Boje sie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-17, 14:59   #1
Arbuzowy_sen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3

Boje sie


Hej dziewczyny Od razu mówie jak nie chcecie nie czytajcie i nie piszcie głupich tekstów . Ja potrzebuje wsparcia . Jestem młoda i nie dojrzała w tych sprawach a przy tym panikara. od 5 dni spóźnia mi się miesiączka. Dodam ze okres mam od 12 roku zycia i nigdy sie nie spoznial lecz od kwietnia mam nieregularny . W kwietniu dostalam o tydzien za wczesnie , w maju o 5 dni za wczesnie a teraz w czercwu wgl nie ma pomimo ze powinnam dostac 12 czerwca w ciągu ostatniego miesiaca wspolzylam z moim chlopakiem 4 razy za kazdym razem z prezerwatywa przerywany .Nie doszedl we mnie. Ale i tak pozostaje ten strach... Robiłam juz 4 testy ciazowe , jeden nawet dzis z porannego moczu wszystkie negatywne. Byłam nawet u gin. ale on tylko zbadał mnie palcem i powiedzial ze narazie nie zauwazyl jakis obajawow ciazowych. Przepisal mi luteine. Biore ja od wczoraj i zastanawia mnie czy moge dodatkowo robic nasiadowki na wywyolanie plus branie aspiryny ? nie zaszkodzi to mi co o tym wszystkim sadzicie ? dodam ze dzis zaczely sie bole bioder takie dziwne jakich nie mialam dotad, pojawil sie bialy sluzjakiego nie mialam nigdy przed okresem, jestem senna i czasem boli mnie glowa ale nie wiem czy to jest spowodowane luteina czy co...jak mysliscie w dzisiejszych czasach testy ciazowe sa wiarygodne ? pozdrwiam i dziekuje tym ktore odpisza bez zadnych zlosliwosci
Arbuzowy_sen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 15:06   #2
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: Boje sie

Cytat:
Napisane przez Arbuzowy_sen Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Od razu mówie jak nie chcecie nie czytajcie i nie piszcie głupich tekstów . Ja potrzebuje wsparcia . Jestem młoda i nie dojrzała w tych sprawach a przy tym panikara. od 5 dni spóźnia mi się miesiączka. Dodam ze okres mam od 12 roku zycia i nigdy sie nie spoznial lecz od kwietnia mam nieregularny . W kwietniu dostalam o tydzien za wczesnie , w maju o 5 dni za wczesnie a teraz w czercwu wgl nie ma pomimo ze powinnam dostac 12 czerwca w ciągu ostatniego miesiaca wspolzylam z moim chlopakiem 4 razy za kazdym razem z prezerwatywa przerywany .Nie doszedl we mnie. Ale i tak pozostaje ten strach... Robiłam juz 4 testy ciazowe , jeden nawet dzis z porannego moczu wszystkie negatywne. Byłam nawet u gin. ale on tylko zbadał mnie palcem i powiedzial ze narazie nie zauwazyl jakis obajawow ciazowych. Przepisal mi luteine. Biore ja od wczoraj i zastanawia mnie czy moge dodatkowo robic nasiadowki na wywyolanie plus branie aspiryny ? nie zaszkodzi to mi co o tym wszystkim sadzicie ? dodam ze dzis zaczely sie bole bioder takie dziwne jakich nie mialam dotad, pojawil sie bialy sluzjakiego nie mialam nigdy przed okresem, jestem senna i czasem boli mnie glowa ale nie wiem czy to jest spowodowane luteina czy co...jak mysliscie w dzisiejszych czasach testy ciazowe sa wiarygodne ? pozdrwiam i dziekuje tym ktore odpisza bez zadnych zlosliwosci
Cytuje dla potomnych
Odnośnie tematu: idź na betę. A jeśli nie chcesz mieć dziecka to używaj zabezpieczenia. Seks bez niego może skutkować ciążą, a metoda przerywanego nie jest dobrym sposobem anty.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 15:09   #3
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Boje sie

przecież napisała, że używają prezerwatyw. Autorko, nie jesteś w ciąży o ile prawdą jest to co napisałaś o swoim współżyciu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 15:15   #4
LittleAnne
Raczkowanie
 
Avatar LittleAnne
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 139
Dot.: Boje sie

