Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-11, 11:15   #511
Floydka
little hungry lady
 
Avatar Floydka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 844
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Dziewczyny, jakieś fajne ćwiczenia na plecy? Redukuje właśnie swój plan treningowy, bo czas na małe zmiany i szukam fajnych pomysłów na ćwiczenia które mocno angażują plecy, nie licząc pompek, podciągania, ściągania drążka do klatki itp.

Wysłane z szajsunga.
__________________
Taniec to masturbacja na forum publicznym.
Floydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 01:06   #512
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Martwe Ciągi
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 08:20   #513
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Cześć Dziewczyny, pytanie na szybko ( plan treningowy opiszę jak juz zmienię ) , według po treningu.pl wyszło mi, że mam jeść 2525 kcal, b/t/w odpowiednio 15/30/55 % , według fabrykasily 1971 kcal, proporcje 20/30/50. Według moich wyliczeń powinnam jeść 101 g białka ( 63 kg, 1,6 g/kgmc) . Dodam że trenuje minimum 3 razy w tygodniu FBW plus 20 minut cardio/interwalow. ILE kalorii powinnam jeść? Gdyby różnica wynosiła 100 kcal to bym jakoś na to oko przymknela, ale 600 ?! Proszę, pomóżcie
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 20:25   #514
ajloffit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

spróbuj jeszcze kaluklatora treningu na stronie potreningu. peel, jest dosyć dobry. 2500 brzmi za dużo, mój chłopak jadł 2100 jak się odchudzał i narzekał że za dużo...
ajloffit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 04:37   #515
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Ja przy 2400 kiedys dopiero przestalam chudnac. To zalezy od stylu zycia.

1,6 g bialka to dla mnie troche za duzo. Obstawialabym 1,2.

A obecnie ile jadasz kalorii? Jak sie z tym czujesz. Najadasz sie?
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 09:12   #516
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Cytat:
Napisane przez ninfomane Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, pytanie na szybko ( plan treningowy opiszę jak juz zmienię ) , według po treningu.pl wyszło mi, że mam jeść 2525 kcal, b/t/w odpowiednio 15/30/55 % , według fabrykasily 1971 kcal, proporcje 20/30/50. Według moich wyliczeń powinnam jeść 101 g białka ( 63 kg, 1,6 g/kgmc) . Dodam że trenuje minimum 3 razy w tygodniu FBW plus 20 minut cardio/interwalow. ILE kalorii powinnam jeść? Gdyby różnica wynosiła 100 kcal to bym jakoś na to oko przymknela, ale 600 ?! Proszę, pomóżcie
a co chcesz osiągnąć?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 07:22   #517
Honcia1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 35
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Hej dziewczyny Jestem początkująca. W domu ćwiczę od 1,5 roku dywanówki i trochę ćwiczeń z obciążeniem typu przysiady i wyroki. Bardzo dużo ćwiczeń cardio a nic na górną część ciała. Nogi i tylek są za to na gorze same kości okropnie wystają, ramiona kosciste i małe piersi ale tu tylko operacja. Zapisałam się na siłownię ale na początku robiłam tylko cardio bo je poprostu uwielbiam. Przez 2 tyg ćwicząc cardio 3 razy w tyg schudłam do 51 przy 170 wzrostu. Raz przesadzilam bo ćwiczyłam 50 min na rowerku potem 35 interwalow na stepper ze i z 20 min pod górę na bieżni na maxa. Do domu wróciłam mega osłabiona i zaraz przeziębienie mnie zlapalo. Ale poprostu Lubie tak ćwiczyć. . Stwierdziłam ze zamiast lepiej wyglądam coraz gorzej. Za chudo plus od 3 msc nie mam miesiączki. . Być może z powodu zbyt małej ilości tłuszczy w diecie. Wiec zaczęłam jeść więcej tłuszczy bo innych rzeczy jadłam dużo i zdrowo i zaczęłam ćwiczenia siłowe. Mam ułożony plan fbw po ok 8 ćwiczeń podzielony na t1 t2 t3. Myślę żeby ćwiczyć 4 razy w tygodniu .Czy częściej będzie lepiej ?Czy całkowicie zrezygnować z cardio? Czy da się rozbudować troszkę górę żeby nie było tych kości jednocześnie nie tyjac w nogach? Dodam jeszcze ze wg pomiarów na siłowni mam 21 % TK tłuszczowej i o 1 kg za mało mięśni. Bmi 18 . Tylko te pomiary robiłam po obiedzie ok 1,5 godz

