Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-03, 16:51   #811
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
dziewczyny czy ssciecie olej? działa to?
ja swego czasu ssalam i ssalam tez xylitol, ale nie doszlam do 20min. gora 5-10min i musialam wyplus, zeby sie nie
po jakims czasie zapal mnie opuscil, ale to bardzo fajna rzecz, swiezo po wstaniu, zanim sie sniadanie zje i zeby umyje, bo wtedy to ma najwiekszy sens
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 17:44   #812
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nie no, nie chcę siać paniki; tak mi tylko gdzieś kiedyś mignęło... na wizazu zresztą
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przecież stoi jak byk na opakowaniach: wyprodukowano w Indiach. Dla mnie to nie ma w ogóle znaczenia zresztą.
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja też wolę Indie od Chin. Kilka lat temu sama widziałam na opakowaniu jakiejś maseczki Orientana napis - made in China. Dlatego zraziłam się do tych kosmetyków i ich nie używam. Zresztą zapach tej maseczki był dla mnie zdecydowanie chemiczny. Być może to się zmieniło na przestrzeni lat, ale zrobili na mnie złe pierwsze wrażenie i omijam tę markę. Poza tym teraz na rynku jest już całkiem sporo kosmetyków ekologicznych i naprawdę jest w czym wybierać.
Nie wiadomo jak to z nimi jest, bo olejki mogą być w Indiach robione, a np szampony czy kremy już w Chinach Tak jest z np Phenome, niektóre kosmetyki są w USA robione, inne W EU a marka jest jedna, polska

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
dziewczyny czy ssciecie olej? działa to?
Działa, ale trzeba ssać minimum miesiąc, ja się pozbyłam przewlekłego zapalenia zatok, które mnie trapiło od dziecka, ale miałam nawroty innych chorób, np gardła, bo mi się nie chciało ssać dłużej. No i jak mi się zęby wybieliły

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ponieważ jestem (zdesperowaną) gospodynią domową, ciągle poszukuję nowych rozwiązań kuchennych

wiele garnków i patelni już przerobiłam w moim długim życiu, a teraz rozważam - natchniona ekologicznie zakup urządzenia typu Multicooker
zwłaszcza rajcuje mnie możliwość gotowania na parze...
macie może jakiekolwiek doświadczenia z takim sprzętem (przykładowe KLIK)
Nie wiem, bo z takim nie miałam, ale The rmo mixu nie polecam, bo niby jest fajny, ale jest mały ten pojemnik. Uznałam, że to nie dla mnie, bo mi wygodniej ugotować gar zupy na 3 dni, niż codziennie gotować nową porcję. I wcale tak szybko nie przyrządza, tzn jak se pokroisz kurczaka i marchewkę na 1cm/3 kostkę, to Ci się szybko zrobi. Ma fajne funkcje, np robi mąkę, masło orzechowe, mocny silnik, wagę i dużo innych bajerów, ale znając siebie pewnie by stał w kącie i się kurzył, a są inne sposoby poradzenia sobie bez niego, w dodatku koszt 4000 to inwestycja za poważna. Ale to w linku to coś innego raczej.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-03 o 17:45
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 18:38   #813
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Hej: roza:

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
dziewczyny czy ssciecie olej? działa to?
Jaki olej? Nigdy o czymś takim nie słyszałam :-(
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 20:48   #814
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Mnie brakuje ogólnego wątku o serach do twarzy. Trzeba wyłapywać ciekawe propozycje po różnych wątkach, a czasem coś umknie i potem trudno znaleźć.
Można założyć Na pewno będzie pomocne.
Kupiłam alantan i zobaczyłam, że ma w składzie parabeny. Zwykle ich unikam, bo z tego, co wyczytałam wynika, że ich szkodliwość nie została wykluczona (choć nie została też 100% potwierdzona). Jakie jest wasze zdanie na temat parabenów? Hot or not w świecie naturalnej pielęgnacji?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Działa, ale trzeba ssać minimum miesiąc, ja się pozbyłam przewlekłego zapalenia zatok, które mnie trapiło od dziecka, ale miałam nawroty innych chorób, np gardła, bo mi się nie chciało ssać dłużej. No i jak mi się zęby wybieliły
Jestem żywo zainteresowana, bo sama przewlekle choruję na zatoki, zapalenie gardła itp. Oczyma wyobraźni zobaczyłam też swoje bielsze zęby Jaki olej i ile trzeba ssać?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 20:50   #815
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Można założyć Na pewno będzie pomocne.

