co ja robie zle ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-22, 20:36   #1
maracudaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5

co ja robie zle ?


Mam 21 lat , aktualnie ważę 56 kg i mam 163cm.
Może zacznę od początku ...od paru tygodni odchudzam się ... staram się jeść zdrowo .

Śniadanie jem dość obficie...rożnie ...czasem otręby z jabłkiem , czasem serek wiejski z wędliną,ogórkiem kiszonym , zawsze kawa , dziennie zazwyczaj 2 -3 kawy , czasem zdarzy się z automatu .

Na obiad rożnie czasem kurczak gotowany , czasem kości wołowe, serek wiejski ..jak mam czas po zajęciach ,
.... pije dużo... te 2 kawy dziennie puls 1,5l wody na 2 dni ale smakowa do tego czerwona herbata ...dziennie jem jabłko na pewno 1 czasem dwa , teraz ostatnio wpada dużo mandarynek (wiadomo święta ).

Jestem kobietą, czasem wpadło jakieś ciasto , impreza... pilo się zjadło jakieś chipsy , cukierki na Mikołajki ale nie było źle...

OD 2 tyg pracuje na popołudniu w zastępstwie, mam czas ćwiczę w pracy : robię brzuszki ,wymachy na uda , nożyce , pompki damskie ..niestety od 11 grudnia nie miałam tzw " dwójki " wczoraj zakupiłam Lactualosum , wzięłam przed godz 14 no ale dopiero po pracy poza domem ok 17:30 mnie przycisnęło zanim doszłam w sumie przeszło i było tylko troszkę wiec wypiłam znowu no i rano naprawdę mało było,

teraz mam bebzon jak nie wiem jak 3 miesiac w ciazy...nie mam pojęcia czy to dlatego ze od 3 dni jem wieczorem słonecznik a tak nie jadłam takich rzeczy wieczorem ale ost . strasznie się denerwuje , jak chłopak mówił ze schudłam tak teraz mi powiedział ze przytyłam co ja robię nie tak ? Boje się świąt że zacznę jeść strasznie , moja siostra tez się odchudza je czasem wieczorem słonecznik ale chudnie ( ja jem 148g dziennie to mam jeszcze ochotę na paczkę jak się dosiądę ;/ale obiecuje ze od jutra nie ruszę!!) aha dzisiaj mam dni placebo czekam na okres to przez to ?;(

Z siostrą robimy na święta tez dietetyczne potrawy (no gyros, ryba po grecku nio i naleśniki dietetyczne do krokietów ) ale wiadomo ze barszcz normalnie,karpia muszę kawałek zjeść...nie wiem jak sobie poradzić z tym wszystkim ciężko mi ,nie chce tyć , chce schudnąć ;( pomóżcie !

Czy ktoś mi doradzi ? mogę powiedzieć więcej jak trzeba tylko pomóżcie , pytajcie ! i nie dobijajcie mnie bardziej ani nie tyrajcie ;(
maracudaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 22:03   #2
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: co ja robie zle ?

chyba jestem "nie na czasie", bo nie wiem co to znaczy "nie mieć dwójki" (wypróznianie??? ) albo efekt placebo przed okresem (co to???)

co robisz źle?
źle się odżywiasz, prawdopodobnie
stosujesz niemądrą dietę która zaczyna przynosić "efekty"?
dużo chemii, mało wartości, mało tłuszczu a jeśli już to ten "zły"?
mało produktów dostarczających istotnych wartości a sporo tych owe wartości "wypłukujących" z organizmu?
prawdopodobne?

do tego środki przeczyszczające???

wygląda na to że wyniszczasz organizm bardzo skutecznie i to w szybkim tempie
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 22:28   #3
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: co ja robie zle ?

Cytat:
Napisane przez maracudaa Pokaż wiadomość
Mam 21 lat , aktualnie ważę 56 kg i mam 163cm.
Może zacznę od początku ...od paru tygodni odchudzam się ...
Normalnie ciśnienie mi skacze i krew mnie zlewa gdy czytam takie posty Przydał by się jeszcze wątek dla zdrowych inaczej psychicznie
Dziewczyno masz PRAWIDŁOWĄ wymarzoną wręcz wagę a przez swoje eksperymenty dietetyczne rujnujesz swój metabolizm.I widzisz już pierwsze skutki.Poczekaj na wypadające włosy, łamiące się paznokcie i brak okresu.Wtedy będzie konieczne specjalistyczne leczenie ingerujące w układ hormonalny a wtedy... tycie, chudnięcie i inne atrakcje masz zapewnione.Szanuj swoje zdrowie, bo serio możesz potem sama płakać że tak się urządziłaś.

