OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-06, 14:30   #3901
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Baddy Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Mam wielką prośbę o pomoc w kwestii OCM. Od jakiegoś czasu staram się zmienić swoją pielęgnację na bardziej naturalną, w związku z tym, zachęcona mnóstwem pozytywnych opinii postanowiła spróbować OCM. Na moją pierwszą mieszankę złożyły się oliwka Hipp i olej rycynowy (ok. 25%). Niestety, bardzo szybko na mojej twarzy, a konkretnie na policzkach, pojawiło się mnóstwo dziwnych, specyficznych wyprysków, nigdy wcześniej nie miałam podobnych. Były to krostki-grudki, niezbyt duże, zaczerwienione, usytuowane w grupkach po 3-4. Nie były ropne, nie dało się ich wycisnąć (szybko przestałam próbować), żadne inne specyfiki na nie nie działały.
Pomyślałam, że cera musi się oczyścić, zaciskałam zęby, dalej stosowałam metodę (wszystko wg zaleceń z pierwszej strony tego wątku, codziennie używałam czystej ściereczki itp), wytrzymałam ponad 2 miesiące, niestety, było tylko gorzej. W końcu nie wytrzymałam i wróciłam do micelarnego płynu Bourjois i stan mojej cery dość szybko wrócił do normy.
Ostatnio postanowiłam zrobić drugie podejście do OCM, tym razem stosując zamiast oliwki olej z pestek winogron. Przez około 2-3 tygodnie było całkiem nieźle, ale ostatnio zauważyłam znajome czerwone krostki i czym prędzej odstawiłam olejek.

Mam cerę normalną, czasem lekko przetłuszczającą się w strefie T, bez problemów trądzikowych, czasem pojawi się tylko jakaś niespodzianka. Nie mam cery wrażliwej ani skłonności do alergii (na pewno nie jestem uczulona na olejek rycynowy).

Czy coś robię źle? Może powinnam wybrać inny olejek? Czy może być tak, że OCM po prostu nie jest dla mnie "bo nie"? Bardzo proszę o pomoc.
Skoro masz bezproblemową cerę to możesz stosować oleje pielęgnacyjnie. Zamiast kremu na noc. np. Olej z dzikiej róży. Skoro ma być koniecznie demakijaż - zmyj żelem. Pewnie nie służy Ci tarcie.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Zrobiłam dziś rano OCM - 8 łyżeczek oleju lnianego i 2 łyżeczki rycynowego. Jak mnie wypryszczy baby, to sponsorujecie mi powrót do cery sprzed kuracji
Tego Ci nikt nie zagwarantuje, ale spróbować możesz
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:11   #3902
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez isia_de Pokaż wiadomość
Witajcie Parę dni temu zaczęłam moją przygodę z OCM. Oczyszczam cerę wieczorem, potem nakładam krem babydream. Rano hydrolat z kwiatu pomarańczy i od dzisiaj zamiast kremu zaczęłam stosować olejek z pestek malin. Mam troszkę dylemat, którego nie rozwiały podane linki o kwasach: kupiłam zestaw na BU do serum z kwasem migdałowym (10%), jeszcze jestem przed zabiegiem. Ponadto znalazłam na ZSK krem na noc z kwasem migdałowy i planuję jego zakup. Chciałabym te dwa kosmetyki wprowadzić na stałe do mojej pielęgnacji. Myślałam, żeby ułożyć to tak: któregoś wieczoru oczyścić twarz hydrolatem i nałożyć serum. W zależności od reakcji nałożyć krem z kwasem lub nie (podobno czasem serum wystarczająco nawilża i nie potrzeba niczym smarować- wiadomo, kwestia indywidualna), rano, tak jak do tej pory, hydrolat+olej. Nastepnego wieczora zastosować metodę oczyszczania OCM i krem z kwasem. Nie jest zalecane używanie serum codziennie, więc nakładałabym je powiedzmy co trzy dni. no i w między czasie OCM+krem z kwasem. Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby się wypowiedzieć co sądzi o takiej kombinacji? (cerę mam mieszaną, skłonną do zaczerwienień, płytko unaczynioną, zaskórniki na brodzie (w tym miejscu od czasu do czasu bolące gule podskórne) i dość dużo na nosie, rozszerzone pory na czole, policzki raczej normalne). Będę wdzięczna za odpowiedzi
Nie wiem czy nie za ostro na poczatek... Ja tez uzywam i kremu migdałowego (opanowałam krecenie go samemu ) i 2 razy dziennie tonik migdałowy ale 5%. Fajnie nawilza, zadne syfki nie wyskakują...