Właśnie myślałam, czy by takiego wątku nie założyć, bo tych ser coraz więcej na rynku.


Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Kupiłam alantan i zobaczyłam, że ma w składzie parabeny. Zwykle ich unikam, bo z tego, co wyczytałam wynika, że ich szkodliwość nie została wykluczona (choć nie została też 100% potwierdzona). Jakie jest wasze zdanie na temat parabenów? Hot or not w świecie naturalnej pielęgnacji?
Parabeny nigdy nie były dopuszczone do użytku w organicznej kosmetyce. Mnie akurat nie wadzą. Kwestia tego, w co kto wierzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 20:59   #816
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Można założyć Na pewno będzie pomocne.
Kupiłam alantan i zobaczyłam, że ma w składzie parabeny. Zwykle ich unikam, bo z tego, co wyczytałam wynika, że ich szkodliwość nie została wykluczona (choć nie została też 100% potwierdzona). Jakie jest wasze zdanie na temat parabenów? Hot or not w świecie naturalnej pielęgnacji?

Jestem żywo zainteresowana, bo sama przewlekle choruję na zatoki, zapalenie gardła itp. Oczyma wyobraźni zobaczyłam też swoje bielsze zęby Jaki olej i ile trzeba ssać?
Jeśli chodzi o parabeny to u mnie zdecydowanie NOT! Zdarza mi się jeszcze, że mimo woli wpadnie mi coś w ręce z parabenami, wtedy używam, ale sama świadomie nie kupuję Z tego używania jednakże często wychodzą złe rzeczy, uczulenia, podrażnienia, w dodatku taki kosmetyk z parabenami zwykle zawiera tez inne syfy w składzie, bo jak producenci już idą w tę stronę, to z reguły po całości. Trudno potem przewiedzieć co tak naprawdę uczula, albo podrażnia.

Kokosowy najlepiej smakuje i ponoć najlepiej działa, ale można każdy, nawet słonecznikowy, byleby jakiś taki porządniejszy był, nierafinowany albo Bio.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 21:11   #817
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Kupiłam alantan i zobaczyłam, że ma w składzie parabeny. Zwykle ich unikam, bo z tego, co wyczytałam wynika, że ich szkodliwość nie została wykluczona (choć nie została też 100% potwierdzona). Jakie jest wasze zdanie na temat parabenów? Hot or not w świecie naturalnej pielęgnacji?
Na 100% były podawane tutaj albo na wątku głównym linki do badań, w których znaleziono parabeny w tkance piersi kobiet chorych na nowotwór (bodajże konkretnie znaleziono je w tych zmianach nowotworowych)
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-03, 21:13   #818
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Właśnie myślałam, czy by takiego wątku nie założyć, bo tych ser coraz więcej na rynku.
Swoje serum będę robić dopiero za 2-3 tygodnie (teraz jeszcze testuję Aleppo i olejek Evree), ale jak już je zrobię to na pewno bym się przyłączyła do wątku

Używam wizażowej zakładki "torebka" do planowania zakupów kosmetycznych, wcześniej miałam tam tylko kilka rzeczy, a po naszej rozmowie o serach jest ich już kilkanaście i pewnie z dobry rok zajmie mi przetestowanie ich wszystkich



Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o parabeny to u mnie zdecydowanie NOT! Zdarza mi się jeszcze, że mimo woli wpadnie mi coś w ręce z parabenami, wtedy używam, ale sama świadomie nie kupuję
To tak jak ja. Ostatnio w taki nieuważny sposób kupiłam filtr Pharmaceris, niby zerknęłam na skład, ale niedokładnie. Bardzo zachwalany, mi nie podpasował, ale sama nie wiem, dlaczego.
Alantan na pewno zużyję, bo jest bardzo przyjemny. Lekka konsystencja, nie czuć go, nie przetłuszczam się po nim. Bajka po prostu. Gdyby nie parabeny byłoby więcej tubek. Składu nie mogłam sprawdzić, bo kobieta w aptece nie chciała go wypuścić z rąk, a że była kolejka, to nie chciałam dyskutować

Cytat:
Kokosowy najlepiej smakuje i ponoć najlepiej działa, ale można każdy, nawet słonecznikowy, byleby jakiś taki porządniejszy był, nierafinowany albo Bio.
Mam kilka olejów, wszystkie nierafinowane/bio (używam ich nie tylko zewnętrznie, ale przede wszystkim wewnętrznie ) tylko zastanawia mnie, jak ja mam to ssać, jak to ma płynną postać?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 21:36   #819
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Alantan na pewno zużyję, bo jest bardzo przyjemny. Lekka konsystencja, nie czuć go, nie przetłuszczam się po nim. Bajka po prostu. Gdyby nie parabeny byłoby więcej tubek. Składu nie mogłam sprawdzić, bo kobieta w aptece nie chciała go wypuścić z rąk, a że była kolejka, to nie chciałam dyskutować
Jak na krem, to ma bardzo dobre właściwości użytkowe Taki dla mnie powinien być właśnie "lekki krem", bo np tego typu produkty w wydaniu Sylveco i Fitomedu to dla mnie jakiś żart. To są kremy półtłuste wg mnie.

W kwestii filtrów, to niestety wybór, w zależności od preferowanych właściwości, to jest jak między młotem a kowadłem. Dla mnie Pharmaceris to najmniejsze zło, jeszcze da się go używać i czasem nawet zapomnieć, że się ma na twarzy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-11-03 o 21:39
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 21:46   #820
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Mam kilka olejów, wszystkie nierafinowane/bio (używam ich nie tylko zewnętrznie, ale przede wszystkim wewnętrznie ) tylko zastanawia mnie, jak ja mam to ssać, jak to ma płynną postać?
Wizażowa torebka to największy wróg mojego portfela

Technika ssania oleju polega dokładnie na tym samym, co płukanie jamy ustnej np płynem do higieny jamy ustnej.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak na krem, to ma bardzo dobre właściwości użytkowe Taki dla mnie powinien być właśnie "lekki krem", bo np tego typu produkty w wydaniu Sylveco i Fitomedu to dla mnie jakiś żart. To są kremy półtłuste wg mnie..
Jestem tego samego zdania
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 23:50   #821
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak na krem, to ma bardzo dobre właściwości użytkowe Taki dla mnie powinien być właśnie "lekki krem", bo np tego typu produkty w wydaniu Sylveco i Fitomedu to dla mnie jakiś żart. To są kremy półtłuste wg mnie.
Wyjęłaś mi to z ust Właśnie po Sylveco i Fitomed sięgnęłam ostatnio, gdy potrzebowałam dodatkowego nawilżenia. Powiedzmy, że Fitomed nr 11 jeszcze jak cię mogę, ale Sylveco to jest nieporozumienie. To co się dzieje po chwili na mojej twarzy...

Dokładnie taką konsystencję i lekkość miał wspomniany przeze mnie Biolux.

Cytat:
W kwestii filtrów, to niestety wybór, w zależności od preferowanych właściwości, to jest jak między młotem a kowadłem. Dla mnie Pharmaceris to najmniejsze zło, jeszcze da się go używać i czasem nawet zapomnieć, że się ma na twarzy.
Z KWC wiem, że Pharmaceris jest najbardziej znośnym z filtrów. To jest mój drugi filtr (pierwszy był niepopularnej marki, 60+, bardzo tłusty) i obawiam się, że na dłuższą metę nie dam rady funkcjonować z filtrem na twarzy,jeśli inne są jeszcze gorsze.

