Efekty olejowania paznokci / część 2 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-11, 20:32   #1141
Joasiunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Joasiunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15 589
GG do Joasiunia:)
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;49304733]Jak Wy to robicie, że macie takie bieluśkie, śliczne końcówki?[/QUOTE]

Ja tylko olejuje I na zewnatrz i od wewnątrz paznokcia Sama sie dziwie bo zazwyczaj były przezroczyste.
Joasiunia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 21:50   #1142
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Dziewczyny, macie doświadczenie z oliwkami kinetics? Całkiem fajny skład. Mam migdałową od tygodnia. Zapach nie jest sztuczny, tylko taki prawdziwy migdałowy. Opakowanie z pipetką, Mój pierwszy flakonik z pipetką i sama nie wiem, co lepsze - chyba jednak pędzelek.
Zobaczymy, jakie efekty będą.
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 23:12   #1143
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie doświadczenie z oliwkami kinetics? Całkiem fajny skład. Mam migdałową od tygodnia. Zapach nie jest sztuczny, tylko taki prawdziwy migdałowy. Opakowanie z pipetką, Mój pierwszy flakonik z pipetką i sama nie wiem, co lepsze - chyba jednak pędzelek.
Zobaczymy, jakie efekty będą.
Uwielbiam Kinetics, ich produkty leczą mi paznokcie. Miałam dokładnie tą samą oliwkę i przyrost miałam piękny
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 23:21   #1144
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

A mi się chyba zepsuł BD Bardzo dziwnie "pachnie"
Jutro kupię nowy i sprawdzę czy jest różnica.

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie doświadczenie z oliwkami kinetics? Całkiem fajny skład. Mam migdałową od tygodnia. Zapach nie jest sztuczny, tylko taki prawdziwy migdałowy. Opakowanie z pipetką, Mój pierwszy flakonik z pipetką i sama nie wiem, co lepsze - chyba jednak pędzelek.
Zobaczymy, jakie efekty będą.
Gdzie ją kupiłaś? Już mi się podoba opakowanie
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-12, 09:55   #1145
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
A mi się chyba zepsuł BD Bardzo dziwnie "pachnie"
Jutro kupię nowy i sprawdzę czy jest różnica.

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------



Gdzie ją kupiłaś? Już mi się podoba opakowanie
U mnie są dostępne w Hebe
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-12, 10:12   #1146
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Ja kupiłam je w sklepie zielarskim, ale widziałam kiedyś na allegro.
Mogę podać ci stronę internetową na pw tego sklepu gdzie ja kupuję, ale jeśli masz inną możliwość je znaleźć to poszukaj gdzie indziej, bo tam w stosunku do allegro mają drogo, ja tam kupuję tylko dlatego że odbieram osobiście więc oszczędzam na przesyłce :P
Mogę poprosić adres sklepu?
Cytat:
Napisane przez Joasiunia:) Pokaż wiadomość
To ja pokaze moje.Byly biedne bo miesiac temu sama sciagnelam hybrydy... Ale olejuje systematycznie wiec wygladaja tak...
Bardzo ładne, absolutnie nie wyglądają jakby niedawno były biedne

Przeżywam teraz masakryczny przesusz dłoni i skórek zima nie jest dla mnie, co rok ta sama historia.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-12, 11:39   #1147
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
U mnie są dostępne w Hebe
A miałam dziś tam wstąpić...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 11:43   #1148
Joasiunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Joasiunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15 589
GG do Joasiunia:)
Smile Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Mogę poprosić adres sklepu?

Bardzo ładne, absolutnie nie wyglądają jakby niedawno były biedne

Przeżywam teraz masakryczny przesusz dłoni i skórek zima nie jest dla mnie, co rok ta sama historia.
Dziękuję Jako, że teraz siedzę w domku to dbam o nie sobie
A Ty może podwójne rękawiczki zakładaj? Mam koleżankę, która normalnie jak tylko chłodniej ręce ma siwe i straaasznie suche. Musi dużo je kremować. Przewalone... Ale bardzo chwali sobie ten krem do rąk z Avony z tym mleczkiem? pszczelim.
Joasiunia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-12, 16:58   #1149
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
A właśnie.. Ostatnio podczas robienia sobie małego SPA łazienkowego zaczęłam się zastanawiać jaki wpływ na paznokcie (głównie przyrost) mają następujące produkty:
- peeling mechaniczny gdy ziarenka wchodzą pod pazury
- peeling enzymatyczny (tego głównie używam), bo zawiera bromelinę, czyli ten sam ścinający enzym który jest w świeżym ananasie
- różnego rodzaju maseczki, kremy, płyny z różnymi kwasami itp.

