Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-28, 11:02   #2791
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
HI HI a jaki stosujesz teraz krem na te wypryski atopowe chodzi mi ogólem jaki krem stosujesz
Ale przecież cały czas piszę, że na zwykły łagodny wyprysk stosuję CUTIBAZĘ. Na mocniejsze, ze stanami zapalnymi sterydy, bo na immunopresyjne skóra nie reaguje.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:45   #2792
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dlatego pisałam ze jedna pani dermatolog powiedziałą ze mam stan zapalny naczynek druga ze to trądzik różowaty a trzecia ze to ani nie tradzik ani nie popękane naczynka ale rozszerzone a zmiany są bo tak już będize bo taka moja natura i niczym nie zlikwiduje tych naczynek jedynie poleciłą mi krem isis pharmy ten rublion choc mówiłam jej że wszystko mnie wysusza a ona że mma używac emulsji no i kremy na zaczerwienia nie na naczynka wiec wiesz rozumiesz mnie ze ja nie wiem co mi dolega wkońcu

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

wiem ale myślałam ze już jej nie stosujesz ze stosowałaś prze miesiąc połtorej i myślalam ze teraz co innego wiesz przez miesiąc bralam antybiotyki bo mi dermatolog kazała ale te krostki wogóle czerowne nie schodziły a wcale aż tak dużo nie było ich antybiotyk to tetralysal wiec powinien pomóc i po 2 tyg efekty a tu po miesiacach i nic no i dermatolog kazała mi jej odstawic
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 21:33   #2793
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
dlatego pisałam ze jedna pani dermatolog powiedziałą ze mam stan zapalny naczynek druga ze to trądzik różowaty a trzecia ze to ani nie tradzik ani nie popękane naczynka ale rozszerzone a zmiany są bo tak już będize bo taka moja natura i niczym nie zlikwiduje tych naczynek jedynie poleciłą mi krem isis pharmy ten rublion choc mówiłam jej że wszystko mnie wysusza a ona że mma używac emulsji no i kremy na zaczerwienia nie na naczynka wiec wiesz rozumiesz mnie ze ja nie wiem co mi dolega wkońcu

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

wiem ale myślałam ze już jej nie stosujesz ze stosowałaś prze miesiąc połtorej i myślalam ze teraz co innego wiesz przez miesiąc bralam antybiotyki bo mi dermatolog kazała ale te krostki wogóle czerowne nie schodziły a wcale aż tak dużo nie było ich antybiotyk to tetralysal wiec powinien pomóc i po 2 tyg efekty a tu po miesiacach i nic no i dermatolog kazała mi jej odstawic
rozumiem cie bo ja kiedys tez tak zalatwilam skore ze niewiedzialam co mi jest, i dlatego moim pierwszym krokiem byly tabletki od alergii np loratan czy jakis taki na recepte i wapno, a drugi krok przestalam torturowac skore zelami, kremami i ogolnie czestym myciem, dlatego myj jak najrzadziej, i dobry nawilzajacy krem raz dziennie, no moze jak cie bardzo wysusza to dwa, ale tylko na poczatku. Ja polecam co toleriane riche la roche posay-jest tresciwy, nawilza i natluszcza, albo wlasnie ten babydream extrasensitive, nie powinien cie zapchac. Nie zaluj go i chojnie sie smaruj, niech skora ma ochrone, odbuduje sie jej plaszcz ochronny i przestanie tak histerycznie reagowac. a zapomnialabym- jeszcze swietny jest balsam babydream ten - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html smaruje twarz, nie zapycha nic a nic bo sklad swietny a nawilza bosko, zostawia taką lekka powloczke na skorze ale jest ona przyjemna i niezbyt tlusta, a skóra jedrna i nawilzona jak pupcia niemowlaka no a cena smieszna.

Edytowane przez Mimi1985
Czas edycji: 2009-08-29 o 21:39
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:04   #2794
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziękuje Mimi za wskazówki wiesz w aptekach nie ma tego kremu i w carfurr muszę sprawdzic w rossmanie może tam znajde bo chciałam bym wypróbowac a ja łykam zyrtec na alergii ale mam też ten loraten nie wiem który jest leprze a wapno też łykam ale to jest calciumm dobesilate hasco

