Większe obwody po treningu:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-24, 08:17   #1
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Mam pytanie do kogoś doświadczonego, może któraś z szanownych Moderatorek mi pomoże. Kiedy zaczynaja spadać obwody po treningach? Ćwiczę 9 tygodni. Tygodniowo: 5 x rowerek stacjonarny po 45 min oraz 4 x ćwiczenia, że je tak nazwę "różne", ale większość z obciązeniem: obciążnikami na nogi (0, 75 kg - 1kg) oraz z hantlami (każda po 2 kg). Ćwiczenia głównie z SHAPE , trochę z Wizażu. Co do odżywiania to poczytałam na ten temat bardzo dużo i mam nadzieję, że nie robię jakichś poważnych błędów. Nie używam żadnych niezdrowych rzeczy, nawet słodycze tylko w szczątkowych ilościach, jak każe dieta przeciw cellulitowi. Mam 171 cm i przed całym tym wysiłkiem ważyłam 53, 21 kg, a dziś po 9 tygodniach uczciwego i solidnego treningu waga pokazała 53, 83kg, czyli przytyłam, ale nie ma możliwości, że to tłuszcz, bo pilnuję diety, a i po ciele widac, że wygląda na bardziej umięśnione. Moim celem nie była redukcja wagi (no bo z czego i poco?), tylko lepsze samopoczucie i redukcja cellulitu. Chciałam też umięsnić troszke swoje ciało, ujędrnić je, tak ogólnie "wypięknić" Dziś mnie trochę zszokowało, kiedy wymiary nóg (uda w kilku miejscach i łydki) okazały się o 1 cm większe! Czy możliwe jest, że te dodatkowe obwody zawdzięczam rozwinietym trochę mięśniom, które wypchnęły ten tłuszcz? I czy tłuszcz z ud zacznie w końcu znikac? Mimo szczupłej sylwetki to uda sa jednak u mnie otłuszczone, bo ten wstrętny cellulit to jednak tłuszcz. Jedyna mi pociecha, to to, że pupa powędrowała znacznie do góry i znalazła sie we właściwym dla niej miejscu, brzuch się pięknie wyrzeźbił (bo płaski to był zawsze, ale miesnie teraz są piękne), ramionka też mają ładniejsze, widoczne mieśnie. Obwód bioder 1 cm mniej! Proszę o podpowiedż,co robić dalej: kontynuowac trening i dietę i mieć nadzieję, że cm zaczną wkrótce spadac? Kiedy jest to możliwe? Czy coś zmienic? Ten dodatkowy cm na całej długości nóg to mnie przeraził, bo cel miał być dokładnie odwrotny.... Proszę o odp. Pozdrawiam wszystkie Wizazanki

Dodam jeszcze, że same nogi też się prezentują o niebo lepiej. Są takie dużo bardziej zbite, a i cellulit mniej widać. To skąd te dodatkowe obwody??

