Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-19, 12:56   #1051
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
ooo to swietnie!
chyna na ta vitalitys sie zdecyduje bo bardzo lubilam ich trwale farby.

Tylko po dekoloryzacji ponoc farby wychodza ciemniej wiec powinnam wziac farbe o ton jasniejsza niz efekt jaki chce uzyskac?
tak, kolory po tonerach zawsze są ciemniejsze, dopiero po 2 - 3 myciach kolorek jest idealny.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 13:22   #1052
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
hurtownie Polwell
Dzieki Sprzedaja tam pojedyncze sztuki? Jak tak, bede happy

Co do Colour Touch - uzywalam go kilka dobrych lat, nim zaczelam sie farbowac Voila i Kolestonem. Bardzo polecam ten toner. Bylam bardzo nieufna, gdy zaszlam do studia szkoleniowego ze swoimi dlugimi do pasa naturalnymi wlosami. Pochlapali mnie tym Touchem i wlosy nabraly charakteru. Comiesieczne tonowanie wcale nie szkodzi jakos wlosom. Sa one bardziej lsniace, kolor sie nieco wyplukuje, ale odrost za to nie razi. Idealne do barwienia wlosow na ciemno. Teraz jestem kolestonowa krotkowolosa blondyna , ale do toucha jeszcze wroce.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 13:28   #1053
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Dzieki Sprzedaja tam pojedyncze sztuki? Jak tak, bede happy

Co do Colour Touch - uzywalam go kilka dobrych lat, nim zaczelam sie farbowac Voila i Kolestonem. Bardzo polecam ten toner. Bylam bardzo nieufna, gdy zaszlam do studia szkoleniowego ze swoimi dlugimi do pasa naturalnymi wlosami. Pochlapali mnie tym Touchem i wlosy nabraly charakteru. Comiesieczne tonowanie wcale nie szkodzi jakos wlosom. Sa one bardziej lsniace, kolor sie nieco wyplukuje, ale odrost za to nie razi. Idealne do barwienia wlosow na ciemno. Teraz jestem kolestonowa krotkowolosa blondyna , ale do toucha jeszcze wroce.
można, ja kupowałam właśnie kosmetyki Artego pojedyncze sztuki.
Wella ma fajną serię farb do blondów
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 14:51   #1054
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
można, ja kupowałam właśnie kosmetyki Artego pojedyncze sztuki.
Wella ma fajną serię farb do blondów
Noooo, ja teraz uzywam zwyklych kolestonow z poziomu 10, ale jest seria rozjasniajaca z poziomu 12. Troche ciezko o swatche w necie. Ja mam kilka swoich faworytek na lisci przyszlych zakupow. Jest taki pastelowy jasniutki blond z lekko rozowym poblaskiem.
A tu takie, ajkie mnie kusza:
12.89 perlowo-popielaty - ten widzialam na klipie, ze wychodzi baaardzo pastelowo na jasniejszych wlosach
12.61 - fioletowo-popielaty
12.96 - chlodny fioletowawy 'cendre' - ponoc lekko rozowawy

Lubie Voila Intercosmo, ale ona malo dostepna.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 21:21   #1055
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Są to farby w wersji ,,light,, czyli bez moniaku oraz często innych szkodliwych składników w składzie często mają dużo substancji kondycjonujących. Nie rozchylają tak mocno łuski jak farby permanentne:


Color Touch:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ouch-plus.html

i Tone Vitality's:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...itys-tone.html

Goldwell Colorance:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...colorance.html

Matrix ColorSync:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...colorsync.html



Naprawdę warto
zaciekawiłyście mnie tymi farbami i one się utrzymują długo na włosach??? czy np. tak jak casting drogeryjny???
color touch mnie zastanawia , czekolada orzechowa 6/77 i średni palisander 6/75... piękne kolorki chyba się skuszę za jakiś czas