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

HIHI używam krem CUTIBAZĘ ale tylko na czło i wiesz co na czole mam taką dziwną skórę taką skorupa mi sie robi tak jak u saruszki nie wiem czy to łuszczenie czy co jak dotykam to taka szorstka pergaminowa w dotyku nie wiem dlaczego akurat tak reaguje narazie jest to trzeci dzień . Narazie nic mnie nie zapchało ale wyglad ma nieciekawy
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 19:20   #2795
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

mimi a ty jak długo smarujesz sie tym balsamem twarz i jaką masz skórę
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 19:44   #2796
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
mimi a ty jak długo smarujesz sie tym balsamem twarz i jaką masz skórę
no smaruje jakies 2 tyg tym balsamem, czasem czuje niedostateczne nawilzenie a czasem przesyt az, ze mną to różnie, te produkty babydream sa w rossmanie wlasnie, i wogole to jest naprawde udana seria, mam cere mieszaną, w kierunku tłustej, i baardzo wrazliwą, alergiczną i naczynkową, wszystko w jednym, ciezko mi jest cokolwiek dobrac, ale ogolnie ta seria babydream jest super łagodna, i za taką cene bede wychwalać te kosmetyki pod niebiosa bo fajnie nawilzają, najlepiej chyba ten extrasensitive dla alergicznej, tylko tłusty skubaniec, ale to da sie przeżyć i jakoś zetrzeć ten błysk.
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 08:27   #2797
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziękuje dzisiaj skocze do rossmana i kupie i przetestuje mam nadzieje że będzie dobrze łykam też omega 3 6 i 9 z oleju lnianego , olej z wiesiołka dwuletniego i inne oleja są tam zawarte no i witamine c możę też w jakimś stopniu przyczyni sie do poleprzenia skóry ale krem musi mi pomóc bo poki ci mam takie czerwone placi takie plami suche i skórę szorstką w dotyku i czasem malutkie czerwone krosteczki
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 08:45   #2798
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
Dziękuje dzisiaj skocze do rossmana i kupie i przetestuje mam nadzieje że będzie dobrze łykam też omega 3 6 i 9 z oleju lnianego , olej z wiesiołka dwuletniego i inne oleja są tam zawarte no i witamine c możę też w jakimś stopniu przyczyni sie do poleprzenia skóry ale krem musi mi pomóc bo poki ci mam takie czerwone placi takie plami suche i skórę szorstką w dotyku i czasem malutkie czerwone krosteczki
A Ty nie masz AZS? Bo czerwony placki, suche placki i drobna wysypka miejscowa to pasują mi to mojego AZS, zależnie od stanu nasilenia...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 08:53   #2799
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez milussia Pokaż wiadomość
Lynn też mam problem z tymi rumieńcami przy stresie powiedz mi czy rzeczywiście ten krem z Ziaji zlikwidował ci te rumieńce przy stresie czy używanie różnych kremów i kosmetyków dla cery naczynkowej? Rumieniec jaki mi się pojawiał gdy przebywałam w ciepłych pomieszczeniach uspokoił mi się po kremie Rubialine drogi ale ja go sobie bardzo chwale,znika uczucie pieczenia tak jak obiecują na opakowaniu,a nie znalazłam jeszcze takiego który je uspokoi przy stresie.
Poprawę zauważyłam po Ziaji. Nie mam rumienców wogole <jupi> a wczesnej nie dość, że sama je czulam, to inni mi mowili Uzywalam do tej pory kremu z Iwostinu, Ruborilu i teraz juz 2 opakowanie z Ziaji kremu na noc. Do tego rano przemywam twarz tonikiem z Ziaji do naczynkowej ( w rozowym opakowaniu), a na słonce nakladam filtr 50 Avene. Nie robię nic wiecej na razie, bo się nie znam
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:16   #2800
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

HIHI NO niby nie bo jedna dermatolog mi powiedziął ze to nie jest i druga też że to nie jest to tylko jakiś stan zaplany naczynek albo rozszerzone naczynka tylko nei wiem dlaczego po tym kremie strasznei luszczy mi sie czoło mam jak marszcze czoło ttakie krechy mna czole masakra
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:22   #2801
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
HIHI NO niby nie bo jedna dermatolog mi powiedziął ze to nie jest i druga też że to nie jest to tylko jakiś stan zaplany naczynek albo rozszerzone naczynka tylko nei wiem dlaczego po tym kremie strasznei luszczy mi sie czoło mam jak marszcze czoło ttakie krechy mna czole masakra
Jak miałas wysuszona skórę, to przy nawilżaniu zwykle jest tak (ja tak mam zawsze przy mocnym wysypie atopowym), że ta przesuszona warstwa skóry po nawilżaniu musi się złuszczyć. Poczekaj jeszcze kilka dni i powinno byc ok.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 20:44   #2802
milussia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 24
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Poprawę zauważyłam po Ziaji. Nie mam rumienców wogole <jupi> a wczesnej nie dość, że sama je czulam, to inni mi mowili Uzywalam do tej pory kremu z Iwostinu, Ruborilu i teraz juz 2 opakowanie z Ziaji kremu na noc. Do tego rano przemywam twarz tonikiem z Ziaji do naczynkowej ( w rozowym opakowaniu), a na słonce nakladam filtr 50 Avene. Nie robię nic wiecej na razie, bo się nie znam
Dzięki ci kochana za odpowiedz, też używałam tych kremów wcześniej,ale narazie mam te olejki z mazideł i BU też fajnie twarz je przyjmuje. Ale oczywiście spróbuje tą Ziaje i zobacze co mnie pomoże. Fajnie jest zgubić te rumieńce no nie. Ja też nie mam cały czas,ale jeszcze tak jak naprzykład w stresie się pojawiają.
milussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 08:22   #2803
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

