Prosba o pomoc - wyrownanie plytki paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-05, 10:20   #1
Cyrica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3

Prosba o pomoc - wyrownanie plytki paznokcia


Dziewczyny, mam goraca prosbe o pomoc!

sprawa wyglada tak,ze przez cale praktycznie zycie obgryzalam paznokcie, w zwiazku z czym mialam je plaskie i dosc gleboko wcieta linie paznokcia, ale nie taki dramat jak sie czasami widuje...
pol roku temu zafundowalam sobie "protezy" w postaci zelowych paznokci i hybryda na to... i tak do niedawna, bo plytka juz zaczela sie wyzej laczyc z palcem, a sam paznokiec przestal byc plaski, tylko sie zaczal ladnie zaokraglac, patrzac na wprost palcow...
sam problem wyglada tak, ze zel byl kladziony jak plytka byla plaska, wiec ciagnal do gory i mi zaczal bokami odskakiwac, wiec go w cholere zdjelam w koncu... zszedl ladnie, dosc latwo, bez zdrapywania, zostawil w niektorych miejscach popekana gorna warstwe, ale nie to jest najgorsze... na kazdym paznokciu mam po 3 polokragle bruzdy/prazki w miejscach, gdzie zel byl uzupelniany i rownany pilnikiem z moja plytka, widac to bardzo pod kolorowymi lakierami, nawet kiedy poloze 3 warstwy, bo lakier sie tam wlewa, a na krawedzi daje przeswity...
nie chcialabym tego spilowywac powierzchniowo, bo sam paznokiec nie jest jeszcze takiej struktury i twardosci jakbym sobie zyczyla... czy istnieja jakies preparaty podkladowe, ktore mi spoziomuja te nierownosc, bo mam wrazenie, ze nawet czwatra warstwa lakieru by nie pomogla?
Cyrica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:17   #2
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Prosba o pomoc - wyrownanie plytki paznokcia

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale brzmi jak uszkodzona macierz
Jeśli chodzi o preparaty to są takie specjalne bazy, które mają wyrównywać płytkę paznokcia, np China Glaze Ridge Filler, Essie Ridge Filling, Opi Ridge Filler i masę innych pewnie. Paese też ma bazę wygładzającą, Revlon... No jest tego sporo, ja nie miałam akurat żadnej takiej bazy, ale możesz poczytać opinie Z tym, że jeśli to jest dość głębokie (może masz zdjęcie?) to nie wiem czy taki preparat da zadowalający rezultat.
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 12:33   #3
KaliNails
Raczkowanie
 
Avatar KaliNails
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 83
Dot.: Prosba o pomoc - wyrownanie plytki paznokcia

Bazy na pewno mogą pomóc, z takich tańszych to w Claire's jest też Ridge Filler i spisuje się całkiem nieźle ale nie na bruzy które spowodowane są uszkodzoną macierzą... Wg mnie z opisu wynika że paznokieć przy robienu żelu był po prostu sporo za mocno piłowany ale jest duża szansa na to że za parę miesięcy odrośnie i będzie znów gładki
__________________
mój blog paznokciowy
www.kalinails.blogspot.com
KaliNails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 07:25   #4
Cyrica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Prosba o pomoc - wyrownanie plytki paznokcia

dziekuje,
Ridge filler, nie znalam nazewnictwa a o to wlasnie mi chodzilo.
Na pewno macierz nie jest uszkodzona, te rowki generalnie nawet nie sa glebokie, nie wyczuwalne w dotyku, ani nie widoczne patrzac z boku.
Sprobuje zalaczyc zdjecie. Mam wrazenie ze to kwestia lakieru, ten Rimmel 60 s (na zdjeciu), nie pokrywa, ale juz SH Complete Manicure i Astor Lacque Delux tak, nawet po jednej warstwie na jakiejs zwyklej bazie. Zeby to wszystko jeszcze schlo
Ogolnie mam wrazenie, ze po tym zdjeciu zelu w warunkach urlopowych przy pomocy patyczka do szaszlykow dramatu nie ma, ale mam swiadomosc, ze to musi zrosnac.






Edytowane przez Cyrica
Czas edycji: 2014-08-08 o 07:33
Cyrica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 12:25   #5
kajlan
Raczkowanie
 
Avatar kajlan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 34
Dot.: Prosba o pomoc - wyrownanie plytki paznokcia

szukałam takiego tematu, choć mam trochę inny problem, ponieważ moje paznokcie ma kciukach mają dość nierówną płytkę (efekt leków), przed malowaniem zawsze trochę piłuję płytkę, więc nie ma tragedii, lakiery, których używam wszystko ładnie kryją, zazwyczaj golden rose, ale jak zmywam i na nie patrze to nie wyglądają ładnie powiedz, proszę, czy te bazy Ci coś pomogły, czy po jakimś czasie wyrównały płytkę?
__________________
Moda przemija, styl pozostaje...
kajlan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 08:44   #6
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Prosba o pomoc - wyrownanie plytki paznokcia

Cytat:
Napisane przez kajlan Pokaż wiadomość
szukałam takiego tematu, choć mam trochę inny problem, ponieważ moje paznokcie ma kciukach mają dość nierówną płytkę (efekt leków), przed malowaniem zawsze trochę piłuję płytkę, więc nie ma tragedii, lakiery, których używam wszystko ładnie kryją, zazwyczaj golden rose, ale jak zmywam i na nie patrze to nie wyglądają ładnie powiedz, proszę, czy te bazy Ci coś pomogły, czy po jakimś czasie wyrównały płytkę?
Jeśli paznokcie się fałdują przez diete( to możliwe) lub leki( też prawdopodobne) to z czasem i przy pomocy z Twojej strony wrócą do formy ale to proces wymagający czasu.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 16:33   #7
Cyrica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Prosba o pomoc - wyrownanie plytki paznokcia

niestety nie, musiałam poczekać aż zrosną, a w tym czasie używać jedynie ciemnych mocno napigmentowanych lakierów.
Cyrica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-14 17:33:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.