Edytowane przez Honcia1995
Czas edycji: 2016-05-31 o 07:28
Honcia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 10:20   #518
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Cytat:
Napisane przez Honcia1995 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Jestem początkująca. W domu ćwiczę od 1,5 roku dywanówki i trochę ćwiczeń z obciążeniem typu przysiady i wyroki. Bardzo dużo ćwiczeń cardio a nic na górną część ciała. Nogi i tylek są za to na gorze same kości okropnie wystają, ramiona kosciste i małe piersi ale tu tylko operacja. Zapisałam się na siłownię ale na początku robiłam tylko cardio bo je poprostu uwielbiam. Przez 2 tyg ćwicząc cardio 3 razy w tyg schudłam do 51 przy 170 wzrostu. Raz przesadzilam bo ćwiczyłam 50 min na rowerku potem 35 interwalow na stepper ze i z 20 min pod górę na bieżni na maxa. Do domu wróciłam mega osłabiona i zaraz przeziębienie mnie zlapalo. Ale poprostu Lubie tak ćwiczyć. . Stwierdziłam ze zamiast lepiej wyglądam coraz gorzej. Za chudo plus od 3 msc nie mam miesiączki. . Być może z powodu zbyt małej ilości tłuszczy w diecie. Wiec zaczęłam jeść więcej tłuszczy bo innych rzeczy jadłam dużo i zdrowo i zaczęłam ćwiczenia siłowe. Mam ułożony plan fbw po ok 8 ćwiczeń podzielony na t1 t2 t3. Myślę żeby ćwiczyć 4 razy w tygodniu .Czy częściej będzie lepiej ?Czy całkowicie zrezygnować z cardio? Czy da się rozbudować troszkę górę żeby nie było tych kości jednocześnie nie tyjac w nogach? Dodam jeszcze ze wg pomiarów na siłowni mam 21 % TK tłuszczowej i o 1 kg za mało mięśni. Bmi 18 . Tylko te pomiary robiłam po obiedzie ok 1,5 godz
okresu nie masz nie tylko przez dietę, ale i małą ilość tkanki tłuszczowej, bo bmi zaraz pokaże niedowagę.
odpuść sobie cardio, a przynajmniej mocno ogranicz. żeby rozbudować cokolwiek to musisz mieć dietę z dodatnim bilansem kalorycznym i dobrą jakościowo. ćwicz całe ciało, tylko większy nacisk kładź na górne partie ciała.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

edit - w zasadzie już masz niedowagę. idąc tym torem to tylko sobie wyniszczysz organizm.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 20:31   #519
Honcia1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 35
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Tylko ja naprawdę dużo jem. .. i jajka i ryby na obiad 50 gr ryżu i dużo mięsa warzyw owoców tłusta rybę jadłam ok 2 razy na tydzień na kolacje ale poza tym nic smażonego. Mięso gotowane w warzywach ,bez masła do kanapek . Wg kalkulatora z jednej strony powinnam jeść ok 70 gram tłuszczów a tyle napewno nie było. Dlatego wrzuciłam do diety pestki dyni i słonecznika oraz siemię lniane i planuje kupić olej lniany. Mam nadzieje że okres wróci i uda mi się nabrać troszkę zdrowej masy. Tak łatwo się w tym zapedzic. Tym bardziej ze ja juz byłam dosyć szczupła a jadłam wszystko i nic nie ćwiczyłam nawet na wf w szkole.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Jeszcze jedna sprawa jest taka że tłuszczyk mam głównie na nogach i pupie . Co z tego ze spodnie 34 36 kształt nóg i pośladków mnie zadowala ale skóra nie jest idealnie jędrna a pod pośladkami od kiedy pamiętam mam cellulit nie zależnie od wagi i nie mam na to sposobu żeby mieć idealna skórę. .. a w domu robiłam dużo ćwiczeń nawet z ciezarkami na dol. Na kształt pomogło na jędrność aż tak nie.
Honcia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 21:16   #520
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Nie wciskaj mi kitu, ze duzo jesz. Jak na moje to masz zaburzone postrzeganie. 50g ryzu to jest nic.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 07:17   #521
Honcia1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 35
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Dużo objętościowo ale to wszystko "suche" jedynie tłuste rybki i jajecznica czasami na szynce i trochę masla. 4/5 posiłków równo co 3 godziny. Trochę stałam się własną niewolnica. Ćwiczyłam w domu też za dużo. Z niechęcią szlam do kina z koleżanką bo nie mogłam ćwiczyć i wolałam po pracy np ćwiczyć w domu niż spotkać się z chłopakiem no chyba ze mieliśmy iść np biegać

