Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-16, 15:56   #2191
moonisia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej mam pytanie bo chcę zrobić sobie kolczyk w nosie w lewej dziurce ale nie jestem do końca pewna czy będzie mi pasować.. Chcę już od 6 lat sobie zrobić i zdecydowałam się teraz, bo wcześniej to rodzice mieli coś do powiedzenia .. Załączę fotkę i będę wdzięczna za opinie
http://yfrog.com/m9img0349xj
moonisia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 16:52   #2192
zeelli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

moim zdaniem będzie pasować, możesz łatwo sprawdzić rysując sobie taką małą kropkeczkę np. kredką do oczu i zobacz czy ci pasuje.
__________________
Przełamię zaklęcie




-............------------------...........----------------
Tak łatwo można pomóc -stara kurtka niby niepotrzebna a jednak dla piesków jak najbardziej.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463890
zeelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 17:57   #2193
moonisia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

właśnie już też tak robiłam i nawet mi się podobało
moonisia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 10:39   #2194
karookarolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez D_I_N_A Pokaż wiadomość
WITAM.
podpinam się pod wątek, a raczej pod problem ziarniny, która prawdopodobnie u mnie też wystąpiła. Przebiłam nos 24 września ( 1,5 miesiąca temu) w salonie piercingu. miałam przemywać octeniseptem i solą. Nos nie był bardzo czerwony i zapuchnięty co było dla mnie miłym zaskoczeniem, bo spodziewałam się, że wyjdę z wielkim kartoflem na środku twarzy.

Po kilku tygodniach byłam zmuszona wyjąć kolczyk ("L" prawdopodobnie był ze stali chirurgicznej, w euforii podczas przebijania nie zapytałam o to) tak więc wyjęłam i włożyłam zwykły prosty z małą kuleczką na końcu. Zakręcony ("L") bardziej przeszkadzał niż pomagał - mam dziurkę w wyjątkowo grubym miejscu mojego nosa - wszystkie kolczyki poniżej 6mm są za krótkie. ten "L" zaczął mi się wrastać w skórę, i to na ukos, pod kątem. gdybym nie wyjęła, zostałaby masakryczna blizna - tak podejrzewam.

dziś wyjęłam już drugi prosty kolczyk, bo się zaczynam wkurzać powoli - w miejscu dziurki mam taką kulęczkę, jakby dodatkowe ciałko. nie wiem jak to nazwać. tak czytam Wasze wypowiedzi i myślę, że to może być ta ziarnina. da się to uratować? a jeśli zostawie do zagojenia to jest możliwość, że organizm samoistnie ładnie to wygoi. dodam że przemywałam i dbałam o tą dziurkę.

pozdrawiam

dinka
jesli to wygląda tak jak na zdjęciach u kolezanki wyzej to zapewne ziarnina, czym przemywalaś kolczyk?? Wyjęłaś kolczyk za wczesnie, dziurka nie zdążyła sie jeszcze wygoić. Mozesz nacierac zmanę gęstą papką z aspiryny i soli fizjologicznej, badz tez stęzona witamina C pomaga
karookarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 20:30   #2195
_ika_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mam pytanie do was...wiem że źle robię ale muszę u kosmetyczki pistoletem...
1.czy jak przebije mi pistoletemm to może to być tak że brzebije i odrazy kolczyk z zakrzywieniem czy jaki mi założy?
2.Po jakim czasie mogę zmienić kolczyk?
3. i czy to ma być taki zwykły kupiony prze zemnie czy ona mi tam pokaże bo ja bym chciała mieć od razu z zakrzywieniem kolczyka
_ika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:16   #2196
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez _ika_ Pokaż wiadomość
wiem że źle robię ale muszę u kosmetyczki pistoletem...
A kto Cię zmusza? Nos powinno się przekłuwać w salonie piercingu, nie u kosmetyczki pistoletem.

Cytat:
Napisane przez _ika_ Pokaż wiadomość
1.czy jak przebije mi pistoletemm to może to być tak że brzebije i odrazy kolczyk z zakrzywieniem czy jaki mi założy?
Jak Ci przebije pistoletem to będziesz miała założony kolczyk z pistoletu, czyli taki prosty, a nie zakrzywiony.

Cytat:
Napisane przez _ika_ Pokaż wiadomość
2.Po jakim czasie mogę zmienić kolczyk?
Jak kolczyk się wygoi, czyli nie wcześniej niż 4-6 tygodni po przekłuciu.