aha czyli niby wszystko jest ok czyli ta rybia łuska ma byc a potem sama zniknie ? bo nie wiem co mam robic bo wyglada to okropnie taka postarzałe czoło z łuszczyca
szorstkoscia i pergaminowoscia

Edytowane przez anias0707
Czas edycji: 2009-09-01 o 08:24
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 08:32   #2804
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
aha czyli niby wszystko jest ok czyli ta rybia łuska ma byc a potem sama zniknie ? bo nie wiem co mam robic bo wyglada to okropnie taka postarzałe czoło z łuszczyca
szorstkoscia i pergaminowoscia
Miałaś wcześniej przesuszoną skóre?

Ja jak miałam takie sytuacje to kładłam krem aż grubo, taką naprawdę porządną warstwą, az byłam biała, zwykle wieczorem, na noc, a rano ta sucha, stara skóra schodziła płatami po umyciu buzi i przetarciu ręcznikiem i pod nią była już nowa, gładka skóra.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 10:59   #2805
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

HI HI miałam ale nie aż tak suchą skóre bo np jak smarowałam kremem biodermy LERGE to nie czułam nawilżenia dobrego ale nigdy nie miałam problemu z suchością miałam taką normalną skórę
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 22:09   #2806
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
aha czyli niby wszystko jest ok czyli ta rybia łuska ma byc a potem sama zniknie ? bo nie wiem co mam robic bo wyglada to okropnie taka postarzałe czoło z łuszczyca
szorstkoscia i pergaminowoscia
Ja miałam taka rybia łuskę, gdy wychodziłam z poważnej alergii. Najpierw miałam drobne krostki, a później totalny przesusz i skorupę na twarzy. Podleczyłam się Lipobase, która później mnie zapchała (ach ta parafina...)

Tak z innej beczki, anias, czy pisząc możesz używać znaków przestankowych oraz wielkich liter na początku zdania, bo baaaardzo źle czyta się twoje posty.
nieco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 07:54   #2807
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dobrze nie ma sprawy. A mam pytanie, czy po każdym nawilżającym połtłustym kremie , będe tak reagowała. A słyszeliście o kremie emolit dla skóry suchej atopowej i łuszczącej ?.

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Bo nie wiem, czy smarowac kremem który bedzie mi robił skorupkę, bo wtedy bedzie wszytsko jak nalezy czy np użyje takiego kremu np babydrem bo jeszcze nie stosowałam i nie bedzie robił mi łuski i wtedy bedzie prawidłowo.
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 08:07   #2808
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
Dobrze nie ma sprawy. A mam pytanie, czy po każdym nawilżającym połtłustym kremie , będe tak reagowała. A słyszeliście o kremie emolit dla skóry suchej atopowej i łuszczącej ?.

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Bo nie wiem, czy smarowac kremem który bedzie mi robił skorupkę, bo wtedy bedzie wszytsko jak nalezy czy np użyje takiego kremu np babydrem bo jeszcze nie stosowałam i nie bedzie robił mi łuski i wtedy bedzie prawidłowo.
i ja i nieco piszemy ci, że rybia łuska podczas leczenia skóry to normalny objaw dochodzenia skóry do siebie po alergii i mocnym podrażnieniu. Ja polecam cutibazę, która dla mnie jest lepsza - lepiej nawilża, szybko się wchłania, nieco poleca lipobazę, krem mający podobne działanie jak cuti.

Jak przetrzymasz ten etap, bo to moment, kiedy stara, chora skóra złazi, a pod nią regeneruje się nowa, świeża zdrowa, to później wszystko powinno wrócić do normy.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 08:29   #2809
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dobrze bo wiesz nie wiedziałam czy to normalne bo pani w aptecem mówiła, mi o kremie emolium ze nie powinno byc rybiej łuski czyłuszczenia wiec dała mi próbkę i nie wiem czy ja zastosowac ale jak piszesz, zemto normalne to dalje bede stosowac.
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 09:03   #2810
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Nie bardzo wiem, gdzie zwrócić się ze swoim problemem, bo wydaje mi się, że mam cerę jednocześnie wrażliwą i mieszaną (może się mylę?). Ale gdzieś trzeba wybrać

