Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 13:54   #4201
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Gayenka - cóż za nowy avatar
No ktoś mi pokazał takie cuda
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 13:59   #4202
eternity6
Raczkowanie
 
Avatar eternity6
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A gdzie dają dużo próbek ?
Zamawiałam póki co dwa razy na kwotę ok 100zł, ale za każdy razem dostałam po 6 próbek- "odlewek" w słoiczkach w Skarbiec Natury.
Poza tym tak przy okazji sklep online Farmony zalewa próbkami, nawet do 10 przy jednym zamówieniu. Nie wiem, może miałam szczęście

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dlaczego w każdym poście na początku masz nazwę tej firmy kosmetycznej?
Tak dla porządku, aby mi się szukało lepiej, bo jak ktoś pisze na przykład o jakimś kremie już któryś raz i zaglądam na forum to zawsze muszę szukać jaki to krem i jaka firma we wcześniejszych postach Ale jeśli takie oznaczenia nie pasuje to już nie będę
eternity6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 14:01   #4203
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez eternity6 Pokaż wiadomość
Zamawiałam póki co dwa razy na kwotę ok 100zł, ale za każdy razem dostałam po 6 próbek- "odlewek" w słoiczkach w Skarbiec Natury.
Poza tym tak przy okazji sklep online Farmony zalewa próbkami, nawet do 10 przy jednym zamówieniu. Nie wiem, może miałam szczęście

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------


Tak dla porządku, aby mi się szukało lepiej, bo jak ktoś pisze na przykład o jakimś kremie już któryś raz i zaglądam na forum to zawsze muszę szukać jaki to krem i jaka firma we wcześniejszych postach Ale jeśli takie oznaczenia nie pasuje to już nie będę
No tak, skarbiec natury to potrafi rozpieszczać. I te ciągłe promocje, co jakiś czas je przeglądam i wykupiłabym pół asortymentu
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 14:08   #4204
eternity6
Raczkowanie
 
Avatar eternity6
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
No tak, skarbiec natury to potrafi rozpieszczać. I te ciągłe promocje, co jakiś czas je przeglądam i wykupiłabym pół asortymentu
znam ten ból.. moja przechowywalnia ma milion pozycji... nawet już w skrajnej desperacji zapytałam o jakiś rabacik urodzinowy.. ale niestety zaproponowali 4%
eternity6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 14:14   #4205
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
No ktoś mi pokazał takie cuda



Po dłuższym używaniu masła z kawiorem love2mix stwierdzam, że super działa niepozorne takie - ma się wrażenie, że niewiele zdziała na dłuższą metę, a jednak nawet po 3 dniach po użyciu czuję gładkość skóry bedącą efektem jego użycia. Naprawdę fajne.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 14:14   #4206
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez eternity6 Pokaż wiadomość


Tak dla porządku, aby mi się szukało lepiej, bo jak ktoś pisze na przykład o jakimś kremie już któryś raz i zaglądam na forum to zawsze muszę szukać jaki to krem i jaka firma we wcześniejszych postach Ale jeśli takie oznaczenia nie pasuje to już nie będę
Ja mam w komputerze plik do którego sobie kopiuję po prostu. Nie muszę szukać na forum, tylko wklejam sobie i mam zestawienie
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 14:18   #4207
eternity6
Raczkowanie
 