Edytowane przez ibyza
Czas edycji: 2012-01-22 o 21:22
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 22:38   #1056
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
zaciekawiłyście mnie tymi farbami i one się utrzymują długo na włosach??? czy np. tak jak casting drogeryjny???
color touch mnie zastanawia , czekolada orzechowa 6/77 i średni palisander 6/75... piękne kolorki chyba się skuszę za jakiś czas
jeśli włosy są w dobrym stanie to długo
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 05:12   #1057
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny powiedzcie mi która farba z majirela, goldwella czy kolestonu etc. będzie koloru takiego jak w załącznikach i nie będzie rudziała albo coś podobnego? 1 zdjęcie chodzi mi bardziej o tą ciemniejszą strefę włosów - zaraz od prawej za jaśniejszym pasemkiem

Nie potrafie sama tego koloru zdefiniować a bardzo potrzebuję identycznej farby (identyczny ton i kolor) jak u dziewczyny z tego ostatniego zdjęcia (wybaczcie ale nie dalo się lepszej jakości...)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dsc0267us.jpg (21,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dsc0266cx.jpg (8,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg start3.jpg (19,4 KB, 65 załadowań)

Edytowane przez Skyrim
Czas edycji: 2012-01-23 o 05:54
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 15:57   #1058
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny mam oto takie pytanie. Przeczytałam ten wątek i widze ze dobre opinie ma farba Wella koleston. Spodobal mi sie odcien 8/1 jasny popielaty blond oraz 7/1 sredni popielaty blond. Moje- pytanie brzmi nastepujaco jakiej emulsji utleniajacej powinnam uzyc? 3%, 6%..? Dodam ze moj naturalny odcien wlosow to taki sredni ciemny blond a aktualnie mam sprany rudy po farbowaniu u fryzjera brazem... Slyszalam ze popiel eliminuje rudy wiec jednoczesnie chcialabym tez pozbyc sie tej marchewki. Od czubka glowy mam troche jasniejsze wlosy(odrosty) i stad tez nie wiem jakiej wody utleniajacej uzyc by nie wyszly one biale a reszta ciemna. Ktorej wody powinnam uzyc by uzyskac w miare jednolity kolor no i ktory odcien 7/1 czy 8/1 by pokryl mi te rude refleksy? Marzy mi sie uzyskanie koloru sredni blond.
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 17:42   #1059
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Chyba też zdecyduję się na którąś z bezamoniakowych farb polecanych przez kathy, bo już nie mam sił do tych niby trwałych farb. Wiecie co, myję włosy codziennie i na dodatek chyba szybko mi rosną, bo już po 3 tygodniach od zafarbowania mam swój odrost, błyszczą się moje siwuski, no i kolor przestaje być taki ładny. Używam kosmetyków typowo do włosów farbowanych, ale przy codziennym ich myciu nie na wiele one się zdają. Mogłabym wprawdzie farbować tylko odrost, ale tu też jest problem, bo moje włosy wciąż farbują się w postaci pasemek (pisałam o tym problemie wcześniej) i boję się, że przy farbowaniu tylko odrostu efekt będzie jeszcze bardziej opłakany. Jednocześnie nie wyobrażam sobie maltretowania swoich włosów trwałymi farbami co 3 tydzień To nawet jakby te bezamoniakowe wypłukiwały się po 3 tygodniach, to zawsze to mniejsze obciążenie dla włosów, chyba
Mam tylko takie pytanie: wklejałyście może jakieś linki z paletami kolorów tych farb bez amoniaku? Nie mogę nic znaleźć na necie.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 19:47   #1060
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny, wpadłam po radę.
Farbuję włosy na rudo, a ostatnio zamarzył mi się jasny blond. Fryzjerki które ostatnio odwiedziłam twierdzą, że nie ma opcji, żeby zmienić ten kolor bez dekolorozacji. Nie chcę niszczyć włosów, a jeszcze kiedy farbowałam włosy w domu, przechodziłam tylko za pomocą farby z blondu na rudy czy z rudego na ciemny blond, więc nie wiem dlaczego tak się upierają przy tej dekoloryzacji . Myślicie że nic się nie stanie jeśli przykładowo zafarbowała bym włosy w domu na ciemny blond a u fryzjerki poprosiłabym o jasny blond?
Chyba nie zdarzy się tak że spod ciemnego blondu ten rudy by mi wyszedł podczas farbowania na jasny blond?
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 20:08   #1061
