlosow sa calkiem ciemne, nie wiem czy to bedzie problem. ale z drugiej strony mam bardzo bladą cerę. pod swiatlo wlosy wydaja sie bardzo ciemne i czarne tak wiec mysle ze laser powinien dac rade. chcociaz nie sa one az tak grube... ale najlepiej niech oceni mnie lekarz dermatolog i specjalsitka od tego lasera. w kazdym razie wybieram duet, bo widze ze wszyscy go polecacja, a w sumie jakiejs wiekszej alternatywy to raczej nie mam. tylko zastanawiam sie co ja poczne, jesli laser nic nie da... ;/ tzn nie chodzi mi nawet o zmarnowana kase tyle, co po prostu o te wloski. testosteron mam zupelnie w normie. owlosienie to czysto genetyczny problem. mam nadzieje ze panie kosmetolog i drmatolog cos mi pomoga
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:35   #3219
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
no myslalem po prostu ze ktos moze miec porownanie co do skutecznosci. no nic , zaryzykuje duetem.

tyle ze dosc duzo mam do zaryzykowania, bo ja nie robie bikini czy nog za 300 zł tylko klatka+brzuch+kark+szyja+ barki+góra plecow+ewentualnie posladki. a to wyjdzie z 2000 zł jak nic patrzac po cenniku. tzn nie jestem jakims gorylem bron boze, i te wloski nie sa specjalnie gęste, ale jednak sa i mnie wpedzaja w kompleksy

ale mam jeszcze pytanie - jesli mam bardzo jasna, niemal blada cere, a niektore wloski sa mniej ciemne i ciensze, to czy one tez sie beda kwalifikowac na zabieg czy nie? jest wyrazny kontrast miedzy skora a wlosami. (jakby nie bylo to by mi te wloski az tak nie rpzeszkadzaly)
ludzie ,chłopie.pisałam ci przeciez ,zebyś poczytał wypowiedzi CHYŻEGO.to 3 strony wstecz,gdzie opisywał skuteczność LS DUET, nad zwykłym, LS.
on jest najlepszym źródłem informacji,ale po co czytać wstecz,jak można prosić o napisanie po raz kolejny tego samego
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 16:59   #3220
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ludzie ,chłopie.pisałam ci przeciez ,zebyś poczytał wypowiedzi CHYŻEGO.to 3 strony wstecz,gdzie opisywał skuteczność LS DUET, nad zwykłym, LS.
on jest najlepszym źródłem informacji,ale po co czytać wstecz,jak można prosić o napisanie po raz kolejny tego samego
nie denerwuj sie tak. czytalem te jego posty ale nie sa one zbyt szczegolowe. no i ciezko polegac na opinii i doswiadczeniach JEDNEJ osoby...
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 17:11   #3221
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
nie denerwuj sie tak. czytalem te jego posty ale nie sa one zbyt szczegolowe. no i ciezko polegac na opinii i doswiadczeniach JEDNEJ osoby...
jednej i jedynej,która miała doświadczenie dwoma laserami z czego LS mu nie pomógł,a duet tak.nikt poza nim nie moze ,az tak porwnac oba lasery.
czy to nie dość wiarygodne źródło informacji?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 17:55   #3222
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jednej i jedynej,która miała doświadczenie dwoma laserami z czego LS mu nie pomógł,a duet tak.nikt poza nim nie moze ,az tak porwnac oba lasery.
czy to nie dość wiarygodne źródło informacji?
no jesli jest tak jak mowisz, to faktycznie nie mam innej opcji tylko sprobuje duetem. zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje ze dzieki mojej bladej skorze efekty beda dobre. jutro prawodpodobnie przedzwonie do estetici i sie umowie na konsultacje. bede informowal dalej o postepach !
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:22   #3223
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
no jesli jest tak jak mowisz, to faktycznie nie mam innej opcji tylko sprobuje duetem. zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje ze dzieki mojej bladej skorze efekty beda dobre. jutro prawodpodobnie przedzwonie do estetici i sie umowie na konsultacje. bede informowal dalej o postepach !
dla porownania mozesz sprobowac zwyklego light sheera jest oferta na gruponie w krk za 99 zl
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:53   #3224
kawuemka
Przyczajenie
 