Avatar eternity6
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja mam w komputerze plik do którego sobie kopiuję po prostu. Nie muszę szukać na forum, tylko wklejam sobie i mam zestawienie
ooo rzeczywiście, dziękuję za przypomnienie mam już taki plik ze składami kosmetyków
eternity6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 14:54   #4208
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny, ale was wzięło na zmianę avatarów.
A ja się przypominam z moim pytaniem o blizny pod pachami.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:27   #4209
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale was wzięło na zmianę avatarów.
A ja się przypominam z moim pytaniem o blizny pod pachami.
Chyba każda kobieta ma takie naturalne linie pod pachami, czy nie A może Ci się zrobiły rozstępy? Ja szczerze mówiąc nie widzę sensu jakiegoś szczególnego dbania o tą strefę, zawsze tam objeżdżam tym samym co do ciała albo biustu, czymś na rozstępy tym bardziej można. Blizny już zostaną na zawsze, mozna jedynie dbać, aby były mniej widoczne. Może coś by doradziły nasze dziewczyny w stanie błogosławionym, bo na pewno są na czasie z produktami. Zapuść włosy
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:53   #4210
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chyba każda kobieta ma takie naturalne linie pod pachami, czy nie A może Ci się zrobiły rozstępy? Ja szczerze mówiąc nie widzę sensu jakiegoś szczególnego dbania o tą strefę, zawsze tam objeżdżam tym samym co do ciała albo biustu, czymś na rozstępy tym bardziej można. Blizny już zostaną na zawsze, mozna jedynie dbać, aby były mniej widoczne. Może coś by doradziły nasze dziewczyny w stanie błogosławionym, bo na pewno są na czasie z produktami. Zapuść włosy
A wiesz, że ostatnio stwierdziłam, że z włosami wygląda to o niebo lepiej Mnie po prostu wkurza, że jak podnoszę rękę to takie brzydkie to jest, moje koleżanki tak nie mają.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 16:22   #4211
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
zajuś ja już tak zeszłej zimy zaczęłam robić, dodaję też taką zemulgowaną żelem oliwkę do kąpieli woda miękka, niewysuszająca... ja akurat używam żelu hipp, a oliwki to różnie - babydream dla mam, hipp dla dzieciaków, albo co tam mi się nawinie: jojoba, migdał... zastanawiam się nawet, żeby właśnie tak kąpać w przyszłości mojego maluszka

a teraz pytanie za 100 punktów: chcę sobie ukręcić jakieś masło przeciwko rozstępom. myślałam o tym, żeby zmieszać masło shea, kakaowe, ewentualnie trochę kokosa, i do tego domieszać olej z dzikiej róży i np. jojoba czy migdał, w razie jak by to jeszcze za gęste było... no i właśnie pytanie - jak mniej więcej dobrać proporcje? czy może z czegoś zrezygnować? nie chcę, żeby to było takie "twarde" jak samo shea, ani takie lejące jak sam olej... coś pomiędzy. zapewne będę na początek kombinować z proporcjami na małych porcjach, ale może jakieś propozycje wyjściowe macie z doświadczenia?
Fajnie jest wszystkie masełka roztopić ,potem schładzać w kąpieli z lodem i miksować mikserem aż zgęstnieje,konsytencja staje się puszysta taki mus i proponuję dodać więcej olejków eterycznych jeżeli na rozstępy ma być np: jałowcowy,cedrowy itd.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie tez się nie wydaje, żebyś łamała regulamin forum, ale kiedyś zbytnio się rozgadałyśmy na temat kwasów i potem czułyśmy oddech moda przez parę tygodni

Czekam z niecierpliwością




Daj znać jak się spisuje Happy, uwielbiam Cooling, ale już myślę, w co zainwestować kolejnym razem.



Kojarzę, że Sicilia zachwalaa maseczkę glikolową

No co Ty mówisz, jesteś pewna



Nie dość, że piekna, to jeszcze odważna Wątek trwa już 3 rok, a większość z nas nadal nie wie, która jak wygląda



Jeśli konsystencja ma być łatwa w nakładaniu, to masła stałe nie więcej niż 40%, tak mi się przynajmniej wydaje, z tego co pamiętam, kręciłam już dawno temu. Ale powiem Ci szczerze, że takie masło może nie być wystarczające dla skóry, warto na zmianę stosować nawilżacze, albo oprzeć skład nie tylko na olejach, ale i humektantach i różnych substancjach aktywnych.
Dziękuję na forum mineralnym było normą że na Avatarze były nasze twarze i zdjęcia makijarzy mineralnych prawie wszystkie wrzucały

