Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-09, 10:40   #3961
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, czy mogłabym napisać do którejś na priv, żeby doradziła mi taki zestaw dla "początkującego" użytkownika olejków i hydrolatów. Już się jakiś miesiąc zastanawiam i cięgle nie jestem pewna, co wybrać dla mojej skóry.
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 12:19   #3962
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Azalia1992 Pokaż wiadomość
Czy olej z nasion maliny jest dobry do używania zamiast filtrów?
filtra on na pewno nie zastąpi ale dodać możesz
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 12:50   #3963
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Interbeta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogłabym napisać do którejś na priv, żeby doradziła mi taki zestaw dla "początkującego" użytkownika olejków i hydrolatów. Już się jakiś miesiąc zastanawiam i cięgle nie jestem pewna, co wybrać dla mojej skóry.
Może to Ci się przyda:
http://siempre-la-belleza.blogspot.c...wy-za-50z.html
Moim zdaniem fajne zestawy. Tylko ja bym arganowego nie kupiła, bo mi trochę zapycha cerę i ogólnie nie widzę specjalnie działania tego olejku (pozytywnego). Jojoby nigdy nie próbowałam, to chyba zresztą raczej olejek do suchych cer.
Poza tym resztę półproduktów sama mam bądź planuje mieć.

Frakcję sojową bym dodała jeszcze i olej z tamanu - świetnie goi i wyciąga wypryski, nawet (a raczej zwłaszcza) te podskórne. Ale to do tłustych cer oczywiście

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-08-09 o 12:54
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 13:16   #3964
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Kwas hialuronowy
Mleczan sodu

Mocznik
Niacynamid
Olej z nasion herbaty
Olej ze słodkich migdałów organiczny
Masło shea
Wyciąg z aloesu 10x
Hydrolat z nasion słodkich migdałów
Ten zestaw początkowy dla cery problematycznej (zaskórniki, co jakiś czas podskórne krosty, nieraz skóra się przesusza) jest dobry na start? Czy coś zmienić... Lista pobrana z bloga Siempre la belleza. Może zamiast tego hydrolatu z migdałów wybrać ten z rumianku?


Edytowane przez Interbeta
Czas edycji: 2012-08-09 o 14:32
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 16:59   #3965
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Interbeto, jeśli masz cerę zaskórnikową, to lepiej zrezygnować z oleju z nasion herbaty (nie wiem, skąd blogerka ma dane, że jest to olej niekomedogenny). Uważałabym też z olejem migdałowym i masłem shea. Zajrzyj tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post35497128. Na początek polecam olej z czerwonych malin. Mocznik i mleczan sodu warto używać w połączeniu z kwasem mlekowym - na mocznik działa on stabilizująco (przeciwdziała jego hydrolizie), a w przypadku mleczanu sodu obniża pH.

Tutaj propozycja zestawu startowego z Mazideł.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 17:08
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:27   #3966
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
właśnie wybieram hydrolat.. używałyście może miętowego bułgarskiego z zsk?
Ja używałam i lubiłam go, zwłaszcza to chłodne, orzeźwiające odświeżenie buzi.
Idealny na lato
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:18   #3967
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witajcie.
Mam pytanie. Do niedawna używałam hydrolatu oczarowego z biochemii urody, ale wiem, że obecnie się on zmienił i zapach jest już inny. Która z firm (mazidła, zsk i inne) mają hydrolat oczarowy o identycznym zapachu i właściwościach jak ten stary z BU?
I drugie pytanie, jaki olej ma podobne działanie jak olej malinowy i jest polecany dla osób z tendencją do zapychania?
Pozdrawiam

I jeszcze jedno. Zamówiłam z e-naturalnie olej arganowy. Czy to normalne, że on śmierdzi?

