aknenormin a inne środki na trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-16, 21:38   #1
hai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16

aknenormin a inne środki na trądzik?


Moja dermatolog przepisała mi właśnie tabletki aknenormin, ale szczerze mówiąc trochę boję się zacząć ich stosować. Te wszystkie skutki uboczne i w ogóle to co przeczytałam nieźle mnie wystraszyło.

Ale mam takie pytanie.. jeśli już zdecydowałabym się ich używać, to podobno w pierwszych tygodniach następuje okropne wysypanie na twarzy i właśnie się zastanawiam czy powinno się wtedy używać jakiś innych środków na trądzik, typu tonik czy krem, żeby złagodzić, trochę zredukować ten trądzik? Czy to w ogóle podziała? i czy tak można?

I jeśli ktoś stosował te tabletki, to proszę wypowiedzcie się czy warto i jak u was było z tymi skutkami ubocznymi.
z góry dziękuję.
hai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 11:49   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: aknenormin a inne środki na trądzik?

to swietna P.dermatolog nie poradzila co w przypadku wysypu stosowac?
pamietajcie, placicie za wizyty i lekarstwa, wiec rznijcie ja pytaniami do bolu...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 12:44   #3
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: aknenormin a inne środki na trądzik?

Ja stosowałam Aknenormin prawie rok ale nie na trądzik tylko na koszmarny łojotok - efekt był jak najbardziej, zamiast myć włosy codziennie mogłam myć co 5-6 dni. Co do skutków ubocznych to u mnie pojawił się w zasadzie tylko ten najczęściej występujący czyli duże wysuszenie warg (producent dodaje pomadkę nawilżającą gratis) i gardła, poza tym trochę wysuszyła mi się skóra twarzy ale wystarczył krem nawilżający i było ok.
Teraz biorę co drugi dzień Axotret - jest do dokładnie to samo co Aknenormin, ma te same substancje czynne, te same skutki uboczne itd ale jest produkowane przez inną firmę i prawie połowę tańsze
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 17:08   #4
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: aknenormin a inne środki na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja stosowałam Aknenormin prawie rok ale nie na trądzik tylko na koszmarny łojotok - efekt był jak najbardziej, zamiast myć włosy codziennie mogłam myć co 5-6 dni. Co do skutków ubocznych to u mnie pojawił się w zasadzie tylko ten najczęściej występujący czyli duże wysuszenie warg (producent dodaje pomadkę nawilżającą gratis) i gardła, poza tym trochę wysuszyła mi się skóra twarzy ale wystarczył krem nawilżający i było ok.
Teraz biorę co drugi dzień Axotret - jest do dokładnie to samo co Aknenormin, ma te same substancje czynne, te same skutki uboczne itd ale jest produkowane przez inną firmę i prawie połowę tańsze
ja mam pytanko do Ciebie, jeśli stosowałaś na łojotok to jaką dawkę dzienną, że przez rok brałaś?i dlaczego stosujesz co innego teraz? łojotok wrócił??? jeśli tak to po jakim czasie?
izapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 18:42   #5
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: aknenormin a inne środki na trądzik?

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
ja mam pytanko do Ciebie, jeśli stosowałaś na łojotok to jaką dawkę dzienną, że przez rok brałaś?i dlaczego
Brałam mniejszą dawkę - 10mg, dermatolożka stwierdziła, że na łojotok wystarczy. Przez ok 6-7 miesięcy brałam codziennie (7 dych miesięcznie, masakra) a potem zaczęłam co 2 dni na podtrzymanie efektu.
Mam straszny łojotok skóry (zwłaszcza głowy) z powodu podwyższonego testosteronu, dermatolożka stwierdziła, że skoro i tak biorę tabletki anty to możemy spróbować z Aknenorminem. Kiedy zaczęłam go brać nareszcie mogłam po całym dniu dotknąć palcami czoła i palce nie były tłuste


Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
stosujesz co innego teraz? łojotok wrócił??? jeśli tak to po jakim czasie?
Od 2 miesięcy biorę Axotret (cały czas co drugi dzień, też dawkę 10mg), głównie ze względu na cenę (ok 40zł), włosy nadal myję co 3-4 dni. Skóra przetłuszcza się trochę przez to, że nie biorę codziennie. Zastanawiam się nad tym, żeby w ogóle odstawić (bo nie jest obojętny dla organizmu, zwłaszcza dla wątroby) ale na razie nie mogę się na to zdobyć - nie chcę znowu się tak przetłuszczać
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 19:50   #6
NiepowtarzalnaMonisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Koszalin,Poznań
Wiadomości: 22
Dot.: aknenormin a inne środki na trądzik?

Hejka ja jestem po kuracji Aknenorminem i szczerze polecam!!Jakbyś miała jakieś pytania pisz śmiało, pogadam z każdym kto ma problem i się zastanawia nad braniem tego leku. Ja miałam mega doła przez moje przyszcze teraz po kuracji wszystko wróciło do normy. Naprawdę, aż mi się samej nie chce wierzyć, że teraz mam taką zdrową i gładką cerę!
NiepowtarzalnaMonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:12   #7
lulek98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: aknenormin a inne środki na trądzik?

Cześć. Wyczytałem że używałaś tabletki aknenormin chciałam zadać ci kilka pytań . Jak będziesz mogła napisz na e-maila gregory639@wp.pl .
Lub na gadu gadu 36731764
lulek98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 22:27   #8
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: aknenormin a inne środki na trądzik?

Cytat:
Napisane przez NiepowtarzalnaMonisia Pokaż wiadomość
Hejka ja jestem po kuracji Aknenorminem i szczerze polecam!!Jakbyś miała jakieś pytania pisz śmiało, pogadam z każdym kto ma problem i się zastanawia nad braniem tego leku. Ja miałam mega doła przez moje przyszcze teraz po kuracji wszystko wróciło do normy. Naprawdę, aż mi się samej nie chce wierzyć, że teraz mam taką zdrową i gładką cerę!
Będę brac Curacne - ale to chyba wszystko to samo...

Mogłabys mi powiedzieć po jakim czasie trądzik "ustał" ??
Mam depresję przez moją cerę.... pięć lat, z czego od dwóch lat najgorzej... Czuję się strasznie
Proszę odpisz, Niepowtarzalna Monisiu
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 07:28   #9
Dana48111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: aknenormin a inne środki na trądzik?

Tabletki na trądzik - derminax.pl Potwierdzam skuteczność - już po kilku dniach pryszcze zaczęły robić się mniejsze, zbladły i w końcu - przepadły bez śladu.

Edytowane przez Dana48111
Czas edycji: 2020-04-17 o 17:50
Dana48111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.