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Używałam di tej pory:
1.Ziajamed- żel do cery trądzikowej(nie było tam żadnych SLS ani innych rzeczy), potrzebowałam po nim nawilżenia
2.mydło Aleppo- 50%, strasznie mnie podrażniło, naczynka sie uaktywniły, do tego wyszly mi suche placki na policzkach, pozatym nie wiem czy przypadkiem nie zapycha mnie olej z oliwek które to mydło posiada(nie wiem czy to mo zliwe w ogóle), mozliwe też ze zaczęłam od zbyt wysokiego stężenia
3.Fitomed żel do mycia cery tłustej- zbytnio mnie przesusza
4.Pharmaceris-pianka myjąca Puri sensilium- chyba czuję po niej najmniejsze napięcie twarzy w porównaniu do tych wszystkich specyfików.Mimo wszystko potrzebuję jednak potem nawilżenia.

Myślałam o metodzie OCM- ale zniechęca mnie moja naczykowa cera, poza tym niektóre dziewczyny pisały,że wyskakują im potem tzw. ''gule'', do których ja też mam skłonnosć.Wiadomo że mozna by bylo tą metodę nieco zmodyfikować- nie uzywac cieplego recznika, nie trzeć, ale mam obawy.
A jeśli mozna spytac to czym myjesz buzie i nawilżasz?
Ja po męczeniu twarzy czymś do mycia uzywam jeszcze hydrolatu z kwiatu pomaranczy,ale nie nawilża nic a nic
Chyba mam podobną cerę,wrażliwa ,naczynka,mieszana,w strefie T łój i zaskórniki a na policzkach przy złej pielęgnacji liszaje z przesuszu no i pierwsze zmarszczki

Jak dla mnie wszystkie te kosmetyki za bardzo ukierunkowane na wysusz.
Myślę że naprawdę powinnaś poszukac delikatnej pielęgnacji takiej która przyniesie równowagę cerze bez przeskoków wysuszamy bo wysyp-nawilżamy i natłuszczamy bo przesusz.

Napiszę co u mnie i u koleżanek które mają podobną cerę się sprawdziło:
-hydrolat z rózy bułgarskiej z ZSK
-jak nakombinuję i mam podrażnioną cerę to zawsze ratunek przynosi mi
krem z morelą i dziką różą John Masters Organics i serum z wit.C tej samej firmy
-do mycia delikatny płyn miceralny(robię sama)
-na zimę bardzo polecam Soothing Base z Phenome na poprzedniej stronie padła ta propozycja i ja ją potwierdzam w 100%-nawilża,jest lekka,koi i niweluje zaczerwienienia ,niezbędnik na zimę dla mieszanych naczynkowców
-no i glinka do oczyszczania strefy T ,ja lubię te rosyjskie

i najważniejsza zasada nie wszystko na raz i nie drastycznie,ja jak miałam wysyp przesadzałam z kwasami za chwile były podrażnienia i wysusz i tak w kółko już nie kombinuję
Dziewczyny dały Ci super rady np: że czasami cera musi odpocząć i lepiej dlelikatnie ją oczyścic i dać na noc spokój,skórę też można przekarmić

Edytowane przez EmilaDz78
Czas edycji: 2013-01-30 o 16:28
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 16:37   #4212
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość