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Baddy Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Mam wielką prośbę o pomoc w kwestii OCM. Od jakiegoś czasu staram się zmienić swoją pielęgnację na bardziej naturalną, w związku z tym, zachęcona mnóstwem pozytywnych opinii postanowiła spróbować OCM. Na moją pierwszą mieszankę złożyły się oliwka Hipp i olej rycynowy (ok. 25%). Niestety, bardzo szybko na mojej twarzy, a konkretnie na policzkach, pojawiło się mnóstwo dziwnych, specyficznych wyprysków, nigdy wcześniej nie miałam podobnych. Były to krostki-grudki, niezbyt duże, zaczerwienione, usytuowane w grupkach po 3-4. Nie były ropne, nie dało się ich wycisnąć (szybko przestałam próbować), żadne inne specyfiki na nie nie działały.
Pomyślałam, że cera musi się oczyścić, zaciskałam zęby, dalej stosowałam metodę (wszystko wg zaleceń z pierwszej strony tego wątku, codziennie używałam czystej ściereczki itp), wytrzymałam ponad 2 miesiące, niestety, było tylko gorzej. W końcu nie wytrzymałam i wróciłam do micelarnego płynu Bourjois i stan mojej cery dość szybko wrócił do normy.
Ostatnio postanowiłam zrobić drugie podejście do OCM, tym razem stosując zamiast oliwki olej z pestek winogron. Przez około 2-3 tygodnie było całkiem nieźle, ale ostatnio zauważyłam znajome czerwone krostki i czym prędzej odstawiłam olejek.

Mam cerę normalną, czasem lekko przetłuszczającą się w strefie T, bez problemów trądzikowych, czasem pojawi się tylko jakaś niespodzianka. Nie mam cery wrażliwej ani skłonności do alergii (na pewno nie jestem uczulona na olejek rycynowy).

Czy coś robię źle? Może powinnam wybrać inny olejek? Czy może być tak, że OCM po prostu nie jest dla mnie "bo nie"? Bardzo proszę o pomoc.
Wydaje mi sie, ze te oleje po prostu nie są dla Ciebie. ( a ten olej winogronowy to taki naturalny czy rafinowany? Spróbuj z leciutkimi olejami ale naturalnymi (moga byc tez spozywcze byle z pierwszego tłoczenia) np z olejem z wiesiołka, olejem makadamia, z dynii, ze słonecznika. Odzywcze ale łatwo sie wchłaniają.
To sa oleje po ktorych nic mi nie jest. A oliwka z oliwek choc cerę mam sucha na policzkach zupełnie mi nie słuzy, a teoretycznie powinna.

Rycynowy to bardziej do rzęs??? W aptece tani jak barszcz, nie wiem po co do twarzy? A moze on Cie uczula?
Zaznaczam , ze nie jestem ekspertem ale eksperymentuje z olejami i te co wymieniłam są ok.

No i zalezy jak te oleje stosujesz?