Avatar kawuemka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;26168718]kawuemka, bez sensu robić zabiegi jak planujesz ciążę - zmiany hormonalne w jej trakcie mogą spowodować, że wszystkie włosy Ci odrosną[/QUOTE]

Mawis, a skąd masz taką wiedzę? Od kiedy w ciąży się zarasta? Byłaś kiedyś w ciąży?

Rozmawiałam o tym z lekarzem. Włosy, które usunę NIE ODROSNĄ! Co najwyżej mogą pojawić się nowe. Nie wierzę, że wszystkie tu na forum nie planujecie nigdy dzieci, bo a nóż coś odrośnie. Poza tym choruję na PCO (z pakietem wielu objawów) i mimo, że jestem młoda, to ostatni dzwonek dla mnie na kolejną ciążę. Więc pozwól, że to ja zdecyduje co w tym wypadku jest bez sensu, a co z sensem
kawuemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:05   #3225
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez kawuemka Pokaż wiadomość
Mawis, a skąd masz taką wiedzę? Od kiedy w ciąży się zarasta? Byłaś kiedyś w ciąży?

Rozmawiałam o tym z lekarzem. Włosy, które usunę NIE ODROSNĄ! Co najwyżej mogą pojawić się nowe. Nie wierzę, że wszystkie tu na forum nie planujecie nigdy dzieci, bo a nóż coś odrośnie. Poza tym choruję na PCO (z pakietem wielu objawów) i mimo, że jestem młoda, to ostatni dzwonek dla mnie na kolejną ciążę. Więc pozwól, że to ja zdecyduje co w tym wypadku jest bez sensu, a co z sensem
tu sie zgadzam z podjesciem kawuemki, mozna odkaldac ten laser i odkladac ale po co? zycie mija. nawet jak odrosna za rok czy dwa w jakiejs ilsoci to trudno, wazne ze przez rok bedzie spokoj, a to sporo czasu.

sam planuje na dniach zapisac sie mimo ze jestem facetem i mam wiekszy testosteron.
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:10   #3226
kawuemka
Przyczajenie
 
Avatar kawuemka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
wazne ze przez rok bedzie spokoj, a to sporo czasu.
O to to to...
kawuemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:57   #3227
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
celka ja tak nienawidzę być blada, a ostatni raz się opalałam chyba we wrześniu. Pani która wykonuje mi zabieg powiedziała, że najszybciej miesiąc po zabiegach można się opalać czyli i tak dopiero w połowie maja bym mogła się opalać. A gdybym wykonała kolejny zabieg to dopiero pod koniec sierpnia...

a po 2 zabiegach efekt i tak jest jak dla mnie ogromny - bardzo żałuję, że od razu nóg nie zrobiłam.
myślę nad 4 zabiegiem głównie dlatego, że jest za połowe ceny, bo gdybym musiala placic normalnie to chyba bym się już nie zdecydowała. po 3 zabiegu to już naprawdę nie powinno zbyt wiele wloskow zostać.
Po wakacjach poczekam az do listopada/grudnia z zabiegami, żeby mi tej opalenizny jak najwięcej zeszlo( niby miesiąc po opalaniu powinien wystarczyć, ale im dłużej tym lepiej na pewno )