Cytat:
Napisane przez _ika_ Pokaż wiadomość
3. i czy to ma być taki zwykły kupiony prze zemnie czy ona mi tam pokaże bo ja bym chciała mieć od razu z zakrzywieniem kolczyka
Jak już pisałam - jak Ci przekłują pistoletem to dostaniesz taki kolczyk jaki jest w pistolecie, czyli prosty, zakrzywionych do pistoletu nie ma. Jakbyś poszła do salonu piercingu to by Ci założyli właśnie taki zakrzywiony.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:59   #2197
_ika_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

dzięki za odpowiedź
_ika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 21:50   #2198
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja mialam niezly cyrk z kolczykiem w nosie.
Dzieki dziewczynom tu, udalo mi sie wyleczyc ; ).
Zapychanie dziorki tribioticem nie bylo zbyt genialne, po czym zainwestowalam w sol fizjologiczna ; ) Niedawno dowiedzialam sie tez ze mam uczulenie na stal chirurgiczna .
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 22:52   #2199
moniaa061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów obecnie zagranica
Wiadomości: 401
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

dziewczyny nawet nie wicie jak sie strasznie ciesze ze znalazlam taki watek!! przyznam szczezre ze nie przeczytalam calego bo jest tego "troche" ale doczytalam sie tego co mnie najbardziej interesuje...ale od poczatku... jakis ponad rok temu zrobilam sobie kolczyka pistoletem u kosmetyczki kolczyk byl niewygodny zakonczony strzalka i strasznie mnie kul od srodka wogole go pozniej nie moglam wyciagnac zminilam za taki w ksztakcie "L" ale wystawal mi znosa prawie milimetr i nie wygladalo to zbyt ladnie i powil mi sie taki maly bombelek jak sie dzisiaj dowiedzialam od was to ziarnina(czy jakos tak) wyciagnelam go i zaleczylam tribiotykiem ale myslalam ze to przez to ze robilam go pistoletem wiec 3 miesiace temu poszlam do salonu tatoo i zrobilam igla przyznam ze mnie strasznie bolalo ma kolczyk zakonczony kuleczka wszytsko bylo pieknie ladnie ale po jakims miesiacu postanowilam go wyciagnac na chiwlke zeby nie bylo tak ze go nie wyciagne pozniej strasznie mnie bolalo wogole ta kuecka nie chciala mi przejsc i wczoraj dokladnie znowu zauwazylam taka kuleczke pelna ropy ktora mi sie wylala i zaszla krwia wyciagnelam kolczyka(znowu powtorzyk sie problem z wyciagniemciem i straszny bol problem z ponownym wlozeniem)zemy ta kuleczke z ropa przemys i posmarowas tribiotykiem...i moje pytanie do was czy ta aspiryne z sola to chodzi o tabletke tak?? pomieszac z sola zeby taka papka powstala i zmarowac na to?? i jeszcze odnosnie kolczyka czy myslicie ze taki kolczyk rozwiaze sprawe??
http://allegro.pl/kolczyk-do-nosa-pr...314359311.html bo wydaje mi sie ze nie ma kuleczki tylko takie delikatne zgrubienie??
przepraszam za moja epopeje ale chcialam dokladnei przedstawic sprawe i bede wam BARDZO wdzieczna za wszytskie porady!!
moniaa061 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 13:57   #2200
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Tego tez po dluzszym czasie nie wyciagniesz. Ja bym polecala zakrecony z bio plastu, i nie musi wcale wystawac ci z nosa, bo wystarczy nim lekko przekrecic i jest w 2 strone
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:36   #2201
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam!
Mam w nosie kolczyk zakończony kuleczką...
Przez kilka dni bolał mnie płatek nosa tak jakbym miała wewnątrz jakiegoś pryszcza... Dzisiaj chciałam przemyć to wacikiem ze spirytusem i jak nigdy kolczyk sam mi wypadł ( a od roku miałam problem żeby go wyciągnąć bo pierwsza wewnętrzna kuleczka nie chciała przejść ).
Teraz wkładając go nie może przejść przez wewnętrzną dziurkę, czuje że jest już w nosie ale zrobiła się tak jakby jakaś błona, zarasta czy co?
Nie wiem czym to przekłuć, igłą? Czy może to przez to że mam napuchnięty nos?

