Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-09-13, 15:06   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?


Gabinety podologiczne stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, dlatego podpowiadamy kiedy zwykły pedicure w gabinecie kosmetycznym to za mało i z jakimi problemami warto zgłosić się do podologa. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 15:41   #2
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Polecam wizytę u podologa każdemu, kto od lat ma problemy z wrastającymi paznokciami Moja babcia zawsze narzekała na to, że palce ją bolą przez krzywo rosnące paznokcie, kosmetyczka próbowała coś z tym robić, ale problem wracał. Teraz babcia regularnie chodzi do podologa, ma założone klamry i mówi, że jest coraz lepiej A jej lekarz podolog ma świetne podejście do pacjentów, bo głównymi klientami są właśnie starsze lub niepełnosprawne osoby. Przekonajcie swoich dziadków do takiej wizyty jeśli jeszcze się wahają, bo naprawdę warto
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 16:32   #3
Pi_Uch
Przyczajenie
 
Avatar Pi_Uch
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Na pewno podeślę link do tego artykułu kilku moim znajomym. Z niektórymi to naprawdę wstyd wyjść na plażę. Myślę, że sam nie mam żadnych problemów ze stopami, ale "wizyta kontrolna" z pewnością nie zaszkodzi. Cieszę, że takie tematy coraz chętniej są poruszane przed redakcje (kiedyś uznawane były za krępujące) oraz to, że coraz większą wagę przykłada się nie tylko do ładnego wyglądu twarzy, ale i stóp.
__________________
specjalista SEO, internetowy adres mojej agencji : http://limes-inferior.pl/
Pi_Uch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 08:00   #4
Anahi1307
Raczkowanie
 
Avatar Anahi1307
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 291
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

dobrze ,ze nie mam takiego problemu
Anahi1307 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 09:05   #5
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Jest świetny podolog w Żorach, ma swój gabinet podologiczny i prowadzi bloga gdzie opisuje swoje zabiegi, nawet zdjęcia tam wkleja. Czytam go regularnie, bardzo ciekawie pisze jak ktoś ma ochotę to polecam zakładke opisy z zabiegów http://gabinet.podologiczny.pl/categ...odologiczne-2/
A jakie on leczy przypadki to az trudno w to uwierzyć.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 11:03   #6
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

witam, mam pytanie odnosnie tego pana z żor - był ktos u niego? znacie podologów dziecięcych na śląsku?
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:11   #7
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
witam, mam pytanie odnosnie tego pana z żor - był ktos u niego? znacie podologów dziecięcych na śląsku?
Na jego stronie internetowej znalazłam całkiem nowy katalog, gdzie zamieszcza zdjęcia z zabiegów podologicznych. Jest ich naprawdę sporo. Tutaj wklejam linka http://gabinet.podologiczny.pl/categ...ia-z-zabiegow/ Warto wejść do każdego z tematów i zobaczyć jego zdjęcia bo sa ciekawe przypadki jakich ja jeszcze nawet nie widziałam.
Co do dziecka to artykuł pana Jana Cyrulika trafiłam w czasopiśmie Paznokcie pod koniec roku. Pisał o wrastającym paznokciu dziecka. Przeczytałam go jednym tchem - super artykuł.
Specjalistów od podologii takich dobrych trzeba chyba wyszukiwać bo jest ich niewiele w Polsce.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 12:09   #8
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Jeszcze jakiś czas temu Polska nie słyszała o takiej specjalizacji Czy są już jakieś refundacje z NFZu na zabiegi, czy tylko prywatne praktyki lekarskie? Od wielu lat biegam od dermatologa przez chirurga do kosmetyczki z wrastającymi paznokciami (krem zapobiegający lub antybiotyk -> szkoda wyrywać jak stan zapalny już się zmniejszył -> płatna klamra u kosmetyczki).

Widzę, że w Bydgoszczy już jest! Urodziłam się już z krzywymi paznokciami. Problem wrastania znam od dziecka:/ Myślę, że pokuszę się na wizytę u specjalisty od stóp. Wiadomo jak to jest z kosmetyczkami... Jak ktoś robi wszystko to nie we wszystkim jest specjalistą.

Edytowane przez YOxD
Czas edycji: 2014-09-11 o 12:17
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 10:08   #9
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Podzielam Twoje zdanie YOxD. Powinno się chodzić do specjalistów i to takich którzy naprawdę się na czymś znają. Czasem trudno rozpoznać takiego specjalisty, bo wiadomo, że dermatolog nie jest równy dermatologowi.
Jak rozpoznać dobrego specjalistę? Czy tylko przez polecenia sąsiadki? Jak myślicie?

I jeszcze odnośnie wrastającego paznokcia. Chyba nigdy nie powinno się zrywać paznokcia tylko dlatego że on wrasta w palec.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:15   #10
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Cytat:
Napisane przez Sabina_32 Pokaż wiadomość
I jeszcze odnośnie wrastającego paznokcia. Chyba nigdy nie powinno się zrywać paznokcia tylko dlatego że on wrasta w palec.
Spotkałam się z różnymi wersjami. 1. Jak się ułamie róg/brzeg, to usunąć połowę paznokcia, bo inaczej na pewno będzie jeszcze gorzej. 2. Jak jest bardzo duży stan zapalny, ropa się leje, wtedy od razu usunąć, aby nie doprowadzić do większego zakażenia. 3. Ci lekarze co wmawiają, że źle obcinałam (co oczywiście jest nieprawdą...) i trzeba usunąć, wtedy będzie rósł normalnie.