Mam problem, gdyż wszystkie kosmetyki do twarzy których używałam, źle wpłynęły na stan mojej cery. Zarówno te do wrażliwej, jak i rzecz jasna do normalnej czy mieszanej. Mój największy kłopot to policzki, które są niesamowicie wrażliwe i gwałtowanie reagują na jakiekolwiek specyfiki, od razu są całe czerwone i pieką. Prawie zawsze czuję ściągnięcie na policzkach i po bokach nosa. Jednocześnie mam problem z nadmiarem sebum na czole i wypryskami, których nie mogę się w żaden sposób pozbyć I właściwie tylko na czole mi one wyskakują (całym czole, łącznie ze skroniami). Jak jedne znikną, to wyskakują nowe. Na wypryski mam maść Benzacne, ale na razie zaprzestałam jej stosowania, bo strasznie wysuszyły mi się miejsca, które smarowałam. Krost jest co prawda mniej, ale nadal pojawiają się nowe. Edit: aha, chciałam jeszcze dodać, że okolice ust i brody też mam zawsze wysuszone dość mocno.

Jak dbać o taką cerę?
__________________


Edytowane przez TeaHouseMoon
Czas edycji: 2009-09-02 o 09:13
TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 09:40   #2811
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
Dobrze bo wiesz nie wiedziałam czy to normalne bo pani w aptecem mówiła, mi o kremie emolium ze nie powinno byc rybiej łuski czyłuszczenia wiec dała mi próbkę i nie wiem czy ja zastosowac ale jak piszesz, zemto normalne to dalje bede stosowac.
Z całym szacunkiem dla Pani w aptece, ale skąd ona może wiedzieć jak Twojha skóra zareaguje na konkretny krem, jeśli Twojej skóry nie zna? Mi kiedyś polecono w aptece oilatum soft, dla atopowców i dzieci, no najdelikatniejsy na świecie i co? Podrażniło mnie i wywołało wysypkę atopową, którą leczyłam sterydami tydzien.

A atoperal? Poszłam do apteki i poprosiłam o coś delikatnego do atopowej cery, jeszcze na początku mojej walki, gdy niewiele wiedziałam o tym co działa dobrze a co źle. Babeczka dała mi atoperal jako lekki, delikatny krem, który idealnie nawilża i łagodzi. 4h po zaaplikowaniu kremu na twarz byłam na pogotowiu podłączona do kroplówki z hydrocortyzonem, bo napuchłam tak, że nie mogłam oczu otworzyć i mówić...
Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
Nie bardzo wiem, gdzie zwrócić się ze swoim problemem, bo wydaje mi się, że mam cerę jednocześnie wrażliwą i mieszaną (może się mylę?). Ale gdzieś trzeba wybrać

Mam problem, gdyż wszystkie kosmetyki do twarzy których używałam, źle wpłynęły na stan mojej cery. Zarówno te do wrażliwej, jak i rzecz jasna do normalnej czy mieszanej. Mój największy kłopot to policzki, które są niesamowicie wrażliwe i gwałtowanie reagują na jakiekolwiek specyfiki, od razu są całe czerwone i pieką. Prawie zawsze czuję ściągnięcie na policzkach i po bokach nosa. Jednocześnie mam problem z nadmiarem sebum na czole i wypryskami, których nie mogę się w żaden sposób pozbyć I właściwie tylko na czole mi one wyskakują (całym czole, łącznie ze skroniami). Jak jedne znikną, to wyskakują nowe. Na wypryski mam maść Benzacne, ale na razie zaprzestałam jej stosowania, bo strasznie wysuszyły mi się miejsca, które smarowałam. Krost jest co prawda mniej, ale nadal pojawiają się nowe. Edit: aha, chciałam jeszcze dodać, że okolice ust i brody też mam zawsze wysuszone dość mocno.

Jak dbać o taką cerę?
Jak na moje oko to masz cerę przesuszoną bardzo po prostu. A taka przesuszona cera na wszelkie agresywne działania (benzacne) działa jeszcze większym przesuszem przy jednoczesnej próbie ratowania się nadprodukcją sebum.

Przesuszona skóra piecze i szczypie po nałożeniu każdego specyfiku (częsty tych najdelikatniejszych też), bo ma zaburzoną, a czasami w ogóle pozbawiona jest ochronnej warstwy lipidowej.

Ja sama, gdy byłam młodsza miałam straszne problemy z cerą, bo tłuściła mi się strefa T i myślałam, że mam cerę tłustą, więc katowałam się kremami matującymi i tymi do cery tłustej, które sprawę tylko pogarszały, bo nie dość, ze zapychały powodując zaskórniki, to często miałam nieoprzyjemne wypryski. Zmieniło mi się to dopiero gdy zaczęłam naprawdę porządnie nawilżać buzię.

Jak dbać?

