Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-17, 10:43   #661
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: Co mnie zapycha??

L_V - dziekuje za odpowiedz i za zainteresowanie.

Z pomocy kosmetyczki napewno skorzystam, bo dzisiaj juz probowalam sama pozbyc sie jednego i efekt daremny z tego. zaskornika sie pozbylam ale oko wygladalo jakby mnie osa dziabla

pozdrawiam
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 10:56   #662
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co mnie zapycha??

Cytat:
Napisane przez asia b Pokaż wiadomość
L_V - dziekuje za odpowiedz i za zainteresowanie.

Z pomocy kosmetyczki napewno skorzystam, bo dzisiaj juz probowalam sama pozbyc sie jednego i efekt daremny z tego. zaskornika sie pozbylam ale oko wygladalo jakby mnie osa dziabla

pozdrawiam
Hehe, a jak nie oczyscisz do konca, to nastepnego dnia wyrasta wielki rpny pryszcz, znam ten ból
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 11:23   #663
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: Co mnie zapycha??

potraktowalam to miejsce zelikiem antybakteryjnym i jest troche lepiej.

Przeczytalam w slowniku wizazanym, ze ktorys ze skladnikow jednego kremu,ktory posiadam warzy sie ponizej temepratury 7 stopni. niestety przeczytalam to za pozno, bo ten kremik przechowuje tam juz od kilku dni.
moje pytanie:

czy moge ten krem mimo to dalej uzywac czy mozliwe,ze przez proces warzenia stracil on swoje wlasciwosci? kremik oczywiscie czym predzej wyciagelam z lodowki.

wiem,ze mecze pytaniami ale....bede wdzieczna za odpowiedz.
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 11:29   #664
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Hm, ja też miałam zawsze głębokie zaskórniki, tak zamknięte, że w zasadzie nie było ich widać - teraz po Effaclarze i A-D wychodzi wszystko na wierzch - stąd wiem, że to nie zapychanie, bo jest dokładnie w tych miejscach, w których te zaskórniki były.

aga, a jakiego filtra używasz? Może faktycznie jest coś w jego składzie, co Cię zapycha?
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 11:37   #665
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

no to chyba ten filtr.... uzywalam ivostinu, potem probek dermedicu... eh...
wracam do vichy....
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 13:26   #666
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Iwostin Zbój jeden Ja po nim wyglądałam tragicznie, totalnie pozapychane pory O filtrze mówię
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:51   #667
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Czy mogę poprosić o ocenę skladu tego produktu?
Nie mogę wszystkiego sama znaleźć a może dla kogoś takie informacje nie będą problemem.

aqua, butylene glycol, decyl glucoside, glycerin, sodium lauroyl sarcosinate, acer saccharinium (sugar maple extract, citrus dulcis), orange fruit extract, citrus limonum (lemon exstract, saccharum officinarum) sugar cane extract, vaccinium martillus (vaccinum myrtillus exstract, panthenol, ascorbyl glocoside, carbomer, CI 14700/red 4, CI 47005/ acid yellow 3, peg-60 hydrogenaded castor oil, tertasodium EDTA, triethanolamine, xantham gum,imidazolidinyl urea, methylparaben, parfum

Czy to dobry produkt?

Nie znalazlam informacji o skladniku PEG – 60 Hydrogenated Castor Oil, ale znalazlam o PEG – 40 Hydrogenated Castor Oil (substancja chemiczna. Składnik powierzchniowo czynny, zmiękczający i emulgujący. Może wywołać wyprysk, zapalenie mieszków włosowych), czy ta pierwsza jest w takim razie podobna? Slabsza czy silniejsza?

