ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 12:52   #1
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699

ślub


koleżanka kilka dni temu zaprosiła mnie telefonicznie na ślub (sam ślub w kościele, na wesele nie mam zaproszenia); moje pytanie brzmi: czy według Was muszę iść sama? czy mogę iść z chłopakiem? czy to jest wykluczone?
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 12:55   #2
Monniq
Raczkowanie
 
Avatar Monniq
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 433
GG do Monniq
Dot.: ślub

Możesz iść z chłopakiem, skoro to tylko do kościoła, przecież panna młoda za ilość osób obecnych na mszy nie płaci, więc bez różnicy.
Swoją drogą dziwne trochę, do kościoła koleżanka zaprasza, a na wesele nie... pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
__________________
Szukam książek:
B. Walczak, Słownik wileński na tle dziejów polskiej leksykografii
S. Hrabec, F, Pepłowski, Wiadomości o autorach i dziełach cytowanych w Słowniku Lindego

w tej sprawie proszę o kontakt na PW
Monniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 12:56   #3
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: ślub

Na ślub do kościoła - pewnie! Co innego oczywiście, gdyby zaproszenie dotyczyło wesela.

Monniq - ja się już spotkałam z tego typu sytuacją np. przychodzi do kościoła złożyć życzenia delegacja z pracy, dalsi znajomi itd. (nawet nieproszeni), ale przecież na wesele całej grupy się nie zaprosi (chyba, że impreza na 200osób...)
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg


Edytowane przez Amani
Czas edycji: 2010-07-08 o 13:00
Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 12:57   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ślub

Mozesz isc z kim chcesz ,nikt z kosciola nie bedzie nikogo wyganial.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Monniq Pokaż wiadomość
Możesz iść z chłopakiem, skoro to tylko do kościoła, przecież panna młoda za ilość osób obecnych na mszy nie płaci, więc bez różnicy.
Swoją drogą dziwne trochę, do kościoła koleżanka zaprasza, a na wesele nie... pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

a co w tym dziwnego ?
nie wszytskich znajomych zaprasza sie na wesele tylko najbliższych.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 12:59   #5
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: ślub

Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami- do kościoła możesz iść z kim chcesz.
__________________

Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 13:07   #6
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: ślub

Do kościoła możesz przyjść z całą rodziną

Problem jest wtedy, kiedy ktoś do restauracji weselnej przyprowadza nadprogramowe osoby.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 13:09   #7
Queer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 55
GG do Queer
Dot.: ślub

według mnie jak najbardziej możesz iść na ślub z chłopakiem przecież to tylko do kościoła, tam nie ma rezerwacji miejsc, nikt go nie wygoni tylko dlatego że pani młoda do niego nie zadzwoniła z zaproszeniem
__________________
Słońce jest zawsze tam gdzie pada deszcz

jesteś moją prywatną złotą rybką


Queer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 13:11   #8
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: ślub

mi się też wydaje, że możesz iść na ślub z chłopakiem. W końcu ona za to nie płaci
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 13:11   #9
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: ślub

Przecież kościół podczas ślubu jest otwarty dla wszystkich więc mogą przyjść osoby zaproszone (tak jak ty), niezaproszone ale znające młodych (osoby z pracy, sąsiedzi itp) a także zupełnie obce osoby takie które mają ochotę się pomodlić albo popatrzeć na ślub
Więc śmiało zabieraj chłopaka
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 13:17   #10
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: ślub

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
koleżanka kilka dni temu zaprosiła mnie telefonicznie na ślub (sam ślub w kościele, na wesele nie mam zaproszenia); moje pytanie brzmi: czy według Was muszę iść sama? czy mogę iść z chłopakiem? czy to jest wykluczone?
Kościół otwarty dla każdego,więc idź z Tż

Cytat:
Napisane przez Monniq Pokaż wiadomość
Możesz iść z chłopakiem, skoro to tylko do kościoła, przecież panna młoda za ilość osób obecnych na mszy nie płaci, więc bez różnicy.
Swoją drogą dziwne trochę, do kościoła koleżanka zaprasza, a na wesele nie... pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
To niedziwne,moje koleżanki np.z podstawówki,które biorą śłub,a widziałam je np.ostatnio 10lat też zapraszają mnie na sam ślub.Ja oczywiście nie chodzę,bo nie mam po co iśc do osoby z którą ostatnio zamieniłam kilka zdań np.15 lat temu...Jak dla mnie to takie nabicie ludzi do Kościoła,a ja nie mam po co się stroić i kupować np.kwiatki,jak np.danej koleżanki nawet nie lubiłam za bardzo
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 13:23   #11
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: ślub

Ja bym nie przyszla na zaproszenie telefoniczne. Mogla Ci zawiadomienie wyslac, zaden wielki wysiłek. Przeciez to tez wymaga nakladow z Twojej strony, trzeba sie ubrac, dac kwiaty.
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 13:51   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: ślub

BOOOŻE, nie nie wpuszczą cię do kościoła bez partnera. Zakaz jest.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 14:00   #13
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ślub

Cytat:
Napisane przez lejdibird Pokaż wiadomość
Ja bym nie przyszla na zaproszenie telefoniczne. Mogla Ci zawiadomienie wyslac, zaden wielki wysiłek. Przeciez to tez wymaga nakladow z Twojej strony, trzeba sie ubrac, dac kwiaty.
ubranie sie to wydatek? nie moze isc w tym co ma w szafie?

kwiatów dawac nie musi, starczy telegram
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 14:07   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: ślub

Starczy też obecność, chyba wiemy co się dzieje z kwiatami po ślubach, walają się bez sensu wszędzie gdzie się da i nikt nie zwraca na nie uwagi.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 15:49   #15
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: ślub

W sumie racja z tymi kwiatami.