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Dodam ze wg maszyny do pomiaru składu ciała na siłowni mój wiek metaboliczny to 12 lat a mam 21 , czy to przegięcie w złą stronę?
Honcia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-01, 08:34   #522
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Jeżeli masz 170 cm , nosisz spodnie 34 i masz BMI 18 to jesteś zwyczajnie niedożywiona - i ilościowo i jakościowo , dlatego nie masz okresu . A cellulitu się nie pozbędziesz, bo cellulit jest skutkiem działania estrogenów , dlatego mają go wszystkie babki i żaden facet .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 10:45   #523
Honcia1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 35
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

No właśnie a w mojej głowie cały czas był cel spalania tłuszczu żeby spalić cellulit ... wiem głupie. Przytyje do 54 55 na zdrowym odżywianiu bo wtedy czuje się najlepiej i oczywiście siłownia .
Honcia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 17:01   #524
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

cellulit to nie nie zawsze jest kwestia odchudzania. jak ważyłam 72kg /mam 159cm/ to nie miałam po nim ani śladu. rób masaże nóg, smaruj balsamami i zdrowo się odżywiaj.
przede wszystkim policz sobie dokładnie swoje zapotrzebowanie kaloryczne, żebyś nie jadła na oko. możesz jeść mniej warzyw, żeby zmieścić więcej treściwego jedzenia.
i tak, przegięcie w drugą stronę też nie jest dobre.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 11:11   #525
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

OBCIĄŻNIKI NA NOGI.
Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy.
Właśnie wymyśliłam sobie, że muszę mieć obciążniki na nogi - Ogólnie ćwiczyłam na siłowni jakieś 6 miesięcy, w domu też, ale nigdy z obciążeniem na nogach.
Dla takiej osoby jak ja - która zaczyna przygodę z takimi obciążnikami, polecacie obciążniki o wadze - 1 kg?
Tylko mam problem, bo nie wiem jakie dokładnie kupić. Czy na allegro, czy Decathlon, czy inny sklep stacjonarny...
Może doradzicie jakiś konkretny model, wytrwały...?
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 10:23   #526
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

o.O
dziwniejszego pomysłu nie słyszałam. trening nóg możesz wykonać za pomocą hantli, sztangi, kettla czy wspomagając się wypchaną torbą.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 10:46   #527
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
o.O
dziwniejszego pomysłu nie słyszałam. trening nóg możesz wykonać za pomocą hantli, sztangi, kettla czy wspomagając się wypchaną torbą.
Ale co dziwnego jest w "obciążnikach" na nogi? Tyle ludzi z tym ćwiczy.
Ja mam hantle, ale na ręce. Wolę mieć "coś takiego" przypiętego do nóg, będzie mi wygodniej. Dopiero zaczynam, a czytałam, że to dobry sposób.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 13:17   #528
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

nie znam nikogo, kto by przyczepiał sobie obciążniki do nóg w czasie ćwiczeń. nikogo, a sporo moich znajomych ćwiczy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 17:32   #529
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Cześć, już precyzuje : chce się redukować (w końcu mam ułożony porządny program z wolnymi ciezarami )
Policzylam zapotrzebowanie na podanych przez Was kalkulatorach i trochę sensowniej to kaloryczne wygląda : 2500 żeby utrzymać wagę, ok 2250 żeby chudnąć ALE nie pasuje mi rozłożenie makro : b/t/w : 15/30/55 (84 g białka, waze 64 kg). Co o tym myślicie? Pozdrawiam