I czy takie substancje jak: Methylparaben (środek pochodzenia chemicznego – konserwant. Przeciwdziała pleśniom i drożdżom. Może wywołać alergie), jeśli występują na końcu mogą być w produkcie dla alergika?
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 15:36   #668
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Czy mogę poprosić o ocenę skladu tego produktu?
Nie mogę wszystkiego sama znaleźć a może dla kogoś takie informacje nie będą problemem.

aqua, butylene glycol, decyl glucoside, glycerin, sodium lauroyl sarcosinate, acer saccharinium (sugar maple extract, citrus dulcis), orange fruit extract, citrus limonum (lemon exstract, saccharum officinarum) sugar cane extract, vaccinium martillus (vaccinum myrtillus exstract, panthenol, ascorbyl glocoside, carbomer, CI 14700/red 4, CI 47005/ acid yellow 3, peg-60 hydrogenaded castor oil, tertasodium EDTA, triethanolamine, xantham gum,imidazolidinyl urea, methylparaben, parfum

Czy to dobry produkt?

Nie znalazlam informacji o skladniku PEG – 60 Hydrogenated Castor Oil, ale znalazlam o PEG – 40 Hydrogenated Castor Oil (substancja chemiczna. Składnik powierzchniowo czynny, zmiękczający i emulgujący. Może wywołać wyprysk, zapalenie mieszków włosowych), czy ta pierwsza jest w takim razie podobna? Slabsza czy silniejsza?

I czy takie substancje jak: Methylparaben (środek pochodzenia chemicznego – konserwant. Przeciwdziała pleśniom i drożdżom. Może wywołać alergie), jeśli występują na końcu mogą być w produkcie dla alergika?

tez nie mogąm znaleźć peg-60.natomiast sam hydrogenated castrol iol jest emolientem, natłuszczaczem i w pewnym stopniu moze zapychac cery na to podatne. ALe jest on na koncu skladu, wiec nie przejmowalabym sie nim. Ogolnie ten produkt wygląda OK, jesli nie przeszkadza Ci gliceryna.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:07   #669
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Ja też iwostinu nie polecam Mój dekold po tygodniowym, codziennym stosowaniu jest w tragicznym stanie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:27   #670
kukuj1
Przyczajenie
 
Avatar kukuj1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Dziewczyny przede wszystkim patrzmy na skład... jak pewnie wiecie jest on wymieniany w odpowiedniej kolejności poczynając od największej zawartości danego sładnika... Czyli tego wymienionego na początku jest najwięcej, a na końcu - najmniej (są to zazwyczaj wszystkie konserwanty, barwniki i zapach). te które zawierają parafinę (Paraffin) zazwyczaj są natłuszczające = zatykają pory, a z innych składników: gliceryna nawilża więc nie powinna ich zatykać, podobnie wszelkie silikony nie zatykają....
Pozdrawiam was cieplutko
__________________
Living is easy with eyes closed...
kukuj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:32   #671
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Cytat:
Napisane przez kukuj1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przede wszystkim patrzmy na skład... jak pewnie wiecie jest on wymieniany w odpowiedniej kolejności poczynając od największej zawartości danego sładnika... Czyli tego wymienionego na początku jest najwięcej, a na końcu - najmniej (są to zazwyczaj wszystkie konserwanty, barwniki i zapach). te które zawierają parafinę (Paraffin) zazwyczaj są natłuszczające = zatykają pory, a z innych składników: gliceryna nawilża więc nie powinna ich zatykać, podobnie wszelkie silikony nie zatykają....
Pozdrawiam was cieplutko
gliceryna i silikony nie zatykaja? a ja własnie myślałam że zatykają i to bardzo
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 17:36   #672
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Wszystko zalezy od indywidulanej reakcji skóry, w testach gliceryna i silikony mają 0, a mnie zapychają, podczas gdy uważana za zapychacz parafina mnie nie zapycha. Dziewczyny w wątkach z reguły podkreślają potencjalne zapychacze, a co właściwie zapycha, powinien ocenić właściciel skóry.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:47   #673
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Wiecie co, ja też używam iwostinu (emulsji spf40) i myślę że to ona jest sprawcą tylu zaskurników i grudek jakie mam na twarzy. Stosuje już ponad miesiąc Acnederm, ale nic nie dziala, a pewnie w tym jest zasługa tego filtra wrrrr chyba muszę poszukać czegoś innego, tylko problem jest z próbkami bo zawsze dostaje tylko vichy ktory mi zupelnie nie odpowiada. Chyba kupie w ciemno Lpr Dp
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:50   #674
kukuj1
Przyczajenie
 