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2012-08-11 o 17:20
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 10:26   #3968
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny czy wiecie może na czym polega różnica, że glukonolakton na mazidłach i zsk kosztuje 15zł/10g a np. w naturalisa i beautyever po 5zł za 50g? o_O
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 10:52   #3969
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wiecie może na czym polega różnica, że glukonolakton na mazidłach i zsk kosztuje 15zł/10g a np. w naturalisa i beautyever po 5zł za 50g? o_O
Też mnie to zastanawia. Podobnie jak cena hydrolatów. Kocham hydrolat z kocanki (nawet zapach!) oraz oczaru. Zamawiałam na BU ale cena i czas wysyłki mnie dobijają. Chcę więc przerzucić się na innych dostawców, np, mazidla, naturalis, ZSK i zastanawiam się, czy hydrolaty różnią się działaniem albo stężeniem, co usprawiedliwiałoby niższą cenę
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 11:20   #3970
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawia. Podobnie jak cena hydrolatów. Kocham hydrolat z kocanki (nawet zapach!) oraz oczaru. Zamawiałam na BU ale cena i czas wysyłki mnie dobijają. Chcę więc przerzucić się na innych dostawców, np, mazidla, naturalis, ZSK i zastanawiam się, czy hydrolaty różnią się działaniem albo stężeniem, co usprawiedliwiałoby niższą cenę
Ja widzę różnicę w działaniu oczaru i kocanki. Najbardziej mi służą z BU lub Mazideł (błyskawiczne ukojenie skóry etc.). Nie jestem zadowolona z tych hydrolatów z Naturalis lub ZSK.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 11:37   #3971
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Ja widzę różnicę w działaniu oczaru i kocanki. Najbardziej mi służą z BU lub Mazideł (błyskawiczne ukojenie skóry etc.). Nie jestem zadowolona z tych hydrolatów z Naturalis lub ZSK.
Dzięki, to podaruję sobie zamawianie z innych stron. Trudno, najwyżej trochę dopłacę, ale przynajmniej będę miała pewność że nie dostałam zapachowej wody
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 11:49   #3972
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dzięki, to podaruję sobie zamawianie z innych stron. Trudno, najwyżej trochę dopłacę, ale przynajmniej będę miała pewność że nie dostałam zapachowej wody
Z Mazideł i BU mają zapachy, a z ZSK i Naturalis mi się trafiły praktycznie bezzapachowe. Możesz próbować z tych sklepów - może akurat Tobie podpasują te hydrolaty. Zawsze się ktoś chętny na nie znajdzie na Targowisku

Ja się trzymam BU i Mazideł, bo lubię widzieć szybko efekty
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 12:47   #3973
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

moja cera nie wgląda ostatnio za fajnie, az patrzec na siebie nie mogę juz sama nie wiem co robic

mam nadzieje ze to przejsciowe...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 13:28   #3974
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
moja cera nie wgląda ostatnio za fajnie, az patrzec na siebie nie mogę juz sama nie wiem co robic

mam nadzieje ze to przejsciowe...
U mnie podobnie ;/ Chyba ma na to wpływ zmiana tabletek na trójfazowe i dużo stresu i mega przemęczenie

Staram się tylko używać olejów, ale jakoś żaden ostatnio nie może mnie zadowolić
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 13:37   #3975
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, mam nadzieję, że tak, jeśli nie to przepraszam Czy któraś z was mogłaby mi powiedziec czy jest to dobry olej arganowy? Oryginalny?

http://skarbymaroka.pl/olej-arganowy...ny-60-ml-.html

albo polecic cos w podobnej cenie? chce go stosowac na razie samodzielnie, na włosy i na twarz, dopiero mam zamiar zaczac się wdrażac w oleje Pozdrawiam
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 14:10   #3976
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, mam nadzieję, że tak, jeśli nie to przepraszam Czy któraś z was mogłaby mi powiedziec czy jest to dobry olej arganowy? Oryginalny?

http://skarbymaroka.pl/olej-arganowy...ny-60-ml-.html

albo polecic cos w podobnej cenie? chce go stosowac na razie samodzielnie, na włosy i na twarz, dopiero mam zamiar zaczac się wdrażac w oleje Pozdrawiam
wydaje mi się, że dobry, miałam kiedyś olejek arganowy z biochemiiurody i kosztował 10 zł za 15 ml, więc cena podobna ja byłam bardzo zadowolona
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 15:49   #3977
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
U mnie podobnie ;/ Chyba ma na to wpływ zmiana tabletek na trójfazowe i dużo stresu i mega przemęczenie

Staram się tylko używać olejów, ale jakoś żaden ostatnio nie może mnie zadowolić
mam nadzieje ze sie niedługo u nas polepszy

ja uzywam rybek dermogala
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 23:06   #3978
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno. Zamówiłam z e-naturalnie olej arganowy. Czy to normalne, że on śmierdzi?
Ja miałam argan z innego sklepu i "pachniał" jak zjełczały olej

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywam rybek dermogala
Może Twoja cera jest przekarmiona i potrzebuje bardziej dobrego nawilżenia niż natłuszczenia?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 07:47   #3979
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Witajcie.
Mam pytanie. Do niedawna używałam hydrolatu oczarowego z biochemii urody, ale wiem, że obecnie się on zmienił i zapach jest już inny. Która z firm (mazidła, zsk i inne) mają hydrolat oczarowy o identycznym zapachu i właściwościach jak ten stary z BU?
I drugie pytanie, jaki olej ma podobne działanie jak olej malinowy i jest polecany dla osób z tendencją do zapychania?
Pozdrawiam

I jeszcze jedno. Zamówiłam z e-naturalnie olej arganowy. Czy to normalne, że on śmierdzi?

