wyrwana dwójka dla trójki - kto miał już takie leczenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-18, 22:43   #1
fortfax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3

wyrwana dwójka dla trójki - kto miał już takie leczenie?


nie wiem czy dobrze zrobiłam, zgodnie z zaleceniem wyrwaliśmy 16 letniej córce dwójke i czwórkę górną i ma mieć założony aparat, trójka czyli kieł ma wejść na miejsce wyrwanej dwójki a później ma być spiłowana tak by wyglądał na dwójkę - czy ktoś miał już takie leczenie? mam coraz wiecej wątpliwości, może trzeba było wyrwać kieł albo podąć sie najbardziej ryzykownego leczenia i próbować ciągnąć kieł na swoje miejsce. lekarz jednak odradził i stwierdził że może dojsc do utraty tej dwójki i kla dodatkowo, bo korzeń trójki był dokładnie w tym samym miejscu co dwojki. nie wiem co robić, we wtorek zakładamy aparat, czy to jest znana metoda? nic w internecie nie znalazłam, jak ona będzie wyglądala z klem zamiast dwójki?

wiem ze pozno, ale lekarz z polecenia wiec mu zaufalam, a teraz mam coraz wiecej watpliwosci...
fortfax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 23:07   #2
akryle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: WARSAW
Wiadomości: 78
Dot.: wyrwana dwójka dla trójki - kto miał już takie leczenie?

Witam
Mam bardzo podobny problem. Mam 26 lat i dwie gorne zatrzymane trojki.
Trojki są zatrzymane w podniebieniu, leza poziomo w kosci.
Praktycznie wcale ich nie widac na zewnatrz. Czuje tylko na podniebieniu minimalnie dwie malenke gorki od tych zebow, ktore leza poziomo.

Do tego ta zatrzymana trojka po lewej stronie pradopodobnie dotyka korzeniem dwojki bo dwojke mam obrucona o 180 stopni.
Trojki te na zdjeciu panoramicznym zachodza na jedynki.

Ja mam miejsce w luku na wprowadzenie tych trojek.
Niestety dentyska w szkole podstawowej bezmyslnie usunela mi mleczne trojki.

Podejme sie wyciagania tych trojek zaparatem stalym, chociaz nie mam pewnosci czy zeby nie sa przerosniete do kosci, ale zaryzykuje.
Ide do chirurga szczekowego moze da mi skierownaie na tomografie aby ocenic dokaldne polozenie zebow co by przy wyciaganiu nie uszkodzic korzeni zebow sasiednich.
Bede miala zalozony aparat staly a pozniej zabieg chirurgiczny odslniecia trojek, przyklejenie zamkow i scigania zebow apratem to luku zebowego.

Nie wiem ile twoje dziecko ma lat i jakie bylo dokladne polozenie tych zebow.
Niemniej powiem ze osobiscie nie zgodzilabym sie na takie posuniecie jakie zapronowal Ci twoj lekarz.

Wyciaganie trojek aparatem stalym jest trudne. Potrzeba sporo cierpliwosci ok 2 lat leczenia i piniedzy ale efekty sa dobre i mysle ze warto podjac ryzyko bo w 98 % udaje sie wyciagnac zeby.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszym leczniu
Emilia
akryle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 23:11   #3
akryle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: WARSAW
Wiadomości: 78
Dot.: wyrwana dwójka dla trójki - kto miał już takie leczenie?

chociaz moze rzeczywiscie ta trojka byla zle polozona w kosci. Bylas u chirurga szczekowego ?
akryle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 10:33   #4
fortfax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: wyrwana dwójka dla trójki - kto miał już takie leczenie?