Choć z drugiej strony może i przeżyłabym tę lepką warstwę, gdyby nie to, że cera robi mi się jakaś... chropowata. A to może być wina konkretnego składnika i zamiana Pharmaceris na inny filtr może się okazać zmianą na plus.
Filtry mają też to do siebie, że często w składzie są parabeny. Teraz mam na celowniku Vichy, chociaż ta marka zmienia produkty na lato chyba co sezon

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wizażowa torebka to największy wróg mojego portfela
Mój bank, po przekroczeniu pewnego limitu płatności, powinien odcinać mi dostęp do KWC

Mam swój sprytny system: pakuję upatrzone rzeczy do torebki i czekam miesiąc. Ten miesiąc przeznaczam na rozmyślania, czy naprawdę potrzebuję danej rzeczy. Wiadomo, są niekiedy takie odkrycia, które muszę mieć natychmiast ale zaskakująco wytrwale się tego trzymam, w związku z czym już wiem, jaki szampon/ serum/ krem do rąk/ odżywkę do włosów kupię za kilka miesięcy, bo robi się kolejka

Cytat:
Technika ssania oleju polega dokładnie na tym samym, co płukanie jamy ustnej np płynem do higieny jamy ustnej.

Żebyśmy się dobrze zrozumiały ( co by nie gorszyć pozostałych kwestiami technicznymi wybielę tekst ) : mam to sobie tak mielić w buzi przez 20 min?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-04, 08:33   #822
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Z KWC wiem, że Pharmaceris jest najbardziej znośnym z filtrów. To jest mój drugi filtr (pierwszy był niepopularnej marki, 60+, bardzo tłusty) i obawiam się, że na dłuższą metę nie dam rady funkcjonować z filtrem na twarzy,jeśli inne są jeszcze gorsze.

Choć z drugiej strony może i przeżyłabym tę lepką warstwę, gdyby nie to, że cera robi mi się jakaś... chropowata. A to może być wina konkretnego składnika i zamiana Pharmaceris na inny filtr może się okazać zmianą na plus.
Filtry mają też to do siebie, że często w składzie są parabeny. Teraz mam na celowniku Vichy, chociaż ta marka zmienia produkty na lato chyba co sezon
Może akurat filtry typu draj tacze by się u Ciebie sprawdziły, ja się z nimi nie potrafię dogadać.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Mój bank, po przekroczeniu pewnego limitu płatności, powinien odcinać mi dostęp do KWC

Mam swój sprytny system: pakuję upatrzone rzeczy do torebki i czekam miesiąc. Ten miesiąc przeznaczam na rozmyślania, czy naprawdę potrzebuję danej rzeczy. Wiadomo, są niekiedy takie odkrycia, które muszę mieć natychmiast ale zaskakująco wytrwale się tego trzymam, w związku z czym już wiem, jaki szampon/ serum/ krem do rąk/ odżywkę do włosów kupię za kilka miesięcy, bo robi się kolejka
Ja za to mało korzystam z torebki, większość zakupów wynika z tego, że coś spodobało mi się w sklepie, no ale ja mało kupuję w necie, 90% moich kosmetyków to nabytki stacjonarne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 09:37   #823
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Żebyśmy się dobrze zrozumiały ( co by nie gorszyć pozostałych kwestiami technicznymi wybielę tekst ) : mam to sobie tak mielić w buzi przez 20 min?
no takie jest pierwotne zalozenie tej ayuwerdyjskiej metody