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

A czy moze mi ktos doradzić, chciałam zrobic sobie olejek myjący z olei. Ale nie koniecznie do zmywania pudrów czy podkładów, bo nie uzywam zbyt duzo, ale po prostu do dokładnego umycia buzi rano i wieczorem przed nałozeniem kremiku nocnego. Cos ala mleczko tylko z olejów (oleju).
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 14:48   #3903
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[/COLOR]A czy moze mi ktos doradzić, chciałam zrobic sobie olejek myjący z olei. Ale nie koniecznie do zmywania pudrów czy podkładów, bo nie uzywam zbyt duzo, ale po prostu do dokładnego umycia buzi rano i wieczorem przed nałozeniem kremiku nocnego. Cos ala mleczko tylko z olejów (oleju).[/QUOTE]

No to bardzo prosto: 2- 3 ulubone i dobre dla Twojej buzi oleje plus glyceryl cocoate, coś na kształt myjącego olejku z Bichemii Urody

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Zrobiłam dziś rano OCM - 8 łyżeczek oleju lnianego i 2 łyżeczki rycynowego. Jak mnie wypryszczy baby, to sponsorujecie mi powrót do cery sprzed kuracji
Hi hi mamy alibi: wypryszczy= znaczy syfy wyłażą, więc dobrze
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 10:57   #3904
Klusz
Raczkowanie
 
Avatar Klusz
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć chciałabym zacząć naturalną pielęgnację skóry. Przebrnęłam przez mnóstwo wątków i artykułów, ale nadal mam mętlik w głowie więc postanowiłam napisać, może coś doradzicie.
Mam suchą, łuszczącą skórę z zaskórnikami i kaszką. Do tej pory myłam twarz płynem micelarnym i pianką decubal, po czym stosowałam krem. Pomyślałam, że olejową pielęgnację zaczęłabym od mieszanki oleju rycynowego i słonecznikowego do oczyszczenia, następnie hydrolatu różanego i kwasu hialuronowego z olejkiem. Boję się tylko, że same oleje (bez umycia żelem czy pianką) mogą mnie zapchać. Czytałam o mydle aleppo, może powinnam od razu zacząć je stosować do zmywania oleju?
Wiem, że każda skóra reaguje inaczej i powinnam próbować różnych możliwości. Boję się jednak wysypu, z którym się będę męczyła długi czas, dlatego może pomogłybyście wybrać najmniej ryzykowną opcję taka radykalna zmiana całej pielęgnacji to dla mnie nowość, więc przyda się każda rada.


Edytowane przez Klusz
Czas edycji: 2014-02-03 o 11:42
Klusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:46   #3905
HappyLotta
Przyczajenie
 
Avatar HappyLotta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Leszno (wielkopolskie)
Wiadomości: 7
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Odrzuc mieszanki. Parę stron wcześniej byl spis olejów z opisem ich sklonnosci do zapychania.

Oleje nie nawilza. Pomogą za to utrzymac wilgoć s skórze. Spróbuj zelu hialuronowego.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------



Obojetnie jaki ocm ma tylko myc. Możesz wziac nawet kujawski i zmyc go zelem

Pomogą odżywcze kremy, np. Sylveco. Zele nawilzajace (hialuronowy z bu, z zywokostem z floslek). Wprowadz oleje do pielęgnacji - np. Z dzikiej róży, z nasion bawełny.

Czy masz sklonnosci do zapychania?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziękuję za odpowiedź
Nie zauważyłam żeby mnie coś zapchało jak dotąd. Więc chyba po prostu spróbuję.
__________________
Włosomaniaczka
HappyLotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 08:39   #3906
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Klusz Pokaż wiadomość
Cześć chciałabym zacząć naturalną pielęgnację skóry. Przebrnęłam przez mnóstwo wątków i artykułów, ale nadal mam mętlik w głowie więc postanowiłam napisać, może coś doradzicie.
Mam suchą, łuszczącą skórę z zaskórnikami i kaszką. Do tej pory myłam twarz płynem micelarnym i pianką decubal, po czym stosowałam krem. Pomyślałam, że olejową pielęgnację zaczęłabym od mieszanki oleju rycynowego i słonecznikowego do oczyszczenia, następnie hydrolatu różanego i kwasu hialuronowego z olejkiem. Boję się tylko, że same oleje (bez umycia żelem czy pianką) mogą mnie zapchać. Czytałam o mydle aleppo, może powinnam od razu zacząć je stosować do zmywania oleju?
Wiem, że każda skóra reaguje inaczej i powinnam próbować różnych możliwości. Boję się jednak wysypu, z którym się będę męczyła długi czas, dlatego może pomogłybyście wybrać najmniej ryzykowną opcję taka radykalna zmiana całej pielęgnacji to dla mnie nowość, więc przyda się każda rada.