Myślałam o metodzie OCM- ale zniechęca mnie moja naczykowa cera, poza tym niektóre dziewczyny pisały,że wyskakują im potem tzw. ''gule'', do których ja też mam skłonnosć.Wiadomo że mozna by bylo tą metodę nieco zmodyfikować- nie uzywac cieplego recznika, nie trzeć, ale mam obawy.
A jeśli mozna spytac to czym myjesz buzie i nawilżasz?
Ja po męczeniu twarzy czymś do mycia uzywam jeszcze hydrolatu z kwiatu pomaranczy,ale nie nawilża nic a nic
ja się wypowiem, bo na stare lata OCMu mi się zachciało tóż ja mam skórę cienką wrażliwą naczynkową i dojrzałą, suchą. Ponadto w obszarze nosa i brody lubiącą się płytko zanieczyszczać. I od dłuższego czasu rano używam olejku (Joik - to gotowa mieszanka) i szmatki balm balm i bardzo dobrze moja skóra to znosi. Pory są lepiej oczyszczone niż po glince. Tzn. może nie dosłownie - bo glinka bardzo dobrze oczyszcza, ale jednocześnie wysusza napędzając produkcję także glinką doczyszczam się tylko 1-2x w tyg.
Taka mieszanka nie szkodzi mojej skórze. Wieczorem zmywam się micelem (nienaturalnym) i jeszcze pod prysznicem mydłem (Lawendowa farma) a po mydle hydrolat do tego jeszcze maska oczyszczająca (z peelingiem) raz na jakiś czas.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:51   #4213
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

muszę Wam powiedzieć, że zakochałam się w piance do mycia Organic Therapy - jest niezwykle delikatna, oczyszcza nie pozostawiając przesuszonej skóry. Razem z tonikiem i serum tworzą obecnie u mnie trio podstawowej pielęgnacji twarzy.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 18:08   #4214
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
muszę Wam powiedzieć, że zakochałam się w piance do mycia Organic Therapy - jest niezwykle delikatna, oczyszcza nie pozostawiając przesuszonej skóry. Razem z tonikiem i serum tworzą obecnie u mnie trio podstawowej pielęgnacji twarzy.
Sama czaję się na tą piankę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 18:46   #4215
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
muszę Wam powiedzieć, że zakochałam się w piance do mycia Organic Therapy - jest niezwykle delikatna, oczyszcza nie pozostawiając przesuszonej skóry. Razem z tonikiem i serum tworzą obecnie u mnie trio podstawowej pielęgnacji twarzy.
Widziałam skład pianki i mi się spodobał A tonik który Agusia?

ps. serum dostałam w spadku po Kotwilce i pokochałam
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 19:15   #4216
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Fajnie jest wszystkie masełka roztopić ,potem schładzać w kąpieli z lodem i miksować mikserem aż zgęstnieje,konsytencja staje się puszysta taki mus i proponuję dodać więcej olejków eterycznych jeżeli na rozstępy ma być np: jałowcowy,cedrowy itd.



Dziękuję na forum mineralnym było normą że na Avatarze były nasze twarze i zdjęcia makijarzy mineralnych prawie wszystkie wrzucały



Chyba mam podobną cerę,wrażliwa ,naczynka,mieszana,w strefie T łój i zaskórniki a na policzkach przy złej pielęgnacji liszaje z przesuszu no i pierwsze zmarszczki

Jak dla mnie wszystkie te kosmetyki za bardzo ukierunkowane na wysusz.
Myślę że naprawdę powinnaś poszukac delikatnej pielęgnacji takiej która przyniesie równowagę cerze bez przeskoków wysuszamy bo wysyp-nawilżamy i natłuszczamy bo przesusz.

Napiszę co u mnie i u koleżanek które mają podobną cerę się sprawdziło:
-hydrolat z rózy bułgarskiej z ZSK
-jak nakombinuję i mam podrażnioną cerę to zawsze ratunek przynosi mi
krem z morelą i dziką różą John Masters Organics i serum z wit.C tej samej firmy
-do mycia delikatny płyn miceralny(robię sama)
-na zimę bardzo polecam Soothing Base z Phenome na poprzedniej stronie padła ta propozycja i ja ją potwierdzam w 100%-nawilża,jest lekka,koi i niweluje zaczerwienienia ,niezbędnik na zimę dla mieszanych naczynkowców
-no i glinka do oczyszczania strefy T ,ja lubię te rosyjskie

i najważniejsza zasada nie wszystko na raz i nie drastycznie,ja jak miałam wysyp przesadzałam z kwasami za chwile były podrażnienia i wysusz i tak w kółko już nie kombinuję
Dziewczyny dały Ci super rady np: że czasami cera musi odpocząć i lepiej dlelikatnie ją oczyścic i dać na noc spokój,skórę też można przekarmić
Czy micel robisz sama z przepisu z BU?A polecasz coś z niższej półki cenowej niż Phenome?