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Chyba też zdecyduję się na którąś z bezamoniakowych farb polecanych przez kathy, bo już nie mam sił do tych niby trwałych farb. Wiecie co, myję włosy codziennie i na dodatek chyba szybko mi rosną, bo już po 3 tygodniach od zafarbowania mam swój odrost, błyszczą się moje siwuski, no i kolor przestaje być taki ładny. Używam kosmetyków typowo do włosów farbowanych, ale przy codziennym ich myciu nie na wiele one się zdają. Mogłabym wprawdzie farbować tylko odrost, ale tu też jest problem, bo moje włosy wciąż farbują się w postaci pasemek (pisałam o tym problemie wcześniej) i boję się, że przy farbowaniu tylko odrostu efekt będzie jeszcze bardziej opłakany. Jednocześnie nie wyobrażam sobie maltretowania swoich włosów trwałymi farbami co 3 tydzień To nawet jakby te bezamoniakowe wypłukiwały się po 3 tygodniach, to zawsze to mniejsze obciążenie dla włosów, chyba
Mam tylko takie pytanie: wklejałyście może jakieś linki z paletami kolorów tych farb bez amoniaku? Nie mogę nic znaleźć na necie.
Na twoim miejscu tak bym właśnie zrobiła - kolor na pewno będzie się mniej wypłukiwał, będzie mniej porowaty bo nie rozjaśniany co miesiąc farbami. Zainwestuj w dobre kosmetyki, - takie które upiększą włosy od razu, dobry szampon + maska z tej samej serii plus serum silikonowe, ewentualnie coś fajnego do stylizacji co spowoduje że włoski będą błyszczeć, a kolor będzie się wydawał bardziej soczysty. Nie będę ci tu doradzac w kwestii doboru kosmetyków bo każdy kupuje w sumie to co mu pasuje, jednak skoncentruj się na jednej serii: szampon , maska lub odżywka i serum / lub odżywka bez spłukiwania.
Ja wybrałam metodę odżywiania włosów silikonową bo po prostu wiem że mam na tyle włosy porowate że natura niestety nic nie pomoże, gdybym miała naturalne włoski nie farbowane postępowała bym inaczej.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, wpadłam po radę.
Farbuję włosy na rudo, a ostatnio zamarzył mi się jasny blond. Fryzjerki które ostatnio odwiedziłam twierdzą, że nie ma opcji, żeby zmienić ten kolor bez dekolorozacji. Nie chcę niszczyć włosów, a jeszcze kiedy farbowałam włosy w domu, przechodziłam tylko za pomocą farby z blondu na rudy czy z rudego na ciemny blond, więc nie wiem dlaczego tak się upierają przy tej dekoloryzacji . Myślicie że nic się nie stanie jeśli przykładowo zafarbowała bym włosy w domu na ciemny blond a u fryzjerki poprosiłabym o jasny blond?
Chyba nie zdarzy się tak że spod ciemnego blondu ten rudy by mi wyszedł podczas farbowania na jasny blond?
Bardzo zły pomysł, kładąc np na popielaty blond na rudość kolor wyjdzie szary. Proponuję schodzic z rudości pasemkami, lub położyć farbę rozjaśniającą na poziomie 10 z refleksem złotym, efekt może być dopiero widoczny po paru farbowaniach tą samą farbą, np 3.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 22:36   #1062
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Na twoim miejscu tak bym właśnie zrobiła - kolor na pewno będzie się mniej wypłukiwał, będzie mniej porowaty bo nie rozjaśniany co miesiąc farbami. Zainwestuj w dobre kosmetyki, - takie które upiększą włosy od razu, dobry szampon + maska z tej samej serii plus serum silikonowe, ewentualnie coś fajnego do stylizacji co spowoduje że włoski będą błyszczeć, a kolor będzie się wydawał bardziej soczysty. Nie będę ci tu doradzac w kwestii doboru kosmetyków bo każdy kupuje w sumie to co mu pasuje, jednak skoncentruj się na jednej serii: szampon , maska lub odżywka i serum / lub odżywka bez spłukiwania.
Ja wybrałam metodę odżywiania włosów silikonową bo po prostu wiem że mam na tyle włosy porowate że natura niestety nic nie pomoże, gdybym miała naturalne włoski nie farbowane postępowała bym inaczej.
Och kathy, staram się kupować "dobre" kosmetyki...tylko co to "dobre" oznacza, to czasem już sama nie wiem. Przeważnie czytam składy, by nie kupić jakiegoś chemicznego badziestwa. A z drugiej strony jak poczytuję sobie KWC i czytam o super zachwalanej np. odżywce czy masce, a potem idę do sklepu, znajduję ją na półce, biorę do ręki, czytam skład...i ręce mi opadają konserwant goni konserwant, barwnik goni barwnik, zapach goni zapach, i chyba woda tylko nie powinna zaszkodzić, i zadaję sobie pytanie: co tak super niby działa w tym produkcie? Naprawdę sporo już tego wypróbowałam, a stan włosów nie poprawia się. Ale nie stosowałam jeszcze olejków, czytałam ostatnio o tych Vatika/Dabur, chyba się w nie zaopatrzę, ostatnia deska ratunku
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 17:57   #1063
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość

Bardzo zły pomysł, kładąc np na popielaty blond na rudość kolor wyjdzie szary. Proponuję schodzic z rudości pasemkami, lub położyć farbę rozjaśniającą na poziomie 10 z refleksem złotym, efekt może być dopiero widoczny po paru farbowaniach tą samą farbą, np 3.
Dzięki za fachową poradę, jeszcze chciałam dopytać- z tymi pasemkami to chodzi o to żeby fryzjerka zrobiła mi te pasemka tylko na odrostach ? No bo jak by mi miała zrobić blond pasemka na rudych to będe chyba wyglądać jak papuga
a ta farba rozjaśniająca na poziomie 10 to jak tak powiem fryzjerce to ona będzie wiedziała o co chodzi?
Sorry za może śmieszne pytania ale nie jestem biegła w temacie koloryzacji
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:10   #1064
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Pojawiam sie i Ja dawno mnie tu nie bylo, ale podczytuje systematycznie...skryłam sie do "norki" bo jakos sie opuscilam w farbowaniu i waleczeniu w poszukiwaniu koloru wymarzonego dla mnie..chyba takiego nie ma...

Otoz mam pytanko...zalaczam zdjecia wlasciwego koloru +odrostu moich kudełek i mam pytanie (choc moze nie dotyczy profeski jesli chodzi o farbe) ale doradzcie mi czy do tego farbowania moge uzyc wody 9% Odrost mam duzo ciemniejszy od reszty niestety...dodam tylko ze wszystkie poziomy od 6-7 na wodach 6% wychodza mi bardzo bardzo ciemno..