Przede wszystkim zacząć od jakiegos delikatnego środka myjącego do buzi, który dobrze ją oczyści, ale jednocześnie nie będzie jej wysuszał.

Później poszukałabym jakiegoś delikatnego, ale skutecznego nawilżacza - niektórym pasuje humektan, innym hydraphase od LRP, ja nawilżam się xerialine i bardzo go sobie chwalę.

Osobiście polecałabym Ci mieszanki z biochemii urody - jakies łagodzące hydrolaty i oleje odżywcze i regenerujące w połączeniu z żelem hialuronowym, które stosowane przez jakiś czas regularnie uspokoją i zregenerują warstwę lipidową, jednocześnie nawilżając i natłuszczając skórę, przez co będzie ona wydzielała mniej sebum.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 10:20   #2812
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziękuję BARDZO za wyczerpującą odpowiedź. Weszłam na Biochemię Urody i bardzo mi się ten pomysł spodobał Myślę, że to może być coś, co w końcu pomoże mojej buzi.
Mam tylko pytanie, bo nie jestem pewna. Hydrolaty znalazłam i rozumiem, że stosuje się go jak tonik. A oczyszczać twarz lepiej tym żelem hialuronowym czy np. olejkiem myjącym? Bo troszkę się pogubiłam Czy chodzi o to, by zmieszać żel z olejkami z działu masła i oleje roślinne? I czy można to zmieszać i trzymać gdzieś już zmieszane, czy trzeba to robić na bieżąco?

Przepraszam za ewentualne zaśmiecanie, bo pewnie takie pytania powinny paść gdzie indziej.
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 10:39   #2813
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

TeaHouseMoon

ja popieram słowa hihi, pare stron wcześniej jest fotka moich policzków - kazdy mowił ze to tradzik rózowaty, a tak naprawde buźke mialam mocno przesuszona, podrazniała się jak Twoja od wszystkiego, nawet kremu nawilzajacego ktorego do tej pory uzywałam

Odradzam uzywanie hydrolatów/toników, póki nie uspokoisz buziaka, no chyba, że to inny rodzaj przesuszenia niz mój, ja wtedy pogarszałam sprawe hydrolatem z rózy. Myj buzie czyms dla atopowców, ja tak robie od bardzo dawna (czasem tylko myję Effaclarem), a tak uzywam np Oceanic, AA Help Emulsja do mycia ciała. Na to masaże oliwką, krem nawilzajacy w duzych ilosciach - tak po paru dniach powinno wszystko wrocic do jako takiej normy. Wtedy mozna zaczac dołaczac hydrolaty i inne takie. Ja bym tak radziła.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 10:52   #2814
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
Dziękuję BARDZO za wyczerpującą odpowiedź. Weszłam na Biochemię Urody i bardzo mi się ten pomysł spodobał Myślę, że to może być coś, co w końcu pomoże mojej buzi.
Mam tylko pytanie, bo nie jestem pewna. Hydrolaty znalazłam i rozumiem, że stosuje się go jak tonik. A oczyszczać twarz lepiej tym żelem hialuronowym czy np. olejkiem myjącym? Bo troszkę się pogubiłam Czy chodzi o to, by zmieszać żel z olejkami z działu masła i oleje roślinne? I czy można to zmieszać i trzymać gdzieś już zmieszane, czy trzeba to robić na bieżąco?

Przepraszam za ewentualne zaśmiecanie, bo pewnie takie pytania powinny paść gdzie indziej.
Hydrolaty stosowac jako tonik i wybierac te łagodzące - ja osobiście lubię oczarowy, z zielonej herbaty, niektóre dziewczyny polecają rumianek jako łagodzący, ale mnie farmaceutka zaufana ostrzegała, ze rumianek może być alergizujący, więc trzebaby uważać. Ewentualnie aloes, bo zwykle tez fajnie nawilża.

Zel hialuronowy nie do mycia, ale do mieszania z olejami i nawilżania Do mycia to on się nie nadaje

Ja osobiście polecic olejków myjących nie mogę, bo nie spełniły moich oczekiwań i myję się calutka żelem dla dzieci z rossmanna, ale dziewczyny tu na forum polecały bezzapachowy olejek myjący.