Zasadniczo w trakcie stosowania wszystko wchodzi pod paznokcie chociaż na chwilę, a nie wyobrażam sobie stosowania peelingu czy maseczki w rękawiczkach gdy np, biorę kąpiel.

Co o tym sądzicie? Czy jak świeży ananas psuje przyrost to peeling enzymatyczny również może rozpuścić martwą skórkę, która jest zaczątkiem nowego przyrostu?
Dziś jadąc w autobusie myślałam o Twoim poście i doszłam do wniosku, że... ja wszystko robię w rękawiczkach jeśli tylko się da
- stosowanie preparatu z kwasami do stóp
-peeling kawowy - w rękawiczkach czasem bez
Nawet krojąc kurczaka mam rękawiczki (ale to już z innych względów )
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-12, 17:06   #1150
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
A mi się chyba zepsuł BD Bardzo dziwnie "pachnie"
Jutro kupię nowy i sprawdzę czy jest różnica.

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------



Gdzie ją kupiłaś? Już mi się podoba opakowanie
Właśnie w Hebe.

Na pewno te wszystkie zabiegi mają wpływ na paznokcie. Tak samo, jak olejuje się włosy, to paznokcie dostają olejków, tak i dbając o twarz kosmetyki maja styczność z paznokciami. Nie sądzę jednak, żeby peelingi, czy maseczki szkodziły.
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-12, 18:57   #1151
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Drakan, Trelek dziękuję za odpowiedź. Nie stosuję odżywek z formaldehydem. Miałam kiedyś Eveline, ale nie zrobiła kompletnie nic. Nie zaszkodziła (oprócz zmysłu węchu w trakcie malowania :p ), ale też nie pomogła więc wywaliłam opakowanie i zapomniałam
Trelek ja jestem cierpliwa, o dziwo. Jak zaczełam olejować nie złamałam pazura przez 3 miesiące. Potem mały galimatias i przestałam, przyznaje. Teraz olejuję regularnie od miesiąca z haczykiem. Było dobrze do czasu jak kupiłam tą odżywkę. Dlatego na nią zwalam.
Zobaczymy jakie będę miała pazurki po tej nowo nabytej
__________________
"Take what you need and be on your way"
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 09:23   #1152
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Trelek ja jestem cierpliwa, o dziwo. Jak zaczełam olejować nie złamałam pazura przez 3 miesiące. Potem mały galimatias i przestałam, przyznaje. Teraz olejuję regularnie od miesiąca z haczykiem. Było dobrze do czasu jak kupiłam tą odżywkę. Dlatego na nią zwalam.
Zobaczymy jakie będę miała pazurki po tej nowo nabytej
Myślę, że regularność to klucz do sukcesu więc będę mocno trzymać kciuki!!
Ja bym oceniała realne i trwałe efekty dopiero po odrośnięciu całej naolejowaniej płytki - czyli ok 5-6 miesięcy od rozpoczęcia codziennego olejowania. Dziewczyny wspominały tutaj o "klątwie" 3 miesiąca Zanim wszystko nie odrośnie to ma prawo się złamać, rozdwoić czy ukruszyć, bo na płytce która już urosła na sucho nie zdziałamy nie wiadomo jakich cudów (chociaż stan można poprawić, wiadomo).
No i dieta... Bardzo ważna rzecz
To dokładnie miałam na myśli mówiąc o cierpliwości

Lavi92 - ja już do kuchni to praktycznie nie wchodzę bez rękawiczek Ale u mnie zmywanie, sprzątanie bez rękawiczek to było coś, co działało najgorzej na moje paznokcie. Po wyeliminowaniu czynnika momentalnie zauważyłam drastyczną poprawę Płyn do naczyń plus bardzo ciepła woda to złoooo
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 19:18   #1153
chillin0411
Zadomowienie
 
Avatar chillin0411
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 195
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

A uzywacie do wszystkiego innych rekawiczek? Czy np myjecie naczynia , wycieracie kurze i kroicie kurczaka w tych samych?