Uwierz mi wiem co piszę bo sama schudłam ponad 25 kilo ale ja w przeciwieństwie od Ciebie miałam z czego.
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 16:12   #4
Fryzz
Raczkowanie
 
Avatar Fryzz
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: nie skąd tylko dokąd :)
Wiadomości: 74
Dot.: co ja robie zle ?

chcesz się odchudzać, zrób to z głową i stopniowo ograniczaj
w ogole jedz sięcej owoców i warzyw, według mnie powinnaś odstawić kawę - jeśli pijesz ją dla przyjemności - to pij zbożową jeśli dla pobudzenia to polecam zieloną herbatę lub yerba mate (ona też stymuluje układ pokarmowy)
ponadto myślę że jesz "chaotycznie" i przez to wyniszczasz organizm, faktem jest że może jesteś przed okresem i Ci sie troszke utyło ale to raczej woda zatrzymana w organiźmie
jeśli zaczęłaś dietę i masz teraz dolegliwości pokarmowe to radzę umowić się z lekarzem, dietetykiem na wizytę, będziesz miała prawdziwą fachową poradę
Fryzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 20:09   #5
maracudaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: co ja robie zle ?

Hej . dziękuje za odpowiedzi , z wypróżnianiem dalej mam problemy...dzisiaj wypiłam od mamy kawę z netto , mama ją lubi mówi ze zawsze ją " ciągnie " po niej niby jakaś tam "Lord" ale no bez kitu pomogło trochę ale strasznie ciężko mi to idzie , nie wyobrażalne zatwardzenie , wiem,że to nie miejsce na takie zwierzanie ale chciałam się podzielić ...

Na pewno większość z waszych rad wezmę sobie do serca....Postaram się stosować , za wszystkie dziękuje.
maracudaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 21:50   #6
Shiruki
Raczkowanie
 
Avatar Shiruki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 84
Dot.: co ja robie zle ?

Cytat:
Napisane przez maracudaa Pokaż wiadomość
.... pije dużo... te 2 kawy dziennie puls 1,5l wody na 2 dni ale smakowa do tego czerwona herbata (
No trudno żebyś nie miała trudności z normalnym wypróżnianiem, jeśli dla Ciebie taka ilość płynów to 'picie dużo'... Pozwolę sobie zacytować fragment mojej wypowiedzi z innego wątku coby się nie powtarzać
Cytat:
Napisane przez Shiruki Pokaż wiadomość
To tak jak ostatnio musiałam tłumaczyć kumpeli, że picie półtora litra wody dziennie to minimalne minimum, a ona pijąc PÓŁ litra dziennie była zszokowana, że to od tego ma od dłuższego czasu przewlekłe zatwardzenia i powrót hemoroidów po ciąży... Dla mnie to było oczywiste, ale ona nie wiedziała takich podstawowych rzeczy
I podstawowa rzecz: to MUSI BYĆ NORMALNA NIEGAZOWANA WODA MINERALNA! wiesz jaka chemia jest w wodach smakowych...? Ja piję około półtora butelki wielkości 1.5 litra DZIENNIE + dużą ilość herbat zielonych i rooibos... Wystarczy, że mam zjazd na uczelni i piję powiedzmy jakiś sok z kartonika przez te dwa dni to momentalnie zaczynam mieć problem z pójściem do kibelka.. A wystarczy, że wracam do normalnego picia i przechodzi od razu Ludzie naprawdę nie doceniają wartości jaką ma dla organizmu czysta woda
__________________
...::: Dream as if you live forever, Live as if you gonna die today :::...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
...::: Who knows what miracles you can achieve
When you believe~ :::...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~

Shiruki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 08:10   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: co ja robie zle ?

Ja jeszcze dodam: obfite śniadanie to są otręby z jabłkiem?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.