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja się wypowiem, bo na stare lata OCMu mi się zachciało tóż ja mam skórę cienką wrażliwą naczynkową i dojrzałą, suchą. Ponadto w obszarze nosa i brody lubiącą się płytko zanieczyszczać. I od dłuższego czasu rano używam olejku (Joik - to gotowa mieszanka) i szmatki balm balm i bardzo dobrze moja skóra to znosi. Pory są lepiej oczyszczone niż po glince. Tzn. może nie dosłownie - bo glinka bardzo dobrze oczyszcza, ale jednocześnie wysusza napędzając produkcję także glinką doczyszczam się tylko 1-2x w tyg.
Taka mieszanka nie szkodzi mojej skórze. Wieczorem zmywam się micelem (nienaturalnym) i jeszcze pod prysznicem mydłem (Lawendowa farma) a po mydle hydrolat do tego jeszcze maska oczyszczająca (z peelingiem) raz na jakiś czas.
Widocznie należysz do osób którym OCM służy.Ale naczytalam sie tyle sprzecznych opinii,że na razie sam sobie spokój z tym, zwłaszcza że ''gule'' są niemiłosiernie trudne do zagojenia i blizny potem siedzą i siedza
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 19:38   #4217
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

widziałyscie to cudo na końcówki?????
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...age-serum.html
może w końcu jakas naturalna pomoc dla suchych końców?
Chyba poszukam i kupię koleżance....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 19:43   #4218
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
widziałyscie to cudo na końcówki?????
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...age-serum.html
może w końcu jakas naturalna pomoc dla suchych końców?
Chyba poszukam i kupię koleżance....
Nie wiem czy te produkty nie są organiczne tylko z nazwy.. Ale jakiś czas temu sama szukałam tego serum z ciekawości i nie znalazłam niestety

Składy serii arganowej ( porównywane z podobną serią innej marki )
http://myhairdontcare.blogspot.com/2...an-oil-vs.html
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2013-01-30 o 19:49
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 19:54   #4219
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Widziałam skład pianki i mi się spodobał A tonik który Agusia?

ps. serum dostałam w spadku po Kotwilce i pokochałam
serum też kocham, choć trochę lepkie jest, to wynagradza mi to fakt, że czyni cuda z moją skórą. a tonik też organic therapy [KLIK]. uwielbiam całą serię - scrab od Anulki też był dobry. w ogóle za tą serię nie skreśliłam kompletnie ruskich. bo po trefnych szamponach natura siberica nie chciało mi się już nic testować... jeszcze będę chciała roll-on pod oczy spróbować i maseczki

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sama czaję się na tą piankę
warto spróbować. wydaje się, że będzie też wydajną. w styczniu zużyłam niecałą 1/4, tyle że klika dni spędziłam u rodziców bez pianki

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
widziałyscie to cudo na końcówki?????
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...age-serum.html
może w końcu jakas naturalna pomoc dla suchych końców?
Chyba poszukam i kupię koleżance....
fajne, trza spróbować. tylko ciekawe czy ten kokos w składzie by mnie nie spuszył?
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 19:59   #4220
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
serum też kocham, choć trochę lepkie jest, to wynagradza mi to fakt, że czyni cuda z moją skórą. a tonik też organic therapy [KLIK]. uwielbiam całą serię - scrab od Anulki też był dobry. w ogóle za tą serię nie skreśliłam kompletnie ruskich. bo po trefnych szamponach natura siberica nie chciało mi się już nic testować... jeszcze będę chciała roll-on pod oczy spróbować i maseczki



fajne, trza spróbować. tylko ciekawe czy ten kokos w składzie by mnie nie spuszył?
Maska nawilżająca sądząc po składzie mnie zapcha ale oczyszczająca wygląda ok, więc może się skuszę dziękuję za linka
Mi szampony NS na szczęście podeszły całkiem, choć chyba wolę alverde
Ooo na scrub też się czaję! Który miałaś?