Ja mialam zawsze problem, bo zawsze do wszystkiego chcialam zmieniac rekawiczki
__________________
"Serce ma swoje racje ,których nie widzi rozum...
Teraz mam motywacje i uśmiecham się częściej."


28.06.11
chillin0411 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 19:32   #1154
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

hej a ja nawet nie mam się czym pochwalic paznokcie mam skrócone do maximum. Brałam udział w kursie samoobrony i polamaly mi sie prawie wszystkie paznokcie i to przy samym mięsku, gdzie niegdzie poszło nawet dalej ;/ no cóż, moze chociaż troche odrosną do sylwestra.
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 19:41   #1155
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez chillin0411 Pokaż wiadomość
A uzywacie do wszystkiego innych rekawiczek? Czy np myjecie naczynia , wycieracie kurze i kroicie kurczaka w tych samych?

Ja mialam zawsze problem, bo zawsze do wszystkiego chcialam zmieniac rekawiczki
Zawsze staram się podchodzić strategicznie Bo często np. jak robię obiad to zakładam nitrylowe i po zrobieniu już w nich zmywam i wyrzucam.
A przeważnie do sprzątania mam takie gumowe z Carrefoura.
Ale generalnie używam nitrylowych - używam i wyrzucam
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 07:32   #1156
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Dawno mnie nie było przez mnóstwo spraw na uczelni, ale dzielnie olejuję, wykończyłam stuningowanego nail fooda, dolałam do alterry rycyny i herbacianego i maziam kiedy mogę

Dziś fotka ubranych:
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 08:32   #1157
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Ładne,długie. Herbaciany Ci nie wysusza? Ja mam masakrę po herbacianym. Wokół paznokcia mam wetedy suszę dtraszną,jakbym nie olehkami,a spirytusem smarowala skórki.

35 dni <3
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 08:37   #1158
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
Ładne,długie. Herbaciany Ci nie wysusza? Ja mam masakrę po herbacianym. Wokół paznokcia mam wetedy suszę dtraszną,jakbym nie olehkami,a spirytusem smarowala skórki.

35 dni <3

Tego herbacianego jest jakieś 20 kropli na 10ml mieszanki, więc chyba jeszcze "nieszkodzące" stężenie
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:51   #1159
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Myślę, że regularność to klucz do sukcesu więc będę mocno trzymać kciuki!!
Ja bym oceniała realne i trwałe efekty dopiero po odrośnięciu całej naolejowaniej płytki - czyli ok 5-6 miesięcy od rozpoczęcia codziennego olejowania. Dziewczyny wspominały tutaj o "klątwie" 3 miesiąca Zanim wszystko nie odrośnie to ma prawo się złamać, rozdwoić czy ukruszyć, bo na płytce która już urosła na sucho nie zdziałamy nie wiadomo jakich cudów (chociaż stan można poprawić, wiadomo).
No i dieta... Bardzo ważna rzecz
To dokładnie miałam na myśli mówiąc o cierpliwości
Z dietą u mnie kiepsko :p
Nie mam mani wagowej czy witaminowej. Jem co, kiedy i ile mam ochotę nie zważając na nic :p

Przy okazji żalę się króciakami w odżywce. Wskazówka i środkowy zakopcone z papierochów. Codziennie je zmywam i maluję na nowo jak nie mam koloru :p Wstrętny nałóg

Na drugim zdjęciu jakie były jeszcze całkiem niedawno Pomalowane, ale widać różnicę w długości
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1418662136626.jpg (51,2 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1418662226784.jpg (54,4 KB, 66 załadowań)
__________________
"Take what you need and be on your way"

Edytowane przez Martinezzzz
Czas edycji: 2014-12-15 o 16:53
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 18:18   #1160
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Z dietą u mnie kiepsko :p
Nie mam mani wagowej czy witaminowej. Jem co, kiedy i ile mam ochotę nie zważając na nic :p

Przy okazji żalę się króciakami w odżywce. Wskazówka i środkowy zakopcone z papierochów. Codziennie je zmywam i maluję na nowo jak nie mam koloru :p Wstrętny nałóg

Na drugim zdjęciu jakie były jeszcze całkiem niedawno Pomalowane, ale widać różnicę w długości
A mi się taka krótka długość podoba Wygląda to jakoś zwarcie i zgrabnie. Ja mam zupełnie inne paznokcie, a właśnie takie byłyby moim ideałem.