i farba jaka chce zastosowac i uzyskac taki kolor

(Kathy, Melinka...doradzicie cóś... )???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1199.jpg (73,9 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1200.jpg (43,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1207.jpg (14,7 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ORZECH-LASKOWY_4267jpg.jpg (18,9 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2012-01-25 o 20:13
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 18:34   #1065
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Alfaparf 8,4 + 8,34- po miesiącach prób (od kwietnia) różnymi farbami i mieszankami, znalazłam idealną . Jestem bardzo zadowolona, włosy w świetnym stanie, miękkie, błyszczące.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 012.jpg (17,8 KB, 97 załadowań)
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 19:15   #1066
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dzięki za fachową poradę, jeszcze chciałam dopytać- z tymi pasemkami to chodzi o to żeby fryzjerka zrobiła mi te pasemka tylko na odrostach ? No bo jak by mi miała zrobić blond pasemka na rudych to będe chyba wyglądać jak papuga
a ta farba rozjaśniająca na poziomie 10 to jak tak powiem fryzjerce to ona będzie wiedziała o co chodzi?
Sorry za może śmieszne pytania ale nie jestem biegła w temacie koloryzacji
Miałam na myśli pasemka w kolorze jakiegoś blondu nie standardowe ,,od pani Krysi,, - sama tak schodziłam kiedyś z ciemnego rudego na jasny miedziany blond.
Powinna zrozumieć, jeśli tylko pracuje na profesjonalnych kosmetykach.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 19:25   #1067
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Alfaparf 8,4 + 8,34- po miesiącach prób (od kwietnia) różnymi farbami i mieszankami, znalazłam idealną . Jestem bardzo zadowolona, włosy w świetnym stanie, miękkie, błyszczące.
cudny czy masz jeszcze ujecia tego koloru w innym oswietleniu?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 19:28   #1068
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Zrobię jutro w dziennym, na dworze
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 19:49   #1069
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Pojawiam sie i Ja dawno mnie tu nie bylo, ale podczytuje systematycznie...skryłam sie do "norki" bo jakos sie opuscilam w farbowaniu i waleczeniu w poszukiwaniu koloru wymarzonego dla mnie..chyba takiego nie ma...

Otoz mam pytanko...zalaczam zdjecia wlasciwego koloru +odrostu moich kudełek i mam pytanie (choc moze nie dotyczy profeski jesli chodzi o farbe) ale doradzcie mi czy do tego farbowania moge uzyc wody 9% Odrost mam duzo ciemniejszy od reszty niestety...dodam tylko ze wszystkie poziomy od 6-7 na wodach 6% wychodza mi bardzo bardzo ciemno..

i farba jaka chce zastosowac i uzyskac taki kolor

(Kathy, Melinka...doradzicie cóś... )???
Moni@ zacznę od tego że masz piękny ten kolorek...co to jest pisz
Ja zamiast 9% zmieszała bym farbę z 6% w stosunku 1:1.5

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Zrobię jutro w dziennym, na dworze
ładniusi

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Och kathy, staram się kupować "dobre" kosmetyki...tylko co to "dobre" oznacza, to czasem już sama nie wiem. Przeważnie czytam składy, by nie kupić jakiegoś chemicznego badziestwa. A z drugiej strony jak poczytuję sobie KWC i czytam o super zachwalanej np. odżywce czy masce, a potem idę do sklepu, znajduję ją na półce, biorę do ręki, czytam skład...i ręce mi opadają konserwant goni konserwant, barwnik goni barwnik, zapach goni zapach, i chyba woda tylko nie powinna zaszkodzić, i zadaję sobie pytanie: co tak super niby działa w tym produkcie? Naprawdę sporo już tego wypróbowałam, a stan włosów nie poprawia się. Ale nie stosowałam jeszcze olejków, czytałam ostatnio o tych Vatika/Dabur, chyba się w nie zaopatrzę, ostatnia deska ratunku
zgadzam się z tobą, ponieważ też analizuję i wiem co w trawie piszczy
ale w moim przypadku silikony to dobro nie tylko na włosy ale również na ciało - gdyby nie krem silikonowy który ochraniał mój palec nie wyszła bym długo z tego (krwawił i pękał) - silikon go zabezpieczył i ochronił, palec nie miał kontaktu z detergentami i suchą wodą i się wyleczył. Podobnie jest z włosami jednak tu efekt jest od mycia do mycia czasami 2.
Kiedyś miałam fazę na kosmetyki naturalne i oleje, - używając tego chodziłam z napuszoną szopą i dredem na włosach - do momentu uświadomienia sobie że natura jest dobra ale nie dla każdego, ja mam włosy farbowane, porowate które wymagają zupełnie innej pielęgnacji.
Teraz używam 2 serii pielęgnacyjnych profesjonalnych naładowanych silikonami oraz naturalnymi składnikami i ta opcja się u mnie sprawdza, włoski wyglądają ładnie, a ludzie oglądają się na ulicy - często pytając co używam. Łodyga włosa jest martwa więc trudno ją zregenerować inaczej, ale oczywiście to są moje osobiste przemyślenia i na pewno niektóre silikonfobki będą się wściekac bo im akurat natura służy lub sobie to wmawiają. Widziałam zdjęcia niektórych pań po olejowaniu,- tzw efekt tłusto suchy lub totalne obciążenie. Ale my kobity musimy wszystkiego spróbować i pewnie też spróbujesz, oby ci pasował.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 21:49   #1070
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Boze Kathy ja w czapce chodze nie mogac patrzec na ten kolor juz splowiały i odrosty a Ty mi tu piszesz o pieknym kolorku...