Ja jednak uwazam, ze elegancja wymaga chociaz zawiadomienia pisemnego o slubie osoby, ktora mialaby na nim byc.
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 17:10   #16
Monniq
Raczkowanie
 
Avatar Monniq
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 433
GG do Monniq
Dot.: ślub

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Monniq - ja się już spotkałam z tego typu sytuacją np. przychodzi do kościoła złożyć życzenia delegacja z pracy, dalsi znajomi itd. (nawet nieproszeni), ale przecież na wesele całej grupy się nie zaprosi (chyba, że impreza na 200osób...)
Ok delegacja z pracy, sąsiedzi itp. to rozumiem, ale jak moje dalekie znajome brały ślub to prostu zawiadamiały o fakcie i kto chciał iść do kościoła to szedł, bez jakiegoś specjlanego zaproszenia.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
a co w tym dziwnego ?
nie wszytskich znajomych zaprasza sie na wesele tylko najbliższych.
Ok rozumiem, też uważam za normalne, że na wesele się najbliższych znajomych zaprasza, tylko to dzwonienie i zapraszanie wyłącznie do kościoła wydało mi się dziwne, żeby tak się fatygować dla jakiejś dalszej znajomej.
Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
To niedziwne,moje koleżanki np.z podstawówki,które biorą śłub,a widziałam je np.ostatnio 10lat też zapraszają mnie na sam ślub.Ja oczywiście nie chodzę,bo nie mam po co iśc do osoby z którą ostatnio zamieniłam kilka zdań np.15 lat temu...Jak dla mnie to takie nabicie ludzi do Kościoła,a ja nie mam po co się stroić i kupować np.kwiatki,jak np.danej koleżanki nawet nie lubiłam za bardzo
No chyba, że chodziło właśnie o nabicie kościoła ludźmi, na pokaz.
__________________
Szukam książek:
B. Walczak, Słownik wileński na tle dziejów polskiej leksykografii
S. Hrabec, F, Pepłowski, Wiadomości o autorach i dziełach cytowanych w Słowniku Lindego

w tej sprawie proszę o kontakt na PW
Monniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 17:31   #17
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ślub

Cytat:
Napisane przez lejdibird Pokaż wiadomość
W sumie racja z tymi kwiatami.

Ja jednak uwazam, ze elegancja wymaga chociaz zawiadomienia pisemnego o slubie osoby, ktora mialaby na nim byc.

po prostu nie idz jak ci cos nie pasuje
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 17:41   #18
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: ślub

Cytat:
Napisane przez Monniq Pokaż wiadomość

No chyba, że chodziło właśnie o nabicie kościoła ludźmi, na pokaz.

myślę,że tak,bo zwykle koleżanki nie zapraszają telefonicznie tylko jednak wyślą czy tam dadzą zaproszenie,a to takie jakby nabicie.
Swoją droga miałam koleżankę,która mailem wysyłała zaproszenie do wszystkich swoich znajomych to się każdy śmiał,że ma sobie wydrukowac czy jak....Zresztą wiele ludzi zaproszonych na wesele nie przychodzi do Kościoła tylko pod Kościół na sam koniec,a tak zapraszają do Kościoła tych co nie mają z nimi kontaktu i liczą,że tamci przyjdą i trochę nabiją obecności
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 19:31   #19
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: ślub

Cytat:
Napisane przez Monniq Pokaż wiadomość
No chyba, że chodziło właśnie o nabicie kościoła ludźmi, na pokaz.
Też mi się tak pomyślałoIm więcej ludzi w kościele tym więcej osób będzie pożniej mówiło o tym
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 22:42   #20
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: ślub

Moja koleżanka zaprosiła mnie ostatnio sms-em na wesele i na ślub.
Nie poszłam oczywiście.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 05:30   #21
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ślub

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
myślę,że tak,bo zwykle koleżanki nie zapraszają telefonicznie tylko jednak wyślą czy tam dadzą zaproszenie,a to takie jakby nabicie.
Swoją droga miałam koleżankę,która mailem wysyłała zaproszenie do wszystkich swoich znajomych to się każdy śmiał,że ma sobie wydrukowac czy jak....Zresztą wiele ludzi zaproszonych na wesele nie przychodzi do Kościoła tylko pod Kościół na sam koniec,a tak zapraszają do Kościoła tych co nie mają z nimi kontaktu i liczą,że tamci przyjdą i trochę nabiją obecności
Nie rozumiem tego podejścia, naprawdę... niedawno koleżanka brała ślub i żaden ze znajomych nie śmial się z jej maila, którego wysłała do co najmniej pięćdziesiątki ludzi zawiadamiając nas, że bierze ślub i jeśli ktoś ma ochotę, to odbędzie się to w takim a takim kościele. Jak ktoś by to odebrał jako jej usilne próby nabicia sobie ludzi w kościele, to nikt go nie zmusza do przyjścia, a jak ktoś miał ochotę być - poszedł.