Pomocy!!!
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 07:54   #2202
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez moniaa061 Pokaż wiadomość
dziewczyny nawet nie wicie jak sie strasznie ciesze ze znalazlam taki watek!! przyznam szczezre ze nie przeczytalam calego bo jest tego "troche" ale doczytalam sie tego co mnie najbardziej interesuje...ale od poczatku... jakis ponad rok temu zrobilam sobie kolczyka pistoletem u kosmetyczki kolczyk byl niewygodny zakonczony strzalka i strasznie mnie kul od srodka wogole go pozniej nie moglam wyciagnac zminilam za taki w ksztakcie "L" ale wystawal mi znosa prawie milimetr i nie wygladalo to zbyt ladnie i powil mi sie taki maly bombelek jak sie dzisiaj dowiedzialam od was to ziarnina(czy jakos tak) wyciagnelam go i zaleczylam tribiotykiem ale myslalam ze to przez to ze robilam go pistoletem wiec 3 miesiace temu poszlam do salonu tatoo i zrobilam igla przyznam ze mnie strasznie bolalo ma kolczyk zakonczony kuleczka wszytsko bylo pieknie ladnie ale po jakims miesiacu postanowilam go wyciagnac na chiwlke zeby nie bylo tak ze go nie wyciagne pozniej strasznie mnie bolalo wogole ta kuecka nie chciala mi przejsc i wczoraj dokladnie znowu zauwazylam taka kuleczke pelna ropy ktora mi sie wylala i zaszla krwia wyciagnelam kolczyka(znowu powtorzyk sie problem z wyciagniemciem i straszny bol problem z ponownym wlozeniem)zemy ta kuleczke z ropa przemys i posmarowas tribiotykiem...i moje pytanie do was czy ta aspiryne z sola to chodzi o tabletke tak?? pomieszac z sola zeby taka papka powstala i zmarowac na to?? i jeszcze odnosnie kolczyka czy myslicie ze taki kolczyk rozwiaze sprawe??
http://allegro.pl/kolczyk-do-nosa-pr...314359311.html bo wydaje mi sie ze nie ma kuleczki tylko takie delikatne zgrubienie??
przepraszam za moja epopeje ale chcialam dokladnei przedstawic sprawe i bede wam BARDZO wdzieczna za wszytskie porady!!
chyba jednak niespecjalnie czytalas tutaj madre rady.
nie wolno zakladac kolczykow zakonczonych kulka i jesli ktos ci to zrobil, to nie byl to profesjonalista.
pomysl logicznie - jak ta kuleczka ma bez problemu przejsc skoro jest GRUBSZA niz pret, ktory siedzi sobie w kanale... to tak jakbys chciala bardzo duzym guzikiem zapiac sweterek w ktorym sa mniejsze dziurki na guziki.
ziarnina moze sie robic nawet jesli przeklucie bylo prawidlowe.
do nosa powinno sie nosic kolczyki wygiete w L lub labrety, najlepiej kupuj na www.wildcat.pl www.koltatl.pl
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Witam!
Mam w nosie kolczyk zakończony kuleczką...
Przez kilka dni bolał mnie płatek nosa tak jakbym miała wewnątrz jakiegoś pryszcza... Dzisiaj chciałam przemyć to wacikiem ze spirytusem i jak nigdy kolczyk sam mi wypadł ( a od roku miałam problem żeby go wyciągnąć bo pierwsza wewnętrzna kuleczka nie chciała przejść ).
Teraz wkładając go nie może przejść przez wewnętrzną dziurkę, czuje że jest już w nosie ale zrobiła się tak jakby jakaś błona, zarasta czy co?
Nie wiem czym to przekłuć, igłą? Czy może to przez to że mam napuchnięty nos?