dziękuję za odpowiedź Emilio. nomen omen moja córka również ma na imię Emilia a to jest bardzo rzadkie imię-

gorna dwójka została wyrwana i już jest za późno na cokolwiek chyba. dopiero wczoraj dowiedziałam się że można coś robić chirurgicznie, mój ortodonta nie informował mnie o takich możliwościach, stwierdził jedynie, że kieł znajduje się w tak nieszczęśliwym położeniu albowiem znajduje się dokładnie nad dwójką a oprócz tego ząb jest już wysunięty tzn. zaczął się już wyrzynać z dziąsła. po przeswietleniu ortodonta stwierdził, że można ciągnąć kła na swoje miejce zachowując dwójkę ale ryzyko jest takie, że ten kieł uszkodzi korzeń tej dwójki a także swoj i może dojść do tzw. resorpcji czyli zaniku korzeni - tak mi tłumaczył ortodonta, a to wiąże sie z usunięciem tych dwóch zębów po bardzo długim leczeniu mniej wiecej po 3 latach - a tu już trzebaby zaczac leczenie na nowo i kolejne dwa lata.
jesli podjelabym sie leczenia z ciagnieciem kla, musialabym podpiac oswiadczenie ze biore na siebie cala odpowiedzialnosc bo on sie nie podejmuje, uwazal ze ryzyko 50%.
przestraszylam sie i podjelam decyzje mniej ryzykowna i lekarz gwarantuje mi ze wszystko bedzie dobrze i pozniej kiel ktory wejdzie na miejsce dwojki zostanie tak upilowany ze nic prawie nie bedzie widac.

moja niepewnosc jednak rosnie albowiem nigdzie w internecie nie znalazlamtakiego sposobu leczenia ani nawet takiego problemu, nie wiem czy nie postapilam zbyt pochopnie ale zab zostal wyrwany ponadto gorna czworka, jutro mamy zakladany aparat staly na gorna szczeke i na podniebienie.

poszujuje osob, ktore mialy prowadzone leczenie w ten sposob, czy jest ktos taki?

Emilio, zycze powodzenia, jednak czy takie leczenie nie jest az nazbyt ryzykowne? moze najpierw sprawdz opinie bodajze u dziesieciu specjalistow idac za moim bledem bo ja calkowicie zaufalam mojemu lekarzowi a teraz jestem w stresie bo cos mi mowi ze jednak postapilam zbyt malo rozwaznie. ty masz jeszcze czas, ja juz nie.
fortfax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 10:36   #5
fortfax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: wyrwana dwójka dla trójki - kto miał już takie leczenie?

zapomnialam dodac moja corka ma lat 16.
fortfax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 12:09   #6
akryle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: WARSAW
Wiadomości: 78
Dot.: wyrwana dwójka dla trójki - kto miał już takie leczenie?

Witam
Ja wlasnie ide teraz do chirurga aby ocenil polozenie tych trojek. Ortodonta tez boi sie aby nie doszlo o resorbcji korzeni zebow sasiednich.
Niestety w necie ciezko znalezc ludzi z podobnym przypadkiem jak nasz. Stron na temat sciagania zebow zatrzymanych tez jest malo. Wiecej znajdzie na stronach zagraniczncyh angielskojezycznych. Wystarczy wpsiac w google imacted teeth.
Ja mialam mozliwosc wyslania skanu zdjecia i skonsultowania mojego przypadku z lekarzem z Berlina ale narazie nie zrobilam tego.
Jestem wlasnie w trakcie konsultacji z ortodontami.
Nawiazalam kontakt z dwiema osobami ktore mialy ten sam problem.
Z tego co wiem najpierw mialy zakladany aparat orto aby zrobic miesjce dla zatrzymanych trojek a pozniej zabieg chirurgiczny i sciaganie zebow do luku.
Byc moze rzeczywiscie twoj ortodonta podjal dobra ryzyko bo pewnie istanialo duze prawdopodbienstwo resorbcji korzeni.
Mam tylko nadzieje ze u mnie nie bedzie takie potrzeby chociaz ryzyko zawsze istnieje.
Wiem ze musialas podejmowac trudne decyzje ale byc moze Towj ortodonta mial racje.
Nie znam przypadku az tak dobrze zeby oceniac kogokolwiek.
Moj email akryle@o2.pl w razie pytan.
Pozdrawiam serdecznie i 3mam ckiuki za was
akryle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 13:23   #7
akryle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: WARSAW
Wiadomości: 78
Dot.: wyrwana dwójka dla trójki - kto miał już takie leczenie?

Znalazlam osobe z podobnym prblemem jaki ma Twoja corka.
Zajzyj na forum ortodoncja do posta Podaje link
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...692&w=56934196
akryle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.