Swoją droga używam już od jakiegoś czasu Alterry brzoza i pomarańcza. dopiero teraz wiem co oznacza stwierdzenie 'oleje nawilżają' zawsze przy kładzeniu jakiegoś czy to na paznokcie czy na skórę towarzyszyło mi takie głupie uczucie, że pod spodem jest sucho i twardo, na wierzchu tłusto. coś jakby posmarował drewno olejem z tą różnicą może, że drewno nie czuje a tutaj jak kremikiem. no bajka po prostu. polubimy się, oj polubimy.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.





Edytowane przez Drakan
Czas edycji: 2014-12-15 o 18:22
Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 20:43   #1161
Joasiunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Joasiunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15 589
GG do Joasiunia:)
Smile Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Martinezzzz bardzo ładne masz te paznokietki

Ja już wpadłam w taki nawyk, że jak mąż jedzie ro pracy po 4 to ja się zazwyczaj przebudzam i nawet wtedy smaruję Hehe uzależnienie?
Joasiunia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 07:22   #1162
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość

Swoją droga używam już od jakiegoś czasu Alterry brzoza i pomarańcza. dopiero teraz wiem co oznacza stwierdzenie 'oleje nawilżają' zawsze przy kładzeniu jakiegoś czy to na paznokcie czy na skórę towarzyszyło mi takie głupie uczucie, że pod spodem jest sucho i twardo, na wierzchu tłusto. coś jakby posmarował drewno olejem z tą różnicą może, że drewno nie czuje a tutaj jak kremikiem. no bajka po prostu. polubimy się, oj polubimy.
to też mój ulubieniec z całej serii No i ten obłędny pomarańczowy zapach Pomaga mi trochę na chandrę zimową

Papaję lubię ze względu na zapach ale właśnie mam takie uczucie suchości, jak opisałaś wyżej, więc nie stosuję za często. Jakoś tak dziwnie działa mi na skórki, że są twarde.. Pewnie ten rycynowy tak działa
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 10:03   #1163
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
to też mój ulubieniec z całej serii No i ten obłędny pomarańczowy zapach Pomaga mi trochę na chandrę zimową

Papaję lubię ze względu na zapach ale właśnie mam takie uczucie suchości, jak opisałaś wyżej, więc nie stosuję za często. Jakoś tak dziwnie działa mi na skórki, że są twarde.. Pewnie ten rycynowy tak działa
Z papają mam dokładnie to samo uczucie co Ty Paznokcie twardsze i oięknie wybielone, ale z czasem stają się za twarde i suche. Skórki są suche cały czas.

A propos brzozy i pomarańczy to spróbuj ją zmieszać w czymś kosmetycznym z cynamonen (ja mam ją np. w kostce peelingującej zrobiinej z kawy i mydła cynamonowego). Zapach na święta boski
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 12:05   #1164
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
A właśnie.. Ostatnio podczas robienia sobie małego SPA łazienkowego zaczęłam się zastanawiać jaki wpływ na paznokcie (głównie przyrost) mają następujące produkty:
- peeling mechaniczny gdy ziarenka wchodzą pod pazury

- peeling enzymatyczny (tego głównie używam), bo zawiera bromelinę, czyli ten sam ścinający enzym który jest w świeżym ananasie

- różnego rodzaju maseczki, kremy, płyny z różnymi kwasami itp.

Zasadniczo w trakcie stosowania wszystko wchodzi pod paznokcie chociaż na chwilę, a nie wyobrażam sobie stosowania peelingu czy maseczki w rękawiczkach gdy np, biorę kąpiel.

