Problem intymny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 19:26   #1
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145

Problem intymny


Mam taki problem Nie wiem co mi jest 23 czerwca wzielam ostatnio tabletke i pewnie jutro dostane @ albo w poniedzialek - ale nie w tym rzecz... W czwartek mialam uczucie, ze cos mnie piecze w srodku, wczoraj bylo OK, a dzis znow to samo i UWAGA trzeci raz juz mialam bardzo duzo bialego sluzu na bieliznie, az pozostal bialy slad i oczywiscie bardzo wilgotna bielizna!! Po prostu MASAKRA!! Nie wiem co mi jest
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 19:43   #2
Boogini
Raczkowanie
 
Avatar Boogini
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Krzywe
Wiadomości: 100
Dot.: Problem intymny

Biała wydzielina oznacza dni płodne. Też schizowałam kiedy dostałam taką po mojej pierwszej miesięcznej przerwie między opakowaniami tabletek
Pieczenie natomiast może sygnalizować jakieś zmiany. Powinnaś zgłosić się do lekarza
Boogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 20:10   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Problem intymny

OMG, biała wydzielina wcale nie musi oznaczać płodnych dni. -,- Przy braniu tabletek to normalne.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 20:19   #4
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez NAUGHTYxANGEL Pokaż wiadomość
Mam taki problem Nie wiem co mi jest 23 czerwca wzielam ostatnio tabletke i pewnie jutro dostane @ albo w poniedzialek - ale nie w tym rzecz... W czwartek mialam uczucie, ze cos mnie piecze w srodku, wczoraj bylo OK, a dzis znow to samo i UWAGA trzeci raz juz mialam bardzo duzo bialego sluzu na bieliznie, az pozostal bialy slad i oczywiscie bardzo wilgotna bielizna!! Po prostu MASAKRA!! Nie wiem co mi jest
Pieczenie i upławy to mogą być objawy infekcji. Przy pigułkach jest się na nie szczególnie podatnym. Idź do lekarza

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Boogini Pokaż wiadomość
Biała wydzielina oznacza dni płodne. Też schizowałam kiedy dostałam taką po mojej pierwszej miesięcznej przerwie między opakowaniami tabletek
W czasie brania pigułek nie ma dni płodnych, więc ta opcja u autorki odpada.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 21:27   #5
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez Boogini Pokaż wiadomość
Biała wydzielina oznacza dni płodne. Też schizowałam kiedy dostałam taką po mojej pierwszej miesięcznej przerwie między opakowaniami tabletek
Pieczenie natomiast może sygnalizować jakieś zmiany. Powinnaś zgłosić się do lekarza
Dni plodne odpadaja, bo zapewne dostane jutro, albo w poniedzialek @ z odstawienia tabletek!!

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;27744386] Idź do lekarza [QUOTE]

A z lekarzem maly problem jest, bo jestem na wymianie studenckiej w Pekinie i tutejsza sluzba zdrowia No comments :/

Edytowane przez NAUGHTYxANGEL
Czas edycji: 2011-06-27 o 21:59
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 10:00   #6
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: Problem intymny

według mnie masz po prostu infekcje dróg rodnych i z tego względu występują u ciebie duże upławy.Co można ci poradzić na zniwelowanie objawów hmmm. Jeśli jesteś w tej chwili za granicą to może podmywanie się rumiankiem?? jeśli masz go gdzieś pod ręką. W Polsce to zalecałbym ci wizytę u ginekologa albo podmywanie się tantum rosa. Pozdrawiam
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 14:55   #7
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Problem intymny

Jakie dni płodne podczas brania tabletek???