Tak, jest normalne że olej arganowy brzydko pachnie. Chociaż zależy, bo są zwolennicy, którzy uważają, że pachnie kawą - ja tam nie zauważyłam. Przyznam, że na samej twarzy tego brzydkiego zapachu nie czuję jednak na włosach, bardzo mi przeszkadzał. Wczoraj nałożyłam go własnie pierwszy raz na włosy i nie mogłam znieść tego zapachu.

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, mam nadzieję, że tak, jeśli nie to przepraszam Czy któraś z was mogłaby mi powiedziec czy jest to dobry olej arganowy? Oryginalny?

http://skarbymaroka.pl/olej-arganowy...ny-60-ml-.html

albo polecic cos w podobnej cenie? chce go stosowac na razie samodzielnie, na włosy i na twarz, dopiero mam zamiar zaczac się wdrażac w oleje Pozdrawiam

Witaj,
nie zamawiałam nigdy w tym sklepie ale napisy są takie same jak na moim oleju. Moja siostra pracuje w salonie kosmetycznym, oni sprowadzają olej arganowy właśnie z Maroko, a cena: ja za 60 ml płaciłam 40,00 zł więc bardzo podobnie. Może sprawdź wiarygodność tego sklepu w sieci? Niestety nic więcej nie pomogę.

Jeśli chodzi o oleje do włosów to bardzo polecam kokosowy, zależy jakie efekty chcesz uzyskać. Ja mam włosy długie, puszące się i bardzo mi ten olej pomógł. Niestety skończył się a raczej miałam jeszcze odrobinę ale od tego ciepła, choć trzymałam go w szafie zepsuł się, więc najlepiej trzymać w lodówce. Jeśli masz problem z rozczesywaniem, jak najbardziej polecam olej kokosowy, nie tylko na twarz ale i ciało
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 09:58   #3980
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja miałam argan z innego sklepu i "pachniał" jak zjełczały olej



Może Twoja cera jest przekarmiona i potrzebuje bardziej dobrego nawilżenia niż natłuszczenia?
moj argan nie pachnie za bardzo



hmm moze racja a polecasz cos?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 11:06   #3981
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Przyszło zamówienie. Całość przepięknie opakowana na prezent + próbeczki. Cieszę się bardzo i już nie mogę się doczekać testowania. Ciekawa jestem czy będą te produkty coś działać.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 17:23   #3982
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
hmm moze racja a polecasz cos?
Ja ostatnio przekarmiłam skórę pantenolem.
Więc zastosowałam:
- maseczkę z glinki (za każdym razem inna) i hydrolatu
- na noc papka z Jadwigi
- na dzień nawilżający kremik Hipp
Od razu lepiej
Właśnie jestem na etapie "odpychania" sobie skóry, ale jest coraz ładniej
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 20:09   #3983
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio przekarmiłam skórę pantenolem.
Więc zastosowałam:
- maseczkę z glinki (za każdym razem inna) i hydrolatu
- na noc papka z Jadwigi
- na dzień nawilżający kremik Hipp
Od razu lepiej
Właśnie jestem na etapie "odpychania" sobie skóry, ale jest coraz ładniej
dzieki
musze zakupc glinki, najlepiej wspominam chyba czerwoną
szkoda ze nie da sie papki kupic stacjonarnie ;(

a co do pantenolu to mam pytanie bo musze go zuzyc bo data waznosci gon, to moge go dodawac do olejów i to kłaśc na twarz?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 20:18   #3984
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Chyba i ja kupię niedługo ten krem Hipp

Używam co jakiś czas kremu na pierwsze zmarszczki na noc z serii AA Technologia Wieku i niby jest ok, ale i tak mam ciągle wrażenie, że tylko oleje i witamina C dają radę. Do tego robią mi się wypryski na policzkach - o zgrozo! Może podkład Rimmel MP mnie zaczyna zapychać

Teraz używam HA z kroplą hydromanilu lub NMF i z 4 kroplami oleju (arbuz, czarnuszka, konopny, malina - w różnych kombinacjach). Wchłania się pięknie do matu i wcale skóra mi się szybciej nie przetłuszcza w ciągu dnia.