Owszem, mogą zapchać. Ale czytając opis Twojej skóry - jakbym czytała o swojej. A mnie brakło właśnie emolientów naturalnych - olejów. Przy nich skóra zaczęła się regenerować.
Właściwie dobrze dobrałaś kosmetyki. Wprowadzaj zmiany pojedynczo i obserwuj skórę. Jeśli żel hialuronowy jest dla Ciebie trudno dostępny - to proponuję żel lniany do wykonania w domu, albo żel z żywokostem flosleku
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:43   #3907
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
proponuję żel lniany do wykonania w domu, albo żel z żywokostem flosleku
jak wykonać żel lniany?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 15:58   #3908
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
jak wykonać żel lniany?

Cytat:
- Glutek – ugotowane siemię lniane stosowane do stylizacji, płukanek, dodatek do masek lub sam jako maska (2 łyżki na szklankę wody).
Można go również jeść np wg przepisu Versatille:
Gotuję siemię w garnku ok 10 min, potem jeszcze 5 min trzymam na małym ogniu (czekam aż piana zniknie). Potem odstawiam gluta do ostygnięcia z ok 1/4 ziarenek.
Później normalnie robię kisiel (ok. 1/3 kubka), wlewam do niego Gluta... i daję tą mieszankę tacie, żeby pomieszał, bo jest za gęsta żebym sama dała radę.
Z wątku włosowego
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 20:41   #3909
Klusz
Raczkowanie
 
Avatar Klusz
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Owszem, mogą zapchać. Ale czytając opis Twojej skóry - jakbym czytała o swojej. A mnie brakło właśnie emolientów naturalnych - olejów. Przy nich skóra zaczęła się regenerować.
Właściwie dobrze dobrałaś kosmetyki. Wprowadzaj zmiany pojedynczo i obserwuj skórę. Jeśli żel hialuronowy jest dla Ciebie trudno dostępny - to proponuję żel lniany do wykonania w domu, albo żel z żywokostem flosleku
Bardzo dziękuję
Mam już wszystko, zaczęłam wprowadzać nowości od najbezpieczniejszego elementu, czyli hydrolatu. Miły, tylko zapach mnie rozczarował. Jutro zacznę olejowanie
Klusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 16:22   #3910
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Z wątku włosowego
od momentu kislu nie rozumiem
Robisz kisiel z cukrem??? i do tego glutka z lnu? ja poprosze z polskiego na nasze
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:36   #3911
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
od momentu kislu nie rozumiem
Robisz kisiel z cukrem??? i do tego glutka z lnu? ja poprosze z polskiego na nasze

Ah tak, przeoczyłam to Glutek też można jeść. W ramach suplementacji Stąd ten kisiel,dla ulepszenia smaku.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 13:05   #3912
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie dziewczyny
Chcę zacząć moją przygodę z OCM. I jak zwykle mam pytanie. Posiada olej Alterry migdały+papaja i na początek myślałam, aby go używać + olej rycynowy/oliwa z oliwek. Czy na początek to będzie dobre?
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 16:12   #3913
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez NickBack Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Chcę zacząć moją przygodę z OCM. I jak zwykle mam pytanie. Posiada olej Alterry migdały+papaja i na początek myślałam, aby go używać + olej rycynowy/oliwa z oliwek. Czy na początek to będzie dobre?