Białe upławy mogą świadczyć o infekcji. Lepiej idź do ginekologa, tym bardziej że tabletki mogą powodować różne infekcje pochwy m.in grzybicę więc lepiej to sprawdzić.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 15:27   #8
Mmmartuś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 114
Dot.: Problem intymny

A ja bym poradziła padmywanie się przegotowaną! wodą.. Z doświadczenia wiem, jak woda w tym kraju może szkodzić np na układ pokarmowy czy na skórę, więc mogła Cię również podrażnić w tym miejscu jeśli masz ze sobą coś w stylu Tantum Rosa albo Clorimazolu to użyj
__________________
(...) jeśli pewnego dnia uda Ci się wytrwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem...
Mmmartuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 01:09   #9
firewolf1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 13
Dot.: Problem intymny

NAUGHTYxANGEL opisz dokladniej dolegliwosci bo tak to jak wrozenie z fusow. Czy cos Cie boli w podbrzuszu, czy biegasz co chwile do toalety, czy wystepuje pieczenie przy oddawaniu moczu ?
Czy Twoje dolegliwosci pojawily sie kilka dni "max 7" po stosunku z nowym partnerem. Chodzi o stosunek bez ogumienia oczywiscie.
Bilawa wydzielina moze byc spowodowana infekcja grzybiczna ale moze byc tez efektem ubocznym innych stanow zapalnych.

Jedno jest pewne. Jesli to po kuracji lekami bedzie po czasie nawracac to wtedy bedzie powod do zmartwien.
A teraz w te pedy lec do gina niech to obluka..
firewolf1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 08:55   #10
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Problem intymny

wg mnie dolegliwości są związane z infekcją - nie zawsze jest tak, że cały czas piecze. najpierw bym poszła do ginekologa, zrobiła biocenozę, wyleczyła ew. infekcję i dopiero wtedy zaczęła się zastanawiać (jeśli dolegliwości nie miną) nad zmianą tabletek lub szukaniem innej przyczyny. póki co jak nie masz jak do gina pójść, to właśnie podmywanie się płynem do higieny intymnej z kwasem mlekowym, ziołowymi mieszankami (kora dębu i nagietek są ok), myślę, że powinnaś też dostać clotrimazolum, jeżeli znajdziesz jeszzce coś w stylu lacibios femina tam, to byłoby super..
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 10:16   #11
wiewioreczka24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: Problem intymny

Najgorzej to załapać infekcje gdzieś na wyjeździe i jak tu się ratować? Myślę że musisz zakwasić swój organizm np woda z cytryną , zastosować clotrimazol i probiotyk dla ochrony np lactovaginal a jak wrócisz do Polski to na pewno musisz udać się do lekarza
wiewioreczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 22:03   #12
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez firewolf1 Pokaż wiadomość
NAUGHTYxANGEL opisz dokladniej dolegliwosci bo tak to jak wrozenie z fusow. Czy cos Cie boli w podbrzuszu, czy biegasz co chwile do toalety, czy wystepuje pieczenie przy oddawaniu moczu ?
Czy Twoje dolegliwosci pojawily sie kilka dni "max 7" po stosunku z nowym partnerem. Chodzi o stosunek bez ogumienia oczywiscie.
Bilawa wydzielina moze byc spowodowana infekcja grzybiczna ale moze byc tez efektem ubocznym innych stanow zapalnych.

Jedno jest pewne. Jesli to po kuracji lekami bedzie po czasie nawracac to wtedy bedzie powod do zmartwien.
A teraz w te pedy lec do gina niech to obluka..
Nie, nic mnie nie boli, tylko przy wejsciu do pochwy czuje pieczenie i jak dotykam bol, no i jest zaczerwienione to miejsce :/ Poza tym teraz mam okres, wiec nie wiem nawet, czy mam dalej uplawy... Tez nie piecze mnie przy oddawaniu moczu!! Nie mialam zadnego stosunku, od 2008 z jednym, stalym partnerem, a teraz na wymianie to o seksie pomarzyc z TZ moge :P...