Oleje z żelem mieszałabym na bieżąco w ilości potrzebnej do jednorazowego użycia.
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
TeaHouseMoon

ja popieram słowa hihi, pare stron wcześniej jest fotka moich policzków - kazdy mowił ze to tradzik rózowaty, a tak naprawde buźke mialam mocno przesuszona, podrazniała się jak Twoja od wszystkiego, nawet kremu nawilzajacego ktorego do tej pory uzywałam

Odradzam uzywanie hydrolatów/toników, póki nie uspokoisz buziaka, no chyba, że to inny rodzaj przesuszenia niz mój, ja wtedy pogarszałam sprawe hydrolatem z rózy. Myj buzie czyms dla atopowców, ja tak robie od bardzo dawna (czasem tylko myję Effaclarem), a tak uzywam np Oceanic, AA Help Emulsja do mycia ciała. Na to masaże oliwką, krem nawilzajacy w duzych ilosciach - tak po paru dniach powinno wszystko wrocic do jako takiej normy. Wtedy mozna zaczac dołaczac hydrolaty i inne takie. Ja bym tak radziła.
No właśnie - co skóra to ionna reakcja - ja nie dość, że wrażliwiec to alergik i straszny atopowiec i nic AA czy ziaji mi nie służy, a wręcz podrażnia

Niektóre hydrolaty mają kojące działanie i jeśli nie zostawia się ich do wyschnięcia na skorze, ale na to kładzie żel HA z olejem, to nie powinny wysuszać, bo takie połozone na buzię i zostawione - wysuszą.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 10:56   #2815
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

U mnie wygląda to zupełnie inaczej niż u Ciebie. U mnie policzki robią się całe równomiernie czerwone, z łagodnym przejściem, jakbym spaliła się na słońcu, a czasem mam coś w rodzaju plam, tak że w niektórych miejscach skóra jest normalna, a w innych bardzo czerwona i te czerwone plamy nie mają regularnych granic, tylko takie powykręcane

Kiedyś używałam Physiogelu, ale niestety niezbyt mi odpowiadał. Przyznaję, że przeglądam KWC i tę Biochemię Urody i zakręciłam się już, nie wiem co by było dla mnie najlepsze

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Hydrolaty stosowac jako tonik i wybierac te łagodzące - ja osobiście lubię oczarowy, z zielonej herbaty, niektóre dziewczyny polecają rumianek jako łagodzący, ale mnie farmaceutka zaufana ostrzegała, ze rumianek może być alergizujący, więc trzebaby uważać. Ewentualnie aloes, bo zwykle tez fajnie nawilża.

Zel hialuronowy nie do mycia, ale do mieszania z olejami i nawilżania Do mycia to on się nie nadaje

Ja osobiście polecic olejków myjących nie mogę, bo nie spełniły moich oczekiwań i myję się calutka żelem dla dzieci z rossmanna, ale dziewczyny tu na forum polecały bezzapachowy olejek myjący.

Oleje z żelem mieszałabym na bieżąco w ilości potrzebnej do jednorazowego użycia.No właśnie - co skóra to ionna reakcja - ja nie dość, że wrażliwiec to alergik i straszny atopowiec i nic AA czy ziaji mi nie służy, a wręcz podrażnia

Niektóre hydrolaty mają kojące działanie i jeśli nie zostawia się ich do wyschnięcia na skorze, ale na to kładzie żel HA z olejem, to nie powinny wysuszać, bo takie połozone na buzię i zostawione - wysuszą.
Chyba już rozumiem. Hydrolaty jako tonik. Żel z olejkami - coś w rodzaju kremu nawilżającego? Jaki olejek się do tego najlepiej nadaje? O olejku myjącym myślałam właśnie tym bezzapachowym
Jeśli chciałabym używać tych wszystkich trzech rzeczy, to w jakiej kolejności? Olejek myjący - hydrolat - żel + olejek?
__________________


Edytowane przez TeaHouseMoon
Czas edycji: 2009-09-02 o 11:00
TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:04   #2816
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
U mnie wygląda to zupełnie inaczej niż u Ciebie. U mnie policzki robią się całe równomiernie czerwone, z łagodnym przejściem, jakbym spaliła się na słońcu, a czasem mam coś w rodzaju plam, tak że w niektórych miejscach skóra jest normalna, a w innych bardzo czerwona i te czerwone plamy nie mają regularnych granic, tylko takie powykręcane

Kiedyś używałam Physiogelu, ale niestety niezbyt mi odpowiadał. Przyznaję, że przeglądam KWC i tę Biochemię Urody i zakręciłam się już, nie wiem co by było dla mnie najlepsze
Wrażliwa cera, którą trzeba przede wszystkim uspokoić, a później zacząć kombinować z pielęgnacją na stałe.

Physiogel jest okropny moim zdaniem. Tępy taki, jakiś nieprzyjemny, w ogóle nic nie robił

Na początek bierz produkty z prostymi, krótkimi składami, bez drażniących konserwantów, bez substancji zapachowych, z małymi ilościami alkoholu, który też może podrażniać i pogarszać stan tych plamek.

Ja myję się tym:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-338546

buzię natłuszczam i nawilżam w esktremalnych sytuacjach tym:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-338546

A na codzien smaruję sie zwykłym xerialine do ciała - na twarzy też
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ne-fluide.html

Z olejków to lubię arganowy.