PS dodam jeszcze, że 3 w tygodniu FBW a 2 x spinning po 45 minut, nie mam pojęcia ile kcal jadłam wcześniej po "odchudzalam " się podczas karmienia piersią , wiec moja jedyna dieta był sposób odżywiania weight watchers, ale było o w granicach 2000 kcal myślę (nie cwiczylas wtedy fizycznie )

Edytowane przez ninfomane
Czas edycji: 2016-06-19 o 17:37
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-19, 19:07   #530
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Bialka wychodzi 1,3 na kmc
Mozesz tak jesc, po czasie zobaczysz jak sie czujesz i czy Ci to odpowiada.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 20:45   #531
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Dziewczyny, dołączam się do wątku
co prawda "pakować" zacznę dopiero jak pokonam sesję, z którą jeszcze walczę ale już mam w planach ułożenie sobie jakieś zdrowej diety i planu ćwiczeń, chciałabym przybrać na wadze przede wszystkim i nabrać trochę masy mięśniowej ważę obecnie 47/48 kg przy 160 cm wzrostu - moim celem jest 52 kg. Myślę, że jak uda mi się już wygrać walkę z ostatnim egzaminem, ułożę jakiś plan i będę na pewno prosić o rady i wskazówki, bo jestem trochę "zielona" w tym temacie
szizii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:48   #532
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Zwracam się z prośbą o ocenę poniższego planu i zasugerowanie ile serii i ile powtórzeń czego robić.
Wracam na siłkę po trwającej 1,5 roku przerwie Celem jest redukcja (tak, tak, wiem, że dieta... ale to jakoś chyba ogarnę). Początkowo chciałam robić tylko siłowe, bez cardio, ale... ja lubię biegać, jeździć na rowerze itp. i bez tego będzie mi smutno.

Plan jest nastepujący:
Trening A:
- wykroki chodzone
- dzień dobry
- wiosłowanie na ławeczce
- wyciskanie sztangielek leżąc
- wyciskanie żołnierskie
- jakieś spięcia brzucha lub coś innego na brzuch
Trening B
- wejścia na podest z obciążeniem (podest- taki box crossfitowy, ma ze 40 cm wysokości, jak nie więcej)
- wznosy bioder
- motyle / arnoldki (tak to się nazywa?)
- wyprost tułowia z opadu
- przenoszenie sztangielki zza głowy w leżeniu w poprzek
- podciąganie kettla do brody
- coś na brzuch
Trening A robiony na przemian z B. W tygodniu 2-3 razy trening siłowy, 2 razy bieganie, poza tym spacery, a czasem totalny relaks z książką w domu
Przysiadów nie dawałam, bo zawsze robiłam je na suwnicy Smitha, która na obecnej siłowni jej cały czas okupowana. Nie chcę też ćwiczeń na maszynach, bo np. przy prostowaniu nóg na krzesełku czuję, że zapieram się całym ciałem, a tak być nie powinno. Znowu jak brałam mniejszy ciężar, to wykopywałam go wysoko i podskakiwał mi na nogach, był za mały.
Czy coś trzeba zamienić w ćwiczeniach? No i ile tych serii i powtórzeń? O ile z ćwiczeniami na nogi mogę trzaskać po 12 powtórzeń, o tyle np. przy ćwiczeniach na klatkę piersiową nigdy nie przeskoczyłam powyżej hantla 3 kg, nawet jak trenowałam 7 miesięcy, więc tam wydaje mi się, że powinnam powoli zwiększyć ciężar, a zmniejszyć liczbę powtórzeń w serii.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-14 13:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.