Skóra mi się zdziera.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-27, 15:39   #1
leenn
Przyczajenie
 
Avatar leenn
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Exclamation

Skóra mi się zdziera..


Hej wszystkim, przeczytajcie najpierw wstęp: Używam kremu Skinoren na trądzik i przebarwienia, niestety po nim mam baaardzooooo wysuszoną skórę na twarzy, szczególnie żuchwa, policzki i miejsca koło ust. Wygląda to tragicznie! Jak się pomaluję to ta sucha skóra się bardzo wyróżnia..
Używam kremu Nivea ale jest na to za slaby, poza tym mam oczyszczoną twarz od Skinorenu i mnie piecze każda aplikacja jakiegokolwiek kremu. Nawilżam też olejem kokosowym, ale zauważyłam, że on mi tylko zmiękcza naskórek.
Zamówiłam krem intensywnie nawilżający Physiogel, opinie ma dobre więc czekam na niego ALE dziś jest środa a w piątek i sobotę mam wyjazd.. Obawiam się że krem mi do jutra a chociażby do piątku nie przyjdzie.
Więc PYTANIE: Jak w domowy sposób poprawić stan suchej skóry? Do wyjazdu chcę choć w niewielkim stopniu tą suchą skórę wyeliminować.
Uzywałam tez miodu, ładnie mi poprawil skórę, ale nie mogę go juz uzywac bo jego drobinki podrażniają mi skórę i jest czerwona.
NIE CHCĘ żebyście mi polecali jakieś kosmetyki, ale jakiś domowy sposób czy coś...
leenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 16:00   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Skóra mi się zdziera..

Cytat:
Napisane przez leenn Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, przeczytajcie najpierw wstęp: Używam kremu Skinoren na trądzik i przebarwienia, niestety po nim mam baaardzooooo wysuszoną skórę na twarzy, szczególnie żuchwa, policzki i miejsca koło ust. Wygląda to tragicznie! Jak się pomaluję to ta sucha skóra się bardzo wyróżnia..
Używam kremu Nivea ale jest na to za slaby, poza tym mam oczyszczoną twarz od Skinorenu i mnie piecze każda aplikacja jakiegokolwiek kremu. Nawilżam też olejem kokosowym, ale zauważyłam, że on mi tylko zmiękcza naskórek.
Zamówiłam krem intensywnie nawilżający Physiogel, opinie ma dobre więc czekam na niego ALE dziś jest środa a w piątek i sobotę mam wyjazd.. Obawiam się że krem mi do jutra a chociażby do piątku nie przyjdzie.
Więc PYTANIE: Jak w domowy sposób poprawić stan suchej skóry? Do wyjazdu chcę choć w niewielkim stopniu tą suchą skórę wyeliminować.
Uzywałam tez miodu, ładnie mi poprawil skórę, ale nie mogę go juz uzywac bo jego drobinki podrażniają mi skórę i jest czerwona.
NIE CHCĘ żebyście mi polecali jakieś kosmetyki, ale jakiś domowy sposób czy coś...
Olej kokosowy ani żaden inny olej NIE NAWILŻA. Jak sama zauważyłaś, tylko zmiękcza skórę.

Przy stosowaniu kwasów trzeba się zaopatrzyć w produkty regenerujące i łagodzące, domowymi sposobami wiele tu nie zdziałasz i nic Ci nie zastąpi kremu ani nie znajdziesz w kuchni niczego, co Ci nagle przywróci skórę do całkowitej normalności.
Kup sobie do czasu przyjścia tego kremu choćby piankę pantenol jak nie masz w domu, albo maść typu Retimax, to jest w każdej aptece i nie trzeba tego zamawiać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 16:10   #3
leenn
Przyczajenie
 
Avatar leenn
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Skóra mi się zdziera..

No wlasnie tak mi się wydawało że nie nawilża. Nie liczę na cud, że wszystko zniknie do tego czasu, ale myslalam że jest coś domowego hmm no nic mi nie pozostaje jak czekać, no coż
leenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 16:18   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Skóra mi się zdziera..

Cytat:
Napisane przez leenn Pokaż wiadomość
No wlasnie tak mi się wydawało że nie nawilża. Nie liczę na cud, że wszystko zniknie do tego czasu, ale myslalam że jest coś domowego hmm no nic mi nie pozostaje jak czekać, no coż
Ewentualnie jeszcze możesz sięgnąć po:
-aloes - na to oczywiście krem, bo po samym soku ściągnie skórę jeszcze bardziej
-płatki owsiane - rozmoczona papka jako delikatny peeling-maseczka. Pomoże usunąć część suchych skórek, a owies ma mocno kojące właściwości. Tylko wykonanie dość upierdliwe.

No ale powyższe nie zastąpią kremu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-27 17:18:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.