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
Chyba już rozumiem. Hydrolaty jako tonik. Żel z olejkami - coś w rodzaju kremu nawilżającego? Jaki olejek się do tego najlepiej nadaje? O olejku myjącym myślałam właśnie tym bezzapachowym
Jeśli chciałabym używać tych wszystkich trzech rzeczy, to w jakiej kolejności? Olejek myjący - hydrolat - żel + olejek?
Dobrze rozumiesz i kolejność też prawidłowa
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:20   #2817
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No właśnie - co skóra to ionna reakcja - ja nie dość, że wrażliwiec to alergik i straszny atopowiec i nic AA czy ziaji mi nie służy, a wręcz podrażnia

Niektóre hydrolaty mają kojące działanie i jeśli nie zostawia się ich do wyschnięcia na skorze, ale na to kładzie żel HA z olejem, to nie powinny wysuszać, bo takie połozone na buzię i zostawione - wysuszą.
Stopnie wrażliwości cery sa różne jak i sama alergia i podatność na alergeny Stąd jednemu służy to, a innemu tamto.
Ja np nie musze uzywać preparatów stricte antyalergicznych, jedynie przy wysypkach (tez hydrokortizon), a Ty hihi jesteś od lat dużym alergikiem. Ale ja nie o tym chciałam - mam skórę tłustą-trądzikową w pierwszej kolejności, więc doradzałam TeaHouseMoon, która pisała, ze tez walczy z wypryskami, jak ja wyszłam na prostą. Oczywiście nie polecam tych kosmetyków - po prostu dałam wskazówki

Z Twoją cerą hihi, są o wiele wieksze problemy, czytałam dużą ilość Twoich postów z róznych tematów, więc wiem, że sie znasz i popieram każdą Twoją wypowiedź

tak jak z hydrolatami
- kolejny raz mnie czegos nauczyłaś - ja lałam hydrolat na reke i potem chlup na twarz.. no i moze stad mnie róża podrażniała w czasie mojego rumienia (wczesniej nigdy zadna butelka tego nie zrobiła) ja nie zrezygnuje z takij formy nakladania toniku, bo mnie właśnie bardziej podraznia przemywanie skóry płatkiem kosmetycznym (i wkurza do tego ze wiekszosc hydrolatu zostaje wchłonieta w wacik a nie twarz )

jeszcze tylko wspomne, ze te masaże oliwką sa zbawienne dla cery
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:34   #2818
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Stopnie wrażliwości cery sa różne jak i sama alergia i podatność na alergeny Stąd jednemu służy to, a innemu tamto.
Oczywiście, ja się z tym zgadzam i może powinnam być mniej ostrożna w moich radach, ale wole doradzać kosmetyki, które są super-safe niz te, które jedyn służą, a innym nie, żeby mi ktoś keidyś nie przyszedł z buzią, że mu poleciłam ziaję, a go ziaja uczuliła (no mnie uczula seria apteczna ziaja-med )
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Ja np nie musze uzywać preparatów stricte antyalergicznych, jedynie przy wysypkach (tez hydrokortizon), a Ty hihi jesteś od lat dużym alergikiem. Ale ja nie o tym chciałam - mam skórę tłustą-trądzikową w pierwszej kolejności, więc doradzałam TeaHouseMoon, która pisała, ze tez walczy z wypryskami, jak ja wyszłam na prostą. Oczywiście nie polecam tych kosmetyków - po prostu dałam wskazówki
A widzisz i tu niespodzianka! Całe zycie miałam buzię taką pół wrażliwą, mieszaną, ale gdy zaczęłam o nią dobrze dbać to była idealna, mogłam się malować czym chciałam, smarować praktycznie większością aptecznych kremów (gdzieś tu zdjęcia porównawcze na wizażu moje są...) i byłam "śliczna jak z obrazka". Ta silna alergia i ostre AZS zaczeło się jakiś rok, może 1,5 roku temu i w tym czasie moja pielęgnacja i cała wiedza kosmetyczna przeszla wręcz rewoluję
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Z Twoją cerą hihi, są o wiele wieksze problemy, czytałam dużą ilość Twoich postów z róznych tematów, więc wiem, że sie znasz i popieram każdą Twoją wypowiedź
Moja Teściowa, która ma cerę wrażliwą się śmieje, że jak mi coś nie szkodzi, to nie zaszkodzi nikomu
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
tak jak z hydrolatami
- kolejny raz mnie czegos nauczyłaś - ja lałam hydrolat na reke i potem chlup na twarz.. no i moze stad mnie róża podrażniała w czasie mojego rumienia (wczesniej nigdy zadna butelka tego nie zrobiła) ja nie zrezygnuje z takij formy nakladania toniku, bo mnie właśnie bardziej podraznia przemywanie skóry płatkiem kosmetycznym (i wkurza do tego ze wiekszosc hydrolatu zostaje wchłonieta w wacik a nie twarz )
Kup atomizer - kosztuje chyba 2,50zł, a naprawdę jest fajnie spryskać sobie buzie jakimś nawilżającym hydrolatem - bo i porcja odpowiednia i nic się nie marnuje, a sama aplikacja przyjemna.