Pomocy!!!
sama daj sobie spokoj i idz do porzadnego studia piercingu albo osoby prywatnej, ktora sie tym zajmuje. poszukaj adresow na forach o piercingu
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 16:11   #2203
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Jak już włozylas kolczyk zakończony kuleczka to lepiej odciac cązkami chociazby ta kulke na zewnatrz-tzn ten diamencik, czy co tam masz i wyciągnac przez wnetrze dziurki w nosi pręcik, ktory tam siedzi! Albo odwrotnie, odciac kulke tą, ktora go przytrzumuje, ta w nosie i wyciagnac normalnie. Ja tak robilam kilka razy i dalo się bez problemu. Teraz mam kolczyk w kształcei takiego wężyka , jakby szlaczek bez kulki i jest extra bynajmniej dla mnie, moja siorka tez taki ma. Obie przekłuwalysmy pistoletem i niestety nie dalo się zalozyc innego kolczyka przy tym przekluciu, bo mozliwy tylko był ten, który zaklda się do pistoletu prosty , zakrecany a nosie zakretka jak w uchu, tylki nieco mniejsza. Ja problemów nie mialam, moja siorka tez nie. Po miesiacu zalozylysmy sobie po ogromnych trudach ten L , ale ze ciezko nam nim się "poslugiwac" zdecydowalysmy się na taki węzykowy i on tez nie wypada i trochę łatwiej go wsadzić do noska
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 10:52   #2204
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
Jak już włozylas kolczyk zakończony kuleczka to lepiej odciac cązkami chociazby ta kulke na zewnatrz-tzn ten diamencik, czy co tam masz i wyciągnac przez wnetrze dziurki w nosi pręcik, ktory tam siedzi! Albo odwrotnie, odciac kulke tą, ktora go przytrzumuje, ta w nosie i wyciagnac normalnie. Ja tak robilam kilka razy i dalo się bez problemu. Teraz mam kolczyk w kształcei takiego wężyka , jakby szlaczek bez kulki i jest extra bynajmniej dla mnie, moja siorka tez taki ma. Obie przekłuwalysmy pistoletem i niestety nie dalo się zalozyc innego kolczyka przy tym przekluciu, bo mozliwy tylko był ten, który zaklda się do pistoletu prosty , zakrecany a nosie zakretka jak w uchu, tylki nieco mniejsza. Ja problemów nie mialam, moja siorka tez nie. Po miesiacu zalozylysmy sobie po ogromnych trudach ten L , ale ze ciezko nam nim się "poslugiwac" zdecydowalysmy się na taki węzykowy i on tez nie wypada i trochę łatwiej go wsadzić do noska

Też miałam przekłuwany pistoletem.
I teraz nie wiem co robić bo wewnętrzna dziurka mi zarosła
Mam ten kolczyk z dużą kuleczką i małą która jest w środku nosa, i w ogóle tej małej nie czuje, a jak wkładam inny kolczyk to nie wchodzi do końca tylko się zatrzymuje i boli, teraz nawet jak wyciągam go to krew mi leci... Nie wiem co robić
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 11:12   #2205
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Tak jak pisała Olcia - idź do jakiegoś kompetentnego piercera.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 11:17   #2206
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Tak jak pisała Olcia - idź do jakiegoś kompetentnego piercera.
szkoda sie produkowac, jak niektorym sie nawet czytac nie chce...
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 12:25   #2207
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
szkoda sie produkowac, jak niektorym sie nawet czytac nie chce...
Przeczytałam, ale skoro inna dziewczyna też coś napisała to chciałam jej odpisać bo przy okazji rozwiała moje wątpliwości co do kolczyków-wężyków ;]
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 17:48   #2208
blackberry456
Zadomowienie
 
Avatar blackberry456
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ma ktoś z Was może kolczyka w nosie NIE cyrkonie, tylko takie kółko jakby? zastanawiam się jak ten kolczyk wygląda i gdzie można go kupić. Widziałam w sumie 2 opcje takiego kolczyka. Jedno to okrągły, który odstaje a drugi, jakby bardziej płaski, przylega do płatka nosa. Czym sie one różnią? tylko wielkością? bo nie wiem jaki kupowac. No i czy moge przy przebiciu (oczywiście w studio) od razu włożyć kółko, czy na poczatek musi byc taki "zwykly"?
__________________
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
w spokoju przy sobie
nie czując czasu..
blackberry456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 17:58   #2209
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