Alterra ma juz rycynowy w składzie. Za duzo dobrego chcesz mieszać jesli coś nie wyjdzie, nie bedziesz pewna przez co.
Jednym służy absolutnie każdy olej(np. Mnie, a przetestowalam juz ich wiele), innym tylko wybrane

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 22:27   #3914
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

to ja się męczę tyle czasu z moją problemową cerą, a tu takie cudo?! jutro lecę do sklepu po olejki i zaczynam kurację! o!

tylko pytanie... ja mam chyba cerę mieszaną? bo mam policzki suche, a strefa T świeci się jak latarnia XD broda kocha pryszcze i chętnie je przyjmuje... wągry na nosie i policzkach. mieszana

i może jestem głupia... ale te 30%, to proporcje? skąd mam wiedzieć, że tyle dam proszę się ze mnie nie śmiać
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 11:51   #3915
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kayokosan Pokaż wiadomość
to ja się męczę tyle czasu z moją problemową cerą, a tu takie cudo?! jutro lecę do sklepu po olejki i zaczynam kurację! o!

tylko pytanie... ja mam chyba cerę mieszaną? bo mam policzki suche, a strefa T świeci się jak latarnia XD broda kocha pryszcze i chętnie je przyjmuje... wągry na nosie i policzkach. mieszana

i może jestem głupia... ale te 30%, to proporcje? skąd mam wiedzieć, że tyle dam proszę się ze mnie nie śmiać
Nie ma cudów

Tak, masz mieszana
Pryszcze na policzkach moga miec podloze hormonalne. A moze nieleczony zab jakis jest?
Zamiast kupowac od rzazu drogie oleje, najpierw zobacz co masz w kuchni. Slonecznikowy? Oliwe? Kujawski? Spoko

Latwo mozna odmierzyc proporcje. 3 czesci na 10 to 30%. Lepiej zaczac od 20, starczy. Mozesz wziac buteleczke, wyznaczyc 10 cm, 1cm to jedna czesc i spoko
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 14:37   #3916
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

kupiłam tylko olej rycynowy. słonecznikowy i oliwę mam w domu
wieczorem spróbuję

z tym cudem, to machnęłam się, hehehe

hej, piszecie, że rano przecieracie twarz tonikiem. jeśli tonikiem, to jakim? w ogóle jestem w te klocki bardzo słaba, ha ha XD

edit: ja serio nie wiem, ile rycynowego mam dać, mam w buteleczce 30g, co każda ma pewnie wlać cały, nie cały? tym bardziej, że ja chcę do osobnej buteleczki, by mieć na kilka razy, a nie codziennie babrać się i mierzyć XD