A celka ile Ty mialas zabiegów? jak efekty?
Kurcze, tym bardziej jesli planujesz zrobic tylko i wylacznie 4 zabiegil, to bym zrobila juz ten czwarty teraz i miala z glowy. Nie czekalabym do jesieni. No ale skoro dla Ciebie opalanie jest takie wazne, to moze nie jestem w stanie tego zrozumiec. Twoja decyzja
Jesli chodzi o mnie to jestem po drugim zabiegu na: pachy/wasik/bikini/lydki. Kolejny na pachy/wasik/bikini mam w przyszlym tygodniu. Oraz zaczynam uda (tym razem LS duet dla porownania). Jesli chodzi o efekty... No coz. Chyba ciezko sie wypowiadac o efektach na poczatku serii. Na bikini jest calkiem niezle. Wasika nie potrafie ocenic - mam wrazenie, ze ciemne wloski mi odrastaja tam, gdzie ich nie bylo. Pachy gole i nie obserwuje tak bardzo
Zaczne sie nad tym skupiac po 3 zabiegu. Nastawilam sie generalnie, ze ich bedzie z 5, wiec nie oczekuje od razu za wiele. Ale efekty sa.
No i ja nie robie Light Sheerem, tylko Syneronem (elos).



.................
wiecie tak mnie jeszcze jedna rzecz intryguje... W sumie wiekszosc z Was poleca Light Sheer... Mam pytanko: czy ten laser ma rowniez RF? Czy nie? Jesli nie ma - to czemu uwazacie, ze jest on lepszy od innego diodowego, ktory ma jeszcze RF? Czy zabieg nie jest bardziej skuteczny jesli sie dodatkowo potraktuje cebulki pradem?
Tak tylko pytam... Nie bijcie

Edytowane przez celka2000
Czas edycji: 2011-04-05 o 21:08
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 10:37   #3228
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

wie ktos cos na ten temat:

Cytat:
From
Journal of the American Academy of Dermatology
July 2005 ( Volume 53, Number 1 )

Paradoxical Hypertrichosis After Laser Epilation

Alajlan A, Shapiro J, Rivers JK, et al
Journal of the American Academy of Dermatology. 2005;53(1):85-88
Laser and intense pulsed light (IPL) hair removal has become a staple of cosmetic dermatology, also serving as a means for hair reduction in medical conditions such as hirsutism due to hormonal imbalances (eg, polycystic ovary syndrome). Lasers and IPLs cause permanent hair destruction through primarily photothermal effects, targeting melanin within the hair shaft and bulb. Intriguingly, anecdotal reports of paradoxical hair thickening and darkening have surfaced as the popularity of laser hair removal (LHR) continues to grow.[1,2]
In a single-center, retrospective case series, Alajlan and colleagues assessed the prevalence of apparent laser-stimulated hypertrichosis in a population of 489 patients who had received at least 1 LHR with a long-pulsed alexandrite laser (755-nm) over a 4-year period. They also sought to identify patient variables predictive of a higher risk of developing postlaser hypertrichosis.
For study purposes, investigators defined postlaser hypertrichosis as "a definite increase in hair density, color, coarseness, or a combination of these at treated sites when compared with baseline clinical photographs in the absence of any other known cause of hypertrichosis." To assess potential predisposing factors, cases of postlaser hypertrichosis were compared with a randomly selected control group of 50 patients (taken from a pool of 489) who had undergone LHR without apparent hair stimulation. Potential predisposing variables identified by the investigators included patient age, sex, skin phototype, hair color, laser settings, and number of treatments.
Out of 489 patients, 3 showed clinical evidence of postlaser hypertrichosis in laser treatment sites during a 4-year treatment period (prevalence of 0.6%, 95% confidence interval: 0.01%-1.9%). All 3 of these subjects had black hair and phototype IV skin. Although additional variables such as age, sex, treatment settings, and number of treatments did not appear to differ between this group and the controls, the small sample size precluded adequate statistical analysis. One 39-year-old woman who showed signs of post-LHR hypertrichosis on her face was of Mediterranean descent; she received 13 laser treatment sessions without apparent improvement, and had a negative work-up for hyperandrogenism. The other patients were both men: one 30-year-old white man undergoing back and arm LHR, and one 21-year-old Chinese man undergoing facial LHR. This latter patient had also started finasteride for androgenetic alopecia prior to noting the increased facial hair growth.
Comment