jednym z najbezpieczniejszym sklepow i z duzym asortymentem jest www.wildcat.pl
teoretycznie mozna kolko zalozyc po przekluciu, ale raczej nie polecalabym, bo im wiekszy kolczyk tym latwiej dotknac niechcacy, zahaczyc etc. a co za tym idzie - latwiej podraznic.
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 22:06   #2210
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Do tego kółko zawsze bardziej się rusza niż "zwykły" kolczyk, co też dodatkowo może podrażniać świeży kanał przekłucia. Warto jednak powiedzieć piercerowi przed przekłuciem, że docelowo chciałoby się nosić kółko - ja tak zrobiłam i przed przekłuciem piercer przyłożył mi do nosa kółko i wg tego zaznaczał, w którym miejscu przekłuć, aby kółko potem dobrze się prezentowało.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:20   #2211
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Przeczytałam, ale skoro inna dziewczyna też coś napisała to chciałam jej odpisać bo przy okazji rozwiała moje wątpliwości co do kolczyków-wężyków ;]
Wiesz każdy ma inne odczucia, czy doświadczenia. Ja ilekroć probowalam wlożyc ten L, to nerwy mi puszczaly i rezygnowalam. Kiedys wlsozylam ten z kulka na koncu , bo zgubilam swoj a innego chwilowo nie mialam, to tez potem byk problem wyciagnac, ale wtedy odcielam diamencik i wyciagnelam "od srodka". Odnosnie wezykow, kiedys kolezanka z pracy mowila mi ze jej wypada czasem w nocy wezyk, ale nie wiem ja mam już go kilka miesiecy w nosi i ani razu mi nie wypadl. Mozna tez kupic prosty i lekko zagiąc go w nosie. To tez praktykowalam. Pozdrawiam
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:25   #2212
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziewczyny, już wszystko ok - nie wiem czy w nosie miałam jakiś strupek i on teraz odpadł czy coś innego, ale już kuleczka jest widoczna i wyczuwalna
Jaki kolczyk mi polecacie? Chciałabym żeby nie wypadał i żebym mogła go wyciągać Czy najbezpieczniejszą wersją będzie jak najcieńszy kolczyk żeby mi się zmieścił, czyli np. 1mm?
Mam jeszcze jedno pytanie, jak szybko zarasta dziurka w nosie?
Moja znajoma ma kolczyk już około 10lat i czasami nie nosi miesiąc i dziurkę nadal ma, ja kiedyś zgubiłam go w nocy i rano nie mogłam go włożyć
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:41   #2213
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Jaki kolczyk mi polecacie? Chciałabym żeby nie wypadał i żebym mogła go wyciągać Czy najbezpieczniejszą wersją będzie jak najcieńszy kolczyk żeby mi się zmieścił, czyli np. 1mm?
Najcieńsze mają 0,8 mm, ale może być też 1 mm. Ja noszę taki wygięty w literkę L, jak się już człowiek wprawi to nie ma problemu z szybkim wyciąganiem i zakładaniem

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie, jak szybko zarasta dziurka w nosie?
To sprawa indywidualna, u każdego z tym inaczej... możesz zobaczyć mniej więcej, ile to u Ciebie trwa - wyjąć kolczyk np na 15 minut i potem z powrotem założyć, po czym ponawiać próbę wydłużając czas, w którym masz wyjęty kolczyk. Tak powinnaś być w stanie stwierdzić, po jakim czasie dziurka zacznie się ściągać.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:56   #2214
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Najcieńsze mają 0,8 mm, ale może być też 1 mm. Ja noszę taki wygięty w literkę L, jak się już człowiek wprawi to nie ma problemu z szybkim wyciąganiem i zakładaniem



To sprawa indywidualna, u każdego z tym inaczej... możesz zobaczyć mniej więcej, ile to u Ciebie trwa - wyjąć kolczyk np na 15 minut i potem z powrotem założyć, po czym ponawiać próbę wydłużając czas, w którym masz wyjęty kolczyk. Tak powinnaś być w stanie stwierdzić, po jakim czasie dziurka zacznie się ściągać.