a olej to pierwotnie mieszanki ayuwerdyjskie, bo ta metoda wywodzi sie z Indii. Dla mnie jednak te mieszanki olejowe sa za drogie. myslalam zeby na poczatek kupic sobie olej sesamowy, bo to on jest czesto glownym olejem, od niego sie to wszystko wywodzi, ale dalam sobie spokoj i postawilam na kokos, ktory uzywam i w pielegnacji i w kuchni. Poza tym smakowo to tez do mnie przemawialo i wlasciwosci tego oleju.
Niestety, jak pisalam wyzej, dawalam rade gora 10min. Jak sie ten olej wymiesza ze slina i powietrzem i powstaje wbiala emulsja, a ja jeszcze sobie wyobrazilam, ze w niej sa te wszystkie bakterie z dziasla, ktore ja wyssalam, to mnie zaczelo mdlic. Nawet jak wyobraznia nie pracowala, to nie umialam powstrzymac odruchu wymitonego po tych 10 min.
To samo bylo jak ssalam xylitol. Tez dawalam rade gora 10min, ale w obu przypadkach, nawet te 10 min wystarczylo, zeby po paru tygodniach zauwazyc roznice w stanie dziasel i zebow. Bo ja to robilam pod wzgledem zdrowia jamy ustnej. Jakos choroby mi sie nie tykaja, wiec sprawdzic nie umialam czy to dziala na caly organizm. Na zdrowy rozum powinno, bo wiekszosc chorob spowodowana jest/wywolana jest/czy tez maja one duzy wplyw na to/ bakteriami, ktore mamy w jamie ustanej, a dokladnie w dziaslach. Nawet jak ktos nie ma paradontozy, to bakterie sa i w zaleznosci od naszej hig. jamy ustaj, mamy czesciej /zadziej jakies zapalenie dziasla, afty itp.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 10:01   #824
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a olej to pierwotnie mieszanki ayuwerdyjskie, bo ta metoda wywodzi sie z Indii. Dla mnie jednak te mieszanki olejowe sa za drogie. myslalam zeby na poczatek kupic sobie olej sesamowy, bo to on jest czesto glownym olejem, od niego sie to wszystko wywodzi, ale dalam sobie spokoj i postawilam na kokos, ktory uzywam i w pielegnacji i w kuchni. Poza tym smakowo to tez do mnie przemawialo i wlasciwosci tego oleju.
Niestety, jak pisalam wyzej, dawalam rade gora 10min. Jak sie ten olej wymiesza ze slina i powietrzem i powstaje wbiala emulsja, a ja jeszcze sobie wyobrazilam, ze w niej sa te wszystkie bakterie z dziasla, ktore ja wyssalam, to mnie zaczelo mdlic. Nawet jak wyobraznia nie pracowala, to nie umialam powstrzymac odruchu wymitonego po tych 10 min.
Mnie się na samą myśl o chlupotaniu jakiegoś tłuszczu w paszczy robi niedobrze, a jeszcze tyle czasu to robić No way
W moim przypadku najlepiej na poprawę stanu zębów wpłynęło rzucenie palenia i zmiana szczoteczki na elektryczną.
Ostatnio musiałam wymienić moją starą i jak stanęłam w Media Markt przed półką ze szczoteczkami elektrycznymi, to zbaraniałam, jak zobaczyłam modele z bluetooth, które łączą się ze smartfonem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 10:33   #825
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ponieważ jestem (zdesperowaną) gospodynią domową, ciągle poszukuję nowych rozwiązań kuchennych

wiele garnków i patelni już przerobiłam w moim długim życiu, a teraz rozważam - natchniona ekologicznie zakup urządzenia typu Multicooker
zwłaszcza rajcuje mnie możliwość gotowania na parze...
macie może jakiekolwiek doświadczenia z takim sprzętem (przykładowe KLIK)