Avatar kukuj1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Ja napisałam o tym co mówi teoria i wiele mądrych książek na ten temat... wiadomo wyjątki tworzą regułę...
A co do silikonów - są stosowane zwykle po to żeby ładnie się krem rozprowadzał, sprawiają, że skóra robi się mięciutka, tworzą na skórze taką warstwę, film, który w przeciwieństwie do parafiny i innych tłuszczy nie zatyka porów, bo nie zatrzymuje mówiąc najprościej jej "oddychania".
A gliceryna NAWILŻA - to jej główne działanie w kosmetykach. A co zabawne nie powinno się stosować kremów z jej dużą zawartością w zimie, żeby sobie buźki albo rączek nie odmrozić Można to porównać do wody
Pozdrowionka
__________________
Living is easy with eyes closed...
kukuj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:50   #675
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Ja patrze na reakcje mojej skóry,na kto.ra długo nie muszę czekać. Po jednym dniu (jak delikatniej zapycha to po dwóch dniach) widzę drobny defekt. Ale to potrafię poznać tylko na mojej skórze, od razu daje mi znać. Więc może wystarczy sie jej bacznie przygladać?
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:52   #676
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Cytat:
Napisane przez kukuj1 Pokaż wiadomość
Ja napisałam o tym co mówi teoria i wiele mądrych książek na ten temat... wiadomo wyjątki tworzą regułę...
A co do silikonów - są stosowane zwykle po to żeby ładnie się krem rozprowadzał, sprawiają, że skóra robi się mięciutka, tworzą na skórze taką warstwę, film, który w przeciwieństwie do parafiny i innych tłuszczy nie zatyka porów, bo nie zatrzymuje mówiąc najprościej jej "oddychania".
A gliceryna NAWILŻA - to jej główne działanie w kosmetykach. A co zabawne nie powinno się stosować kremów z jej dużą zawartością w zimie, żeby sobie buźki albo rączek nie odmrozić Można to porównać do wody
Pozdrowionka
Ooo... To ciekawe. Miałam krem z Avonu na zime do rąk a on był z dużą ilością gliceryny. To już wiem dlaczego nie był dla mnie dobry...
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:56   #677
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Cytat:
Napisane przez kukuj1 Pokaż wiadomość
Ja napisałam o tym co mówi teoria i wiele mądrych książek na ten temat... wiadomo wyjątki tworzą regułę...
A co do silikonów - są stosowane zwykle po to żeby ładnie się krem rozprowadzał, sprawiają, że skóra robi się mięciutka, tworzą na skórze taką warstwę, film, który w przeciwieństwie do parafiny i innych tłuszczy nie zatyka porów, bo nie zatrzymuje mówiąc najprościej jej "oddychania".
A gliceryna NAWILŻA - to jej główne działanie w kosmetykach. A co zabawne nie powinno się stosować kremów z jej dużą zawartością w zimie, żeby sobie buźki albo rączek nie odmrozić Można to porównać do wody
Pozdrowionka
Wiesz, na biochemii wiedza o składnikach kosmetycznych nie jest wiedzą tajemną, jest dostępny słownik skłądników kosmetycznych, poza tym znamy listy składników komedogennych, np. zerozits.
Ja oczywiście wiem, do czego służą silikony.
A informacja o w zawartości wody i gliceryny w kremie a problem niskich temperatur był wielokrotnie przez Basię na Biochemii Urody tłumaczony i wszelkie takie teorie zostały obalone (typu, że nie nalezy używać kremów nawilżających, tylko tłuste, bo Ci buzia zamarznie). Gliceryna w dużej ilości może przyczyniać się do wysuszania skóry.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 17:58   #678
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Cytat:
Napisane przez Svay Pokaż wiadomość
Kajol, a jak radzisz sobie z niespodziankami alergicznymi? Mam mniej więcej takie jak Ty, trochę wodne, czasami ropne, ale zawsze swędzące Jedyne, co do tej pory na mnie działa (i to też niestety tylko na swędzenie ) to fenistil, ale to, że przestaje swędzieć nie znaczy, że przestaje istnieć. Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie te alergiczne są wyjątkowi trwałe Co robisz, by się ich pozbyć?
Wybaczcie off topic, ale nie mogłam się powstrzymać...