Otoz ja w swoim miescie nie mam dostepu do farb profesjonalnych musze jezdzic po nie do wiekszego miasta:/ pracuje a po pracy dom i dziecko i za zadne skarby swiata wyrwac sie z tej pipidówy nie moge by cos kupic.....a ze mialam juz siwe skronie poszlam do drogerii i kupilam "smakowity toffie" mial w sobie wode 3% ja dałam 6% i tak wyszedł masakrycznie ciemno....dopiero (kiedy potrzebuje farbowac na gwałt) kolor sie sprał i jest piekny jak to piszesz....
Jednak dziekuje

Ta farbe Orzech laskowy podpatrzylam na innym watku i zdjecie miala dziewczyna zalaczonych po farbowaniu i spodobal m isie bardzo.

Czyli dac 1 farbe i 1,5 oxy 6% ?
A dlaczego tak? tzn co tym sie zdziała? oczywiscie pytam w celu nabycia wiedzy bo ja laik jestem przeciez wiesz...:P

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Ja tez mam takie wlosy porowate, sianowate a suszarka to juz dla nich zło odwieczne...tzn jak ich nie wyprostuje to mam szope ze hej w garsci sie nie mieszcza...a po wyprostowaniu to cienizna taka....i z tego co piszecie to moim kudłom tez słuza odzywki z tymi silikonami itd....choc ja na skladach sie nie znam zupełnie...

Włosy pija farby, odzywki, oleje jak głupie........
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:29   #1071
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kurcze dziewczyny powiem Wam że w Mixstonach jest moc
przed chwilą się farbowałam CT - 6/75 + 5/4 (miedziany brąz z serii Vibrant reds) ale po rozmieszaniu w oksy się trochę przestraszyłam bo farba miała intensywnie pomarańczowy odcień no i przypomniało mi się ze mam mix 0/68 (niebiesko-fioletowy) no to wrzuciłam trochę bo ja za rudościami nie przepadam i... MEGA mi wychłodziło - w rezultacie mam taki odcień gorzkiej czekolady z lekko czerwonym połyskiem szczerze mówiąc wyjątkowo ładny jest ale aż jestem w szoku że wychłodziło do tego stopnia

Moni@, a przez neta nie możesz kupić farbolców? ja zawsze przez allegro kupuje bo u mnie we fryzjerskich są takie przebitki że nawet przy płaceniu dodatkowo za przesyłkę się opłaca
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-01-27 o 14:34
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:07   #1072
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Boze Kathy ja w czapce chodze nie mogac patrzec na ten kolor juz splowiały i odrosty a Ty mi tu piszesz o pieknym kolorku...