Co do lekow, tutaj nic nie ma, a jak sa ulotki nie w moim jezyku, nawet po angielsku nie ma, wiec wole nie ryzykowac!! Kupilam w aptece jakis plyn i za 100 ml w przeliczeniu na zlotowki zaplacilam okolo 120 zl - masakra jakas!!

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka24 Pokaż wiadomość
Najgorzej to załapać infekcje gdzieś na wyjeździe i jak tu się ratować? Myślę że musisz zakwasić swój organizm np woda z cytryną , zastosować clotrimazol i probiotyk dla ochrony np lactovaginal a jak wrócisz do Polski to na pewno musisz udać się do lekarza
Dokladnie, najgorzej zlapac cos zagranica i jeszcze nie wiedziec dlaczego ;-(
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 08:32   #13
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez NAUGHTYxANGEL Pokaż wiadomość
Nie, nic mnie nie boli, tylko przy wejsciu do pochwy czuje pieczenie i jak dotykam bol, no i jest zaczerwienione to miejsce :/ Poza tym teraz mam okres, wiec nie wiem nawet, czy mam dalej uplawy... Tez nie piecze mnie przy oddawaniu moczu!! Nie mialam zadnego stosunku, od 2008 z jednym, stalym partnerem
Jeśli to infekcja (a raczej tak, skoro masz zaczerwienienie i pieczenie), to niekoniecznie od stosunku przecież. Mogłaś coś złapać z toalety.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 16:10   #14
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Problem intymny

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;27744386]

W czasie brania pigułek nie ma dni płodnych, więc ta opcja u autorki odpada.[/QUOTE]
a okres to niby skąd sie bierze? albo ciąza gdy się np zapomni tabletki bocian? dni płodne są, ttlko kobieta jest zabezpieczona przez tabletki

Pieczeni może świadczyć o infekcji, grzybku. Musisz pójść do lekarza.

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;27790972]Jeśli to infekcja (a raczej tak, skoro masz zaczerwienienie i pieczenie), to niekoniecznie od stosunku przecież. Mogłaś coś złapać z toalety.[/QUOTE]
Infekcjęmożna złapać nawet poprzez niewłaściwe podtarcie, kiedy kał dostanie się do pochwy, albo np podczas kąpieli w brudnym jeziorze.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:33   #15
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
a okres to niby skąd sie bierze? albo ciąza gdy się np zapomni tabletki bocian? dni płodne są, ttlko kobieta jest zabezpieczona przez tabletki
mechanizm działania tabletek anty polega na hamowaniu owulacji...więc teoretycznie dni płodnych nie ma Chyba że tabletki brane są nieprawidłowo (pominięcie, wymioty lub coś innego) to wtedy klops i być może bocian
Przy braniu anty nie ma okresu, jest tylko krwawienie z odstawienia.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:53   #16
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Problem intymny

kobieta na tabsach NIE MA OKRESU !! To KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA ! sztuczne.

BOŻE nie wierze że niektóre kobiety nie znają się na tabletkach antykoncepcyjnych a je biorą, nie wiedzą jak wygląda normalny śluz tylko śluz przy braniu hormonów, nie wiedzą że przy tabsach nie ma okresu, że te i te mechanizmy są zatrzymywane, nie orientują się że przy tabsach nie ma owulacji itd....

To koszmar ;/


przecież kobieta jest sucha tylko na tabletkach.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 18:01   #17
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
kobieta na tabsach NIE MA OKRESU !! To KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA ! sztuczne.

BOŻE nie wierze że niektóre kobiety nie znają się na tabletkach antykoncepcyjnych a je biorą, nie wiedzą jak wygląda normalny śluz tylko śluz przy braniu hormonów, nie wiedzą że przy tabsach nie ma okresu, że te i te mechanizmy są zatrzymywane, nie orientują się że przy tabsach nie ma owulacji itd....