Edytowane przez kayokosan
Czas edycji: 2014-03-06 o 19:40
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 22:39   #3917
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć
chciałabym zacząć OCM, mam trądzik różowaty, może to by mi trochę pomogło? nie mam nic do stracenia. tylko możecie mi podpowiedzieć od jakich olejów mam zacząć? sama nie wiem jaką mam skórę, na policzkach raczej suchą, za to w strefie T bardzo tłustą, więc myślę, że mam mieszaną/tłustą.
czy sądzicie, że w ogóle powinnam z tym trądzikiem porywać się na OCM? martwi mnie ten ciepły ręcznik, bo jednak moja skóra nie lubi zmian temperatur.
pomóżcie
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 07:43   #3918
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
Cześć
chciałabym zacząć OCM, mam trądzik różowaty, może to by mi trochę pomogło? nie mam nic do stracenia. tylko możecie mi podpowiedzieć od jakich olejów mam zacząć? sama nie wiem jaką mam skórę, na policzkach raczej suchą, za to w strefie T bardzo tłustą, więc myślę, że mam mieszaną/tłustą.
czy sądzicie, że w ogóle powinnam z tym trądzikiem porywać się na OCM? martwi mnie ten ciepły ręcznik, bo jednak moja skóra nie lubi zmian temperatur.
pomóżcie
Zmywaj mieszankę delikatnym zelem, mydlem.
Skoro jest wyraźna różnica pomiędzy sucha skora policzkow, a tłusta strefa t, to oleje sa dla Ciebie.
Zacznij od prostych mieszanek tego co masz w kuchni.
Jesli nie podejdzie Ci demakijaz postaw na bardziej odżywcze oleje w pielęgnacji zamiast kremu na noc. Na jakis zel, np.flosleku, hialuronowy z bu, z paese ostatnio widzialam tez. Oleje Np. Tamanu, z czarnuszki, z dzikiej róży.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 09:39   #3919
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Zmywaj mieszankę delikatnym zelem, mydlem.
Skoro jest wyraźna różnica pomiędzy sucha skora policzkow, a tłusta strefa t, to oleje sa dla Ciebie.
Zacznij od prostych mieszanek tego co masz w kuchni.
Jesli nie podejdzie Ci demakijaz postaw na bardziej odżywcze oleje w pielęgnacji zamiast kremu na noc. Na jakis zel, np.flosleku, hialuronowy z bu, z paese ostatnio widzialam tez. Oleje Np. Tamanu, z czarnuszki, z dzikiej róży.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
na pewno jeśli już to będę zmywać mieszankę żelem (mam cetaphil) ponieważ nie używam wody do mycia twarzy, już ponad rok
w domu mam zwykły olej tylko, więc chyba kiepsko go na twarz dać ? a z pestek winogron? +rycynowy? dobre połączenie dla mnie na początek? mam jeszcze olej arganowy
naczytałam się tyle rzeczy, że nie wiem co wybrać i od czego zacząć.
czytałam, że olej z kocanki włoskiej (nieśmiertelnika) jest świetny dla trądziku różowatego. są jeszcze hydrolaty z niego?
o mamusiu, przepraszam za tyle pytań, ale czuję się zagubiona.
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 13:37   #3920
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
na pewno jeśli już to będę zmywać mieszankę żelem (mam cetaphil) ponieważ nie używam wody do mycia twarzy, już ponad rok
w domu mam zwykły olej tylko, więc chyba kiepsko go na twarz dać ? a z pestek winogron? +rycynowy? dobre połączenie dla mnie na początek? mam jeszcze olej arganowy
naczytałam się tyle rzeczy, że nie wiem co wybrać i od czego zacząć.
czytałam, że olej z kocanki włoskiej (nieśmiertelnika) jest świetny dla trądziku różowatego. są jeszcze hydrolaty z niego?
o mamusiu, przepraszam za tyle pytań, ale czuję się zagubiona.
Kto pyta nie bladzi
Powiem tak OCM ma myc, wiec winogronowy plus rycynowy - jak najbardziej. Ocm to dobry demakijaz.
A oleje pielęgnujace - zawsze spoko. Na zel hialuronowy, albo wilgotna skórę :


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:51   #3921
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Kto pyta nie bladzi
Powiem tak OCM ma myc, wiec winogronowy plus rycynowy - jak najbardziej. Ocm to dobry demakijaz.
A oleje pielęgnujace - zawsze spoko. Na zel hialuronowy, albo wilgotna skórę :


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dziękuję
także dziś zaczynam ocm z olejem winogronowym + rycynowym zobaczę jak się sprawdzi
a do tego będę wcierać też arganowy i może dokupię ten żel hialuronowy + olej z kocanki
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 12:25   #3922
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

nie wiem, czy dobrze robię mówicie, że po "olejowaniu" Wasza twarz jest gładka i aksamitna w dotyku, a ja nic takiego nie czuję? pamiętam, że swego czasu robiłam maseczki z drożdży i tam czułam tę gładkość itp. czy to kwestia oleju bazowego? kurczę, nic już nie wiem, hehe
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 14:42   #3923
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kayokosan Pokaż wiadomość
nie wiem, czy dobrze robię mówicie, że po "olejowaniu" Wasza twarz jest gładka i aksamitna w dotyku, a ja nic takiego nie czuję? pamiętam, że swego czasu robiłam maseczki z drożdży i tam czułam tę gładkość itp. czy to kwestia oleju bazowego? kurczę, nic już nie wiem, hehe
Uzywasz szmatki, peelingu enzymatycznego? Nawilzasz skórę dobrymi , sprawdzonymi kremami (do nawilzania , nie tłuste), albo zelami?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 16:11   #3924
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