Z tymi hydrolatami to jak z wodą - jak się pomoczy twarz i zostawi do wyschnięcia, to parująca woda wysusza skórę, dlatego najlepiej jest na hydrolat nałożyc żel HA, który zostaje na powierzchni skóry i przytrzyma hydrolat w skorze albo jeszcze lepiej - olejek z żelem, aby dodatkowo się nawilżyć
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
jeszcze tylko wspomne, ze te masaże oliwką sa zbawienne dla cery
Jaką oliwką najlepiej?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:46   #2819
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Moja Teściowa, która ma cerę wrażliwą się śmieje, że jak mi coś nie szkodzi, to nie zaszkodzi nikomu

ja mam większa alergie pokarmową, więc moja rodzicielka mowi mi to samo a propos jedzenia - jak ja moge to jesc i mi smakuje to kazdemu na zdrowie wyjdzie

co do Hialurka, to nie potrafilam go nakładać w odpowiedniej porcji, juz to pisałam zresztą, a i wtedy uzywalam go duzo, a i tak nie zuzyłam tych 30ml zdazył sie chyba przeterminowac, bo go musialam wyrzucic, obecnie nim cos kupie ze sklepów z półproduktami sie głeboko zastanawiam dwa razy, bo z kasa krucho

atomizerów mam ze 3 sztuki, więc nastepnym razem jak kupie hydrolat to obczaje czy bedzie mi tak wygodniej

a oliwkę akurat mam z HiPP, bo lubie jej zapach i obecnie (przy kuracji Isotrexinem) wchłania sie do matu i nie zapycha jak kiedyś

ale to chyba można wszytskim w podobie, olejkami i maceratami nawet najlepiej, co kto ma pod reką. Masaż usprawnia przepływ limfy, pobudza komórki, pojędrnia skórę, rozpromienia, znosi napięcia, nawilża, zrollowuje skórki jak ktos ma z wysuszenia, pewnie jeszcze duzo innych dobrodziejstw robi
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:54   #2820
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

ja mam większa alergie pokarmową, więc moja rodzicielka mowi mi to samo a propos jedzenia - jak ja moge to jesc i mi smakuje to kazdemu na zdrowie wyjdzie
Ja mam podłą pokarmówkę, przez którą nie mogę jeść nic, czego sama nie przygotowałam i nikt nie chce jeść tego co ja, poza moim biednym męzem (wydaje mi się, że biedny się poświęca, choć sam absolutnie sie do tego nie przyzna)
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
co do Hialurka, to nie potrafilam go nakładać w odpowiedniej porcji, juz to pisałam zresztą, a i wtedy uzywalam go duzo, a i tak nie zuzyłam tych 30ml zdazył sie chyba przeterminowac, bo go musialam wyrzucic, obecnie nim cos kupie ze sklepów z półproduktami sie głeboko zastanawiam dwa razy, bo z kasa krucho
No co Ty mówisz? Ja kupowałam proszek+konserwant i bełtałam z hydrolatami (zielona herbata, aloes, oczarowy), bo dużo lepiej wtedy działał niż taki na wodzie i zawsze tak na oko - 5kropelek olejku i mały chluścik żelu (przechylałam buteleczkę i tyle ile wyleciało...), mieszałam i jak było za mało olejku to dokrapiałam... zawsze tak na czuja P) Jak całości wyszło za dużo, to masowałam buzię, szyje i dekolt póki się nie wchłonęło
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
atomizerów mam ze 3 sztuki, więc nastepnym razem jak kupie hydrolat to obczaje czy bedzie mi tak wygodniej

a oliwkę akurat mam z HiPP, bo lubie jej zapach i obecnie (przy kuracji Isotrexinem) wchłania sie do matu i nie zapycha jak kiedyś

ale to chyba można wszytskim w podobie, olejkami i maceratami nawet najlepiej, co kto ma pod reką. Masaż usprawnia przepływ limfy, pobudza komórki, pojędrnia skórę, rozpromienia, znosi napięcia, nawilża, zrollowuje skórki jak ktos ma z wysuszenia, pewnie jeszcze duzo innych dobrodziejstw robi
Muszę się uważniej masować, choć ja przy myciu twarzy mam zwyczaj porzadnego masowania buzi, żeby wszystkie brudy się zmasowały z twarzy I to też niby masaż
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.