Chciałam ostatnio go kupić i już nawet miałam w koszyku, ale zrezygnowałam
Średnio gotuję i nie lubię tego robić, i jak przeczytałam na jakimś blogu notkę o multicookerze to ostro się napaliłam Wydumałam sobie, że w końcu wrzucę do środka coś tam, nastawię program i finito. Ale po przeczytaniu różnorodnych opinii w necie stwierdziłam, że to jednak garnek elektryczny w którym też może się przypalić. Wykipić nie wykipi, bo ma pokrywę, ale za to całą upaćkaną od środka i jak to później myć. Fajny dla singli i na działce. Chyba lepiej kupić parowar, o ile tylko gotowanie na parze Cię interesuje.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 11:05   #826
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie się na samą myśl o chlupotaniu jakiegoś tłuszczu w paszczy robi niedobrze, a jeszcze tyle czasu to robić No way
W moim przypadku najlepiej na poprawę stanu zębów wpłynęło rzucenie palenia i zmiana szczoteczki na elektryczną.
Ostatnio musiałam wymienić moją starą i jak stanęłam w Media Markt przed półką ze szczoteczkami elektrycznymi, to zbaraniałam, jak zobaczyłam modele z bluetooth, które łączą się ze smartfonem


co do tego ssania, to ja słyszałam, ze warto tak garsteczkę nasion słonecznika pomemłać... ale osobiście nie próbowałam ( i raczej nie zamierzam, rano na czczo jestem w stanie jedynie nastawić czajnik i zrobić sobie kawę...

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Chciałam ostatnio go kupić i już nawet miałam w koszyku, ale zrezygnowałam
Średnio gotuję i nie lubię tego robić, i jak przeczytałam na jakimś blogu notkę o multicookerze to ostro się napaliłam Wydumałam sobie, że w końcu wrzucę do środka coś tam, nastawię program i finito. Ale po przeczytaniu różnorodnych opinii w necie stwierdziłam, że to jednak garnek elektryczny w którym też może się przypalić. Wykipić nie wykipi, bo ma pokrywę, ale za to całą upaćkaną od środka i jak to później myć. Fajny dla singli i na działce. Chyba lepiej kupić parowar, o ile tylko gotowanie na parze Cię interesuje.
no właśnie ja sama nie wiem, czego bym oczekiwała... gotuję codziennie, dla czterech, w porywach pięciu osób; lubię gotować (choć ostatnio się już trochę zniechęciłam, z powodu rosnących wymagań rodziny i coraz mniejszej (mojej) energii życiowej )
więc może chciałabym po prostu odmiany i jakiejś choć minimalnej zmiany w kierunku eko - mam trzy garnki zwykłe i dwa teflonowe (już bym chciała z tego teflonu zrezygnować); teflonową i ceramiczną patelnię (ta ceramika też do kitu); nie używam mikrofali, dużo piekę w el. piekarniku....
ostatecznie na razie chyba się wstrzymam, póki mi się coś nie wykrystalizuje
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 11:18   #827
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no właśnie ja sama nie wiem, czego bym oczekiwała... gotuję codziennie, dla czterech, w porywach pięciu osób; lubię gotować (choć ostatnio się już trochę zniechęciłam, z powodu rosnących wymagań rodziny i coraz mniejszej (mojej) energii życiowej )
więc może chciałabym po prostu odmiany i jakiejś choć minimalnej zmiany w kierunku eko - mam trzy garnki zwykłe i dwa teflonowe (już bym chciała z tego teflonu zrezygnować); teflonową i ceramiczną patelnię (ta ceramika też do kitu); nie używam mikrofali, dużo piekę w el. piekarniku....
ostatecznie na razie chyba się wstrzymam, póki mi się coś nie wykrystalizuje