Jeśli w ogóle to serum ma kokoska w składzie..
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 20:08   #4221
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Claire91
Micel chyba robię z przepisu ze Zrób Sobie Krem ale i tak go modyfikuje,np: teraz miałam zanieczyszczoną twarz i rozszerzone pory więc dodałam 30 kropel kwasu mlekowego,następny zrobię już bez niego
Spokojnie znajdziesz coś fajnego w rozsądnej cenie wśród rosyjskich kosmetyków na kalinie i bioarpie,wypróbowałam sporo tych kosmetyków i są niezłe sama czaję się na jakiś lekki kremik na lato,ale nic konkretnego Tobie nie polecę bo do twarzy to tylko używałam serum babuszki Agafii 50+(fajne ale używam 2 r. w tyg.) i rewelacyjne jest Północne Mydło Detox z Natury Siberica-do oczyszczania twarzy.
Jeżeli chcesz obejrzeć jakieś recenzje to polecam jeden z moich ulubionych blogów-
http://megilounge.blogspot.it/2012/0...-kosmetyki.htm

Edytowane przez EmilaDz78
Czas edycji: 2013-01-30 o 20:13
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 20:11   #4222
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no popatrz
a ich róży (różów? ) próbowałaś?
rurzuf nie miałam i nie zamierzam kupować bo są sypkie...
nie żebym sie mądralowała ...ale jakby Cię przypadkiem podkłady zainteresowały to mógłby Ci podpasować np golden light (to cieplutki, "opalony" kolorek podobny do soft golda, którego używasz )
ps. fajna żyrafka

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam całe opakowanie tego serum Jeszcze nie otwierane, ale po Twojej pierwszej opinii jestem pomyślnie nastawiona. No zobaczymy
po dobrej cenie też kupiłabym całe opakowanie ....myślę, że sprawdzi sie u nas bezkremowców...testowałam je w mocne mrozy dlatego jego ocena mogłabyć zaniżona...myślę, że latem ma szansę wystarczyć tylko tonik i to serum
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 20:18   #4223
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Maska nawilżająca sądząc po składzie mnie zapcha ale oczyszczająca wygląda ok, więc może się skuszę dziękuję za linka
Mi szampony NS na szczęście podeszły całkiem, choć chyba wolę alverde
Ooo na scrub też się czaję! Który miałaś?

Jeśli w ogóle to serum ma kokoska w składzie..
o oczyszczającej myślałam, patrzyłam zgodnie z tym schematem dla Organic Therapy dla tłustej i mieszanej co jest na bioarpie [KLIK]. ogólnie tam do mieszanej polecają jeszcze antyutleniający krem do twarzy przeciw pierwszym zmarszczkom z organicznym ekstraktem zielonej herbaty, ale boję się oliwy z oliwek w składzie. A scrub od Anulki miałam próbkę. chyba ten złoty
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 20:24   #4224
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
o oczyszczającej myślałam, patrzyłam zgodnie z tym schematem dla Organic Therapy dla tłustej i mieszanej co jest na bioarpie [KLIK]. ogólnie tam do mieszanej polecają jeszcze antyutleniający krem do twarzy przeciw pierwszym zmarszczkom z organicznym ekstraktem zielonej herbaty, ale boję się oliwy z oliwek w składzie. A scrub od Anulki miałam próbkę. chyba ten złoty
O dziękuję za linka Krem odpada, ma trójglicerydy, więc cery problematyczne raczej nie będą zadowolone. Ale reszta ciekawa, nie ukrywam, że bardzo podobają mi się ich opakowania
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 20:57   #4225
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
rurzuf nie miałam i nie zamierzam kupować bo są sypkie...
nie żebym sie mądralowała ...ale jakby Cię przypadkiem podkłady zainteresowały to mógłby Ci podpasować np golden light (to cieplutki, "opalony" kolorek podobny do soft golda, którego używasz )
ps. fajna żyrafka
dziękuję
mam golden light w formule matującej
dzięki, że o mnie pomyślałaś
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy te produkty nie są organiczne tylko z nazwy.. Ale jakiś czas temu sama szukałam tego serum z ciekawości i nie znalazłam niestety