Dziękuję
http://arif.pl/zloty-kolczyk-do-nosa-pn712-p-759.html a taki 0,6mm? Zastanawiam się czy ta kuleczka mi przejdzie, szukam 0,6mm L ale nigdzie nie ma...
Zastanawia mnie jeszcze jedno, jeśli moja dziurka zmieści kolczyk grubości 1mm to czy jak założę taki 0,6mm to ona się zmniejszy i później będę mogła wkładać tylko takie?
Wiem że jak jakoś po pół roku od przebicia wyciągnęłam przebitkę -grubą jak do ucha albo grubszą i jak włożyłam cieńszy to się dziurka zwęziła- może dlatego że świeże było wszystko?
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 19:18   #2215
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
jeśli moja dziurka zmieści kolczyk grubości 1mm to czy jak założę taki 0,6mm to ona się zmniejszy i później będę mogła wkładać tylko takie?
Tak, dziurka zawsze maksymalnie się ściąga, na tyle, na ile pozwala jej kolczyk. Potem oczywiście można założyć grubszy, ale trzeba się liczyć z tym, że się podrażni kanał i może trochę poboleć przez parę dni. Najcieńsze w kształcie L są takie ze srebra, mogą też mieć jakieś 0,6 - 0,8 mm. Widziałam takie np w C&A. Chociaż polecałabym jednak raczej w grubości 1 mm, bo kolczyki z bioplastu, stali czy tytanu są zwykle w takiej grubości. Z kulką bym nie brała, bo może bym potem znów problem z wyjęciem.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 19:45   #2216
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Tak, dziurka zawsze maksymalnie się ściąga, na tyle, na ile pozwala jej kolczyk. Potem oczywiście można założyć grubszy, ale trzeba się liczyć z tym, że się podrażni kanał i może trochę poboleć przez parę dni. Najcieńsze w kształcie L są takie ze srebra, mogą też mieć jakieś 0,6 - 0,8 mm. Widziałam takie np w C&A. Chociaż polecałabym jednak raczej w grubości 1 mm, bo kolczyki z bioplastu, stali czy tytanu są zwykle w takiej grubości. Z kulką bym nie brała, bo może bym potem znów problem z wyjęciem.
Podpisuje sie pod tym postem.
Poza tym teraz tez na pewno masz waski kanal wiec wszelkie zmiany kolczykow powinien dokonac piercer, bo on ma wprawe i zrobi to szybko, z najmniejszym obciazeniem dla kanalu.
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:07   #2217
Paulina170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Czesc,
może już jestem stara na to ale chciałabym mieć kolczyc w nosku.
stąd kilka pytań i oczekuję, ze tego nie olejecie :P
1. czy jest jakiś materiał z ktorego powinien byc zrobiony pierwszy kolczyk ( stal, tytan)?
2. pierwszy kolczyk "L" czy to dobry wybór?
3. Czym pielegnowac dziurkę i nos żeby się szybko zagoiło
4. czy znacie jakies dobre ale tanie ( nie 150zl) miejsca w warszawie na przekucie nosa? moze mozecie kogos polecić?
pozdrawiam serdecznie
Paulina170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:09   #2218
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

wystarczy przeczytać wątek, każde pytanie było wałkowane już z milion razy. poza tym dobra, profesjonalna usługa kosztuje i trzeba się liczyć z ceną około 100zł.
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:01   #2219
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Paulina170 Pokaż wiadomość
1. czy jest jakiś materiał z ktorego powinien byc zrobiony pierwszy kolczyk ( stal, tytan)?
2. pierwszy kolczyk "L" czy to dobry wybór?
3. Czym pielegnowac dziurkę i nos żeby się szybko zagoiło
4. czy znacie jakies dobre ale tanie ( nie 150zl) miejsca w warszawie na przekucie nosa? moze mozecie kogos polecić?
1. napewno nie stal, najlepszy jest tytan bądź bioplast
2. jak najbardziej
3. Octenisept + sól fizjologiczna
4. niestety nie znam, ale poprzedniczka dobrze powiedziała - za dobrze wykonaną usługę warto zapłacić. A przekłucie nosa jest akurat standardowym przekłuciem, więc raczej więcej niż 120 zł nie powinno kosztować. Ja w dobrym studio zapłaciłam 75 zł.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 14:11   #2220
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: KOLCZYK W NOSIE CUDO! A GDY SIĘ ZNUDZI...? PROSZĘ O RADY :)

Zawsze marzyłam o kolczyku w nosie , wardze i w uszach. W uszach mam po 2 dziurki (jedną na gorze niedługo zrobię) ale boje się o nos i warge. Często mam katar i dlatego się boje. Boje się o infekcję związane z tymi partiami mojej twarzy. Dziś już kompletnie się dobiłam. Moje koleżanki wróciły, patrzę - jedna przebity nos, druga język, trzecia pępek. Mają po 15 lat, zrobiły u kosmetyczki , mało zapłaciły, kosmetyczki nie chciały zgody rodzica. Trochę mnie to zmartwiło bo od zawsze uważałam że kosmetyczki nie sa od tego. I jeszcze brak zgody...naprawdę to troche dziwne ,ale głupi ma zawsze szczęście.Pewnie ja dostałabym jakiejś infekcji. Nawet z wkretkami w uszach mam problemy, musze nosić zwykłe. A te drugie dziurki zawsze mają jakiś osad na kolczyku. Jakoś się boje i wydaje mi się że nawet to ucho na gorze bardziej boli od nosa,ale nie wiem. Może któraś z Was ma? Jeśli tak to co wtedy, gdy macie katar o coś zaczepicie kolczykiem czy coś?
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-11 17:43:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.