używam ręcznika frotte do olejowania. mydło szare, kremów nie używam.....
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 17:32   #3925
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kayokosan Pokaż wiadomość
używam ręcznika frotte do olejowania. mydło szare, kremów nie używam.....
Spróbuj raz na tydzien delikatnego peelingu enzymatycznego. Albo maseczki np. Z glinka. Zafunduj sobie maskę z zelu lnianego (przynajmniej nie musisz kupować gotowego ), potem wklep troche oleju.

W krem warto zainwestowac. Olej tylko natluszcza, pozwala utrzymac nawilzenie jakie masz w skórze. Ale nie nawilza.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 22:23   #3926
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosuję OCM od 4 dni. Wysyp krost ale łudzę się, że to może od czegoś innego.... może hormony.... Stosuję oliwke z babydream. I ciągle mam wrażenie, że ta skóra jest niedomyta. Takie jakieś zboczenie, mimo, że wacik jest już czysty to i tak mam to wrażenie ...
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 07:04   #3927
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Stosuję OCM od 4 dni. Wysyp krost ale łudzę się, że to może od czegoś innego.... może hormony.... Stosuję oliwke z babydream. I ciągle mam wrażenie, że ta skóra jest niedomyta. Takie jakieś zboczenie, mimo, że wacik jest już czysty to i tak mam to wrażenie ...
Moze za mocno trzesz? To dosc częsty powód wysypu krostek. Jesli sa drobne i liczne to zapewne to.

Albo szkodzi Ci coś z mieszanki. Nie wszystkie skóry lubią bogate składy.

Z tym niedomyciem to mialam tak samo z początku :-D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:46   #3928
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mija już 9 dzień, odkąd stosuję OCM. szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia przed pierwszym eksperymentem, haha XD w każdym razie wydaje mi się, że wągry jakby mi zniknęły miejscami, a reszta jest mniej widoczna? nie wiem, czy to autosugestia, jakieś pobożne życzenia, ale wydaje mi się, że chyba widzę zmiany jakieś pryszcze się pojawiły, nie przejęłam się tym, skoro skóra się oczyszcza, to musi je wyrzucić na wierzch no nie wiem, będę dalej stosować, bo wiadomo - 9 dni to za krótko, zobaczymy, co będzie po miesiącu
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:05   #3929
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja 6 dzień i normalnie strefa T tak mi się poprawiła, że jestem w szoku i wągry też mi się jakoś zmniejszyły, jestem zachwycona na pewno polubimy się na dłużej
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 23:23   #3930
martuuuska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej wszystkim
ja też dopiero zaczęłam przygodę z olejowaniem i oczywiście pluję sobie w twarz że DOPIERO teraz !!!! oczywiście odpowiednio przetrząsnęłam formum co by się dokształcić
zmywałam makijaż kilka razy a już widzę poprawę mimo że jeszcze wyskoczyło mi parę niespodzianek to już widzę że wągry na nosie są mniejsze i czystsze

mam cerę mieszaną, w stronę tłustej, z zaskórnikami,wypryskami na czole i brodzie, ostatnio też na lini żuchny i przy policzkach- zmiany hormonalne.

na razie olejuję tylko oliwą z oliwek i olejkiem rycynowym bo chciałam sprawdzić czy ta metoda się u mnie przyjmie przyjęła więc chciałabym zamówić jakieś odpowiednie oleje.

myślę o lnianym jako bazowym, ewentualnie z pestek winogron
dodatkowo może coś z orzechów laskowych , awokado, tamanu (podobno mega przyspiesza gojenie zmian i blizn)

bardzo proszę o radę aha i myślałam jeszcze o czymś już po OCM na noc, np wit.c lub coś co wyrówna i rozświetli moją szarą jak papier skórę .
__________________
... i niebo jest wreszcie bajecznie niebieskie!
martuuuska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.