Otoz ja w swoim miescie nie mam dostepu do farb profesjonalnych musze jezdzic po nie do wiekszego miasta:/ pracuje a po pracy dom i dziecko i za zadne skarby swiata wyrwac sie z tej pipidówy nie moge by cos kupic.....a ze mialam juz siwe skronie poszlam do drogerii i kupilam "smakowity toffie" mial w sobie wode 3% ja dałam 6% i tak wyszedł masakrycznie ciemno....dopiero (kiedy potrzebuje farbowac na gwałt) kolor sie sprał i jest piekny jak to piszesz....
Jednak dziekuje

Ta farbe Orzech laskowy podpatrzylam na innym watku i zdjecie miala dziewczyna zalaczonych po farbowaniu i spodobal m isie bardzo.

Czyli dac 1 farbe i 1,5 oxy 6% ?
A dlaczego tak? tzn co tym sie zdziała? oczywiscie pytam w celu nabycia wiedzy bo ja laik jestem przeciez wiesz...:P

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Ja tez mam takie wlosy porowate, sianowate a suszarka to juz dla nich zło odwieczne...tzn jak ich nie wyprostuje to mam szope ze hej w garsci sie nie mieszcza...a po wyprostowaniu to cienizna taka....i z tego co piszecie to moim kudłom tez słuza odzywki z tymi silikonami itd....choc ja na skladach sie nie znam zupełnie...

Włosy pija farby, odzywki, oleje jak głupie........
Tak jak Viki1988 pisała zaopatrz się lepiej w farbę profesjonalną bo te drogeryjne wcale nie rozjaśniają, ogólnie jak jest więcej rozjaśniacza to włosy trochę wychodzą jaśniej.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny powiem Wam że w Mixstonach jest moc
przed chwilą się farbowałam CT - 6/75 + 5/4 (miedziany brąz z serii Vibrant reds) ale po rozmieszaniu w oksy się trochę przestraszyłam bo farba miała intensywnie pomarańczowy odcień no i przypomniało mi się ze mam mix 0/68 (niebiesko-fioletowy) no to wrzuciłam trochę bo ja za rudościami nie przepadam i... MEGA mi wychłodziło - w rezultacie mam taki odcień gorzkiej czekolady z lekko czerwonym połyskiem szczerze mówiąc wyjątkowo ładny jest ale aż jestem w szoku że wychłodziło do tego stopnia

Moni@, a przez neta nie możesz kupić farbolców? ja zawsze przez allegro kupuje bo u mnie we fryzjerskich są takie przebitki że nawet przy płaceniu dodatkowo za przesyłkę się opłaca
daj fotę
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:09   #1073
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kathy, jutro wrzucę fote, żeby w naturalnym oświetleniu było
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:29   #1074
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość

Moni@, a przez neta nie możesz kupić farbolców? ja zawsze przez allegro kupuje bo u mnie we fryzjerskich są takie przebitki że nawet przy płaceniu dodatkowo za przesyłkę się opłaca
Niby mogę i chce, ale ja kolorów nie mogę sobie przez neta dobrać..co ustawienia monitora to inny kolor wychodzi:/ i nie wiem co kupić...palety w necie niewiele mi mówia...

Ja szukam koloru brazowego..jak na zdjeciach...dlaczego jak zrobie sobie braz nawet jasny to od razu mam czarne? farba wyplucze sie i jest ladna i co mi po tym jak trzeba farbowac bo odrosty i siwki sie swieca?
Wiem zaraz napiszecie ze to refleksy itd..ale chodzi mi o tonacje koloru (odcienia)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (12,4 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jessica Alba hair 3.jpg (20,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jessica-alba-medium-wavy-tousled.jpg (37,7 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2012-01-27 o 20:46
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:38   #1075
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Niby mogę i chce, ale ja kolorów nie mogę sobie przez neta dobrać..co ustawienia monitora to inny kolor wychodzi:/ i nie wiem co kupić...palety w necie niewiele mi mówia...
Nie sugeruj się paletami tylko oznaczeniami jak na moje to masz teraz włosy na poziomie mniej więcej 7 no i tylko musisz wybrać sobie refleks jaki chcesz
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:47   #1076
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Nie sugeruj się paletami tylko oznaczeniami jak na moje to masz teraz włosy na poziomie mniej więcej 7 no i tylko musisz wybrać sobie refleks jaki chcesz
No to jaki refleks Vikusia widzisz wyzej by mi doradzic?
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:49   #1077
gossia089
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 245
GG do gossia089
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)