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2007-08-25 o 18:24 Powód: post pod postem
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 08:34   #2
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Cytat:
Napisane przez arbuz Pokaż wiadomość
Mam pytanie do kogoś doświadczonego, może któraś z szanownych Moderatorek mi pomoże. Kiedy zaczynaja spadać obwody po treningach? Ćwiczę 9 tygodni. Tygodniowo: 5 x rowerek stacjonarny po 45 min oraz 4 x ćwiczenia, że je tak nazwę "różne", ale większość z obciązeniem: obciążnikami na nogi (0, 75 kg - 1kg) oraz z hantlami (każda po 2 kg). Ćwiczenia głównie z SHAPE , trochę z Wizażu. Co do odżywiania to poczytałam na ten temat bardzo dużo i mam nadzieję, że nie robię jakichś poważnych błędów. Nie używam żadnych niezdrowych rzeczy, nawet słodycze tylko w szczątkowych ilościach, jak każe dieta przeciw cellulitowi. Mam 171 cm i przed całym tym wysiłkiem ważyłam 53, 21 kg, a dziś po 9 tygodniach uczciwego i solidnego treningu waga pokazała 53, 83kg, czyli przytyłam, ale nie ma możliwości, że to tłuszcz, bo pilnuję diety, a i po ciele widac, że wygląda na bardziej umięśnione. Moim celem nie była redukcja wagi (no bo z czego i poco?), tylko lepsze samopoczucie i redukcja cellulitu. Chciałam też umięsnić troszke swoje ciało, ujędrnić je, tak ogólnie "wypięknić" Dziś mnie trochę zszokowało, kiedy wymiary nóg (uda w kilku miejscach i łydki) okazały się o 1 cm większe! Czy możliwe jest, że te dodatkowe obwody zawdzięczam rozwinietym trochę mięśniom, które wypchnęły ten tłuszcz? I czy tłuszcz z ud zacznie w końcu znikac? Mimo szczupłej sylwetki to uda sa jednak u mnie otłuszczone, bo ten wstrętny cellulit to jednak tłuszcz. Jedyna mi pociecha, to to, że pupa powędrowała znacznie do góry i znalazła sie we właściwym dla niej miejscu, brzuch się pięknie wyrzeźbił (bo płaski to był zawsze, ale miesnie teraz są piękne), ramionka też mają ładniejsze, widoczne mieśnie. Obwód bioder 1 cm mniej! Proszę o podpowiedż,co robić dalej: kontynuowac trening i dietę i mieć nadzieję, że cm zaczną wkrótce spadac? Kiedy jest to możliwe? Czy coś zmienic? Ten dodatkowy cm na całej długości nóg to mnie przeraził, bo cel miał być dokładnie odwrotny.... Proszę o odp. Pozdrawiam wszystkie Wizazanki
moderatorka nie jestem ale doswiadczenia troche mam i moge Ci powiedziec na pewno co nastepuje:

waga jest wieksza, bo miesnie są ciezsze od tluszczu
obciazenie masz troszke marne powiem Ci..co to jest 1kg na nogi...

pamietaj o rozciaganiu ciala po cwiczeniach i o jedzeniu białka, ale o tym na pewno wyczytalas juz
a wieksze obwody.. hmm no nie wiem, ale z tego co piszesz, wieksze sa w udach i w lydce, wiec moze robisz jakies cwiczenia, ktore rozbudowuja miesnie, zamiast spalic tluszcz.
mysle, ze najlepiej by bylo gdybys rozpisala dokladnie jak cwiczysz i co jesz, wtedy moderatorki mogly by dokladnie zmodyfikowac Twoj plan i okreslic gdzie lezy przyczyna
navi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 08:49   #3
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Navi dziękuję za odp Co do rozciągania i białka- oczywiście tak robię, a co do ciężarków, no chyba trzeba się będzie przejśc do sklepu ze sprzętem sportowym. Choć większą wagę przywiązuję do wypadów i wykroków oraz przysiadów z obciązeniem. Większe cieżary to na razie nie dla mnie, bo ja dopiero te 9 tygodni ćwiczę, a raczej chuchro sportowe jestem. Z czasem zmienię obciążenie. Strasznie mnie intryguje to wypychanie tłuszczu przez mieśnie
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 09:34   #4
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: Większe obwody po treningu:(