To koszmar ;/


przecież kobieta jest sucha tylko na tabletkach.
kochana a co to za różnica czy to okres czy krwawienie z odstawienia
wygląda tak samo

czasem też mi ręce opadają
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 18:20   #18
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
a okres to niby skąd sie bierze? albo ciąza gdy się np zapomni tabletki bocian? dni płodne są, ttlko kobieta jest zabezpieczona przez tabletki
Zdaje się, że nie masz pojęcia o pigułkach, więc co ja będę więcej pisać
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 08:21   #19
joanna871
Raczkowanie
 
Avatar joanna871
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 101
Cool Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
mechanizm działania tabletek anty polega na hamowaniu owulacji...więc teoretycznie dni płodnych nie ma Chyba że tabletki brane są nieprawidłowo (pominięcie, wymioty lub coś innego) to wtedy klops i być może bocian
Przy braniu anty nie ma okresu, jest tylko krwawienie z odstawienia.
gadacie bzdury dziewczyny !!! 7dniowa przerwa w braniu antykoncepcji rowna sie tym ze mozna zajsc w ciaze albo jak sie zapomni tabletki a jak nazwiesz krwawienie z odstawienia czyz nie okresem???rozsmieszcie mnie,mowi sie krwawienie z odstawienia bo wkoncu bierze sie tabletki ktore hamuja owulacje ale jak sie ich nie bierze wystepuje normalny okres jak u kazdej kobiety ,gdyby to nie byl okres to bys dziewczyno sie pochorowala juz dawno bo to naturalne i musi to zachodzic u kobiet nie wazne czy bierzesz tabletki czy nie a one to wlasciwie reguluja okres ktory np mialas nieregularny !!!! po to bierzesz 3tyg tabletki i odstawiasz na tydzien zeby miec okres co miesiac jak kazda kobieta !
joanna871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 09:19   #20
Peyton22
Raczkowanie
 
Avatar Peyton22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez joanna871 Pokaż wiadomość
gadacie bzdury dziewczyny !!! 7dniowa przerwa w braniu antykoncepcji rowna sie tym ze mozna zajsc w ciaze
Eee... czy właśnie napisałaś, że w ciągu przerwy można zajść w ciążę ? Nie wiem czy wiesz, ale w ciągu przerwy jest się zabezpieczonym ....
Peyton22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 13:47   #21
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Problem intymny

Cytat:
Napisane przez joanna871 Pokaż wiadomość
gadacie bzdury dziewczyny !!! 7dniowa przerwa w braniu antykoncepcji rowna sie tym ze mozna zajsc w ciaze albo jak sie zapomni tabletki a jak nazwiesz krwawienie z odstawienia czyz nie okresem???rozsmieszcie mnie,mowi sie krwawienie z odstawienia bo wkoncu bierze sie tabletki ktore hamuja owulacje ale jak sie ich nie bierze wystepuje normalny okres jak u kazdej kobiety ,gdyby to nie byl okres to bys dziewczyno sie pochorowala juz dawno bo to naturalne i musi to zachodzic u kobiet nie wazne czy bierzesz tabletki czy nie a one to wlasciwie reguluja okres ktory np mialas nieregularny !!!! po to bierzesz 3tyg tabletki i odstawiasz na tydzien zeby miec okres co miesiac jak kazda kobieta !
wow!
wybacz ale pozostawie to bez komentarza.
-w 7 dniowej przerwie zachodzi się w ciążę
i
-podczas brania tabletek mamy okres


Cytat:
Napisane przez Peyton22 Pokaż wiadomość
Eee... czy właśnie napisałaś, że w ciągu przerwy można zajść w ciążę ? Nie wiem czy wiesz, ale w ciągu przerwy jest się zabezpieczonym ....
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 23:09   #22
Peyton22
Raczkowanie
 
Avatar Peyton22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Problem intymny

a już myślałam, że ja może czytać ze zrozumieniem nie umiem albo coś ale jednak dobrze zrozumiałam. no cóż ... gdyby joanna871 miała rację to już bym pewnie dawno z brzuszkiem chodziła
Peyton22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.