Co o tym sądzicie? Czy jak świeży ananas psuje przyrost to peeling enzymatyczny również może rozpuścić martwą skórkę, która jest zaczątkiem nowego przyrostu?
Peelingiem ziarnistym się zbytnio nie przejmuję, a enzymatyczny i maseczki staram się tak nakładać, żeby jak najmniej dostało się pod paznokcie. Na wszelki wypadek zaraz po mazianiu się wszystkim, czyszczę paznokcie wodą z mydłem delikatną szczoteczką do mycia twarzy, której używam normalnie do paznokci. Rękawiczek używam rzadko, do rzeczy bardzo brudzących palce.

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Jakoś nie mogę się zdecydować czy mi się podobają czy nie. Przepraszam
Spoko Sama jeszcze nie wiem, czy mi się podobają, czy nie

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Paznokcie mogą mieć również swój "słabszy okres" najzwyczajniej w świecie. Uświadomiłam to sobie po obserwacji swoich i kilku radach od dziewczyn tutaj
Chyba właśnie to przechodzę. Kciuki się połamały, jak nigdy wcześniej, choć faktem jest, że nigdy wcześniej nie zapuszczałam ich na taką długość, a reszta tu i ówdzie próbują się rozdwajać. Ale ja chyba ogólnie osłabiona jestem

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Ja kupiłam je w sklepie zielarskim, ale widziałam kiedyś na allegro.
Mogę podać ci stronę internetową na pw tego sklepu gdzie ja kupuję, ale jeśli masz inną możliwość je znaleźć to poszukaj gdzie indziej, bo tam w stosunku do allegro mają drogo, ja tam kupuję tylko dlatego że odbieram osobiście więc oszczędzam na przesyłce :P
Też prosiłabym o adres tego sklepu. Podobają mi się Twoje łupy

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;49303585]Alterra Migdał i Papaja pachnie płynem do garów, ale moje paznokcie go pokochały[/QUOTE]Płynem do garów? No wiesz co? Przecież on ładnie pachnie

Cytat:
Napisane przez Joasiunia:) Pokaż wiadomość
To ja pokaze moje.Byly biedne bo miesiac temu sama sciagnelam hybrydy... Ale olejuje systematycznie wiec wygladaja tak...
Wyglądają przeuroczo i ładnie

Cytat:
Napisane przez Amicitia_ Pokaż wiadomość
Dawno mnie nie było przez mnóstwo spraw na uczelni, ale dzielnie olejuję, wykończyłam stuningowanego nail fooda, dolałam do alterry rycyny i herbacianego i maziam kiedy mogę

Dziś fotka ubranych:
Faaajne. Takie smukłe

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Przy okazji żalę się króciakami w odżywce. Wskazówka i środkowy zakopcone z papierochów. Codziennie je zmywam i maluję na nowo jak nie mam koloru :p Wstrętny nałóg

Na drugim zdjęciu jakie były jeszcze całkiem niedawno Pomalowane, ale widać różnicę w długości
Ale masz ładną płytkę Taką równiutką, boczki równoległe... Życie jest niesprawiedliwe...

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
.Swoją droga używam już od jakiegoś czasu Alterry brzoza i pomarańcza. dopiero teraz wiem co oznacza stwierdzenie 'oleje nawilżają' zawsze przy kładzeniu jakiegoś czy to na paznokcie czy na skórę towarzyszyło mi takie głupie uczucie, że pod spodem jest sucho i twardo, na wierzchu tłusto. coś jakby posmarował drewno olejem z tą różnicą może, że drewno nie czuje a tutaj jak kremikiem. no bajka po prostu. polubimy się, oj polubimy.
Też to czuję i uwielbiam ten efekt

Też dostałam swoje olejki w zeszłym tygodniu, ale dopiero wczoraj dodałam je do mieszanki. Zobaczymy jak się sprawdzą. Jedno mogę powiedzieć, mimo tylko dwukrotnego użycia olejku jojoba na twarz, na razie potwierdzam: moja buzia mniej się po nim świeci, niż po zwykłym kremie. Wprawdzie nie jest całkiem matowa, ale ma taki naturalny, zdrowy blask. Skóra też jest delikatniejsza w dotyku. Zobaczymy jak się będzie sprawował na dłuższą metę. Oby tak dalej.
Co do zapachu, jojoba pachnie prawie niewyczuwalnie, całkowicie obojętnie dla mojego nosa, za to olejek shea w ogóle dla mnie nie ma zapachu.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 16:44   #1165
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Pomarańczowa alterra to moja miłość od dawna Uwielbiam i zapach i działanie. Jak będzie na niego promocja muszę zrobić zapas. Migdał i papaja mi nie podchodzi, zapach jak dla mnie zbyt mdły, a sam olejek wydaje mi się taki ciężki, tępy. Wykańczam butelkę i więcej nie kupię.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 17:14   #1166
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