Ja mam konkretne wymagania - ma za mnie ugotować A tutaj wszystko trzeba zrobić tak samo jak zazwyczaj - czyli umyć, obrać, odmierzyć i wrzucić do garnka, z tą tylko różnicą, że do elektrycznego Może się mylę, bo opieram się tylko na opisie i opiniach netowych. Podobno programy też są niedoskonałe i niektóre niemożliwe do zmodyfikowania, czyli finalnie niepotrzebne. Poza tym kwestia pojemności ! W przypadku gotowania dań tzw. jednogarnkowych multi pewnie się sprawdzi przy większej rodzinie, ale już na parze to raczej będzie trzeba przyrządzać potrawy etapami.
No i kwestia energii - programy są długie i będzie pewnie spore zużycie prądu, a to już w ogóle ekologiczne nie jest
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 12:25   #828
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Ja mam konkretne wymagania - ma za mnie ugotować A tutaj wszystko trzeba zrobić tak samo jak zazwyczaj - czyli umyć, obrać, odmierzyć i wrzucić do garnka, z tą tylko różnicą, że do elektrycznego Może się mylę, bo opieram się tylko na opisie i opiniach netowych. Podobno programy też są niedoskonałe i niektóre niemożliwe do zmodyfikowania, czyli finalnie niepotrzebne. Poza tym kwestia pojemności ! W przypadku gotowania dań tzw. jednogarnkowych multi pewnie się sprawdzi przy większej rodzinie, ale już na parze to raczej będzie trzeba przyrządzać potrawy etapami.
No i kwestia energii - programy są długie i będzie pewnie spore zużycie prądu, a to już w ogóle ekologiczne nie jest
też się obawiam, że energetycznie to nie bardzo....

ale mam rozwiązanie idealne dla Ciebie - zatrudnij kucharkę
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 12:29   #829
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
....
ale mam rozwiązanie idealne dla Ciebie - zatrudnij kucharkę

żartownisia na pewno jest to opcja ekologiczna
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-04, 15:02   #830
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Niestety, jak pisalam wyzej, dawalam rade gora 10min. Jak sie ten olej wymiesza ze slina i powietrzem i powstaje wbiala emulsja, a ja jeszcze sobie wyobrazilam, ze w niej sa te wszystkie bakterie z dziasla, ktore ja wyssalam, to mnie zaczelo mdlic. Nawet jak wyobraznia nie pracowala, to nie umialam powstrzymac odruchu wymitonego po tych 10 min.
To może co kilka minut wypluwać i od nowa?

Trochę mnie to odrzuca, ale nie byłabym sobą, gdybym choć nie spróbowała

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ostatnio musiałam wymienić moją starą i jak stanęłam w Media Markt przed półką ze szczoteczkami elektrycznymi, to zbaraniałam, jak zobaczyłam modele z bluetooth, które łączą się ze smartfonem
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 15:22   #831
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
To może co kilka minut wypluwać i od nowa?

Trochę mnie to odrzuca, ale nie byłabym sobą, gdybym choć nie spróbowała



to ile sie oleju zuzyje i jaki bedzie koncowy tego koszt? Normalnie bierzesz lyzeczke oleju i tak ssiesz. najlepiej 20min, ale jak dasz rade 10 min to juz dobrze
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 18:49   #832
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Żebyśmy się dobrze zrozumiały ( co by nie gorszyć pozostałych kwestiami technicznymi wybielę tekst ) : mam to sobie tak mielić w buzi przez 20 min?


Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Niestety, jak pisalam wyzej, dawalam rade gora 10min. Jak sie ten olej wymiesza ze slina i powietrzem i powstaje wbiala emulsja, a ja jeszcze sobie wyobrazilam, ze w niej sa te wszystkie bakterie z dziasla, ktore ja wyssalam, to mnie zaczelo mdlic.
No jest ciężko, poza tym po 10 minutach już zaczyna autentycznie boleć żuchwa i język, chociaż do zniesienia, ja na początku wytrzymywałam max 10 minut, bo mnie wszystko bolało, dopiero po paru dniach się wyćwiczyłam, ale i tak 15 minut tylko, bo mi się nie chciało dłużej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
. Ostatnio musiałam wymienić moją starą i jak stanęłam w Media Markt przed półką ze szczoteczkami elektrycznymi, to zbaraniałam, jak zobaczyłam modele z bluetooth, które łączą się ze smartfonem
Czego to jeszcze nie wymyślą

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
...rano na czczo jestem w stanie jedynie nastawić czajnik i zrobić sobie kawę...

