Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-14, 20:46   #1
takaanieinna39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3

Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej?


Witam. Jestem nowa na wizażu. Mam pytanko. Mam cerę suchą i żaden podkład na mnie dobre nie wyglądał bo podkreślał suche skórki. Aktualnie mam Bourjois Healthy Mix . na noc smaruję twarz oliwką dla dzieci i gdy rano nałożę podkład gąbeczką RT wygląda on dobrze, ale świece się troszkę i schodzi on po 5 godzinach i mimo że mam najjaśniejszy odcień jest troszkę za ciemny. Czy znacie podkłady do cery suchej i pudry które nie podkreślają suchych skórek i nie są drogie?
takaanieinna39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 21:52   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej?

Cytat:
Napisane przez takaanieinna39 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem nowa na wizażu. Mam pytanko. Mam cerę suchą i żaden podkład na mnie dobre nie wyglądał bo podkreślał suche skórki. Aktualnie mam Bourjois Healthy Mix . na noc smaruję twarz oliwką dla dzieci i gdy rano nałożę podkład gąbeczką RT wygląda on dobrze, ale świece się troszkę i schodzi on po 5 godzinach i mimo że mam najjaśniejszy odcień jest troszkę za ciemny. Czy znacie podkłady do cery suchej i pudry które nie podkreślają suchych skórek i nie są drogie?
Dobrze rozumiem, że na non nakładasz oliwkę dla dzieci na twarz, a rano już nic? Zmywasz chociaż jej resztki?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 16:52   #3
takaanieinna39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej?

Oliwka nie zostawia żadnych "resztek" więc co mam zmywać ? o to właśnie pytanie co mogę nakładać na twarz przed podkładem.
takaanieinna39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 17:20   #4
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej?

Cytat:
Napisane przez takaanieinna39 Pokaż wiadomość
Oliwka nie zostawia żadnych "resztek" więc co mam zmywać ? o to właśnie pytanie co mogę nakładać na twarz przed podkładem.
nie myjesz twarzy rano? Ty tak serio? I jeszcze się dziwisz, że się świecisz mimo suchej cery, a podkład schodzi? W nocy na Twojej twarzy produkuje się sebum, przykleja się do niej kurz - zwłaszcza, że na początku wysmarowana jest oliwką. Po zmyciu tego wszystkiego nałóż kosmetyki oparte na tym samym składniku. Krem na bazie wody nie dogada się z podkładem na bazie oleju i na odwrót. Utrwal to wszystko pudrem.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 08:34   #5
takaanieinna39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej?

nie zrozumiałyśmy się. Myję twarz rano a następnie nakładam podkład. i o to pytanie jaki krem, bazę może mi ktoś polecić przed nałożeniem podkładu.
takaanieinna39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 16:06   #6
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej?

hej! też borykam się z problemem suchej cery, a widoczne skórki zawsze były moją zmorą. Żaden podkład czy puder skutecznie nie poradzą sobie z tym jeśli nie zaczniesz działać u źródła problemu, czyli zapewnić swojej skóre odpowiednie nawilżenie.

Na noc nakładaj coś treściwszego niż oliwkę dla dzieci, np jakieś nawilżające serum, które nie tylko nawilży ale odżywi skórę. Na dzień pod podkład koniecznie nawilżający krem z filtrem. Ja zrezygnowałam z podkładu na rzecz kremów BB/CC (niektóre z nich zapewniają bardzo dobre krycie porónywalne do podkładu, a dodatkowo nie wysuszają skóry).

Zachęcam również do regularnych wizyt u kosmetyczki, mikrodermabrazja bardzo pomaga na pozbycie się martwego naskórka, głęboko nawilżające maski nawilżają głębokie partie skóry.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 16:45   #7
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej?

Ja też mam suchą cerę, ale używam podkład maxa factora w kompakcie, ale przed nałożeniem podkładu kremuję twarz mocno nawilżającym kremem, który dosyć szybko się wchłania. Na jakieś większe wyjścia podkład "zafiksowuję" utrwalaczem do makijażu z Bielendy, bo osławiony kryolan (bardzo dobry zresztą) bardzo wysuszał mi cerę.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 00:16   #8
mirabelka1014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład,puder i kosmetyki do cery suchej?

Cześć
Szukam dobrego podkładu. Mam cerę sucho-mieszaną, mam suche skórki, ale bardzo szybko zaczynam się świecić (może to z powodu źle dobranego podkładu...?!) I jestem strasznym bladziochem, więc szukam czegoś w jasnej kolorystyce. I mam straszną tendencję do tego, że po pomalowaniu się podkład na twarzy pomarańczowieje. Chciałabym coś lekkiego, ale żeby zakrywało co nie co, stapiającego się z cerą. Miałam revlona colorstay i był jak dla mnie taki średni. Poszukuję czegoś w przystępnej cenie, coś co będzie dostępne w drogerii takiej jak: super pharm, hebe czy rossmann.
Z góry bardzo dziękuje
mirabelka1014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-17 00:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.