za to w ulotce farby Milaton 3d jest taka informacja: 3% moc rozjasnienia 1 ton, 6% 2, 9% 3, 12% 4

tylko pytanie: co to znaczy ciemny odrost? moj odznaczal sie na tle jasniejszych wlosow, ale generalnie nie byl ciemny strasznie- poziom 8 to nadal dosc jasny kolor. po zwyklej farbie bez rozjasniacza + wodzie 3% rozjasnil sie zdecydowanie i na pewno nie jest to urojenie kolor na calosci wyszedl jednolity i zdrowo wygladajacy.

nie wiem, moze ja jestem jakims wyjatkiem od reguly, ale moje wlosy nigdy nie byly szczegolnie podatne na farbowanie, raczej slabo chwytaly kolor

a to, ze fryzjerzy wolą w przypadku blondow uzyc 6% i wiecej to sie nie dziwie, ja na swoje wlosy juz nigdy nie bede ładowac wiekszego stezenia niz 3%, bo sprawdzilam i nie potrzebuje go

a farbe Milaton 3D moge bardzo polecic, jestem zachwycona, tania jak barszcz, kolor 8.3 wyszedl przesliczny, taki ciasteczkowo-cynamonowo-karmelowy blond mieniący sie w sloncu, wlosy w swietnej kondycji. za tubke 125 ml (1:1) zaplacila jakos 14 zl[/QUOTE]

Masz może zdjęcia tego kolorku?
gossia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:57   #1078
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
No to jaki refleks Vikusia widzisz wyzej by mi doradzic?
Na tych co wyedytowalaś? ja tam widzę złoty albo rudawy tzn. w sensie naturalny + złoty/miedziany zależy na którym zdjęciu.... na tym z prostymi włosami moim zdaniem jest bardziej złoty
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 12:16   #1079
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Alfaparf 8,4 + 8,34- po miesiącach prób (od kwietnia) różnymi farbami i mieszankami, znalazłam idealną . Jestem bardzo zadowolona, włosy w świetnym stanie, miękkie, błyszczące.
na jakiej wodzie robilas? swietny kolor, ja co prawda teraz w fazie na jasne blondy jestem, ale jak mi sieznowu zachce powrotu do natury, to wyprobuje
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:11   #1080
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Niby mogę i chce, ale ja kolorów nie mogę sobie przez neta dobrać..co ustawienia monitora to inny kolor wychodzi:/ i nie wiem co kupić...palety w necie niewiele mi mówia...

Ja szukam koloru brazowego..jak na zdjeciach...dlaczego jak zrobie sobie braz nawet jasny to od razu mam czarne? farba wyplucze sie i jest ladna i co mi po tym jak trzeba farbowac bo odrosty i siwki sie swieca?
Wiem zaraz napiszecie ze to refleksy itd..ale chodzi mi o tonacje koloru (odcienia)
Z palety Vitalitys znalazłam : 7.9 i 7.3, Majirel 6.34, 7.13, 7.23 i 6.31 - przepiękny i najbardziej podobny do twojego, 6.32, Alfaparf 7.32* - ten kolor też bardzo podobny do twojego - ciepły ale ostudzony 2.

Ten 7.32* z Alfy strasznie mi się podoba i może sobie go walnę następnym razem
7.32 - ŚREDNI BLOND ZŁOCISTY IRISE
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-01-28 o 13:21
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.