Naprawdę to aż takie ważne, żeby na ślubie w kościele były tlumy jak w amerykańskich filmach? Myślicie, że to o to parom mlodym chodzi... ?

Bo ja starej daty jestem, już dawno po ślubie, większość koleżanek mężata, to samo koledzy, na wielu ślubach byłam, na kilku weselach... i nigdy nie mialam wrażenia, że jestem dla nabijania liczebności w kościele.

Kiedyś mieliśmy w bloku sasiadów, młodą parę wynajmującą mieszkanie, bylismy na dzien dobry, co słychać, można pożyczyć korkociąg, nie mają państwo oleju pożyczyć, awaria, nam się skończył. I jak któregoś dnia zapukali do drzwi z informacją, że ślub biorą i miło by było, jakbysmy się pojawili w kościele, to ani ja ani mąż nie odebraliśmy tego jako próbę nabicia ludzie - no nawet obcych ludzi, sąsiadów, których praktycznie nie znają zapraszają! Słownie! Tydzien przed uroczystością! Dla mnie to po prostu chęć podzielenia się ze wszystkimi znanymi ludźmi tym ważnym dla siebie momentem.. bo zwykle to jest tak, że jak człowiek jest szczęśliwy to chciałby stanąć na szczycie świata i wszystkim ludziom krzyknąć - jaki szczęśliwy jestem, jak mi dobrze, czujcie to ze mną... nawet tym, z którymi nie utrzymuje stałego kontaktu.

I jako że zaraz rocznicę ślubu mam, to tak mnie naszło na refleksję. I takie nieprzyjemne, niesmaczne wydalo mi sie to całe ocenianie, te kpiny ze sposobu zapraszania, dywagacje, że pf, obca jej jestem, zaprasza tak nieoficjalnie, nabic sobie chce, nabic... elegancko? A co to każdy musi elegancko? Ja śluby w dzinsach i tiszirtach widziałam. I były cudowne. Bo takie, jakich młodzi chcieli... Kwiaty? Prawie wszyscy teraz mówią, że bez kwiatów, najwyżej dajcie te z kuponow totka, bo na kwiaty to waszej kasy szkoda, przecież i tak się zmarnują.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 06:33   #22
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ślub

Mnie koleżanka (kiedyś bardzo bliska) zaprosiła tylko do kościoła - na ślub, chociaż wie, że nie jestem wierząca. Zabolało mnie to tym bardziej, że to ja ją poznałam z jej mężem - dosłownie wsadziłam gościa do samochodu i przyjechaliśmy do niej, aby się poznali. Dlatego wysłałam tylko kartkę z gratulacjami i nie poszłam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 11:21   #23
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: ślub

nie no, to już jest przesada. Ale jeśli jakaś koleżanka zapraszała mnie na sam ślub, a była z daleka, to wysyłała mi zaproszenie pocztą.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 11:35   #24
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: ślub

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego podejścia, naprawdę... niedawno koleżanka brała ślub i żaden ze znajomych nie śmial się z jej maila, którego wysłała do co najmniej pięćdziesiątki ludzi zawiadamiając nas, że bierze ślub i jeśli ktoś ma ochotę, to odbędzie się to w takim a takim kościele. Jak ktoś by to odebrał jako jej usilne próby nabicia sobie ludzi w kościele, to nikt go nie zmusza do przyjścia, a jak ktoś miał ochotę być - poszedł.

Naprawdę to aż takie ważne, żeby na ślubie w kościele były tlumy jak w amerykańskich filmach? Myślicie, że to o to parom mlodym chodzi... ?
Wiesz co ile ludzi tyle będzie różnych przesłanek.Ta dziewczyna była akurat ''wyjątkowa'' i w Jej przypadku chodziło tylko i wyłącznie o nabicie ludzi w Kościele.Nie mowię tutaj o sobie nawet,bo jeszcze jakos się dogadywałyśmy,ale gdy zapraszała ludzi,ktorych np.nazywała idiotami to dla mnie niezależało Jej tyle na tym,żeby każdy się Jej szczęściem cieszył co chodziło o nabicie.Osoba nie była lubiana,a na pokaz robiła wszystko
Mniejsza z tym,nieważne to teraz,ale mogę Ci naprawdę szczerze powiedzieć,że często tak to teraz wygląda.Nie mówię,że u wszystkich,ale jednak
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 17:50   #25
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: ślub

Do kosciola mozesz isc z kims, chyba ze ona ma potem jednak zamiar Cie zabrac na to wesele tylko nie powiedziala tego, to wtedy juz nie powinnas nikogo brac bo nie bedzie miejsca.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.