Mnie ostatnio ratowała spirulina z glinką, ale teraz widzę, że już nie dają rady Chyba wreszcie popróbuję mocznika do nawilżania i innych składników.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a co do pantenolu to mam pytanie bo musze go zuzyc bo data waznosci gon, to moge go dodawac do olejów i to kłaśc na twarz?
Jak najbardziej możesz Ja stosowałam głównie do włosów, a teraz do twarzy, co 2-3 dzień.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 20:49   #3985
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość


Jak najbardziej możesz Ja stosowałam głównie do włosów, a teraz do twarzy, co 2-3 dzień.
o bardzo dziekuję za odp

a panthenol wymiesza się z olejem, cz ta mieszanka bedzie 'dwufazowa' ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 21:44   #3986
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dzieki
musze zakupc glinki, najlepiej wspominam chyba czerwoną
szkoda ze nie da sie papki kupic stacjonarnie ;(

a co do pantenolu to mam pytanie bo musze go zuzyc bo data waznosci gon, to moge go dodawac do olejów i to kłaśc na twarz?
A ja lubię białą
Jeszcze mi tylko zielonej brakuje, więc zrobię zapas w ZSK.

Ja osobiście nic do pantenolu nie dodaję.
Mój zawiera wosk i parafinę i już sama obecność tych zapychaczy mi wystarczy
Więcej nie zniosę

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Chyba i ja kupię niedługo ten krem Hipp

Używam co jakiś czas kremu na pierwsze zmarszczki na noc z serii AA Technologia Wieku i niby jest ok, ale i tak mam ciągle wrażenie, że tylko oleje i witamina C dają radę. Do tego robią mi się wypryski na policzkach - o zgrozo! Może podkład Rimmel MP mnie zaczyna zapychać

Teraz używam HA z kroplą hydromanilu lub NMF i z 4 kroplami oleju (arbuz, czarnuszka, konopny, malina - w różnych kombinacjach). Wchłania się pięknie do matu i wcale skóra mi się szybciej nie przetłuszcza w ciągu dnia.

Mnie ostatnio ratowała spirulina z glinką, ale teraz widzę, że już nie dają rady Chyba wreszcie popróbuję mocznika do nawilżania i innych składników.
Ten Hipp jest dostępny na Allegro bo w sklepach dostać go niepodobna
I to jedyny krem, którego z powodzeniem używam już 4 miesiąc i skóra się nie buntuje, więc alleluja

Spirulinę też posiadam i mieszam ją z glinką białą bo zapachu glona nie jestem w stanie wytrzymać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 22:19   #3987
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A ja lubię białą
Jeszcze mi tylko zielonej brakuje, więc zrobię zapas w ZSK.

Ja osobiście nic do pantenolu nie dodaję.
Mój zawiera wosk i parafinę i już sama obecność tych zapychaczy mi wystarczy
Więcej nie zniosę

no biała tez fajna

oo a skąd masz taki panthenol z tymi dodatkami?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 22:46   #3988
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
oo a skąd masz taki panthenol z tymi dodatkami?
Z apteki
Pani farmaceutka poleciła mi smarować nim twarz raz dziennie przez 10 dni w celu nawilżenia skóry i zmiękczenia jej.
Ale widzę, że codziennie nie mogę bo się zapcham tymi dobrociami

Mam ten: http://www.domzdrowia.pl/30905,panth...ray-130-g.html
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-08-13 o 22:47
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 07:15   #3989
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja mam glinkę zieloną w paście, kupiłam ją pod wpływem opinii znalezionych w sieci. Wczoraj pierwszy raz ją nałożyłam i narazie pierwsze efekty ok. Właśnie przed chwilą czytałam na jej temat opinie na KWC i ma bardzo dobre https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-zielonej.html

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Dziewczyny a jaki krem polecacie do cery mieszanej? Coś naturalnego mnie interesuje.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 08:31   #3990
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Z apteki
Pani farmaceutka poleciła mi smarować nim twarz raz dziennie przez 10 dni w celu nawilżenia skóry i zmiękczenia jej.
Ale widzę, że codziennie nie mogę bo się zapcham tymi dobrociami

Mam ten: http://www.domzdrowia.pl/30905,panth...ray-130-g.html
Ja d-panthenol z ZSK dodaje do peelingu z korundem, na włosy, czasem do masek bardziej nawilżających ale na takie codzienne używanie wydaje się być zbyt obfity. Może warto go wymiennie stosować z HA z olejami?
Ogólnie to nawilżenie to dla mnie też ciężki temat. Ostatnio miałam przesusz policzków i nałożyłam na twarz krem witaminowy Ziaji z kwasem HA no i.. nic się nie stało a przesusz przeminął
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.