ja staram się unikać przede wszystkim - łatwo powiedzieć... ale jak trochę się poobserwowałam- reakcje mojej skóry, to już wiem co mi szkodzi (to tak jak z zapychaniem). Pomaga na pewno wapno musujące pite przez kilka dni- łagodzi objawy. i krem z biodermy na podrażnienia- Sensibio Forte. U mnie sprawdza się znakomicie, choć na KWC jest jedno nieciekawa recenzja. Niestety ten krem może zapychać (,mnie zapycha ), ale stosowany góra przez dwa dni na noc nie robi szkód, a znacznie pomaga przy jakimś alergicznym wysypie. Żeby go trochę rozrzedzić, żeby nie był taki tłuścioch, to nanoszę odrobinkę tego kremu na twarz lekko spryskaną wodą termalną.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 18:05   #679
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Mi zdarzają się dziwne czerwone plamy albo wysypki, wówczas bardzo mi pomagała Loratadyna, lek odczulający, chyba nie jest na receptę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 18:12   #680
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Też biorę loratydynę na reakcje alergiczne dróg oddechowych. Równie dobry jest zyrtec, teraz juz dostepny bez recepty.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 18:30   #681
kukuj1
Przyczajenie
 
Avatar kukuj1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
wszelkie takie teorie zostały obalone (typu, że nie nalezy używać kremów nawilżających, tylko tłuste, bo Ci buzia zamarznie). Gliceryna w dużej ilości może przyczyniać się do wysuszania skóry.
Obalone, czy też nie ciężko opierać się na stwierdzeniu jednej czy dwóch osób... podczas gdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a wiele źródeł typowo naukowych podaje inaczej.
Kremy na bazie silikonów ciężko podciągnąć tylko pod natłuszczające, bo mają różne własności fizyko-chemiczne w zależności od budowy. I równie dobrze mogą być używane w nawilżających.
Gliceryna tak, tak... powyżej 30% działa wysuszająco i nie ma najmniejszych wątpliwości. Natomiast nie zgodzę się, że używanie kremu do rąk z dużą zawartością gliceryny w zimie jest dobrym rozwiązaniem... Oj nie.. Wiadomo żeby stworzyć emulsję potrzebne są składniki hydrofobowe i hydrofilowe i na zimę polecam w/o a nie o/w (a takie są zwykle glicerynowe)
__________________
Living is easy with eyes closed...
kukuj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 18:35   #682
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Cytat:
Obalone, czy też nie ciężko opierać się na stwierdzeniu jednej czy dwóch osób... podczas gdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a wiele źródeł typowo naukowych podaje inaczej.
Sprawa jest prosta - woda z kremów szybko wyparowuje z naszej skóry, więc dlatego nie musimy obawiać się stosowania kremów nawilżających zimą. To nie było oparte na stwierdzeniu jednej czy dwóch osób.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 18:36   #683
kukuj1
Przyczajenie
 
Avatar kukuj1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Tak tak Loratadyna super sprawa jeden z niewielu leków jaki mi pomaga, a znalazłam go przez przypadek kiedy nie miałam recepty na Claritinę w aptece polecono mi ten lek. Hih teraz przynajmniej nie muszę za każdym razem biegać do lekarza po receptę, bo jak się okazało te dwa leki mają ten sam skład ;D ;D ;D
__________________
Living is easy with eyes closed...
kukuj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 18:38   #684
kukuj1
Przyczajenie
 
Avatar kukuj1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

hmmm... woda przy -20 za zewnątrz szybko odparuje ... ciekawe ciekawe
__________________
Living is easy with eyes closed...
kukuj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 18:41   #685
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Cytat:
Napisane przez kukuj1 Pokaż wiadomość
hmmm... woda przy -20 za zewnątrz szybko odparuje ... ciekawe ciekawe
Przecież nie nakładam kremu na mrozie, tylko w domu, gdzie jest ciepło, i nie tuż przed wyjściem, tylko co najmniej pół godziny. Pomyśl dobrze, chyba że ty masz inne zwyczaje.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 18:49   #686
kukuj1
Przyczajenie
 