There is a growing consensus in the laser community that paradoxical laser-induced hypertrichosis is a rare but real phenomenon. Unfortunately, the low incidence of this event makes it hard to prove that other factors are not involved. In the study above, for instance, 1 man developed facial hypertrichosis in the context of using finasteride for androgenetic alopecia. One main factor arguing in favor of a cause-and-effect relationship between laser treatment and subsequent hair stimulation is the occurrence of hypertrichosis only in laser-treated areas. When documenting such cases, it is important to obtain baseline and follow-up photographs to confirm a true increase in hair color and/or density, since patients may mistakenly perceive increased hair growth, especially if they are paying cosmetic fees to see hair reduction. It is also vital to obtain a full medical and drug history, including endocrine work-up, to rule out any other causes of hypertrichosis or hirsutism. Finally, it seems prudent to warn patients -- especially those with darker skin phototypes -- that, while rare, postlaser hypertrichosis is a possible complication of LHR. Other investigators have suggested that individuals with an ill-defined hairline, especially those of Mediterranean descent, may be at increased risk of developing laser-induced hypertrichosis.[1] Hopefully, as more case series are reported, data pooling will allow for statistically meaningful analysis to confirm the importance of such hypothesized risk factors

na roznych forach pojawia sie coraz wiecej takich przypadkow. po alserze wyrasta jeszcze wiecej ciemnych i sztywnych gestych wloskow i ciezko to zwalczyc. najbardziej narazone obszary to szyja, gora plecow i ramiona... pociesza mnie tylko to, ze glownie dotyczy to osob z ciemniejsza karnacja. ja mam b.jasną..ale i tak troche sie boje
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 11:57   #3229
anatolka83
Przyczajenie
 
Avatar anatolka83
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 29
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

info powyżej jest z 2005 r może to stare info..


może ktoś mi opowiedzieć jak wyglądała u niego depilacja wąsika. który nie był jednolicie ciemny tylko jasne włoski przeplatane były ciemnymi.
jak by trzeba było golić te jasne to ..widze to czarno

laser ewentualnie zniszczy te ciemne a te golone jasne high life
anatolka83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 12:06   #3230
ophio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez beti_89 Pokaż wiadomość
hmm czegoś tu nie rozumiem... najpierw mówisz ze od 5/6 lat, po depilacji ligt sheer'em, nie przejmujesz się goleniem łydek, a kilka postów niżej wspominasz że kupiłaś kupon na depilację w revision i juz byłaś na 3 zabiegach depilacji łydek to w takim razie jak to w końcu jest z tymi efektami? po 5 latach wszystko odrosło czy wcześniej nie miałaś do końca wydepilowane? bo ja juz sie pogubiłam
Chyba rzeczywiscie nic nie zrozumialas Lydki 6 lat temu, nic nie odroslo, a jesli to tego nie zauwazylam. Taki efekt otrzymalam po 3 razach w Estetice w 2005 roku. Teraz depiluje bikini i pachy w Revision.

Edytowane przez ophio
Czas edycji: 2011-04-06 o 12:13
ophio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 12:41   #3231
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez anatolka83 Pokaż wiadomość
info powyżej jest z 2005 r może to stare info..


może ktoś mi opowiedzieć jak wyglądała u niego depilacja wąsika. który nie był jednolicie ciemny tylko jasne włoski przeplatane były ciemnymi.
jak by trzeba było golić te jasne to ..widze to czarno

laser ewentualnie zniszczy te ciemne a te golone jasne high life
moze i stare, ale na innych forach ludzie pisza o tym i sa liczne przypadki. i to jest tragedia, bo te wlosy rosna 10x gesciej i sa calkiem czarne. i lduzie robia po 10 serii laserem i i tak to nic nie daje. podobno to sie rzadko zdarza i glownie przy ciemniejszej karnacji.. ale ryzyko jest. nie wiem jak ma sie do tego DUET. ale na zwyklym LS tez pisaly osoby o takim problemie, nie dosc ze nic nie pomoglo to jeszcze duzo gorzej sie porobilo.


podobno dzieje sie to glownie przy niskich ustawieniach mocy, gdy mieszek nie zostanie calkowicie znosziczony. ale co ciekawe, sa tez przypadki, gdzie wloski wyrastaja obok miejsc gdzie alser zotal uzyty !


mam andzieje ze DUET da rade, ze wzgledu na to, ze zasysa skore i jakby glebiej dociera...