hmm no to jak robisz wypady, przysiady z obciazeniem to wszystko powinno byc niby dobrze, ale ze ja ekspertem nie jestem, to niech się jeszcze madrzejsi wypowiedzą
navi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 20:21   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Za mało danych, żeby powiedzieć, od czego taki efekt. Navi ma rację, wklej przykładowy jadłospis. Przy takiej potwornej ilości ćwiczeń w tygodniu jakoś trudno uwierzyć, że to może być tłuszcz, ale mięśnie chyba też nie, skoro ćwiczysz z obciążeniem 1 kg
Jest jeszcze szansa, że zmierzyłaś się w dwóch różnych miejscach, ja np. nie umiem na udzie trafić centymetrem 2 x w to samo miejsce
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 14:21   #6
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Można, jak sie ma pieprzyki na przykład
Obciązenie malutkie, ale to tylko na nogi i akurat najmniej wykorzystywane i nie ma ono żadnego wpływu na wykroki czy przysiady, bo hantli używam 2 kg, czyli razem 4, a dla mnie to i tak dużo , bo cwiczę przeciez od niedawna. No nic, poćwiczę jeszcze , zmodernizuję trochę plan treningowy i zobaczymy. Dziekuję za odp.
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 14:51   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Arbuz, ale zasadą dobierania obciążenia jest to, że po określonej ilości powtórzeń w serii nie jesteś w stanie zrobić kolejnego albo np. możesz zrobić 2 powt. (zależnie od treningu). No i nie mam na myśli serii po kilkadziesiąt powtórzeń oczywiście Dlatego obciążenie 4 kg - nawet na początku - to malutko i nie da efektu
Poćwicz jeszcze trochę wg swojego planu i zmierz wysztkie obwody i (jeśli masz możliwość) poziom BF. No i najważniejszy jest tu sposób odżywiania.
A ćwiczysz, moim zdaniem, trochę za dużo w tygodniu, wystarczyłoby 70% tego, co piszesz.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-25, 15:16   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Nie będę oryginalna podaj swoją diete i dokładny trening, wtedy coś wymyślimy.
4 kg to na prawdę malutkie obciążenie, więcej na pewno dźwigasz robiąc zakupy. To nawet nie 10% tego co dźwigają Twoje nogi.
Poza tym warunkiem efektów z treningu jest progresja, obciążenie powinno sie stale zwiększać.

Mierzyłaś się przed czy po treningu? bo po można być troszeczkę napompowanym
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 15:52   #9
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Mierzyłam sie raniutko, wprost po wstaniu z łóżka. Trudno mi podać rozpiskę diety: nie mam jakiejś szczególnej, jem codziennie coś innego, ale dużo białka, zero śmieciowego jedzenia (ale ja też go i nigdy nie jadałam). Żadnych smażonych potraw - nie lubię, tak jak tłustych rzeczy i mięsa innego niż ryby.Owoce, warzywa - duuużo... Słodycze - ograniczone do minimum- przecież nie bedę samej siebie oszukiwać i podjadać oczekując cudów. Po ćwiczeniach z obciażeniem zawsze białko. To tak ogólne. Nie głodzę sie, nie objadam. Co do ćwiczeń: staram się by były 2 - 3 serie po 8-12 powtórzen, w zależnosci od konkretnego ćwiczenia i poprawiającej sie powoli kondycji. Naprawdę staram sie robić to wszystko jak najlepiej i dużo czytam na ten temat , aby nie popełniać poważniejszych błędów. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze długa droga przede mną i dużo wiedzy do zdobycia, ale pokochałam sport, co wydawało mi sie kiedyś wrecz niemożliwością

Progresja to u mnie jest duża: zaczynałam praktyczne od zera, kondycja była taka, że aż wstyd pisać, chyba w ogóle jej nie było. Ciężarki: od 0.5 kg, przez 1kg do 2kg. Wiem ,że to mało, no ale przecież nie od razu Kraków...itd. Sylwetka prezentuje się o wiele lepiej, nie jestem już sama skóra i kości.A tak było...

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2007-08-25 o 18:24 Powód: post pod postem
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 15:57   #10
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Piszesz, że jesz dużo białka ale nie jesz mięsa. To skąd bierzesz białko w każdym posiłku? bo chyba nie jesz samych ryb?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 15:59   #11
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Arbuz, ale zasadą dobierania obciążenia jest to, że po określonej ilości powtórzeń w serii nie jesteś w stanie zrobić kolejnego albo np. możesz zrobić 2 powt. (zależnie od treningu). No i nie mam na myśli serii po kilkadziesiąt powtórzeń oczywiście Dlatego obciążenie 4 kg - nawet na początku - to malutko i nie da efektu
Poćwicz jeszcze trochę wg swojego planu i zmierz wysztkie obwody i (jeśli masz możliwość) poziom BF. No i najważniejszy jest tu sposób odżywiania.
A ćwiczysz, moim zdaniem, trochę za dużo w tygodniu, wystarczyłoby 70% tego, co piszesz.
Kurczę, nie miałam pojęcia, że za dużo ćwiczę, ale już za tydzień wracam do pracy i będzie mniej czasu na wszystko, to automatycznie przystopuję