Avatar kukuj1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Oj nie denerwuj się to nie miało nikogo urazić i nie miałam takiego zamiaru. Jeśli tak się stało - przepraszam.
Po prostu rozbawiło mnie stwierdzenie "szybko" No i dla mnie 30 min to i tak troszkę mało jeśli chodzi o ostatnie lata mrozów jakie mamy i dlatego nie jestem zwolenniczką takich kremów zwłaszcza na łapki. Bo jesłi chodzi o twarz.... To większość z nas i tak nakłada jeszcze makijaż (podkłady, fluidy, pudry) to również chroni nasze buźki więc użyty krem ma mniejsze znaczenie.
__________________
Living is easy with eyes closed...
kukuj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 19:36   #687
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Z tego, co pamiętam, podawane było jakieś 15 minut na wyparowanie ze skóry wody z kremu. W końcu nie jest tam jej jakaś ogromna ilość.
Cytat:
Bo jesłi chodzi o twarz.... To większość z nas i tak nakłada jeszcze makijaż (podkłady, fluidy, pudry) to również chroni nasze buźki więc użyty krem ma mniejsze znaczenie.
Dokładnie, i o to chodzi. Ja i tak używam kremu ochronnego, bo po prostu czuję, że mniej wtedy skóra na twarzy mi marznie (wiem, to śmieszne, ale jednak - mam takie uczucie). Poza tym dobry filtr o gęstej konsystencji będzie na zimę w sam raz.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 19:11   #688
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Tak się właśnie zastanawiam... czy talk zapycha? wiem, że gryzie się z filtrami i że wogóle może być rakotwórczy (tak prznajmniej twierdzi dr. Różański) ale jest w większości pudrów, leków a nawet w kremie dla bobasów bubchen (a to ponoć porządna firma jeśli chodzi o składy) więc ciekawam czy może zapchać...
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:32   #689
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
Tak się właśnie zastanawiam... czy talk zapycha? wiem, że gryzie się z filtrami i że wogóle może być rakotwórczy (tak prznajmniej twierdzi dr. Różański) ale jest w większości pudrów, leków a nawet w kremie dla bobasów bubchen (a to ponoć porządna firma jeśli chodzi o składy) więc ciekawam czy może zapchać...
Hmmm...no nie wiem, Różański lubi dramatyzować. U niego 90% składnikow jest kancerogennych. Talk ma właściwości pochłaniające wilgoć, p/zapalne, ochronne. A czy zapycha? CHyba niezwykle rzadko, jeśłi już. Niemowlęta nie mają zaskórników na pupie, a są często obsypywane talkiem. Ja sama stosuje puder dla niemowląt po to aby nie mieć krostek po depilacji
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 14:32   #690
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Pytanie odnośnie skladu i zapychaczy

Cześc dziewczyny
Czy może któras z Was zna sie na składach kosmetyków czy zawierają zapychacze?
Jezeli tak to prosiłabym o ocene tych 2 kosmetyków pod tym właśnie kątem, bo ja jestem zielona
Z góry dziekuje

1. Thalgo, Controlamine, Ultra-Matte Moisturising Fluid (Fluid nawilżająco-matujący)
Skład: Aqua (Water), Cyclomethicone, Methylmethacrylate, Crosspolymer, Glycerin, Cocoglycerides, Propylene Glycol, Isodecyl Neopentanoate, Arctium Majus (Root Extract), Butyrospermum Parkii (Shea Butter Fruit), Sorbitan Sesquioleate, Citrus Grandis (Grapefruit Seed Extract), Zinc PCA, Algae (Extract), Phenoxyethanol, Triethanolamine, Palmitoyl Proline, Magnessium Palmitoyl Glutamate, Sodium Palmitoyl Sacrosinate, Parfum (Fragrance), Polysorbate 20, Carbomer, Cellulose Gum, Biotin, Metylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben.

2.Barwa, Siarkowa Moc, Antybakteryjny krem matujący
Składniki: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool.
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.