Edytowane przez chaz00
Czas edycji: 2011-04-06 o 12:50
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 13:03   #3232
Caroline_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Jestem po pierwszej serii depilacji na łydki.Niestety dosyć bolesne a i długo męczyłam się by nogi były jak najbledsze.Czy możecie polecić jakiś balsam sugerowany po depilacji by odżywiać skórę czy nie ma takiej potrzeby??
Caroline_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 13:56   #3233
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez anatolka83 Pokaż wiadomość
info powyżej jest z 2005 r może to stare info..


może ktoś mi opowiedzieć jak wyglądała u niego depilacja wąsika. który nie był jednolicie ciemny tylko jasne włoski przeplatane były ciemnymi.
jak by trzeba było golić te jasne to ..widze to czarno

laser ewentualnie zniszczy te ciemne a te golone jasne high life
No musisz zgolic wszystkie wloski w miejscu, ktore zostanie potraktowane laserem.
Ja mam odczucie, ze te jasne (ktore byly tylko meszkiem) zaczely rosnac bardziej twarde i niektore pociemnialy. Calkiem mozliwe, ze przez to uda sie je usunac podczas nastepnych wizyt. Generalnie mozna sie spodziewac, ze te jasne i tak zostana a usuniete beda tylko te ciemne. Nie wiem jak beda wygladac pozniej te jasne, czy nie zrobia sie przez golenie np. dluzsze, twardsze, a nadal jasne, wiec laser ich nie chwyci... Testuje na sobie.
Na razie pomiedzy kolejnymi zabiegami - nie gole. Rosna wolniej i chyba te ciemne tez sie nie rzucaja tak bardzo w oczy. Troszke przycinam kilka wloskow, zeby ich nie bylo widac.
No ale ja ciemnych to mialam niewiele. Wiekszosc to jasne.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 13:59   #3234
alice203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 153
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Minęło już prawie 3 tygodnie od depilacji wąsika, to może podziele się moimi wrażeniami był to mój pierwszy zabieg jak i pierwsza przygoda z LS Duetem, ale z rezultatów jak na razie jestem zadowolona, już teraz widzę efekty, naprawdę! włoski po tym czasie rosną bardzo wolno, są malutkie, króciutkie przy skórze, prawie niewidoczne, zdaje sobie sprawę,że po jednym razie nie wypadną wszystkie i nie będzie gładko, ale na kolejny zabieg jestem umówiona na 10 maja taki rezultat nawet jak jest teraz mnie satysfakcjonuje, bo wcześniej naprawde miałam długie grube ciemne włoski które było widać na kilometr
alice203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:18   #3235
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez alice203 Pokaż wiadomość
Minęło już prawie 3 tygodnie od depilacji wąsika, to może podziele się moimi wrażeniami był to mój pierwszy zabieg jak i pierwsza przygoda z LS Duetem, ale z rezultatów jak na razie jestem zadowolona, już teraz widzę efekty, naprawdę! włoski po tym czasie rosną bardzo wolno, są malutkie, króciutkie przy skórze, prawie niewidoczne, zdaje sobie sprawę,że po jednym razie nie wypadną wszystkie i nie będzie gładko, ale na kolejny zabieg jestem umówiona na 10 maja taki rezultat nawet jak jest teraz mnie satysfakcjonuje, bo wcześniej naprawde miałam długie grube ciemne włoski które było widać na kilometr
cieszy mnie kolejne pozytywne wrazenie na temat duetu

ale mam pytanie - jak bardzo ciemne i grube mialas te wloski ?