mam przeogromną ochotę dołączyc do waszego watku,bo (aż się boję zapeszać) nigdy w życiu nie mialam tak pieknych paznokci jak teraz. jutro wrzucę jakieś zdjęcia.
teraz najchętniej noszę przezroczystą odżywkę,żeby było widać białą koncowkę

oczywiscie wszystko dzieki olejowaniu. używam regenerum na zmiane z oliwka babydream zmieszana z olejkiem arganowym.
__________________

paczusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 18:19   #1167
SYLWIA160577
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Witam
dawno mnie nie bylo
chciałam napisać Wam,że paznokcie odkąd zaczęłam olejowanie przestały sie rozdwajać i są mocniejsze .Nie zadzieraja się (w pracy zawsze mi sie łamały ,gdzies zahaczyłam i juz była tragedia)
Ale martwi mnie ,że moje paznokcie wyginaja sie do dołu ,robi sie taka fala.Z jednej strony jest prosty ,a z drugiej sie wygina.macie jakies pomysły jak temu zapobiec?
pozdrawiam
SYLWIA160577 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 21:28   #1168
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
A mi się taka krótka długość podoba Wygląda to jakoś zwarcie i zgrabnie. Ja mam zupełnie inne paznokcie, a właśnie takie byłyby moim ideałem.
Cytat:
Napisane przez Joasiunia:) Pokaż wiadomość
Martinezzzz bardzo ładne masz te paznokietki
O proszę! Człowiek się żali, a tu pochwały. Aż urosłam :p
Dziękuję, dziękuję, dziękuję!
Wizażanki niezastąpione na chandrę

Regista nie potrafię Cię zacytować. "Invalid thread id"



Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
mam przeogromną ochotę dołączyc do waszego watku,bo (aż się boję zapeszać) nigdy w życiu nie mialam tak pieknych paznokci jak teraz. jutro wrzucę jakieś zdjęcia.
teraz najchętniej noszę przezroczystą odżywkę,żeby było widać białą koncowkę

oczywiscie wszystko dzieki olejowaniu. używam regenerum na zmiane z oliwka babydream zmieszana z olejkiem arganowym.
Aktualnie jestem obrażona, że się połamały, również maluję tylko odżywką i zachwycam się końcówkami :p


Cytat:
Napisane przez SYLWIA160577 Pokaż wiadomość
Witam
dawno mnie nie bylo
chciałam napisać Wam,że paznokcie odkąd zaczęłam olejowanie przestały sie rozdwajać i są mocniejsze .Nie zadzieraja się (w pracy zawsze mi sie łamały ,gdzies zahaczyłam i juz była tragedia)
Ale martwi mnie ,że moje paznokcie wyginaja sie do dołu ,robi sie taka fala.Z jednej strony jest prosty ,a z drugiej sie wygina.macie jakies pomysły jak temu zapobiec?
pozdrawiam
Możesz wrzucić jakieś zdjęcie? Bo nie mogę zatrybić o co chodzi :p
__________________
"Take what you need and be on your way"

Edytowane przez Martinezzzz
Czas edycji: 2014-12-17 o 21:29
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 17:41   #1169
SYLWIA160577
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Witam
jasne wrzucam chociaz nie sa za wyrażne bo ciężko było zrobić zdjęcia tak zeby to zakrzywienie uchwycić ))
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...06103f301.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3eaed8469.html

pozdrawiam
SYLWIA160577 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 20:34   #1170
chillin0411
Zadomowienie
 
Avatar chillin0411
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 195
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

czy to mozliwe ze alterra mi sie zepsula? niby data waznosci do marca 2015 ale jakos inaczej chyba "pachnie";/
__________________
"Serce ma swoje racje ,których nie widzi rozum...
Teraz mam motywacje i uśmiecham się częściej."


28.06.11
chillin0411 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 07:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.