no właśnie ja sama nie wiem, czego bym oczekiwała... gotuję codziennie, dla czterech, w porywach pięciu osób; lubię gotować (choć ostatnio się już trochę zniechęciłam, z powodu rosnących wymagań rodziny i coraz mniejszej (mojej) energii życiowej )
więc może chciałabym po prostu odmiany i jakiejś choć minimalnej zmiany w kierunku eko - mam trzy garnki zwykłe i dwa teflonowe (już bym chciała z tego teflonu zrezygnować); teflonową i ceramiczną patelnię (ta ceramika też do kitu); nie używam mikrofali, dużo piekę w el. piekarniku....
ostatecznie na razie chyba się wstrzymam, póki mi się coś nie wykrystalizuje
O i to jest ten ból, kawa musi być i u mnie, pierwsza rzecz, jak wstaję, to zamiast siusiu, pędzę do kuchni, żeby wpierw nastawić czajnik

Co do bajerów w kuchni, to najgorsze i tak jest mycie, obieranie, krojenie, mieszanie, ubijanie, etc, potem mycie garów, bo sam proces gotowania jest właściwie najprostszy i najmniej zajmujący i żaden tutaj nie wiadomo jaki sprzęt nic nie zmieni, może poza zmywarką
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-04 o 18:50
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 20:11   #833
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O i to jest ten ból, kawa musi być i u mnie, pierwsza rzecz, jak wstaję, to zamiast siusiu, pędzę do kuchni, żeby wpierw nastawić czajnik

Co do bajerów w kuchni, to najgorsze i tak jest mycie, obieranie, krojenie, mieszanie, ubijanie, etc, potem mycie garów, bo sam proces gotowania jest właściwie najprostszy i najmniej zajmujący i żaden tutaj nie wiadomo jaki sprzęt nic nie zmieni, może poza zmywarką
Daj spokój... Ja specjalnie pół godziny wcześniej wstaję przed wszystkimi, żeby tą kawę spokojnie wypić, bez kawy nie ma życia

Moja siostra ma ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠a. Z tego, co widzę po ludziach, to taki sprzęt kupują głównie osoby nie gotujące.... W nadziei, że to coś pomoże. Sama już nie wiem, co bym chciała. Skończy się tak, że nic nie kupię, bo mam strasznie małą kuchnię...
Ale zmywarka to moja najlepsza przyjaciółka

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Dziwne, nazwa ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ mi się nie zapisuje?
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2015-11-04 o 20:11
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 20:33   #834
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

poprzedzielaj spacjami w kilku miejscach
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 20:41   #835
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

T h e r m o m i x

Jakieś zakazane słowo?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 21:20   #836
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
T h e r m o m i x

Jakieś zakazane słowo?
A to, to jest właśnie to o czym wcześniej pisałam, mnie też wyczaszkowało. W sumie nie mam do powiedzenia nic więcej, poza tym co wcześniej i tym, co sama napisałaś, tzn też jestem zdania, że to dla jednej osoby, najwyżej dwóch, albo dla osoby, która naprawdę uwielbia kucharzyć, eksperymentować i robić wszystko samej od podstaw, bo poza tymi bajerami to się człowiekowi i tak musi chcieć Fajny gadżet, jak wywalisz wszystkie inne sprzęty kuchenne.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 21:22   #837
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ale o co chodzi z tą cenzurą? Kurde, przez te lata co tu siedzę, to się wizaż tsk strasznie skomercjalizował, że szkoda słów... A tu człowiek nazwy wpisać nie może?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 21:30   #838
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ale o co chodzi z tą cenzurą? Kurde, przez te lata co tu siedzę, to się wizaż tsk strasznie skomercjalizował, że szkoda słów... A tu człowiek nazwy wpisać nie może?
Nie tylko na wizażu tak jest z tą firmą
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 21:51   #839
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ale o co chodzi z tą cenzurą? Kurde, przez te lata co tu siedzę, to się wizaż tsk strasznie skomercjalizował, że szkoda słów... A tu człowiek nazwy wpisać nie może?
Za to w nasze posty można wstawiać linki reklamujące
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 22:21   #840
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Za to w nasze posty można wstawiać linki reklamujące
Też to zauważyłam, wnerwiające.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.