no właśnie te ryby to jem w ilościach większych niż kiedyś, jem również chude produkty mleczne. Nie stosuję żadnych "wspomagaczy", bo nie czuję takiej potrzeby. Sport traktuję rekreacyjnie i chcę tylko lepiej się czuć i lepiej wyglądać, a nie bić rekordy. Szcególne zależy mi na zmianie proporcji. Jak wielu paniom marzy mi sie troszkę wieksza góra , a mniejszy dól. No i muszę przegonić ten cellulitis...Z tą górą, to zauważyłam, idzie szybciej niż z dołem, niestety...

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2007-08-25 o 18:23 Powód: post pod postem
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-25, 16:35   #12
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Większe obwody po treningu:(

powodów moze być wiele

za dużo ćwiczeń, jednostajne tempo, brak treningu silowego zła dieta i w konsekewncji tycie

1 cm to moze być po prostu pompa potreningowa
ja po 45 miunutach jazdy pod gorkę mialam w udzie kilka cm więcej - zeszlo po kilku godzinach

moze po prostu jesteś pzred okresem i łapiesz wodę
itp.

ja bym osobiście takiego zamieszania z powodu 1 cm nie robila, bo jeden cm to jest nic, błąd statystyczny
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 17:56   #13
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
powodów moze być wiele

za dużo ćwiczeń, jednostajne tempo, brak treningu silowego zła dieta i w konsekewncji tycie

1 cm to moze być po prostu pompa potreningowa
ja po 45 miunutach jazdy pod gorkę mialam w udzie kilka cm więcej - zeszlo po kilku godzinach

moze po prostu jesteś pzred okresem i łapiesz wodę
itp.

ja bym osobiście takiego zamieszania z powodu 1 cm nie robila, bo jeden cm to jest nic, błąd statystyczny
I pewnie masz rację. Poczekam i zobaczę co i jak.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 08:41   #14
Syla_81
Raczkowanie
 
Avatar Syla_81
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 66
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Większe obwody po treningu to norma. Mięśnie są napompowane krwią i stąd ta opuchlizna. Taki stan rzeczy może się utrzymywać nawet przez dobrych kilka tygodni od rozpoczęcia regularnego wysiłku. Jak już ktoś wspomniał- 1 kg obciążenia to tyle co nic. Powinnaś targać ciężary rzędu najmniej 10 kg. Masa mięśniowa ma to do siebie, że jest cięższa niż tłuszcz ale za to o mniejszej objętości. Trening siłowy w przypadku kobiet chcących zredukować tkankę tłuszczową jest idealny. Każdy kg masy mięśniowej to szybki metabolizm i mniejsze ( nie lżejsze) ciało. Trening cardio jest dobry na poprawę wydolności organizmu oraz usprawnienie układu sercowo-naczyniowego. Nie wpływa on znacząco na sylwetkę oraz metabolizm. Kobietom się wydaje, że siłownia zrobi z nich kulturystki. Nic bardziej mylnego-żeby do tego doszło to przeciętna kobieta musiałaby brać testosteron i to w dużych ilościach. Nawet przeciętny facet chodząc na siłownię nie da rady nabyć ogromnej masy mięśniowej. A co dopiero drobna kobieta. Także panie-Łapcie za sztangi!
Syla_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 13:09   #15
Desire_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 466
Dot.: Większe obwody po treningu:(

Myślisz,że koleżanka po 6 latach czeka nadal na odpowiedź?
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że
osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie
Desire_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.