Znieczulenie podczas porodu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-17, 10:44   #61
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Mirabello, każda z nas chyba by oddała za to każde pieniądze, ale niestety nie jesteśmy maszynkami i nikt i nic nie jest w stanie nam tego zagwarantować, bo nigdy nic nie wiadomo. Czy to poród naturalny czy cesarka, zawsze coś się może wydarzyć .
I pamiętaj że niektórzy ludzie mają tendencję do naginania rzeczywistości i wyolbrzymiania pewnych rzeczy byle by tylko wywołać spektakularny efekt u słuchacza - no bo kogo słuchasz z zapartym tchem: pani opowiadającej jak to było koszmarnie, a nie jak to było fajnie i lekko, prawda?

Aha, i jeśli uda mi się rodzić naturalnie, to też poproszę o zzo! Nie widzę powodu by cierpieć kiedy mam mozliwość tego uniknąć a i potem będę bardzej otwarta "na dziecko" a nie wymęczona bólami.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 22:59   #62
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

znalazlam wlasnie film pokazujacy znieczulenie zewnatrzoponowe.... http://northnewjersey.babyzone.com/f...tent/video.asp nalezy kliknac na ostatni film pt 'epidural'
pozdrawiam
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:43   #63
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

http://morfeusz2001.webpark.pl/zniec....porodu_1.html

na tej stronce znajdziecie dokladne opisy,wyjaśnienia dotyczące istoty znieczulenia, rysunki, zdjęcia, a także wypowiedzi kobiet,ktore rodzily w takim znieczuleniu
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 23:46   #64
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Mówicie że cesarka nie jest komfortowa bo boli i ciągnie po, ale przecież to boli jak przy każdej innej operacji prawda? Bo operacje już miałam i staram się porównać czy to podobny ból jak przy innych zszywanych ranach operacyjnych (?)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 13:32   #65
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Niedlugo czeka mnie porod i wlasnie sie zastanawiam o co chodzi z tym znieczuleniem.
Bo na kursie rodzenia dowiedzialam sie ze ZZo kosztuje u mnie w szpitalu ok 1200zl i w ogole nie jest refundowane.
To jest bez sensu, ministerstwo zdrowia powinno pomagac kobietom rodzącym a nie cofac je do ery kamienia lupanego.
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 09:55   #66
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Ja rodziłam miesiąc temu ze znieczuleniem zzo i na prawdę uważam że to coś fantastycznego. Jak ktoś się panicznie boi porodu i nie ma przeciwwskazań do zzo, to myślę że warto. Pamiętam, że chciałam rodzić bez znieczulenia, taki miałam pobożny plan, ale jak przyszły bóle, to przestałam być bohaterką i pomyślałam: "kurcze, przecież mamy XXI wiek i nie muszę się tak męczyć". Dostałam znieczulenie i poczułam się jak w niebie U mnie znieczulenie było bezpłatne.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:59   #67
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

pozazdroscic tylko bezplatnego znieczulenia
czemu w niektorych miastach sie placi a w niektorych nie, dla mnie to dziwne bardzo

slyszalam od poloznej ze to zzo jest troche niebezpieczne dla plodu i rodzacej bo dziecko bedzie otumanione troche a rodzaca ponoc nie czuje parc?
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 18:28   #68
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Też słyszałam, że przy zzo nie czuje się parć, ale tak nie jest, przynajmniej u mnie tak nie było. Leżałam sobie ze znieczuleniem i odpoczywałam do momentu pojawienia się skurczy partych. Córcia była w równie dobrej kondycji co ja po porodzie, ale też poród miałam krótki i lekki więc dziecko nie było zmęczone. Czy jakiś wpływ miało na ten stan znieczulenie, nie mam pojęcia.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:57   #69
natkaNo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Czy któraś z was była znieczulona pod czas porodu dolarganem? Słyszałam różne opinie na ten temat, chciałabym się dowiedzieć, czy takie znieczulenie jest bezpieczne? I czy skuteczne? A może wogóle nie warto korzystać z takiego znieczulenia?
Użycie leków opioidowych (dolargan, petydyna, dolcontral) jako środka znieczulającego jest nadal popularne w polskich szpitalach – z danych Fundacji Rodzić po Ludzku wynika, że używany jest w przynajmniej 17% porodów, przy czym w niektórych oddziałach nawet u 60% rodzących! Są to leki narkotyczne, pochodne morfiny, działają przeciwbólowo i rozkurczowo, choć tylko 25% kobiet w I okresie porodu uważa ich przeciwbólowe działanie za wystarczające. Kolejną wadą jest to, że wywołują wiele ubocznych skutków zarówno u matki jak i dziecka. Zwolnienie akcji porodowej, mdłości, zawroty głowy, zaburzenia orientacji i senność u matki. Lek ten przechodzi przez barierę łożyskową i przenika do krwi dziecka niekorzystnie wpływając na jego stan. Maluch po porodzie jest senny, słabiej reaguje na bodźce, może mieć trudności w oddychaniu, słabsze napięcie mięśniowe i upośledzony odruch ssania, co jest przyczyną problemów laktacyjnych. Często konieczne jest podanie dziecku antidotum. Wyniki badań nad długofalowymi skutkami stosowania opioidów u dziecka podczas porodu nakazują ostrożność w ich używaniu, ze względu na ich możliwy wpływ na skłonność do uzależnienia od narkotyków w późniejszym życiu.
natkaNo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 22:44   #70
brzozka06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Czy któraś z was była znieczulona pod czas porodu dolarganem? Słyszałam różne opinie na ten temat, chciałabym się dowiedzieć, czy takie znieczulenie jest bezpieczne? I czy skuteczne? A może wogóle nie warto korzystać z takiego znieczulenia?
Ja miałam podany dolargan i mimo powszechnej opinii o tym specyfiku byłam zadowolona. Porod się przedluzal, skurcze byly dosc silne, a rozwarcie nie postepowalo... Po dolarganie mogłam po prostu odpocząć. Fakt zasnelam po podaniu leku, bol zniknął natychmiast. Na szczęście ominely mniej zawroty głowy i wymioty. Dzidzia również nie miała żadnych problemów z oddychaniem dostała 10/10 punktów. Każdy opisuje tu swoj przypadek i doświadczenia , jednak uważam że to jak zadziała na nas ten lek jest sprawą indywidualną. Ja bynajmniej byłam zadowolona
brzozka06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-25 23:44:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.