Składy serii arganowej ( porównywane z podobną serią innej marki )
http://myhairdontcare.blogspot.com/2...an-oil-vs.html
myślisz???
a to dziady niemyte
ja też nie znalazłam składu.
nazwa kojarzy mi się z firmą organix cosmetics i nawet myślałam w pierwszym momencie, że to właśnie ich produkt.


Aga - tak, miałaś próbkę złotego scrubu do twarzy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 21:08   #4226
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dziękuję
mam golden light w formule matującej
dzięki, że o mnie pomyślałaś
a powiedz...dobrze strzeliłam z kolorem?
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 21:13   #4227
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
a powiedz...dobrze strzeliłam z kolorem?
idealnie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 21:23   #4228
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
serum też kocham, choć trochę lepkie jest, to wynagradza mi to fakt, że czyni cuda z moją skórą. a tonik też organic therapy [KLIK]. uwielbiam całą serię - scrab od Anulki też był dobry. w ogóle za tą serię nie skreśliłam kompletnie ruskich. bo po trefnych szamponach natura siberica nie chciało mi się już nic testować... jeszcze będę chciała roll-on pod oczy spróbować i maseczki

warto spróbować. wydaje się, że będzie też wydajną. w styczniu zużyłam niecałą 1/4, tyle że klika dni spędziłam u rodziców bez pianki
Mam malutką próbeczkę tego serum, niedługo przetestuję

Co do pianki, to trochę obawiam się tego olejku zdaje się wiesiołkowego? na drugim miejscu w składzie i ma sporo detergentów, z drugiej jednak strony mam dobre doświadczenia po kapsułkach Gal, cera naprawdę ładnie po tym olejku wygląda, jest taka zwarta. Ech... chyba niebawem się skuszę, bo moja cera uraczyła się pianką tylko raz w życiu, to było Oriflame, skład fatalny: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ia-twarzy.html , ale bardzo dobrze ją wspominam, Może właśnie dlatego, że była to pianka Dokładnie tak samo bym opisała jej działanie jak Ty OT .

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
po dobrej cenie też kupiłabym całe opakowanie ....myślę, że sprawdzi sie u nas bezkremowców...testowałam je w mocne mrozy dlatego jego ocena mogłabyć zaniżona...myślę, że latem ma szansę wystarczyć tylko tonik i to serum
No ja wlaśnie kupiłam jeszcze w zeszłym roku, chyba 50, a może 70% obniżki było na niego.

Rozumiem, ja właśnie czegoś takiego szukam, co mi się wchłonie do matu, nie obciąży cery i jej nie ściągnie. Pewnie na wiosnę zacznę używać. Liczę na niego w każdym razie.

Donoszę, że właśnie zaaplikowałam na mgiełkę Phenome żel HA i to chyba nie był dobry pomysł Rzeczywiscie podrażniło i to dość mocno mnie zapiekły policzki, zrobiły się czerwone, całe szczęscie to trwało tylko kilka minut, po minucie już zaczęło łagodnieć. No ładnie, ciekawe czym mnie jeszcze zaskoczy ta mgiełka, z czym polecacie nie łączyć?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 21:24   #4229
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

popelnilam male zamowienie na kalinie
pojawila sie nowosc olejek lopianowy z papryczka na porost wlosow wiec nie moglam sie mu oprzec i od razu kupilam 2 sztuki
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 21:26   #4230
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Anula a Ciebie ten krem z ZSK nie podrażnia? bo ja sobie dziś o nim przypomniałam i próbując go wymęczyć nałożyłam warstewkę, ale lekko piecze
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.