Boisz się, spóźnia Ci się okres, więc podświadomie odczuwasz objawy (typowe lub nie...nie wiem) ciąży. Poczekaj spokojnie, może okres Ci się po prostu bardziej spóźni przez stres wywołany twoimi myślami o ciąży.
Jeśli się zabezpieczacie tak jak piszesz, to na prawdę jest małe prawdopodobieństwo ( chyba że babcia w kiosku nakłuwa prezerwatywy) że jesteś w ciąży
__________________
"Świat jest pełen mężczyzn...szczególnie tych nic nie wartych." J. Austen

Florence and The Machine - Ceremonials (deluxe edition)
LittleAnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:53   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Boje sie

W ciąży na pewno nie jesteś. Nie musisz robić nic dodatkowego, bo po luteinie okres na pewno będzie. Nie martw się niczym, będzie dobrze
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 18:43   #6
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Boje sie

Spokojnie. Im bardziej sie stresujesz, tym mocniej rozstrajasz sobie cykl. W ciaze nie zachodzi sie ot tak, tzreba sie troche postarac

Tak na marginsie- seks moze sie zakonczyc ciaza. Jezeli ta perspektywa tak Cie przeraza, t0 pomysl o drugiej metodzie antykoncepcji, zamiast co miesiac fundowac sobie takie histerie.
__________________
Do to the beast.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 09:51   #7
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Boje sie

Cytat:
Napisane przez Arbuzowy_sen Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Od razu mówie jak nie chcecie nie czytajcie i nie piszcie głupich tekstów . Ja potrzebuje wsparcia . Jestem młoda i nie dojrzała w tych sprawach a przy tym panikara. od 5 dni spóźnia mi się miesiączka. Dodam ze okres mam od 12 roku zycia i nigdy sie nie spoznial lecz od kwietnia mam nieregularny . W kwietniu dostalam o tydzien za wczesnie , w maju o 5 dni za wczesnie a teraz w czercwu wgl nie ma pomimo ze powinnam dostac 12 czerwca w ciągu ostatniego miesiaca wspolzylam z moim chlopakiem 4 razy za kazdym razem z prezerwatywa przerywany .Nie doszedl we mnie. Ale i tak pozostaje ten strach... Robiłam juz 4 testy ciazowe , jeden nawet dzis z porannego moczu wszystkie negatywne. Byłam nawet u gin. ale on tylko zbadał mnie palcem i powiedzial ze narazie nie zauwazyl jakis obajawow ciazowych. Przepisal mi luteine. Biore ja od wczoraj i zastanawia mnie czy moge dodatkowo robic nasiadowki na wywyolanie plus branie aspiryny ? nie zaszkodzi to mi co o tym wszystkim sadzicie ? dodam ze dzis zaczely sie bole bioder takie dziwne jakich nie mialam dotad, pojawil sie bialy sluzjakiego nie mialam nigdy przed okresem, jestem senna i czasem boli mnie glowa ale nie wiem czy to jest spowodowane luteina czy co...jak mysliscie w dzisiejszych czasach testy ciazowe sa wiarygodne ? pozdrwiam i dziekuje tym ktore odpisza bez zadnych zlosliwosci
Jeśli współżyliście w prezerwatywie to na pewno w ciąży nie jesteś, bóle mogą być zwiastunem zbliżającej się miesiączki a objawy o których piszesz mogą być po luteinie. Mogę spytać ile masz lat? Testy ciążowe są wiarygodne inaczej nie sprzedawaliby ich Nic się nie martw bo stres może jeszcze opóźnić okres.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 12:47   #8
mariok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Boje sie

Nie stresuj się tak, bo od tego też się może okres opóźnić. Wiem co mówię miałam podobnie. Dopiero jak spauzowałam i przestałam się zamartwiać okres sam przyszedł z dwu tygodniowym opóźnieniem.
mariok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 08:04   #9
Arbuzowy_sen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Boje sie

Wiem wiem , no ja mam dopiero 19 lat dlatego tak się stresuje, ale martwi mnie to , ze tak długo się spoznia Mam bardzo duże bole podbrzusza i bioder, a najbardziej martwi mnie bialy sluz który zostawia widoczne slady na majtkach Wiem ,że jest mała szansa na ciąże, ale zawsze może być ten 1 % pecha biore luteinę dziś już 3 dzień , w sobote koncze jej branie i zastanawiam się czy dostane okres podczas jej brania czy po odlozeniu . Jutro mam w planach isc na badania beta Hcg , chce mieć 100 % pewności bo inaczej wykoncze siebie jak i chłopaka
Arbuzowy_sen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 14:14   #10
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Boje sie