Ale osobiście też uważam, że usuwanie jest bezcelowe, chyba, że maści antybiotykowe nie pomagają. Na szczęście Triderm zawsze dawał radę.

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabina_32 Pokaż wiadomość
Jak rozpoznać dobrego specjalistę?
Myślę, że miejsce przyjmowania jest znaczące. Dobrze aby taki lekarz przyjmował w przychodni cieszącej się dobrą renomą. Jednak opinie innych zawsze mają największą moc Trzeba uważać na opinie internetowe, bo wiadomo, że są ludzie, którzy "zawodowo" zajmują się wystawianiem dobrych opinii wybranemu specjaliście, a negatywnych konkurencji...
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 09:52   #11
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Czytałam bardzo wiele opinii w internecie natemat ściągania paznokci ktore wrastają. Nie tylko Jan Cyrulik na swoim blogu nie radzi ściągać paznokci, ale wiele stron internetowych które poświęcone są takim zagadnieniom pisze że lepiej nie zrywać paznokcia. Nawet takiego z wysiękiem ropnym.
Czasem warto się zastanowić dlaczego chirurg woli powiedzieć że najlepiej jest ściągnąć płytkę. Chirug po prostu nie bawi się w mozolne zakładanie klamre korekcyjnych bo w dodatku musiałby się tego uczyć a tego raczej nie będzie chciał. Kto zobaczy zdjęcia na stronie gabinetu podologicznego pana Cyrulika albo poczyta o wrastających paznokciach od razu będzie wiedział o co chodzi.
Lekarze raczej doskonale wiedzą jak mogą pomagać specjaliści w gabinetach podologicznych. W mojej przychodni kiedyś zapytałam lekarkę czy wie co to jest podologia i ta od razu powiedziała, że współpracuje z panią podolog
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 11:19   #12
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Haha, to mi przypomniało, jak pytałam się lekarzy, czy mogą polecić mi jakiegoś podologa, a oni nie wiedzieli kto to taki :P A jak robiłam jakiś projekt na studia dot. przychodni, gdzie przyjmował. m.in. podolog, to mi wykładowca wmawiał, że taki lekarz to chyba inaczej się nazywa, a i tak nie bardzo wiedział o kogo chodzi
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 19:57   #13
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Myślę, że lekarze bardzo dobrze wiedzą co to podologia. Internet coraz bogatszy o tą wiedzę, można zauważyć zainteresowanie na uczelniach, kursy, książki, sklepy podologiczne no i coraz więcej gabinetów. Zachód wkracza do Polski także z podologią i chyba to dobrze.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 10:42   #14
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Kim jest podolog i kiedy iść do gabinetu podologicznego?

Tak, w Warszawie w tym gabinecie podologicznym mają bardzo fajna stronke internetową. Współpracują z dobrymi firmami bo widziałam że mają Ligasano Peclavus i Ruck. Czytałam już gdzieś o tych firmach. Wyczytałam też kim jest podolog. Pozwolicie że skopiuje
Kim jest podolog?

Podologia , dawniej nazywana podiatrią , to dziedziną kosmetologii ściśle związana z medycyną, zajmująca się najogólniej mówiąc, specjalistyczną pielęgnacją stóp. Podolog korzysta z zasobów wiedzy z zakresu dermatologii , ortopedii, diabetologii , anatomii , angiologii czy flebologii . Specjalista ds. podologii zajmuje się diagnozowaniem , leczeniem i profilaktyką stóp oraz stawu skokowo-goleniowego.

Dzięki połączeniu wiedzy i praktycznych umiejętności , podolog posiada kwalifikacje do przeprowadzania zabiegów wśród osób z tzw. grup ryzyka czyli chorych na cukrzycę oraz reumatoidalne zapalenie stawów . Przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych na stopach , a w przypadku już występujących dolegliwości , przeprowadza odpowiedni zabieg lub terapie. W bardzo wielu przypadkach, pośredniczy pomiędzy pacjentem a takimi specjalistami jak m.in. diabetolodzy , dermatolodzy , interniści, chirurdzy , ortopedzi czy rehabilitanci.

Udziela wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji stóp , stosuje specjalistyczne środki farmaceutyczne , narzędzia , wykonuje protetyczne odciążenia czy indywidualne klamry korygujące wrastający paznokieć .

Spektrum działań podologa jest bardzo szerokie. Obejmuje przede wszystkim :

- analizę deformacji stopy
- poradnictwo dotyczące prawidłowego obuwia
- profilaktyka stopy cukrzycowej
- wykonywanie specjalistycznych odciążeń , opatrunków , indywidualnych ortez
- profesjonalne skracanie paznokci m.in. na paznokciach przerośniętych czy grzybiczych
- korekta wrastających czy wkręcających się paznokci
- pobór materiału do badań bakteriologicznych i mikologicznych
- usuwanie hiperkeratoz
- prawidłowe rozpoznawanie i usuwanie odcisków, nagniotków , brodawek i modzeli
- protetyka paznokci
- poradnictwo ogólne i indywidualne
Są gabinety warte polecenia które biorą swoich klientow na serio
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-09 11:42:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.