zastanawiam sie czy duet wychwyci tez te ciemne, ale nieco ciensze wloski na bladej skorze.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

w ogole polecam strone z efektami po DUECIE:

http://www.southcoastmedspa.com/lase...15#videoplayer

z tym, ze nie wiem na ile mozna temu ufac
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:30   #3236
alice203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 153
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
cieszy mnie kolejne pozytywne wrazenie na temat duetu

ale mam pytanie - jak bardzo ciemne i grube mialas te wloski ?

zastanawiam sie czy duet wychwyci tez te ciemne, ale nieco ciensze wloski na bladej skorze.
Bardzo miałam ciemne włoski Laser właśnie na nie najlepiej działa. A skórę mam bladą, można powiedzieć "córka piekarza"
Przekonuję się na własnej skórze,że LS Duet naprawdę działa w przyszłości jak uzbieram pieniądze to zdecyduję się też na inne części ciała... bo niestety drogi to interes,bolesny, ale warto.
alice203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:40   #3237
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez alice203 Pokaż wiadomość
Bardzo miałam ciemne włoski Laser właśnie na nie najlepiej działa. A skórę mam bladą, można powiedzieć "córka piekarza"
Przekonuję się na własnej skórze,że LS Duet naprawdę działa w przyszłości jak uzbieram pieniądze to zdecyduję się też na inne części ciała... bo niestety drogi to interes,bolesny, ale warto.
ale calkiem czarnych chyba w takim miejscu nie mialas ? no i naprawde byly bardzo grube ?
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:54   #3238
alice203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 153
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
ale calkiem czarnych chyba w takim miejscu nie mialas ? no i naprawde byly bardzo grube ?
Nie był to jakiś taki meszek delikatny, którego praktycznie nie widać, były to ciemne włoski, dlatego bardzo mi to przeszkadzało i zdecydowałam się na laser.
Jeju nie wiem jak mam Ci określić grubość i ciemność włosków, trudno tak, nie ma żadnej miary.
alice203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:58   #3239
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez alice203 Pokaż wiadomość
Nie był to jakiś taki meszek delikatny, którego praktycznie nie widać, były to ciemne włoski, dlatego bardzo mi to przeszkadzało i zdecydowałam się na laser.
Jeju nie wiem jak mam Ci określić grubość i ciemność włosków, trudno tak, nie ma żadnej miary.
aha, no nic jutro dzownie umowic sie na kwalifikacje do zabiegu i zobaczymy co mi powiedza. bo w sumie na klatce mam ciemne ic zarne wloski, ale na brzuchu sa juz znacznie ciensze i troche jasniejsze. ale bylbym zadowolony jakby chociaz udalo sie te ciemne zlikwidowac. na szyi mam twarde i czarne, na karku tez czarne, wiec mam nadzieje ze ej zlikwiduje niemal w 100%. no ale koneic gadania musze tam zadzwonic. bede informowal w razie czego o efektach.
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 22:42   #3240
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Byłam na konsultacji z dermatologiem w DerMedzie we Wrocławiu. Trochę ściema ale OK Wyglądało to tak jak się spodziewałam, pytania mające na celu wykluczenie przeciwwskazań + ocena owłosienia. Okazało się, że moje są idealne do depilacji .
Pani powiedziała, że 2 miesiące po IPL to za szybko na zabieg Duetem i że jeszcze miesiąc muszę poczekać. Ojjj, chyba nie zrobię tych łydek w tym roku. Pach nie traktowałam niczym na szczęście więc w przyszłym tygodniu startuję
Niestety okazało się ze 15% zniżki na Benefit jest tylko dla zabiegów zwykłym LS a nie Duetem. No nic, i tak 220 to relatywnie tanio.
Poza tym wrażenia bardzo pozytywne. Więcej wrażeń po zabiegu.
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.