Cytat:
Napisane przez Arbuzowy_sen Pokaż wiadomość
Wiem wiem , no ja mam dopiero 19 lat dlatego tak się stresuje, ale martwi mnie to , ze tak długo się spoznia Mam bardzo duże bole podbrzusza i bioder, a najbardziej martwi mnie bialy sluz który zostawia widoczne slady na majtkach Wiem ,że jest mała szansa na ciąże, ale zawsze może być ten 1 % pecha biore luteinę dziś już 3 dzień , w sobote koncze jej branie i zastanawiam się czy dostane okres podczas jej brania czy po odlozeniu . Jutro mam w planach isc na badania beta Hcg , chce mieć 100 % pewności bo inaczej wykoncze siebie jak i chłopaka
Spokojnie. W ciążę nie zachodzi się tak łatwo. Używaliście pezerwatywy, TŻ w Tobie nie doszedł, tak więc dzidziusia nie będzie Ból podbrzusza, dziwny śluz może być wynikiem brania luteiny.
I pomyśl nad inną metodą antykoncepcji, bo przy regularnym współżyciu będziesz się ciągle zamartwiać, czy nie zaszłaś w ciążę.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 06:46   #11
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Boje sie

To idź na betę, uspokoisz się. Na pewno dostaniesz okres
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 10:53   #12
Arbuzowy_sen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Boje sie

Nie teraz postanowiłam ,że nie bede robic bety bo po co ? przestawilam sie na inne myslenie wczoraj zrobilam sobie kolejny test ciazowy, oczywiscie negatywny a kochalam sie z chlopakiem z miesiac temu wiec ... a test wykrywa od 6 dni po zaplodnieniu , po prostu mysle ze sama sobie krzywde zrobilam , przed terminem spodziewanej miesiaczki mialam sucho z mala iloscia wydzieliny , i pewnie mialam okres dostac ale nerwy wszystko przesunely, teraz gdy biore luteine czuje jak bola mnie piersi i znowu zrobilo sie sucho z mala iloscia wydzieliny tak jak mam przed okresem wiec powinnam dostac po prostu nerwy i urojona ciaza wszystko spowodowala, na kazde slowa ,,ciaza" panicznie reagowalam . a to nie mozliwe bym byla .... bo czym by mnie zaplodnil ? prezerwatywa ? a wytrysk byl poza mna ...po prostu mysle ze powinnam pomyslec o innej formie antykoncepcji czyli tabletkach. A czy wy dziewczyny w moim wieku tak samo reagowalyscie przed kazda spodziewana miesiaczka ? czy mialyscie kiedys podobnie ?
Arbuzowy_sen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 11:17   #13
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Boje sie

Rozumiem, że w wieku 19 lat ciąża może być tragedią. Rozumiem Twoją panikę, ale bez przesady. Faktycznie może zdecyduj się na tabletki Będziesz spokojniejsza, okres będzie regularny.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 14:27   #14
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Boje sie

Nie ma szans, żebyś była w ciąży. Jeśli znowu zaczniesz panikować, przeczytaj sobie to zdanie w wypowiedzi różnych wizażanek w tym wątku. I zajmij się czymś. Poczytaj książkę. Weź odprężającą kąpiel. Posprzątaj. Albo na odwrót. Włącz sobie serial. Nie jesteś w ciąży.

Bardzo dobrze robisz, że się zabezpieczasz, niepotrzebnie przerywacie stosunek skoro stosujecie prezerwatywę - odpowiednio użyta jest wystarczającym zabezpieczeniem, co innego jakby pękła.
Ja Cię rozumiem, bo będąc w Twoim wieku też miałam takie problemy, z tym, że mnie okres spóźniał się np. 2 miesiące. Mimo, że wiedziałam, że nie ma szans na ciążę, trzaskałam te testy ciążowe, no bo niby dlaczego miałby się tyle spóźniać, skoro ginekolog mnie badał i mówił, że wszystko jest w porządku...

Tydzień to jeszcze nie takie duże spóźnienie. Najprawdopodobniej stres jeszcze pogarsza sprawę. Dobrze robisz, ze już dałaś sobie spokój z tymi testami. Skoro ginekolog Cię badał i wszystko jest ok, to nie pozostaje Ci nic tylko czekać. Dla własnego komfortu psychicznego możesz zmienić metodę antykoncepcji na tabletki, z tymże, jak pisałam wcześniej, odpowiednio użyta prezerwatywa jest środkiem równie skutecznym.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-20 15:27:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.